Rolety dzień- noc, czy zwykłe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-18, 07:34   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

Rolety dzień- noc, czy zwykłe?


Witam. Kilka lat temu, zdecydowałam, ze w moich oknach będą wisiały tylko rolety. Kiedy kupowałam swoje rolety, w sklepach nie były jeszcze tak szeroko dostępne rolety dzień- noc. Co myślicie o tym, aby moje rolety wymienić na rolety dzień-noc? Będą pasować do stylu mojego mieszkania? Nigdy nie byłam w mieszkaniu z takimi roletami, dlatego nie wiem czy nie dają one nowoczesnego, biurowego wyglądu? Stąd moje wątpliwości- wymieniać czy nie? Jeśli tak, to kolor biały, ecru a moze beż?
A że jest to jedyna "dekoracja" moich okien w całym mieszkaniu- decyzja dosyć istotna. Stąd mega proźba o pomoc.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2016-10-30 o 18:56
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 08:30   #2
przedszkolanka333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 19
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Mi osobiście bardzo podobaja się rolety dzien/noc, na twoich zdjeciach, uważam że pasuja Sama posiadam te rolety, tylko w kuchni, nic więcj oprócz tego i jestem zadowolona. Nie polecam tylko białych bo niestety brudzą się (szczególnie w kuchni od gotowania), ale też pewnie będzie tak w innych pomieszczeniach bo kurz jest wszędzie Ja mam kremowe.
przedszkolanka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:09   #3
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

ja mam nie mam karniszy a co za tym idzie firanek czy zasłon. Wszyscy z rodziny zanim nas odwiedzili (a zwłaszcza starsze pokolenie) zdziwieni bo "jak to tak bez firanek w oknach". A skończyło się na tym, że nawet moja babcia ponad 80 lat stwierdziła, że super i firanki zupełnie niepotrzebne
Polecam
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 23:49   #4
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Mnie się takie rolety nie podobają, ale to kwestia gustu.

Myślę, że pasują zarówno białe, jak i ecru, ale chyba bardziej praktyczne będą ecru. Białe zapewne szybko brudzą się, więc należy sobie "upkratyczniać" życie..
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 14:00   #5
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Tobie pasują! Ja już bym nie zrobiła bo teraz sa zbyt popularne i wszyscy je maja. Osobiscie używam takich w łazience bo mam tam ogromne okno.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 11:21   #6
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

wybierz noc i dzień zdecydowanie pasują.
ja też mam zamiar kupić takie do swojego mieszkania tylko w innym kolorze, bardzo mi się podobaja
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 17:36   #7
Dana34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 100
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Też mam noc i dzień i fajnie się sprawdzają
Dana34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 22:06   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Dana34 Pokaż wiadomość
Też mam noc i dzień i fajnie się sprawdzają
To samo. Bez porównania ze zwykłymi żaluzjami. Tylko warto dopłacić i wybrać z ładnego, "lepszego" materiału, wtedy naprawdę jest fajny efekt.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 22:21   #9
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

nie mam takich u siebie, ale widziałam u koleżanki i powiem, ze bardzo mi się podobają. Spełniają fukcję, a poza tym mysle, ze od takich zwykłych sa bardziej dekoracyjne.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 23:23   #10
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To samo. Bez porównania ze zwykłymi żaluzjami. Tylko warto dopłacić i wybrać z ładnego, "lepszego" materiału, wtedy naprawdę jest fajny efekt.
O właśnie jak jesteśmy przy zaluzjach... żaluzje w sumie można łatwo wyczyścić. Zastanawia mnie jak jest w przypadku rolet dzień noc używanych całodobowo? Bo ze zwyklymi roletami różnie bywa, ale mam je przez większość dnia zwiniete. Taka rozwinięta cały dzien roleta dzień noc może pobrudzić się chyba szybciej? A nie wypierze się jej jak np zaslon lub firan.

