Zawsze można znaleźć lepszą pracę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-12, 11:29   #1
17stopni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61

Zawsze można znaleźć lepszą pracę


Przede wszystkim witam. Mam pytanie, na które szukam odpowiedzi m.in. od kobiet z forum na wizazu

Pytanie odnosi się do pracy i będę wdzięczny za wszelkie opinie:
Czy uważacie, że profesjonalne testy psychologiczne (wyszczególniłem je poniżej. Jest ich 7) mogą być wartościowym dodatkiem przy aplikowaniu na wybrane stanowisko pracy?

---
Testy kompetencji społecznych (badane cechy współdziałanie, komunikatywność, wywieranie wpływu)
Testy kompetencji poznawczych (myślenie analityczne, myślenie koncepcyjne, innowacyjność)
Testy kompetencji organizacyjnych (planowanie, organizowanie, kontrolowanie)
Testy kompetencji osobistych (adaptacja do zmiany, koncentracja na zadaniu, radzenie sobie ze stresem)

Testy wartości w pracy (czyli jakie wartości w pracy są dla Ciebie najważniejsze - wyszczególnionych jest 8 wartości) lub siedmiowymiarowy test osobowości (bada: emocjonalność, impulsywność, indywidualizm, dekoncentrację, schematyczność, podporządkowanie i samokrytycyzm). Ostatnim siódmym jest najpopularniejszy test IQ.

#testy są integralną częścią jednego z portalów pracy, który za ich pomocą łączy szukających pracy z dostępnymi ofertami na rynku.
17stopni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:03   #2
Jedynaczka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 12
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

I tak w większości naprawdę duzych firm takie testy się stosuje więc to nic nowego, a że mozna zrobic przez Internet to ciekawa sprawa...wyniki poznaje tylko pracodawca czy tez kandydat?
Jedynaczka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 16:28   #3
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

W moim poprzednim zakładzie pracy przy rekrutacji była rozmowa z doradcą zawodowym i psychologiem. Było ponad 1,5 h różnej maści testów i na ich podstawie stworzyli mi profil osobowościowy.
Przy niedawnej rekrutacji wykorzystałem ten profil i powiem, że mi pomógł trochę. Ale to dzięki temu, że mam wysoko punktowane cechy, które są mi potrzebne na obecnym stanowisku pracy.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 11:44   #4
17stopni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

Oczywiście - nie jest to nic nowego w przypadku dużych firm, a małe, średnie lub nawet dla własnej satysfakcji? Wyniki dostępne są zarówno dla kandydata jak i pracodawcy. Wypełniasz raz i tak jak napisał rekrut_84 mogą Ci się one przydać przy aplikowaniu do różnych firm.

Rekrut_84 - każdy z pewnością ma wysokie noty w testach, ale z różnych dziedzin - właśnie dzięki nim można się dowiedzieć w jakiej pracy byśmy się najbardziej spełniali.

Co do testów - wypełniając je, system (w tym portalu pracy) automatycznie dopasowuje do Twoich preferencji najlepsze dla Ciebie oferty pracy. Ponadto pracodawca publikując ofertę pracy dostaje informacje, kto z użytkowników portalu najlepiej nadaje się na to stanowisko! (testuje właśnie taki portal, więc mam to praktycznie przed oczami).


Ps. wydaje mi się, że takie testy nawet dla samego siebie mogą być ciekawe czyż nie?
17stopni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 20:24   #5
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

Testy są jak najbardziej ciekawe i służą stworzeniu naszego profilu osobowościowego i tak jak wspominałaś pozwalają określić do jakich zadań dana osoba się najbardziej nadaje.
Cytat:
Napisane przez 17stopni
Rekrut_84 - każdy z pewnością ma wysokie noty w testach, ale z różnych dziedzin - właśnie dzięki nim można się dowiedzieć w jakiej pracy byśmy się najbardziej spełniali.
Tu pozwolę się niezgodzić bo najwięcej jest osób tzw. "o średniej wadze badanej cechy", czyli przeciętniaków.
To tak jak w szkole - najmniej w klasie jest dwójkowiczów i prymusów a najwięcej trójkowiczów. Abstrahując oczywiście od klas wybitnie uzdolnionych lub patologicznych.
Bardzo ciekawym testem jest mulitiselect, tylko jego interpretacja jest dosyć skomplikowana.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 10:38   #6
17stopni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

To kto sprawdzi na sobie do jakiej pracy się nadaje?
Testy z pierwszego postu są na Port Kariery (w googlach na pierwszym miejscu).

rekrut_84 - Ty już masz doświadczenie z podobnymi testami, mógłbyś zaopiniować czy są warte uwagi

Ps. no i pochwalcie się wynikami.
Ps2. jak się kliknie w 'wygeneruj raport' (przy testach) dostaje się oprócz wyniku ok 3 stron opisu twoich mocnych i słabych stron.
17stopni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 10:26   #7
17stopni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

Znajoma uznała, że może pochwalić się swoimi wynikami (wypełniła wszystkie testy) i to są jej wyniki: http://drop.io/portkariery
17stopni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-19, 15:48   #8
rekrut_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 272
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

Jak dla mnie mało konkretów Poza tym znalazłem 2 zaprzeczenia w tej opinii, więc albo koleżanka odpowiadała na pałę (nie zawsze szczerze) albo ktoś źle zinterpretował test.
__________________
Non est beatus, esse se qui non putat
rekrut_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 08:03   #9
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: Zawsze można znaleźć lepszą pracę

Czy te testy są płatne?
Uważam, że to fajna i ciekawa sprawa Zawsze można się o sobie czegoś nowego dowiedzieć...
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.