Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 2012 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-28, 10:17   #61
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Witamy z Antosiem na odchowalni.

Antek kończy dzisiaj miesiąc!!!

Z okazji swego święta marudzi od samego rana. Pewnie liczy, że dzisiaj wszystko ujdzie mu płazem.

Dzisiaj mamy jeszcze jedno małe święto, bo Tosiek od dzisiaj nosi "dorosłe gacie" ( jak to mój TŻ nazwał wczoraj ), czyli przeskoczyliśmy na Pampersy 2.
Gratulacje!
My mamy jeszcze jedną paczkę pieluszek 1, mam nadzieję,ze zuzyjemy, a potem juz 2
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:20   #62
alfabia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 244
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość


slyszeliscie o tych sztangistach??caly wieczor przepłakałam...
Nie. Co się stało?

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Witamy z Mateuszkiem na odchowalni. Ech jak ten czas leci, dopiero dwie kreski, rosnące brzuszki, pierwsze maluszki a tu już pełen komplet mamy.

Lewek u nas na właśnie takie odparzenie jak u Was pomógł clotrimazol. Tylko tym smarowałam przy każdej zmianie pieluchy. Zeszło idealnie. I alantan później jak już było ładniej. I wtedy wodą przegotowaną pupę myłam i wacikami. Teraz znów chusteczki i smaruję czymś jak mi się chce.

Jak clotrimazol pomógł to znaczyło by że jakiś grzybek się zaczynał. Clotrimazol to lek przeciwgrzybiczny. Super że pomógł i udało się zaleczyć pupkę. Moja Zosia jeszcze póki co nie miła żadnych przypadłości skórnych. Żelazna dupa
alfabia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:20   #63
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Cześć kochane

Czy dzisiaj środa??? Bo w takim razie moj Kubuś i Sonia Bafi kończą dzisiaj 3 miesiące Kiedy to zleciało?
Z tej okazji wczoraj wrzuciłam zdjęcia na maila.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Dearlie dla Antosia

zdjecia sliczne!
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:21   #64
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
Najlepszego dla Polusi
Ja by poszła do lekarza, bo dla mnie takie zapadanie w sen nagle dziwne jest.

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
mała ma pełno wizyt do kwietnia juz poumawianych...okulista,k ardiolog, neurolog,ortopeda, hirurg...rehabilitacja 2 razy w tyg zalatwiona tylko ze narazie musze sama ok 3 tyg bo papierki troszke trwaja...czekamy na rozmowe z profesorem kiedy nas przyjma na oddzial w sprawie Prehtla...z kolkami troszke lepiej mala noszona brzuszkiem w dół,z poduszka do nagrzewania nawe spi,rurke do odpowietrzania mamy,sab simplex,ampułki na flore bakteryjna,czopki na gazy i herbatka przepajamy,ja mam scisla diete bo ona tylko na moim mleku...dzis konczymy 3 msc urodzeniowy,na wadze 3,740 kg...moje dziecko spi mi na kolanach,sluchamy chillout a mali rozbujnicy w przedszkolu...,zycie moze byc piekne

slyszeliscie o tych sztangistach??caly wieczor przepłakałam...
Super że wychodzicie na prostą, teraz już będzie tylko lepiej
Co o sztangistach? Ja nic niewiem
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:30   #65
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A ktoś zapomniał o moim Heniu, który kończy dziś 10 tygodni

Sto lat dla wszystkich bobo!
dla Henia

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Konsekwentne odkładanie Moja znajoma chciała by synek zasypiał sam w łóżeczku. I w jakiejś książce - może Tracy Hogg było, że odłożyć, jak płacze to bierzesz i uspokajasz i znowu odkładasz i tak w kołko. Ważne by być przy tym spokojnym i generalnie uśmiechać się i uspokajać dziecko. Wiem, ze to metoda do snu, ale pewnie działa też w takiej sytuacji jak chcemy by samo poleżało w leżaczku, na macie itd.
Dzięki!
Muszę wziąć się za czytanie tych książek wszystkich jak już jestem w miarę przyzwyczajona do nocnego wstawania... W ciąży czytałam ciążowe, a teraz muszę się zająć wychowania mojej córci, bo jak tż wyjedzie to będzie katastrofa...
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 10:59   #66
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Red face Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Dziewczyny podpowiedzcie bo mój chłop nie wie co musi z pracy za świstek wziąść żeby załatwić małemu karte NFZ???
Wiecie może??
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:06   #67
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Dziewczyny podpowiedzcie bo mój chłop nie wie co musi z pracy za świstek wziąść żeby załatwić małemu karte NFZ???
Wiecie może??
Chodzi Ci o to by było to potwierdzenie że dziecko jet ubezpieczone? Jeśli tak to ma być druk ZUS ZCNA (Zgłoszenie danych o członkach rodziny dla celów ubezpieczenia zdrowotnego). I ten dokument jest ważny z aktualnym potwierdzeniem ubezpieczenia, czyli z aktualną RMUA Twojego TŻ / pieczatką w książeczce ubezpieczeniowej
__________________
Free mail
10 Minute mail
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 11:13   #68
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Razem z Zuzanką meldujemy się na odchowalni.
Smutno troszkę żegnać poczekalnię... może za jakiś czas tam wrócimy... a pewnie za moment wrześniowo-październikowe mamy 2013 się pojawią...

