Technik usług kosmetycznych - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 19:32   #391
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Monisia1993x Pokaż wiadomość
I jak mi się będę pokrywały to nie da się ich przesunąć jakoś??
wątpie. U mnie w czerwcu podczas pisania egzaminu pokrywały się terminy z innymi ważnymi sprawami. I nie dało się nic z tym zrobić.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 08:42   #392
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Monisia1993x Pokaż wiadomość
I jak mi się będę pokrywały to nie da się ich przesunąć jakoś??
nie. Jedynie nie przyjdziesz i bedziesz powtarzac za pol roku bodajze. Moja kolezanka w w nocy, dzien przed zaczela rodzic. I zdawala pol roku pozniej czy jakos tak. Nie ma zmiluj.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-07-21 o 08:43
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 15:31   #393
cyrkonia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziewczyny, możecie coś powiedzieć o szkołach policealnych w Lublinie? Zamierzam się do którejś zapisać, ale nie wiem, którą wybrać. Żak, Cosinus - kilka dobrych opinii słyszałam, ZDZ kiedyś też miał dobrą opinię. W Medycznym Studium Zawodowym są chyba tylko zajęcia stacjonarne, a mnie interesują tylko zaoczne. Pomożecie?
cyrkonia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:54   #394
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Ja bym wybrała ZDZ. Ma dobrą opinię , tylko płatne jakoś 120zł miesięcznie
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 11:53   #395
buleczka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Odp: Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez bloomeq Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy szkoła kosmetyczna dzienna jest w jakiś sposób lepsza od weekendowych?
ja chodzę w Kaliszu do Plus Edukacji na Technika Usług Kosmetycznych w systemie zaocznym i nie żałuję, mam porównanie z wcześniej szkoła dzienną i stwierdzam, że to było strata czasu.
buleczka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:19   #396
Blackpanthera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Witam stoję właśnie przed wyborem dalszej nauki. Interesuje mnie kosmetyka ale mam dylemat. Czym różni się studium kosmetyczne od technika usług kosmetycznych? Chodzi mi przede wszystkim o wiedzę, doświadczenie, praktykę, koszty, itp. Wiem, że studium jest o rok krótsze i dlatego zastanawiam się która z opcji jest bardziej opłacalna.
Blackpanthera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:25   #397
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez Blackpanthera Pokaż wiadomość
Witam stoję właśnie przed wyborem dalszej nauki. Interesuje mnie kosmetyka ale mam dylemat. Czym różni się studium kosmetyczne od technika usług kosmetycznych? Chodzi mi przede wszystkim o wiedzę, doświadczenie, praktykę, koszty, itp. Wiem, że studium jest o rok krótsze i dlatego zastanawiam się która z opcji jest bardziej opłacalna.
Technik to nazwa zawodu, kiedy zdasz egzamin panstwowy.
A egzamin panstwowy wlasnie jest pod koniec studium kosmetycznego.

Studium trwa 2 lata.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-06 o 16:45
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-21, 15:14   #398
berry121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cześć dziewczyny!!

Idzie któraś z Was na kierunek kosmetyka do Cosinusa w Kaliszu??
berry121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:15   #399
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej

Tak czytałam, o tych szkołach policealnych,bo wpadłam na pomysł,żeby studiować kosmetologię dziennie,a zaocznie robić właśnie szkołę policealną. Nie wiem tylko,czy to dobry pomysł, czy lepiej zakończyć studia,a potem na dzienne do szkoły policealnej,by zrobić technika ? Czy to aż tak dużej różnicy nie ma ?
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:21   #400
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez omleecik Pokaż wiadomość
Hej

