Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013 cz.11 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 12 części naszego wątku ??
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013, cz.12 2 4,00%
Brzuszki rosną, dzieci też a nasz wątek jest the best! Mamy V-VI 2013 cz.12 0 0%
Trzęsą się brzuszki, wychodzą pępuszki, niedługo ujrzymy maluszki. V-VI 2013 cz.12 1 2,00%
Powoli bać się zaczynamy, bo plan porodu już napisany. Mamy V-VI 2013 cz.12 0 0%
Coraz większe brzuchy mamy, ale jeszcze nie pękamy. Mamy V-VI 2013, cz.12 1 2,00%
Wielkie brzuszki już widać z dala, lecz jeszcze nie chcemy iść do szpitala. V-VI 2013 1 2,00%
Zaciskamy mocno nóżki, jeszcze nie czas na maluszki. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.12 25 50,00%
Na porody już czekamy-która pierwsza? Obstawiamy! Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.12 8 16,00%
Do dnia porodu już całkiem blisko ale jesteśmy gotowe na wszystko. V-VI 2013 cz.12 5 10,00%
Porodów powoli nadchodzi czas co cieszy ale i przeraża nas! Mamy V-VI 2013 cz.12 0 0%
Przed porodem stracha mamy, ale dzielnie się wspieramy. Mamy V-VI 2013 cz.12 6 12,00%
Czas leci jak szalony, niedługo nasz poród upragniony. Mamy MAJ-CZERWIEC 2013 cz.12 1 2,00%
Głosujący: 50. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 07:48   #1321
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

W pytaniu na śniadanie było o surogatkach.. Jakoś mnie przeraża takie coś.. troche jak sprzedawanie nerki.. może gorsze nawet..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 07:48   #1322
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Hej dziewczynki

Ja zapomniałam, że w ogóle to już 32tc u nas

Wczoraj byliśmy na SR i sukces osiągnięty TŻ powiedział, że chce być przy porodzie koniecznie, bo do tej pory się zapierał, że nie chce, jeszcze mu ciotki w Wigilię na baniak siadły, że facet nie powinien, że później patrzy już inaczej na kobietę, bla bla bla..... A wczoraj nam puścili filmik Cud narodzin czy jakoś tak i były wywiady z parami, które w sumie w większości rodziły w domu, mężowie sami bez położnych przyjmowali poród no i się później wypowiadali, że to był najcudowniejszy dzień w ich życiu, że dzięki temu bardziej czują tą bliskość z dzieckiem i z żoną. Ja w domu rodzić bym nie chciała, ale cieszę się, że mąż dojrzał do tego, że chce być przy porodzie i że to jest piękne, a nie, że straszne, obleśne czy tam nie wiem co.

Łóżeczko złożone, powiem szczerze, że ledwo TŻ wrócił z pracy to się za to wziął i nawet nic mu mówić nie musiałam, bo początkowo byłam przekonana, że będzie chciał je wsunąć pod nasze łóżko i niech leży i czeka, a tu się tak ochoczo zabrał do pracy

axella głowa do góry... Dbaj o siebie i o dziecko - jesteście najważniejsi teraz, a to, że TŻ teraz za bardzo się nie wczuwa to nie miej o to pretensji - niektórzy faceci muszą zobaczyć i dotknąć żeby coś poczuć, ja po cichutku liczę, że po porodzie nastąpi w nim obrót o 360 stopni i okaże się świetnym ojcem

U mnie dzisiaj napad śniegu, więc nawet nie wychodzę z domu....

A i widziałam, że pojawił się temat picia liści malin, otóż u mnie w SR położna kazała wręcz od 36tc pić napar z liści malin 6 łyżeczek na 1 litr wody i to wypijać w ciągu dnia oraz wiesiołek 3x2 tabl. dziennie. Położna powiedziała, że zmiękcza szyjkę macicy przez co poród jest lżejszy i nie wywołuje porodu ani żadnych skurczy, jak już się zacznie akcja porodowa to wtedy ma wpływ na skurcze, ale sam samoistnie tego nie robi. Ponadto mówiła, że od razu widać jak kobieta przyjeżdża na IP czy piła ten napar czy nie - właśnie po stanie szyjki macicy. Co do tego lżejszego porodu to nie do końca wierzę, ale kurde jak może coś pomóc to czemu nie, ja na pewno po skończonym 36tc będę piła napar i wiesiołka wcinała
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 07:52   #1323
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
U nas dziś skończyłyśmy 25 tydzień tak więc witamy w 26 tygodniu
za kolejny tydzień
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 07:53   #1324
MoTyleKsw
Zakorzenienie
 
Avatar MoTyleKsw
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódzkie ;)
Wiadomości: 4 729
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Właśnie prawie zemdlałam nad makrelą TŻ musial dokończyć za mnie robienie śniadania bo prawie odpłynęłam... Jednak 10 minut stania w kuchni to dla mnie za dużo, zwłaszcza rano
Ale już się posiliłam i wróciłam do siebie.