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość

aga ton
super wiesci !! kciuki trzymam ze echo serca
i u nas Giulia generalnie płacze tylko wtedy jak chce mleko,gdyz królwena absolutnie czekac nie bedzie, ma byc natychmiast dlatego zawsze wode mam juz nalana do butelki i włożona do podgrzewacza, jak widze ze zaczyna sie krecic szybko podgrzewam zeby zdarzyć zanim sie rozwrzeszczy
jakbym o moim dziecku czytała.
tyle, że mam dużo prościej, bo tylko wyciągam cyca i po krzyku.

Cytat:
Napisane przez kasiam187 Pokaż wiadomość
Konczi co do bajeczek, to my czytamy wszysko co sie da, tzn co mamusia lubi na razie krolewny, wierszyki itd. tylko ze to nie tak ze ja czytam i tyle, trzeba zmieciac glos przy tym, robic miny tak Mała lubi najbardziej, a w szczegolnosci jak tz czyta bo on jest najlepszy w zmianie glosu
Zuzia też lubi jak się różne miny robi i zmienia głos. patrzy sie i próbuje nasladowac. a dzis "powiedziała" dwa razy "nie". wiem, ze totalnie przez przypadek jej to wyszło, ale już podejrzewam, jakie będzie pierwsze wypowiedziane słowo
Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Ja też przy przewijaniu używam dużych wacików i ciepłej wody, chusteczki na wyjścia. Uważam że tak jest zdrowiej
ciepła woda jest przez chwile gdy nalewam do miseczki, a pozniej przemywam chlodna. z wlasnego lenistwa. bo nie chce mi sie przy kazdej zmianie pieluszki, leciec do kuchni, gotowac wode i mieszac z zimna przegotowana. Zuzi chlodna nie przeszkadza, wiec ide na latwizne
Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Witamy z Antosiem na odchowalni.

Antek kończy dzisiaj miesiąc!!!

Z okazji swego święta marudzi od samego rana. Pewnie liczy, że dzisiaj wszystko ujdzie mu płazem.

Dzisiaj mamy jeszcze jedno małe święto, bo Tosiek od dzisiaj nosi "dorosłe gacie" ( jak to mój TŻ nazwał wczoraj ), czyli przeskoczyliśmy na Pampersy 2.
no to gratulacje dla Antosia, Henia Soni za skończone tygodnie i miesiące
Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Boli mnie cewka moczowa, okrutnie. Boli ciągle od porodu, miałam już 3 razy antybiotyk ale poprawa byla minimalna, bolało ciągle ale słabiej a teraz znow przeokrutnie. Nasiurałam na posiew. Może w końcu jak będzie antybiogram to dostanę coś co mi pomoże. Tyle że karmiąc prawie nic nie będe mogla wziąść i boję się że albo ból albo odstawienie od cyca a nie chcę ani jednego ani drugiego.
ojej biedna Ty
Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Odchowalnio witaj

Alfabia Twoja Zośka straaasznieeee podobna do mojej Zochny !!!!! aż jak zdjęcia otworzyłam to niedowierzałam

Kurcze a ja chodzę cała w skowronkach, moja przyjaciółka w 6tyg ciązy!!!!!!!!! a jeszcze miesiąc temu rozmawiałyśmy i tak mi psioczyła że pewnie bezpłodna bo już pół roku się starają i jak sobie pomyślę że przy tej rozmowie już fasolka sobie w brzuszku u Emi rosła to mi się śmiać z pierdoły chce
Nawet nie wiedziałam że będę się tak cieszyć z nie mojej ciąży :P tylko biedna jest przerażona, ale wsyłałam ją do swojego osobistego ginekologa więc jestem o nich spokojna

Zośka jak zwykle o tej porze sobie dosypia więc teraz czas na mą poranną toaletę
superwsrod moich znajomych tez albo maluszki juz sie pojawily, albo sa w drodze. moje 2 przyjaciolki sie spodziewaja malenstw. i normalnie im zazdroszcze! dobrze czytacie, ze zazdroszcze. i sama sie sobie dziwie, bo bedac w ciazy wcale nie czulam jakbym byla w blogoslawionym stanie, wkurzaly mnie ograniczenia i w ogole, sam porod tez byl niefajny delikatnie mowiac, a teraz z perspektywy czasu jakos zupelnie inaczej to pamietam i chciałabym jeszcze raz. Coś przez to macierzyństwo z głową mi porobiło i chyba mogłabym wystartować z konkursie na matkę Polkę
Jakby mi ktoś kiedys powiedział, że przyjemność będzie mi sprawiało zaszycie sie z bobasem w domu i że nie będę chciała wracać do pracy, to bym się w głowę popukała! A teraz, sama się sobie dziwię świat wywrócił sie do góry nogami i najchętniej schrupałabym i zacałowała moje maleństwo ukochane.
Cytat:
Napisane przez alfabia Pokaż wiadomość
Nie. Co się stało?
Muminkowi chyba chodzi o brazowego medaliste igrzysk w londynie w podnoszeniu ciezarow. jego zona miala wskazanie ku cc (ciaza blizniacza), a lekarz w szpitalu kazal jej rodzic naturalnie. z jedna coreczka wszystko dobrze. druga walczy o zycie. byla 2 razy owinieta pepowina (a dla tego konowala przyjmujacego porod to nie bylo wskazanie ku cc) , po tygodniu oddycha przez repirator, nie reaguje na bodźce. ja juz kilka dni temu sie poryczalam z tego powodu. brak mi słów na to... i Bogu dziękuję, że z moją Córi wszystko dobrze

Agaton, miałam wrzucić zdjęcie. proszę bardzo. wbrew minie na zdjęciu, Zuzanka bardzo lubi, gdy tak ją noszę i udajemy samolocik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA300655.jpg (68,6 KB, 76 załadowań)
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2012-11-28 o 11:19
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:50   #69
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Ja np. biorę fotelik samochodowy i stawiam na blacie w kuchni jak chcę coś zjeść, albo leżaczek-bujaczek w łazience jak chcę się umyć aaalbo na matę kładę.

