Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-03, 20:36   #151
AgAtKa:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Dot.: Diane35

ooo dzięki to mnie uspokoiłaś.... stosuje je jako środek antykoncepcyjny...ale ze skórą też mam problemy:/ i troche sie boje... jestem raczej nie ufna w tej sprawie...myślicie,że ten środek na 100% zabezpiecza??
AgAtKa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 22:42   #152
jagoooodka
Raczkowanie
 
Avatar jagoooodka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
GG do jagoooodka
Dot.: Diane35

Niestety muszę Cię troszke postraszyć. Co prawda nie brałam nigdy (dzięki Bogu) Diane, ba - nie przeczytałam nawet całego tego wątku (), jadnak:
Moja siostra brała kiedyś Diane, przez 2 lata pod kontrolom lekarki... Co prawda cera jej się poprawiła, jednak po odstawieniu: oprócz tego, że problemy z cerą wróciły to pojawił się nowy, znacznie poważniejszy-zanik miesiączki wywołany kompletnym zaburzeniem gopodarki hormonalnej... Siostra leczy się do dziś... I nie jest jej łatwo.
Tak więc zdecydowanie nie polecam tego specyfiku!
Pozdrawiam
jagoooodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 08:04   #153
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35

WITAM WSZYSTKIE PANIE
Dziewczyny powiem wam tyle, mam dlugi staz, jesli chodzi o stosowanie tabletek, zyje z nimi od 9 lat prawie. I uwierzcie mi, nie chcialbyscie przesjc tego co ja, w wieku 18 lat, kiedy przestalam wrecz patrzec prosto w swoje odbicie w lustrze.
Kazde tabletki maja swoej zalety i wady, dlatego powinny byc dobieranie indywidualnie do potrzeb pacjentki, to po pierwsze. Po drugie, jesli wasze problemy hormonalne nie minely w wieku 18-20 lat, to musicie sie liczyc z tym, ze wasze problemy z cera badz nadmiernym owlosieniem sa po prostu czescia waszej urody i raczej zadne hormony czy ciaza ich nie zmienia. Organizm zachowuje sie dobrze w czasie brania (odpowiednio) dobranych tabletek, ale odstawienie ich prowadzi do przywrocenia naturalnej gospodarki hormonalne, ktora panowala w waszym organizmie przed ich wzieciem!!!
Ja mam 27 lat i mam zapalenie lojotokowe skory, tradzik i problemy z owlosieniem (choc to ostatnie jest najbardziej do przezycia i daje sie cos z tym zrobic). Ilekroc odstawiam tabetki, jest zle. Jesli macie takie problemy, to nie sa dla was na pewno tabletki trojfazowe. Do tabletek polecanych przy zaburzeniach hormonalnych naleza Diane 35, Cilest, Yasmin, Jeanine. Powiem tak, na mnie Diane 35 zadzialala za pierwszym razem. Potem musialam zmienic tabletki, bralam 5 prawie lat Cilest i byl to naprawde dobry srodek, jednak z wiekiem zmienia sie troche profil hormonalny i co jakis czas trzeba zmienic tabletki, bo organizm przestaje je tolerowac. Branie srodkow trojfazowych bylo najwiekszym bledem, bo wywolalo u mnie zapalenie skory. Teraz biore Yasmin, jednak zle ja znosze. Czeka mnie kolejny eksperyment.
Podsumowujac, nie ludzcie sie. Zadne leczenie hormonalne nie rozwiazuje problemu na amen a zle prowadzone przynosi przykre konsekwencje. Hormony to rozwiazanie czasowe a po ich odstawieniu organizm robi po swojemu.
Jesli chodzi o rady odnosnie cery... Sugeruje wam korzystanie z kosmetykow firmy SVR, maja naprawde dobre kosmetyki dla skory lojotokowej. Po drugie, mozecie sprobowac picia drozdzy (dziala) a takze kuracji sitosterolami (Prosterol - jest na prostate, ale nie przejmujcie sie, to lek dostepny bez recepty, ma dzialanie antyandrogenne i jest polecane). Jesli chodzi o antybiotyki, maja one tez dzialanie krotkoterminowe...
Mam nadzieje, ze troche spraw wam wyjasnilam. Jestem doktorantka AM, poza ty sama zyje tym problemem Jak cos, piszcie: katlis@amg.gda.pl, badz lapcie mnie na gg: 2275837.
POZDRAWIAM
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 21:36   #154
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35

