Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 20:04   #1021
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja jestem wierna
keratynowemu serum do włosów,
tonikowi migdałowemu i
bazowemu kremowi z kwasem hialuronowym i peptydami

Denerwuje mnie to, że atomizery po keratynowym serum się zapychają, już trzeci musiałam wyrzucić Macie jakieś sposoby na odkładanie się substancji w mechanizmie sprężynki?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 08:32   #1022
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie to, że atomizery po keratynowym serum się zapychają, już trzeci musiałam wyrzucić Macie jakieś sposoby na odkładanie się substancji w mechanizmie sprężynki?
Jeżeli piszesz o mazidłowych atomizerach to one psują się nawet po samej wodzie - są zwyczajnie badziewne. A inne atomizery mi się nigdy nie psuły po wszelakich serach do włosów, więc nie pomogę.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 12:41   #1023
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Jeżeli piszesz o mazidłowych atomizerach to one psują się nawet po samej wodzie - są zwyczajnie badziewne. A inne atomizery mi się nigdy nie psuły po wszelakich serach do włosów, więc nie pomogę.

Dziękuję, w takim razie to nie do końca wina keratyny
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 13:54   #1024
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Jeżeli piszesz o mazidłowych atomizerach to one psują się nawet po samej wodzie - są zwyczajnie badziewne. A inne atomizery mi się nigdy nie psuły po wszelakich serach do włosów, więc nie pomogę.
Polecam buteleczki z atomizerem z BU (plastikowe, 50 ml)- używam kilku od roku i nic się z nimi nie dzieje! I też air-less mają super - po kilkakrotnym napełnieniu HA chyba w końcu wyrzucę, bo samo nie chce sie zepsuć, a umyć tego 'dziubka' nie ma jak

I nieśmiało powtarzam moje pytanie
Czy ekstrakt z herbaty mogę po prostu rozpuścić w hydrolacie z niacynamidem?
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 14:16   #1025
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Polecam buteleczki z atomizerem z BU (plastikowe, 50 ml)- używam kilku od roku i nic się z nimi nie dzieje! I też air-less mają super - po kilkakrotnym napełnieniu HA chyba w końcu wyrzucę, bo samo nie chce sie zepsuć, a umyć tego 'dziubka' nie ma jak

I nieśmiało powtarzam moje pytanie
Czy ekstrakt z herbaty mogę po prostu rozpuścić w hydrolacie z niacynamidem?
Z tego co wiem to ekstrakt z zielonej herbaty powinno się stosować z antyutleniaczem - BHT.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 16:44   #1026
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

a oto co kupiłam w mazidłach:
mleczko migdałowe
olej śliwkowy
jedwab hydr.
kwas hialuronowy 1%
owies hydr.
hydrolat oczarowy
olej z nasion czarnej porzeczki
voluplus
Q 10,
cupuacu,
karagenian
Drogie Wizażanki,
przeczytałam wszystkie wypowiedzi w tym wątku i wiem, że można liczyć na wasze doświadczenie i poradę, udzielacie bardzo cennych rad, z góry więc dziękuję. Proszę o radę jako zupełnie zielona w temacie kręcenia swoich mazidełek. Moja cera jest sucha i bardzo sucha miejscami, dojrzała, mam już chomiki trochę zmarszczek mimicznych pod oczami, bruzdy na czole, bruzdy lwa - pytanie co z tego ukręcić by się choć trochę podreperować ?

