Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 14:20   #61
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Kto wylicza urlop macierzyński i kto to załatwia? pracodawca? Czy ja muszę iśc do Zusu? Dziewczyny które rodziły ok 14 czerwca, dostałyscie już kaskę? I kiedy składa się wniosek na ten dodatkowy urlop ?
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:32   #62
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Jestem i ja...

Po koszmarnej nocy i ciężkim poranku... Nie daję sobie rady... W nocy mąż zajął się małym jak już ryczałam z bezsilności. Nie wiem co to było. Ból brzuszka czy bunt przeciwko ułożenie w łóżeczku... Nic nie pomagało. Ja uciekłam do łazienki wypłakać się, mąż go po 1 uśpił trochę... O 2.30 obudził się na jedzenie i przespał do 8. Ja nie mogłam spać z nerwów, jestem psychicznie wykończona a mój mąż jakby nigdy nic poszedł do pracy. Od 8 nie spał. Nie mogłam go odbeknąć, jak go odłożyłam do łóżeczka cofnęło mu się jedzenie. No i znów płacz... Też nie mogłam go uspokoić, pewnie dlatego, że strzępkiem nerwów jestem. Podałam herbatkę rumiankową, no i teraz wypił 50 mleka. Umęczony zasnął. Jutro ma przyjść położna, ja mam bajzel w domu, nie ugotowany obiad i normalnie żyć mi się nie chce...
Tacca daj małego mężowi bo oszalejesz,tak życ Ci sie nie będzie chciało,wyjdz pod pretekstem okularów,naładujesz akumulatorkiUwierz mi że każdy potrzebuje chwili dla siebie...
Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Wrzucam wczorajsze fotki, miesiąc mamy...
Piekny a jak wśród zieleni lezy-choc jak podrosnie bieda tym kwiatkom
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Melduję się

co do zabaw - robię z siebie idiotę , ale Borysowi to sie podoba
Hehe nie ma to jak dobra zabawa
Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Witam się i ja w nowym odchowalnianym wątku

Byłyśmy dzisiaj z Tosieńką na szczepieniu, trzy strzały dostała biedaczka myślałam, że się popłaczę... ale była dzielna, potem momentalnie zasnęła, przyszłyśmy do domu nakarmiłam ją i śpi dalej, mam ndzieję, że żadnej gorączki ani opuchlizny nie będzie miała

pani pediatra stwierdziła, że Antosia za mało przybrała na wadze, niecałe 600g przez 6 tyg... ale na razie kazała przyjść za 2 tyg na kontrolę wagi bo ostatnie 2 tyg były dość dobre pod tym względem.

a te kuleczki, o których kiedyś pisałam z tyłu główki po obu stronach to węzły chłonne i pediatra powiedziała, że to normalne, że się pojawiły ale nie oznaczają żadnej infekcji i same się "wchłoną"

i teraz mam do Was pytanie:
Tosia robi nadal rzadkie kupki, po prostu pływają w pieluszce i są z takimi białymi cząsteczkami czegoś jakby porozrywanymi ... powiedziałam o tym doktorce a ona kazała kupić Delicol na lepsze trawienie mojego mleka, czy Delicol nie działa podobnie jak Bobotic ( ten mam) bo czytam w internecie, że jest na kolki , w aptece powiedzieli mi, że Bobotic też na kolki, ale moja Tosia nie ma kolek tylko po prostu ma rzadkie kupki z tym "czymś", czy Delicol spowoduje, że będą one gęstsze...?


poza tym na rączce w którą była szczepiona w szpitalu zrobiła się taka podskórna gulka, czy wiecie co potem kolejno będzie się z tym działo i czy trzeba coś z tym robić i czy to boli dzieciaczka?
Rzeczywiście troszkę malutko urosła ale byc moze taka jej uroda lecz nie zmienia to faktu że mama się martwi.

U mnie w rodzinie jest malutka Hania,przybrała przez 7tyg 100gale zdrowa jest jak ryba.

Dobra byłam na plotach u aż dwóch koleżanekPo jednej poszłam na plac zabaw,spotkałam drugą zaczęło lac więc poszlismy do niejZaraz robię fryty ale pierwsze co muszę przebrac kupala

Stokroteczko bardzo proste jest że jesteś na podium gaduł,ponieważ rozpakowałaś się w tamtym wątku a najpierw natrzepałaś odpowiednią ilośc postów

No i dziękuję za gratulacjebo się strachałam

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość
HelloMelduję się z lekkim poślizgiem
Cieszę się,że anulka przejęła za mnie prowadzenie wątku Ja nie zawsze miałam na to czas niestety.

Dzisiaj wysiedziałam 1,5godziny czekając na chirurga,bo spanikowałam,że Antosiowi się coś dzieje... Ale wszystko jest cacy !! Można powiedzieć,że mam zdrowego synka Wreszcie
to dla Antosia za zdrówko
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Kto wylicza urlop macierzyński i kto to załatwia? pracodawca? Czy ja muszę iśc do Zusu? Dziewczyny które rodziły ok 14 czerwca, dostałyscie już kaskę? I kiedy składa się wniosek na ten dodatkowy urlop ?
Miałaś umowę do dnia porodu???Urlop wylicza Zus tzn ja poszłam do nich tam na miejscu napisałam podanie,które zresztą pani mi podyktowała z nią wyliczyłam macierzyński i ten dodatkowy też od razu załatwiłam
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:38   #63
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
Tacca słodki synek

A co do zabaw to ja lapie mala za nóżki i rączki i obracamy sie na boczki, czadem z pleckow na brzuszek i odwrotnie. Gadam, śpiewam, pokazuje zabawki.
W bujaki sie sama bawi.

