62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-09, 18:07   #1
maly_konyk
Przyczajenie
 
Avatar maly_konyk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9

62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)


Cześć,

Kupiłam z chłopakiem mieszkanie, które jest dość duże (62m) , ale ma tylko dwa pokoje .
salon jest dość nieustawny, ponieważ jest szeroki lecz krótki. Chciałabym mieć koniecznie miejsce na stoł z krzeslami oraz miejsce wypoczynkowe z kanapami i jakąś meblościanką na telewizor,
ale niechciałabym blokować dostępu do tarasu. I troszke nie mam koncepcji. Drugi pokój to sypialnia z miejscem do pracy więc jest dużo łatwiej umeblować.
Może Wy macie jakiś pomysł jak to ładnie zgrac?
Dodam że kuchnia musi być w tym miejscu co na zdjęciu łazienka i garderoba również.

Jeżeli to ułatwi to podam dokłady metraż :
pokój dzienny (salon) bez kuchni ma 20m
mniejszy pokój ma 17,5 m
przedpokój 7,6.

Liczę na Waszą inwencji )
w załączeniu przesyłam plan mieszkania
poozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (55,4 KB, 112 załadowań)
maly_konyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 17:23   #2
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

nie podoba mi się to mieszkanie .. nie mam żadnego pomysłu ... może warto pomyśleć nad przerobieniem go na 3 pokojowe ?

te drzwi tarasowe wszystko psują :P

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2012-06-14 o 17:26
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:01   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Dla mnie problemem byłaby raczej mała kuchnia, niż salon, który wbrew pozorom jest całkiem ustawny.
Załączam swoją propozycję naszkicowaną na szybko. Odwróciłam kanapę tyłem do kuchni, bo jaka to przyjemność patrzeć ciągle na gary Miejsce na duży stół też się znalazło. Telewizor stanąłby na niskich szafkach, pomiędzy oknem a drzwiami balkonowymi weszłaby wysoka szafka, np. regał na książki. Za kanapą w kierunku kuchni jakaś komoda albo szafki, w zależności od potrzeb. Kanapę można też odwrócić tyłem do stołu, a tv umieścić na ścianie po lewej stronie (tam gdzie narysowałam tylko jakąś komodę w rogu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maly_konik.jpg (63,3 KB, 62 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 08:40   #4
maly_konyk
Przyczajenie
 
Avatar maly_konyk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Ilena. Wiem ze najlepiej byloby zrobić 3 pokoje na tej powierzchni, lecz problem jest taki, że sa tylko dwa okna. a sciana miedzy pokojem a salonem w 1/4 jest nie do ruszenia ponieważ jest tam ogrzewanie itd i to duzy problem.

Elfia4 Twoj pomyl o wiele mi rozjasnil sprawe. dzieki bardzo , wezme wszystko pod uwage. Gdybys miala jeszcze jakąs wene tworcza to pisz
maly_konyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 12:59   #5
ptasiakasiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Z ciemnej chmurki
Wiadomości: 177
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Szczerze mówiac tak patrzę na ten rzut i zastanawiam się co was skusiło na kupno sporego mieszkania, w którym jednak na nic nie ma miejsca. Mam 67 m2, a o wiele większy salon i osobną wydaje mi się, że około 2 razy większa kuchnię, osobną łazienkę i WC i jeszcze mam zajęte miejsce na schody. No i co z dziećmi potem? :PP Wiem, wiem, marudzę, ale kupując mieszkanie trzeba patrzeć przyszłościowo i planować to czego teraz możemy nie mieć w naszych planach, bo jak to mawiają niektórzy ludzie czasem życie weryfikuje nasze plany :P
Przepraszam, że nie na temat. Pomysł Elfia4 uważam za fajny i też raczej przejęłabym się mikroskopijną kuchnią.
ptasiakasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 18:21   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Tak źle z tym miejscem w mieszkaniu to nie jest. Po przestawieniu ścianek spokojnie da się wyodrębnić jeszcze jeden pokój. Aczkolwiek na tym metrażu 3 niezbyt wielkie pokoje spokojnie da się zmieścić.
Plusem tego mieszkania jest duża garderoba i przestronne pokoje. Minusem wszystkie okna na jednej stronie, co ogranicza możliwość zmiany układu pomieszczeń i powoduje, że ewentualny dodatkowy pokój byłby wąski i długi.
Osobiście zmniejszyłabym łazienkę robiąc większą kuchnię, bo dla mnie potrzebne jest miejsce w kuchni, a nie ogromna łazienka.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:21   #7
maly_konyk
Przyczajenie
 
Avatar maly_konyk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Powiem tak, w mojej sytuacji nie musze martwic się tym, że za np 4 lata pojawi sie dziecko i bedzie problem z miejscem, bo wtedy zamienie mieszkanie na inne, wieksze. W tym mieszkaniu uwiodla mnie piekna garderoba i cudowny widok z tarasu sadze ze dla 2 osob lepiej mieszkac w mieszkaniu 62m niz w 39 jezeli i tu i tu mam dwa pokoje.
Lubie przesten, korytarz i lazienka jest cudowna. salon moze mniej ustawny ale za to czuc duzo miejsca wszedzie.
a macie ciekawe pomysly na aranzacje? : ) Chetnie wyslucham wszyskich opini
maly_konyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:43   #8
Bounty_
Rozeznanie
 
Avatar Bounty_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 834
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Mój pomysł na kuchnie z salonem