Tak czytałam, o tych szkołach policealnych,bo wpadłam na pomysł,żeby studiować kosmetologię dziennie,a zaocznie robić właśnie szkołę policealną. Nie wiem tylko,czy to dobry pomysł, czy lepiej zakończyć studia,a potem na dzienne do szkoły policealnej,by zrobić technika ? Czy to aż tak dużej różnicy nie ma ?
Ja osobiście nie łączyłabym kosmetologi ze studium kosmetycznym. Może lepszym wyborem byłaby np. roczna szkoła wizażu i stylizacji paznokci? Co do łączenia studiów, ja próbuję od października łączyć dzienne studia i wieczorowo szkołę policealną, zdam relację, czy jest to w ogóle do ogarnięcia.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:44   #401
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Czemu uważasz że lepiej nie łączyć tych dwóch kierunków ? Ja się boję że w mojej szkole będzie sama teoria,a mało zajęć praktycznych, dlatego myślałam nad technikiem. Jest to PWSZ , dlatego mam obawy, bo bardzo różne opinie chodzą, częściej te negatywne i trochę się obawiam. U nas jest to jedyna szkoła w tym kierunku, najwyżej gdzieś indziej,ale to znowu koszta.. Dlatego jednak rozważam nad studiowaniem tutaj,ale boję się lipy. Nie mam za bardzo jak się zorientować,jak jest w rzeczywistości,bo jest to nowy kierunek u nas i nawet panie z sekretariatu za bardzo nie wiedzą, jak będzie to wyglądało,a plan to chyba bliżej października będzie.

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-08-22 o 08:52
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 11:11   #402
Klaudyskaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Klaudyskaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 270
GG do Klaudyskaaaa
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez omleecik Pokaż wiadomość
Czemu uważasz że lepiej nie łączyć tych dwóch kierunków ? Ja się boję że w mojej szkole będzie sama teoria,a mało zajęć praktycznych, dlatego myślałam nad technikiem. Jest to PWSZ , dlatego mam obawy, bo bardzo różne opinie chodzą, częściej te negatywne i trochę się obawiam. U nas jest to jedyna szkoła w tym kierunku, najwyżej gdzieś indziej,ale to znowu koszta.. Dlatego jednak rozważam nad studiowaniem tutaj,ale boję się lipy. Nie mam za bardzo jak się zorientować,jak jest w rzeczywistości,bo jest to nowy kierunek u nas i nawet panie z sekretariatu za bardzo nie wiedzą, jak będzie to wyglądało,a plan to chyba bliżej października będzie.
Nie studiuję kosmetologii, ale przeglądałam plany studiów różnych uczelni i zawsze jest sporo praktyki. Wiadomo, że szkoła policealna jest nastawiona na bardziej praktyczny aspekt, ale to nie znaczy, że po kosmetologii nie będziesz umiała robić zabiegów itp. Gorzej np. z makijażami, czy stylizacją paznokci, dlatego taki kurs na pewno byłby przydatny.
__________________
Studentka analityki gospodarczej
Rozwijam zainteresowania: "początkująca kosmetyczka"

Klaudyskaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:27   #403
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Szkoda,że nie mam okazji zobaczyć jak plan wygląda. No ja właśnie obawiam się, że uczelnia nie przygotuje do wykonywania zabiegów, stąd pomysł na technika, który chyba daje mi te same uprawnienia co ukończenie studiów.. Może zbyt bardzo demonizuję ten PWSZ. Swoją drogą, kończąc kosmetologie, na jakie kursy / studium warto ukończyć ? Tzn mam na myśli w jakim kierunku te kursy by miały być. Słyszałam nawet o kursach masażu czy też studium po kosmetologii i przez to wszystko lekki mętlik w głowie mam. Jeśli bym została u siebie, zajęłabym się realizacją kursów, żeby mieć dodatkowe kwalifikacje, problem póki co tkwi w tym,że nawet nie wiem pod co najlepiej się kierunkować. Przyznam, że zawsze chciałam w spa pracować..

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-08-22 o 16:48
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 08:30   #404
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez omleecik Pokaż wiadomość
Szkoda,że nie mam okazji zobaczyć jak plan wygląda. No ja właśnie obawiam się, że uczelnia nie przygotuje do wykonywania zabiegów, stąd pomysł na technika, który chyba daje mi te same uprawnienia co ukończenie studiów.. Może zbyt bardzo demonizuję ten PWSZ. Swoją drogą, kończąc kosmetologie, na jakie kursy / studium warto ukończyć ? Tzn mam na myśli w jakim kierunku te kursy by miały być. Słyszałam nawet o kursach masażu czy też studium po kosmetologii i przez to wszystko lekki mętlik w głowie mam. Jeśli bym została u siebie, zajęłabym się realizacją kursów, żeby mieć dodatkowe kwalifikacje, problem póki co tkwi w tym,że nawet nie wiem pod co najlepiej się kierunkować. Przyznam, że zawsze chciałam w spa pracować..
Niewazne czy konczysz kosmetologie czy technikum, na kursy zawsze warto isc.

