Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-18, 20:38   #1081
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
1/2 łyżeczki - 2,5 ml musisz jakoś to sobie odmierzyć, jeżeli nie masz E to A i C odpada, efekt srednio po 6-8 tygodniach, ale i tak to zależy od skóry i jej kondycji, wchłanialności, Twojej systematyczności no i dobrze by było jeszcze coś oprócz koenzymu. Może serum z wit C, kolagen z elastyną kwasy hialuronowe, może komórki macierzyste albo Metabiotics Resveratrol, jakieś peptydy. Powodzenia
dzięki serdeczne Aurario, mam nadzieję, że te mazidła powalą moje 40 letnie zmarszczki
Zmieniając temat moje przemyślenia są następujące
po 1 tygodniu wklepywania mazidełek mam wrażenie, że olejki mnie zapychają /na twarzy/konkretnie śliwkowy i z nasion cz.porzeczki olejki z domieszkami Q 10+tłuste kremy jako baza. Czasami na skórze rano wychodzą mi plamy czerwone, skóra jest dobrze natłuszczona ale zmęczona olejkami. Chyba te zestawy są zbyt tłuste/nieprawidłowe proporcje, moja skóra na twarzy jest sucha więc myslałam, że te zestawienia będą ok. Chyba coś knocę ewidentnie.
Zastosowałam drugi zestaw zamienny HA plus te olejki zmiennie ale one nie chcą się dobrze wymieszać, pytanie czy te dwa składniki dobrze się mieszają HA +OLEJEK? Może powinnam jeszcze dodać jakiegoś składnika aby się lepiej połączyły?trudna sprawa
Czy mogę dodać do olejków mleczka migdałowgo lub do czego mogę go dodać na twarz?

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-04-18 o 20:40
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:17   #1082
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
Dzięki
Zmajstrowałam sobie wczoraj ten tonik, ale na jakiejś odlewce wody destylowanej od sąsiadki pH musiałam podwyższyć sodą, go strasznie kwaśny wyszedł, ale w końcu udało mi się nastawić na ok 4.
Smaruję się dziś 2 dzień, wysypu nie ma, jakiegoś łuszczenia też nie. Chcę, trochę odświeżyć buzię, zobaczymy jak to dalej będzie.
Zastanawiam się tylko, bo konsystencję ma rzadkiego kiślu. Tez tak miałyście? Robiłam z HA.
Kiślowa konsystencja na pewno od HA. A 5% to bardzo malutko, nie spodziewałabym się cudów Łuszczenie to ewentualnei dopiero na 3. dzień. Gdyby nie to, że idzie lato, namawiałabym Cię na peeling, ja jestem zachwycona, a zaczynałam też od malego stężenia Co ciekawe przy drugim peelingu 20% skóra jest mniej wrażliwa i mniej się łuszczy niż przy pierwszym 15%, niech ona mi sie tak nie przywyczaja!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:58   #1083
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość

dzięki serdeczne Aurario, mam nadzieję, że te mazidła powalą moje 40 letnie zmarszczki
Zmieniając temat moje przemyślenia są następujące
po 1 tygodniu wklepywania mazidełek mam wrażenie, że olejki mnie zapychają /na twarzy/konkretnie śliwkowy i z nasion cz.porzeczki olejki z domieszkami Q 10+tłuste kremy jako baza. Czasami na skórze rano wychodzą mi plamy czerwone, skóra jest dobrze natłuszczona ale zmęczona olejkami. Chyba te zestawy są zbyt tłuste/nieprawidłowe proporcje, moja skóra na twarzy jest sucha więc myslałam, że te zestawienia będą ok. Chyba coś knocę ewidentnie.
Zastosowałam drugi zestaw zamienny HA plus te olejki zmiennie ale one nie chcą się dobrze wymieszać, pytanie czy te dwa składniki dobrze się mieszają HA +OLEJEK? Może powinnam jeszcze dodać jakiegoś składnika aby się lepiej połączyły?trudna sprawa
Czy mogę dodać do olejków mleczka migdałowgo lub do czego mogę go dodać na twarz?
Generalnie zapychanie = indywidualna tendencja. Więc trudno powiedzieć i przewidzieć. Czerwone plamy mogą być od podrażnienia lub uczulenia. Może powinnaś jakoś pojedynczo testować?
Ja mam skórę mieszaną z partiami bardzo tłustymi i bardzo suchymi ( w różnych miejscach). Coś co koleguje się z polikami, nie koleguje się z broda i czołem.....itp. Może spróbuj od mniejszej ilości oleju? Zobacz jak skóra reaguje. Lub może sam Q10 tak Cię drażni? Moja mama ma suchą skórę, wrażliwą i naczynkową - nie może niczego z Q10, jej skóra reaguje właśnie czerwonymi plackami.
Ja mieszam HA z olejem z czarnej maliny w dłoniach bardzo szybko i nakładam na twarz. Wchłania mi się prawie do matu - taka satynka z tendencją do matu. Mieszam dosłownie ziarnko groszku zielonego HA + 1 do 2 kropli oleju. Starcza mi to spokojnie na całą twarz. Czasem do tej mieszanki na noc dodaję mleczko winogronowe w ilości dowolnej