Nie doczytałam jeszcze usypiania. Ale u nas wygląda to tak, ze jak przysypia to lozeczka, kolysanka, smoczek. Jak smok wypadmnie to siup z powrotem, mala glaszcze, czasem ponuce. A czasem tulamy w rękach lub leżymy i usypiamy

Pisze z tel.
Dzięki.
Usypiam podobnie, z różnym skutkiem....
Cytat:
Napisane przez ladybird_1987 Pokaż wiadomość
Hej!

Słodziak! Ale długie nogi!

różowa podawałam Ci link w tamtym wątku ale proszę jeszcze raz.
http://www.edukateria.pl/praca/jezyk-niemowlat/
Co do usypiania to moja niunia często usypia przy cycu. Wtedy ją po prostu odkładam. Jak nie chce spać po karmieniu to się z nią bawię a potem usypiam zgodnie z "Językiem niemowląt". Właśnie się obudziła po karmieniu, tzn. czkawka ją obudziła. Idę się z nią pobawić.

Wczoraj byłyśmy na USG bioderek, wszystko ok.


Super, że z bioderkami dobrze.

Mojego też czkawka ręczy.
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość


Tacca niech Ci mąż przywiezie gotowy obiad, w barach mlecznych albo jadłodajniach spokojnie znajdzie coś co pasuje do diety karmiącej , mamy, bajlzem sie nie przejmuj, aj mysle ze te polozne są przyzwyczajone do tego, ja juz sie nie przejmuje w kazdym razie, a mialam hopla. Sprobuj oddać mezowi dzieciaka na chociaż 3 godziny po powrocie, odciagnij pokarm zeby mogl go nakarmić i prześpij sie. Nakrecacie sie oboje z dzieckiem. Mowie z własnego doświadczenia. Musisz sie wyspać, chodzi o 3-4 godziny ciągłego snu. Zalóz sobie stopery, słuchawki lub jesli meiszkasz w domu idz na jego drugi koniec, tak zebys nie słyszała płaczu synka.
gratuluje miesiąca ! śliczny chłopczyk no i .. śpi i to z otwartymi ustami jak na prawdziwego terroryste przystało (jak zauwazyła ania )
Dzięki. Terrorysta znowu w akcji...
Nawet jak się położę spać, to pewnie mąż mi podrzuci małego do łóżka.
Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Witam się i ja w nowym odchowalnianym wątku

Byłyśmy dzisiaj z Tosieńką na szczepieniu, trzy strzały dostała biedaczka myślałam, że się popłaczę... ale była dzielna, potem momentalnie zasnęła, przyszłyśmy do domu nakarmiłam ją i śpi dalej, mam ndzieję, że żadnej gorączki ani opuchlizny nie będzie miała

pani pediatra stwierdziła, że Antosia za mało przybrała na wadze, niecałe 600g przez 6 tyg... ale na razie kazała przyjść za 2 tyg na kontrolę wagi bo ostatnie 2 tyg były dość dobre pod tym względem.

a te kuleczki, o których kiedyś pisałam z tyłu główki po obu stronach to węzły chłonne i pediatra powiedziała, że to normalne, że się pojawiły ale nie oznaczają żadnej infekcji i same się "wchłoną"

i teraz mam do Was pytanie:
Tosia robi nadal rzadkie kupki, po prostu pływają w pieluszce i są z takimi białymi cząsteczkami czegoś jakby porozrywanymi ... powiedziałam o tym doktorce a ona kazała kupić Delicol na lepsze trawienie mojego mleka, czy Delicol nie działa podobnie jak Bobotic ( ten mam) bo czytam w internecie, że jest na kolki , w aptece powiedzieli mi, że Bobotic też na kolki, ale moja Tosia nie ma kolek tylko po prostu ma rzadkie kupki z tym "czymś", czy Delicol spowoduje, że będą one gęstsze...?


poza tym na rączce w którą była szczepiona w szpitalu zrobiła się taka podskórna gulka, czy wiecie co potem kolejno będzie się z tym działo i czy trzeba coś z tym robić i czy to boli dzieciaczka?
Trzymam kciuki, żeby Tosia nie cierpiała po szczepieniu.

U nas kupka rzadka, ale bez grudek. Ale normalnie kupy masakra - cała pupa zafajdana...Po delicolu też.
Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość


Muszę się pochwalić że chyba znalazłam mleko odpowiednie dla mojego dziecka robi po nim fajne kupy mleko to zawiera naturalny błonnik taki jak w mleku matki.
No to świetnie. Jakie to fajne kupy?
Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
a więc najlepsze życzenia
słodki syneczek



głownie to się wygłupiam nad małą, śpiewam ona to lubi, potrząsam grzechotkami ( choć wtedy i tak patrzy na mnie a nie na zabawkę) puszczam melodyjkę z karuzeli, ona najbardziej lubi jak ją przewijam i patrzy się wtedy na kabel od lampki i gada do niego coś

zaraz pewnie nawiedzi mnie teściowa ... niechże ten tydzień się już kończy bo inaczej ja się wykończę psychicznie
Dziękujemy!

