Jak kupować - żeby nie stracić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-18, 20:39   #1
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Thumbs up

Jak kupować - żeby nie stracić ?


Czytuję różne fora i otrzymuję sporo listów na PW i na e-mail. Nawet dzisiaj otrzymałam list w którym Ktoś pyta mnie czy jeden z moich żeli można przemywać jakimś tam cleanerem, albo jaki pędzelek trzeba mieć do jakiegoś żelu, albo czy primer z firmy ixi-dixi pogryzie się z żelem firmy bla-bla-bla.

I czytam te pytania i się zastanawiam - skąd się biorą?
Ano ze szkoleń - jedna firma, jedna marka, jedna seria - bo jak nie - to będzie katastrofa.

Otóż informuję:
wszystkie żele tego świata można przemywać wszelkiego rodzaju cleanerami - byleby były zrobione z alkoholu (zarówno tzw.spozywczego jak i innych np.izopropanolu). I jak czytam, że żel firmy XXXX musi mieć koniecznie cleaner też z firmy XXXX to mnie pusty śmiech ogarnia. Cleaner jak cleaner - filozofii nie ma.

To samo dotyczy się połączenia: tipsy + klej
i wielu wielu innych kombinacji.

Jedyną wiadomą mi kombinacją która niekoniecznie musi wyjść na dobre to puder i liquid z różnych firm. Wiadomo chyba dlaczego.
Cała reszta towarzystwa idealnie ze sobą współgra. Zresztą niejednokrotnie obecna często na tym forum - Byliczka - jest chyba mistrzem miksowania różnych firm i wiele osób zresztą robi podobnie z wielkim powodzeniem.
Reasumując - jesli możecie gdzieś coś kupić taniej a jest dokładnie takie samo w działaniu jak to droższe - to po co przepłacać ?
Bo się pogryzie - bo innej marki???
Nie ma takiej mozliwości.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 20:56   #2
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

owszem, jestem żywym przykładem na to, że można wykonać stylizację używając:
Skinsepta NSI, kopytka Perfect Beauty, pilnika i-nails, primera kwasowego z Charismy, bezkwasowego z Astonishing, bazowego z Perfect Beauty, podłożyć formę z Euro Fashion, użyć covera Perfect Beauty, białego żelu IBD, zbudować to wszystko jednofazówką violet i-nails i wybłyszczyć glossem PepooNails aplikując wszystkie żele pędzlem Creatorem od Dobrej Rady, przemywając wszystko cleanerem Basica i wacikami kupionymi w hurtowni Nail Design i klientka mi wraca po 4 tygodniach z zerowymi zapowietrzeniami, nic mi nie żółknie, nie odpryskuje i nie matowi się.
A co najważniejsze paznokcie nie wybuchają
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:02   #3
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

I ja jestem tego samego zdania

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Byli...Twój awatarek łagodzi obyczaje hehe...Nie boimy się byli... nie e
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:28   #4
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Następna często poruszana kwestia, np. poruszona w wątku o żelach Black Prince - jak tanio to podejrzane????
to pewnie złe jakościowo itd..
a jak drogie to super!

Bynajmniej tak nie jest zawsze. Zwłaszcza dotyczy to wszystkich produktów z naszej branży - nie chemicznych. Czyli wszelkie ozdoby i akcesoria. Łatwo się przekonać, że te same oryginalne cyrkonie np. marki Swarovski - te same kolory, rozmiary i ilość - kosztują w różnych sklepach inaczej. Dlaczego?
Nie różnią się jakością, różnią się tylko ceną.
Dotyczy to zresztą większości takich produktów.

No cóż zarabia się na dwa sposoby:
żeby zarobić np. 10 zł. mogę sprzedać 10 rzeczy z zarobkiem 1zł. na sztuce ale również mogę sprzedać 4 rzeczy (identyczne) z zarobkiem 2,50 zł na sztuce. Wychodzę na jedno. Klient docelowo płaci więcej ale ja się mniej urobię sprzedając 4 rzeczy niż 10. Wiadomo.

Reasumując: różnice w cenie identycznych produktów mają swoją genealogię w: różnych apetytach na zarabianie sprzedawców

Następna sprawa: im więcej dana firma sprzedaje tym lepsze ceny może zaproponować swoim klientom. Kupując więcej firma kupuje taniej i tak samo może dać atrakcyjne ceny swojej klienteli.
Jesli firma sprzedaje małe ilości produktów i ma skromny asortyment - kompensuje sobie to wyższymi narzutami.