Na pozbawianie praw rodzicielskich jest juz za późno Moja mama miała je ograniczone i nawet zasądzone alimenty (całe 50pln na głowę miesięcznie ) jak moja babcia była naszą rodziną zastępczą. Bacia dostawała je z funduszu alimentacyjnego, więc nawet nie wiem czy one kiedykolwiek zostały spłacone. Niemniej jednak mogłaby użyć takiego argumentu. Sama nie wiem. Nie jestem jeszcze w sobie pogodzona z myślą o tym co będzie jak moi rodzice będą wymagać opieki i wsparcia na codzień... Chyba jeszcze do tego nie dojrzałam. Jedno wiem na pewno, nie mogę mieszkać blisko nich, bo by mi weszli na głowę, oni i rodzeństwo z wiecznymi problemami na własne życzenie... A tak bym chciała kiedyś wrócić do Lublina



Ja uwielbiałam Dzikie Łabędzie. Może dlatego, że tam była mała Eliza, a ja mam tak na drugie Mieliśmy też Biblię dla dzieci w 365 opowiadaniach i też uwielbiałam słuchać historii starotestamentowych. A nie było w nich samych przyjemności


Axella odkąd się dziś obudziłam siedzisz mi w głowie. I biłam się z myślami czy dorzucać swoje 3 grosze do całej tyrady jaka tu już została przeprowadzona (tym bardziej, że mam wrażenie, że ignorujesz moje wypowiedzi dotyczące Waszej sytuacji ) ale stwierdziłam, że muszę się wypowiedzieć.

Dziewczyny piszą, że Cię podziwiają, że to znosisz, że masz tyle siły...
Ja nie widzę w tym siły... A raczej ogromną słabość, którą jest TŻ.

Wydaje mi się, że tak trudno Ci zrezygnować z tego związku bo tak wiele w niego zainwestowałaś. Jak zaszłaś w ciąże to wymarzyłaś sobie jak to będzie idealnie, będziecie szczęśliwą rodziną. I mimo wszystkiego co się po drodze wydarzyło szłaś w zaparte realizując SAMA swoją wizję. Mimo dwóch mega historii z długami TŻa, Twojej utraty pracy, braku jakiegokolwiek jego wsparcia, jego matki, która jeszcze bardziej miesza i wszystkich innych rzeczy Ty postanowiłaś zrobić wszystko, żeby swoje marzenie ratować: wynajęłaś mieszkanie, wzięłaś kredyt (o kredycie nawet nie wiedziałam do wczoraj ), pozwalasz TŻowi, żeby się w mieszkaniu panoszył i strzelał fochy a propos pieska. Wszystko po to by uratować resztę wizji jaką miałaś na początku i może uszczknąć choć troszkę miłości...
Moim zdaniem przerosło Cię to na Twoje własne życzenie. W takiej sytuacji z TŻem pchanie się do wspólnego mieszkania było ponad Twoje możliwości. I psychiczne i finansowe. Ja wiem, że chciałaś dla Zu stworzyć gniazdko, mieć takie Wasze miejsce. Ale trzeba liczyć siły na zamiary... Zamiast tego stworzyłaś gniazdko dla TŻ, kóry tylko się dorzuci do jedzenia, a tak ma wszystko zapewnione, nawet opiekunkę dla pieska!

Oczekujesz od TŻa, żeby Zu była dla niego najważniejsza, ale dla Ciebie samej to on jest najważniejszy... Zu się rozwija w kłębku nerwów...

Mówisz, że wolisz ratować coś niż wyrzucać. Tylko, że to Ty musisz zdecydować, kiedy już zepsuło się na dobre. A mam wrażenie, że ciągle tę granicę przesuwasz...



To samo sobie pomyślałam i z całej sympatii do Alicji uważam, że unieszczęśliwia się na własne życzenie, dlatego nie piszę nic.
Bo o ile można naprawiać coś raz, drugi, ale nie dziesiąty, bo skoro się psuje po raz któryś, to znaczy, że jest już zepsute.
Nie jest łatwo podjąć taką decyzję, ale jeśli się jest w toksycznym związku i zdecyduje się na rozstanie to człowiek w końcu czuje taką ulgę i chęć życia, że widzi nowe możliwości i ma nowe plany




Gratuluję dziewczyny kolejnych tygodni ciąży
__________________
Nasza Miłość - Matylda
11.05.2013

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpre6ydpfblirzx.png

Jestem W Niebie.