Kciuki za wizytę, coby była przyjemna!
Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
To witamy w odchowalni


dziewczyny, moja cora ma 4,5 miesiaca a nadal zdarza sie ze becze z bezsilnosci wiec glowa do gory nikt nie mowil, ze bedzie latwo, ale kazda z Was jest najwspanialsza mama dla swojego dziecka a poplakac warto- mi pomaga


pozdrawiam i duzo radosci Wam zycze


mama marcowa 2012
Masz rację... Nikt nie mówił, że będzie łatwo...
Buziaki!
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:45   #64
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Tacca daj małego mężowi bo oszalejesz,tak życ Ci sie nie będzie chciało,wyjdz pod pretekstem okularów,naładujesz akumulatorkiUwierz mi że każdy potrzebuje chwili dla siebie...

Piekny a jak wśród zieleni lezy-choc jak podrosnie bieda tym kwiatkom

Hehe nie ma to jak dobra zabawa

Rzeczywiście troszkę malutko urosła ale byc moze taka jej uroda lecz nie zmienia to faktu że mama się martwi.

U mnie w rodzinie jest malutka Hania,przybrała przez 7tyg 100gale zdrowa jest jak ryba.

Dobra byłam na plotach u aż dwóch koleżanekPo jednej poszłam na plac zabaw,spotkałam drugą zaczęło lac więc poszlismy do niejZaraz robię fryty ale pierwsze co muszę przebrac kupala

Stokroteczko bardzo proste jest że jesteś na podium gaduł,ponieważ rozpakowałaś się w tamtym wątku a najpierw natrzepałaś odpowiednią ilośc postów

No i dziękuję za gratulacjebo się strachałam

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------


to dla Antosia za zdrówko

Miałaś umowę do dnia porodu???Urlop wylicza Zus tzn ja poszłam do nich tam na miejscu napisałam podanie,które zresztą pani mi podyktowała z nią wyliczyłam macierzyński i ten dodatkowy też od razu załatwiłam
Moja umowa nadal trwa. Mam ją do końca 2013r.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:48   #65
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość

Tacca - super maluch!!
Dzięki!
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Musisz więcej mężowi dawać Piotrusia. Inaczej oszalejesz. Mi M pomaga po pracy. O zajmuje się Mikim.



Noooo widzę, że jest tak samo wypasiony jak Miki. Śliczny chłopak tfu tfu i już fałdki mu się robią na udkach.



Miki wypił na raz 120ml mm. Padłam normalnie. Dzielny mój chłopak. Wszystko dlatego, że tato go lekarzem postraszył. . A w ogóle to mieliśmy badania moczu już i z ogólnego jest wsio ok.
Żeby jeszcze mąż chciał... Czasem mam małego zwyczajnie dosyć... Dzień i noc. Mąż go kąpie, wymyje butle, czasem mleko przygotuje i utuli jak ja nie mogę. Ale żeby się nim zajął przez cały wieczór bez przerwy...

Piotrek troszkę nabiera i mam wrażenie, że jest dłuższy... W każdym razie ja już odczuwam w kręgosłupie ciągłe noszenie i podnoszenie.

Brawo dla Mikiego za jedzenie! Mój Misiek zjadł mało dzisiaj...
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Kto wylicza urlop macierzyński i kto to załatwia? pracodawca? Czy ja muszę iśc do Zusu? Dziewczyny które rodziły ok 14 czerwca, dostałyscie już kaskę? I kiedy składa się wniosek na ten dodatkowy urlop ?
Sama wyliczasz. A dodatkowy wniosek składa się nie później niż na tydzień przed zakończeniem podstawowego urlopu.
Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Tacca daj małego mężowi bo oszalejesz,tak życ Ci sie nie będzie chciało,wyjdz pod pretekstem okularów,naładujesz akumulatorkiUwierz mi że każdy potrzebuje chwili dla siebie...

Piekny a jak wśród zieleni lezy-choc jak podrosnie bieda tym kwiatkom

Chyba już jestem na skraju szaleństwa... W sobotę odżyłam, jak pobyłam sama u rodziców, ale to krótkie wytchnienie...

A z kwiatków to chyba niewiele zostanie, bo nawet bardzo nie mam kiedy się nimi zająć... Bo jak już mam chwilę, to nie mam siły się z fotela ruszyć. Ech...


Mąż wrócił...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:49   #66
GaTTa
Raczkowanie
 
Avatar GaTTa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 499
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam się i ja w odchowalni

Mała po wczorajszym szczepieniu była marudna, więc spała z nami w łóżku dopiero po karmieniu o 4 dałam ją do łóżeczka. Dziś odsypia wczorajszy dzień bo co zje to już śpi
Nie dostała gorączki, nóżka troszkę spuchła i okładamy altacetem.

A czy któraś starałą się o ten drugi tysiąc becikowego??