Mnie ogólnie rolety dzień noc bardzo się podobają ale tak mnie teraz tknelo z tym brudzeniem i czyszczeniem
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 12:07   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
O właśnie jak jesteśmy przy zaluzjach... żaluzje w sumie można łatwo wyczyścić. Zastanawia mnie jak jest w przypadku rolet dzień noc używanych całodobowo? Bo ze zwyklymi roletami różnie bywa, ale mam je przez większość dnia zwiniete. Taka rozwinięta cały dzien roleta dzień noc może pobrudzić się chyba szybciej? A nie wypierze się jej jak np zaslon lub firan.

Mnie ogólnie rolety dzień noc bardzo się podobają ale tak mnie teraz tknelo z tym brudzeniem i czyszczeniem
Rolety dzień noc - nie widzę na nich kurzu itd. Jeżeli uznam (a raczej uznałabym), że są zabrudzone, to wystarczy odpowiednia końcówka odkurzacza i je można odkurzyć. Ale naprawdę nie czuję potrzeby robienia tego, bo wyglądają bardzo dobrze. Kilka razy pryskałam je tylko preparatem dla alergików (taki do tkanin) - tak na wszelki wypadek.

Natomiast miałam OGROMNY problem z kurzeniem się i czyszczeniem normalnych żaluzji. Ciągle były zabrudzone, a pod wpływem częstego przecierania się wyginały. Nie miałam ich długo (może z 4 lata, może 5), a wyglądały naprawdę ŹLE.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 12:14   #12
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Rolety dzień noc - nie widzę na nich kurzu itd. Jeżeli uznam (a raczej uznałabym), że są zabrudzone, to wystarczy odpowiednia końcówka odkurzacza i je można odkurzyć. Ale naprawdę nie czuję potrzeby robienia tego, bo wyglądają bardzo dobrze. Kilka razy pryskałam je tylko preparatem dla alergików (taki do tkanin) - tak na wszelki wypadek.

Natomiast miałam OGROMNY problem z kurzeniem się i czyszczeniem normalnych żaluzji. Ciągle były zabrudzone, a pod wpływem częstego przecierania się wyginały. Nie miałam ich długo (może z 4 lata, może 5), a wyglądały naprawdę ŹLE.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 09:38   #13
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

My zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne, ale jesli miałabym wybierać do środka to zdecydowanie dzień-noc. Absolutnie żadnych żaluzji, Doris ma rację, brudzi się to ekspresowo, a wyczyścić ciężko, łatwo uszkodzić przy przecieraniu.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 16:22   #14
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Rolety dzień noc - nie widzę na nich kurzu itd. Jeżeli uznam (a raczej uznałabym), że są zabrudzone, to wystarczy odpowiednia końcówka odkurzacza i je można odkurzyć. Ale naprawdę nie czuję potrzeby robienia tego, bo wyglądają bardzo dobrze. Kilka razy pryskałam je tylko preparatem dla alergików (taki do tkanin) - tak na wszelki wypadek.

Natomiast miałam OGROMNY problem z kurzeniem się i czyszczeniem normalnych żaluzji. Ciągle były zabrudzone, a pod wpływem częstego przecierania się wyginały. Nie miałam ich długo (może z 4 lata, może 5), a wyglądały naprawdę ŹLE.
A jak długo masz te rolety? Ja nie mam firanek i rolety zawsze są opuszczone do pewnego momentu, dlatego też bardziej się brudzą niż takie które całkowicie chowamy w ciagu dnia.
Rolety mam 5 lat i przyznam, ze ta w kuchni zaczyna być już brudna.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 22:07   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
(...)
Rolety mam 5 lat i przyznam, ze ta w kuchni zaczyna być już brudna.
Ponad rok. A po 5 latach w kuchni moja również zapewne nie będzie czysta - normalna sprawa. Delikatna zwilżona ściereczka, czyli można czyścić wodą.

