zespół policystycznych jajników - wątek zbiorczy! - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 16:16   #181
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: Zespół policystycznych jajników

moon25-> jesli pierwszy raz bierzesz tabletki antykoncepcyjne krawaienio-plamienia moga trochę potrwac dłużej, nawet do 14 dni. to zupełnie normalne. poczytaj sobie kilka wątków dotyczących choćby samego yasminu, ok? i nic się nie denerwuj.

pozdrawiam
Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 09:04   #182
moon25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 13
Dot.: Zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Dewjani
moon25-> jesli pierwszy raz bierzesz tabletki antykoncepcyjne krawaienio-plamienia moga trochę potrwac dłużej, nawet do 14 dni. to zupełnie normalne. poczytaj sobie kilka wątków dotyczących choćby samego yasminu, ok? i nic się nie denerwuj.

pozdrawiam
Dzięki...tylko, że moje krwawienia trwają już 22 dzień odstawiłam piguły na wszelki wypadek i jadę do innego lekarza, zobaczymy co powie. Tak poza tym, to największe problemy mam z włoskami na całym ciele...jeszcze trochę i będę wyglądać jak orangutan! Potrzebuję czegoś skutecznego, co powstrzyma ich rozrost. Cera też do bani...podobno Diane działa dobrze na cerę, ale strasznie wyniszcza organizm i powoduje tycie - TYLKO NIE TO! Zobaczymy. Pozdrawiam cieplutko!
moon25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 11:27   #183
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Zespół policystycznych jajników

hej co do wloskow one sa czescia pcowiczek tak wiec musisz przywyknac zahamowac ich rozrostu sie nie da ale zawsze mozesz probowac przeciwdzialac zbijajac androetadion lub testosteron ktorych u pcowiczek jest wiecej niz powinno byuc ale nie boj sie jak trafilas na dobrego lekarza tego nowego to ci pomoze. A tak wogole to nie wiem czemu dostajesz tabletki anty bo jesli masz pcos to nie masz owulacji w sumie anty moga ci tylko pomoc w zapobieganiu porcelance na jajnikach ale na to sa inne lepsze leki. Tak wogole powiedz na jakiej podstawie wystawiono ci taka diagnoze ?
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 13:55   #184
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Martela Twoja kolezanka miala takie skutki uboczne i odstwila dopiero po 5 miesiacach?? Ja tam wyklocalam sie z matka, bo chcialam przerwac po 2 miesiacach (mialam jakies uczulenie, migreny i w ogole sie strasznie czulam).
No a co do lekarza - po badaniu nie stwierdzila "nic niepokojacego" (dlaczego lekarze caly czas to powtarzaja?!?!?! Skoro nie ma nic niepokojacego, to po co hormony?!?!?!) ale na szczescie ta byla madrzejsza niz ta poprzednia lekarka i nie dostalam kolejnej dawki tabletek... Powiedziala jednak, ze jak bede miec goraczke przy okrsie to od razu na oddzial (wciaz mnie zastanawia, skad u mnie ta wyskoa goraczka w trakcie okresu) i... dala mi zwolnienie z w-fu do konca roku nie musze sie juz klocic z ta glupia baba od w-fu
I mam jeszcze pytanie.... Lecze sie ginekologicznie od 2 lat i nikt nigdy tak na dobra sprawe nie powiedzial mi co mi jest... Tylko ten facet usg wspomnial cos o PCO... Caly czas daja mi tabletki i mnie"lecza", ale nie mowia nawet na co... dlaczego?! Ja juz chyba nie wierze w lekarzy...;/
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 15:13   #185
martela
Raczkowanie
 
Avatar martela
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 29
GG do martela
Dot.: zespół policystycznych jajników

mOn!k@naprawde diane 35 to najgorszy badziew i wiele kobiet strasznie negatywie na nie reaguje.lekarze bezmyslnie je przepisuja bo ponoc po nich poprawia sie stan cery(oczywiscie jesli ktoras ma duze problemy np. z tradzikiem).mojej kumpeli troche pomogly w tej kwestii ale zaszkodzily w innej.i tu zaczyna sie problem.ja nigdy ich nie bralam.za to wiele innych wywolywalo u mnie rozne efekty uboczne np.harmonet.teraz mam 25 lat,nie biore zadnych tabletek.ale odkad wykryto u mnie pco zapewne tego nie unikne.mam nadzieje ze trafie na lekarza ktory przepisze mi cos po czym sie troche podlecze i bede mogla miec niebawem bebe.jak narazie na takiego nie trafilam....
martela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 15:20   #186
martela
Raczkowanie
 
