Leczenie kanałowe zębów. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-08, 11:46   #1
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524

Leczenie kanałowe zębów.


Na początku poproszę Moderatorki o nieprzenoszenie wątku, przynajmniej do niedzieli do działu zdrowie i medycyna, bo sprawa jest bardzo pilna, a na plotkowym jest najwięcej Wizażanek

Sprawa wygląda tak. W kwietniu miałam leczone obok siebie 2 zęby - piątkę i szóstkę. Niestety od kilku dni pobolewał mnie ząb. Pomyślałam, że pewnie mi się plomba ukruszyła i od wczoraj próbowałam się dostać do dentysty. Dziś się udało. Na wizycie okazało się, że obydwa zęby są w stanie opłakanym i potrzebne jest leczenie kanałowe. Ja w poniedziałek wyjeżdżam za granicę i nie będę miała możliwości przez jakiś czas ich wyleczyć. Stomatolog, u którego dziś byłam zaproponował mi, że wyleczy mi te zęby kanałowo jutro. Miałam takowe leczenie już kiedyś i pamiętam, że musiałam chodzić najpierw na zmianę lekarstwa, a dopiero później czyszczenie kanałów i plomba.
I teraz się zastanawiam. Czy któraś z Was miała leczenie kanałowe, które zakończyło się tak szybko? Czy możliwe jest obumarcie tego zęba w jeden dzień? Boje się, że jutro mi zrobi, ja pojadę, a później okaże się, że zrobił coś źle i że będzie bolało. Nie mam możliwości przełożenia wyjazdu

Dodam, że teraz też mnie boli to miejsce
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2013-11-08 o 11:48
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:53   #2
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Szczerze mówiąc przeciętnie ząb jest zatruwany około tygodnia, nawet dwóch, więc ten jeden dzień mi się średnio widzi...
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 12:06   #3
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

też dla mnie dziwne...miałam kanałowe leczenie i najpierw ząb był zatruwany, na ok 2 tyg potem leczenie...tak jak pisze kawamarcepanowa.
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 12:30   #4
blond_chmura_gradowa
Raczkowanie
 
Avatar blond_chmura_gradowa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 81
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

bardzo dziwne, może on nie chce Cie jednak leczyć kanałowo? Jak ja miałam kanałowe to trwało to nawet ze 2 miesiące
blond_chmura_gradowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 12:31   #5
lina_09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 401
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Też mi się tak wydaje, że to raczej średnio możliwe, zwłaszcza jeśli jak mówisz chodzi o dwa zęby w dodatku oba w bardzo słabym stanie. Miałam kanałowe robione naprawdę sporo zębów i zwykle takie leczenie to są 3 wizyty. I nigdy dentysta nie zabierał się za dwa zęby jednocześnie, zawsze określał, który jest w gorszym stanie i zabierał się najpierw za niego, a dopiero jak ten już był wyleczony umawiał się na robienie kolejnego.
lina_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 12:49   #6
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Ja ostatnio miałam kanałowe leczenie w trybie ekspresowym przy końskich dawkach znieczulenia, ale to był ryzyk - fizyk z mojej strony. Niestety nie powiem Ci co miałam robione, bo nie pamiętam, ale wszystko obyło się w 2 wizytach w przeciągu 2 - 3 dni. Przy 2 wizycie siedziałam ponad godz na fotelu. Tylko, że to był 1 ząb, nie wiem czy jest możliwość zrobienia 2.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"

Edytowane przez kobieta_wamp
Czas edycji: 2013-11-08 o 12:52
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 13:31   #7
annnie88
Zadomowienie
 
Avatar annnie88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 848
GG do annnie88
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Mysle podobnie jak dziewczyny, ze niemozliwe jest wyleczenie zeba kanalowo w 1 dzien.. ale jesli jest to wyjazd np na 2 tyg - miesiac, dwa, to moze Ci cos zrobić żeby przez ten okres nic sie z nim nie działo, nawet z sama trutka możesz spokojnie troche pochodzić i bedzie ok. Mowie to na własnym przykładzie bo kiedys przy leczeniu kanałowym zapomniałam o dentyście całkiem a miałam trutkę w zębie i chodziłam z nia jakieś pol roku i dopiero jak zaczął mnie lekko pobolewać ząb przypomniałam sobie ze nie zostal chyba do końca zrobiony
__________________
Waga -74 Talia -78 Pas -94 Biodra -99

