Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-30, 18:33   #31
zabcia87
Raczkowanie
 
Avatar zabcia87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 131
GG do zabcia87
Exclamation Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

mam takie pytanie .... czy mozna byc w ciazy bez żadnych objawów ? ... mając okres, nie mając mdłości i tak dalej .... ostatnio zauwazyłam ze przytyłam na brzuszku ... wczesniej miała obawy że jestem w ciązy bo okres długo mi się spóźniał ale po jakims czasie dostałam ... przeszłam na diete bo w styczniu mam studniówke i chcę schudnąć ... niestety nic nie pomaga nawet zaczełam ćwiczyć ale tez nic .... brzuszek wcale mi nie maleje ... jem mało ... ograniczam słodycze i tak dalej .... ale mam różne zachcianki raz chce mi się słodkiego raz kwaśnego albo słonego .... brzuszek jest nawet troszke wiekszy niż miesiąc temu .... prosze odpowiedzcie mi ... może to tylko zbieg okoliczności może zabardzo sie przejęłam ..... jak już pojawił się taki wątek to serdecznie przepraszam ..... błagam pomocy
zabcia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-30, 18:42   #32
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zajście w ciaze

Koniecznie i to jak najszybciej zrób test na gonadotropinę kosmówkową!
Można go kupić w każdej aptece i w parę minut pozbędziesz się wątpliwości.



Czasem zdarza się tak, że okres pojawia się mimo ciąży.

Brzuszek rośnie jednak dopiero po jakimś czasie, nie od samego początku.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-01, 18:05   #33
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Zajście w ciaze

a po jakim czasie widać już zaokrąglony brzuszek?tak np.po 4 miesiacach już coś widać?
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-01, 23:14   #34
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Zajście w ciaze

Cytat:
Napisane przez Taverney
Koniecznie i to jak najszybciej zrób test na gonadotropinę kosmówkową!
Można go kupić w każdej aptece i w parę minut pozbędziesz się wątpliwości.
czy;i test ciążowy
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-02, 08:31   #35
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zajście w ciaze

tak, ciążę widać już wyraźnie koło 4 miesiąca jak brzuszek staje się okrąglutki.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-02, 08:56   #36
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Zajście w ciaze

Cytat:
Napisane przez Taverney
tak, ciążę widać już wyraźnie koło 4 miesiąca jak brzuszek staje się okrąglutki.
Dzięki za odpowiedź
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-02, 11:34   #37
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Zajście w ciaze

Koniecznie kup test ciążowy!! Na co czekasz? Moja mam miała jeden normalny okres wtedy gdy była w ciąży.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-02, 13:06   #38
DonkaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Newry
Wiadomości: 21
Dot.: Zajście w ciaze

W pierwszych miesiącach ciąży nie rośnie sam brzuch tylko najpierw zaokrąglają się biodra a do tego jest zasadnicza różnica w piersiach ( robią się pełniejsze i ciemnieją sutki). Ja przy pierwszej ciąży do piątego miesiąca brzuch miałam zupełnie płaski ale dopiąć spodni nie mogłam już na początku czwartego. Tak więc ja myślę że z tym brzuszkiem to mogą być zwyczajnie gazy ( tym bardziej że zmieniłaś dietę)... a na pewno nawet gdyby ominęły Cię dolegliwości od strony żołądka to piersiach z całą pewnością można zauważyć odmienny ich stan. Pozdrawiam
DonkaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-02, 23:47   #39
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Zajście w ciaze