Dlatego: firmy mające spory asortyment z reguły mają dobre ceny
I nie wynika to ze złej jakości produktów tylko z obniżanych cen u dostawców tychze firm.

Czyli raczej należy szukać firm mających spory asortyment.

Następna kwestia: dokładne opisy produktów w e-handlu. Czyli nie tylko nazwa i fota - ale również: jak jest pakowane, jaka pojemność, jaka ilość. Czytajcie opisy.
Jeśli widzę: ozdoba do paznokci - brokat i fota i tyle....
To ja nie wiem czy to w słoiczku czy może w takiej saszetce foliowej, ile tego jest itd... a potem rozczarowanie - bo ktoś się spodziewa słoika z 5ml a otrzymuje woreczek z 1ml.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Byli bardzo dziękuję za poparcie

Następne tematy do golenia:
Czy się pogryzie żel z firmy XXXX z primerem z firmy YYYY bo na szkoleniu firmy YYYY powiedzieli, że jest bezkwasowy etc...
(zacznijmy od tego, że nie ma primerów bezkwasowych - jedynie są niskokwasowe kompensowane innymi płynami odtluszczającymi np.acetonem - np.NSI i normalne kwasowe + ewentualnie dodatki).

Nie - na pewno się nie pogryzą.

Pogryzą się za to zdecydowanie żele sztywne i żele elastyczne nawet z tej samej firmy - może słowo "pogryzą" jest zbyt mocne, ale na pewno mogą się pojawić problemy związane np. z brakiem połysku. Ale jesli stosujemy sztywny żel z firmy XXXX i drugi sztywny z firmy YYYY - mamy 100% gwarancji, że będą ze sobą idealnie współgrać.

Moim ideałem szkoleniowca była swego czasu Paulina z Krakowa. Dlaczego? Otóż dlatego, że była "bezpartyjna" - czyli szkoliła na róznych markach i bardzo mi się to podobało. Niestety jak wiadomo - obecnie Paulina jest przedstawicielem jednej z marek dostępnych w Polsce i co za tym idzie - szkoli na produktach z jednej firmy.

Uważam, że mimo wszystko - najlepszą formą szkoleń byłoby właśnie szkolenie na różnych produktach z różnych firm, i tych tanich i tych droższych. Dawałoby to wybór kursantom i pokazywało różne mozliwości. Szkolenia na jednej marce są niestety nieco ograniczające.

Jeszcze co do atmosfery tego forum - tu akurat zasadniczo można pisać o każdej marce - a na wielu forach firmowych (np. SPN itd..) absolutnie jest to zabronione. Uważam, że to błąd. Na moim osobistym forum - każdy sobie może pisać o każdej firmie i nie robię z tego powodu problemu. Dlaczego?

Bo jeśli komuś odpowiadają tylko żele PB albo NSI albo ibd - to czemu takiej osobie nie wolno wyrazić na ten temat zdania? Może żele kupuje z PB ale resztę u mnie? Czy mam zabronić? Mam powiedzieć: hola! jak kupujesz w PB to uciekaj mi stąd i u nich kupuj wszystko?

Absolutnie nie. W tym kraju wszyscy mogą sobie kupować co chcą i gdzie chcą i takie traktowanie klientów - jest wg mnie ograniczające i zupełnie nie w porządku. Dlatego zawsze mówię: jeśli nie pasuje komuś dany żel z jednej firmy - to niech kupuje sobie w innej, ale może za to inne produkty mu pasują....

Następna rzecz: nie dajmy się zwariować, że wszystko jest idealne i najlepsze i cacy... Jesli ktoś pisze, że dany produkt mu nie odpowiada to jest sygnał ale można jeszcze poczekać, ale jesli taką opinię wyraża kilka osób - trzeba coś z tym zrobic! Tylko wg mnie to ma polegać na sprawdzeniu problemu i jego zlikwidowaniu a nie strzeleniu focha: ja wiem bo ja szkolę na tym i wiem najlepiej, a jak ktoś ma problem to już jego sprawa - pewnie jest nieudolny.

