Wakacyjne Mamy 2012 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 15:48   #61
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dla mnie! TZta nie był cały dzień w domu na jego szczęście Jesteśmy 4 lata małżeństwem, 8 razem, ale to nie znaczy że chcę by widział mnie w każdej sytuacji A dziecko? Ono nic nie kuma! Jeszcze!
A tak zupełnie serio, ciekawe czy coś tego kopru "przeniknęło" w mleku do niej?


przeniknęło, na pewno

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Mały chce spać tylko na rękach, odłożony od razu płacze
ja miałam na początku tego tygodnia takie 3 dni... A dzisiaj młoda śpi całą noc i cały dzień z przerwami tylko na karmienie. Aż się martwię, że ona aż tyle śpi, bo to też niepokojące
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:49   #62
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
zrób sobie podwójny jak ja i czekaj..
efekt murowany! :
oj to musze sobie zrobic bo na dwojce nie bylam juz chyba z 4-5 dni mam takie zaparcia ostatnio ze masakra a pozniej boli ojjj boli...
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:54   #63
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Wróciliśmy od moich dziadków - oboje prze szczęśliwi bo mają pierwszą prawnusię Nie przypuszczałam, że widok tego małego człowieczka tak ich uszczęśliwi.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ehh aż mi się łezka w oku kręci, że my już na odchowalni. Kiedy to minęło?
No właśnie kiedy?
Dopiero co robiłam test
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:58   #64
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Wróciliśmy od moich dziadków - oboje prze szczęśliwi bo mają pierwszą prawnusię Nie przypuszczałam, że widok tego małego człowieczka tak ich uszczęśliwi.
Super

Nie mogę się doczekać jak polecimy do Polski i pokażemy Marysię moim dziadkom-malutka nosi imię po mojej babci Babcia przez telefon była wzruszona jak jej powiedzieliśmy jak będzie mieć na imię, a co dopiero jak ją zobaczy
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 15:59   #65
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

nom ten czas leci jak szalony...

mojej Saruni zrobily sie pucki takie papusne ze szok, pewnie wynik przywiazania do cycusia wczoraj skonczyla miesiac a wazy 4600
i ma tradzik niemowlecy, a pediatra przepisal nam taka masc ze balabym sie nia psa smarowac po przeczytaniu ulotki...
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:03   #66
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

witam się na odchowalni
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:15   #67
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

wiecie co-nakładki na sutki uratowały mi życie
już mnie tak sutki bolały, że ja karmiłam to jedynie wywracałam oczami i niemal waliłam głową w ścianę- to Małż pobiegł i kupił mi te z Medeli....i cudowna ulga....Lilunia przyssała się jak normalnie i ból już nie ten.....cudownie....: D

martwi mnie troszkę, że dostała kilka krosteczek na pupci??czym to potraktować?? mąką ziemniaczaną czy bepanthenem??jak radzicie??

czy Waszym Maluszkom też tak na początku łuszczyła się skórka??mojej szczególnie na dłoniach i stopkach, ale teraz tez lekko na buźce....mam nadzieję, że to minie bo nie wiem czy to oliwkować czy jak??
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 16:20   #68
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
czy Waszym Maluszkom też tak na początku łuszczyła się skórka??mojej szczególnie na dłoniach i stopkach, ale teraz tez lekko na buźce....mam nadzieję, że to minie bo nie wiem czy to oliwkować czy jak??
nam sie tak luszczyla szczegolnie na nozkach i zgnieciach stopek i raczek,
zaczelam oliwkowac po kapieli i przeszlo
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:20   #69
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wiecie co-nakładki na sutki uratowały mi życie
już mnie tak sutki bolały, że ja karmiłam to jedynie wywracałam oczami i niemal waliłam głową w ścianę- to Małż pobiegł i kupił mi te z Medeli....i cudowna ulga....Lilunia przyssała się jak normalnie i ból już nie ten.....cudownie....: D

martwi mnie troszkę, że dostała kilka krosteczek na pupci??czym to potraktować?? mąką ziemniaczaną czy bepanthenem??jak radzicie??