Proponuję darować sobie ten test ciążowy ale iść do lekarza.
Przede wszystkim trzeba stwierdzić, czy powiększania się brzucha nie powoduje np. torbiel.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 20:29   #40
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Mam pytanko, w jakim okresie po zapołodnieniu, miesiącu, tygodniu....jest już znacznie powiekszony brzuszek (widoczny), czy jest możliwe ze juz w 1-szym miesiacu, lub w drugim? I czy jest mozliwe ze mialam okres miesiąc temu (spozniony ale zawsze ) a teraz na razie jeszcze nie mam a brzuszek jak piłeczka choc raczej szczupal jestem....nie wiem co mam o tym myslec
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 20:32   #41
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

a może jednak byś kupiła test i sprawdziła ?? zamiast się neipotrzebnie "stresować/cieszyć, domyślać, domniemywać" itp

to nigdy nie zaszkodzi, a napewno w pewien sposób rozwieje wątpliwości


pozdrawiam
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 20:40   #42
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
a może jednak byś kupiła test i sprawdziła ?? zamiast się neipotrzebnie "stresować/cieszyć, domyślać, domniemywać" itp

to nigdy nie zaszkodzi, a napewno w pewien sposób rozwieje wątpliwości


pozdrawiam
tak wiem choc testom niezbyt dowierzam - moje kolezanki troche "oszukal" chcialam, zanim zdecyduje sie juz kupic test, zaczerpnac opinii kogos bardziej obeznanego w tych sprawach
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 21:04   #43
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

Brzuszek zaczyna się pojawiać z początkiem 4 miesiąca ciąży.Chociaż nie można uogólniać,bo u niektórych kobiet może się "pojawić" troszkę póżniej.
Ale na pewno w pierwszym miesiącu ,objawem ciąży, nie jest powiększony brzuch.Zrób jednak test
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 21:10   #44
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

Cytat:
Napisane przez iwona200
tak wiem choc testom niezbyt dowierzam - moje kolezanki troche "oszukal" chcialam, zanim zdecyduje sie juz kupic test, zaczerpnac opinii kogos bardziej obeznanego w tych sprawach
to dla pewności możesz zrobić dwa różne testy, a jeśli nadal będą wątpliwości to lekarz, lub badanie krwi
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-07, 21:15   #45
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

polecam zrobic za 15 zl BHCG test ciazowy z krwi w labolatorium on ci powie czy to ciaza czy nie okress moze byc do 3 miesiaca rzadklo sie tak zdazrza ale bywa a co do brzuszka powiekszony z reguly rtobi sie k,olo 3-4 miesiaca a taka pileczka jak to opisujesz moze byc powodem zatrzymania wosy w organizmie lub objawem przed okresem
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 11:49   #46
sylwusia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Question Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

Witam wszystkie Wiżanki! Słuchajcie mam taki problem,to jest dosyć długa historia ale sie martwie więc postanowiłam napisać.Wiem że pewnie bedzie to dla was troche śmieszne ale wiecie jeszcze jestem młoda niedoswiadczona..... No dobra do rzeczy:
2 miesiące poszłam do ginekolga po jakieś środki anty( dostałam
yasmin) i mialam je brać od pierwszego dnia okresu i wszystko by bylo ok gdybym ja tego okresu dostała!!!Musze sie przyznać że w tym czasie uprawiałam peting z moim boyem ale wiem że od tego nie można być w ciąży.Ale okresu nie było więc się troche przestraszyłam i poczytałam troszkę forum i okzało sie że można być w ciąży od petnigu!!!!No to pobiegłam nastepnego dnie do lekarza i mówie że miałam mieć a nie mam okresu to pani mi przepisała Luteine 50 ,po kilku dnaich wystąpiło krwawienie (3 dniowe,nie wiem czy to okres bo jakoś krótko, ale zaczęłam stosować yasmin) I dzisiaj wpadłam przypadkiem na taki art http://www.puellanova.pl/index.php?showart=15 i
i tu są objawy ciąży której ja mam ,siedze właśnie w domu bo myślałam że wzieła mnie jakaś grypa albo coś bo chodzę zmęczona i zaspana i wogóle taka nie do życia. Wiec moje pytanie brzmi : czy jak bym była w ciąży to po tej luteinie dostałabym okresu??? noi wogóle czy ja przypadkiem nie przesadzam??? Bo czasami jak sobie coś uroje to nie da mi sie tego wybic z głowy...