Co do spa - ciezki kawalek chleba. Tam sie glownie robi masaze, pozniej myjesz prysznice - tam nie jest tak przyjemnie i latwo. I w spa pracujesz piatek, swiatek.
Pisze po swoim doswiadczeniu.
Dziennie robilam spooro masazy, strasznie rece bolaly. Jesli babka pobrudzi prysznic/wanne/podloge/sciane np czekolada to Ty najczesciej to myjesz.
Sylwester/wigilie/wielkanoc -nieraz sie zdarzalo, ze musialam byc w pracy. Bo Spa tez wtedy dziala, zwlaszcza przy hotelach.
Zarobki spore, ale juz nigdy wiecej w spa!
Obecnie pracuje juz w salonie i to jest dopiero raj w porownaniu w spa. Tutaj robie juz normalne zabiegi, a nie tylko upiekaszajace, relaksujace ( dla klienta, na pewno nie dla nas)
Na studiach dorabialam sobie przy roznych pracach, ale nigdy nie bylam tam zmeczona jak wlasnie w pracy w spa.
Spa jest przyjemnie dla klientow, dla pracownikow juz nie.

Jesli chcesz pracowac w spa to dwa podstawowe warunki:
jezyk angielski i znajomosc masazy.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-23 o 08:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:27   #405
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Z angielskim dobrze stoję i stale się douczam,bo jednak j. angielski zawsze się przyda. Kursy, to na pewno bym robiła. Jak najbardziej wskazane i wiem,że będę dzielnie chomikowała pieniądze na nie. Problem tkwi w tym, czy np postanowić sobie,że będę chodziła w trakcie studiów na kursy wizażu+to co się nauczę z yt i do tego dajmy na to masaż lub stylizacja paznokci. Czy po prostu tutaj liczy się każdy kurs? Chociaż jak na moje, to lepiej rozwijać sie w 2, maks 3 kierunkach,a nie w 5-6 innych. Wychodzę z założenia,że raczej obrać sobie z 2takie cele i w tym się realizować,żeby faktycznie być w czyms dobrym,a nie robić wszystko po troche i to z średnim efektem. Czy tutaj w tej branży,patrzy się inaczej?

Ja pamiętam, że zawsze chciałam albo pracować w jakimś gabinecie, w którym wykonuje się różne zabiegi, przez spory czas myślałam również o pracy właśnie jako masażystka w spa. Spróbować zawsze można, zrezygnować po tym również. Nie sądzę,że jest to łatwa praca,więc w sumie nie wiem,dlaczego mnie ciągnie od zawsze w tym kierunku. Jeżeli bym chciała próbować jako masażystka w spa,to kosmetologia + szkoła policealna z technikiem,a do tego parę kursów starczyłoby do pracy w tej branży,czy są koniecznie ukończone studia potrzebne?

Jak Ci się pracuje w tym gabinecie? Prócz wykonywaniem tych zabiegów jeszcze masz jakieś inne obowiązki ?

Wybaczcie, że tak dopytuję,ale niedługo zacznie się rok akademicki,a chciałabym jeszcze do policealnej zaocznie chodzić, ale nie wiem właśnie,w jakie kierunki warto inwestować. Chciałabym kończąc studia licencjackie mieć szkołę policealna 2letnią za sobą i jakiś jeden,lub dwa kursy.
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 15:34   #406
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez omleecik Pokaż wiadomość
Z angielskim dobrze stoję i stale się douczam,bo jednak j. angielski zawsze się przyda. Kursy, to na pewno bym robiła. Jak najbardziej wskazane i wiem,że będę dzielnie chomikowała pieniądze na nie. Problem tkwi w tym, czy np postanowić sobie,że będę chodziła w trakcie studiów na kursy wizażu+to co się nauczę z yt i do tego dajmy na to masaż lub stylizacja paznokci. Czy po prostu tutaj liczy się każdy kurs? Chociaż jak na moje, to lepiej rozwijać sie w 2, maks 3 kierunkach,a nie w 5-6 innych. Wychodzę z założenia,że raczej obrać sobie z 2takie cele i w tym się realizować,żeby faktycznie być w czyms dobrym,a nie robić wszystko po troche i to z średnim efektem. Czy tutaj w tej branży,patrzy się inaczej?

