Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 21:44   #3181
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

widze, ze nie tylko ja mam takie przykre wspomnienia z epiduo.
tez zaluje, ze go uzywalam, bo zrobil mi wiecej krzywdy niz dobrego. teraz tez walcze z przebarwieniami.
ale jeszcze kilka syfkow zostalo. robia sie caly czas w tym samym miejscu ! mam juz dosyc, wczoraj sie cieszylam z czystej cery, a dzisiaj juz klapa.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:24   #3182
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja już zwątpiłam, że kiedykolwiek będę miała idealną buzię. Teraz jeszcze lato i nie dość, że mam syfy i pełno przebarwień to świecę się jak latarnia.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:41   #3183
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
widze, ze nie tylko ja mam takie przykre wspomnienia z epiduo.
tez zaluje, ze go uzywalam, bo zrobil mi wiecej krzywdy niz dobrego. teraz tez walcze z przebarwieniami.
ale jeszcze kilka syfkow zostalo. robia sie caly czas w tym samym miejscu ! mam juz dosyc, wczoraj sie cieszylam z czystej cery, a dzisiaj juz klapa.
ja też zawiodłam sie na epiduo, więcej krostek mi przy nim wyskoczyło niż znikneło. Mimo, że wykorzystałam całą tubkę to nic to nie dało
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:42   #3184
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Ja już zwątpiłam, że kiedykolwiek będę miała idealną buzię. Teraz jeszcze lato i nie dość, że mam syfy i pełno przebarwień to świecę się jak latarnia.
znam ten ból. ale makijaż w lato odpada, na pewno nie przy 30stopniach i prażącym słońcu, bo to się po prostu mija z celem.
trzeba będzie wystawić tę twarz do ludzi
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 16:20   #3185
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

u mnie znowu gorzej niby jeszcze nie tragedia, ale było już tak dobrze przez jakiś czas. Najgorsze, że nie wiem co jest tego powodem. Piłam bratka, stosuje tonik z kwasem migdałowym i brevoxyl, zaczęłam też inaczej jeść. Obstawiam, że to ta dieta wpłynęła na pogorszenie stanu cery. Nie wiem nie wiem. Dół. Najgorsze że obawiam się stale, że to wszystko wina hormonów i wszystkie moje starania idą na marne i cokolwiek nie wycuduje to i tak nie wygram z tym. Za tydzień spotykam sie z chłopakiem (związek na odległość) i już się boję że będę wypryszczona czy nie, co mi się pogorszy mam ochotę z nim zerwać właśnie przez to, że jeszcze bardziej przejmuje się cerą odkąd z nim jestem, coraz bardziej. Myślicie, że to normalne
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 19:15   #3186
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie pomoge ci w drogeryjnych kremach bo ich w ogole nie uzywam.
wysyp na pewno po epi. musial byc(chyba ,ze mialas tez przepisany antybiotyk). po moim dlugim wysypie poszlam do dermy , przepisala mi antybiotyk i kazala dalej stosowac epi z antybiotykiem. bylo duuzo lepiej, wsyztsko sie wygoilo i nawet po odstawieniu antybiotyku dalej bylo w miare i tak jest do dzisiaj. mozliwe,ze ten krem poteguje wysyp. sprobowalabym odstawic krem,a zostawic retinoid. szkoda gdyby sie okazalo ze epi jednak pomogl i heja od nowa..


dobrze tez gdyby inne wizazanki sie wypowiedzialy bo moze ktos ma odmienne doswiadczenia ode mnie, co skora to inna
No właśnie moja dermatolog przepisała mi epiduo, a punktowo na takie duże ropne wypryski miałam używać maści z antybiotykiem, o nazwie"Duac" . Ale jak poszłam do apteki z tą receptą, i Pani zaśpiewała mi 45 zł za epiduo i prawie 50 za ten Duac, to trochę mnie to zwaliło z nóg a że nie miałam tyle pieniędzy, więc kupiłam tylko epi. Może to był błąd? Może gdyby stosować go z tym antybiotykiem to byłoby ok?
Nie spodziewałam się takich drogich leków, naprawdę.
A Ty jaki antybiotyk stosowałaś? I jak długo trwała twoje przygoda z epi?