Pozdrawiam Dziewczyny i czekam na odp.
sylwusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 12:04   #47
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

Hmm, a może kup test i zrób go? Może to rozjaśni sytuację.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 12:05   #48
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

Cytat:
Napisane przez sylwusia18
Witam wszystkie Wiżanki! Słuchajcie mam taki problem,to jest dosyć długa historia ale sie martwie więc postanowiłam napisać.Wiem że pewnie bedzie to dla was troche śmieszne ale wiecie jeszcze jestem młoda niedoswiadczona..... No dobra do rzeczy:
2 miesiące poszłam do ginekolga po jakieś środki anty( dostałam
yasmin) i mialam je brać od pierwszego dnia okresu i wszystko by bylo ok gdybym ja tego okresu dostała!!!Musze sie przyznać że w tym czasie uprawiałam peting z moim boyem ale wiem że od tego nie można być w ciąży.Ale okresu nie było więc się troche przestraszyłam i poczytałam troszkę forum i okzało sie że można być w ciąży od petnigu!!!!No to pobiegłam nastepnego dnie do lekarza i mówie że miałam mieć a nie mam okresu to pani mi przepisała Luteine 50 ,po kilku dnaich wystąpiło krwawienie (3 dniowe,nie wiem czy to okres bo jakoś krótko, ale zaczęłam stosować yasmin) I dzisiaj wpadłam przypadkiem na taki art http://www.puellanova.pl/index.php?showart=15 i
i tu są objawy ciąży której ja mam ,siedze właśnie w domu bo myślałam że wzieła mnie jakaś grypa albo coś bo chodzę zmęczona i zaspana i wogóle taka nie do życia. Wiec moje pytanie brzmi : czy jak bym była w ciąży to po tej luteinie dostałabym okresu??? noi wogóle czy ja przypadkiem nie przesadzam??? Bo czasami jak sobie coś uroje to nie da mi sie tego wybic z głowy...

Pozdrawiam Dziewczyny i czekam na odp.
w ciążę mogłaś zajść jeśli płyn ejakulacyjny bądź sperma zostały przeniesione do pochwy lub w bliskie okolice narządów rodnych [wtedy prawdopodobieństwo ciąży jest mniejsze, ale zawsze jest]

jeśli jednak plemniki nie zostały przeniesione nie masz się co martwić może faktycznie złapała Cię choroba, a wszelkie jej objawy poprostu "przypisujesz" ciąży

myślę, że najlepiej będzie jesli zrobisz test, wtedy rozwiejesz wszelkie wątpliwości
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 12:13   #49
sylwusia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

no właśnie zapomniałam dodać że robiłam test jeszcze przed pójściem do ginekologa po tą luteinę i wyszedł ok ale koleżanka mi powiedziała że test wykrywa ciążę po około 3 tyg. Chociaż na mój rozum to na nim bylo napisane że po 3 dniach... Troche mnie to uspokoiło ale do przeczytania tego art. z objawami ciąży :-( Boshhh jeki STRES! Poszłabym zaraz po drugi test ale czy to nie przeszkadza że biorę ten yasmin??? Dzięki za odp.
sylwusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-08, 14:05   #50
sylwusia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

halo??? czmu nikt już mnie nic nie odp??? denerwuje sie..... buuu
sylwusia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 15:17   #51
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

Cytat:
Napisane przez sylwusia18
halo??? czmu nikt już mnie nic nie odp??? denerwuje sie..... buuu
Co my Ci mamy odpowiedzieć? masz video z zajścia to podeślij, wtedy się wypowiem
1. Test
lub
2. Lekarz
lub
3. Trochę luzu
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 15:51   #52
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: w Kropce?! Jak to wkońcu jest??