Ja pamiętam, że zawsze chciałam albo pracować w jakimś gabinecie, w którym wykonuje się różne zabiegi, przez spory czas myślałam również o pracy właśnie jako masażystka w spa. Spróbować zawsze można, zrezygnować po tym również. Nie sądzę,że jest to łatwa praca,więc w sumie nie wiem,dlaczego mnie ciągnie od zawsze w tym kierunku. Jeżeli bym chciała próbować jako masażystka w spa,to kosmetologia + szkoła policealna z technikiem,a do tego parę kursów starczyłoby do pracy w tej branży,czy są koniecznie ukończone studia potrzebne?

Jak Ci się pracuje w tym gabinecie? Prócz wykonywaniem tych zabiegów jeszcze masz jakieś inne obowiązki ?


Wybaczcie, że tak dopytuję,ale niedługo zacznie się rok akademicki,a chciałabym jeszcze do policealnej zaocznie chodzić, ale nie wiem właśnie,w jakie kierunki warto inwestować. Chciałabym kończąc studia licencjackie mieć szkołę policealna 2letnią za sobą i jakiś jeden,lub dwa kursy.
pytaj, pytaj

Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia:
nie patrza tutaj czy jestes po studiach czy po technikum. Z tego co zauwazylam, pracodawcy sie pytaja: jaki kurs skonczony, jakie umiejetnosci i czy sa potwierdzone certyfikatem i tyle. Jak ja chodzilam na rozmowy to tylko i wylacznie pytaja sie o kursy/umiejetnosci a nie czy jestem po studiach/studium.

Kolezanka z ktora pracowalam w spa: skonczyla technikum kosmetyczne i roczna szkole masazu. W trakcie robila sobie mnostwo szkolen/kursow i problemow z praca zadnych nie ma.

Gdy pracowalam w spa moje obowiazki to byly glownie zabiegi na cialo ( a ze ja uwielbiam zabiegi na twarz, wiec nie czulam sie tam najlepiej). I oczywiscie dbanie o czystosc. Tylko, ze w zwyklym gabinecie to masz swoj maly pokoik i tam przetrzesz szmatka poleczki, umyjesz lozko, zlew, podloge. A w spa to sa ogromne pomieszczenia, wanny, prysznice itp. Padalam ze zmeczenia w domu. Nie dosc, ze sie meczylam przy samych zabiegach to pozniej jeszcze mycie wszystkiego po kliencie.

Obecnie pracuje juz w gabinecie medycyny estetycznej, wiec robie glownie zabiegi na twarz (ufff), na cialo to aparaturowe lub mezoterapie itp
Na razie od masazy uciekam;]
Zarabiam mniej niz w spa, (niemało, ale jednak) ale jestem bardzo zadowolona.
Co do obowiazkow: no oczywiscie dbanie o wlasne stoisko, czasami wymyslamy z manager promocje, nowe zabiegi, nieraz robimy zamowienia na kosmetyki i inne produkty potrzebne nam do pracy.
Do tego rowniez jestem szkoleniowcem, wiec i szkolenia prowadze.


Osobiscie uwazam, ze praca w spa nie jest dobra dla kogos kto ma wlasna rodzine, dzieci. Gdyz jak pisalam wczesniej- ludzie w wigilie, wielkanoc tez sie wybieraja do hoteli i tez wtedy jest niezla harowka. No chyba, ze jest sie w mini spa, gdzie w swieta sie zamyka.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-23 o 15:39
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:05   #407
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Niesamowite, że nie trzeba studiów/studium. Tzn, że nie pytają o to. Rozumiem,że liczą się przede wszystkim umiejętności,bo to jest naprawdę ważne, ale myślę,że trzeba mieć i tak już coś ukończone,chociażby po to,żeby mieć też wiedzę teoretyczną i już jakieś solidne podstawy z praktyk do pracy z klientem. Chociaż przyznam,że wczoraj zaczęłam myśleć,czy lepiej by nie pójść do pracy,weekendy policealna i w ten sposób zarabiać na same kursy i szkolenia,ale nie sądzę,że te 3lata studiów,2lata w trakcie studiów studium zaocznie (albo na technika usług kosmetycznych,lub masaż) mi nie zaszkodziło i raczej nie będę mogła tego uznać za czas zmarnowany, zwłaszcza że i tak w planach na 3roku lub w wakacje będę robiła kursy. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli coś źle mówię, proszę mnie poprawić,bo jednak chciałabym dobrze ten czas wykorzystać. Tajemnicą to nie jest, że czas trzeba szanować i dobrze go spożytkować.

