Pies zjada trawę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 10:43   #1
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250

Pies zjada trawę!


Cześć dziewczyny! Rodzice mojego TŻta mają yorka. Najczęściej jednak na spacer wychodzimy my, zazwyczaj biega po podwórku, ale jak tylko mamy czas na dłuższe spacery to wychodzimy na pola niedaleko TŻta. Któryś raz z kolei pies jadł trawę. I to nie takie troszkę tylko zachowuje się jak kosiarka Wczoraj po półtoragodzinnym spacerze i jedzeniu trawy wieczorem zaczął wymiotować, zobaczyłam całe kłębek trawy, nie wiem gdzie on to zmieścił Próbuję go odciągać, ale to pomaga tylko na chwilę. Z tego co wiem, to brakuje mu witamin, niektórzy piszą że można psu podać jabłka. Ale nie wiem czy to nie za ciężkie na jego żołądek? Może faktycznie jakieś witaminy?
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 11:43   #2
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pies zjada trawę!

Cytat:
Napisane przez zieloneoliwki Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Rodzice mojego TŻta mają yorka. Najczęściej jednak na spacer wychodzimy my, zazwyczaj biega po podwórku, ale jak tylko mamy czas na dłuższe spacery to wychodzimy na pola niedaleko TŻta. Któryś raz z kolei pies jadł trawę. I to nie takie troszkę tylko zachowuje się jak kosiarka Wczoraj po półtoragodzinnym spacerze i jedzeniu trawy wieczorem zaczął wymiotować, zobaczyłam całe kłębek trawy, nie wiem gdzie on to zmieścił Próbuję go odciągać, ale to pomaga tylko na chwilę. Z tego co wiem, to brakuje mu witamin, niektórzy piszą że można psu podać jabłka. Ale nie wiem czy to nie za ciężkie na jego żołądek? Może faktycznie jakieś witaminy?
Jednym z powodów dla których psy jedzą trawę jest brak składników mineralnych.

Drugi powód wynika z zachowana naturalnego psich przodków. Wilki wywołują w ten sposób wymioty, aby oczyścić organizm.

Moje psy też jedzą trawę, czasem wymiotują. Majlo jest nieduży i biało-czarny, więc czasem na ogródku wygląda jak krowa na pastwisku.

Możesz zasięgnąć porady weta, może poleci jakieś dodatki do karmy.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 12:00   #3
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: Pies zjada trawę!

nie wystraszyłabym się, gdyby nie zwrócił wielkiej kulki trawy. On jest taki malutki, że boję się że będzie się męczył... Może zakupię jakieś witaminy? Tylko jakie?
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 17:55   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pies zjada trawę!

Cytat:
Napisane przez zieloneoliwki Pokaż wiadomość
nie wystraszyłabym się, gdyby nie zwrócił wielkiej kulki trawy. On jest taki malutki, że boję się że będzie się męczył... Może zakupię jakieś witaminy? Tylko jakie?
Ale witaminy na co? Musiałabyś odwiedzić weta, żeby dobrał odpowiednie. Tak możesz spowodować nadmiar innych.

Poza tym, witaminy a sole to co innego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Witaminy

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sole_mineralne
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 14:06   #5
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Pies zjada trawę!

Może zróbcie badania krwi? Skoro tak Cię to martwi to na pewno nie zaszkodzą a można sprawdzić poziom enzymów, wątrobę. Jedzenie trawy jest normalne, ale jeśli tego było aż tak dużo i zdarza się często to albo brak jakiś składników odżywczych albo coś z układem pokarmowym, co można sprawdzić właśnie badaniami.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 15:57   #6
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Pies zjada trawę!

Jedzenie trawy czy kamyczków wapiennych to sposób na niestrawność, zgagę u zwierząt. Pies prawdopodobnie ma z tym problemy. Może to byc wina złej karmy jaka mu dajecie . Piesek który od zawsze pochłania takie ilości zielska nie powinien dostawać zadnych tłustych pokarmów ludzkich typu kiełbasa czy wieprzowina itp . można spróbować dawać mu warzywka i owoce. Moje jedzą. Zwłaszcza jeden uwielbia jabłka , banany, ziemniaczki. Taki pokarm poprawia perystaltykę jelit. Ułatwia trawienie i wydalanie.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 07:28   #7
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pies zjada trawę!

Cytat:
Napisane przez Neutrina Pokaż wiadomość
Jedzenie trawy czy kamyczków wapiennych to sposób na niestrawność, zgagę u zwierząt. Pies prawdopodobnie ma z tym problemy. Może to byc wina złej karmy jaka mu dajecie . Piesek który od zawsze pochłania takie ilości zielska nie powinien dostawać zadnych tłustych pokarmów ludzkich typu kiełbasa czy wieprzowina itp . można spróbować dawać mu warzywka i owoce. Moje jedzą. Zwłaszcza jeden uwielbia jabłka , banany, ziemniaczki. Taki pokarm poprawia perystaltykę jelit. Ułatwia trawienie i wydalanie.
Karma może zawierać mało składników odżywczych . Słyszałam o osobach , które dawały yorkom kości, 'bo to przecież pies'

Jak sama napisałaś, ludzka karma nie jest dla zwierząt. Kiełbasy są przyprawiane, co również odbija się na zdrowiu psa.

Z wieprzowiny bym zrezygnowała całkowicie, niezależnie od rasy i wieku psa.
Moje wymiotowały zawsze po kościach. Poza tym są dość twarde. Psu sąsiadki kość utkwiła na zębie, na szczęście mu wyciągnęłam, bo nie mógł sobie poradzić (pies masywny, do kolan, nie jakieś 'chucherko' )

Moje też jedzą jabłka, Majlo lubi ziemniaki. Ale banany
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-13, 14:10   #8
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Pies zjada trawę!

Nie wiem czy banany sa zdrowe dla psa, ale moja wprost uwielbia! To chyba jej ulubiony owoc razem z arbuzem
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 14:04   #9
punia1005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 14
Dot.: Pies zjada trawę!

to dosc normalne u zwierząt, mam juz drugiego kota i on robi to samo, w przypadku kotów jest to uzasadnione przede wszystkich wywoływaniem wymiotów i oczyszczaniem sie z kłaczków u psów może byc podobnie plus brak witamin, nie ma sie czym przejmowac, ale nie zaszkodzi zakupic jakies dobre witaminki
punia1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 05:58   #10
optymistka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 119
Dot.: Pies zjada trawę!

psy jedzą trawe jest ona dobra na trawienie i naturalne witaminy.
jeżeli twój pies lubi trawe to kup mu trawe dla kota w zoologicznym i nie trzeba psu żołądka i wątroby obciążać witaminami w tabletkach.

Moja sunia się pasie na działeczce ale w miescie trzeba uważać aby pies nie jadł bo na trawach jest różne świństwo pilnujemy aby w miescie nie jadła
optymistka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.