Ten prostokąt przed stołem to mała wyspa, oddzielająca kuchnie od reszty (może trochę za daleko narysowałam)
ja mam taką wyspę ( z wyższą ścianką -> coś takiego http://www.urzadzamy.pl/galeria/wnetrza-dnia/77/) - bardzo wygodne, goście nie widzą co robię w kuchni no i + za dodatkowy blat roboczy

prostokąty pod oknem to jakieś komody, witrynka
wypoczynek, ława

To takie moje luźne propozycje może akurat jakiś pomysł się zrodzi
Cytat:
a macie ciekawe pomysly na aranzacje?
a jakie wnętrza Ci się podobają? nowoczesne czy klasyczne? jakie kolory?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (59,1 KB, 46 załadowań)
__________________
Bounty_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:10   #9
maly_konyk
Przyczajenie
 
Avatar maly_konyk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Ciekawa propozycja ja tez wymyslilam jeden projekt ale wrzuce dopiero jak narysuje.
Lubie wnetrza nowoczesne ale takie , ktore sa przytulne i mozna poczuc sie jak "w domu" ,a nie jak na uporzadkowanej wystawie, jezeli wiecie o co mi chodzi.
Obecnie mam mieszkanie w kolorach ziemi i czuje sie w nim super, ale mysle sobie że chciałabym odrobine odmiany.
Podobaja mi sie czerwone kanapy ale kuchnie planuje bezowo-kawową z drewnianymi blatami i nie wiem czy to wszystko nie bedzie sie "gryzc" ..
maly_konyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:40   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Sensownie pomyślałaś z tą wyspą. Coś takiego chodziło mi po głowie. Dla mnie większy blat roboczy w tak małej kuchni to właściwie konieczność, ale nie każdy dużo gotuje czy piecze, więc może komuś wystarczy mały skrawek blatu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 08:30   #11
maly_konyk
Przyczajenie
 
Avatar maly_konyk
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

nie wiem czemu tak wolno moderator dodaje posty.

Tak dziewczyny macie racje, kuchnia jest mala. Ja obecnie mam okolo 2x wieksza i podejrzewam ze ciezko bedzie mi sie odnalesc w nowej, ale mam dobrego fachowca od mebli , bedzie duzo schowkow , szafek, piekarnik bedzie w szafie, zlew jednokomorowy no i jakos musze sie zmiescic, chociaz zaluje bo bardzo lubie gotowac. ta wyspa to super pomysl, sama o niej myslalam, ale powiem Wam szczerze, że jak wejde do tego mieszkania to wydaje mi sie ono inne niz w projekcie. mam wrazenie ze odleglosc od kuchni do okna jest mniejsza.. i wtedy wyspa zawaliłaby pokoj.
Musze podjechac tam i zmierzyc wszystko na spokojnie chociaz moze mi sie wydawac tak przez to ze to surowe mieszkanie, bez podlogi.
Poczatkowo w projekcie od dewelopera tak to rozplanowali (zdjecie nizej). I rozwiazanie wydaje sie bardzo sensowne ale nie potrafie tego zobaczyc jak juz tam jestem.Mysle sobie, ze to wszystko sie tam nie zmiesci. Najlepiej to wezme butelki albo kamyczki i poloze w miejsce tych mebli z projektu. Automatycznie bedzie widac ktore rozwiazanie jest najlepsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg acscasc.jpg (58,7 KB, 28 załadowań)
maly_konyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 10:10   #12
Bounty_
Rozeznanie
 
Avatar Bounty_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 834
Dot.: 62m - 2pokoje, pomóżcie urządzić ! :)

Cytat:
Napisane przez maly_konyk Pokaż wiadomość
nie wiem czemu tak wolno moderator dodaje posty.

Tak dziewczyny macie racje, kuchnia jest mala. Ja obecnie mam okolo 2x wieksza i podejrzewam ze ciezko bedzie mi sie odnalesc w nowej, ale mam dobrego fachowca od mebli , bedzie duzo schowkow , szafek, piekarnik bedzie w szafie, zlew jednokomorowy no i jakos musze sie zmiescic, chociaz zaluje bo bardzo lubie gotowac. ta wyspa to super pomysl, sama o niej myslalam, ale powiem Wam szczerze, że jak wejde do tego mieszkania to wydaje mi sie ono inne niz w projekcie. mam wrazenie ze odleglosc od kuchni do okna jest mniejsza.. i wtedy wyspa zawaliłaby pokoj.
Musze podjechac tam i zmierzyc wszystko na spokojnie chociaz moze mi sie wydawac tak przez to ze to surowe mieszkanie, bez podlogi.
Poczatkowo w projekcie od dewelopera tak to rozplanowali (zdjecie nizej). I rozwiazanie wydaje sie bardzo sensowne ale nie potrafie tego zobaczyc jak juz tam jestem.Mysle sobie, ze to wszystko sie tam nie zmiesci. Najlepiej to wezme butelki albo kamyczki i poloze w miejsce tych mebli z projektu. Automatycznie bedzie widac ktore rozwiazanie jest najlepsze.
rozumiem, nam przy projektowaniu wydawało się, że w kuchni będzie mało miejsca, a zmieściła się ogromna zabudowana szafa a nie mogliśmy sobie wyobrazić, gdzie tam wejdzie lodówka, piekarnik, zlew??
nasza kuchnia--jadalnia-- salon jest w kształcie prostokąta o wymiarach 3,6x 7m
wydawało nam się, że to się nie zmieści, wszyscy mi odradzali wyspę (łącznie ze stolarzem) a ja się uparłam i to był najlepszy wybór
Pewnie czułabym się źle jakbym miała coś szykować przy gościach, a tak to nie widać co tam robię

My sobie pozaklejaliśmy taśmą papierową gdzie co będzie stać

u mnie wyspa jest od szafek 90 cm i jest wygodnie kuchnia ma 3,6 x ok 2 m później jest stół i reszta - salon

Pozdrawiam!
__________________
Bounty_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.