Dorażnie użyłam oleju z czarnej porzeczki solo na twarz i miałam wrażenie zapchania,
po oleju sliwkowym solo to samo, po serum ekspresowymz HA było sucho, gładko super ale chciało się czymś dosmarować/może złe proporcje za mało oleju?/. Do ciała: po dolewce oleju śliwkowego do oliwki Hipp wspaniale gładko cud-miód, zastanawiam się czy taki zestaw do twarzy może się też dobrze sprawdzić, czy jeszcze trzeba dodać jakiś składnik z "mojej" listy bo to mnie zapcha?
dziękuje raz jeszcze

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-04-10 o 17:47
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:09   #1027
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
a oto co kupiłam w mazidłach:
mleczko migdałowe
olej śliwkowy
jedwab hydr.
kwas hialuronowy 1%
owies hydr.
hydrolat oczarowy
olej z nasion czarnej porzeczki
voluplus
Q 10,
cupuacu,
karagenian
Drogie Wizażanki,
przeczytałam wszystkie wypowiedzi w tym wątku i wiem, że można liczyć na wasze doświadczenie i poradę, udzielacie bardzo cennych rad, z góry więc dziękuję. Proszę o radę jako zupełnie zielona w temacie kręcenia swoich mazidełek. Moja cera jest sucha i bardzo sucha miejscami, dojrzała, mam już chomiki trochę zmarszczek mimicznych pod oczami, bruzdy na czole, bruzdy lwa - pytanie co z tego ukręcić by się choć trochę podreperować ?

Dorażnie użyłam oleju z czarnej porzeczki solo na twarz i miałam wrażenie zapchania,
po oleju sliwkowym solo to samo, po serum ekspresowymz HA było sucho, gładko super ale chciało się czymś dosmarować/może złe proporcje za mało oleju?/. Do ciała: po dolewce oleju śliwkowego do oliwki Hipp wspaniale gładko cud-miód, zastanawiam się czy taki zestaw do twarzy może się też dobrze sprawdzić, czy jeszcze trzeba dodać jakiś składnik z "mojej" listy bo to mnie zapcha?
dziękuje raz jeszcze
Joanko proponuję typowe niezbęniki nawilżająco-przeciwzmarszczkowe czyli Olej z czarnuszki i Centella Asiatica, i gdzie indziej dokupić olej Arganowy. Ja robię na oko serum z wody+odrobinka Centelli+2-3 kropelki Czarnuszki. Olej z czarnuszki pachnie bardzo ostro ale się wspaniale rozprowadza, ma cudowny silikonowy poślizg, jak to się wchłonie to smaruję twarz kilkoma kropelkami Arganu i gotowe.
Poczytaj o właściwościach czarnuszki i agranu
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2011-04-10 o 21:16
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 08:55   #1028
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziękuję Trojko, spieszę do czytania,
Czy dodatkowo jeszcze jakiś kremik mam sobie sporządzić ?
Voluplus kładę pod oczy ale łzawię po nim,
więc co na dzień pod nie nałozyć? po sklepowych jestem zapuchnięta, i marny efekt, opłakany wręcz.
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 09:42   #1029
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Dziękuję Trojko, spieszę do czytania,
Czy dodatkowo jeszcze jakiś kremik mam sobie sporządzić ?
Voluplus kładę pod oczy ale łzawię po nim,
więc co na dzień pod nie nałozyć? po sklepowych jestem zapuchnięta, i marny efekt, opłakany wręcz.
Pod oczy polecam olej śliwkowy lub mieszanke oleju śliwkowego z kroplą żelu hialuronowego. Z żelem bądź ostrożna gdyż są wizażanki , którym wysusza skórę .By zmniejszyc ryzyko wystąpienia podraznienia aplikuj np. co drugi dzień jeśli będzie ok. spróbuj codziennie.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 11:46   #1030
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez martitkaa Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą z zaskórnikami i rozszerzonymi porami . Od dłuższego czasu robię sobie ekspresowe sera nawilżające najczęściej połączenie żelu hialuronowego z olejem tamanu, konopnym lub żurawinowym ale poza efektem jakby uspokojenia cery i mniejszego przetłuszczania jakichś większych widocznych efektów nie zauważyłam. Ale od tygodnia dodaję do żelu hialuronowego i tamanu ekstakt z centella asiatica i jestem pod wielkim wrażeniem działania: z dnia na dzień widzę jak pory się oczyszczają zaskórniki dosłownie znikają, syfki zagoily się w ekspresowym tempie( stosuję na noc) Nie wiem czy to centella tak działa czy połączenie centelli i tamanu bo sam olej tak nie działał. Czy to połączenie akurat podziałało na moją cerę ale polecam spróbować osobom które borykają się z cerą podobną do mojej bo ja jestem póki co zachwycona efektami
Czy te 3 składniki wystarczą do zrobienia tego serum? Nigdy jeszcze niczego nie robiłam i to byłaby pierwsza rzecz Ile mniej więcej dać tych składników( w łyżeczkach, kroplach)?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 14:42   #1031
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;26288616]Czy te 3 składniki wystarczą do zrobienia tego serum? Nigdy jeszcze niczego nie robiłam i to byłaby pierwsza rzecz Ile mniej więcej dać tych składników( w łyżeczkach, kroplach)?[/QUOTE]