Edytowane przez GaTTa
Czas edycji: 2012-07-18 o 14:50
GaTTa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:50   #67
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Moja umowa nadal trwa. Mam ją do końca 2013r.
Przejdz się do Zusu to ci wszystko powiedzą.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 14:53   #68
stokroteczka777
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: T.G.
Wiadomości: 2 996
GG do stokroteczka777
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Przejdz się do Zusu to ci wszystko powiedzą.
Kurczę, to ja zamiast iść to na dupie siedzę, myslałam, że to załatwi szefowa bo chciała akt urodzenia dziecka do Zusu, to ja myslałam, że to się automatycznie robi. Ech, a ja czekam na kasę, a sobie jej nie załatwiłam.
__________________
Nasz skarb:
http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7ydcco6bvx.png

Nasz ślub:
http://s3.suwaczek.com/20100922640113.png

Jesteśmy razem od:
http://s1.suwaczek.com/200706022338.png


"Jest bowiem kilka odmian ciszy; najlepsza jest ta, która zapada z wyboru człowieka, a nie przeciw niemu"
stokroteczka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:53   #69
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Jestem i ja...

Po koszmarnej nocy i ciężkim poranku... Nie daję sobie rady... W nocy mąż zajął się małym jak już ryczałam z bezsilności. Nie wiem co to było. Ból brzuszka czy bunt przeciwko ułożenie w łóżeczku... Nic nie pomagało. Ja uciekłam do łazienki wypłakać się, mąż go po 1 uśpił trochę... O 2.30 obudził się na jedzenie i przespał do 8. Ja nie mogłam spać z nerwów, jestem psychicznie wykończona a mój mąż jakby nigdy nic poszedł do pracy. Od 8 nie spał. Nie mogłam go odbeknąć, jak go odłożyłam do łóżeczka cofnęło mu się jedzenie. No i znów płacz... Też nie mogłam go uspokoić, pewnie dlatego, że strzępkiem nerwów jestem. Podałam herbatkę rumiankową, no i teraz wypił 50 mleka. Umęczony zasnął. Jutro ma przyjść położna, ja mam bajzel w domu, nie ugotowany obiad i normalnie żyć mi się nie chce...

Cytat:
Napisane przez ania_85 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny!!
Witaj Aniu
Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Wrzucam wczorajsze fotki, miesiąc mamy...
oj jak ślicznie się uśmiecham na widok karuzeli wszędzie kwiatki miłość obok miłości
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość

blue jak ci pomaga ketonal to mozesz wziac, bo mnie w szpitalu dawali, tak samo laski po cesarkach dostają.
mnie połamało od noszenia wózka albo od klimy , nie brałam nic, poćwiczyłam i starałam sie jak najmniej nosic Borysa i dużo leżeć wiem zabawne - leżeć no ale staralam sie ile mogłam.




dzięki , dziś młody będzie mieć dzień brudasa bo nie dam rady go wykąpać a i tak był kąpany w łazience, lałam wodę z prysznica do wanienki i myłam go na podłodze, teraz nawet tak nie dam rady, męża nie ma więc dooopa będzie brudna
Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Witam się i ja w nowym odchowalnianym wątku

Byłyśmy dzisiaj z Tosieńką na szczepieniu, trzy strzały dostała biedaczka myślałam, że się popłaczę... ale była dzielna, potem momentalnie zasnęła, przyszłyśmy do domu nakarmiłam ją i śpi dalej, mam ndzieję, że żadnej gorączki ani opuchlizny nie będzie miała

pani pediatra stwierdziła, że Antosia za mało przybrała na wadze, niecałe 600g przez 6 tyg... ale na razie kazała przyjść za 2 tyg na kontrolę wagi bo ostatnie 2 tyg były dość dobre pod tym względem.

a te kuleczki, o których kiedyś pisałam z tyłu główki po obu stronach to węzły chłonne i pediatra powiedziała, że to normalne, że się pojawiły ale nie oznaczają żadnej infekcji i same się "wchłoną"

i teraz mam do Was pytanie:
Tosia robi nadal rzadkie kupki, po prostu pływają w pieluszce i są z takimi białymi cząsteczkami czegoś jakby porozrywanymi ... powiedziałam o tym doktorce a ona kazała kupić Delicol na lepsze trawienie mojego mleka, czy Delicol nie działa podobnie jak Bobotic ( ten mam) bo czytam w internecie, że jest na kolki , w aptece powiedzieli mi, że Bobotic też na kolki, ale moja Tosia nie ma kolek tylko po prostu ma rzadkie kupki z tym "czymś", czy Delicol spowoduje, że będą one gęstsze...?


poza tym na rączce w którą była szczepiona w szpitalu zrobiła się taka podskórna gulka, czy wiecie co potem kolejno będzie się z tym działo i czy trzeba coś z tym robić i czy to boli dzieciaczka?
my też dziś byliśmy na szczepieniu, braliśmy te na NFZ, też mi się serce rozdzierało jak mały płakał, szczepionka- płacz-spokój i tak trzy razy, nie wiem czy czasem nie wezmę następnym razem tych 5w1 i na pnełmokoki później zaszczepie. Lekarz mówił, żeby na te zaszczepić gdyż są najgroźniejsze, i powiedział te te płatne wg kryterium najniebezpieczniejsze klasyfikują się następująco: pnełmo, rota i meningo
boje się wieczora, jestem sama i mam nadzieje, że z małym będzie wszystko ok
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
paracetamol. Jak karmisz piersią to maksymalna dawka to 4gramy na dobę.