To często spotykane zjawisko - własnie takie obrażanie się - bo ktoś się osmielił wyrazić swoją negatywną opinię. No cóż - jesli ja bym miała się obrażać o każdą uwagę skierowaną przeciwko moim produktom to pewnie musiałabym być cały czas sfochowana

Generalnie: jeśli Sprzedawca otrzymuje kilka sygnałów, że cos nie jest ok, ale uważa że wynika to tylko z braku umiejetności klientów - to wg mnie należy się zastanowić czy warto kupować coś w takiej firmie.
Wszak Klient nasz Pan!
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:49   #5
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

ja pracuje juz 11 lat-i jak sadze przebijam Bylice zylion razy w roznorakich mieszankach-
-do niedawna robilam pazury bodajze 5 roznymi firmami.
ha ha ha

ostatnio jednak trafilam na Astonishing,i umarl w butach-Frau sie zakochala!
pierwszy raz!!!!!

ale z reka na sercu:daje gwarancje,ze nie ma takiej opcji,zeby sie kilka firm ze sba pogryzlo-rzecz jasna nie mowie o proszkach i liquidach,tu nie ma sily.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 07:06   #6
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Nawet taka amatorka jak ja - mieszam firmy - i też mi nic nie wybuchło

Dziękuję Dobrarado za temat - myślę, że wielu dziewczynom otworzy oczy
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 08:10   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Beatko trudno się z Tobą nie zgodzić, nie wiem z jakich powodów tak się dzieje, ale zauważyłam że wielu przedstawicieli różnych firm używa tak samo innych produktów niż tych których jest szkoleniowcem i dystrybutorem. I wcale się nie dziwię, bo jeśli ktoś od x lat pracuje na Xtreme French z IBD to raczej żadna z firm takiego samego żelu nie ma, owszem są zbliżone, itp. ale to nie jest to sa mo.
Będąc instruktorem jednej firmy pracujesz wyłącznie na produktach "kizi mizi" i swoim kursantkom tylko opcję tego żelu dajesz do wyboru. A przecież szkoląc na różnych produktach każda z firm na tobie zarobi Dla przykładu, ja po kursie u Pauli, który pod względem różnorodności materiału był na prawdę trafiony, zakupiłam zarówno żele PB jak i IBD, NSI, I-Nails, Ez Flow, Euro Fashion itp. I nadal je kupuje
Ale może się i stać tak, że komuś podpasuje KAŻDY produkt danej firmy i tylko na nich pracuje no i świetnie, ale niech nie deklasuje wszystkiego innego.
Bo w momencie kiedy NFU.Oh jest na tapecie jako te absolutnie fenomenalne prodykty i nagle spadają z piedestału nie wiedzieć czemu... to to jest przykre...
Najważniejsza rzecz: nie dajmy się zwariować! (ostatnio często to powtarzam )

PS. Byli jest zawsze taka jak w avie Dobroć ze mnie bije, odbija się o mur chiński i wraca z impetem na forum
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 09:37   #8
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Śliczny jest Byli

Mnie najbardziej śmieszy polityka niektórych firm - gdy dziewczyny pytają u nich na forach, czy mogą do żeli z ich firmy użyć primera z innej, to dostają odpowiedź, że muszą kupić nawet z tej samej serii, jaką mają linię Raz nawet przeczytałam, że cleaner też powinien być tej firmy, bo z innej może nie być kontatybilny Miałam ubaw
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:28   #9
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

moim zdaniem to też chęć jakby zarobku danej firmy... często czytam w opisach np. jakiś tam żeli że idealny do przemywania warstwy dyspersyjnej jest ich markowy cleaner... i taka osoba która nie wie ze może użyć inny, tańszy cleaner automatycznie kupi z tej samej firmy a firma ma zarobek tak to już jest... ja np.zamiast cleanera używam zwykłego zmywacza z biedronki;p;p przeleje sobie do butelki z pompką od dr i kto wie że to zmywacz? a ja różnicy nie widzę do tego ładnie pachnie
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:55   #10
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

taaa. ja na jednym z for napisałam że używam covera z PB a nie widzę żeby tutaj był polecany, dostałam odpowiedź: bo to jest forum euro fashion. na tym forum piszemy tylko o produktach, które możemy kupić w ich sklepie
więcej głosu nie zabierałam
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:33   #11
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

dobre...
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 13:04   #12
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Ja Byli, śmiesz mnie tu cytować..... na ja nie wiem....
Byłaś nowa, to Ci to napisałam, bo inaczej zostałabyś zakrzyczana, a misiu nie lubi jak się na kogoś krzyczy
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:19   #13
kasiulka690
Raczkowanie
 