Ogólnie to mój też spędzał większość czasu na rękach, ale im starszy tym dłużej potrafi poleżeć sam i pogapić się na zabaweczki (bo więcej widzi)

Chyba trzeba przeczekać i dać dziecku tyle bliskości i ciepła ile potrzebuje. Ja widzę po swoim dziecku, że mi się to zwraca i potrafi sam leżeć, bo ma poczucie bezpieczeństwa, że jestem w pobliżu zawsze (nawet jak jestem na drugim końcu mieszkania)

Może chusta???
od rana krzyk ,brzuszek miekki... o co kaman? maja ma 5 tygodni - moze skok? cyca chce, ale jak dostawiam to tez krzyk...
gda wlozyłam w fotelik samochodowy i bujam - na razie działa ... od czasu jak pisze tegoposta

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Fotelik działa na razie - gapi sie co lezy na półce - moze jej sie nudziło...?
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:54   #70
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość

Boli mnie cewka moczowa, okrutnie. Boli ciągle od porodu, miałam już 3 razy antybiotyk ale poprawa byla minimalna, bolało ciągle ale słabiej a teraz znow przeokrutnie. Nasiurałam na posiew. Może w końcu jak będzie antybiogram to dostanę coś co mi pomoże. Tyle że karmiąc prawie nic nie będe mogla wziąść i boję się że albo ból albo odstawienie od cyca a nie chcę ani jednego ani drugiego.
A jaki antybiotyk brałaś? Dobry jest bactrim jeśli chodzi o drogi moczowe (to nie dokońca antybiotyk). Zuzia boryka się właśnie z problemem cewki moczowej i jej pomagają najbardziej dwa razy dziennie nasiadówki naprzemian z nadmanganianu potasu i kory dębu po 15 min każda. a następenie maści domiejscowo zwyły clotrimazolum plus maść z antybiotykem u nas neomycyna. my jej wkłądamy do ,śrdoka i trzeba sie położyć na około 5 min żeby się dokładnie rozpuściło.
Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Cześć kochane

Czy dzisiaj środa??? Bo w takim razie moj Kubuś i Sonia Bafi kończą dzisiaj 3 miesiące Kiedy to zleciało?
Z tej okazji wczoraj wrzuciłam zdjęcia na maila.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Dearlie dla Antosia
gratulacje musze nadrobić mejla
Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Czy Waszym dzieciom też tak się rozlała ta szczepionka poszpitalna? Pola ma ją taką wielką jak mój kciuk. Teraz się taka zrobiła i nie wiem czy tak powinno być
Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
ja szczepiłam Jasia jak miał 9 tygodni i teraz myślę że znowu go tydzień później zaszczepię chyba że mi siezdąży wykurować. Co do tego zasypiania. Ona oddycha rozumiem normalnie? ona n ie traci przytomności? ale ja już bym biegła do lekarza bo to chyba nie jest normalne aczkolwiek mam nadzieję że się mylę.


Jestem zła na siebie, czuję się dzisiaj źle i do tego nakrzyczałąm na ZUzię. Przez te pare dni byla taka kochana i grzeczna a dzisiaj jakby diabel w nia wstapil wkoncu nie wytrzymała jej buntu no i się jej dostało ale ja od ponad tygodnia nigdzie nie wychodzuiłam bez mojej dwojki psychicznie jestem wykonczona nawet godzinki nie mialam dla samej siebie.
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 11:56   #71
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Ja zmykam z dziećmi do mamywieczorkiem nadrobie
miłego popołudnia
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 12:02   #72
katiem
Wtajemniczenie
 
Avatar katiem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 634
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez Sojka1990 Pokaż wiadomość
Odchowalnio witaj

Alfabia Twoja Zośka straaasznieeee podobna do mojej Zochny !!!!! aż jak zdjęcia otworzyłam to niedowierzałam

Kurcze a ja chodzę cała w skowronkach, moja przyjaciółka w 6tyg ciązy!!!!!!!!! a jeszcze miesiąc temu rozmawiałyśmy i tak mi psioczyła że pewnie bezpłodna bo już pół roku się starają i jak sobie pomyślę że przy tej rozmowie już fasolka sobie w brzuszku u Emi rosła to mi się śmiać z pierdoły chce
Nawet nie wiedziałam że będę się tak cieszyć z nie mojej ciąży :P tylko biedna jest przerażona, ale wsyłałam ją do swojego osobistego ginekologa więc jestem o nich spokojna

Zośka jak zwykle o tej porze sobie dosypia więc teraz czas na mą poranną toaletę
Wokół mnie też sporo ciężarówek. Moja bratowa, szwagierka, 2 koleżanki.
Wysyp maluszków na 2013
Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
ale ci doobrze
to moze odciagaj w nocy?
No właśnie to jest tak, że jak już zasnę to śpię jak kamień i jakbym miała się budzić na odciąganie to wyspanie bierze górę.