JESZCZE RAZ WITAM

APEL do dziewczyn!!! Spotykam sie z opiniami na temat tego, ze Diane jest niezdrowa, ma duzo efektow ubocznych. Wszystko to sa brednie, Diane ma efekty uboczne jak kazdy inny srodek i jest to kwestia indywiudalnej wrazliwosci na preparat.
Diane nie poleca sie jako srodka antykoncepcyjnego, gdyz jest to przede wszystkim lek, ktory ma zminimalizowac skutki nadmiaru androgenow u kobiet. Nadmiar ten przejawia sie ciezkim do wyleczenia tradzikiem, lojotokowym zapaleniem skory, problemem z nadmiernym owlosieniem. Jesli Wasz lekarz sugeruje Wam branie Diane tylko dlatego, ze macie 3 krosty na krzyz badz jestescie mlode, sugeruje zmiane lekarza na jakiegos madrzejszego!!!
Diane ma wlasciwosci antykoncepcyjne, ale powinien byc brany pod uwage wtedy, gdy leczenie dermatologiczne tradziku nie przynosi efektow a badania hormonalne potwierdzaja nadmiar andorgenow badz wrazliwosc receptorow specyficznych dla testosteronu. Dziewczyny, ktore mialy problemy tego typu raczej zdaja sobie sprawe z tego, ze odstawienie tabletek zwiazane jest z nawrotem dolegliwosci.
To tyle, mam nadzieje, ze pomoglam troche

POZDRAWIAM

Kasia
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:48   #155
monika1510
Raczkowanie
 
Avatar monika1510
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 86
GG do monika1510 Send a message via Skype™ to monika1510
Wink Dot.: DIANE-35

Ja te tabletki biore prawie 3 lata z przerwami i sa rewelacyjne, zero tradziku, zadziej wloski sie przetluszczaja i ogolnie wszystko wyregulowane jezeli chodzi o hormonki u mnie takze zero zadnych skutkow ubocznych, ja je w kazdym razie polecam
monika1510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 11:12   #156
kasiuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar kasiuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask/Birmingham
Wiadomości: 1 900
GG do kasiuniaaa86
Dot.: DIANE-35

brałam te tabletki ok 8miesięcy ale po przeczytaniu tych roznych wypowiedzi chyba je odstawie z moja cera i tak jest juz lepiej niz jak zaczelam je brac,wiec pomogly troszke ale ostatnio cos mnie piersi bola,wydaje mi sie ze to przez te tabletki wlasnie...wiec koniec z nimi !!
kasiuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 14:00   #157
AgAtKa:)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: Diane35

biorę diane od mieiąca,bardziej jako środek antykoncepcyjny ale z trądzikiem też miałam problemy....ale teraz to jakiś koszmar poprostu...trądzik wychodzi coraz bardziej,duże,czerwone,ro pne krosty a na doodatek bolące... czy to mi jeszcze zniknie? bo w waszych postach pisałyście,że w czasie brania trądzik znikł a u mnie jest zupełnie odwrotnie i nie wiem co robić...
AgAtKa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-14, 13:46   #158
katiia
Raczkowanie
 
Avatar katiia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 359
Dot.: DIANE-35