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Kiślowa konsystencja na pewno od HA. A 5% to bardzo malutko, nie spodziewałabym się cudów Łuszczenie to ewentualnei dopiero na 3. dzień. Gdyby nie to, że idzie lato, namawiałabym Cię na peeling, ja jestem zachwycona, a zaczynałam też od malego stężenia Co ciekawe przy drugim peelingu 20% skóra jest mniej wrażliwa i mniej się łuszczy niż przy pierwszym 15%, niech ona mi sie tak nie przywyczaja!
No właśnie dlatego stosuję tylko 5%. Wyższym stężeniem poczekam na jesień późniejszą Mam skórę bardzo wrażliwą i bałam się że i to 5% może być za dużo. Ale jest ok.
Musiałam dziś kupić większy filtr, bo coś te 30 i tak zaowocowało czerwonymi plackami na twarzy i dekolciku. Witaj słońce witaj filtrze 50.....

A i pochwalę się. Potraktowałam 30% mlekowym kwasem stopy. Po pierwszym użyciu już duża różnica. Nałożyłam wacikiem na stopy, poczekałam do względnego wchłonięcia, założyłam skarpety i poczekałam 20 minut. Potem zmyłam i "wytarkowałam" stopy Mięciutkie są.
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/





Edytowane przez Alithia
Czas edycji: 2011-04-18 o 22:04
Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:14   #1084
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
No właśnie dlatego stosuję tylko 5%. Wyższym stężeniem poczekam na jesień późniejszą Mam skórę bardzo wrażliwą i bałam się że i to 5% może być za dużo. Ale jest ok.
Musiałam dziś kupić większy filtr, bo coś te 30 i tak zaowocowało czerwonymi plackami na twarzy i dekolciku. Witaj słońce witaj filtrze 50.....

A i pochwalę się. Potraktowałam 30% mlekowym kwasem stopy. Po pierwszym użyciu już duża różnica. Nałożyłam wacikiem na stopy, poczekałam do względnego wchłonięcia, założyłam skarpety i poczekałam 20 minut. Potem zmyłam i "wytarkowałam" stopy Mięciutkie są.
Ja chyba w końcu odkryłam dobry wysoki filtr! Ducray Melascreen, oczywiście z wizażu Jestem w szoku, bo jak na tak wysoki filtr praktycznie nie bieli wcale i bardzo szybko się wchłania! Co do zapychania to nie wypowiem sie na razie, bo stosuję nieregularnie póki co, ale najważneijsze chyba ze nei zawiera parsolu, więc nie destabilizuje go podkład, a ja niestety wciąż jeszcze muszę cienką warstwą podkladu maskować zaczerwienienia na brodzie i nosie

Mam jeszcze prośbę - mogłabyś podać dokładne proporcje (najlepiej w ml ) tej miksturki na stopy? bo akurat kwas mlekowy mam a stópki lubię mieć gładkie
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."



Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-04-18 o 22:15
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:10   #1085
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

dziewczyny poradźcie coś..
kupiłam do przetestowania pod makijaż mineralny frakcję sojową i kompleks silikonowy. Na razie testuje frakcję i faktycznie mat, nawilżenie( chociaż nie wiem czy nie natłuszczenie po prostu bo po myciu troszkę wiór---albo akurat mam gorszy czas dla cery) , brak podrażnień, na tą chwilę jestem z niej zadowolona .Kompleks na razie leży bo zamierzałam dodawać go do kremu z biodermy który zawsze kładłam na twarz a aktualnie się skończył. Jednak frakcja w sumie zastąpiła mi teraz krem. I pytanie.. czy kompleks można stosować tylko wymieszany w jakimś serum czy kremie.. a może testowo nakładać małą kropelkę na frakcję..czy to już raczej przesyt i nie ma sensu kombinować z obydwoma składnikami na raz. Przetestowałabym sam kompleks ale nie mam na stanie żadnego kremu który mnie nie podrażnia i wiem jak po nim samym moja skóra wygląda zeby porównać w działaniu do frakcji.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:06   #1086
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej, czy któraś z Was robiła sobie krem na biobazie z mazideł, albo na STRUCTURE XL czy czymś?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:16   #1087
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Zastosowałam drugi zestaw zamienny HA plus te olejki zmiennie ale one nie chcą się dobrze wymieszać, pytanie czy te dwa składniki dobrze się mieszają HA +OLEJEK? Może powinnam jeszcze dodać jakiegoś składnika aby się lepiej połączyły?trudna sprawa
Czy mogę dodać do olejków mleczka migdałowgo lub do czego mogę go dodać na twarz?
Ale robisz jednorazowe porcje na dłoni czy jedną większą? bo HA to roztwór wodny, a woda z olejem sie nie miesza, dlatego potrzeba emulgatora, np. lecytyny HBL 7
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 18:36   #1088
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja chyba w końcu odkryłam dobry wysoki filtr! Ducray Melascreen, oczywiście z wizażu Jestem w szoku, bo jak na tak wysoki filtr praktycznie nie bieli wcale i bardzo szybko się wchłania! Co do zapychania to nie wypowiem sie na razie, bo stosuję nieregularnie póki co, ale najważneijsze chyba ze nei zawiera parsolu, więc nie destabilizuje go podkład, a ja niestety wciąż jeszcze muszę cienką warstwą podkladu maskować zaczerwienienia na brodzie i nosie

Mam jeszcze prośbę - mogłabyś podać dokładne proporcje (najlepiej w ml ) tej miksturki na stopy? bo akurat kwas mlekowy mam a stópki lubię mieć gładkie
Mnie zapycha chyba każdy filtr Teraz mam Anthelios LRP XL extreme fluid, zobaczymy, niby jakaś nowa formuła, ma nie bielić i nie zapychać. Się okażę. W tej dziedzinie już nie łudzę się że znajdę ideał..... Parsolu nie ma, chyba że ślepa jestem na to podkład, plus matowienie (jakiś sypkie albo dry-flo albo puder jakiś). Ja maskuje wiele rzeczy sińce, niewyspanie, niespodzianki, i generalnie mój osobisty efekt buraka

A proporcje proszę bardzo. Mnie 8 ml 30% wystarcza na nasmarowanie obu stóp. Przepis:
  • 3 ml kwasu mlekowego 80%
  • 5 ml wody destylowanej /ja brałam mineralną nisko zmineralizowaną/
  • mieszamy i nakładamy wacikiem na stopy obficie jak tonik na twarz
  • czekałam chwilę do względnego wchłonięcia
  • skarpetki na nóżki na jakieś 15-20 minut
  • potem obmyłam letnią wodą i starłam to co schodziło tarką taką najzwyklejszą do stóp (z tych co są jak papier ścierny )
  • potem jakiś peeling dorwałam wygładzający do stóp
  • po zabiegu dużo kremu wtarłam
  • KONIEC
Od wczoraj do dziś do tej pory mam mega nawilżone stopy i mięciutkie.
Mnie nie tyle doskwierało rogowacenie, co zgrubiała i narastająca skóra na piętach - prozdrowotne buty w pracy mnie wykańczają, bo wygląda to tak jakby się stopy broniły przed nimi

* jednak ślepa jestem ma parsol ......
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/