czy Waszym Maluszkom też tak na początku łuszczyła się skórka??mojej szczególnie na dłoniach i stopkach, ale teraz tez lekko na buźce....mam nadzieję, że to minie bo nie wiem czy to oliwkować czy jak??
Ja też używam nakładek, mam medeli i aventu, dla mnie to niezbędnik. Niestety mają wadę: mogą zmniejszać laktację. W zasadzie to zmniejszają... Co do krosteczek nie pomogę, bo nie wiem, a skóra sie łuszczy i to normalne. Oliwka bedzie ok, to minie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:21   #70
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
nam sie tak luszczyla szczegolnie na nozkach i zgnieciach stopek i raczek,
zaczelam oliwkowac po kapieli i przeszlo
ja dziś "naoliwiłam" i było chwilkę lepiej, ale wraca...trzeba być cierpliwym
dziękuję
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:23   #71
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
ja dziś "naoliwiłam" i było chwilkę lepiej, ale wraca...trzeba być cierpliwym
dziękuję
no po kazdej kapieli oliwkuje i minelo mi gdzies to po tygodniu
najpierw dolewalam oliwke do wody ale mnie wkurzalo ze miala tluste wloski wiec oliwkuje teraz samo cialko po kapaniu
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 16:25   #72
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ja też używam nakładek, mam medeli i aventu, dla mnie to niezbędnik. Niestety mają wadę: mogą zmniejszać laktację. W zasadzie to zmniejszają... Co do krosteczek nie pomogę, bo nie wiem, a skóra sie łuszczy i to normalne. Oliwka bedzie ok, to minie
hmm o tym nie wiedziałam....nie podoba mi się toale może jak trochę się wygoją dam radę normalnie...choć wątpię...
a ty zauważyłaś zmniejszenie laktacji???
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:27   #73
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
hmm o tym nie wiedziałam....nie podoba mi się toale może jak trochę się wygoją dam radę normalnie...choć wątpię...
a ty zauważyłaś zmniejszenie laktacji???
ja zauwazylam u siebie, zawsze mialam przed pora karmienia szczegolnie w nocy pelne piersi a ostatnimi czasy mniejsze ewidentnie miekkie, wiec widzisz ze masz mniejsza produkcje pokarmu, ale zawsze mozesz pobudzic pozniej laktacje np odciagajac jeszcze recznie po karmieniu,
ja tak zrobilam np wczoraj pod prysznic goracy i jeszze odcisnelam troszke po karmieniu,
dzis mam cyce jak donice :P
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia

Edytowane przez chce_byc_mama
Czas edycji: 2012-08-11 o 16:29
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:30   #74
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
ja zauwazylam u siebie, ale zawsze mozesz pobudzic pozniej laktacje np odciagajac jeszcze recznie po karmieniu,
ja tak zrobilam np wczoraj karmilam mala i juz mialam puste cyce a ona dalej i dalej i takie mi sie malutkie zrobily itd i pod prysznic goracy i jeszze odcisnelam troszke po kapaniu,
dzis mam cyce jak donice :P
rozumiem, po porostu trzeba obserwować piersi i w razie czego pobudzać z lekka wielkie dzięki....

a Lilunia pokochała pozytywkijuż w szpitalu jej puszczałam z komórki (jakąś tam aplikację ściągnęłam) a Ona zaczarowna-uspokaja się, leży i mruczy tylko i rusza rączkami....oh jak ja Kocham tego Żuczka
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:31   #75
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja miałam na początku tego tygodnia takie 3 dni... A dzisiaj młoda śpi całą noc i cały dzień z przerwami tylko na karmienie. Aż się martwię, że ona aż tyle śpi, bo to też niepokojące
Ja miałam 2 dni z rzędu, że Mały miał przerwy 4-5 godzin, a dziś od 3 w nocy do 15 płacz i oczy jak 5 zł. Dopiero 1,5 h śpi i tylko na rękach. Dziwne to
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:32   #76
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość

martwi mnie troszkę, że dostała kilka krosteczek na pupci??czym to potraktować?? mąką ziemniaczaną czy bepanthenem??jak radzicie??