Avatar martela
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 29
GG do martela
Dot.: zespół policystycznych jajników

niestety mi tez dawali pigulki i leczyli kilka lat i nigdy nie wiedzialam na co.
poprosu tragedia!!!!!!!!,ale tacy sa wlasnie niektorzy lekarze a wlasciwie ich wiekszosc.ida poprostu na łatwiznę.na cere to diane 35,na tamto inne a na siamto jeszcze cos innego,po to postinor,a pozniej co???
martela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-09, 20:21   #187
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez martela
niestety mi tez dawali pigulki i leczyli kilka lat i nigdy nie wiedzialam na co.
poprosu tragedia!!!!!!!!,ale tacy sa wlasnie niektorzy lekarze a wlasciwie ich wiekszosc.ida poprostu na łatwiznę.na cere to diane 35,na tamto inne a na siamto jeszcze cos innego,po to postinor,a pozniej co???
Ale najlepsze jesto to, ze bralam te tabletki przez 4 miechy... No i co z tego, ze poprawila mi sie cera??(bralam mercilan) teraz wszystko wraca do poprzedniego stanu, a co do problemow ginekologicznych to jest chyba jeszcze gorzej... Wolalabym jednak wiedziec na co daja mi te pigulki, bo jednak branie ich w wieku 16 to nie jest, przynajmniej moim zdaniem, madre rozwiazanie;/
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-09, 21:02   #188
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam
wiecie co nic nie hcce mowic ale giekolodzy czesto przpeisuje diane bo jest tania okolo 10 zeta (lub 2 złote wiecej)i zazwyczaj o te wlsnie leki prosza dziewczyny , bo przeciez inne sa w cenie 30 zlotych czyli prosty rachunek placa 3 x maniej niz np za cileste ......to jest chore ..
przed kazdym przpeisaniem lekow hormonalnych jakich kolwiek POWINNO SIE ZROBIC BADANIA A DOPIERO COS PRZEPISAC , niestety u nas w Polsce tak nie jest :|a szkoda
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 07:25   #189
moon25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 13
Dot.: Zespół policystycznych jajników

Dokładnie tak, moja endokrynolog właśnie dlatego przepisała mi Yasmine, by się otoczka na jajnikach zrobiła troszkę cieńsza. A jak wykryto? Jakiś czas temu z normalnej odważnej i wesołej dziweczyny zrobiła się zdołowana, zakompleksiona szara mycha, która ciągle tyła i chudła, raz na jakiś czas dostawała wścieklizny albo zalewała się łzami. Dodatkowo strasznie zarastałam włoskami i zaczęłam mieć problemy z sercem... Pierwsze moje podejrzenie padło na tarczycę, bo jest dziedziczna w mojej rodzinie - moja mama się na nią leczy - więc udałam się do endokrynologa. Ona stwierdziła, że mam powiększony prawy płat tarczycy i skierowała mnie na USG oraz na badanie hormonów TSH i coś tam jeszcze - nie pamiętam. Hormony owszem były podwyższone, a tarczyca powiększona, ale to nie był żaden guz więc stwierdzono, że to wszystko powodują jajniki. Zrobiłam USG u mojego Gina i oto na monitorze pojawił się obraz na kształt winogron...potem badanie androstendionu i wolnego testosteronu...no i tak się teraz truję ;o) A co do nowego lekarza, to jeszcze nie byłam, ale mam pozytywne nastawienie - zobaczymy ;o) Pozdrawiam!
moon25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 07:30   #190
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Zespół policystycznych jajników

no to faktycznie ja juz bylam na etapie staran ale mam dosc poprostu totalna kapitulacja przechodze na anty i chyba juz az do menopauzy nie zaczne staran ale poprostu mam dosc a co do yasmin wydfaje mi sie ze to nie byl trafiony poimysl sa lepsze anty no ale poczekaj na nowego gina
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 07:50   #191
moon25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 13
Dot.: zespół policystycznych jajników