Kocham Was





Edytowane przez MoTyleKsw
Czas edycji: 2013-03-08 o 07:54
MoTyleKsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 07:58   #1325
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
z zamrazarki w woreczku, czy z lodowki w plastikowym/zgrzewanym "pudelku"? (jak kluski na parze)
w plastikowym/zgrzewanym z lodówki
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:02   #1326
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Dziewczynki jak wy robicie naleśniki z bananami?? bo wiem, że jakos robicie. Chłopy mają na obiad zupę grzybową a ja nie cierpię i myślę o naleśnikach.
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:07   #1327
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
W pytaniu na śniadanie było o surogatkach.. Jakoś mnie przeraża takie coś.. troche jak sprzedawanie nerki.. może gorsze nawet..
jak dla mnie wynajęcie surogatki to duża strata dla kobiety. i na pewno dużo trudniej wytworzyć więź z dzieckiem.

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Ja zapomniałam, że w ogóle to już 32tc u nas

Cytat:
Napisane przez nuna2
No wiesz, niby istnieje równouprawnienie
e tam, równouprawnienie to fikcja

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak wy robicie naleśniki z bananami?? bo wiem, że jakos robicie. Chłopy mają na obiad zupę grzybową a ja nie cierpię i myślę o naleśnikach.
ja robię zawsze z nutellą i bananami - smaruję naleśnika nutellą i nakładam plasterki banana a potem składam
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 08:10   #1328
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

mam cos podobnegodo nutelli ale to już chyba nie będzie to samo??...
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:10   #1329
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez szczesliwa25 Pokaż wiadomość
Powinnaś zostać psychologiem )
Hehe, kiedyś nawet chciałam. Ale najważniejszą cechą dobrego psychologa jest kierować osobę pomaganą na to by sama dochodziła to tego jakie ma problemy i odkrywała rozwiązania, bo ta wiedza w nas jest Wydaje mi się, że mam za mało cierpliwości do tego

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Wczoraj byliśmy na SR i sukces osiągnięty TŻ powiedział, że chce być przy porodzie koniecznie, bo do tej pory się zapierał, że nie chce, jeszcze mu ciotki w Wigilię na baniak siadły, że facet nie powinien, że później patrzy już inaczej na kobietę, bla bla bla..... A wczoraj nam puścili filmik Cud narodzin czy jakoś tak i były wywiady z parami, które w sumie w większości rodziły w domu, mężowie sami bez położnych przyjmowali poród no i się później wypowiadali, że to był najcudowniejszy dzień w ich życiu, że dzięki temu bardziej czują tą bliskość z dzieckiem i z żoną. Ja w domu rodzić bym nie chciała, ale cieszę się, że mąż dojrzał do tego, że chce być przy porodzie i że to jest piękne, a nie, że straszne, obleśne czy tam nie wiem co.

Łóżeczko złożone, powiem szczerze, że ledwo TŻ wrócił z pracy to się za to wziął i nawet nic mu mówić nie musiałam, bo początkowo byłam przekonana, że będzie chciał je wsunąć pod nasze łóżko i niech leży i czeka, a tu się tak ochoczo zabrał do pracy

A i widziałam, że pojawił się temat picia liści malin, otóż u mnie w SR położna kazała wręcz od 36tc pić napar z liści malin 6 łyżeczek na 1 litr wody i to wypijać w ciągu dnia oraz wiesiołek 3x2 tabl. dziennie. Położna powiedziała, że zmiękcza szyjkę macicy przez co poród jest lżejszy i nie wywołuje porodu ani żadnych skurczy, jak już się zacznie akcja porodowa to wtedy ma wpływ na skurcze, ale sam samoistnie tego nie robi. Ponadto mówiła, że od razu widać jak kobieta przyjeżdża na IP czy piła ten napar czy nie - właśnie po stanie szyjki macicy. Co do tego lżejszego porodu to nie do końca wierzę, ale kurde jak może coś pomóc to czemu nie, ja na pewno po skończonym 36tc będę piła napar i wiesiołka wcinała
Brawo dla TŻa i za męską decyzję i za łóżeczko
Ja od skończonego 36tc mam zamiar stosować liście malin, wiesiołka, masaż krocza i wszystko jeszcze wspomagać długo oczekiwanymi przytulankami Mam nadzieję, że nawet moja żelazna szyjka ulegnie tym zabiegom i będę mogła urodzić sn
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:16   #1330
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
mam cos podobnegodo nutelli ale to już chyba nie będzie to samo??...
spróbuj czy ci będzie smakować razem z bananem nie musi być to samo, ważne żeby było dobre dla Ciebie ja tam ogólnie lubię połączenie czekolada+banan
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:16   #1331
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki

