Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-04, 23:35   #331
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cytat:
Napisane przez Spajkunia24 Pokaż wiadomość
Mam włosy delikatne i naprawde chce zmienic ich kolor z mysiego na jakis inny ale nie chce przenigdy w zyciu farbic..
czy to mozliwe ze istnieja takie specyfiki któe farbia a jednoczesnie nie niszczą włosów?
chyba ciezko w to uwierzyć..
jak to jest??
przepraszam ale co to za słowo farbić? Włosów się nie "farbi" tylko farbuje, tudzież robi się koloryzację, choć to też dziwnie "po polskiemu".

a wracając do meritum z henną różnie bywa, nie masz gwarancji efektu. Odcienie są różne od blondu przez czerwone i kasztanowe aż po brązowe i czarne. Poczytaj sobie, jest taka strona www.henna.pl czy coś takiego. Robiłam kiedyś basmą - to jest odcień brązowy, ale na moich ciemno-brązowych włosach efektu nie było żadnego. Też poszukuję informacji o farbowaniu henną, najchętniej od osób, które farbują aktualnie
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 10:09   #332
Spajkunia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 40
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Dzieki Dziewczynki
Spajkunia24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-05, 15:12   #333
Madzia007
Zadomowienie
 
Avatar Madzia007
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 931
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
przepraszam ale co to za słowo farbić? Włosów się nie "farbi" tylko farbuje, tudzież robi się koloryzację, choć to też dziwnie "po polskiemu".

a wracając do meritum z henną różnie bywa, nie masz gwarancji efektu. Odcienie są różne od blondu przez czerwone i kasztanowe aż po brązowe i czarne. Poczytaj sobie, jest taka strona www.henna.pl czy coś takiego. Robiłam kiedyś basmą - to jest odcień brązowy, ale na moich ciemno-brązowych włosach efektu nie było żadnego. Też poszukuję informacji o farbowaniu henną, najchętniej od osób, które farbują aktualnie
A dało się po tej basmie (po jakimś czasie oczywiście) przefarbować je na inny kolor? Bo ja mam właśnie basmę już miesiąc i chciałabym coś zrobić z włosami bo pojawiły się odrosty a i kolor nie bardzo mi pasuje bo zrobił się jakiś fioletowawy.
__________________
A najbardziej mnie wkurza jak są trzy mleka na raz otwarte
Madzia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 18:15   #334
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cytat:
Napisane przez Madzia007 Pokaż wiadomość
A dało się po tej basmie (po jakimś czasie oczywiście) przefarbować je na inny kolor? Bo ja mam właśnie basmę już miesiąc i chciałabym coś zrobić z włosami bo pojawiły się odrosty a i kolor nie bardzo mi pasuje bo zrobił się jakiś fioletowawy.
nie wiem, nie pamietam i nie probowalam chyba z nimi nic robic u mnie efektu nie bylo dlatego ze moj naturalny kolor to ciemny braz. nie wiem co moze wyniknac po miesiacu:/
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-11, 18:19   #335
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

po ziołowych srodkach do farbowania nie powinno sie farbowac farbami.
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-12, 21:31   #336
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Lightbulb Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Heh jestem w tej kwestii doświadczona

Maluje, farbie, farbuje, koloryzuje jak kto woli od początku roku. Powtarzam to raz na 3 tygodnie. Skoro nie przestałam znaczy sie - jestem zadowolona Bardzo. Miałam włosy w katastrofalnym stanie... rozjasnianie, suszenie, prostowanie, farby joanny... MaSaKrA!!! Koloruje henna z Venity (orzech laskowy). Tylko i wyłącznie w tubce, w proszku stanowczo nie polecam! Włosy sa mocniejsze, zdrowsze, grubsze, lśniące... cud-miód Ale nie ma tak łatwo... Trzeba o kolor dbać uzywając np. szamponu Timotei z ekstraktem henny czy podobnych. Jedyna własnie wada jaka do tej pory dostrzegłam to własnie wymywanie koloru, stąd co 3 tyg. nowa warstwa. A! mam włoski do połowy karku i 1 tubka starcza mi na 2 użycia

Łatwo, tanio i przyjemnie

polecam przegląd odcieni tutaj:

http://www.twojecentrum.pl/default.p...&filter_id=192
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 00:42   #337
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
przepraszam ale co to za słowo farbić? Włosów się nie "farbi" tylko farbuje, tudzież robi

http://www.wizaz.pl/forum/announcement.php?f=20&a=13
7. W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym.