mam w czopkach, więc wezmę

Zapomniałam napisać mały waży 5450 urósł 4 cm
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png

Edytowane przez blueelektron
Czas edycji: 2012-07-18 o 15:23
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:00   #70
sweetjoy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 408
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
no niewiele ta moja córka waży, jedyne 4150g widzę, że na długość urosła tylko ta masa i każde ubranko na nią na dł za małe albo dobre a szerokie jak nie wiem...
Begie mój królewicz waży dokładnie 2kg więcej od Twojej Tosi, ale ja raz dziennie daję butlę

Cytat:
Napisane przez GaTTa Pokaż wiadomość
A czy któraś starałą się o ten drugi tysiąc becikowego??
Jaki drugi tysiąc? Ja nic nie wiem na ten temat. Zresztą jeszcze normalnego becikowego nie załatwiłam
sweetjoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:03   #71
inwytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 249
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Tacca, ale słodki Piotruś
Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
Melduję się


ja wyparzam raz dziennie , czyli przelewam wrzątkiem. nie gotuję bo się niszczyły.

blue jak ci pomaga ketonal to mozesz wziac, bo mnie w szpitalu dawali, tak samo laski po cesarkach dostają.
mnie połamało od noszenia wózka albo od klimy , nie brałam nic, poćwiczyłam i starałam sie jak najmniej nosic Borysa i dużo leżeć wiem zabawne - leżeć no ale staralam sie ile mogłam.

Tacca niech Ci mąż przywiezie gotowy obiad, w barach mlecznych albo jadłodajniach spokojnie znajdzie coś co pasuje do diety karmiącej , mamy, bajlzem sie nie przejmuj, aj mysle ze te polozne są przyzwyczajone do tego, ja juz sie nie przejmuje w kazdym razie, a mialam hopla. Sprobuj oddać mezowi dzieciaka na chociaż 3 godziny po powrocie, odciagnij pokarm zeby mogl go nakarmić i prześpij sie. Nakrecacie sie oboje z dzieckiem. Mowie z własnego doświadczenia. Musisz sie wyspać, chodzi o 3-4 godziny ciągłego snu. Zalóz sobie stopery, słuchawki lub jesli meiszkasz w domu idz na jego drugi koniec, tak zebys nie słyszała płaczu synka.
gratuluje miesiąca ! śliczny chłopczyk no i .. śpi i to z otwartymi ustami jak na prawdziwego terroryste przystało (jak zauwazyła ania )

vivik witaj

co do zabaw - robię z siebie idiotę , ale Borysowi to sie podoba
Tacca karmi mm, więc problem z głowy. Ja już mojemu zapowiedziałam, że urywam się w sobotę na parę godzin i on nie ma nic do gadania w tej kwestii o nie..moja Kali też śpi z otwartą japką
Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Po tym szczepieniu na rączce u mojego Olka zrobił sie wrzód z ropą, ale podobno sie tego nie wyciska więc nie ruszałam. Po pewnym czasie odpadło samo i teraz sie goi

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Muszę się pochwalić że chyba znalazłam mleko odpowiednie dla mojego dziecka robi po nim fajne kupy mleko to zawiera naturalny błonnik taki jak w mleku matki.
jakie? jakie?


Wróciłyśmy ze spacerku, 1,5 godziny tylko, bo deszcz padał. A jakie pustki w parku. Ja nie wiem, przecież dzieci na deszczu rosną, że też ludzie tego nie wiedzą
Jestem w szoku, bo dziś pierwszy raz mała nie darła się przy wyciąganiu baboli fridą. Chyba zmądrzała i juz wie, że to jej ulgę przynosi
__________________
Kali

Zuzka
inwytka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 15:12   #72
libretka
Raczkowanie
 
Avatar libretka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Pucka
Wiadomości: 311
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

witam i melduję się na odchowalni


Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Po tym szczepieniu na rączce u mojego Olka zrobił sie wrzód z ropą, ale podobno sie tego nie wyciska więc nie ruszałam. Po pewnym czasie odpadło samo i teraz sie goi

nic z tym nie rób

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Muszę się pochwalić że chyba znalazłam mleko odpowiednie dla mojego dziecka robi po nim fajne kupy mleko to zawiera naturalny błonnik taki jak w mleku matki.

a jakie mleczko???

Moja Malwina jest na bebiku, bardzo sobie chwalę to mleczko, no i cena przystępna.
libretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:12   #73
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Aleee lecicie z postami.
I ja witam się w na odchowalni

Cycki mnie bolą!!!!!!!!! Z lewej znowu leci krew, a prawa już ledwo zipie Na prawej też się pokazała krew na sutku, także zapowiada się nieciekawie

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
melduję się.