Czytam.. 8/2014
annnie88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 13:40   #8
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Wszystko zależy od zęba, od tego jak dużo kanałów ma itp.
We Włoszech na przykład mi w ogóle zęba nie zatruwali, bo nie stosują takiej metody od lat tam, są inne sposoby i w ciągu jednej wizyty miałam wyleczonego zęba kanałowo.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 13:51   #9
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Hm, może na upartego można.
Jak miałam kanałowe leczenie bez zatruwania (wygląda to tak, że na potężnym znieczuleniu lekarz "uśmierca" ząb) miałam w sumie 3 wizyty. Ale może to ze względu na czas, takie leczenie jest czasochłonne i musiałabym siedzieć na fotelu kilka godzin co oznacza, że lekarz byłby stratny bo nie mógłby w tym czasie przyjąć innych pacjentów.
Odpowiadając na Twoje pytanie: ja bym się zapytała jak to leczenie na jednej wizycie miałoby wyglądać, ile by trwało, co dokładnie lekarz by Ci zrobił i wtedy się zorientujesz. A ząb z oczyszczonymi kanałami boleć nie powinien bo będzie martwy, możesz natomiast spuchnąć jeśli coś będzie nie tak.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 13:59   #10
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

nie zawsze nalezy czekac tydzien do kolejnego etapu leczenia. czesto sie to praktyuje jeszcze, ale obecnie mozna kanalowe zalatwic na jednej wizycie)
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:04   #11
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

JEST MOŻLIWE.

jeśli twój dentysta używa MIKROSKOPU, to kanałowe robi się na jednej wizycie. miałam leczone dwa razy - raz z mikroskopem przy jednej wizycie, drugi raz tradycyjnie i niestety to tradycyjne okazało się nieskuteczne a ten mikroskopowy ząb mam już 10 lat i nic się z nim nie dzieje

jeśli właśnie o to chodzi to jak najbardziej polecam. jeśli będziesz czekać - będzie tylko gorzej. może dotrwasz do powrotu do Polski, ale im dłużej się czeka z kanałowym, tym większe ryzyko że się nie uda wyleczyć zęba.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 14:40   #12
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Jesli dobrze znieczuli zęba i uda mu się wyczyścić kanały to tak jest to możliwe.
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was




MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 14:53   #13
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Dentysta powiedzial mi, ze to potrwa kilka godzin. Jutro teoretycznie on nie pracuje, wiec wiecej pacjentow miec nie bedzie, takze czas na zrobienie tego powinien miec. Co do bolu - powiedzial, ze bedzie bolalo. Ja zazwyczaj nie biore znieczulen, ale w takiej sytuacji poprosze o nie.

Sent from my S7560 using Wizaz Forum Mobile App.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:29   #14
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Dentysta powiedzial mi, ze to potrwa kilka godzin. Jutro teoretycznie on nie pracuje, wiec wiecej pacjentow miec nie bedzie, takze czas na zrobienie tego powinien miec. Co do bolu - powiedzial, ze bedzie bolalo. Ja zazwyczaj nie biore znieczulen, ale w takiej sytuacji poprosze o nie.

Sent from my S7560 using Wizaz Forum Mobile App.

poproś na pewno, nie wyobrażam sobie kanałowego bez znieczulenia, tym bardizej jeśli będziesz miała żywe nerwy. ja to na jednej wizycie wspominam lepiej od tego rozciągniętego na kilka wizyt, mimo że przez 2 godizny musiałam leżeć z otwartymi ustami jeśli łatwo się nudzisz, to weź sobie jakąś mp3 do posłuchania.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:31   #15
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Moj dentysta zawsze mi robi kanalowe w ciagu jednej wizyty.
Rozwierca, usuwa wszystkie nerwy, wypelnia mi kanaly czyms co dla mnie pachnie jak guma od gumek recepturek i sklada zeba spowrotem. Max 1,5 h i nigdy nie mialam zadnych problemow.

Bylam na takich 3 wizytowcach wczesniej i wszytskie byly do poprawki.

