Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 08:57   #2221
gad
Rozeznanie
 
Avatar gad
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 726
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a w ktorym miejscu konkretnie, moglabys opisac mniej wiecej? znam tamte okolice bardzo dobrze, ale zielarskiego tam nie kojarze nigdzie
__________________
Wymienię nowy zestaw Dax Cosmetics,2kremy+2peeling i+maseczka

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504842

gad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:56   #2222
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jadąc Marszałkowską od centrum po prawej stronie, za tymi filarami kawałek... Trudno opisać jego lokazlizację, na pewno ma napis o naturalnym miodzie,. Wchodzi się przez metalowe brązowe drzwi...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 18:14   #2223
indywiduum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny! Widzę, że jesteście obeznane w temacie farbowania henną, więc mam do Was takie pytanie: od kilku miesięcy farbuję włosy henną ciemny brąz firmy Khadi. Od początku wakacji nie farbowałam, bo planowałam, że może pod wpływem słońca i słonej wody henna się spłucze. Naturalny kolor moich włosów to ciemny blond i miałam zamiar tak pod koniec wakacji lekko rozjaśnić (tak o 2 tony) włosy i dorzucić trochę rudych odcieni. Rzeczywiście kolor przez 2 miesiące trochę się zmył i wczoraj rano potraktowałam włosy henną jasny brąz z dodatkiem naturalnej henny. Po wysuszeniu włosów myślałam, że się przewrócę:
Kolor wyszedł bardzo ciemny, w średnio oświetlonym pomieszczeniu wydaje się być ciemniejszy niż po hennie ciemny brąz. Jedynie w świetle pojawiają się kasztanowo rude refleksy.

Jest może jakiś sposób, aby wypłukać trochę indygo/rozjaśnić/pokryć czymś jaśniejszym hennę? Trzymałam ją tylko godzinę na włosach (powinno się od 0,5h do 2h) i wieczorem specjalnie umyłam włosy szamponem, zeby kolor stracił trochę na intensywności. Niestety nic z tego.

I drugie pytanie: Czy mogę użyć henny Venita, na hennę Khadi? Khadi jest w 100%% naturalna, natomiast Venita ma trochę dodatków.

się rozpisałam, ale jestem zdesperowana :P
indywiduum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 18:35   #2224
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez indywiduum Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Widzę, że jesteście obeznane w temacie farbowania henną, więc mam do Was takie pytanie: od kilku miesięcy farbuję włosy henną ciemny brąz firmy Khadi. Od początku wakacji nie farbowałam, bo planowałam, że może pod wpływem słońca i słonej wody henna się spłucze. Naturalny kolor moich włosów to ciemny blond i miałam zamiar tak pod koniec wakacji lekko rozjaśnić (tak o 2 tony) włosy i dorzucić trochę rudych odcieni. Rzeczywiście kolor przez 2 miesiące trochę się zmył i wczoraj rano potraktowałam włosy henną jasny brąz z dodatkiem naturalnej henny. Po wysuszeniu włosów myślałam, że się przewrócę:
Kolor wyszedł bardzo ciemny, w średnio oświetlonym pomieszczeniu wydaje się być ciemniejszy niż po hennie ciemny brąz. Jedynie w świetle pojawiają się kasztanowo rude refleksy.

Jest może jakiś sposób, aby wypłukać trochę indygo/rozjaśnić/pokryć czymś jaśniejszym hennę? Trzymałam ją tylko godzinę na włosach (powinno się od 0,5h do 2h) i wieczorem specjalnie umyłam włosy szamponem, zeby kolor stracił trochę na intensywności. Niestety nic z tego.

I drugie pytanie: Czy mogę użyć henny Venita, na hennę Khadi? Khadi jest w 100%% naturalna, natomiast Venita ma trochę dodatków.

się rozpisałam, ale jestem zdesperowana :P
Taka zabójcza trwałość jest cechą charakterystyczną henny i raczej niewiele da się tu zrobić. Myślę, że przy następnych farbowaniach, jeśli zamierzasz uzyskać rude odcienie, to powinnaś dodawać do papki dużo kwasu (cytryna, ocet). Może to coś da, chociaż czarno to widzę
Henny venita możesz użyć na pewno i to zarówno w postaci proszku jak i balsamu. Te dodatki nie zmasakrują ci włosów, to po prostu sztuczne składniki. Tylko to z końca składu to paskudztwo. W każdym razie mi po miesiącach farbowania proszkową Venitą nic się złego z włosami nie stało, chociaż Khadi daje ładniejsze odcienie i jest lepszej jakości (porównuje tylko rude odcienie)
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 10:37   #2225
indywiduum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Naolejowałam włosy przez noc, umyłam ziołowym szamponem, później raz jeszcze je umyłam - tym razem szamponem Pantene Pro V, na końcu potraktowałam je odżywką i mam wrażenie, że kolor nieco zelżał. Niestety najbardziej na czubku głowy, gdzie został już tylko wściekłorudy odblask xD
Chyba się jeszcze trochę pomęczę