Wystarcza, choc ja bym radziła dodac drugi olej, bo u mnie tamanu w zbyt dużej ilości zapycha ;/
Ja daję dwa psiknięcia HA (mam w pojemniczku air-less z BU) - to mniej więcej pół łyżeczki od herbaty, może mniej trochę. Do tego daję szczyptę centelli - jeśli nie masz łyżeczek miarowych, to daj dosłownie na czubeczek łyżeczki. I dokładnei wymieszac - rozetrzec w zagłębieniu dłoni, żeby się centella rozpuściła, bo po dodaniu oleju się już nie rozpuści. Ja następnie dodaję 6-9 kropli oleju konopnego oraz 2-3 krople tamanu. Oczywiście możesz dodać sam tamanu. Im więcej oleju w stosunku do HA tym będzie to treściwsze i bardziej natłuszczające. Sama musisz wypracowac sobie proporcje dla swojej cery
Powodzenia - u mnie ta mieszanka bardzo fajnie działa
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 15:57   #1032
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Dziękuję Trojko, spieszę do czytania,
Czy dodatkowo jeszcze jakiś kremik mam sobie sporządzić ?
Voluplus kładę pod oczy ale łzawię po nim,
więc co na dzień pod nie nałozyć? po sklepowych jestem zapuchnięta, i marny efekt, opłakany wręcz.
Ja nic sklepowego nie kładę a na dzień tylko psikam twarz nano złotem na to serum, na noc tylko serum i po wchłonięciu jedynie olej arganowy albo jojoba lub na grubo maść witaminową
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 19:41   #1033
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam.
Zrobiłam sobie kremik wg przepisu z mazideł <http://www.mazidla.com/receptariusz/...i-mieszan.html>. Mam jednak duży problem. Tzn bardzo mnie zapchał. poliki i czoło w specyficznej zapchaniowej kaszce. Zrobiłam go używając hydrolatu oczarowego oraz jako proteiny - jedwabiu hydrolizowanego, olej - z czarnej maliny. Zastanawiam się co potencjalnie mnie zapchało - biobaza czy jedwab.... Jak sądzicie kochane? Dodam, że po nałożeniu kremu miałam mieszane uczucia - tzn moim zdaniem nie jest to lekki krem, na mojej twarzy był średnio - lekki, ale dawał efekt matowy.
Do tej pory używałam samego oleju z czarnej maliny + HA zamiast kremu. U mnie wchłania się ten zestaw prawie do matu, więc używałam na dzień i na noc. Teraz wróciłam do tego, po 5 dniowej przygodzie z kremem na biobazie, i widzę, że nic nowego się nie pojawia.
Miała któraś z Was podobne doświadczenia?
Pozdrawiam
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 20:17   #1034
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Ja nic sklepowego nie kładę a na dzień tylko psikam twarz nano złotem na to serum, na noc tylko serum i po wchłonięciu jedynie olej arganowy albo jojoba lub na grubo maść witaminową
Dziękujęserdecznie Trojko,
Bardzo ciekawe, a może podpowiesz co to jest dokładniej nano złoto, czy działa nawilżająco i jak go ukręcić,ewentualnie przepisik nieskomplikowany i gdzie znaleść ów składniki? Mam pytanko o jakiej maśći witaminowej piszesz i czy na całą twarz serum i oleje i maść kładziesz czy w partie na kurze zm. i bruzdy? Czy śmiało całą buziunię tak smarujesz? Dużo pytań, dziękuję z góry i pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Wystarcza, choc ja bym radziła dodac drugi olej, bo u mnie tamanu w zbyt dużej ilości zapycha ;/
Ja daję dwa psiknięcia HA (mam w pojemniczku air-less z BU) - to mniej więcej pół łyżeczki od herbaty, może mniej trochę. Do tego daję szczyptę centelli - jeśli nie masz łyżeczek miarowych, to daj dosłownie na czubeczek łyżeczki. I dokładnei wymieszac - rozetrzec w zagłębieniu dłoni, żeby się centella rozpuściła, bo po dodaniu oleju się już nie rozpuści. Ja następnie dodaję 6-9 kropli oleju konopnego oraz 2-3 krople tamanu. Oczywiście możesz dodać sam tamanu. Im więcej oleju w stosunku do HA tym będzie to treściwsze i bardziej natłuszczające. Sama musisz wypracowac sobie proporcje dla swojej cery
Powodzenia - u mnie ta mieszanka bardzo fajnie działa
Dziękuję wygląda na oko smacznie, muszę dokupić jeszcze te brakujące składniki. Zastanawiam się czy inne oleje będą mnie też zapychać.
Pytanko mam jeszcze jak zrobić mleczko myjące do twarzy z mleczka migdałowego, mam po nim /solo/ super bladą i wypoczętą bużkę, więc może mi posłuży dobrze jako zmywak make-up? Myslałam o dodaniu karagenianu i hydrolatu oczarowego i tak zrobiłam ale jakieś cieniutkie wyszło