Edytowane przez Alithia
Czas edycji: 2011-04-19 o 21:05
Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 21:35   #1089
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
Mnie zapycha chyba każdy filtr Teraz mam Anthelios LRP XL extreme fluid, zobaczymy, niby jakaś nowa formuła, ma nie bielić i nie zapychać. Się okażę. W tej dziedzinie już nie łudzę się że znajdę ideał..... Parsolu nie ma, chyba że ślepa jestem na to podkład, plus matowienie (jakiś sypkie albo dry-flo albo puder jakiś). Ja maskuje wiele rzeczy sińce, niewyspanie, niespodzianki, i generalnie mój osobisty efekt buraka

A proporcje proszę bardzo. Mnie 8 ml 30% wystarcza na nasmarowanie obu stóp. Przepis:
  • 3 ml kwasu mlekowego 80%
  • 5 ml wody destylowanej /ja brałam mineralną nisko zmineralizowaną/
  • mieszamy i nakładamy wacikiem na stopy obficie jak tonik na twarz
  • czekałam chwilę do względnego wchłonięcia
  • skarpetki na nóżki na jakieś 15-20 minut
  • potem obmyłam letnią wodą i starłam to co schodziło tarką taką najzwyklejszą do stóp (z tych co są jak papier ścierny )
  • potem jakiś peeling dorwałam wygładzający do stóp
  • po zabiegu dużo kremu wtarłam
  • KONIEC
Od wczoraj do dziś do tej pory mam mega nawilżone stopy i mięciutkie.
Mnie nie tyle doskwierało rogowacenie, co zgrubiała i narastająca skóra na piętach - prozdrowotne buty w pracy mnie wykańczają, bo wygląda to tak jakby się stopy broniły przed nimi

* jednak ślepa jestem ma parsol ......
Dzięki! Wypróbuję na pewno bo przepis prościutki
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 18:56   #1090
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Dzięki! Wypróbuję na pewno bo przepis prościutki
prościuteńki a efekt rewelacyjny, przynajmniej na moich stopach efekt nawilżenia utrzymał się do dziś - mięciutkie i nawilżone stopy. Dziś robię powtórkę

Chyba zadziałał na mnie tonik z kw. migdałowym - zaczynam się delikatnie łuszczyć wokół ust. A generalnie po 3 dniach stosowania - cera jakby uspokojona, mniej niespodzianek - tzn nic nowego nie wyskoczyło i generalnie lekko wygładzona skóra. Zużyję całość, którą zrobiłam, czyli w sumie będzie z 10 dni smarowania i odstawię na jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ale robisz jednorazowe porcje na dłoni czy jedną większą? bo HA to roztwór wodny, a woda z olejem sie nie miesza, dlatego potrzeba emulgatora, np. lecytyny HBL 7
ja wolę mieszać przed nałożeniem, bo np moja kapryśna skóra raz potrzebuje więcej oleju, raz mniej, a raz widać, że sam olej nie wystarczy - wtedy dodaję mleczka. Zależy wszystko jak komu wygodniej
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/





Edytowane przez Alithia
Czas edycji: 2011-04-20 o 18:59
Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 20:27   #1091
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ale robisz jednorazowe porcje na dłoni czy jedną większą? bo HA to roztwór wodny, a woda z olejem sie nie miesza, dlatego potrzeba emulgatora, np. lecytyny HBL 7
Robiłam jednorazowe porcję które słabo się ze sobą łączyły powstał traki sobie glutek i rzeczywiscie większą porcję na kilka dni i też słabiutko wyszło /chciałam zaryzykować/, wyczytałam w przepisach mazidlanych, że te sera 1 porcjowe nie potrzebują domieszek emulgatora, czyżbym przegapiła ten fakt . Tak wiem, że b.trudno je połączyć.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

[QUOTE=Alithia;26448500]Generalnie zapychanie = indywidualna tendencja. Więc trudno powiedzieć i przewidzieć. Czerwone plamy mogą być od podrażnienia lub uczulenia. Może powinnaś jakoś pojedynczo testować?
Ja mam skórę mieszaną z partiami bardzo tłustymi i bardzo suchymi ( w różnych miejscach). Coś co koleguje się z polikami, nie koleguje się z broda i czołem.....itp. Może spróbuj od mniejszej ilości oleju? Zobacz jak skóra reaguje. Lub może sam Q10 tak Cię drażni? Moja mama ma suchą skórę, wrażliwą i naczynkową - nie może niczego z Q10, jej skóra reaguje właśnie czerwonymi plackami.
Ja mieszam HA z olejem z czarnej maliny w dłoniach bardzo szybko i nakładam na twarz. Wchłania mi się prawie do matu - taka satynka z tendencją do matu. Mieszam dosłownie ziarnko groszku zielonego HA + 1 do 2 kropli oleju. Starcza mi to spokojnie na całą twarz. Czasem do tej mieszanki na noc dodaję mleczko winogronowe w ilości dowolnej


