znamię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 08:46   #1
agatkarobusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 97

znamię


3 tygodnie temu natrafilam na artykul o czerniaku i postanowilam obejrzec swoje znamiona.jedno mnie niepokoi.ma ok 1,5mm jest wypukle jasno-brazowe na okolo i czarne na czubku i z boku.nie zmienia sie,odkad pamietam jest takie samo,nie krwawi itd.,ale chcialabym je skontrolowac.niestety pracuje i wolne bede miala dopiero za dwa tygodnie.zwlekalam juz 3 i zastanawiam sie,zy skoro nie ma zadnych niepokojacych oznak,poza tym,ze jest ono dwukolorowe,to kolejne 2 tygodnie zwloki beda miec jakies znaczenie?czy jesli lekarz zadecyduje wyciecie znamienia,to konieczne jest szczepienie przeciw wzw b i jesli tak,to jak to wygląda(ile dawek?jakie odstępy?jaki koszt?ile trzeba czekac z wykonaniem zabiegu,zeby szczepionka zaczela dzialac?)
załączam zdj znamienia pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00049.jpg (29,5 KB, 38 załadowań)
agatkarobusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 15:36   #2
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: znamię

gdybym ja pokazala tutaj swoje zdjecie z moimi znamionami to bys byla szczesliwa i powiedziala ze nic ci nie jest,kazdy z nas ma znamiona twoje wyglada zupelnie normalnie,ja mam gozej bo mam duzo i to taskch dziwnych ale mam je obserwowac i jak kazdy unikac smazenia sie na sloncu,jesli masz jasna karnacje lepiej stosuj wysokie filtry nie sztuka miec opalona skore i nie daj boze czerniaka ale nie martw sie tym malym pieprzykiem
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 23:09   #3
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: znamię

nie ma co panikowac za wczesnie ale wizyta u dermatologa przyda sie zawsze.pokazesz mu wtedy wszystkie "podejrzane" pieprzyki i znamiona. podejrzane moze byc znamię, które ma nierownomierny, poszarpany kształt, nierowny kolor, czasem nawet błękitny, kiedy coś się sączy z pieprzyka.i tak jak zostalo powiedziane- kremy z filtrem, unikac smazenia się i zawsze zabezpieczac dokladnie filtrem znamiona.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.