Mialam juz kilka zebow tak robionych i to w Polsce.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:59   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
Moj dentysta zawsze mi robi kanalowe w ciagu jednej wizyty.
Rozwierca, usuwa wszystkie nerwy, wypelnia mi kanaly czyms co dla mnie pachnie jak guma od gumek recepturek i sklada zeba spowrotem. Max 1,5 h i nigdy nie mialam zadnych problemow.

Bylam na takich 3 wizytowcach wczesniej i wszytskie byly do poprawki.

Mialam juz kilka zebow tak robionych i to w Polsce.
Długość leczenia zależy od ilości kanałów do czyszczenia.
Rzeczywiście da się na jednej wizycie, co jest wielką korzyścią, jeśli ktoś się boi dentysty (jak ja).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:13   #17
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
poproś na pewno, nie wyobrażam sobie kanałowego bez znieczulenia, tym bardizej jeśli będziesz miała żywe nerwy. ja to na jednej wizycie wspominam lepiej od tego rozciągniętego na kilka wizyt, mimo że przez 2 godizny musiałam leżeć z otwartymi ustami jeśli łatwo się nudzisz, to weź sobie jakąś mp3 do posłuchania.
Też leżałam z otwartą paszczą dwie godziny pod mikroskopem (ząb 4-kanałowy) a potem jeszcze godzinę. Trzech nie dałabym rady za jednym podejściem.
Co do znieczulenia - nawet Chuck Norris nie zniesie leczenia kanałowego bez znieczulenia więc od tego w ogóle zacznij wizytę. I przygotuj się na kilka godzin leżenia/siedzenia na fotelu dentystycznym.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:23   #18
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez blond_chmura_gradowa Pokaż wiadomość
bardzo dziwne, może on nie chce Cie jednak leczyć kanałowo? Jak ja miałam kanałowe to trwało to nawet ze 2 miesiące

ja mam leczony 1 ząb już ponad 3 miesiące a to dlatego, że musiałam mieć 4 razy zatruwany kanał

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
poproś na pewno, nie wyobrażam sobie kanałowego bez znieczulenia, tym bardizej jeśli będziesz miała żywe nerwy. ja to na jednej wizycie wspominam lepiej od tego rozciągniętego na kilka wizyt, mimo że przez 2 godizny musiałam leżeć z otwartymi ustami jeśli łatwo się nudzisz, to weź sobie jakąś mp3 do posłuchania.

ale jak to 'żywe'- przecież leczenie kanałowe polega na tym, żeby zęba uśmiercić, więc skąd tam się mogą wziąć żywe nerwy?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:38   #19
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
zenie kanałowe polega na tym, żeby zęba uśmiercić, więc skąd tam się mogą wziąć żywe nerwy?
jeśli jest robione na jednej wizycie to są to żywe nerwy.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 17:02   #20
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

ale jak to 'żywe'- przecież leczenie kanałowe polega na tym, żeby zęba uśmiercić, więc skąd tam się mogą wziąć żywe nerwy?
Żywe nerwy są - przy mocnym znieczuleniu - wydobywane z kanału takimi specjalnymi spiralnymi "igiełkami". Lekarz nie zatruwa zęba tylko od razu usuwa je z kanałów. Stąd żywe nerwy .
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 09:48   #21
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Żywe nerwy są - przy mocnym znieczuleniu - wydobywane z kanału takimi specjalnymi spiralnymi "igiełkami". Lekarz nie zatruwa zęba tylko od razu usuwa je z kanałów. Stąd żywe nerwy .
potwierdzam
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 10:09   #22
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc przeciętnie ząb jest zatruwany około tygodnia, nawet dwóch, więc ten jeden dzień mi się średnio widzi...
Chyba że to jakas mega trucizna... ale nie wiem czy bym sie na taką zgodziła osobiście.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 11:32   #23
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Jestem już po wizycie, trwała ona ponad 3 godziny. Oczywiście na start dostałam znieczulenie ( podobno najsilniejsze), ale w trakcie jego działanie osłabło, więc znieczulił 2 raz. Teraz nie czuję pół twarzy. Dostałam receptę na antybiotyk. Mam nadzieje, że jak znieczulenie puści to nie będzie bolało. Nie wiem, czy wykupować ten antybiotyk, bo obawiam się, że od niego mogę dostać biegunki. Jeśli będzie bolało będę zmuszona do jego brania.