Tak mi się też wydaje, że knocę więc metoda prób i błędów jest najlepsza choć czasochłonna i bywa ryzykowna moje podkłady nie chcą plam pokrywać. Dziękuję pa
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 20:32   #1092
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Robiłam jednorazowe porcję które słabo się ze sobą łączyły powstał traki sobie glutek i rzeczywiscie większą porcję na kilka dni i też słabiutko wyszło /chciałam zaryzykować/, wyczytałam w przepisach mazidlanych, że te sera 1 porcjowe nie potrzebują domieszek emulgatora, czyżbym przegapiła ten fakt . Tak wiem, że b.trudno je połączyć.
Nie, nic nie przegapiłaś. HA i olej jakoś prowizorycznie można połaczyć na rece (może spróbuj bagietką albo uchwytem od małej łyżeczki, jak szpatułką; bo palcami to cieżko), ale już taki co maja sobie stac to nie - emulgator konieczny
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 09:10   #1093
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczynki! Przede mna pierwsze zamowienie mazidlane
Czescccc moja droga. nie wiem czy znajdziecie dla mnie chwilke, zeby doradzic
Ale nie zaszkodzi chyba sprobowac
wybralam takie cuda, nietanio mi wyszlo.. a chcialabym, i wlosom dobrze zrobic, i buzce.

-olejek myjący arganowy/rozmarynoooowy
-hydrolat oczarowy/KOCANKI....
-zel hialuronowy... ?[cena wrrrrr!]
-puder bambusowy w polaczeniu z jedwabiem... <333
-olej ze słodkich migdałów <w końce wlosow. uzywalam tylko kokoska i ricini jak na razie>
-jakies serum z wit C [bo szara buzia jest]
-Alantoina, cos nawilzajacego do buzki

kochane, ratujcie w potrzebie.. bardzo sie nie maluje wiec warto przerzucic sie na zdrowa pielegnacje mam 19 lat, strach przed UVA/UVB, pragnienie naturalnej pielęgnacji = dylematy
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 12:39   #1094
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Jeśli się znajdzie jakaś duszyczka która mojej skóze coś poradzi będę wniebowzięta
nie mam pryszczy, sporadycznie krosty wyskakuja, skora lubi byc sciagnieta, lubi tez czasami byc sucha... różnie z nią bywa, nie jest nadmiernie wrażliwa... tonik/hydrolat konieczny raczej..
co mi polecicie? nie wiem jeszcze czy na mazidłach czy na BU..

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

ooo .. czy takie rzeczy do włosków jak keratyna hydrolizowana i jedwab hydr. spokojnie zmywają się szamponami ziołowymi czy babydream? i czy - moge samodzielnie dawac je na wloski?

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-04-26 o 12:40
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:00   #1095
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Nie jestem ekspertem, ale napiszę Ci, co testowałam i jak się spisało

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
-olejek myjący arganowy/rozmarynoooowy
-hydrolat oczarowy/KOCANKI....
-zel hialuronowy... ?[cena wrrrrr!]
-puder bambusowy w polaczeniu z jedwabiem... <333
-olej ze słodkich migdałów <w końce wlosow. uzywalam tylko kokoska i ricini jak na razie>
-jakies serum z wit C [bo szara buzia jest]
-Alantoina, cos nawilzajacego do buzki
1. Olejek arganowy - dla mnie super, ale mam prawie dwa razy tyle lat, co Ty, polecany jest do cery dojrzałej na zmarszczki ;-)
2. Hydrolaty oba lubię. Kocanka ma specyficzną woń - niektórzy jej nie znosza (np. mj TŻ ;P), ale jest dobra dla cery naczyńkowej, skłonnej do zaczerwienień (albo działa u mnie efekt placebo )
- żel hialuronowy - TAK! Aczkolwiek od dłuższego czasu kupuję ten z Naturalisa 1,5%.
- puder bambusowy testowałam sam - matuje <tak>
- olej ze słodkich migdałów - używam do włosów, skóry - jest super