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Czy Waszym dzieciom też tak się rozlała ta szczepionka poszpitalna? Pola ma ją taką wielką jak mój kciuk. Teraz się taka zrobiła i nie wiem czy tak powinno być
Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
Co do szczepienia to tak.
I chyba też bym z kimś skonsultowała to zasypianie.
A położna już do Was nie przychodzi?

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
mała ma pełno wizyt do kwietnia juz poumawianych...okulista,k ardiolog, neurolog,ortopeda, hirurg...rehabilitacja 2 razy w tyg zalatwiona tylko ze narazie musze sama ok 3 tyg bo papierki troszke trwaja...czekamy na rozmowe z profesorem kiedy nas przyjma na oddzial w sprawie Prehtla...z kolkami troszke lepiej mala noszona brzuszkiem w dół,z poduszka do nagrzewania nawe spi,rurke do odpowietrzania mamy,sab simplex,ampułki na flore bakteryjna,czopki na gazy i herbatka przepajamy,ja mam scisla diete bo ona tylko na moim mleku...dzis konczymy 3 msc urodzeniowy,na wadze 3,740 kg...moje dziecko spi mi na kolanach,sluchamy chillout a mali rozbujnicy w przedszkolu...,zycie moze byc piekne
.
Brawo kochana

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość

zdjecia sliczne!
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
dla Henia

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------



Dzięki!
Muszę wziąć się za czytanie tych książek wszystkich jak już jestem w miarę przyzwyczajona do nocnego wstawania... W ciąży czytałam ciążowe, a teraz muszę się zająć wychowania mojej córci, bo jak tż wyjedzie to będzie katastrofa...
Ja tylko czytałam Mamo tato co Ty na to. Ale nasi znajomi ta Tracy Hogg i trzymali się jej zaleceń w kwestii karmienia i spania.

Maggie przemywasz pupę przegotowaną wodą?
__________________
Najważniejsze to mieć plan A.....B.....C itd.

Pawełek

Kubuś

Edytowane przez katiem
Czas edycji: 2012-11-28 o 12:04
katiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:05   #73
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez Sara_m7 Pokaż wiadomość
Hej, przyszłam się przywitam. Czasem coś tam naskrobie, ale czytac będę. Całusy dla dzieciaczków. Moje jutro kończy 7 tyg. Byłam dzis u pediatry i wspomniała o jakimś kremie na dupkę - ma delikatnie czerwoną. Zaczynało się na iz.... dalej nie pamiętam. Wiecie co to za nazwa?
u nas działa Clotrumazolum i nie jedna sobie go chwali
a kosztuje 2zl
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:07   #74
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Czy Waszym dzieciom też tak się rozlała ta szczepionka poszpitalna? Pola ma ją taką wielką jak mój kciuk. Teraz się taka zrobiła i nie wiem czy tak powinno być
Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
Marta, ja bym koniecznie i to jak najszybciej skonsultowała to z lekarzem. jeśli jeszcze raz zdarzyłaby się taka sytuacja, postarałabym się również nagrać ten sen, Twoje sposoby na wybudzenie, na które nie reaguje.

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Maggie przemywasz pupę przegotowaną wodą?
tak przegotowaną,
chusteczki tylko na wyjście
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:10   #75
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Mi tez smutno ze opusciłysmy poczekalnie

mialam dzis miec szczepienie,ale doktorka zachorowala. Wogole ona mi kazala godz przed szczepieniem dawac malemu paracetamol.

Ja mam teraz Dady 2,jeszcze pol opakowania i przechodzimy na 3
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:14   #76
I_K
Zakorzenienie
 
Avatar I_K
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 984
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

meldujemy się w nowym wątku
__________________
maj 2011
I_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:14   #77
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Cytat:
Napisane przez Iwa844 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o to by było to potwierdzenie że dziecko jet ubezpieczone? Jeśli tak to ma być druk ZUS ZCNA (Zgłoszenie danych o członkach rodziny dla celów ubezpieczenia zdrowotnego). I ten dokument jest ważny z aktualnym potwierdzeniem ubezpieczenia, czyli z aktualną RMUA Twojego TŻ / pieczatką w książeczce ubezpieczeniowej
No właśnie chyba to o to chodzi
Dzięki kochana bardzo
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:17   #78
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Czy któraś z Was ma może matę edukacyjną firmy Canpol Wesoła Farma lub może zna opinię na temat ich mat? Jedna z babć chce spezentować pod choinkę Tośkowi matę i sama nie wiem jaką kupić. A może polecacie jakąś konkretną? Z góry przepraszam, bo wiem, że temat mat był już pewnie wałkowany, ale wtedy jakoś jeszcze nie rozważałam kupna, więc nie zapamiętałam, które polecałyście.