A w ogóle to musimy kupić nowy fotelik. Jak tutaj była zacięta rozmowa o fotelikach to wolałam w to nie wnikać a teraz wydamy tysiaka, bo mi serca pęka jak widzę jak Miki siedzi w tym g.wnie z tako.
W tych lepsiejszych też dziecko siedzi pokrzywione

Nie nadrobię teraz tego co napisałyście, bo muszę obiad robić Może dam radę później.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:19   #74
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

no to teraz 2 pyt

mała ma temp 37st czy mam cos teraz robic?

mierzylam pod paszka jak karmilam bo jak chcialam w pupie to sie odpychala

sweetjoy to ładnie wazy Twoj synek kiedys pytalam o ktorej godz ur ale nie odp...
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:19   #75
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Kurczę, to ja zamiast iść to na dupie siedzę, myslałam, że to załatwi szefowa bo chciała akt urodzenia dziecka do Zusu, to ja myslałam, że to się automatycznie robi. Ech, a ja czekam na kasę, a sobie jej nie załatwiłam.
Wiesz co ja tam sie ogólnie nie znam.Ja miałam umowę do konca czerwca a urodziłąm w maju więc do konca czerwca wypłacał mi zakład pracy i tez niosłam akt urodzenia ale po ustaniu zatrudnienia musiałam iśc od nowa załatwiac macierzyński,albo do zakładu pracy zadzwoń i się dowiedz,Ale jak ty masz umowę to moze zakład pracy załatwia
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:20   #76
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez sweetjoy Pokaż wiadomość
Begie mój królewicz waży dokładnie 2kg więcej od Twojej Tosi, ale ja raz dziennie daję butlę


Jaki drugi tysiąc? Ja nic nie wiem na ten temat. Zresztą jeszcze normalnego becikowego nie załatwiłam
moga sie dwa nalezec
http://www.becikowe.com/

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
no to teraz 2 pyt

mała ma temp 37st czy mam cos teraz robic?

mierzylam pod paszka jak karmilam bo jak chcialam w pupie to sie odpychala

sweetjoy to ładnie wazy Twoj synek kiedys pytalam o ktorej godz ur ale nie odp...
pielegniarka radzila dac czopek jak bedzie powyzej 38
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:27   #77
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Kupiłam właśnie matę edukacyjną.
Miałam dylemat między rainforest, a kick&play. Wybrałam fisher price
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:29   #78
vivik
Raczkowanie
 
Avatar vivik
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 195
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Dokładnie, mi również pediatra powiedział, że z gorączka u takiego maluszka walczy się dopiero jak osiągnie 38 stopni. Zresztą, chyba dzieci takie małe mają podwyższoną trochę temperaturę ciała normalnie?

Dziewczyny, czy któraś z Was używa woreczków do mrożenia pokarmu? Kupiłam z canpola, ale nigdzie nie mogę się doczytać jaką mają datę przydatności do użycia... ktoś się orientuje? czy w ogóle taką mają?
vivik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:30   #79
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez andzya Pokaż wiadomość

Dzisiaj wysiedziałam 1,5godziny czekając na chirurga,bo spanikowałam,że Antosiowi się coś dzieje... Ale wszystko jest cacy !! Można powiedzieć,że mam zdrowego synka Wreszcie
Super Kamień z serca Ci pewnie spadł
Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
No to świetnie. Jakie to fajne kupy?
Odpowiedni kolor i nie za twarde nie za rzadkie, od razu widać ze zdrowa kupa dobra ja już kończę gadkę o tych kupach bo pomyślicie że nawiedzona jestem
Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Kurczę, to ja zamiast iść to na dupie siedzę, myslałam, że to załatwi szefowa bo chciała akt urodzenia dziecka do Zusu, to ja myslałam, że to się automatycznie robi. Ech, a ja czekam na kasę, a sobie jej nie załatwiłam.
Księgowa szefowej powinna wysłać papiery do zusu
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-18, 15:32   #80
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość


Macie przepisy na jakieś ciasta bez użycia miksera? Żeby nie budzić dziecka, czasem ładnie prześpi 3godz, to bym coś upiekła w tym czasie, ale jak włączę mikser, to się obudzi.
Paczka biszkoptów, 3 galaretki, 3 serki homo i jakis owoc.
2 galaretki rozpuszczasz w 1,5 szklanki wody, ostudzasz i dodajesz do tego 3 serki homo. Wymieszasz i zostawiasz az troszeczkę stężeje. Jedną galaretkę robisz normalnie.
Na spód tortownicy biszkopty, zalewasz galaretkami z serkami, na to owoce i na koniec galaretka.
Pyszne, łatwe i bez pieczenia

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
no to teraz 2 pyt

mała ma temp 37st czy mam cos teraz robic?

mierzylam pod paszka jak karmilam bo jak chcialam w pupie to sie odpychala
Zmierz w pachwinkach (tak mi w szpitalu kazali) i powtórz po 30 minutach. W ogóle położna powiedziała mi, żeby nie mierzyć dziecku temperatury po płaczu, bo zawsze będzie podwyższona.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014

Edytowane przez onething
Czas edycji: 2012-07-18 o 15:41
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:33   #81
Dasti80
Zakorzenienie
 
Avatar Dasti80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 234
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Aleee lecicie z postami.
I ja witam się w na odchowalni

Cycki mnie bolą!!!!!!!!! Z lewej znowu leci krew, a prawa już ledwo zipie Na prawej też się pokazała krew na sutku, także zapowiada się nieciekawie
Kurde współczuję
__________________
05.05.2012 Aleksander
Aniołek (06-2011)[*]
Aniołek (11-2010)[*]


Po szklistych oczach je poznasz, po chwiejnym głosie
Po marzeniach w pył obróconych, po kołysankach nie wyśpiewanych
Po imionach nie nadanych, po smutku lepiej lub gorzej skrywanym
Po tym wszystkim poznasz Aniołkowe mamy....