czy Waszym Maluszkom też tak na początku łuszczyła się skórka??mojej szczególnie na dłoniach i stopkach, ale teraz tez lekko na buźce....mam nadzieję, że to minie bo nie wiem czy to oliwkować czy jak??
te krosteczki to prawdopodobnie odparzenie, też z tym walczymy
spróbuj bepanthenu, powinien pomóc, chociaż u nas nawet sudocrem nie daje rady i muszę o tym powiedzieć pediatrze na wizycie w przyszłym tyg

skórka na początku się zwykle łuszczy, to normalne. Oliwkuj po każdej kąpieli, to niebawem minie
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:38   #77
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
te krosteczki to prawdopodobnie odparzenie, też z tym walczymy
spróbuj bepanthenu, powinien pomóc, chociaż u nas nawet sudocrem nie daje rady i muszę o tym powiedzieć pediatrze na wizycie w przyszłym tyg

skórka na początku się zwykle łuszczy, to normalne. Oliwkuj po każdej kąpieli, to niebawem minie
dziękuję Kochana
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 16:49   #78
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
wiecie co-nakładki na sutki uratowały mi życie
już mnie tak sutki bolały, że ja karmiłam to jedynie wywracałam oczami i niemal waliłam głową w ścianę- to Małż pobiegł i kupił mi te z Medeli....i cudowna ulga....Lilunia przyssała się jak normalnie i ból już nie ten.....cudownie....: D

czy Waszym Maluszkom też tak na początku łuszczyła się skórka??mojej szczególnie na dłoniach i stopkach, ale teraz tez lekko na buźce....mam nadzieję, że to minie bo nie wiem czy to oliwkować czy jak??
dobrze małż wybrał - też mam nakładki z Medeli i uważam, że są o niebo lepsze od Aventu
A skórki moja położna kazała nie ruszać (nie smarować niczym) - i też to łuszczenie minęło po kilku dniach. Czyli to pewnie jak w tym słynnym powiedzeniu o katarze, co to leczony trwa tydzień, a nieleczony - 7 dni

Natomiast po stosowaniu nakładek nie zauważyłam zmniejszenia laktacji... wręcz przeciwnie. Dlaczego? Chyba dlatego, że teraz mała może sobie ssać do woli, a bez nakładek czekałam tylko nerwowo na koniec jedzenia i przystawiałam najwcześniej po 3-4 godzinach, bo nie dawałam częściej rady.
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:02   #79
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
te krosteczki to prawdopodobnie odparzenie, też z tym walczymy
spróbuj bepanthenu, powinien pomóc, chociaż u nas nawet sudocrem nie daje rady i muszę o tym powiedzieć pediatrze na wizycie w przyszłym tyg

skórka na początku się zwykle łuszczy, to normalne. Oliwkuj po każdej kąpieli, to niebawem minie
Ja bym próbowała sudocremu, u mnie zachwalany bepanathen w niczym sie nie sprawdzil. A co do skóry czy smarujesz czy nie musi się słuszyć i już, nasze dzieciaczki jak węże zmieniaja skórę

czy któraś ma taki problem jak ja że jej dzidziuś nie chce jeździć wózkiem? nie mogę bezstresowo wyjść na spacer, bo w każdym momencie mogę spodziewać się wrzasku niedouspokojenia, jedynie pomagają rączki mamy... a ja nie chce w domu tyle siedzieć tymbardziej że teraz pogoda jeszcze jest
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 17:07   #80
karolka110
Wtajemniczenie
 
Avatar karolka110
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Stuttgart/Chocianów
Wiadomości: 2 352
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
dobrze małż wybrał - też mam nakładki z Medeli i uważam, że są o niebo lepsze od Aventu
A skórki moja położna kazała nie ruszać (nie smarować niczym) - i też to łuszczenie minęło po kilku dniach. Czyli to pewnie jak w tym słynnym powiedzeniu o katarze, co to leczony trwa tydzień, a nieleczony - 7 dni

Natomiast po stosowaniu nakładek nie zauważyłam zmniejszenia laktacji... wręcz przeciwnie. Dlaczego? Chyba dlatego, że teraz mała może sobie ssać do woli, a bez nakładek czekałam tylko nerwowo na koniec jedzenia i przystawiałam najwcześniej po 3-4 godzinach, bo nie dawałam częściej rady.
Kochana on sam nie wybrał-byłam z nim w sklepie i pokazałam- w razie W kupisz te

ja też modliłam się kończ Maleńka, więc i na nią pewnie miało to jakiś wpływ

a propos Sab Simplexu- od kiedy można go podawać??jak u Ciebie z tym było??
__________________
Nasza CaLileczka
karolka110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:15   #81
Norniczka
Rozeznanie
 