A to mata, o którą pytam w pierwszym zdaniu:

http://allegro.pl/canpol-babies-mata...795279826.html


Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość

Ta promocja jest tylko do dziś. Pisalam o niej jak się zaczynała. Pewnie od jutra będą Huggiesy bo oni na zmianę mają je w promocji.
O widzisz, to ja zupełnie nie wiedziałam, że oni taki system mają. To co ile zmianiają te promocje? Co tydzień czy dwa? Ceny muszę przyznać, że wydają się atrakcyjne, więc muszę częściej do nich zaglądać.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:23   #79
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Dzień dobry
mała znowu sie pręży i bąki puszcza a kupy nie ma..dałam jej pół czopka, masuje brzuszek ale jak narazie dalej nic..
czytałam że dzieci karmione piersią , mogą nie wypróżniać się nawet tydzień lub dwa.. ale sama nie wiem czy w to wierzyć
oszaleć można
Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A ktoś zapomniał o moim Heniu, który kończy dziś 10 tygodni

Sto lat dla wszystkich bobo!
sto lat dla Henia, i wszystkich bobasków które kończa dziś nowe tygodnie
Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Witamy z Antosiem na odchowalni.

Antek kończy dzisiaj miesiąc!!!
najlepszego dla Antosia

Cytat:
Napisane przez justyna12345 Pokaż wiadomość
witam się i ja na odchowalni, czy "góra" wyraza zgodę na dostęp do maila przez moją osobę, bo nie mam namiaru
ja wyrażam zgodę

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Czy Waszym dzieciom też tak się rozlała ta szczepionka poszpitalna? Pola ma ją taką wielką jak mój kciuk. Teraz się taka zrobiła i nie wiem czy tak powinno być
Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
Martusia, ja skonsultowałabym to z lekarzem
__________________
prawko zdane 29.09.2010 --> jestem kierowca!

IGA

Maja

niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 12:47   #80
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość


Ja tylko czytałam Mamo tato co Ty na to. Ale nasi znajomi ta Tracy Hogg i trzymali się jej zaleceń w kwestii karmienia i spania.

Maggie przemywasz pupę przegotowaną wodą?
To ja tylko powiem coś na temat Tracy Hogg - moja przyjaciółka, która została mamą rok temu, próbowała się dostosować do rad Tracy i skończyła z depresją. Nie udawało jej się z jej synkiem wprowadzić "Łatwego Planu" i uważała, że to jej wina i jest beznadziejną matką...

Tracy wprowadza klasyfikację niemowlaków - chyba 5 typów i należy rozwiązać test, żeby poznać jakim typem jest twoje dziecko. Nie miałam pojęcia co zaznaczyć np. w pytaniu o to "jak budzi się twoje dziecko", bo odpowiedzi były albo "zawsze płacząc" albo "zawsze uśmiechnięte". Tylko że moje dziecko budzi się raz tak, a raz tak

Druga sprawa, która mi się nie podoba u Tracy, to karmienie co 3 godziny. Takie karmienie było modne ponad 20 lat temu. Teraz się karmi na żądanie, kiedy dziecko jest głodne!

Też czytam "Mamo tato co ty na to" i jeszcze "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" dr Karpia.
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 12:55   #81
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Muminkowi chyba chodzi o brazowego medaliste igrzysk w londynie w podnoszeniu ciezarow. jego zona miala wskazanie ku cc (ciaza blizniacza), a lekarz w szpitalu kazal jej rodzic naturalnie. z jedna coreczka wszystko dobrze. druga walczy o zycie. byla 2 razy owinieta pepowina (a dla tego konowala przyjmujacego porod to nie bylo wskazanie ku cc) , po tygodniu oddycha przez repirator, nie reaguje na bodźce. ja juz kilka dni temu sie poryczalam z tego powodu. brak mi słów na to... i Bogu dziękuję, że z moją Córi wszystko dobrze
Co za tragedia, nie słyszałam o tym. Biedni...

Cytat:
Napisane przez Asiuulka89 Pokaż wiadomość
A jaki antybiotyk brałaś? Dobry jest bactrim jeśli chodzi o drogi moczowe (to nie dokońca antybiotyk). Zuzia boryka się właśnie z problemem cewki moczowej i jej pomagają najbardziej dwa razy dziennie nasiadówki naprzemian z nadmanganianu potasu i kory dębu po 15 min każda. a następenie maści domiejscowo zwyły clotrimazolum plus maść z antybiotykem u nas neomycyna. my jej wkłądamy do ,śrdoka i trzeba sie położyć na około 5 min żeby się dokładnie rozpuściło.
Brałam doumox ( raz jako Amotaks normalna dawka, później podwójna i dwa razy dłużej dawka ) nie pomogło. Clotrimazolem smarowałam i nic, z kory dębu mam płyn do higieny intymnej. Mnie boli tak w środku cewki, jakby tam coś siedziało, nawet dotknąć nie idzie.

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma może matę edukacyjną firmy Canpol Wesoła Farma lub może zna opinię na temat ich mat? Jedna z babć chce spezentować pod choinkę Tośkowi matę i sama nie wiem jaką kupić. A może polecacie jakąś konkretną? Z góry przepraszam, bo wiem, że temat mat był już pewnie wałkowany, ale wtedy jakoś jeszcze nie rozważałam kupna, więc nie zapamiętałam, które polecałyście.