__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 20:34   #338
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Henna kasztan

Dziś po raz pierwszy miałam styczność z henną SIPA w proszku, kolor czarny (przeprowadzałam eksperyment na mojej rodzicielce ). Produkt wydał mi się wart uwagi, ze względu na w pełni roślinny skład ( jedynie sproszkowane liście henny i indygo). Żadnych utleniaczy, amoniaku, ani dodatkowych chemicznych barwników - sama natura . Szkoda tylko, że producent nie zapakował tych dwóch składników w osobne saszetki, bo jak udało mi się wyczytać wymagają odmiennych sposobów przygotowania.

Mieszankę ukręciłam zgodnie ze wskazówkami z tej oto strony:http://www.hennaforhair.com (polecam ), ale następnym razem spróbuję się zastosować do tego, co jest napisane na opakowaniu.
Część (trochę więcej niż połowę opakowania) proszku przygotowałam jak hennę zalewając sokiem z cytryny oraz odrobiną wody i zostawiając w przykrytej folią miseczce na całą noc, resztę natomiast wymieszałam z ciepłą wodą i solą, a następnie odstawiłam na kilka minut. Ostatnim krokiem było: dokładne wymieszanie obu szpinakopodobnych past, rozścielenie kilku stron Dziennika na podłodze , obfite nałożenie tej nieprzyzwoicie kruszącej się papki na włosy (przy pomocy rękawiczek chirurgicznych i drewnianej łyżki ), szczelne owinięcie skalpu kilkoma warstwami foli spożywczej i udrapowanie turbanu z ręcznika. Potem już tylko kilka godzin siedzenia z tym całym ustrojstwem na głowie, bo ponoć im dłużej tym efekt bardziej intensywny (moja mama wytrzymała tylko 1,5 h, bo ciekło jej po szyi ). Trzeba przyznać, że jest z tym trochę zabawy, ale za darmo to boli gardło .

Efekt? Hmm...podobno z oceną należy się wstrzymać do jakichś dwóch dni po farbowaniu, ale nie sądzę żeby do tego czasu wiele mogło się zmienić Narazie jest tak:
przed: nieco matowe, grube i sztywne naturalnie czarne włosy znacznie przyprószone wyraźnie odznaczającą się siwizną
po: włosy ślicznie odżywione: błyszczące, miękkie, podniesione u nasady, sprawiające wrażenie bardziej gęstych. Naturalna czerń, wcześniej z lekko czerwonawym połyskiem uzyskała zimny odcień. Siwki rzecz jasna nadal są, ale jakby mniej widoczne. Niektóre pobłyskują z leciutka na niebieskawo (indygo ), ale nie rzuca się to tak bardzo w oczy. Zresztą jutro zobaczymy jak się sprawa ma w świetle słonecznym .

W każdym razie mam ochotę na więcej eksperymentów, również na sobie . Ciekawe tylko czy inne "henny" SIPA też mają taki przyjazny skład, szczególnie interesują mnie odcienie kasztanowaty i brązowy. Wysłałam w tej sprawie maila do sprzedawcy z Allegro, ale odpowiedzi się niestety nie doczekałam

Co do pytań zawartych w poście gordies:
1. Bezpośrednio przed nałożeniem henny włosy trzeba dokładnie umyć jakimś dobrze oczyszczającym szamponem bez silikonów i innych obklejających świństw.
2. Hennę nakładamy na suche włosy.
3. Dodatek balsamu służy do uzyskania lepszej czyli bardziej przylegającej do włosów konsystencji mieszanki (henna ma tendencję do kruszenia się i odpadania od włosów). Zamiast tego konkretnego balsamu można zapewne użyć czegoś innego.
4. Szampon z henną? No cóż, można spróbować. Miejmy nadzieję, że jeśli nie pomoże, to chociaż nie zaszkodzi

Gordies, właśnie zerknęłam na Twoją ostatnią aktywność . Jak sprawdziła się ta mieszanka na Twoich włosach? Jakieś postępy w hennowaniu ?
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 21:50   #339
wika_mb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 7
Henna czy tradycyjna farba?

Mam pytanko co będzie mniej szkodliwe dla wlosów koloryzacja henna czy tradycyjną farbą?
wika_mb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-07, 13:31   #340
migdalowa89
Raczkowanie
 
Avatar migdalowa89
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 198
GG do migdalowa89
Dot.: Henna czy tradycyjna farba?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=henna TU znajdziesz moją wypowiedz.

POLECAM wyszukiwarkę kochana, ale rozumiem, bo sama mam problem ze znalezieniem konkretów nt. henny...
__________________


migdalowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-20, 17:52   #341
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
przyciemnienie włosów ciemno brazowych- henna?