Dzięki ;]
indywiduum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 14:40   #2226
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Poczytałam sobie.. ufff, sporo tego, ale i tak mam pytania.
Postanowiłam zapuszczać włosy i w związku z tym przejść na naturalne, nie niszczące włosów barwniki. Kiedyś robiłam się na marchewę właśnie henną, ale teraz chcę pozostać przy ciemnej czekoladzie, mocnej kawie etc... z henny i indygo, lub kupię jakąś gotową mieszankę. Ale jakich dokładnie balsamów dodajecie do robionej paćki, ew. ile miodu dodawać?
I co po spłukaniu? Bo pamiętam, że włosy szorstkie są... Czym traktujecie by dobrze się układały?
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 21:19   #2227
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Poczytałam sobie.. ufff, sporo tego, ale i tak mam pytania.
Postanowiłam zapuszczać włosy i w związku z tym przejść na naturalne, nie niszczące włosów barwniki. Kiedyś robiłam się na marchewę właśnie henną, ale teraz chcę pozostać przy ciemnej czekoladzie, mocnej kawie etc... z henny i indygo, lub kupię jakąś gotową mieszankę. Ale jakich dokładnie balsamów dodajecie do robionej paćki, ew. ile miodu dodawać?
I co po spłukaniu? Bo pamiętam, że włosy szorstkie są... Czym traktujecie by dobrze się układały?
Jeśli chcesz farbować na ciemno, to nie musisz nic dodawać. Możesz ewentualnie dodać jakąś odżywkę, ale bez silikonów. Proporcje dowolne. Po spłukaniu najlepiej niczym nie traktować włosów, bo kolor musi się utrwalić.
Nigdy nie miałam szorstkich włosów po farbowaniu, najwyżej sztywniejsze niż zwykle. Jeśli masz ten problem to może coś da właśnie dodatek odżywki do papki.
O układaniu niewiele mogę powiedzieć, bo nie praktykuję. Moje włosy są całkowicie nieukładalne (ale nie przez hennę).
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-28, 22:18   #2228
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Postanowiłam zapuszczać włosy iw związku z tym przejść na naturalne, nie niszczące włosów barwniki. Kiedyś robiłam się na marchewę właśnie henną, ale teraz chcę pozostać przy ciemnej czekoladzie, mocnej kawie etc... z henny i indygo, lub kupię jakąś gotową mieszankę. Ale jakich dokładnie balsamów dodajecie do robionej paćki, ew. ile miodu dodawać?
I co po spłukaniu? Bo pamiętam, że włosy szorstkie są... Czym traktujecie by dobrze się układały?
Jeśli chcesz farbować 100% henną na stronie Mazideł masz podane proporcje, w jakich należy mieszać ją z indygo, amlą, itp. Gdzieś tutaj rzucałam linkiem.

Po mazidłowej hennie nie stosuję żadnych odżywek, włosy absoltnie nie sa szorstkie, przeciwnie, ale też myję je delikatnym szamponem ("księżniczkowym" )

Nie dodaję żadnych balsamów, hennę rozrabiam z cytryną.

Ale oczywiście wszystko zależy też od rodzaju włosów, itp. indywidualnych spraw. To, co służy jednym włosom - innym - niekoniecznie.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 23:51   #2229
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziękuję za szybką odpowiedź
Czy możesz podać przykład jakiejś bezsilikonowej odżywki?
Szczerze przyznam, że nigdy nie zwracałam na to uwagi... Ostatnio używam jakiejś z Lidla do włosów farbowanych... Mam jeszcze dosyć krótkie włosy, ale systematycznie farbowane, więc trochę zniszczone. Nie wyobrażam sobie by po myciu nie posmarować.. Czy serio po hennie tak się da?
Moje włosy też są nieukładalne, sztywne, proste druty.. ale zawsze starałam sieje jakoś podcinać, cieniować co by jakoś wyglądały...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 00:17   #2230
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Dziękuję za szybką odpowiedź
Czy możesz podać przykład jakiejś bezsilikonowej odżywki? .
Nie orientuję się w odzywkach. Od jakiegoś czasu nie używam odżywek poza olejami (np. kokosowy, migdałowy).