Co do pracy w Spa,nie wiem, nie pracowałam . Mam Twoją opinię, która naprawdę mi też pomogła,bo przynajmniej wiem, czego ewentualnie mogłabym się spodziewać. Mimo wszystko, chciałabym i tak kiedyś spróbować, zawsze przecież można zrezygnować, gdybym miała podobne odczucia do Twoich. Dla ludzi posiadających rodzinę faktycznie nie jest to zbyt dobra praca.Pamiętam, jak byłam mała, że chciałam pracować właśnie w tym spa masując ludzi, lub wykonując zabiegi na twarz. Powołanie? Nie wiem,ale nie minęło mi i w sumie zmierzam do tego, by jednak zacząć realizować to.

Wolałabym jednak również wykonywać zabiegi na twarz, czy też te na ciało, ale aparaturowe. Skoro pracodawcy zazwyczaj pytają o certyfikaty, to jakie wykonać kursy/szkolenia,by mieć te umiejętności potwierdzone kursami? Tak przeglądałam różne kursy, ale nie natknęłam się na nic takiego z zabiegami na twarz. Zatem, jakie to są kursy ?
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:11   #408
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

kursy:
mikrodermabrazja
kawitacja z sonoforeza
Oczyszczanie manualne
Mezoterapia beziglowa, iglowa, mikroiglowa
Fale Radiowe
Kwasy
elektrostymulacja
depilacja woskiem/pasta cukrowa ( nie mam)
Manicure/pedicure (tego nie mam i nie mam zamiaru zmieniac-niecierpie wykonywac tych zabiegow, wiec nie wykonuje)
Lasery
masaz twarzy




Warto tez sobie zrobic szkolenia z roznych firm kosmetycznych (clarena, xylogic, norel a nawet Bielenda itp)

To sa podstawowe szkolenia z zabiegow, kotre wystepuja w wiekszosci salonow.

Ja jeszcze mam dodatkowe z aparatury, ale na razie nie musisz inwestowac w grubsze sprawy, tutaj moze Cie pokierowac juz salon, w ktorym bedziesz pracowac

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-24 o 17:44
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 17:44   #409
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Technik usług kosmetycznych

ja właśnie od września zaczynam naukę w technikum kosmetycznym i pomału chcę robić jakieś kursy - w miarę możliwości finansowych i czasowych dzięki ellish za listę kursów , które powinno sie mieć, zaczynam ostre poszukiwania może już we wrześniu czy październiku coś się uda.
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 18:59   #410
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Dziękuję za odpowiedzi, są naprawdę przydatne
Wierzę, że jeszcze będą ze mnie ludzie

Szczerze mówiąc, znam te zabiegi solo, ale kursów osobno to nie widziałam . Może źle szukałam, za chwilkę jeszcze raz sprawdzę,rozejrzę się, może przeoczyłam jakimś cudem.

Co do kursów, na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy ich wyborze ?

Swoją drogą, klientki często pytają o jakieś rady, co np mogłyby zmienić we własnej pielęgnacji np twarzy,czy raczej skupiają się na tym,co jest tu i teraz?

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-08-24 o 19:06
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:59   #411
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Technik usług kosmetycznych

sa takie pytania i takie.
Ale ja zawsze sama pytam jaka maja pielegnacje domowa (zwalszcza, jak chce upchnac jakis kosmetyk czy kolejny zabieg).
I jak widze bledy, niedociagniecia, to wtedy mowie. Klientki sobie to chwala.
Wtedy widza, ze masz wiedze i lubia pozniej do Ciebie wracac.
Kurcze, jest niedziela, chce mi sie isc do pracy
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 18:52   #412
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Technik usług kosmetycznych

2.września zaczynam naukę w takim studium

bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 19:35   #413
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6 543
Dot.: Technik usług kosmetycznych

ja mam zajęcia od 7.09
_agg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:14   #414
Alexis93
Wtajemniczenie
 