Z mazideł lubię jeszcze hydrolat z róży damasceńskiej (zapach - choć też niektórzy nie lubią), z bławatka (testuję wszystkie po kolei ;P), no i hennę ;P

Aha, jeszcze zobaczylam, że chcesz coś do nawilżenia skóry - ja robię tonik, na który jest przepis w mazidłach. (Z NMF, gliceryną i HA). Zamiast wody destylowanej używam hydrolatu ostatnio.

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2011-04-26 o 21:02
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 04:38   #1096
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

witam,

Czy moge zmajstrowac tonik z wody destylowanej i wit. b3 ? Zostalo mi duzo witaminy ale nic wiecej po serum z soja , nie mam jak dokupic zadnego innego skladnika, moge bazowac tylko na tym co znajde w aptece i resztce hydrolatu blawatkowego. Mozecie cos poradzic?

pozdrawiam serdecznie
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 07:54   #1097
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć, piszę pewnie w nieodpowiednim wątku ale spieszy mi się więc wybaczcie
Czy jeśli wczoraj o 21 złożyłam zamówienie na mazidłach i jego status jest do realizacji to jest jakaś szansa dopisania jeszcze jednego produktu? Bo zapomniałam, a składać nowe zamówienie i znów płacić za przesyłke nie uśmiecha mi się
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 08:17   #1098
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

napisz szybciutko do mazidel-dostaniesz odp z pierwszej reki
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 08:18   #1099
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Cześć, piszę pewnie w nieodpowiednim wątku ale spieszy mi się więc wybaczcie
Czy jeśli wczoraj o 21 złożyłam zamówienie na mazidłach i jego status jest do realizacji to jest jakaś szansa dopisania jeszcze jednego produktu? Bo zapomniałam, a składać nowe zamówienie i znów płacić za przesyłke nie uśmiecha mi się
Jeśli nie zrobiłaś jeszcze przelewu, to na pewno. Napisz maila podajac w tytule nr. zamówienia, z myślnikiem PROŚBA O DOŁOŻENIE PRODUKTU, czy jakoś tak, zeby sie rzucało w oczy
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 08:37   #1100
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, w waszym odczuciu mazidła się lepiej sprawują niż BU tak?
właśnie skłaaaaadam zamówienie no i nie wiem gdzie złożyć - tańsze oleje na mazidłach
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 08:43   #1101
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w waszym odczuciu mazidła się lepiej sprawują niż BU tak?
właśnie skłaaaaadam zamówienie no i nie wiem gdzie złożyć - tańsze oleje na mazidłach
Wszędzie Cię pełno
Na Mazidłach jest szybszy termin realizacji. Co do oferowanych półproduktów to wydaje mi się, że jakość jest podobna i nie ma gorszych i lepszych. Jeśli zależy Ci na czasie weź na Mazidłach, jeśli chcesz kupić gotowe zestawy weź z BU.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kiciun Pokaż wiadomość
Cześć, piszę pewnie w nieodpowiednim wątku ale spieszy mi się więc wybaczcie
Czy jeśli wczoraj o 21 złożyłam zamówienie na mazidłach i jego status jest do realizacji to jest jakaś szansa dopisania jeszcze jednego produktu? Bo zapomniałam, a składać nowe zamówienie i znów płacić za przesyłke nie uśmiecha mi się
Nawet jak zrobiłaś przelew i szybko się z nimi skontaktujesz będziesz mogła dorzucić coś do zamówienia.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 09:18   #1102
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Taaaaak, wszędzie tam gdzie być mnie nie powinno. A powinnam byc gdzie? w ksiazkach maturalnych.
tymczasem odkrylam cos rossmanowskiego
ok, podziele sie jeszcze z Wami info ze fajnie na buzie nawilzajaco dziala Babydream olejek fur mama - pfleogl czy jakoś. polecam jako kolejna osoba.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 18:45   #1103
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w waszym odczuciu mazidła się lepiej sprawują niż BU tak?
właśnie skłaaaaadam zamówienie no i nie wiem gdzie złożyć - tańsze oleje na mazidłach
Ja osobiście wolę mazidła, ale to dlatego, że bardzo selektywnie wybieram składniki do pielęgnacji - wiele rzeczy mnie uczula i jeszcze więcej zapycha. Dlatego gotowe zestawy nie są dla mnie do końca najlepsze Choć na BU też parę rzeczy nie w zestawach zamawiałam, ale mazidła kuszą szybkością
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 09:09   #1104
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Napisałam do mazideł i polecili mi zrobić drugie zamówienie i w uwagach napisać, żeby połączyć z tym pierwszym zamówieniem (wpisać numer zamówienia) Wyślą jedną paczką. Jeśliby ktoś kiedyś też zapomniał i nie wiedział co zrobić
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 09:14   #1105
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ile płacicie za przesyłkę na Mazidłach, chcę zamówić 60g macerat brzozowy ,pisze,że przesyłka wg. cennika poczty czyli wyszło by 11 zł za przesłanie 60g maceratu
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 18:54   #1106
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze mozna z hydrolatem. Serum migdalowe z BU jest na hydrolacie cytrynowym, a w przepisach na mazidlach do toniku z kwasem migdalowym zalecaja rozany - bo juz nie trzeba ustawiac pH. Inne pewnei też się nadaja, tylko musisz sprawdzić odczyn.
Nie wiem czy ja jestem niedowidząca, ale w mazidłowym receptariuszu widzę tylko tonik na bazie wody
Mam zamiar podejść pierwszy raz do tego toniku, ale nie mam w razie czego kw.mlekowego Z hydrolatów mam akurat na stanie tylko białą herbatę.

