Ciąża a choroby przewlekłe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-09, 10:49   #1
justine
Przyczajenie
 
Avatar justine
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 10
GG do justine
Question

Ciąża a choroby przewlekłe


Przepraszam jesli był juz taki watek ale przeszukałam i nic na ten temat nie znalazłam.
Mam pewien problem (postaram się krótko strescić) i chciałaby aby ktoś mi doradził. Chodzi o to że jestem w 6 tygodniu ciązy, a przed ciążą leczyłam się około 5 lat na tarczycę ( jodyd, eufyrox) pod koniec leczenia Pani doktor od tarczycy zastosowała leczenie zachowawcze (letrox) no i w miarę wszystko się unormowało, kazała mi się tylko zgłosić jesli bedzie coś nie tak ewentualnie jeśli zajdę w ciążę powinnam zgłosić się do niej i zbadac poziom hormonu TSH. Jednak mój lekarz jednak stwierdził, że moja tarczyca nie jest tak powiekszona i nie ma takiej potrzeby. Boję się jednak o dziecko i nie wiem czy to jest słuszna decyzja. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić. Może powinnam poprosić io zbadanie tego hormonu albo sama go zbadać. Jednak wiem że są okresy kiedy wynik jest jak najbardziej obiektywny. Proszę o rade co powinnam zrobić w takiej sytuacji. Zbadać hormon udac sie do lekarza od tarczycy? A może zawierzyć swojemu ginekologowi? Może jestem niepotrzebnie nadgorliwa jednak juz raz poroniłam w drugim miesiącu i nie chcę aby taka sytuacja się ponowiła. Prosze o pomoc. A tak na marginesie skoro ja mam grupe krwi A RH- (nie stwierdzono antyciał) ,a mój mąż A RH+ to czy mamy zgodność krwi czy moga byc jakies komplikacje? Mój lekarz mówi że ok ale ostatnio sprawdzałam w internecie i było tam napisane że może wystapic niezgodność serologiczna czy to prawda?
Bede bardzo wdzieczna jesli ktoś pomoże mi rozwiac te wszystkie wątpliwości.
__________________
justine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 11:22   #2
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Ciąża a choroby przewlekłe

Cytat:
Napisane przez justine
Przepraszam jesli był juz taki watek ale przeszukałam i nic na ten temat nie znalazłam.
Mam pewien problem (postaram się krótko strescić) i chciałaby aby ktoś mi doradził. Chodzi o to że jestem w 6 tygodniu ciązy, a przed ciążą leczyłam się około 5 lat na tarczycę ( jodyd, eufyrox) pod koniec leczenia Pani doktor od tarczycy zastosowała leczenie zachowawcze (letrox) no i w miarę wszystko się unormowało, kazała mi się tylko zgłosić jesli bedzie coś nie tak ewentualnie jeśli zajdę w ciążę powinnam zgłosić się do niej i zbadac poziom hormonu TSH. Jednak mój lekarz jednak stwierdził, że moja tarczyca nie jest tak powiekszona i nie ma takiej potrzeby. Boję się jednak o dziecko i nie wiem czy to jest słuszna decyzja. Co w takiej sytuacji powinnam zrobić. Może powinnam poprosić io zbadanie tego hormonu albo sama go zbadać. Jednak wiem że są okresy kiedy wynik jest jak najbardziej obiektywny. Proszę o rade co powinnam zrobić w takiej sytuacji. Zbadać hormon udac sie do lekarza od tarczycy? A może zawierzyć swojemu ginekologowi? Może jestem niepotrzebnie nadgorliwa jednak juz raz poroniłam w drugim miesiącu i nie chcę aby taka sytuacja się ponowiła. Prosze o pomoc. A tak na marginesie skoro ja mam grupe krwi A RH- (nie stwierdzono antyciał) ,a mój mąż A RH+ to czy mamy zgodność krwi czy moga byc jakies komplikacje? Mój lekarz mówi że ok ale ostatnio sprawdzałam w internecie i było tam napisane że może wystapic niezgodność serologiczna czy to prawda?
Bede bardzo wdzieczna jesli ktoś pomoże mi rozwiac te wszystkie wątpliwości.

jesli chodzi o twoja tarczyce to radzilabym pojsc na kompromis czyli zglosic sie do ginekologa endokrynologa ktory jest specjalista w obu dziedzinach poprowadzi ci wlasicwie ciaze w zwiazku z twoja tarczyca a co do konfliktu serologicznego to nie ejstem do konca pewna ale on chyba ma zwiazek z czynnikiem RH ale moge sie mylic wiec radze pogadac z lekqarzem i poczytac literature fachowa
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 13:39   #3
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Ciąża a choroby przewlekłe

Zdecydowanie konieczna konsultacja endokrynologiczna.

P.S. Nie zawsze można zlaleźć takiego doktora "dwa w jednym"
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:25   #4
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Dot.: Ciąża a choroby przewlekłe

Cytat:
Napisane przez dr W.Kazimierak
Zdecydowanie konieczna konsultacja endokrynologiczna.

P.S. Nie zawsze można zlaleźć takiego doktora "dwa w jednym"

oczywiscioe zgadzam sie panie doktorze ale w takim wypadku taki lekarz jest najlepszym wyjsciem prawda ??
__________________

Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 00:26   #5
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Ciąża a choroby przewlekłe

Jeżeli mamy problem endokrynologiczny to najlepszym specjalistą jest dobry lekarz endokrynolog.
Jeżeli jest przy okazji ginekologiem, to bardzo dobrze, ale nie wszyscy tego typu specjaliści zajmują się prowadzeniem ciąż.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 09:15   #6
justine
Przyczajenie
 
Avatar justine
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 10
GG do justine
Dot.: Ciąża a choroby przewlekłe

Wiec w takim przypadku jak rozumiem powinnam mimo wszystko zgłosić się lekarza specjalisty i zbadac się dla pewności. Dziękuje za radę
__________________
justine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.