Cytat:
Napisane przez eunchae Pokaż wiadomość
Ja w końcu zupełnie odstawiłam epiduo na rzecz brevoxylu. Ale po epiduo na długo zostało mi mnóstwo przebarwień i niestety blizn których nie pozbyłam się do dziś. Przebarwienia już trochę wytępiłam skinorenem. Jakbym wiedziała że tak się to skończy odstawiłabym epiduo po miesiącu.
A jakie masz wrażenia po brevoxylu? Długo go stosowałaś?

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
widze, ze nie tylko ja mam takie przykre wspomnienia z epiduo.
tez zaluje, ze go uzywalam, bo zrobil mi wiecej krzywdy niz dobrego. teraz tez walcze z przebarwieniami.
ale jeszcze kilka syfkow zostalo. robia sie caly czas w tym samym miejscu ! mam juz dosyc, wczoraj sie cieszylam z czystej cery, a dzisiaj juz klapa.
Ja non stop mam część pryszczy właśnie w tym samym miejscu I to jest najgorsze, bo robią mi się coraz większe przebarwienia

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja też zawiodłam sie na epiduo, więcej krostek mi przy nim wyskoczyło niż znikneło. Mimo, że wykorzystałam całą tubkę to nic to nie dało
Powiem szczerze, że Wasze opinie tylko coraz bardziej mnie przekonują do odstawienia epi. Przed nim miałam tylko kaszkę na czole, i sporadyczne wypryski przed okresem. Teraz mam potworne ropne wypryski cały czas, więc moja cera bardzo się pogorszyła.
Zauważyłam też, że coraz bardziej mi się przetłuszcza... a nie miałam z tym wcześniej jakiegoś większego problemu. Może to przez to, że epi tak wysusza i skóra produkuje więcej łoju, broniąc się przed wysuszeniem?

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
u mnie znowu gorzej niby jeszcze nie tragedia, ale było już tak dobrze przez jakiś czas. Najgorsze, że nie wiem co jest tego powodem. Piłam bratka, stosuje tonik z kwasem migdałowym i brevoxyl, zaczęłam też inaczej jeść. Obstawiam, że to ta dieta wpłynęła na pogorszenie stanu cery. Nie wiem nie wiem. Dół. Najgorsze że obawiam się stale, że to wszystko wina hormonów i wszystkie moje starania idą na marne i cokolwiek nie wycuduje to i tak nie wygram z tym. Za tydzień spotykam sie z chłopakiem (związek na odległość) i już się boję że będę wypryszczona czy nie, co mi się pogorszy mam ochotę z nim zerwać właśnie przez to, że jeszcze bardziej przejmuje się cerą odkąd z nim jestem, coraz bardziej. Myślicie, że to normalne
Inaczej jeść tzn.? Co zmieniłaś?
Nie załamuj się, głowa do góry. Zbadaj hormony i rozwiej jak najwięcej swoich wątpliwości.
Mogę się założyć, że jeśli twój TŻ naprawdę Cię kocha, to nie przeszkadza mu twój trądzik
Co do bratka/ziół na trądzik, to ja właśnie w niedługim czasie zamierzam zamieszać sobie mieszankę rozkruszonych liści brzozy, pokrzywy, ziela bratka i mniszka lekarskiego Jest dobra na oczyszczenie organizmu.

Co myślicie o tym filmiku?

http://www.youtube.com/watch?v=-iSTzRUhN5s
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-05-29 o 19:28
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 19:44   #3187
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zaczęłam jeść dużo białka, szczególnie twaróg, serek wiejski, jogurty, maslanki, mleko (z mleka już zrezygnowałam, bo wyczytałam że jest szczególnie niezdrowe) jajka. Hormony badałam jakiś rok temu, chodziłam do endokrynologa, miałam testosteron wysoki, jednak mieścił się w górnej granicy i lekarz stwierdził, że nie będzie mi pakował hormonów, mimo, że mam nieregularny okres, stwierdził, że to samo sie wyreguluje. A ja czuje, że to tu tkwi problem i ciężko mi czekać na cud, aż hormony sie uregulują mam 20 lat. Zasugerował niedoczynność tarczycy, ale ja już sobie głupia odpuściłam i nie zrobiłam badań. Miałam robione pare lat temu i było ok. Mam stałą wagę i wątpie w tą niedoczynność, bo wtedy podobno sie tyje. W sumie mam teraz sporo stresów, więc może to przez to też
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 20:47   #3188
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość


Co myślicie o tym filmiku?