Biorę teraz 5 opakowanie Diany- ginekolog przypisał mi je ze względu na zbyt wysoki poziom testosteronu, czuję się po nich b. dobrze, poprwiła mi się cera, ale... pojawiły się też takie ciemne przebarwienia na brodzie.Czy to od tabletek??? Dodam, ze z natury mam jasną karnację, zawsze miałam kilka piegów na nosie, ale nigdzie więcej. Aha i od dawna stosuję kremy z filtrem SPF 60. Czy jeśli to od tych tabletek to czy po ich odstawieniu plamy znikną??? Strasznie, strasznie mi to przeszkadza...((
katiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 14:12   #159
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: DIANE-35

A ja mam takie pytanie - czy lekarz ogólny lub dermatolog może wypisać mi receptę na tabletki Diane35? (z powodu trądziku)
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 17:16   #160
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Nicole
A ja mam takie pytanie - czy lekarz ogólny lub dermatolog może wypisać mi receptę na tabletki Diane35? (z powodu trądziku)



tak gdyz te tabletki sa na tradzik a skutkiem dodatkowym jest antykoncepcja ale ginekolog powinien potwierdzic ze nie ma przeciwskazan do ich brania
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 08:03   #161
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: DIANE-35

diane ogólnie nie ma dobrej opinii natomaist wiel kobiet je stosuje.Wydaje mi się ,że nie ma tabletek o podobnym składzie ,gdyz sama je prze 4 lata stosowałam i wiem ,ze sa silne ,dobrze działaja na cere - trądzik np jak rónież moga mieć skutki uboczne po kilku latach czy nawet wczesniej jak tez i inne tabletki anty

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 13:08   #162
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Nicole
A ja mam takie pytanie - czy lekarz ogólny lub dermatolog może wypisać mi receptę na tabletki Diane35? (z powodu trądziku)
Żaden inny lekarz nie powinien ci przepisać tych tabletek,chyba,że tak jak napisała Misiaczek20 ,przedtem pójdziesz do ginekologa i da ci zaświadczenie,że możesz je przyjmować.Ale oczywiście może się znajdzie jakiś lekarz,który na własną odpowiedzialnośc ci je przepisze.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 14:47   #163
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: DIANE-35

Diane 35 brałam kilka lat z przerwami gdy zamieniałam ja na inne tabletki, jednak zawsze wracałam do tych taletek, ponieważ tylko po nich dobrze się czułam. Niestety od jakichś 6 lat odkąd poszłam na studia miewałam ostre bóle brzucha, ciągłe wzdęcia - badania hormonalne, badania krwi, badania ginekologiczne, usg a nawet gastroskopia wykluczyły jakąkolwiek chorobę czy zły wpływ antykoncepcji. W końcu jakieś pół roku temu odstawiłam tabletki anty niestety brzuch dokuczał mi nadal ( więc to na pewno ni ediane 35) Teraz po 2 miesięcznej przerwie od hormonów biorę Yasmin, która bardzo mi służy, przestałam jeść nagminnie razowe pieczywo ( to ono męczyło mój brzusio) i wreszcie przesatły męczyć mnie bóle brzuszka...

A więc tak pisałyście kobietki wcześniej działanie tabletek anty to sprawa indywidualan dla każdej z nas...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:25   #164
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: DIANE-35

jak dla mnie to są to tabletki WYŁĄCZNIE na trądzik...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 16:36   #165
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: DIANE-35

Według ulotki Diane35 to tabletki nie tylko na trądzik,ale także na hirsutyzm łagodny oraz zespół policystycznych jajników
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:43   #166
Marttusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
GG do Marttusia
Question Dot.: Diane35

Czesc all mam tylko jedno pytanie. (Mam 16 lat). Chciałabym zacząć brać coś na pryszcze. Wyskakują mi ciągle tydzień przed okrsem... mam tego dosyć;(( Słyszałam, że tabletki Diane-35 są dobre. Ale zupelnie niewiem czy oplaca mi się je brać.. jak czytam niektóre wypowiedzi to aż się boję! Pytam was o Diane-35, bo nie wybieram sie do ginekologa, koleżanki cioci jest lekarzem węc recepte zdobede. Jak możecie odpisujcie na maila mycha62@o2.pl bo niewiem czy bede często tu wchodzic, ucze się jeszcze wiec zabardzo nie mam kiedy. Prosze odpiszcie
__________________
MaRtA
Marttusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 18:08   #167
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Diane35

