Anemia Hemoglobina 5.4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 18:17   #1
Kiki35
Przyczajenie
 
Avatar Kiki35
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 5

Anemia Hemoglobina 5.4


Witam mam pytanie. Ok 8 miesięcy przy okazji innych badań miałam zrobiona morfologię .Lekarz stwierdził,ze mam anemię ale nie mówił nic więcej a ja nie dopytywalam ponieważ przejęta byłam innym badaniem. Zapisał trzy opakowania żelaza 210mg miałam brać trzy razy dziennie po jednej.Potraktowalam to jako pewnie lekka anemię wiec swojej dość ubogiej diety nie zmieniłam a tabletki zażywałam jak sobie przypomniałam Przez kilka miesięcy udało mi się zużyć dwa opakowania. Niestety czułam się bardzo zle ,(wcześniej tłumaczyłam przemęczeniem) nie miałam sił najprostsze czynności sprawiały mi dużo problemu,bardzo szybko się mecze... doszly do tego okropne prawie codzienne bóle głowy ...i wiele innych.W związku z tym udałam się do lekarza kilka dni temu powiedziałam o wszystkim oraz zapytałam jaki był wynik hemoglobiny w ostatniej morfologii- usłyszałam zły 5.4. Pani Doktor zleciła ponowna morfologię ,wizytę mam w czwartek ale zadzwoniłam do przychodni bo wynik już jest i powiedziano mi,ze wyniki mam w normie hemoglobina 13,74. Tu moje pytanie czy możliwe jest takie samoistne uzdrowienie?? Nadal czuje się złe właściwie gorzej niż kilka miesięcy temu
__________________
Na odwyku od prostownicy,suszarki,farb owania
Kiki35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 22:38   #2
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Jakoś nie chce mi się wierzyc, że w ciagu kilku miesięcy hemoglobina o tyle Ci wzrosła. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale z Twoimi wynikami powinnaś lezeć w szpitalu i mieć przetaczaną krew. Ja mam Hemoglobinę 10 i czuję się fatalnie.
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 09:26   #3
AneczkaRak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 54
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Faktycznie, wyniki są bardzo niepokojące.
AneczkaRak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 11:50   #4
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Jakoś nie chce mi się wierzyc, że w ciagu kilku miesięcy hemoglobina o tyle Ci wzrosła. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, ale z Twoimi wynikami powinnaś lezeć w szpitalu i mieć przetaczaną krew. Ja mam Hemoglobinę 10 i czuję się fatalnie.
dokładnie...
dziwne że miałą 5 i lekarka przepisała tylko żelazo bo to naprawdę stan zagrażający zdrowiu a nawet życiu..
a 13 to juz ok ale zalezy też dla kogo, ja mam ok 12-13 i mam bardzo delikatną anemię..

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

a Twoje inne wyniki jakie były/są? hematokryt, żelazo?
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 19:57   #5
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Przecież ten wynik to tragedia..ja przy chorobie nowotworowej ( zanim ją wykryto) miałam hemoglobine 6,0 i od razu szpital i już wtedy przetaczana krew... (najpierw mysleli , ze to tylko anemia no potem niestety okazało się tej anemii jest przyczyna w postaci nowotworu- absolutnie nie chce Cię starszyć ale powiedzieć, że Twój wynik może świadczyć o powaznyc zaburzeniach, chorobach itd)
W życiu nie uwierzę, by wyniki 'samoistnie''tak skoczyły w górę...
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:06   #6
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Przy hemoglobinie 5,4 bezwzględnie należy przetoczyć krew, a nie bawić się w żelazo.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 21:06   #7
Midnight___
Rozeznanie
 
Avatar Midnight___
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 533
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

a może to błąd labolatorium? bo aż sie wierzyc nie chce że mogłaś normalnie egzystować z takim wynikiem..
__________________
CHUDNIEMY!
wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=804148
Midnight___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 20:42   #8
kassica31
Raczkowanie
 
Avatar kassica31
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 109
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Też uważam, że to musiał być błąd laboratorium, ja przy hemoglobinie 9 słaniałam się na nogach i na nic nie miałam siły. Przy hemoglobinie 4-5 konieczny szpital, a nie żelazo!
kassica31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 18:42   #9
Rebecca_Sharp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Zgadzam się w 100% z poprzednimi wypowiedziami. Hemoglobina na tym poziomie to jest już wskazanie do przetoczenia krwi.

Natomiast chcę jeszcze poruszyć jedną kwestię. Niski poziom hemoglobiny nie jest tylko spowodowany niskim poziomem żelaza. Choć ta opcja jest najczęstsza. Kolejnymi sprawami, które mogą pomniejszyć poziom hemoglobiny to witamina B12 oraz kwas foliowy.

Wróćmy jednak do żelaza. Można poprosić lekarza o zrobienie dodatkowych badań krwi na obecność żelaza i przekonać się, czy tutaj jest problem. Poza tym, jeśli chodzi o żelazo to wiem, że kolejnym problemem może być fakt, że komórki hemoglobiny są zbyt małe, żeby wziąć do siebie wystarczającą ilość żelaza i to jest bardzo poważny problem.
Kwestia anemii jest bardzo poważna i nie należy jej bagatelizować. Jeśli lekarz z jakiś względów nie chce przepisać określonych badań to w laboratoriach można je zrobić odpłatnie. Koszt nie jest wygórowany ok 20zł.

A pamiętajcie, że zdrowie jest najważniejsze.

Mój blog o zdrowym odżywianiu: ****spam****

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-03-01 o 10:23
Rebecca_Sharp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 21:27   #10
Kiki35
Przyczajenie
 
Avatar Kiki35
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 5
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Dziekuje bardzo za odpowirdzi. Bylam jeszcze raz u lekarza i powiedzial,ze poprzedni zle mnie poinformowal to 5,4 to byl poziom zelaza. A Norma jest od 12 cos... Teraz to juz wogole nic nie rozumiem
__________________
Na odwyku od prostownicy,suszarki,farb owania
Kiki35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 22:17   #11
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Czyli chodziło Ci nie o hemoglobinę, a o żelazo z tym 5,4 [jednostka]?
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 19:07   #12
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Polecam sprawdzić ferrytynę raczej niż żelazo (wikipedia: stężenie ferrytyny oznaczane w osoczu pozwala ocenić zapasy żelaza ustroju; czyli na chłopski rozum ile żelaza mamy w komórkach organizmu). Ja dopiero wychodzę z anemii i żelazo mam już idealnie w normie, ale ferrytyna wykazuje, że jeszcze trochę muszę się podreperować (mam 24, przy normie 13-150) myślę, że dobrze by było dojść z wynikiem do połowy chociaż.
Może też warto sprawdzić tarczycę? Zmęczenie i senność mogą być objawami niedoczynności - ale nie chcę straszyć, po prostu dobrze sprawdzić, jeśli jeszcze jej nie badałaś. Życzę zdrowia i dobrych lekarzy
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 07:57   #13
Kiki35
Przyczajenie
 
Avatar Kiki35
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 5
Dot.: Anemia Hemoglobina 5.4

Tak wyszlo, ze chodzilo o zelazo.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Lece za 3 tyg do Polski to zrobie sobie to badanie. Dziekuje za wskazowki Zdrowka zycze!
__________________
Na odwyku od prostownicy,suszarki,farb owania
Kiki35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 08:57:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.