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Pod oczy polecam olej śliwkowy lub mieszanke oleju śliwkowego z kroplą żelu hialuronowego. Z żelem bądź ostrożna gdyż są wizażanki , którym wysusza skórę .By zmniejszyc ryzyko wystąpienia podraznienia aplikuj np. co drugi dzień jeśli będzie ok. spróbuj codziennie.
dziękuję zaraz sobie zrobię taki miksik choć ten olej mnie zapycha, tak samo jak i olej z nasion czarnej porzeczki - kładziony solo, ale będzie MOŻE lepiej pewnie jak go połączę z HA,
pozdrawiam

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-04-11 o 20:19
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:38   #1035
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
Witam.
Zrobiłam sobie kremik wg przepisu z mazideł <http://www.mazidla.com/receptariusz/...i-mieszan.html>. Mam jednak duży problem. Tzn bardzo mnie zapchał. poliki i czoło w specyficznej zapchaniowej kaszce. Zrobiłam go używając hydrolatu oczarowego oraz jako proteiny - jedwabiu hydrolizowanego, olej - z czarnej maliny. Zastanawiam się co potencjalnie mnie zapchało - biobaza czy jedwab.... Jak sądzicie kochane? Dodam, że po nałożeniu kremu miałam mieszane uczucia - tzn moim zdaniem nie jest to lekki krem, na mojej twarzy był średnio - lekki, ale dawał efekt matowy.
Do tej pory używałam samego oleju z czarnej maliny + HA zamiast kremu. U mnie wchłania się ten zestaw prawie do matu, więc używałam na dzień i na noc. Teraz wróciłam do tego, po 5 dniowej przygodzie z kremem na biobazie, i widzę, że nic nowego się nie pojawia.
Miała któraś z Was podobne doświadczenia?
Pozdrawiam
Moja skóra zareagowała niechęcią na krem sojowy , sytuacja się unormowała gdy zaczęłam go stosować co drugą noc rozcienczając przed aplikacja hydrolatem lub HA . Gdy się przyzwyczaiła nie musialam już rozcienczać lecz nadal stosowalam naprzemiennie.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:12   #1036
zanetka666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
pytania dotyczace mazidlowych mikstur

witam wszystkich!