Avatar Norniczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 553
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Witam się i ja na Odchowalni .
Nie wiem czy był ten temat poruszany, ale czy któraś z Waszych dziewczynek ma powiększone cycusie??
Moja Amelka ma, jest to wynik zmian hormonalnych z ciąży, od 2 dni robię jej okłady z kwaśnej wody ale nie widzę różnicy. Połozna mówiła że to samo minie. Z tego co pamiętam córeczka mojej siostry też tak miała, tylko że ona nie pamięta jak dlugo to się utrzymywało.
__________________
14 kwiecień 2011
AMELIA
Norniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:23   #82
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
nom ten czas leci jak szalony...

mojej Saruni zrobily sie pucki takie papusne ze szok, pewnie wynik przywiazania do cycusia wczoraj skonczyla miesiac a wazy 4600
i ma tradzik niemowlecy, a pediatra przepisal nam taka masc ze balabym sie nia psa smarowac po przeczytaniu ulotki...
dla malutkiej za pierwszy miesiąc i piękną wagę


Miałam ktg. Położna mówi, że coś się tam zaczyna dziać.. bardzo nieśmiało ale coś tam idzie... oby była z niej dobra wróżka
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:25   #83
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Maciejka__ Pokaż wiadomość
Pomiędzy karmieniami, co jest o tyle trudne, że jak nie je i nie ma problemów z odbiciem lub brzuszkiem, to najczęściej śpi. Nie chcę dawać tuż przed, ani tuż po karmieniu, żeby nie ulała razem z pokarmem.
***
Najpierw studzę wodę, a potem dosypuję do niej granulat.
***
110 ml to chyba za dużo! Chyba, że dasz mniej granulatu.
Ja dałam 15 ml herbatki, a potem wodę. Oczywiście w pierwszym momencie się skrzywiła, ale potem wypiła ok. 20-30 ml.
ja nie dałam calej lyzeczki tylko pol no i nie czubatą. Ale bede dawala Jej mniej nastepnymr azem

ponawiam pytanie, zauwazyłam dzis w kupce sluz taki ciagnacy. Od czego to moze byc??? Kolor kupki jest nornalny....
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:29   #84
dottta
Zakorzenienie
 
Avatar dottta
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 999
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość

Miałam ktg. Położna mówi, że coś się tam zaczyna dziać.. bardzo nieśmiało ale coś tam idzie... oby była z niej dobra wróżka
no to wielkie

Witam się i ja
chociaż mi tu nieswojo w dwupaku
dottta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:31   #85
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

A ja tylko się melduję
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:35   #86
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
ja nie dałam calej lyzeczki tylko pol no i nie czubatą. Ale bede dawala Jej mniej nastepnymr azem

ponawiam pytanie, zauwazyłam dzis w kupce sluz taki ciagnacy. Od czego to moze byc??? Kolor kupki jest nornalny....
O czym może świadczyć śluz w stolcu niemowlaka?

Niewielka ilość śluzu jest obecna w każdym niemowlęcym stolcu i świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu jelita. Jest on produkowany przez cały czas przez błonę śluzową i pełni funkcję ochronną. To co ma nas niepokoić, to nadmiar śluzu czyli białawe lub żółtawe jego skupiska, wyraźnie obfitsze niż w normalnym stolcu. Taka sytuacja świadczy o tym, że śluz jest produkowany w nadmiarze w celu ochrony podrażnionego jelita.http://www.mamazone.pl/tv/film,4328,...iemowlaka.aspx
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:37   #87
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Ciastuś cytat z gazety:

Cytat:
Śluz, podobnie jak katar, jest objawem stanu zapalnego. Często pojawia się przy biegunce. Jego niewielkie ilości mogą pojawić się także wówczas, gdy do diety malucha wprowadzamy nowe pokarmy. Jeśli jest to przejściowe, nie ma powodu do niepokoju, obecność śluzu bywa jednak również objawem alergii pokarmowej. Warto wtedy pójść do lekarza
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 17:48   #88
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
O czym może świadczyć śluz w stolcu niemowlaka?