Zmieniłam też hennę i myję włosy dosyć delikatnym szamponem. Od tamtej pory moje włosy się całkiem zmieniły. Nie są suche, sztywne i szorstkie.

Nie wiem, czy każde tak zareagowałyby na zmianę pielęgnacji. Moim bardzo posłużyła. Jest ich jakby duzo więcej. Ale, jak wspomniałam, to indywidualna sprawa.

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2010-08-29 o 13:56
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 09:50   #2231
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A co to znaczy "olejowanie włosów"? Bo czytałam, że dziewczyny to robią... I ewentualnie czym, jakim olejem i na jak długo się smaruje włosy?
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 11:58   #2232
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Savanoja, poczytaj sobie forum na temat pielęgnacji włosów. Tam znajdziesz wszystko o olejowaniu, a także o bezsilikonowych kosmetykach do włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 12:32   #2233
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
A co to znaczy "olejowanie włosów"? Bo czytałam, że dziewczyny to robią... I ewentualnie czym, jakim olejem i na jak długo się smaruje włosy?
Podałam przykłady tych olejów dwa posty wyżej

Plus - zajrzyj do wątku, o którym napisała Lisbeth.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 15:40   #2234
Kenamysz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, proszę Was o radę.

Od jakiegoś czasu maluję włosy henną i mieszankami roślinnymi. Wcześniej miałam włosy rozjaśniane i farbowane chemią. Przez to mieszanka z Khadi ciemny brąz wyszła mi popielato - zielonkawa na końcówkach, odrosty mam ładne i dobrze przyjmują hennę.

Chciałam ujednolicić kolor i często farbowałam włosy henną. Jak nie czystą to mieszanką, teraz mam na włosach co najmniej trzy kolory. A co najgorsze - włosy są ładne, gładkie i błyszczące ale strasznie oklapłe! Mam rzadkie włosy, a teraz kiedy są takie klapnięte, prześwitują mi uszy i czuję się okropnie.

Czy da się hennę jakoś wypłukać? Nakładałam ją w krótkich odstępach czasowych i wiem, że mogła się na nich nagromadzić, stąd to obciążenie... Myję włosy codziennie i niestety nie widzę, żeby henna się wypłukiwała. Jak jej się pozbyć? Proszę o pomoc.
Kenamysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 18:02   #2235
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny Trochę się tu gubię, ale poszukam... na szczęście cierpliwa jestem
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 12:18   #2236
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kenamysz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę Was o radę.

Od jakiegoś czasu maluję włosy henną i mieszankami roślinnymi. Wcześniej miałam włosy rozjaśniane i farbowane chemią. Przez to mieszanka z Khadi ciemny brąz wyszła mi popielato - zielonkawa na końcówkach, odrosty mam ładne i dobrze przyjmują hennę.

Chciałam ujednolicić kolor i często farbowałam włosy henną. Jak nie czystą to mieszanką, teraz mam na włosach co najmniej trzy kolory. A co najgorsze - włosy są ładne, gładkie i błyszczące ale strasznie oklapłe! Mam rzadkie włosy, a teraz kiedy są takie klapnięte, prześwitują mi uszy i czuję się okropnie.

Czy da się hennę jakoś wypłukać? Nakładałam ją w krótkich odstępach czasowych i wiem, że mogła się na nich nagromadzić, stąd to obciążenie... Myję włosy codziennie i niestety nie widzę, żeby henna się wypłukiwała. Jak jej się pozbyć? Proszę o pomoc.
Nie pozbędziesz się henny do końca, ale kolor może ci się rozjaśnić. Najlepiej nie farbuj włosów przez jakiś czas, a powinno ci się to trochę wypłukać, zwłaszcza z rozjaśnianej części.
A oklapniętę włosy to raczej nie wina henny. Wprawdzie panuje przekonanie o tym jak to papka obkleja włosy kolejnymi warstwami przy każdym farbowaniu, ale po sobie widzę, że to nieprawda.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-30, 17:41   #2237
Kenamysz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth, dziękuję za odpowiedź. Może to oklapnięcie to faktycznie wina szamponu. Na razie nie będę malować włosów, poczekam miesiąc, lub nawet kilka i zobaczę co dalej.
Kenamysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 16:38   #2238
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Błagam, niech ktoś mnie oświeci! czym się różni basma ( w sensie basma to inne zioło nie henna?) od chny i czy chna=henna???
I skoro basma barwi na ciemniejszy kolor niz henna (rudawy) to dlaczego by farbować jasne wlosy na czarno zaleca się uzycie henny (nie basmy) a potem indygo.