A to mata, o którą pytam w pierwszym zdaniu:

http://allegro.pl/canpol-babies-mata...795279826.html




O widzisz, to ja zupełnie nie wiedziałam, że oni taki system mają. To co ile zmianiają te promocje? Co tydzień czy dwa? Ceny muszę przyznać, że wydają się atrakcyjne, więc muszę częściej do nich zaglądać.
Mata jak dla mnie ma za wściekłe kolory, ale ja ogólnie nie lubię rażących.
A promocje zmieniają co 2 tygodnie, w czwartki. Mają swoje gazetki papierowe ale na stronie też mają.
Gazetka od jutra:
http://drogerienatura.pl/przyszla_gazetka_promocyjna/
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:06   #82
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Boli mnie cewka moczowa, okrutnie. Boli ciągle od porodu, miałam już 3 razy antybiotyk ale poprawa byla minimalna, bolało ciągle ale słabiej a teraz znow przeokrutnie. Nasiurałam na posiew. Może w końcu jak będzie antybiogram to dostanę coś co mi pomoże. Tyle że karmiąc prawie nic nie będe mogla wziąść i boję się że albo ból albo odstawienie od cyca a nie chcę ani jednego ani drugiego.
Nie wiem jak to jest bo nie miałam, ale musi być nieprzyjemne...

Cytat:
Napisane przez katiem Pokaż wiadomość
Cześć kochane

Czy dzisiaj środa??? Bo w takim razie moj Kubuś i Sonia Bafi kończą dzisiaj 3 miesiące Kiedy to zleciało?
Z tej okazji wczoraj wrzuciłam zdjęcia na maila.
Gratki!

Cytat:
Napisane przez angel166 Pokaż wiadomość
w ogóle zapomniałem Wam powiedziec,że ksiądz wczoraj wysmial jej inie. że nazwaliśmy dziecko jak krowę. bo jego krowa z dzieciństwa tak sie nazywala i że zrobiliśmy jej krzywde na całe zycie i kiedyś nam za to podziekuje:/
Jaki fajny ksiądz

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Ze jak????!!!!!
Zbeształabym c.i.u.l.a z błotem!!!
Zwymyślała i na skarge poszła!!!
Wypierniczyliby go z hukiem i trzaskiem za takie teksty.
Kurcze przypadkiem nie przejmuj sie tym gadaniem bo to idiota do potęgi.
Kuźwa jaja bym mu obcasem zmiażdżyła.
No zbulwersiłam sie aż
wybacz rozśmieszył mnie Twój wybuch choć masz oczywiście rację.

Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
Witam się i ja z 6tygodniową Polą

Czy Waszym dzieciom też tak się rozlała ta szczepionka poszpitalna? Pola ma ją taką wielką jak mój kciuk. Teraz się taka zrobiła i nie wiem czy tak powinno być
Dziś rano znów mi tak głęboko i nagle zasnęła. Bawimy się po karmieniu a ona nagle w płacz wiec biorę ją na ręce a ona znów tak mocno zacisnęła oczy i zmarszczyła twarz i zasnęła jak zabita. Nie reagowała na dotknięcia, dopiero po paru minutach pojawił się odruch Moro i oczy były normalnie zamknięte. Leżałam i patrzyłam czy oddycha. Myslicie że powinnam pędzić z tym prędko do lekarza?
I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę zaszczepić małą jak będzie miała 8 tygodni czy to za późno?
Mnie się to dziwne wydaje, tak jakby mdlała... lepiej iść do lekarza.

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
mała ma pełno wizyt do kwietnia juz poumawianych...okulista,k ardiolog, neurolog,ortopeda, hirurg...rehabilitacja 2 razy w tyg zalatwiona tylko ze narazie musze sama ok 3 tyg bo papierki troszke trwaja...czekamy na rozmowe z profesorem kiedy nas przyjma na oddzial w sprawie Prehtla...z kolkami troszke lepiej mala noszona brzuszkiem w dół,z poduszka do nagrzewania nawe spi,rurke do odpowietrzania mamy,sab simplex,ampułki na flore bakteryjna,czopki na gazy i herbatka przepajamy,ja mam scisla diete bo ona tylko na moim mleku...dzis konczymy 3 msc urodzeniowy,na wadze 3,740 kg...moje dziecko spi mi na kolanach,sluchamy chillout a mali rozbujnicy w przedszkolu...,zycie moze byc piekne

slyszeliscie o tych sztangistach??caly wieczor przepłakałam...
Widzę, że jesteście dobrze przygotowani niech maleńka ładnie się rozwja

A o sztangistach nie słyszałam.

Cytat:
Napisane przez maggie123 Pokaż wiadomość
Muminkowi chyba chodzi o brazowego medaliste igrzysk w londynie w podnoszeniu ciezarow. jego zona miala wskazanie ku cc (ciaza blizniacza), a lekarz w szpitalu kazal jej rodzic naturalnie. z jedna coreczka wszystko dobrze. druga walczy o zycie. byla 2 razy owinieta pepowina (a dla tego konowala przyjmujacego porod to nie bylo wskazanie ku cc) , po tygodniu oddycha przez repirator, nie reaguje na bodźce. ja juz kilka dni temu sie poryczalam z tego powodu. brak mi słów na to... i Bogu dziękuję, że z moją Córi wszystko dobrze
Aha... co Ci lekarze się tak upierają na ten poród naturalny?? Kolejny przykład że to jest zbyt ryzykowne. Tak bardzo im się nie chce tej cc zrobić? Przecież to ledwo godzina i po wszystkim... a o ile mniejsze ryzyko pomimo, że to operacja.
Ja zawsze chciałam rodzić naturalne, ale teraz po tej cesarce wolałabym drugie dziecko też urodzić przez cc.
Biedne dziecko... biedni rodzice.
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:07   #83
I_K
Zakorzenienie
 
Avatar I_K
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 984
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
To ja tylko powiem coś na temat Tracy Hogg - moja przyjaciółka, która została mamą rok temu, próbowała się dostosować do rad Tracy i skończyła z depresją. Nie udawało jej się z jej synkiem wprowadzić "Łatwego Planu" i uważała, że to jej wina i jest beznadziejną matką...