Dasti80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:36   #82
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez blueelektron Pokaż wiadomość



oj jak ślicznie się uśmiecham na widok karuzeli wszędzie kwiatki miłość obok miłości

dzięki , dziś młody będzie mieć dzień brudasa bo nie dam rady go wykąpać a i tak był kąpany w łazience, lałam wodę z prysznica do wanienki i myłam go na podłodze, teraz nawet tak nie dam rady, męża nie ma więc dooopa będzie brudna

Zapomniałam napisać mały waży 5450 urósł 4 cm
Dzięki!

Trzeba dać kręgosłupowi odpocząć. Czopki z paracetamolem działają cuda. Wiem coś o tym.

Brawo za wagę i wzrost!!!
Cytat:
Napisane przez inwytka Pokaż wiadomość
Tacca, ale słodki Piotruś

Tacca karmi mm, więc problem z głowy. Ja już mojemu zapowiedziałam, że urywam się w sobotę na parę godzin i on nie ma nic do gadania w tej kwestii o nie..moja Kali też śpi z otwartą japką

jakie? jakie?


Wróciłyśmy ze spacerku, 1,5 godziny tylko, bo deszcz padał. A jakie pustki w parku. Ja nie wiem, przecież dzieci na deszczu rosną, że też ludzie tego nie wiedzą
Jestem w szoku, bo dziś pierwszy raz mała nie darła się przy wyciąganiu baboli fridą. Chyba zmądrzała i juz wie, że to jej ulgę przynosi


Mam nadzieję, że Kali nie terrorystka... ?

Ja nie miałam siły dziś wyjść, zresztą zimno i deszczowo...
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Aleee lecicie z postami.
I ja witam się w na odchowalni

Cycki mnie bolą!!!!!!!!! Z lewej znowu leci krew, a prawa już ledwo zipie Na prawej też się pokazała krew na sutku, także zapowiada się nieciekawie


W tych lepsiejszych też dziecko siedzi pokrzywione

Nie nadrobię teraz tego co napisałyście, bo muszę obiad robić Może dam radę później.
Współczuję piersi... Mam nadzieję, że nic złego się nie będzie działo...

Mąż wrócił, przyniósł sałatkę grecką, przygotował mleko i karmi mojego Wyjca. Mogę skończyć prasowanie...

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość
Odpowiedni kolor i nie za twarde nie za rzadkie, od razu widać ze zdrowa kupa dobra ja już kończę gadkę o tych kupach bo pomyślicie że nawiedzona jestem
Co Ty. To bardzo istotna kwestia. Mam wrażenie, że mój za rzadkie robi...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:44   #83
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
no to teraz 2 pyt

mała ma temp 37st czy mam cos teraz robic?

mierzylam pod paszka jak karmilam bo jak chcialam w pupie to sie odpychala

sweetjoy to ładnie wazy Twoj synek kiedys pytalam o ktorej godz ur ale nie odp...
to jest stan podgorączkowy,czopki najlepiej dawac jak jest 38 bo to jest gorączka.
Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie matę edukacyjną.
Miałam dylemat między rainforest, a kick&play. Wybrałam fisher price

Cytat:
Napisane przez Dasti80 Pokaż wiadomość

Odpowiedni kolor i nie za twarde nie za rzadkie, od razu widać ze zdrowa kupa dobra ja już kończę gadkę o tych kupach bo pomyślicie że nawiedzona jestem
Kochana to całkiem poważny temat
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:50   #84
inwytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 249
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Dzięki!

Trzeba dać kręgosłupowi odpocząć. Czopki z paracetamolem działają cuda. Wiem coś o tym.

Brawo za wagę i wzrost!!!



Mam nadzieję, że Kali nie terrorystka... ?

Ja nie miałam siły dziś wyjść, zresztą zimno i deszczowo...

Współczuję piersi... Mam nadzieję, że nic złego się nie będzie działo...

Mąż wrócił, przyniósł sałatkę grecką, przygotował mleko i karmi mojego Wyjca. Mogę skończyć prasowanie...

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------


Co Ty. To bardzo istotna kwestia. Mam wrażenie, że mój za rzadkie robi...
Czasem nas terroryzuje, ale do wytrzymania jest. Nie narzekam, bo widziałam jaki jest synek mojej przyjaciółki. Tylko palnąć sobie w łeb
Zgadzam się z dziewczynami, kupka to bardzo ważna sprawa ja już dziś rano od zmysłów odchodzilam,bo kupki od 3 dni ani widu ani słychu. Na szczęście zrobiła. W sumie Kalina cały dzień dzisiaj s.ra. Wreszcie jej się odblokowało i dziecko szczęśliwsze od razu
__________________
Kali

Zuzka
inwytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 15:57   #85
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

dzięki dziewczyny
w pachwinkach? o ciekawe czyli jakoś nogę muszę przycisnąć i trzymać..

bosh teściowa przyszła.... a mi się flaki przewracają jak ona gada do małej, nie wiedziałam, że ma wadę wymowy...