Niewielka ilość śluzu jest obecna w każdym niemowlęcym stolcu i świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu jelita. Jest on produkowany przez cały czas przez błonę śluzową i pełni funkcję ochronną. To co ma nas niepokoić, to nadmiar śluzu czyli białawe lub żółtawe jego skupiska, wyraźnie obfitsze niż w normalnym stolcu. Taka sytuacja świadczy o tym, że śluz jest produkowany w nadmiarze w celu ochrony podrażnionego jelita.http://www.mamazone.pl/tv/film,4328,...iemowlaka.aspx
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Ciastuś cytat z gazety:
dzieki dziewczyny, ja jakos mam rpzeczucie ze u nas bedzie problem z nietolerancja pokarmowa...... bo u nas niem ANI BIEGUNKI ani zaparcia stolec jest prawidłowy. Kolor tez prawidlowwy.
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 18:03   #89
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Mój TZ pojechał po wagę niemowlęcą. Czuję sie jak przed matura, albo i gorzej... Jesteśmy tylko na piersi i boję się jak tam z wagą u Martynki.

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
hmm o tym nie wiedziałam....nie podoba mi się toale może jak trochę się wygoją dam radę normalnie...choć wątpię...
a ty zauważyłaś zmniejszenie laktacji???
tak mi mówiła doradczyni laktacyjna, że przez kapturki sygnał do piersi jest mniejszy i tym samym laktacja, ale ją przecież łatwo rozbujać np. przez ściaganie laktatorem, po karmieniu
ja używam nakładek właściwie od początku także nie mam porówania jak jest bez nich
i jeszcze jedno: dziecko się do nich mocno przyzwyczaja moja już nie chce "gołej" piersi

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2012-08-11 o 18:05
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-11, 18:32   #90
Vestis
Raczkowanie
 
Avatar Vestis
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 494
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
Witam się i ja na Odchowalni .
Nie wiem czy był ten temat poruszany, ale czy któraś z Waszych dziewczynek ma powiększone cycusie??
Moja Amelka ma, jest to wynik zmian hormonalnych z ciąży, od 2 dni robię jej okłady z kwaśnej wody ale nie widzę różnicy. Połozna mówiła że to samo minie. Z tego co pamiętam córeczka mojej siostry też tak miała, tylko że ona nie pamięta jak dlugo to się utrzymywało.
Mój synek też ma i położna mówiła, że jest to zupełnie normalne - od moich hormonów właśnie. To pojawiło się tydzień temu i jeszcze jest

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość

Miałam ktg. Położna mówi, że coś się tam zaczyna dziać.. bardzo nieśmiało ale coś tam idzie... oby była z niej dobra wróżka
No to niech się dzieje!!! Ściskam kciuki

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mój TZ pojechał po wagę niemowlęcą. Czuję sie jak przed matura, albo i gorzej... Jesteśmy tylko na piersi i boję się jak tam z wagą u Martynki.


tak mi mówiła doradczyni laktacyjna, że przez kapturki sygnał do piersi jest mniejszy i tym samym laktacja, ale ją przecież łatwo rozbujać np. przez ściaganie laktatorem, po karmieniu
ja używam nakładek właściwie od początku także nie mam porówania jak jest bez nich
i jeszcze jedno: dziecko się do nich mocno przyzwyczaja moja już nie chce "gołej" piersi
Nom, mi położna też to mówiła. Ja tylko w szpitalu i tuż po wyjściu miałam mega pełne cyce, ale teraz (od 2 tyg w domu) mleka mam wciąż stałą ilość - taką na bieżące karmienie. Ubywać mi raczej nie ubywa - ale nie jest to jakaś super rozkręcona laktacja. Mały się najada, ale niestety odciągnąć to już nie bardzo mam co
A dziś po raz pierwszy próbowałam go karmić bez nakładek bo już mnie irytuje powoli to, że gdzie się nie ruszę to muszę wszędzie je zabierać, a potem wyparzać etc. Niby próbował łapać, ale skończyło się na tym, że trochę pocumlał, ale raczej się nie najadł, bardziej uspokoił tuląc do cyca. Ale spróbuję jeszcze powalczyć.
__________________
20.07.2012 Bartuś

Preferencje


Moje blogowanie - zapraszam
Vestis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.