jest nowa osoba na forum i chcialabym sie zapytac zorientowanych o kilka kwestii (z gory przepraszam jesli pytania te beda infantylne dla was):
1) czy olej zimnotloczonony mozna czymkolwiek zastapic? (zwyklym olejem,oliwa z oliwek,woda?)
2) czy jedwab hydroliowany przeterminowany o rok i kwas migdalowy przeterminowany o 3 miesiace moga stanowic jakiekolwiek zagrozenie?
3) mam taki oto zasob produktow i nie wiem co z nimi zrobic w najlatwiejszy sposob..dawno tym sie nie zajmowalam a skompletowana lista przepisow przepadla i jak pomysle o ponownym przegrzebywaniu informacji godzinami...to wole najpierw zapytac wprawionych, majacych doswiadczenie i zapewne wiele pomyslow jak to wszystko wykorzystac

HYDROLAT Z RÓŻY STULISTEJ
HYDROLAT OCZAROWY
WIT E
JEDWAB
WIT B5-D PANTENOL 75
KOMPLEKS SILIKONOWY
NMF
MODYFIKOWANA SKROBIA KUKURYDZIANA
NIACYNAMID-WIT B3
KWAS FERULOWY
KWAS ASKORBINOWY - WIT C
LECYTYNA SOJOWA HLB4
EKSTRAKT Z OWOCOW ROZY
BIOBAZA
KWA HIALUROWY WIELKOCZASTECZKOWY
KWAS MIGDALOWY
GLICERYNA

bede naprawde ogrooomnie wdzieczna za wszelka pomoc i podpowiedzi

pozdrawiam!
zanetka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:08   #1037
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: pytania dotyczace mazidlowych mikstur

Cytat:
Napisane przez zanetka666 Pokaż wiadomość
witam wszystkich!

jest nowa osoba na forum i chcialabym sie zapytac zorientowanych o kilka kwestii (z gory przepraszam jesli pytania te beda infantylne dla was):
1) czy olej zimnotloczonony mozna czymkolwiek zastapic? (zwyklym olejem,oliwa z oliwek,woda?)
2) czy jedwab hydroliowany przeterminowany o rok i kwas migdalowy przeterminowany o 3 miesiace moga stanowic jakiekolwiek zagrozenie?
3) mam taki oto zasob produktow i nie wiem co z nimi zrobic w najlatwiejszy sposob..dawno tym sie nie zajmowalam a skompletowana lista przepisow przepadla i jak pomysle o ponownym przegrzebywaniu informacji godzinami...to wole najpierw zapytac wprawionych, majacych doswiadczenie i zapewne wiele pomyslow jak to wszystko wykorzystac

HYDROLAT Z RÓŻY STULISTEJ
HYDROLAT OCZAROWY
WIT E
JEDWAB
WIT B5-D PANTENOL 75
KOMPLEKS SILIKONOWY
NMF
MODYFIKOWANA SKROBIA KUKURYDZIANA
NIACYNAMID-WIT B3
KWAS FERULOWY
KWAS ASKORBINOWY - WIT C
LECYTYNA SOJOWA HLB4
EKSTRAKT Z OWOCOW ROZY
BIOBAZA
KWA HIALUROWY WIELKOCZASTECZKOWY
KWAS MIGDALOWY
GLICERYNA