http://www.youtube.com/watch?v=-iSTzRUhN5s
e tam, ja stosuje tetre i nie mam zadnych problemow.
widocznie ma delikatny organizm.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 21:53   #3189
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

oj dziewczyny.. jakis kiepski okres.. mnie tez wysypalo troszku wczoraj, ale cos mi sie wydaje,ze to moj anthelios mnie zapycha.. niech to szlak. jak mnie zapcha mleczko klorane to juz nie wiem co kupic.
retinoidow chyba juz z 3 lata uzywam, na poczatku dostalam acnemycin plus(czyli od razu z antybiotykiem), pozniej mialam epiduo, pozniej locacid. do epiduo dostalam zineryt bo tez narzekalam na wysyp ktory nei ma konca. pomoglo, buzia byla gladka, ale wiadomo,ze antybiotyk to nie leczenie tylko zaleczanie, wiec pozniej bylo roznie. teraz uzywam raz w tygodniu epi i jest ok. ale pragne podkreslic,ze kiedys mialam dosc mocno nasilony tradzik,wiec przetrzymalam wysypy i do takiego stanu jak kiedys mialam skora juz nei wraca, natomiast Lilith36 skoro az takie spustoszenie robi Ci epi a wczesniej nie mialas mega problemow to chyba tez bym odstawila(czytajac historie dziewczyn)
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 08:16   #3190
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kiciun, stres ma bardzo duży wpływ na trądzik. Jest chyba nawet odmiana trądziku związana ze stresem samym w sobie, i ogólnie postępem, pośpiechem...

dontknow stosujesz tetralysal? Nie trzeba mieć delikatnego organizmu, żeby lek rozsiał spustoszenie...

AliMa5 którego antheliosa używasz, że tak Cię zapchało? Ja przyznam szczerze, że też muszę w końcu zdecydować się na jakiś filtr, ale przy tym wysypie nie chcę się jeszcze bardziej zapychać i pogarszać sprawy... a z drugiej strony filtr to podstawa, bo te przebarwienia później to już mnie przerażają...
Zaleczanie...? Tzn.? Nie znam się na antybiotykach p. trądzikowych kompletnie...
Jak długo stosowałaś epi? I właśnie kolejna rzecz, która skłania mnie do rezygnacji - wiem, że później trzeba profilaktycznie ciągle go używać, żeby podtrzymać efekt, a takie rozwiązanie mi się nie podoba...
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 08:42   #3191
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

juz sama nie wiem czy to antek(30 dla cer tlustych i tradzikowych) czy brak kwasu migdalowego.. wczoraj zrobilam peel kwasem i dzis o niebo lepiej. ja nie wiem, moja skora nei potrafi zyc bez kwasu czy co..!! dzis nalozylam antka rano, a pod oczy antka 50+ dla wrazliwych. zobaczymy..

wiesz antybiotyk nie usuwa przyczyny tradziku, moze pomoc w kuracjach(przez jakis czas jest super a potem znowu mega wysyp) natomiast znam osoby ktorym pomogl na dlugo(ale to rzadkosc i nie wiem dokladnie jaki tradzik mialy i jak dlugo)
nie wiem jak dlugo stosowalam epi bo w miedzyczasie smarowalam sie tez locacidem(chyba jego podloze mi nie odpowiadalo). a teraz z pol roku jade na epiduo. mnie sie podoba wizja jego dlugiego stosowania(w koncu to porzadny krem na zmarchy)). a filtrow i tak trzeba uzywac. szkoda,ze nie ma kursow pt."pokochaj filtry"
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 09:25   #3192
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja 3 miesiące brałam antybiotyk - unidox. Dwa tygodnie temu przestała i na razie jest okej... a poziom antybiotyku w moim ciele pewnie już koło zera...
Mam nadzieje, że trądzik nie wróci

no i przyznam, że moja skóra wygląda dużo lepiej jak nie używam kremów tylko oliwkę hipp...
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 10:26   #3193
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość

wiesz antybiotyk nie usuwa przyczyny tradziku, moze pomoc w kuracjach(przez jakis czas jest super a potem znowu mega wysyp) natomiast znam osoby ktorym pomogl na dlugo(ale to rzadkosc i nie wiem dokladnie jaki tradzik mialy i jak dlugo)
nie wiem jak dlugo stosowalam epi bo w miedzyczasie smarowalam sie tez locacidem(chyba jego podloze mi nie odpowiadalo). a teraz z pol roku jade na epiduo. mnie sie podoba wizja jego dlugiego stosowania(w koncu to porzadny krem na zmarchy)). a filtrow i tak trzeba uzywac. szkoda,ze nie ma kursow pt."pokochaj filtry"
Na zmarchy? Jak to?
Co do antybiotyku - tym bardziej mnie zniechęca też i to. Zamiast mega drogiej masci z antybiotykiem myślę o olejku z drzewa herbacianego punktowo na wypryski... Co o tym myślicie? Może ktoś stosował?
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-05-30 o 10:28
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 11:38   #3194
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie wiem jak dlugo stosowalam epi bo w miedzyczasie smarowalam sie tez locacidem(chyba jego podloze mi nie odpowiadalo). a teraz z pol roku jade na epiduo. mnie sie podoba wizja jego dlugiego stosowania(w koncu to porzadny krem na zmarchy)). a filtrow i tak trzeba uzywac. szkoda,ze nie ma kursow pt."pokochaj filtry"
Właśnie raczej nie, epiduo ma nadtlenek benzoilu, a ten, jako utleniacz, niestety przyspiesza starzenie skóry.
Basia Kwiatkowska pisała:
"Z drugiej strony specyficzny mechanizm działania nadtlenku benzoilu polegający na uwalnianiu cząsteczek tlenu, przyczynia się do nadprodukcji wolnych rodników - reaktywnych cząsteczek, których niekorzystne i niszczące skórę efekty działania kumulują się i po czasie przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry (tzw. fotostarzenia się skóry). Długotrwałe i częste aplikacje nadtlenku benzoilu powodują takie same niekorzystne zmiany w skórze jak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB [ abstrakt (ang)].
Nadtlenek benzoilu wpływa także na obniżenie ilości witaminy E w komórkach skóry [ abstrakt (ang)]
"
Za czesc antyzmarchową to retinoid- adapalen odpowiada, wiec na Differin lepiej sie z czasem przerzucić w tych celach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-30 o 11:41
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:02   #3195
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Właśnie raczej nie, epiduo ma nadtlenek benzoilu, a ten, jako utleniacz, niestety przyspiesza starzenie skóry.
Basia Kwiatkowska pisała:
"Z drugiej strony specyficzny mechanizm działania nadtlenku benzoilu polegający na uwalnianiu cząsteczek tlenu, przyczynia się do nadprodukcji wolnych rodników - reaktywnych cząsteczek, których niekorzystne i niszczące skórę efekty działania kumulują się i po czasie przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry (tzw. fotostarzenia się skóry). Długotrwałe i częste aplikacje nadtlenku benzoilu powodują takie same niekorzystne zmiany w skórze jak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB [ abstrakt (ang)].
Nadtlenek benzoilu wpływa także na obniżenie ilości witaminy E w komórkach skóry [ abstrakt (ang)]"
Za czesc antyzmarchową to retinoid- adapalen odpowiada, wiec na Differin lepiej sie z czasem przerzucić w tych celach
chodzilo mi o adapalen. ale szczerze mowiac to nie wiedzialam ,ze nb jest taki szkodliwy- w tradziku natomiast pomaga. sluszna uwaga, lepiej sie przerzucic na differin(z tego co wiem jest tez zel bo o kremowe podloze bym sie obawiala)
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:18   #3196
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
chodzilo mi o adapalen. ale szczerze mowiac to nie wiedzialam ,ze nb jest taki szkodliwy- w tradziku natomiast pomaga. sluszna uwaga, lepiej sie przerzucic na differin(z tego co wiem jest tez zel bo o kremowe podloze bym sie obawiala)
Coś za coś, to co jest szkodliwe dla bakterii beztlenowych jest tez wadą z punktu widzenia starzenia sie skóry. Ale myśle ze można nad tym problemem zapanować i korzystać z antybakteryjnych i antyzakórnikowych własciwości nadtlenku benz. używając antyoksydantów , np. na wieczór nadtlenek, rano antyoksydanty
Differin, przynajmniej pare lat temu, był/jest w obu wersjach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:39   #3197
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

wieczorem Epiduo, rano serum flavo-C z BU + filtr. nie wiem czy moja skora to zniesie))
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 12:40   #3198
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość

dontknow stosujesz tetralysal? Nie trzeba mieć delikatnego organizmu, żeby lek rozsiał spustoszenie...
stosuje. to juz nawet moja druga terapia tym lekiem i ani tamta, ani ta nie wplynela niekorzystnie na moj uklad pokarmowy.
zero skutkow ubocznych...
Cytat:
Napisane przez mon88 Pokaż wiadomość
Ja 3 miesiące brałam antybiotyk - unidox. Dwa tygodnie temu przestała i na razie jest okej... a poziom antybiotyku w moim ciele pewnie już koło zera...
Mam nadzieje, że trądzik nie wróci

no i przyznam, że moja skóra wygląda dużo lepiej jak nie używam kremów tylko oliwkę hipp...
trzymam kciuki, zeby wszystko bylo okej
ja tez juz chyba koncze kuracje. ostatnie opakowanie, zobaczymy, co lekarz powie.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-30, 13:20   #3199
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja mam pytanie znacie może jakieś sklepy internetowe typu biochemiaurody.pl ? Szukam dobrego kremu nawilżającego a wszystkie drogeryjne mają w składzie składniki zapychające.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 13:37   #3200
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie znacie może jakieś sklepy internetowe typu biochemiaurody.pl ? Szukam dobrego kremu nawilżającego a wszystkie drogeryjne mają w składzie składniki zapychające.
czytac, czytac i jeszcze raz czytac. wiekszosc informacji jest w pierwszych watkach
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 19:13   #3201
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Zaczęłam jeść dużo białka, szczególnie twaróg, serek wiejski, jogurty, maslanki, mleko (z mleka już zrezygnowałam, bo wyczytałam że jest szczególnie niezdrowe) jajka. Hormony badałam jakiś rok temu, chodziłam do endokrynologa, miałam testosteron wysoki, jednak mieścił się w górnej granicy i lekarz stwierdził, że nie będzie mi pakował hormonów, mimo, że mam nieregularny okres, stwierdził, że to samo sie wyreguluje. A ja czuje, że to tu tkwi problem i ciężko mi czekać na cud, aż hormony sie uregulują mam 20 lat. Zasugerował niedoczynność tarczycy, ale ja już sobie głupia odpuściłam i nie zrobiłam badań. Miałam robione pare lat temu i było ok. Mam stałą wagę i wątpie w tą niedoczynność, bo wtedy podobno sie tyje. W sumie mam teraz sporo stresów, więc może to przez to też
kicun ja mam bardzo podobą sytuację tzn. robiłam sobie badania hormonalne i wszystko jest ok tylko tak jak tobie testosteron wyszedł w górnej granicy normy. Okres mam regularny. Tarczyce tez robiłam kilka lat temu i było ok a wage mam stałą więc chyba jest ok. Również stosuję Brevoxyl ale nie widzę zbytniej poprawy oprócz ponownego przesuszenia. W dodatku stan skóry na szyi, dekolcie i plecach pogorszył się, mam mnóstwo zaskórników. Jutro idę do dermatologa ale w sumie nie wiem co robić. Utknęłam w martwym punkcie, antybiotyki nie pomagają już. Tak ogólnie to chciałam jeszcze się spytac odnoście pielęgnacji. Używam Physiogelu- zelu myjącego i jest w zasadzie bardzo dobry, delikatny, nie musze używać wody ale mam wrażenie, ze nie domywa makijazu do końca. Czy mozecie polecic mi jakieś apteczne mleczko do demakijazu lub tonik(byle nie mega drogie) żeby sobie z tym wszystkim poradzić a jednocześnie nie podrażnić?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-13, 19:43   #3202
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