Avatar Alexis93
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 310
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez _agg_ Pokaż wiadomość
ja mam zajęcia od 7.09
ja mam 14-15 Już 2 rok zaczynam
__________________
Alexis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:16   #415
_agg_
Zakorzenienie
 
Avatar _agg_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6 543
Dot.: Technik usług kosmetycznych

a ja 2 semestr
_agg_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:22   #416
Alexis93
Wtajemniczenie
 
Avatar Alexis93
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 310
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Napisane przez _agg_ Pokaż wiadomość
a ja 2 semestr
chociaż ja bym chciała być już po tym roku bo jak skończę to zapisuję się na wizaż i stylizację
__________________
Alexis93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 21:40   #417
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 333
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Cytat:
Kurcze, jest niedziela, chce mi sie isc do pracy
Nawet nie wiesz, jak ja nie mogę się doczekać aż pójdę do szkoły, zacznę się uczyć,robić kursy,a potem realizować praktyki. Tak się strasznie nie mogę doczekać Jeszcze na nic tak nie czekałam. Czuję, że to strzał w 10-tkę
Cytat:
sa takie pytania i takie.
Ale ja zawsze sama pytam jaka maja pielegnacje domowa (zwalszcza, jak chce upchnac jakis kosmetyk czy kolejny zabieg).
I jak widze bledy, niedociagniecia, to wtedy mowie. Klientki sobie to chwala.
Wtedy widza, ze masz wiedze i lubia pozniej do Ciebie wracac.
No to praca musi być naprawdę przyjemna. Mam nadzieję,że kiedyś sama będę mogła odpowiadać na podobne pytania klientek .

A co do kursów,to wyczytałam już wcześniej,że warto zwrócić uwagę na to,czy są indywidualne, czy w grupach,a jak tak - to jakich Zastanawia mnie jeszcze, czy ważne jest to,aby te certyfikaty miały zaświadczenie MEN ?

No i jeszcze myślałam, czy te kursy trzeba robić w super, znanych gabinetach,czy salonach,czy ważne w tym wszystkim jest certyfikat, że jednak się było na takowym kursie,ukończyło się go i umie wykonywać dany zabieg.

Tak wczoraj sobie patrzyłam na różne kursy w różnych salonach i później próbowałam znaleźć opinie chociaż o samym salonie,ale w większości żadne z nich nie miała,więc jak dobierać kursy, by nie trafił się nam jakiś bubel ? Te kursy trochę kosztują, więc lepiej je dobrze zainwestować
Oczywiście, szkolenia o których wspominałaś, na pewno wezmę pod uwagę i mam nadzieję,że uda mi się ukończyć któryś z nich.

To chyba wszystko.

Przynajmniej na ten moment

// Edit :

Swoją drogą,zastanawiam się, z jakim "profilem" wybrać szkołę policealną. Nie wiem,czy wybrać technika usług kosmetycznych, czy technika masażu . Co sądzicie o tym? Mimo studiów kosmetologii (i praktyk 320h) warto pójść na tego technika ? Przyznam,że jeden i drugi kierunek mnie bardzo kusi, ale fajnie by było, gdyby wszystko miało ręce i nogi

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-08-26 o 12:09 Powód: zapominalstwo :P
omleecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:06   #418
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Technik usług kosmetycznych

ja dopiero będę zaczynać pierwszy rok, i też kusi mnie wizaż więc na pewno będę robić kursy i w tym kierunku
__________________
wymianka styczeń
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 22:36   #419
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Technik usług kosmetycznych

ja boję się trochę iść do tej szkoły, dlatego że mam ogromne problemy ze skórą twarzy i całego ciała.. wszędzie mam pryszcze, jakieś plamy potrądzikowe :/
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:09   #420
Agitella
Raczkowanie
 
Avatar Agitella
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 52
Dot.: Technik usług kosmetycznych

Hej! Nie ma się czego wstydzić, ja właśnie będę już na ostatnim semestrze Technika Usług Kosmetycznych w Zaocznej Szkole Policealnej. Dziewczyny różnie wyglądają i są w różnym wieku. Niektóre mają również problem z cerą podobnie jak Ty, ale dzięki wykonywanym zabiegom na zajęciach ich skóra znacznie się poprawiła
Agitella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-09 17:32:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.