bede naprawde ogrooomnie wdzieczna za wszelka pomoc i podpowiedzi

pozdrawiam!
Witaj! Na pewno coś przeterminowanego rok zasługuje tylko na to by to wyrzucic:P Z kolei kwas migdałowy zużyłabym na stopy:P
Z tych skladnikow co masz to hydrolaty wiadomo - jako toniki, mgiełki, do maseczek itd. Z kwasu felurowego, witaminy C, moze NMF i pantenolu i kropelki alkoholu można zrobić serum Ekstrakt z owoców róży możesz chyba dodać do biobazy. HA + olej + lecytyna + witamina E = serum Hydrolat + B3 = super tonik Kompleks silikonowy też możesz dodać do jakiegoś serum, a skrobia jako puder matujący
Mam nadzieję, że cokolwiek pomogłam
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:20   #1038
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Moja skóra zareagowała niechęcią na krem sojowy , sytuacja się unormowała gdy zaczęłam go stosować co drugą noc rozcienczając przed aplikacja hydrolatem lub HA . Gdy się przyzwyczaiła nie musialam już rozcienczać lecz nadal stosowalam naprzemiennie.
Hmmm.....może dam mu jeszcze jedną szansę, ale za jakiś czas, ukręcę go ponownie i spróbuję
Zauważam pierwsze efekty po oleju z czarnej maliny z 10% wit. C. Skóra jakby bardziej wypoczęta.
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:35   #1039
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
Hmmm.....może dam mu jeszcze jedną szansę, ale za jakiś czas, ukręcę go ponownie i spróbuję
Zauważam pierwsze efekty po oleju z czarnej maliny z 10% wit. C. Skóra jakby bardziej wypoczęta.
Zerknęłam na sklad twojego kremu i widzę , że jest tam niacynamid , po którym mnie wysypuje. Wiele wizażanek ma z niacynamidem problem. Jeśli możesz sprawdź jak na ten skladnik reagujesz. Może to on jest "sprawcą" .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 10:32   #1040
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Joanko w swoich zakupach wymieniłaś Q10 to bardzo dobre żelazko na zmarszczki, ja robie bardzo prosty olejek z Q10+E (1%). POlecam.

Wybrany olej 19,8 ml
KoenzymQ10 0,75
wit.E 3 krople

Olej z koenzymem lekko ogrzać w kąpieli wodnej (do rozpuszczenia koenzymu) po ostudzeniu dodać wit. E jeżeli nie masz może byc bez.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:51   #1041
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczynki poradzcie mi cos, ale przekierujcie do innego wątku. Dumam nad ukręceniem jakiegoś żelu pod prysznic/olejku myjącego do mega suchej skóry (placki suche mam na ramionach )
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:04   #1042
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Olejek do mycia

olej slonecznikowy/lub inny 24,5 ml
olej drugi lub macerat 24,5 ml
Glyceryl cocoate 4,7 ml
Betaina kokamidopropylowa 4,7 ml
olejek eteryczny 0,16
wit.E (nie koniecznie) kilka kropelek

po prysznicu nie wycieram się tylko zawijam w szlafrok lub recznik (tak jak po olejku na mokre ciało) i jest super. Juz nic nie muszę smarować
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:51   #1043
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Olejek do mycia

olej slonecznikowy/lub inny 24,5 ml
olej drugi lub macerat 24,5 ml
Glyceryl cocoate 4,7 ml
Betaina kokamidopropylowa 4,7 ml
olejek eteryczny 0,16
wit.E (nie koniecznie) kilka kropelek

po prysznicu nie wycieram się tylko zawijam w szlafrok lub recznik (tak jak po olejku na mokre ciało) i jest super. Juz nic nie muszę smarować
Dzieki Ci dobra kobieto
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 17:50   #1044
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Wystarcza, choc ja bym radziła dodac drugi olej, bo u mnie tamanu w zbyt dużej ilości zapycha ;/
Ja daję dwa psiknięcia HA (mam w pojemniczku air-less z BU) - to mniej więcej pół łyżeczki od herbaty, może mniej trochę. Do tego daję szczyptę centelli - jeśli nie masz łyżeczek miarowych, to daj dosłownie na czubeczek łyżeczki. I dokładnei wymieszac - rozetrzec w zagłębieniu dłoni, żeby się centella rozpuściła, bo po dodaniu oleju się już nie rozpuści. Ja następnie dodaję 6-9 kropli oleju konopnego oraz 2-3 krople tamanu. Oczywiście możesz dodać sam tamanu. Im więcej oleju w stosunku do HA tym będzie to treściwsze i bardziej natłuszczające. Sama musisz wypracowac sobie proporcje dla swojej cery
Powodzenia - u mnie ta mieszanka bardzo fajnie działa
Pięknie dziękuję
Jeszcze zapytam: co to jest HA(kwas hialuronowy?) i na ile starczy taka mieszanka?