o, dawno sie tutaj nikt nie odzywal

na jutro mam umowiona wizyte, mam nadzieje, ze skoncze w koncu tetre i ze bedzie mi mogla cos zrobic z przebarwieniami.
w ogole to jestem wsciekla, bo zauwazylam, ze od tych antybiotykow zzolkly mi zeby. to wlasciwie jedyny skutek uboczny, ktory odnotowalam. ale wkurza!
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 13:01   #3203
iwonawo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 15
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziewczyny, tonik nie zmyje do końca makijażu, on bardziej odświeża skórę, mleczko zaś do naszej trądzikowej skóry jest zbyt ciężki, ktoś mądry polecił mi kiedyś PŁYN MICELARNY który zawiera micele, można nim myć twarz jak również zmyć makijaż z oczu, naprawdę działa, nie przesusza ani nie natłuszcza skóry. ja używam aktualnie z firmy AA ale koleżanka namawia mnie na płyn micelarny z cynkiem, z firmy SFR widzę po niej, że jest rewelacyjny, ale drogi bo koło 60-80zł.
iwonawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 14:03   #3204
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
kicun ja mam bardzo podobą sytuację tzn. robiłam sobie badania hormonalne i wszystko jest ok tylko tak jak tobie testosteron wyszedł w górnej granicy normy. Okres mam regularny. Tarczyce tez robiłam kilka lat temu i było ok a wage mam stałą więc chyba jest ok. Również stosuję Brevoxyl ale nie widzę zbytniej poprawy oprócz ponownego przesuszenia. W dodatku stan skóry na szyi, dekolcie i plecach pogorszył się, mam mnóstwo zaskórników. Jutro idę do dermatologa ale w sumie nie wiem co robić. Utknęłam w martwym punkcie, antybiotyki nie pomagają już. Tak ogólnie to chciałam jeszcze się spytac odnoście pielęgnacji. Używam Physiogelu- zelu myjącego i jest w zasadzie bardzo dobry, delikatny, nie musze używać wody ale mam wrażenie, ze nie domywa makijazu do końca. Czy mozecie polecic mi jakieś apteczne mleczko do demakijazu lub tonik(byle nie mega drogie) żeby sobie z tym wszystkim poradzić a jednocześnie nie podrażnić?
W rossmanie jest płyn uniwersalny do kąpieli dla dzieci Babydream w praktycznej butelce z pompką,jest delikatny,używam tylko jego i serdecznie polecam Koszt to 9,99 zł za 500 ml
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-06-14 o 14:17
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 14:45   #3205
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Myjesz buźkę babydreamem? Ja się właśnie powoli przymierzam do niego, jak wykorzystam mój obecny żel do twarzy... Jak twoje odczucia po nim? Nie wysusza?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:15   #3206
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Myjesz buźkę babydreamem? Ja się właśnie powoli przymierzam do niego, jak wykorzystam mój obecny żel do twarzy... Jak twoje odczucia po nim? Nie wysusza?
Myję cały czas i na inny nie zamienię
To chyba mówi samo za siebie
Nie wysusza,ma fajny skład,naprawdę polecam.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:30   #3207
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Myję cały czas i na inny nie zamienię
To chyba mówi samo za siebie
Nie wysusza,ma fajny skład,naprawdę polecam.
Ja tez dluzszy czas myje buzie babydreamem. wykonczylam juz cale pol litra tego z pompka i dzis kupilam dla odmiany szampon. wydaje mi sie,ze ma fajniejszy sklad. te zele nie podrazniaja, sa super. rano nie uzywam, przemywam tylko twarz po nocy micelem
Rowniez polecam
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:35   #3208
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czyli mogłabym używac samego Babydreamu bez toników i mleczek do demakijażu? Ja w sumie z tego Physiogelu jestem zadowolona i chciałam tylko coś co doczyściłoby mi po nim twarz. W sumie to teraz sama zgłupiałam i nie wiem czy przy wrazliwej cerze z tradzikiem powinno się stosowac schemat typu demakijaż. oczyszczanie nawilzanie czy co za dużo to niezdrowo? Ja obecnie oczyszczam i nawilżam i nie wiem czy dołączyc coś do Physiogelu przed nim lub po nim czy nic
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 16:59   #3209
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czyli mogłabym używac samego Babydreamu bez toników i mleczek do demakijażu? Ja w sumie z tego Physiogelu jestem zadowolona i chciałam tylko coś co doczyściłoby mi po nim twarz. W sumie to teraz sama zgłupiałam i nie wiem czy przy wrazliwej cerze z tradzikiem powinno się stosowac schemat typu demakijaż. oczyszczanie nawilzanie czy co za dużo to niezdrowo? Ja obecnie oczyszczam i nawilżam i nie wiem czy dołączyc coś do Physiogelu przed nim lub po nim czy nic
babydream zmyje makijaz, mozesz uzywac bez mleczek, tonikow ale toniki sa dobre bo przywracaja ph. Wedlug mnie dobrze,ze nawilzasz i oczyszczasz. polecam tonik pha6% z Biochemii Urody. jest delikatny, oczyszcza,nawilza(wszystk o w jednym), do cery wrazliwej super. sama mam tradzik,tlusta skore,wrazliwa i gdyby nie kwasy to chyba nic by jej nie oczyscilo..
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 17:08   #3210
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czy przy tym toniku konieczny jest filtr? Bo nie orientuję się, przy których tak, a przy których nie.
Babydream mam zakupiony, czeka na swoje 5 minut
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.