proszę....niech ktoś mnie stąd zabierze

dziecko chce spać a ona je dręczy... wychodzę do apteki ...a P wróci z pracy dopiero za godzinę najwcześniej a ona codziennie przychodzi i siedzi co najmniej 2 godz a mówi że na chwilkę przyszła i to jej pie.dolenie, : oj oj oj tak źle biło...tak źle biło....oj bzusek boli oj... i ku.wa wez człowieku pe.rolca nie dostań z taką jak mam z nią kiedyś dziecko zostawić jak pójdę do pracy?????????!

idę
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:04   #86
inwytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 249
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

aaa i jeszcze ktoś się pytał jak się bawimy z dzieckiem. Kali uwielbia turlanie z boczku na boczek, kładę ją na kocyku, dwa rogi biorę w ręce przetaczam ją z jednego boczku na drugi oprócz tego bawię się w "gdzie jest mama?" na 'a kuku' prawie zawsze uśmiech bezzębny mnie czeka no i naśladowanie odgłosów zwierząt też uwielbia, albo "jak robi święty mikołaj?? hołhołhoł! a jak zajączek wielkanocny?? alleluja!" - no po prostu to uwielbia a tak w ogóle dziś zakupiłam książkę http://madbooks.pl/p/19033/31237/gry...i-naukowe.html może mnie jeszcze jakoś natchnie
Kali teraz zaciesza do karuzeli i ja mam chwilę.
o nie, 10 min gapienia się w karuzelę to za długo, juz mnie nawołuje
__________________
Kali

Zuzka
inwytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:07   #87
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny
w pachwinkach? o ciekawe czyli jakoś nogę muszę przycisnąć i trzymać..

bosh teściowa przyszła.... a mi się flaki przewracają jak ona gada do małej, nie wiedziałam, że ma wadę wymowy...

proszę....niech ktoś mnie stąd zabierze

dziecko chce spać a ona je dręczy... wychodzę do apteki ...a P wróci z pracy dopiero za godzinę najwcześniej a ona codziennie przychodzi i siedzi co najmniej 2 godz a mówi że na chwilkę przyszła i to jej pie.dolenie, : oj oj oj tak źle biło...tak źle biło....oj bzusek boli oj... i ku.wa wez człowieku pe.rolca nie dostań z taką jak mam z nią kiedyś dziecko zostawić jak pójdę do pracy?????????!

idę
jeny ty to masz się z tą teściowąmoja mogłaby przyjsc po pranie
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:22   #88
blueelektron
Rozeznanie
 
Avatar blueelektron
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 991
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

ja ze swoją teściową byłam 2 tygodnie, miała urlop tydzien u niej tydzien u nas. Przeżyłam i wam powiem, że odpoczełam
__________________
w57vpc0z8sa98om5synuś
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3x1hpno28lwjv.png
blueelektron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:33   #89
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Kto wylicza urlop macierzyński i kto to załatwia? pracodawca? Czy ja muszę iśc do Zusu? Dziewczyny które rodziły ok 14 czerwca, dostałyscie już kaskę? I kiedy składa się wniosek na ten dodatkowy urlop ?
jak masz umowę a doczytałam, że masz to wszystko załatwia pracodawca. Skoro już wziął od Ciebie akt urodzenia to on wszystko załatwia. U mnie zus macierzyński mi przesyła na koniec każdego miesiąca. Zresztą każdy zus ma informację zasiłkową. Można zadzwonić i pani po numerze pesel wszystko Ci powie, ja np. dowiedziałam się, że moje l4 były zawożone nawet tydzień po dostarczeniu ich przeze mnie do pracy.

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
no to teraz 2 pyt

mała ma temp 37st czy mam cos teraz robic?

mierzylam pod paszka jak karmilam bo jak chcialam w pupie to sie odpychala

sweetjoy to ładnie wazy Twoj synek kiedys pytalam o ktorej godz ur ale nie odp...
37 stopni to nic nie rób. Miko miał 38,7 i wtedy dostal czopka. Wieczorem Tośka może mieć wyższą temperaturę. TYlko jak będziesz podawać czopek to zaciśnij pośladki ,bo Cię Tosia obrobi i tak z 10 minut poczekaj żeby nie wykupkała.

Moj M właśnie sie zachwyca, bo Mikołaj złapał w rękę zabawkę, ale oczywiście nie wie, że ma coś w ręce.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:38   #90
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Andzya - super, że z Antosiem już wszystko dobrze!!!



Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość

bosh teściowa przyszła.... a mi się flaki przewracają jak ona gada do małej, nie wiedziałam, że ma wadę wymowy...

proszę....niech ktoś mnie stąd zabierze

dziecko chce spać a ona je dręczy... wychodzę do apteki ...a P wróci z pracy dopiero za godzinę najwcześniej a ona codziennie przychodzi i siedzi co najmniej 2 godz a mówi że na chwilkę przyszła i to jej pie.dolenie, : oj oj oj tak źle biło...tak źle biło....oj bzusek boli oj... i ku.wa wez człowieku pe.rolca nie dostań z taką jak mam z nią kiedyś dziecko zostawić jak pójdę do pracy?????????!

idę

Jezu...współczuję...

Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
jeny ty to masz się z tą teściowąmoja mogłaby przyjsc po pranie



Dasti, a jakie mleczko teraz dajesz, że takie fajne? Bobotiki i delicole też podajesz?

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-07-18 o 16:40
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.