Tracy wprowadza klasyfikację niemowlaków - chyba 5 typów i należy rozwiązać test, żeby poznać jakim typem jest twoje dziecko. Nie miałam pojęcia co zaznaczyć np. w pytaniu o to "jak budzi się twoje dziecko", bo odpowiedzi były albo "zawsze płacząc" albo "zawsze uśmiechnięte". Tylko że moje dziecko budzi się raz tak, a raz tak

Druga sprawa, która mi się nie podoba u Tracy, to karmienie co 3 godziny. Takie karmienie było modne ponad 20 lat temu. Teraz się karmi na żądanie, kiedy dziecko jest głodne!

Też czytam "Mamo tato co ty na to" i jeszcze "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" dr Karpia.
a mi metoda Tracy się podoba, od pierwszego dnia w domu stosuje łatwy plan i u mnie super się sprawdza, dziecko jest zadowolone i ja też.
Wiem że dokładnie o tej i o tej je, o tej śpi, mogę sobie coś zaplanować. Dziecko ładnie przesypia mi noce, budzi się tylko na jedzenie, zasypia samo bez problemu za każdym razem. Dzięki temu że po jedzeniu jest chwila aktywności dziecko nie zasypia podczas posiłku, zmienię mu pieluszkę, troche się pobawi i zaraz jest śpiący... takim sposobem przesypia do następnego posiłku o wyznaczonej porze.

nie wiem czy to zasługa planu ale u mnie się sprawdził w 100%
__________________
maj 2011
I_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:07   #84
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

cześć na odchowalni

Uuuu... będę płakać za poczekalnią jak będę mieć czas

Dziewczynki akuratnie szukam śpiwora na zimę do wózka i nie wiem czy lepiej wybrać polarowy czy wełniany?
Jak wsadzę dziecko w kombinezonie to polarowy chyba wystarczy
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:10   #85
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Dearlie dostałam tą matę od kuzyna, ale bez zabawek. Może jakby były jakieś zabawki to by bardziej zainteresowała moje dziecko. Tak to jest przyczepiona jakaś piszcząca pszczółka i marchewka-grzechotka. Nie wiem... ja jak będe kupować to z jakimś świecąco-grającym albo ruszającym się elementem bo takie przyciągają wzrok małej. Rażących kolorów wcale nie ma. Bez rewelacji na pewno
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:16   #86
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Katiem moje bobo też tyle przesypiało. Teraz chyba rośnie i wydaje mi się, że potrzebuje więcej jeść bo budzi się jeden raz więcej w porze nocnej. Myślę wiec, że jak twój maluszek będzie potrzebował więcej to się upomni

Anesh Majeczka rośnie jak na drożdżach

Ja karmię co 3 godziny moje dziecko ma zegarek w dupce i dokładnie po 3 godzinach rozgląda się za cycem.

Angel słów brak co do księdza. Ale zapóźniony jakoś


Tamlin współczuję tej cewki


I całuski dla waszych trzymiesięczniaków
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:16   #87
Agnus21
Zadomowienie
 
Avatar Agnus21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1 473
GG do Agnus21
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez I_K Pokaż wiadomość
a mi metoda Tracy się podoba, od pierwszego dnia w domu stosuje łatwy plan i u mnie super się sprawdza, dziecko jest zadowolone i ja też.
Wiem że dokładnie o tej i o tej je, o tej śpi, mogę sobie coś zaplanować. Dziecko ładnie przesypia mi noce, budzi się tylko na jedzenie, zasypia samo bez problemu za każdym razem. Dzięki temu że po jedzeniu jest chwila aktywności dziecko nie zasypia podczas posiłku, zmienię mu pieluszkę, troche się pobawi i zaraz jest śpiący... takim sposobem przesypia do następnego posiłku o wyznaczonej porze.

nie wiem czy to zasługa planu ale u mnie się sprawdził w 100%
Wow, jestem pod wrażeniem, że udało Ci się zastosować do tego planu. Byłam ciekawa czy komuś się udało. Ja też chciałam, ale jak mi dziecko zasypia przy piersi to nie mam serca go obudzić, tak więc nic nam z tego nie wyszło. Podziwiam, u nas też przydałby się jakiś plan.
__________________
15 minut dziennie codziennie
Agnus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:22   #88
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
To ja tylko powiem coś na temat Tracy Hogg - moja przyjaciółka, która została mamą rok temu, próbowała się dostosować do rad Tracy i skończyła z depresją. Nie udawało jej się z jej synkiem wprowadzić "Łatwego Planu" i uważała, że to jej wina i jest beznadziejną matką...