Edytowane przez 71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:56
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:11   #1045
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Joanko w swoich zakupach wymieniłaś Q10 to bardzo dobre żelazko na zmarszczki, ja robie bardzo prosty olejek z Q10+E (1%). POlecam.

Wybrany olej 19,8 ml
KoenzymQ10 0,75
wit.E 3 krople

Olej z koenzymem lekko ogrzać w kąpieli wodnej (do rozpuszczenia koenzymu) po ostudzeniu dodać wit. E jeżeli nie masz może byc bez.
Dziękuję serdecznie, proszę jeszcze o podpowiedź ile to jest 0,75 /Q 10/nie mam jak odmierzyć/odważyć oraz czy mogę użyć zamiennie witaminy A lub/i C w kroplach z apteki?
Jak myślisz po jakim czasie używania tego żelazka zmarszczki się ugną i nie będą tak odstraszać?
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:41   #1046
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, czy zawsze dostajecie próbki przy zamawianiu z Mazideł? Zamawiałam już kilka razy i nic po za to co zamawiałam nie dostałam.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:57   #1047
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie, proszę jeszcze o podpowiedź ile to jest 0,75 /Q 10/nie mam jak odmierzyć/odważyć oraz czy mogę użyć zamiennie witaminy A lub/i C w kroplach z apteki?
Jak myślisz po jakim czasie używania tego żelazka zmarszczki się ugną i nie będą tak odstraszać?
1/2 łyżeczki - 2,5 ml musisz jakoś to sobie odmierzyć, jeżeli nie masz E to A i C odpada, efekt srednio po 6-8 tygodniach, ale i tak to zależy od skóry i jej kondycji, wchłanialności, Twojej systematyczności no i dobrze by było jeszcze coś oprócz koenzymu. Może serum z wit C, kolagen z elastyną kwasy hialuronowe, może komórki macierzyste albo Metabiotics Resveratrol, jakieś peptydy. Powodzenia
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:51   #1048
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Zerknęłam na sklad twojego kremu i widzę , że jest tam niacynamid , po którym mnie wysypuje. Wiele wizażanek ma z niacynamidem problem. Jeśli możesz sprawdź jak na ten skladnik reagujesz. Może to on jest "sprawcą" .
a o tym nawet nie pomyślałam...... Dziękuję
przetestuje solo w hydrolacie niacynamid, bo może faktycznie coś w tym jest
Co pewne odstawiłam krem = nic nowego nie wyskoczyło, więc na pewno winne jest coś ze składu kremu... To mam już trzech podejrzanych: biobaza, jedwab, niacynamid.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zawsze dostajecie próbki przy zamawianiu z Mazideł? Zamawiałam już kilka razy i nic po za to co zamawiałam nie dostałam.
Próbki są na specjalną prośbę. Kiedyś było inaczej. Ostatnio poprosiłam o 3 rózne próbki przy składaniu zamówienia i dostałam je bezproblemowo.
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/





Edytowane przez Alithia
Czas edycji: 2011-04-13 o 20:55
Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:56   #1049
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Pytanie z serii dziwnych, czy można gdzieś dopaść półprodukty offline? W jakimś stacjonarnym sklepie? Nie wiem, zielarskim?
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:59   #1050
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dzięki Alithia. Przy następnym zamówieniu poproszę
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.