Niska krzepliwość krwi a poród - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-14, 12:14   #1
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik

Niska krzepliwość krwi a poród


Jaki poród jest bardziej wskazany przy niskiej krzepliwości krwi, naturalny czy przez cesarskie cięcie?
Poród naturalny to wysiłek, zwiększona praca serca, powiększone naczynia krwionośne, ryzyko krwotoku po porodzie.
CC to znowu operacja...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 12:34   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Niska krzepliwość krwi a poród

Kobietom, które przygotowują się do cesarki zwykle oznacza się stopień krzepliwości, co moze świadczyc o tym, że nie bez znaczenia jest współczynnik przy własni operacyjnym porodem . a raczej odwrotnie- niska krzepliwość stanowi dość poważny problem w sytuacji kiedy pacjentka będzie poddana cięciu cesarskiemu...
Wydaje mi się, ze jesli istnieje wątpliwość co do krzepliwosci najlepiej porozmawiać z lekarzem
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 13:12   #3
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Niska krzepliwość krwi a poród

Chorujesz na serce? Osoby, które nie leczą się „sercowo” mają wskaźnik INR = 1

Jestem w temacie przez mamę (nie jest w ciąży , ale po operacji wymiany zastawek) Na 7 dni przed operacją odstawiła lek na krzepliwość krwi, teraz bierze jak przed zabiegiem
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 13:23   #4
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Niska krzepliwość krwi a poród

Nie, nie choruję na serce. Tylko w mojej rodzinie była osoba chora na hemofilię. Ja nie mam hemofilii, ale najprawdopodobniej jestem nosicielką zespołu (i tu nie pamiętam nazwy), który polega na rozrzedzeniu osocza we krwi i produkcji tej samej ilości płytek krwi, co jest za małą ilością, zeby zasklepić ranę w przypadku takiego rozrzedzenia. Tyle zrozumiałam od pani doktor.
Nie wiem jaki ja mam wskaźnik, badania mam dopiero w piatek, wyniki pewnie w połowie przyszłego tygodnia, ale chciałam sie do tego czasu jak najwięcej dowiedzieć.

Mariqo, też tak myślałam, ze jak niska krzepliwość to tylko naturalnie, ale okazuje się, ze po naturalnym ciężko jest podać leki zakrzepowe, bo mogą spowodować skrzepy. Stąd moje pytanie, bo też myślałam, ze to logiczne.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.