Hello!
Muszę przyznać, że odbyłam pogadankę z moją endokrynolog i ona sama ostrzegła mnie, że Gin pewnie będzie mi chciał wcisnąć Diane, bo żaden z nich (niestety) nie interesuje się zbytnio tą przypadłością, której leczenie poszło znacznie do przodu, ale nie dla nich. Sama powiedziała mi, że żeby moje leczenie było skuteczne, dobrze by było gdybym znalazła Gina-Endokrynologa...bo u zwykłego wiedza jest nikła i tylko się nacierpię łykając jakieś dziwactwa. No cóż, chyba jej posłucham i faktycznie takiego lekarza poszukam...
Mam pytanie: czy którejś z Was lekarz powiedział, że przyczyną Waszego PCOS jest wcześniactwo? Czy któraś z Was jest wcześniakiem?
Pozdrawiam!
moon25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 09:41   #192
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

hmmmm zgadza sie najlepije jest chodzic go ginekologa kotry jest edokrynologiem

hmm o tym wcześniactwie to pierwsze słysze -ja to sie nie psiesyzlam na siwat i urodzilam sie 2 dni po terminie ale wiadomo jak 23 lata temu wyliczali daty porodu pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 11:36   #193
martela
Raczkowanie
 
Avatar martela
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 29
GG do martela
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mam pytanie: czy którejś z Was lekarz powiedział, że przyczyną Waszego PCOS jest wcześniactwo? Czy któraś z Was jest wcześniakiem?


pierwsze słyszę!!!ale zastanawiam sie czy moze miec to powiazanie z tym ze moja mama miala kiedys problemy kobiece.dlugo po moim urodzeniu nie mogla miec drugiego dziecka,dlatego moja siora jest duzo odemnie mlodsza. Udalo sie,poniewaz brala hormony.ale tak silne(wiadomo ze medycyna byla w tamtych czasach taka a nie inna)ze spowodowaly u niej skutki uboczne.
ja wogóle na temat PCOS od mojego ginekologa nie dowiedziałam sie nic!poprostu oglądając moje usg stwierdził że 'to taka choroba kobieca'
Myśle że on sam do konca nie wie co to za przypadlosc,wiec skoro tak jest nie powinien sie wypowiadac wogole na ten temat tylko od razu sie przyznac do swojej niewiedzy i odeslac do innego specjalisty.
martela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 13:22   #194
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Badania hormonalne przed hormonami, powiadasz Gizmiatko... No coz ja mialam tylko zwykle badania krwi (ktore wykazaly anemie i zaburzenia krzepniecia krwi) i... test ciązowy!! To co, ze mialam badanie ginekologiczne i usg... Przeciez test ciazowy jest niezwykle wazny;/
Co do wczesniactwa - ja sie urodzilam "akuratnie" - nie jestem wczesniakiem, za to moja mama miala rowniez problemy ginekologiczne i to podobne do moich - to chyba po prostu rodzinne
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 13:38   #195
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

wiesz jesli chodzi o te badnaie przed braniem tabletek to wiaodmo ze test ciazowy musi byc wykonany jelsi ktos przez zaywaniem tabeetk wspolzył , jelsi ktos nie wspołzyl to nie ma sensu , jelsi cho o badanie zwykle krwi to nie wiem czy to ma jakis sens przed braniem hormownów?
powinny byc robone hormony no i cytologia od razu , nie mowie ze przy pierwszej wizycie u ginekologa ten poiwnien sprawdzic piersi , czasem wysylaja na usg jamy brzusznej i usg domacicznej ale to juz rzadko .
po wykonaniu wsyztskich badan lekarz wowczas powinien dobrac odpowiednie tabletki dla dziewczyny.

niestety wiekszosc ginekologow tego nie robi, a i dziewczyny sie nie dopytuja lekarzai czesto prosza tabletki takie same jak biora ich kolezanki(z czym sie spotkałam) i "jak najtansze" .....a pozniej wychodza orznego rodzaju uczulenie, reakcje nieporzadane -wymioty itd, i o tylosc.
pamietajmy ze dobrze dobrane leki hormonalne ,antykoncepcyjne czy inne ,nie powinny powodowac otylosci, większego apetyytu itd
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 13:40   #196
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

przepraszam za literowki ale ogolnie klawiatura omawia mi posl uszenstwa baterie siadaaja a do kiosku dalkeo , ede musiala posuzkac klawiatury z kabelkimem w domq
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 19:10   #197
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
wiesz jesli chodzi o te badnaie przed braniem tabletek to wiaodmo ze test ciazowy musi byc wykonany jelsi ktos przez zaywaniem tabeetk wspolzył , jelsi ktos nie wspołzyl to nie ma sensu , jelsi cho o badanie zwykle krwi to nie wiem czy to ma jakis sens przed braniem hormownów?
powinny byc robone hormony no i cytologia od razu , nie mowie ze przy pierwszej wizycie u ginekologa ten poiwnien sprawdzic piersi , czasem wysylaja na usg jamy brzusznej i usg domacicznej ale to juz rzadko .
po wykonaniu wsyztskich badan lekarz wowczas powinien dobrac odpowiednie tabletki dla dziewczyny.
No z tym badaniem piersi to pierwszy raz slysze...
A co do testu ciazowego - jestem dziewca(!!) i moja ginekolog to dobrze wiedziala (bo przeciez mnie badala!!). A dzieki temu badani krwi okazalo sie ze mam anemie i zaburzenia krzepniecia krwi (brak czynnika 12 czy cos tam). Szkoda. Chcialam oddac krew
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-10, 19:51   #198
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