Witaj,nie radziłabym zdobywać recepty.Diane to tabletki hormonalne i powinny być przepisane przes stosownego lekarza,który powinien przeprowadzić dokładny wywiad i zbadać pacjentkę.Nie wszystkie osoby mogą przyjmować takie tabletki-pomyśl ile szkód możesz sobie narobić w organizmie jeśli jesteś w grupie osób,dla których istnieją przeciwwskazania do ich stosowania.
Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 18:21   #168
Marttusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
GG do Marttusia
Dot.: Diane35

Ja właśnie niewiem co mam robić, koleżanki doradzają mi, żebym spróbowała jedno opakowanie, bo ono mi nie zaszkodzi a w razie czego je natychmiast odłoże. Ale mam nadzieje, że bedzie dobrze ale nie przekonam sie jak nie sprobuje, chyba że znasz może jakieś lżejsze tabletki?? bo slyszałam, że te mają "końskie" dawki hormonów.
__________________
MaRtA
Marttusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 19:32   #169
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Diane35

Cytat:
Napisane przez Fresa
Witaj,nie radziłabym zdobywać recepty.Diane to tabletki hormonalne i powinny być przepisane przes stosownego lekarza,który powinien przeprowadzić dokładny wywiad i zbadać pacjentkę.Nie wszystkie osoby mogą przyjmować takie tabletki-pomyśl ile szkód możesz sobie narobić w organizmie jeśli jesteś w grupie osób,dla których istnieją przeciwwskazania do ich stosowania.
Pozdrawiam
Zgadzam się z Fresą. Leki tego typu wymagają specjalistycznej konsultacji. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwskazań i przepisze receptę, będziesz mogła je zażywać. Dobór odpowiednich tabletek hormonalnych bywa czasem trudny i nie zawsze udaje się za pierwszym razem - to także powód do współpracy z lekarzem
Diane 35 stosuję od dłuższego czasu z okresowymi przerwami. Pamiętam, że za pierwszym razem odczuwałam dyskomfort z powodu zatrzymywania przez organizm wody. Po kilku "sesjach" objawy całkowicie zniknęły. Cera, włosy, ogólny stan zdrowia - na plus, pojawiły się za to częstsze "nastroje"
Pozytywnych efektów można spodziewać się po zastosowaniu minimum 3 opakowań.
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 19:33   #170
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Diane35

Dokładnie tak jak pisze Wiwianna .Pamiętaj,że tylko lekarz ginekolog powinien przepisać te tabletki-nie eksperymentuj na własną rękę .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:50   #171
Marttusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
GG do Marttusia
Wink Dot.: Diane35

No więc wybiore się do ginekologa ale jakos zabardzo to mi sie nie spieszy ale chce miec wreszcie ladna cerę! Dzieki za porady bardzo mi pomoglyście
__________________
MaRtA
Marttusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 21:52   #172
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Diane35

Nie ma za co .Podjęłaś bardzo dobrą decyzję .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 00:23   #173
katlis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 113
Dot.: Diane35

DO MARTUSIA
Ja wiem, ze krosty to spory problem i obciazenie psychiczne (mam 27 lat i wciaz z tym walcze), ale jestes mloda, wiec twoj organizm nie mial jeszcze szansy osiagnac swojej rownowagi. Ja bym na Twoim miejscu poczekala, bo niestety Diane 35 to stary srodek, majacy rozne skutki uboczne i jest wskazany przy ciezkich objawach tradziku. Poza tym trzeba liczyc sie z tym, ze po jego odstawieniu problem wroci. Moze zastanow sie nad nowszym srodkiem, Yasmine czy Cilest, ale skomsultuj to lekarzem...
Pozdrawiam
katlis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:03   #174
Andariel88
Raczkowanie
 