Tracy wprowadza klasyfikację niemowlaków - chyba 5 typów i należy rozwiązać test, żeby poznać jakim typem jest twoje dziecko. Nie miałam pojęcia co zaznaczyć np. w pytaniu o to "jak budzi się twoje dziecko", bo odpowiedzi były albo "zawsze płacząc" albo "zawsze uśmiechnięte". Tylko że moje dziecko budzi się raz tak, a raz tak

Druga sprawa, która mi się nie podoba u Tracy, to karmienie co 3 godziny. Takie karmienie było modne ponad 20 lat temu. Teraz się karmi na żądanie, kiedy dziecko jest głodne!

Też czytam "Mamo tato co ty na to" i jeszcze "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" dr Karpia.
Szukałam w ksiegarniach tej książki Karpia, ale nie ma. Pewnie przez Empik zamówię. A "mamo tato..." to czyja?
Dziewczyny książki mi się w domu nie mieszczą. Mam je poupychane wszędzie. i mąż mnie straszy, że mała będzie miała do rysowania a ja tak kocham ksiażki. Kocham je MIEĆ. uwielbiam ten zapach nowych książek. Tylko czemu one takie drogie są? bo często mam dylemat czy kupić książki, które chcę przeczytać, czy wydać na coś innego, bardziej "użytecznego".
chciałabym taką miłość do książek zaszczepić w Córi mej
Cytat:
Napisane przez Agnus21 Pokaż wiadomość

Aha... co Ci lekarze się tak upierają na ten poród naturalny?? Kolejny przykład że to jest zbyt ryzykowne. Tak bardzo im się nie chce tej cc zrobić? Przecież to ledwo godzina i po wszystkim... a o ile mniejsze ryzyko pomimo, że to operacja.
Ja zawsze chciałam rodzić naturalne, ale teraz po tej cesarce wolałabym drugie dziecko też urodzić przez cc.
Biedne dziecko... biedni rodzice.
wczoraj ten temat wałkowali albo w Wiadomościach na tvp2 albo w faktach. Odpowiedź jest prosta. Chodzi o kasę. poród sn jest dużo tańszy. ale to s☠☠☠☠y**** jest narażanie matek i dzieci. Nie wiem, czy ci "lekarze" wychodzą z założenia, że życie małego dziecka się nie liczy, bo jak coś, to rodzice sobie "zrobią" drugie? SOry, za brutalny język, ale czasami mam wrażenie, ze tak właśnie ten świat funkcjonuje i wku**** mnie to!
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:23   #89
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

Witamy się i my z Jasiem.

Odchowalnia... jak ten czas leci. Aż mi sie łezka zakręciła w oku.

Angel ja bym podziękowała temu księdzu, poszła na skarge do proboszcza i zmieniła miejsce chrztu.

Dla wszystkich dzieciaczków konczacych dzisiaj kolejne tygodnie Gratulacje.

Tak sobie czytam o umiejętnosciach Waszych Maluchów i zastanawiam sie kiedy Jasiu zacznie coś robić, a potem patrze i dzidzia starsza od Niego 2 - 2,5 miesiąca.
Póki co Jasiu wodzi oczami za przedmiotami i czsem chce coś do nich powiedzieć ale jeszcze Mu nie wychodzi.

Wczoraj też wsadziłam Jasia w fotelik i faktycznie uspokoił sie i rozglądał się po kuchni.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 13:43   #90
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Gaworzą, płaczą i brudzą pieluchy, lecz Mamy kochają jesienne Maluchy! IX-X 201

dla wszystkich dzieciaczków dzisiaj świętujących .. ehhh czas leci nieubłaganie my już mamy 15 tygodni

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
To ja tylko powiem coś na temat Tracy Hogg - moja przyjaciółka, która została mamą rok temu, próbowała się dostosować do rad Tracy i skończyła z depresją. Nie udawało jej się z jej synkiem wprowadzić "Łatwego Planu" i uważała, że to jej wina i jest beznadziejną matką...

Tracy wprowadza klasyfikację niemowlaków - chyba 5 typów i należy rozwiązać test, żeby poznać jakim typem jest twoje dziecko. Nie miałam pojęcia co zaznaczyć np. w pytaniu o to "jak budzi się twoje dziecko", bo odpowiedzi były albo "zawsze płacząc" albo "zawsze uśmiechnięte". Tylko że moje dziecko budzi się raz tak, a raz tak

Druga sprawa, która mi się nie podoba u Tracy, to karmienie co 3 godziny. Takie karmienie było modne ponad 20 lat temu. Teraz się karmi na żądanie, kiedy dziecko jest głodne!

Też czytam "Mamo tato co ty na to" i jeszcze "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" dr Karpia.

ja z Tracy nie zgadzam się w wielu sprawach dlatego książka wylądowała w szufladzie i dajemy z Duśką radę po swojemu na matczyny instynkt ale Gda zazdroszczę czasu na czytanie ...

moja Niunia pokochała oziego swego nad życie ... i nawet nie przeszkadza jej leżenie na brzuszku kiedy ma go w zasięgu wzroku o i wczorajsza fota przed kąpcianiem

Maggie moja Niunia kocha samolocik

i pytanie mam czy przerzucacie się już na fotelik samochodowy? do tej pory nosiłyśmy i jeździłyśmy w nosidle z wózeczka ale chyba pora na coś wygodniejszego macie swoje typy by nie wydać 1000 zł na fotelik a żeby był porządny i bezpieczny ???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF5886_zmniejszacz-pl_143308.jpg (35,6 KB, 65 załadowań)
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:43.