piersi takze musi badac lekarz ginekolog ja zawsz emialam badane obojetnie do korego ginekologa szlam zawsze mi piersi badała pani lekarz ,
jak ciebie badala lekarka jesli jestes dziewica ? przez odbyt? sorki za pytanie ale kolezanka mi kiedys mowila ze jak byla dziewica to ja lekarka przez odbyt badala
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-16, 09:06   #199
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witam widze ze do wątku malo kto zgalada.
chicalalm napsiac ze mam kąplet wynikow i czekam na opinie lekarza oraz na pierwsza wizyte w Katowicach mam nadzieje ze to co pomoze i jakos uda mi sie troche z tego wyjsc bo jak wiadomo z PCO wyleczyc sie nie da !
No nic pozdrawiam serdecznie
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 13:47   #200
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
piersi takze musi badac lekarz ginekolog ja zawsz emialam badane obojetnie do korego ginekologa szlam zawsze mi piersi badała pani lekarz ,
jak ciebie badala lekarka jesli jestes dziewica ? przez odbyt? sorki za pytanie ale kolezanka mi kiedys mowila ze jak byla dziewica to ja lekarka przez odbyt badala
Nie nie przez odbyt, bo mam taka blomne dziewcza ze mogla mnie zbadac "normalnie"
I trzymam kciuki zeby Ci sie udalo Gizmiatko!!
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-16, 16:39   #201
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

(NIE)dziekuje
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-23, 17:11   #202
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: zespół policystycznych jajników

Właśnie weszłam sobie, tak trochę z ciekawości, na ten wątek. I już kompletnie nie wiem, co mysleć o moich dolegliwościach...

Trądzik miałam od wczesnej podstawówki (leczę się Roaccutane),

specjalnie nadmiernego owłosienia nie mam (takie, jak każdy),

okresy mam bardzo częste (teraz mi się trochę unormowało), ale zdarzały się i co 19 dni,

brałam 4 rodzaje tabletek i przy każdych miałam plamienia, a dodatkowo pojawiło mi się nadciśnienie tętnicze (najwyższe miałam 160/105), przestałam brać tabletki, ale dalej mam czasem 142/90 (niby w normie, ale trochę wysokie jak na 21 lat),

mocno się pocę (używam etiaxilu),

cukier mam w normie, nie odczuwam senności po posiłkach,

z hormonów miałam robioną PRL, estradiol i progesteron (wszystkie były w normie), a na resztę juz jakoś nie dotarłam,

usg transwaginalne miałam robione kilka razy, ale żaden z lekarzy nic nie wspominał o jakiś nieprawidłowościach...

i co o tym myślicie?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 07:20   #203
moon25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 13
Dot.: zespół policystycznych jajników

Witaj !
Przeczytałam co napisałaś i poradzę Ci abyś udała się do endokrynologa celem zbadania tarczycy...kolejne hormony. U mnie też się tak zaczęło, nieregularne miesiączki, okropne pocenie się i syfki na twarzy... Pierwsze podejrzenie lekarza padło właśnie na tarczycę, ale na moje nieszczęście USG nie wykazało nic, a późniejsze badania wykazały PCOS. Endokrynolog powinien Ci poradzić na co jeszcze powinnaś zrobić dodatkowe badania...Powodzenia!
moon25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 12:19   #204
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Zaraz, zaraz... czy nadmierne pocenie to tez przez hormony? bo ja ostatnio caly czas jestem zlana potem... juz mam dosyc (szczegolnie okropnych zoltych plam pod pachami na wszystkich bluzkach;/). Uzywam co prawda antidralu, ale wcale mi nie pomaga;/
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 14:13   #205
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