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
Bo poszukiwałam w aptekach wody destylowanej lub do iniekcji ale nigdzie nie było. A na stacji tylko 5l baniaki
W Carrefour na dziale samochodowym jest Za 1,50zł jest taka butla 500 ml chyba. W sumie nie wiem ile po otwarciu taka woda się nadaje do kręcenia mazideł, ale ja używam przez jakiś czas a potem wlewam do żelazka resztki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 15:52   #1107
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny które miały trikenol - jak mogę go zużyć jeśli w domu mam tylko oleje, hydrolaty, i żadnych tam bardziej zaawansowanych mazideł? Dostałam próbkę i nie wiem jak zużyć x.x Mogę nałożyć bezpośrednio na twarz czy wypali dziurę? :P
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 16:09   #1108
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny które miały trikenol - jak mogę go zużyć jeśli w domu mam tylko oleje, hydrolaty, i żadnych tam bardziej zaawansowanych mazideł? Dostałam próbkę i nie wiem jak zużyć x.x Mogę nałożyć bezpośrednio na twarz czy wypali dziurę? :P
Bezpośrednio na twarz NIE, sugerowane stężenie to 0,2-1% . W kremach lub serach. Zawiera kwas salicylowy, nie wiem czy o tej porze roku dobrze jest stosować takie preparaty nawet w tak małym stężeniu. Może wypowie sie ktoś kto wie więcej na ten temat. Ja nie stosowałam.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 16:14   #1109
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Myślisz, że zrobienie z nim jakiegoś toniku z wodą destylowaną byłoby dobrym pomysłem? Mogłabym dodać trochę alkoholu, żeby się wymieszał, jakieś nawilżające dodatki, jak uważasz? ;3
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 08:55   #1110
lezka81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

planuję moje pierwsze zamówienie i potrzebuję rady

z czym można połączyć kwas pha? chciałabym oprócz toniku zrobić lekki żel lub serum do twarzy 5-10% czyli taki lekko regulujący preparat do cery mieszanej (mocno zanieczyszczonej) i wrażliwej, do codziennego używania
i co ewentualnie można dodać do tego, żeby działało łagodząco lub nawilżająco i nie zmniejszało działania kwasu?

i chodzi mi o jak najprostszy przepis, bez podgrzewania i wielu etapów, najlepiej tylko wymieszać
__________________
Nigdy nie pozbawiaj nikogo nadziei, może to wszystko, co mu pozostało.
—H. Jackson Brown
lezka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.