W salonie mi mówili, że w jakiś skrajnych przypadkach (nie wiem jakie by to były) można zdjąć i spłukać delikatnie pod bieżącą wodą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 20:52   #16
jolaak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 177
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

też mam takie rolety i doskonale się sprawdzają
jolaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 20:58   #17
braaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 102
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Rolety dzień-noc są praktyczne, ale mnie się nie podobają, bo bardzo zaciemniają pomieszczenie.
braaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 19:12   #18
krolova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 25
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Witam. Kilka lat temu, zdecydowałam, ze w moich oknach będą wisiały tylko rolety. Kiedy kupowałam swoje rolety, w sklepach nie były jeszcze tak szeroko dostępne rolety dzień- noc. Co myślicie o tym, aby moje rolety wymienić na rolety dzień-noc? Będą pasować do stylu mojego mieszkania? Nigdy nie byłam w mieszkaniu z takimi roletami, dlatego nie wiem czy nie dają one nowoczesnego, biurowego wyglądu? Stąd moje wątpliwości- wymieniać czy nie? Jeśli tak, to kolor biały, ecru a moze beż?
A że jest to jedyna "dekoracja" moich okien w całym mieszkaniu- decyzja dosyć istotna. Stąd mega proźba o pomoc.
Dzień-noc nei wyglądają biurowo - u mnie wiszą i jestem mega zadowolona. Bardzo domowy klimat mają. Na stronie Akantu sama wymierzałam wszystko i kolor dobierałam - masz tam całą paletę, to wybierzesz coś do siebie na pewno.
krolova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 08:42   #19
MarekCz1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Zdecydowanie preferuję rolety typu dzień noc. Idealnie pasuje one do okien PCV, aluminiowych i drewnianych. Dzięki kasetce i prowadnicom prześwity eliminowane są do minimum, zapewnione jest stabilne prowadzenie tkaniny, która cały czas znajduje się przy szybie, nawet przy uchylonym oknie. Poza tym są praktyczniejsze i bardziej efektowne od zwykłych rolet.
MarekCz1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 09:08   #20
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Mnie sie takie rolety nie podobaja. Uwazam tez ze nie sa praktyczne. W dzien zamiast pelnego slonca saw mieszkaniu jakeis paski slonca i cienia... nie podoba mi sie to. Wole klasyczna jednokolowa roleta ktora zaciaga sie wieczorem kiedy jest faktycznie potrzebna.

A co do samego wygladu. Jeszcze to jakos wyglada kiedy w oknie sa same rolety, ale jak ktos powiesi firanke, zaslone i do tego rolete dzien noc.... to jest straszny koszmarek.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 10:16   #21
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Mnie sie takie rolety nie podobaja. Uwazam tez ze nie sa praktyczne. W dzien zamiast pelnego slonca saw mieszkaniu jakeis paski slonca i cienia... nie podoba mi sie to. Wole klasyczna jednokolowa roleta ktora zaciaga sie wieczorem kiedy jest faktycznie potrzebna.

A co do samego wygladu. Jeszcze to jakos wyglada kiedy w oknie sa same rolety, ale jak ktos powiesi firanke, zaslone i do tego rolete dzien noc.... to jest straszny koszmarek.
Co do pierwszej części, to niekoniecznie, bo roletę dzień noc można również całkowicie podciągnąć. A w czasie pełnego słońca zrobić po prostu 'noc'.

Firanka, zasłona, roleta zewnętrzna, wewnętrzna i moskitiera. Mam w sąsiedztwie taki przypadek. Koszmar.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 21:41   #22
ewwa87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
My zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne, ale jesli miałabym wybierać do środka to zdecydowanie dzień-noc. Absolutnie żadnych żaluzji, Doris ma rację, brudzi się to ekspresowo, a wyczyścić ciężko, łatwo uszkodzić przy przecieraniu.