I czy po "hennowaniu" używanie odzywek proteinowych jest niestosowne? znacznie bardziej wypłukuje się kolor?

Jeśli się powtarzam to po prostu skierujcie mnie do jakiegos pomocnego linku gdzie temat był poruszany
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 17:10   #2239
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazis Pokaż wiadomość
Błagam, niech ktoś mnie oświeci! czym się różni basma ( w sensie basma to inne zioło nie henna?) od chny i czy chna=henna???
I skoro basma barwi na ciemniejszy kolor niz henna (rudawy) to dlaczego by farbować jasne wlosy na czarno zaleca się uzycie henny (nie basmy) a potem indygo.

I czy po "hennowaniu" używanie odzywek proteinowych jest niestosowne? znacznie bardziej wypłukuje się kolor?

Jeśli się powtarzam to po prostu skierujcie mnie do jakiegos pomocnego linku gdzie temat był poruszany
chna to henna a basma to inaczej indygo ...
Gdybyś chciała na ciemno ufarbować samym indygo miałabyś niebieskie włosy, a henna użyta przed indygo daje ciemny brąz . Możesz również zrobić mieszankę henny z indygo i amlą by uzyskać ciemny brąz.

A co do tych odżywek proteinowych to nie wiem, ogólnie każda maska dłużej trzymana wypłukuję hennę, lepiej z nią współgrają oleje.
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 18:11   #2240
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

u mnie oleje wypłukują kolor, szczególnie po całonocnym trzymaniu nawet bardziej niż odżywki/maski, choć i one pozbawiają moje hennowane włosy koloru aby zatrzymać kolor na ciut dłużej używam psikaczy biovaxa
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 23:11   #2241
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
chna to henna a basma to inaczej indygo ...
Gdybyś chciała na ciemno ufarbować samym indygo miałabyś niebieskie włosy, a henna użyta przed indygo daje ciemny brąz . Możesz również zrobić mieszankę henny z indygo i amlą by uzyskać ciemny brąz.

A co do tych odżywek proteinowych to nie wiem, ogólnie każda maska dłużej trzymana wypłukuję hennę, lepiej z nią współgrają oleje.
A na czarno? ja czytałam że indygo na czarno z niebieskim polyskiem barwi, ewentualnie zbyt jasne wlosy moga wyjsc niebieskie. A zeby uzyskac czerń najlepiej wlasnie najpierw henna, potem indygo.
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 23:29   #2242
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazis Pokaż wiadomość
A na czarno? ja czytałam że indygo na czarno z niebieskim polyskiem barwi, ewentualnie zbyt jasne wlosy moga wyjsc niebieskie. A zeby uzyskac czerń najlepiej wlasnie najpierw henna, potem indygo.
Ja robiłam właśnie tak dwuetapowo. Pytanie jaki masz kolor bazowy? ja mam kasztanowy brąz (naturalny), ale dużo lepiej mi w ciemnych barwach. To bylo moje trzecie hennowanie- poprzednie byly na mieszaninie indygo i henny w proporcji 1/3 henny i reszta indygo - ale efekt był dla mnie ciągle za jasny, zbyt zbliżony do mojego naturalnego i szybko się zmywał- dlatego wypróbowałam farbienie dwuetapowe( najpierw henna- zmyć, wysuszyć, potem indygo)

I powiem Ci, że wyszedł mi śliczny czarny z jednej strony mieniący sie na niebieskawo w świetle, ale też nie taki zimny przez hennę pod spodem. Ogolnie już dwa miesiące się nie farbiłam i dalej się trzyma bardzo mocno tylko odrostki delikatne;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-31, 23:37   #2243
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No i czy naprawdę tak dużo potrzeba henny/indygo do pomalowania wlosów siegajacych do zapięcia stanika, wszedzie podają 500g do wlosow dlugich...

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:30 ----------

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Ja robiłam właśnie tak dwuetapowo. Pytanie jaki masz kolor bazowy? ja mam kasztanowy brąz (naturalny), ale dużo lepiej mi w ciemnych barwach. To bylo moje trzecie hennowanie- poprzednie byly na mieszaninie indygo i henny w proporcji 1/3 henny i reszta indygo - ale efekt był dla mnie ciągle za jasny, zbyt zbliżony do mojego naturalnego i szybko się zmywał- dlatego wypróbowałam farbienie dwuetapowe( najpierw henna- zmyć, wysuszyć, potem indygo)

I powiem Ci, że wyszedł mi śliczny czarny z jednej strony mieniący sie na niebieskawo w świetle, ale też nie taki zimny przez hennę pod spodem. Ogolnie już dwa miesiące się nie farbiłam i dalej się trzyma bardzo mocno tylko odrostki delikatne;D
Ja to w sumie na calosci mam czarny wyprany trochę, uzyskany chemią, miejscami wpada w ciemny braz chyba, a odrosty moj naturalny ciemny blond/jasny brąz.