Spokojnie, no nerw.
Z testami to jest tak: wykrywają wczesną ciążę. Najlepiej zrobić test w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, ale jeżeli weźmiesz próbkę porannego moczu to możesz już zrobić test ok. 10 dnia po stosunku. Tak mi mówił lekarz.
Ustal, kiedy się kochaliście, a kiedy powinnaś dostać okres, a potem powtórz test.
Objawami na razie się nie przejmuj, możesz być zdenerwowana i może Ci się wydawać, że je masz sama to kiedyś przeżyłam. Bądź spokojna i powtórz test. Jest wiarygodny.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-08, 19:03   #53
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kiedy widać już brzuszek (ciąża) ???

Cytat:
Napisane przez Misiaczek20
polecam zrobic za 15 zl BHCG test ciazowy z krwi w labolatorium on ci powie czy to ciaza czy nie okress moze byc do 3 miesiaca rzadklo sie tak zdazrza ale bywa a co do brzuszka powiekszony z reguly rtobi sie k,olo 3-4 miesiaca a taka pileczka jak to opisujesz moze byc powodem zatrzymania wosy w organizmie lub objawem przed okresem
pocieszylas mnie, choc nigdy tego nie mialam przed okresem....
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 23:27   #54
dagmara138
Raczkowanie
 
Avatar dagmara138
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 68
Exclamation Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

wczoraj wspolzylam z moim chlopakiem,niestety pekla nam prezerwatywa!!sa to moje dni nieplodne i pojutrze spodziewam sie okresu lecz mimo to boje sie ryzyka zajscia w ciaze.dodam ze okres mam regyUarny co 28 dni i trwa 7 dni.czy powinnam siegnac po postinor?(wiem ze to burza hormonalna dla organizmu,a bylby to moj drugi raz przyjecia tej tabletki) nie wiem co robi?! prosze o SZYBKA rade
dagmara138 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 00:05   #55
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: czy moge zajsc w ciaze?!!!

No cóż, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, w takim układie jest niewielkie.

Chyba żeby z jakiegoś powodu owulacja isę spóźniła.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 10:03   #56
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Czy mogę być w ciąży? - prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz.3

powiedzcie mi prosze,czy aby stwierdzic czy jestem w ciązy konieczna jest wizyta u ginekologa?zawsze tak mi sie wydawało,ale teraz kumpela wspomniala cos o jakims badaniu krwi,czy istnieje takie cos?czy takie badanie moge wykonac bez skierowania,a dopiero potem isc do lekarza?
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 10:16   #57
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: ciąza

a czy nie lepiej po prostu udac sie do lekarza? boisz sie badania? wstydzisz? jesli podejrzewasz, ze jestes w ciazy radzilabym ci udac sie do gabinetu lekarskiego - im wczesniej zasiegniesz fachowej porady tym lepiej. po co kombinowac??? powodzenia!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 10:48   #58
karoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: roztocze :)
Wiadomości: 211
Dot.: ciąza

Cytat:
Napisane przez iza_
powiedzcie mi prosze,czy aby stwierdzic czy jestem w ciązy konieczna jest wizyta u ginekologa?zawsze tak mi sie wydawało,ale teraz kumpela wspomniala cos o jakims badaniu krwi,czy istnieje takie cos?czy takie badanie moge wykonac bez skierowania,a dopiero potem isc do lekarza?

mozesz zrobic takie badanie bez skierowania prywatnie za opłata oczywiscie nie lepiej zrobic test ciazowy ??
karoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 12:04   #59
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: ciąza

Najpierw test (taki z apteki), a potem wizyta u lekarza (żeby się upewnić) - tak bym postąpiła.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-03, 12:07   #60
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: ciąza

Cytat:
Napisane przez Verena
Najpierw test (taki z apteki), a potem wizyta u lekarza (żeby się upewnić) - tak bym postąpiła.
dokladnie. jakos tak przyjelam, ze iza_ juz jest po tescie, nie wiem czemu. a drugim krokiem powinna byc wg mnie wizyta u lekarza.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.