Ja też posiadam rolety zewnętrzne i uważam że są bardzo na plus z wielu względów np: ochrona przed wahaniami temperatur ( w zimie utrzymują ciepło a w lecie nie dopuszczają do nagrzania się pomieszczeń), izolacja akustyczna, ochrona prywatności, kompatybilność, szerokie możliwości adaptacji oraz stanowią element dekoracyjny na zewnątrz budynku. Według mnie to duża oszczędność i szczerze polecam producenta xxx z Bydgoszczy!!!
xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-29 o 21:19 Powód: reklama
ewwa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 10:31   #23
przedszkolanka333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 19
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

[QUOTE=ewwa87;66783731]Ja też posiadam rolety zewnętrzne i uważam że są bardzo na plus z wielu względów np: ochrona przed wahaniami temperatur ( w zimie utrzymują ciepło a w lecie nie dopuszczają do nagrzania się pomieszczeń), izolacja akustyczna, ochrona prywatności, kompatybilność, szerokie możliwości adaptacji oraz stanowią element dekoracyjny na zewnątrz budynku. Według mnie to duża oszczędność i szczerze polecam producenta xxx z Bydgoszczy!!!
xxx

A mnie sie rolety zewnetrzne absolutnie nie podobaja...dom wygląda jak twierdza, nie jak dom...jest po prostu brzydki...w dodatku zaciemnaiaja bardzo wnetrze co mi osobiście nie odpowiada, lubie wiedzieć co sie dzieje na zewnatrz, nie budzić się i zastanawiac czy to dopiero 3 nad ranem czy juz może 8, bo tak czy tak ciemno jak w ...., a co do ochrony antywłamaniowej...dla chcącego złodzieja nie ma nic trudnego...tak mi się wydaje :/

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-29 o 21:19 Powód: reklama w cytacie
przedszkolanka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 20:20   #24
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Cytat:
Napisane przez przedszkolanka333 Pokaż wiadomość
A mnie sie rolety zewnetrzne absolutnie nie podobaja...dom wygląda jak twierdza, nie jak dom...jest po prostu brzydki...w dodatku zaciemnaiaja bardzo wnetrze co mi osobiście nie odpowiada, lubie wiedzieć co sie dzieje na zewnatrz, nie budzić się i zastanawiac czy to dopiero 3 nad ranem czy juz może 8, bo tak czy tak ciemno jak w ...., a co do ochrony antywłamaniowej...dla chcącego złodzieja nie ma nic trudnego...tak mi się wydaje :/
Rozważ więc te markizy o których pisałam ja. Wyglądają dużo lżej i też faktem jest to, że to okna mają zabezpieczać przed złodziejem, po roletach można spodziewać się wiele mniej.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 18:32   #25
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

A co myślicieli o roletach plisowanych ?
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 10:38   #26
marrttaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

są bardzo fajne, mam takie rolety firmy xxx w oknach dachowych i uważam że to był bardzo dobry wybór.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-30 o 15:54 Powód: reklama
marrttaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 10:46   #27
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Nie podobają mi się. To znaczy, podoba mi się w nich to, że można je naciągnąć od dołu a górę zostawić odsłoniętą lub odwrotnie - jak w tradycyjnych roletach, ale wizualnie jestem na nie. Nie podobają mi się nawet bardziej niż rolety dzień noc.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 15:53   #28
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Coraz częściej zamiast rolet spotykam np. markizy do okien pionowych i uważam, że to ciekawe jest, bo raz że ładne, dwa chroni prywatność, a trzy zapobiega utracie ciepła zimą.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 11:24   #29
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

Wg mnie bardzo dobre są zaciemniające, zwłaszcza jeśli macie okna na poludnie.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 17:02   #30
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Rolety dzień- noc, czy zwykłe?

No ale jak wygląda pokój w takim pomieszczeniu? Chyba już trzeba palić sztuczne światło, a ciepło ze słońca da się powstrzymać bez ograniczania oświetlenia.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-31 18:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.