Avatar kasiulka690
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 47
GG do kasiulka690 Send a message via Skype™ to kasiulka690
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

a ja używam zwykłego spirytusu salicylowego do przemywania i odtłuszczania i jest wszystko ok, a żele tak samo mam prawie każdy z innej firmy i wszystko sie pięknie trzyma
kasiulka690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 15:23   #14
DontTouch
Raczkowanie
 
Avatar DontTouch
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 52
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

hm zel przemywac zmywaczem do paznokci ? interesujace . co wiecej, klientki nei czuja zapachu biedronkowego zmywacza? Wiesz, jednak jakis komfort pracy nalezaloby zachowac, cleaner to nie wydatek kilkudziesieciu zlotych. Warto w niego "zainwestowac".

Doberku jak zwykle rzetelne informacje, za to Cie kochamy
Nie bez przyczyny masz taki nick "Dobrarada" , bo dobrze radzi mimo wszystko

I cenie Twoej forum, za to ze mozna tam pisac o kazdej firmie, nie ma zadnych lojalnosciowych programow itd.
__________________
Niektorzy ludzie sa załośni i totalnie zepsuci.

Byla zawsze soba i nigdy za to nie przepraszala ! ^^.
DontTouch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 16:58   #15
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

nawet jeżeli poczują to co z tego? i co za różnica czy przemyję cleanerem, spirytusem(nie testowałam) czy zmywaczem skoro mamy ten sam efekt?? chm...

nie przesadzajmy... mi to nie robi różnicy i podejrzewam że gdybym zapytała moje klientki czy wolą zmywaczem czy cleanerem to wzięłyby mnie za idiotkę a co to za komfort? bo nie rozumiem
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:42   #16
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Ja też miksuje wszystko ze wszystkim i jest dobrze.
Primery z IBD i NSI, żele tak samo plus biały z CDN. Okazjonalnie inne produkty jak mnie najdzie na testy.
Przemywam płynem do dezynfekcji albo cleanerem - zależy co mi pod rękę podejdzie. Różnicy w wyglądzie pazurów brak
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:56   #17
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Misiu to Ty? Matko ja nie kojarzę

Charolina no jednak zmywacz ma zgoła inne zastosowanie i to jednak nie jest to samo co cleaner bo skład mają różny... Spirytus owszem, skinsept owszem. Zmywacz? Nie bałdzo..
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:09   #18
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

ja tez przemywam Antibak-iem,i nawet musze powiedziec,ze zele bardziej sie blyszcza.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:10   #19
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Testowałam mój bezacetonowy zmywacz i jest gitara.
Nie wiem jak tam inne, mój daje radę.
Aczkolwiek używam go tylko do tego do czego jest przeznaczony.
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 19:30   #20
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Tak, to ja byłam - nie bałam się
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 20:04   #21
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

hahaha Misiu miażdżysz

Beatko wybacz tego wstrętnego offa!
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 20:17   #22
karolina87x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?


Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2010-04-19 o 20:19 Powód: wizaz ,to nie targowisko.
karolina87x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 06:58   #23
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

No bywa

A tak do tematu - ja też od zawsze robiłam mniejsze lub większe mieszanki, bo nie znalazłam firmy, która by mnie zadowalała w 100% i również nigdy żadnych niemiłych niespodzianek nie miałam....

A tak nawiasem wspominając - skoro znalazłam produkt za 65zł za 50ml, który zachowuje się na płytce i pod moim pędzelkiem niemal identycznie jak produkt za 150zł za 50ml to wiadomo, który wybiorę

Lub podobnie, gdy mam odtłuścić płytkę preparatem, który z 98% sklada się z acetonu i kosztuje prawie 100zł za 500ml, a acetonem 1l za 35zł i działanie jest identyczne (nawet zapach podobny), no to wiadomo...
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 11:37   #24
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

cieszę się, że wątek się rozwija
nie pisałam wczoraj bo miałam akurat taką sprawę ważna do załatwienia i cały dzień w drodze