Avatar Andariel88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 183
Dot.: DIANE-35

Dorzuce cos od siebie. Diane 35 jak SĄ tabletkami antykoncepcyjnymi. Na ulotce oraz oficjalnie sa lekiem na tradzik i inne zaburzenia hormonalne. Ale to tylko oficjalnie. Byla minister Środa swego czasu przeforsowala ustawe (czy jak to sie tam nazywa) aby oficjalnie diane byly lekiem zeby byly refundowane, ot cala filozofia.

Edytowane przez Andariel88
Czas edycji: 2006-05-04 o 18:37
Andariel88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:16   #175
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Andariel88
Dorzuce cos od siebie. Diane 35 jak SĄ tabletkami antykoncepcyjnymi. Na ulotce oraz oficjalnie sa lekiem na tradzik i inne zaburzenia hormonalne. Ale to tylko oficjalnie. Byla minister Środa swego czasu przeforsowala ustawe (czy jak to sie tam nazywa) aby oficjalnie diane byly lekiem zeby byly refundowane, ot cala filozofia.
A skąd ty masz takie wiadomości?
Diane 35 są tabletkami hormonalnymi przeciwtrądzikowi o działaniu antykoncepcyjnym.
Tak się składa,że mieszkam za granicą i tu kupowałam te tabletki i pisze dokładnie tak jak napisałam .Wpływy tej pani minister nie sięgają tu gdzie mieszkam .Po co szukasz dziury tam ,gdzie jej nie ma .Nie widzę ,tu żadnej filozofii
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:53   #176
Monikita
Raczkowanie
 
Avatar Monikita
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 464
GG do Monikita
Dot.: DIANE-35

Ja bralam Diane35 3 lata ale z przerwami.Bralam na uregulowanie okresu.Na jedno byl dobry z epoprwail mi sie stan cery ale jak przestalam brac to zniowu mialam tradzik a zdrugiej strony tej zlej urosly mi piersi i przytylam.Kiedy skonczylam je brac to wrocilam do mojej poprzedniej wagi bp one chyba wode w organizmie zatrzymuja ale piersi mi sie juz nie zmiejszyly.Zakuje z ej brala bo teraz mam duze piersi
Monikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 23:15   #177
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez Monikita
Ja bralam Diane35 3 lata ale z przerwami.Bralam na uregulowanie okresu.Na jedno byl dobry z epoprwail mi sie stan cery ale jak przestalam brac to zniowu mialam tradzik a zdrugiej strony tej zlej urosly mi piersi i przytylam.Kiedy skonczylam je brac to wrocilam do mojej poprzedniej wagi bp one chyba wode w organizmie zatrzymuja ale piersi mi sie juz nie zmiejszyly.Zakuje z ej brala bo teraz mam duze piersi
heh, a ja biorę od 8 miesięcy i nic mi na razie nie urosło ani trochę A piersi większe by mi się przydały, bo nie ma co do biustonosza włożyć
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 10:12   #178
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez bisskit

co do tych zniżek, to nie rozumiem, przecież właśnie na antykoncepcyjne są zniżki i na ten też.
Tabletki antykoncepcyjne nie są refundowane. Diane nie jest typowym lekiem anty-tak jak pisałaś, dlatego jest refundowany. Inne nie są.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 21:30   #179
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: DIANE-35

Jak to tabletki anty nie są refundowane? a Microgynon? on jest przecież refundowany chyba?
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 11:07   #180
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: DIANE-35

Cytat:
Napisane przez daphne81
Jak to tabletki anty nie są refundowane? a Microgynon? on jest przecież refundowany chyba?
Dowiem się. od 2 tyg. pracuję w aptece, to w poniedziałek się wszyskiego wywiem i będzie jasne
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.