Mam pytanie odnośnie przyciemnienia włosów ciemnobrązowych - koleżanka która chciała sobie tak przyciemnić szukała czarnej henny (bo nie chce używać farby , chce coś naturalnego a henna podobno jeszcze wzmacnia włosy?) ale nigdzie czarnej nie moze znaleźć, wszędzie tylko odcienie brązu, rudego , mahoń itp a chciałaby uzyskać taką głęboką czerń. Mam pytanie, odnośnie takich saszetek ze sproszkowana henną jakie można kupić w sklepach indyjskich - jaki one dają kolor? Bo z wyglądu są zielonkawe Czy nimi jest szansa na uzyskanie takiej głębokiej czerni?
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-20, 21:11   #342
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: przyciemnienie włosów ciemno brazowych- henna?

"Czarną hennę" czyli mieszankę henny (łac.Lawsonia Inermis) i indygo (Indigofera Tinctoria) produkuje m.in. francuska firma NJD Cosmetics. Można ją kupić chociażby na allegro, bądź w niektórych drogeriach internetowych (przykładowy link: http://tagomago.pl/henna-proszku-czarnynoire-p-598.html). Jednak w przypadku włosów brązowych, nawet tych ciemnych, efekt głębokiej czerni jest wątpliwy.
Inną, ale trochę droższą opcją jest kupienie każdego z ziółek osobno i farbowanie dwuetapowe - najpierw henna, potem indygo. I tutaj rezultat powinien być ponoć lepszy.

Z kupieniem henny nie powinnaś mieć wielkich problemów (zwróć jedynie uwagę, czy to napewno jest czysta henna bez żadnych dodatków chemicznych), natomiast indygo znajdziesz chyba tylko tu: http://www.naturo.pl/product_info.ph...2c9cdcf288f0bb

Opis całej procedury: http://www.mehandi.com/shop/hairindigo/black.pdf lub http://www.hennaforhair.com/mixes/gwyn.html, a tu przykładowe rezultaty: http://www.hennaforhair.com/mixes/index.html
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2007-05-21 o 13:18
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-22, 21:11   #343
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

witajcie.mysle ze moge sie wypowiedziec odnosnie henny bo uzywam jej od ponad pol roku. henna firmy venita nie jest zla,ale jak dla mnie to za szybko zmywa sie kolor. ja uzywam prawdziwej,sproszkowanej henny do wlosow. fakt faktem moge ja dostac tylko na allegro i jest dosc droga (22 zl z przesylka) uzywam jej srednio co dwa miesiace. jest naprawde rewelacyjna! włosy są miękkie i lśniące
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 09:32   #344
agocz
Raczkowanie
 
Avatar agocz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 122
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cytat:
Napisane przez Jezebeth Pokaż wiadomość
witajcie.mysle ze moge sie wypowiedziec odnosnie henny bo uzywam jej od ponad pol roku. henna firmy venita nie jest zla,ale jak dla mnie to za szybko zmywa sie kolor. ja uzywam prawdziwej,sproszkowanej henny do wlosow. fakt faktem moge ja dostac tylko na allegro i jest dosc droga (22 zl z przesylka) uzywam jej srednio co dwa miesiace. jest naprawde rewelacyjna! włosy są miękkie i lśniące
A jakiej konkretnie firmy i jaki kolor ?
(Przed nałożeniem dodajesz coś - żółtko, ocet, olej itp?)
agocz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 09:44   #345
branda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 19
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Cześć. Ja chciałam tylko ożywić moje czarne włosy i nałożyłam szamponetkę(chyba Joanny). włosy były koszmarne , suche i bez połysku. Bałam się od razu nakładać coś innego, ale zobaczyłam w sklepie nowość Loreal Casting Creme Gloss. Jest to jedna z pierwszych, farba w kremie bez amoniaku. Włosy mam lśniące, kolor piękny(czarny granat) i jestem bardzo zadowolona. Serdecznie Ci ją polecam.
branda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-23, 20:12   #346
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

ja mam ciemne włosy.wręcz ciemny kasztan. kupiłam czarną chennę SIPA to jest jakaś francuska firma,ale ręczę za nią,gdyz uzywam jej dosyc dlugo moja znajoma ktora jest arabka,mowi ze do rozrobienia chenny mozna uzyc duzo skladnikow. zalezy jaki chce sie uzyskac efekt ja rozrabialam ja z kawa,zeby przyciemnic kolorek. jezeli chodzi o extra nawilżenie,to dodaje sie oliwy z oliwek chenne polecam osobą które chcą nadac swoim wloską naturalnego koloru i blasku
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 11:46   #347
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: CZY są takie heny do farbowania włosów ,które nie maja w sobie chemii i nie nis