Wlasnie z mixow indygo z henna wychodzą brazy bardziej, a etapowo czerń.
Zeby i mi się tak trzymał byłabym wniebowzięta
Ale zastanawiam się też czy jak się bedzie spierac, to nie spierze sie za bardzo wierzchnia warstwa-indygo i na odroscie będę miala rudawy kolorek...
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 07:59   #2244
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja szczerze nie miałam tego problemu. Indygo trzyma się bardzo mocno- pierwsze się utlenia, to prawda, ale jest to tak czy siak na tyle dlugi proces, że da się przeżyć. u mnie tak jak mówię wymagało to dokładnie trzech farbowań. A kolejny raz zrobić samo indygo i wierz mi będzie trzymać jak trzeba;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-01, 18:59   #2245
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazis Pokaż wiadomość
No i czy naprawdę tak dużo potrzeba henny/indygo do pomalowania wlosów siegajacych do zapięcia stanika, wszedzie podają 500g do wlosow dlugich...
Ile? 500g? Na swoim przykładzie powiem ci, że na moje włosy (ponad 50cm) wystarczyło 100g proszku. Jeśli gdzieś podają 500g, to chyba chodzi o gotową papkę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 11:40   #2246
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja mam problem z uzyskaniem idealnego odcieniu brązu jestem brunetką i raz wychodzi mi kasztanowy (po użyciu samej henny) a po mieszance z indygo zbyt ciemny, wręcz czarny kupiłam kiedyś khadi orzechowy brąz, ale dawał taka brzydką fioletową poświatę na włosach

teraz farbuję dwuetapowo-najpierw henna a potem gotowa mieszanka khadi ciemny brąz chyba będę musiała dodawać do niego więcej henny by nie wychodził taki ciemny
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 01:34   #2247
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;21802543]Ile? 500g? Na swoim przykładzie powiem ci, że na moje włosy (ponad 50cm) wystarczyło 100g proszku. Jeśli gdzieś podają 500g, to chyba chodzi o gotową papkę.[/QUOTE]


http://mazidla.com/index.php?option=...d=303&Itemid=2

http://hennaindygo.helfy.pl/henna-indygo

np na tych stronach w przepisie na koncu podane sa ilosci jakie sa potrzebne zaleznie od dlugości włosów... i do dlugich 500 g pisza, wydaje mi sie to bardzo dużo i co za tym idzie b. drogo za jedno razowe malowanie .
A ty Lisbeth, jakie masz wlosy, ze Ci 100g starcza na 50 cm--to dokąd Ci sięgają?
grube cienkie?bujne, proste?

Już nie wiem teraz ile zamówić tych proszków.
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 05:33   #2248
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja może powiem na swoim przykładzie. Mam włosy dosyć gęste i troszkę cieniowane. Do tej pory starczało 100g (włosy do ramion i troszkę poniżej), potem musiałam już mieć 150g a teraz (włosy ok 4cm przed zapięciem stanika) zużyłam 200g. Efek: równomiernie pokryte włosiska i to naprawdę sporą ilością papki . Więc jeśli nie masz ekstremalnie gęstych włosów to 200g spokojnie starczy na takie do zapięcia stanika... i to nie oszczędzając
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 10:38   #2249
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To chyba wymyśliłam superoszczędną technikę farbowania. Moje włosy sięgają prawie do talii. Mają resztkę grzywki i cieniowania, których się pozbywam na rzecz równej długości. Nie są ani rzadkie ani bardzo cienkie, niczym się nie wyróżniają, oprócz tego, że są całowicie proste i zupełnie niepodante na układanie.
100g proszku khadi wystarczyło mi na dokładne pofarbowanie, chociaż taka długość włosów jest już dość trudna w 'obsłudze'. Ilość mieszanki wyszła idealna.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 11:54   #2250
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

No to faktycznie super oszczedna technika
Uspokoiłyście mnie że nie potrzebuję az tyle tego zielska na moje włosy.

A jeszcze zapytam dodatkowo, ile razy farbowałas Lisbeth i czy kolor sie trzyma?
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.