a co do przemywania zmywaczami - niektóre mają w sobie dodatek środków natłuszczających (olejki i oliwki) i zamiast odtłuścić - zatłuszczą. Z kolei te z acetonem mogą zniszczyć tips - bo aceton rozpuszcza tipsy i mogą uszkodzić żele typu soak-off i easy-off. Więc raczej bym nie używała zmywaczy do odtłuszczania. W razie kryzysu lepiej skorzystać z czystego spirytusu (najllepsza opcja), denaturatu (może byc chociaż zapach jest niewyjsciowy) lub płynu do spryskiwaczy (ale zimowego) - ale to już naprawdę w razie kryzysu

a co do zapachu zmywaczy czy też cleanerów - to już w sumie nie ma znaczenia dla stylizacji, jedynie może dla stylistki i klientki

a jeszcze mój off-top
lata temu - czyli w 2001 roku chodziłam do mojej kosmetyczki i robiła mi wtedy pazurki żelowe i miała odtłuszczacz z La Famme - jak on pięknie pachniał! Ciekawa jestem czy dalej mają te odtłuszczacze tak pachnące! To był tak cudny zapach - utrzymywał się przez kilka godzin jeszcze - jak perfumy
Chętnie bym ten płyn kupiła
ale chyba się nie da miec tylko jednego produktu od nich - tylko wszystkie.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 11:59   #25
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Beatko ja mam ten odtłuszczacz La Femme O ile o tym samym mówimy
I bardzo lubię jego zapach:

Foto:

kupiony w Krakowie w hurtowni Saba na ul. Gertrudy
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 12:03   #26
Patka75
Raczkowanie
 
Avatar Patka75
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 319
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

LF dalej ma pięknie pachnący odtłuszczacz....

co by nie offtopowc ja również robię żelowe mixy i nigdy nic się nie zapowietrzyło
Patka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 12:50   #27
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Jakby nie to forum i wy dziewczyny to pewnie bym powiększyła grono niedoinformowanych. A dzięki wam także sobie miksuję i na początku swej drogi kiedy to dopiero się uczę, a co za tym idzie- nie zarabiam mogę zaoszczędzić na mieszankach i jestem bardzo zadowolona
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 13:33   #28
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

Cytat:
Napisane przez dobrarada Pokaż wiadomość
a co do przemywania zmywaczami - niektóre mają w sobie dodatek środków natłuszczających (olejki i oliwki) i zamiast odtłuścić - zatłuszczą. Z kolei te z acetonem mogą zniszczyć tips - bo aceton rozpuszcza tipsy i mogą uszkodzić żele typu soak-off i easy-off. Więc raczej bym nie używała zmywaczy do odtłuszczania. W razie kryzysu lepiej skorzystać z czystego spirytusu (najllepsza opcja), denaturatu (może byc chociaż zapach jest niewyjsciowy) lub płynu do spryskiwaczy (ale zimowego) - ale to już naprawdę w razie kryzysu
.
Oczywiście, że nie zmywacz do odtłuszczania płytki! To by mi nawet do głowy nie przyszło.
Do przemycia na koniec tylko i wyłącznie.
kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:23   #29
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

U DR jest taki niebieski odtłuszczacz (sorry- cleaner ) w megadużej butelce za śmieszną cenę. Nawet zapach ma przyjemny. Moim skromnym zdaniem lepsze to niż zmywacz...

Wracając do tematu szkoleń, ja robiłam szkolenie z żelu w PB. Mają jak wiadomo wystarczający asortyment żeli, więc wybrałam z nich te, które mi najbardziej odpowiadały. Instruktorka niektóre produkty (oprócz żeli) miała innych firm i podpowiedziała mi, gdzie je można kupić. Ale w kwestii pracy żelami innych firm jestem trochę zielona. Przydałyby się prezentacje u dystrybutorów takie jak prowadzi 'ejbisi nejlstor'.
Beatko, piszesz, że Paulina szkoliła produktami różnych form. Muszę dodać, że w sporej części były to produkty z twojej hurtowni i z PB. Na absolutnie fenomenalnym szkoleniu z akrylu 3D używałam twojego nie-absolutnie nie-fenomenalnego liquidu, nie-absolutnie nie-fenomenalnych pędzli 'pibi' i zbieraniny różnych akryli w tym wówczas absolutnie fenomenalnego i nieprzeciętnego 'en-fi-ju-oł'.

Edytowane przez nattaliah
Czas edycji: 2010-04-21 o 11:53
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:39   #30
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Jak kupować - żeby nie stracić ?

ale ja nie mówię o odtłuszczaniu płytki tylko o zmyciu warstwy dyspersyjnej
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.