Jezebeth powiedz mi moja droga na ile tobie takie opakowanie starcza - chodzi o to, że mam włosy do łopatek, grube ale rzadkie więc chcę wiedzieć czy jedno opakowanie mi starczy? rozumiem, że to jest proszek i rozrabia go się z wodą? jak dodajesz do niej kawy - ziarenka świeżo zmielone? i czy kawa nadaje kolor mokki czy czarny? czy czarna henna wychodzi czarna? sprzedaż patent kochana? btw czy używałaś tej henny w płynie?
jak się zmywa taka henna? widać, że kolor schodzi czy naturalnie stopniowo?
czy ktoś używał innych kolorów z sity?
zastanawiam się nad kolorem bo moje włosy są naturalnie brązowe i teraz dylemat czy kupić brąz i go pogłebić czy zrobić się na czarno?
a wyczaiłam jeszcze, że z sipy jest także balsam i szampon do włosów z henna, czy ktoś używał?
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 16:29   #348
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
henna do włosów -pyt. do fryzjera

Czy rzeczywiscie henna do włosów jest taka cudowna jak o niej pisza? (pielegnuje, koloryzuje)
Mam wlosy tlenione na jasny blond a naturalny braz, chcialabym przyciemnic wlosy na powiedzm ciemny braz, czekoladowy braz czy:
1) musze pomieszac henne czarna z brązowa??
2)czy lepiej uzyc farby?? a jak pozniej z odrostami?? czy mozna je barwic henna czy nie??czy trzeba dalej farba??
(chcialabym przyciemnic i odzywic wloski)
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-21, 16:48   #349
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: henna do włosów -pyt. do fryzjera

Na włosach rozjaśnianych henna zwykle wychodzi na rudo, a z pewnością nie uzyskasz odcienia ciemno brązowego czy czarnego.
Wszystko zależy od włosa, efekt jest nieprzewidywalny.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-21, 18:28   #350
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: henna do włosów -pyt. do fryzjera

dziekuje za odp ;]
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 09:17   #351
alvin
Przyczajenie
 
Avatar alvin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4
Proszę o pomoc ekspertki w farbowaniu henną!

Witam!

Więc i ja dołączam się gorąco z prośbą do ekspertek w farbowaniu henną.
Zamierzam na dniach ufarbować swoje włosy balsamem koloryzującym Venity.
Mam włosy brązowe raz potraktowane rok temu szamponem koloryzującym ale to była wyjątkowa okazja mój własny ślub.Obecnie nic po tym szamponie nie zostało.Tutaj pojawia się pytanie chciałabym wiedzieć jaki może mi wyjść kolor po użyciu tego http://www.twojecentrum.pl/kosmetyki...6,2555, .html czy tego http://www.twojecentrum.pl/kosmetyki...6,2561, .html.
Zaznaczam iż chciałabym uzyskać coś podobnego właśnie do tych kolorków.
Nie mam pojęcia jaki powinnam użyć. Bardzo proszę o pomoc.
alvin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 10:36   #352
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Proszę o pomoc ekspertki w farbowaniu henną!

Wyjdzie Ci zbliżony kolor, jeśli masz włosy jasno brązowe. Henna nie ma sama w sobie właściwości rozjaśniających czy utleniających, więc na ciemnych włosach taki kolor Ci na pewno nie wyjdzie. Na włosach ciemniejszych może dać Ci to ciemniejszy kolor i ładny poblask. Niestety henna to nie to samo co farba. Ale efekt też może być ciekawy i głęboki. Musisz zaryzykować, bo różnie włosy różnie reagują. Mnie henna zawsze łapała na ciemno, ale jak mam tak zawsze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-22, 20:47   #353
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Proszę o pomoc ekspertki w farbowaniu henną!

ja wlasnie sobie zrobilam Venita w zelu nr 4 - Chna, super wyszlo, przynajmniej o to mi chodzilo i zakupilam odzywke ziaji, polecam - z olejkiem rycynowym, wlosy sa super, tylko proponuje jendak splukiwac ja (nie tak jak radzi producent).
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-03, 10:51   #354
beatafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10
Unhappy z blondu w rudy...pomocy co robic?