witam
Rocki ,Moon25 ma racje musisz isc do edoktynologa zbadac sobie tarczyce przez usg oraz krew.
wtedy bedziesz pewna co i jak, jelsi chodzi o PCO to nie zwalajny na ta chorobe wsyztskiego. przyczny dosc krotkich miesiaczek czy cyklow, owlosienie celulit itp nie koneicznie musza byc przyczna PCO lub o nim sądzic.
Jelsi chodzi o namdirne pocenie sie to chyba tez za bardzo PCo z tym nic wspólnego nie ma.
Mo!k@ ja takze uzywam antidralu i stweirdzam ze u mne bardziej dziala jak go naloze rano po kapieli i odczekam jakies15 minut do calkowitego wchłonięcia , i ten zbaieg robie co dwa dni.
Pamietajmy ze teraz jest okres dni cieplejszych, robi sie duszno kied zbiera sie na deszcz a i my czesto mamy cos "cieplejszego"na sobie i to wsyztsko powoduje to ze pocimy sie jak swinki
pozdrawiam
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-24, 17:09   #206
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
Mo!k@ ja takze uzywam antidralu i stweirdzam ze u mne bardziej dziala jak go naloze rano po kapieli i odczekam jakies15 minut do calkowitego wchłonięcia , i ten zbaieg robie co dwa dni.
Pamietajmy ze teraz jest okres dni cieplejszych, robi sie duszno kied zbiera sie na deszcz a i my czesto mamy cos "cieplejszego"na sobie i to wsyztsko powoduje to ze pocimy sie jak swinki
pozdrawiam
A ja stosowalam antidral CODZIENNIE przez jakies 2 tygodnie...strasznie podraznilam tym skore, az nie moglam sie dotknac, bo to sprawialo mi bol;/ teraz (minal jakis tydzien) znow wracam do antidralu... ale chodzi o to, ze nawet jak go stosowalam codziennie wieczorem to on i tak nic nie dawal... i w sumie to niekoniecznie bylo zalezne od tego, jak jestem ubrana - bo u nas w sql jest dos chlodno a ja i tak mam plamy Juz nie wiem co mam robic
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-25, 08:32   #207
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: zespół policystycznych jajników

Dzięki dziewczyny za radę. Chyba tak właśnie zrobię i wybiorę się do endokrynologa...
A powiedzcie mi, co to jest ten antidral? Bo ja używam etiaxilu, ale on jest tragiczny w uzytkowaniu i poszukuję czegoś lepszego, mniej uciążliwego...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-25, 08:48   #208
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: zespół policystycznych jajników

Mon!k@ a moze oprocz antidralu stosujesz jeszcze jakis srodek jakis antypespirant lub cos ?> bo takie srodki strasnzie niszcza bluzki pod pachami wlasnie.
Pmaitam ze jak mialam zwykle antypespiranty to wlasnie brudzily bluzki jak uzywalam antidralu to bluzki kotre juz byly uwalone to nic sie znimi nie dalo zorbic natomiast nowe bluzki sa nadal czysciutkie

Rocki antidral to specyfik kotry skutecnzie zmiejsza potliwosc tylko ze na samym pocztaku uzytkowania jest on bardzo skuteczny (bardzo bardzo) a pozniej to nie wiem czy clzowiek chce coraz to wiecej od antidralu czy on poprostu przestaje dzialac?

Link mozesz osbie poczytaco tym
http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2227

a tu jest link do Exatilu o kotrym rocki wspomiala (o ile to ten faktycznie?)
http://mediweb.pl/sklep/product_info...oducts_id/2010
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-25, 14:55   #209
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: zespół policystycznych jajników

To właśnie ten Etiaxil, tylko że link jest do tego do dłoni, a jest jeszcze do pach (ten którego ja używam)...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-25, 21:55   #210
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: zespół policystycznych jajników

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko
Mon!k@ a moze oprocz antidralu stosujesz jeszcze jakis srodek jakis antypespirant lub cos ?> bo takie srodki strasnzie niszcza bluzki pod pachami wlasnie.
Pmaitam ze jak mialam zwykle antypespiranty to wlasnie brudzily bluzki jak uzywalam antidralu to bluzki kotre juz byly uwalone to nic sie znimi nie dalo zorbic natomiast nowe bluzki sa nadal czysciutkie
Bluzki mam brudne pod pachami odkad pamietam I uzywam nivea o skory wrazliwej (czy jakos tak) zeby za bardzo skory nie presuszyc. Ale i tak juz zaczynam watpic nie tylko w to, ze wygram z tym potem, ale takze w moje paznokcie i skore przesuszona ale wazne ze skora sie juz nie luszczy () a paznokcie doprowadzilam do jakiego-takiego stanu
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.