A Was później bolało? Brałyście antybiotyk?
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 19:46   #24
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Jestem już po wizycie, trwała ona ponad 3 godziny. Oczywiście na start dostałam znieczulenie ( podobno najsilniejsze), ale w trakcie jego działanie osłabło, więc znieczulił 2 raz. Teraz nie czuję pół twarzy. Dostałam receptę na antybiotyk. Mam nadzieje, że jak znieczulenie puści to nie będzie bolało. Nie wiem, czy wykupować ten antybiotyk, bo obawiam się, że od niego mogę dostać biegunki. Jeśli będzie bolało będę zmuszona do jego brania.

A Was później bolało? Brałyście antybiotyk?
Po takim zabiegu miazga jest podrażniona więc może trochę boleć ale wystarczy wziąć zwykły proszek przeciwbólowy np. z ibuprofenem bo on działa też przeciwzapalnie i po prostu przeczekać (do końca dnia). Antybiotyk dostałaś i musisz wziąć czy opcjonalnie gdyby bolało dłużej, zaczęło puchnąć itp.? Jaki to antybiotyk?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:17   #25
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Po takim zabiegu miazga jest podrażniona więc może trochę boleć ale wystarczy wziąć zwykły proszek przeciwbólowy np. z ibuprofenem bo on działa też przeciwzapalnie i po prostu przeczekać (do końca dnia). Antybiotyk dostałaś i musisz wziąć czy opcjonalnie gdyby bolało dłużej, zaczęło puchnąć itp.? Jaki to antybiotyk?
Clindamycin dostałam. Opcjonalnie, gdyby zaczęło boleć. Teraz pobolewa, ale nie jest to mocny ból. Gdybym jutro wieczorem nie wyjeżdżała to bym się tak nie martwiła, tylko w razie bólu go kupiła. Jednak boję się trochę go nie kupić, bo za granicą tym bardziej go nie kupię. Z drugiej strony nie mogę sobie pozwolić na rewelacje żołądkowe, będę pierwszy raz leciała samolotem. Jak na złość wyjazd, który mnie okropnie stresuje i jeszcze te zęby
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:25   #26
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Clindamycin dostałam. Opcjonalnie, gdyby zaczęło boleć. Teraz pobolewa, ale nie jest to mocny ból. Gdybym jutro wieczorem nie wyjeżdżała to bym się tak nie martwiła, tylko w razie bólu go kupiła. Jednak boję się trochę go nie kupić, bo za granicą tym bardziej go nie kupię. Z drugiej strony nie mogę sobie pozwolić na rewelacje żołądkowe, będę pierwszy raz leciała samolotem. Jak na złość wyjazd, który mnie okropnie stresuje i jeszcze te zęby
To wykup sobie antybiotyk tu i weź ze sobą tam gdzie jedziesz (i dokup jakiś probiotyk). Jeśli tam Cię ząb rozboli i będzie działo się coś złego z zębem to sobie weźmiesz (ja będzie w porządku to sobie zostawisz na pamiątkę ;-)). Nie po każdym antybiotyku są sensacje i to akurat żołądkowe . Jeśli brałaś kiedyś ten konkretny lub pod inną nazwą ale z tą samą substancją czynną i źle się po nim czułaś trzeba było o tym powiedzieć lekarzowi.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:34   #27
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Raczej nigdy go nie brałam, sensacje żołądkowe miałam po Duomoxie. Wykupię ten lek i probiotyk, chociaż to 50 zł. razem gdzieś wyniesie . Dostałam receptę na 100%, bo dentysta w soboty nie pracuje i wypisał mi go pełnopłatnie, z uwagi na to, że niby do systemu nie może się dziś zalogować.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:53   #28
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

tak z ciekawości
ile płaciłaś za leczenie?
chyba byłaś w pryw.gab?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 21:00   #29
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
tak z ciekawości
ile płaciłaś za leczenie?
chyba byłaś w pryw.gab?
Zapłaciłam 800 zł. za 2 zęby, na nfz bezpłatnie tylko przednie zęby, ja miałam leczone piątkę i szóstkę.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 21:05   #30
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Leczenie kanałowe zębów.

aha

swoją drogą zęby miałaś leczone w kwietniu,czyli w sumie niedawno,i były w stanie opłakanym. ciekawe czy Ci ich wczesniej nie spieprzyli
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.