witam...mam wielki pronblem...pol roku temu zafarbowalalam sobie wlosy henna ...dodam ze maiala wlosy popieltay blon..i wyszedl mi rudy..przezylam to mimo ze smaili sie ze mnie...potem aby wrocic do swojego naturalnego koloru albo chociuaz podobnego zafarbowalam je blond farba nie pamietam z jakiej firmy...lecz zamiast blondu wyszedl mi jasnorudy blon...maialm dosc gdyz przeywali mnie wiec z rozpaczy zaczelam uzywac jakies szampony koloryzujace lecz to sie spieralio...wiec uzylam farby z venita braz..po paru dniach mi sie zmylo...potem siostra kupila mi z londy najciemniejszy odcien brazu....lecz po niecalym miesiacu widac juz przeswity rudosci...ja nie chce byc ruda...nie wiem co robic..niedlugo wyjezdzam a chce normalnie wygladac...ja juz mam ich dosc moze zetne sie na lyso?!jestrm w wielkiej rozpaczy...dobrze ze nie mam chlopaka bo chyba na ulicy by sie ze mna nie pokazal...wlosy mam mocno pocieniowane..i sa cienkie ale duzo ich...blagam pomozcie mi....
beatafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-11, 13:54   #355
pachanga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
i co teraz...?

Przerzucam forum i mam coraz wiecej wątpliwości a wiec pytam
kolejnośc farbowania moich wlosow: farba (pasemka)-> henna, od ostatniej henny minęło ok 1.5 miesiaca, czy moge teraz zafarbowac wloski farba chemiczna (garnier 100%color) kolor zblizony do naturalnego? prosze o odpowiedz bo juz patrzec na siebie nie moge
pachanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 13:57   #356
londa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 60
Henna !!!

Hey ! dzisiaj zaczełam kuracje korą dębową.Mam nadzieję że przyniesie mi szybko dobre efekty,ale mam zamiar jeszcze dorzucić do tego hennę ! słyuchajcie znalazłam bardzo interesującą stronę na ten temat ,mianowicie http://www.naturalnahenna.pl/ i mam takie pytanka,czy henna jest dostępna w aptekach,i za jaką cenę można ją kupić,i prosze mi te powiedzieć czy coś daje ,jak się używa i njalepiej te osóbki które co.s o tym wiedzą albo nawet same używały
londa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 14:36   #357
~Viviana~
Raczkowanie
 
Avatar ~Viviana~
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pole truskawkowe
Wiadomości: 201
Dot.: Henna !!!

Moja koleżanka henne kupuje tylko w aptece w proszu płaciła ok. 13 zł. Nie jest droga, ale chyba lepsza jest ta w płynie. Nigdy henną nie farbowałam więc nie wiem. Z tego co widziałam to koleżanka ma piękne i zdrowe włosy. Są błyszczące, henna nie niszczy tak włsów jak farba, ale może rozjaśniać naturalny kolor.
__________________
W samotności dryfuję
coraz rzadziej wieje wiatr...
z trudem doganiam fale,
której kształt zamykam w dłoniach

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
21.08 oficjalne zapuszczanie włosów
~Viviana~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 14:40   #358
londa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 60
Dot.: Henna !!!

znaczy chodzi mi jeszcze o jedną rzecz,czy henna jest wkońcu naturalnym sposobem przyciemniania włosów,bo ja nie chcę żyby wyszło że farbuję włosy,bo ja mam 14 lat,czytałam na tej stronie duzło ale dalej nie wiem co to za pieroństwo ... czy to mi może z włosów cimny blond/jasny brąz (już sama nie wiem wiec pisze oba) moze ściemnieć na ciemny brąz ??
londa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 14:57   #359
londa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 60
Dot.: Henna !!!

up!up!
londa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-21, 16:29   #360
~Viviana~
Raczkowanie
 
Avatar ~Viviana~
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pole truskawkowe
Wiadomości: 201
Dot.: Henna !!!

Gdzies kiedyś słyszałam, że henna niby przyciemnia ale tak naprawde rozjaśnia włosy. Sama tego doświadczyłam, przez rok robiłam sobie czarną henną brwi i rzęsy po dwóch tygodniach henna schodziła a włoski były jeszcze jaśniejsze niż przez farbowaniem. Nie wiem czy w tej hennie do włosów jest woda utleniona, bo jeżeli tak to niestety Ci rozjaśni, efekt widać dopiero jak henna zejdzie z włosów. A nie chcesz sobie zrobić szamponetką?
__________________
W samotności dryfuję
coraz rzadziej wieje wiatr...
z trudem doganiam fale,
której kształt zamykam w dłoniach

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
21.08 oficjalne zapuszczanie włosów
~Viviana~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.