Ja zapomniałam, że w ogóle to już 32tc u nas

Wczoraj byliśmy na SR i sukces osiągnięty TŻ powiedział, że chce być przy porodzie koniecznie, bo do tej pory się zapierał, że nie chce, jeszcze mu ciotki w Wigilię na baniak siadły, że facet nie powinien, że później patrzy już inaczej na kobietę, bla bla bla..... A wczoraj nam puścili filmik Cud narodzin czy jakoś tak i były wywiady z parami, które w sumie w większości rodziły w domu, mężowie sami bez położnych przyjmowali poród no i się później wypowiadali, że to był najcudowniejszy dzień w ich życiu, że dzięki temu bardziej czują tą bliskość z dzieckiem i z żoną. Ja w domu rodzić bym nie chciała, ale cieszę się, że mąż dojrzał do tego, że chce być przy porodzie i że to jest piękne, a nie, że straszne, obleśne czy tam nie wiem co.

Łóżeczko złożone, powiem szczerze, że ledwo TŻ wrócił z pracy to się za to wziął i nawet nic mu mówić nie musiałam, bo początkowo byłam przekonana, że będzie chciał je wsunąć pod nasze łóżko i niech leży i czeka, a tu się tak ochoczo zabrał do pracy
dla TZta.. Mi by się przydały takie filmiki, żeby sobie zobaczył to mozę też sie przekona..
A z tym obrotem o 360 stopni to może lepiej nie bo wróci do punktu wyjścia:p lepiej o 180
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 08:21   #1332
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość


Brawo dla TŻa i za męską decyzję i za łóżeczko
Ja od skończonego 36tc mam zamiar stosować liście malin, wiesiołka, masaż krocza i wszystko jeszcze wspomagać długo oczekiwanymi przytulankami Mam nadzieję, że nawet moja żelazna szyjka ulegnie tym zabiegom i będę mogła urodzić sn
A ja muszę zapytać czy przy twardniejącym brzuchu mogę robić masaż krocza, bo czytałam, że może wzmożyć skurcze, właśnie w środę idę to podpytam, bo też chciałam masować i to w sumie już od teraz.

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
dla TZta.. Mi by się przydały takie filmiki, żeby sobie zobaczył to mozę też sie przekona..
A z tym obrotem o 360 stopni to może lepiej nie bo wróci do punktu wyjścia:p lepiej o 180
hehehhe tak masz rację 180 stopni No fajny był ten filmik na prawdę, tzn były tam nagrania z tych porodów domowych - ja bym się chyba nie nagrała sama, ale myślę, że one zrobiły to na potrzeby tego filmu

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:24   #1333
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka
A z tym obrotem o 360 stopni to może lepiej nie bo wróci do punktu wyjścia:p lepiej o 180
w sumie słuszna uwaga
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:35   #1334
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
A ja muszę zapytać czy przy twardniejącym brzuchu mogę robić masaż krocza, bo czytałam, że może wzmożyć skurcze, właśnie w środę idę to podpytam, bo też chciałam masować i to w sumie już od teraz.
Dokładnie, jak nie ma przeciwskazań to można już od 30tc masować Ja czekam do 36, żeby nie powodować dodatkowych skurczy teraz, i tak ich mam sporo Zapytaj jak to jest w Twoim przypadku
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:36   #1335
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki

Ja zapomniałam, że w ogóle to już 32tc u nas

Wczoraj byliśmy na SR i sukces osiągnięty TŻ powiedział, że chce być przy porodzie koniecznie, bo do tej pory się zapierał, że nie chce, jeszcze mu ciotki w Wigilię na baniak siadły, że facet nie powinien, że później patrzy już inaczej na kobietę, bla bla bla..... A wczoraj nam puścili filmik Cud narodzin czy jakoś tak i były wywiady z parami, które w sumie w większości rodziły w domu, mężowie sami bez położnych przyjmowali poród no i się później wypowiadali, że to był najcudowniejszy dzień w ich życiu, że dzięki temu bardziej czują tą bliskość z dzieckiem i z żoną. Ja w domu rodzić bym nie chciała, ale cieszę się, że mąż dojrzał do tego, że chce być przy porodzie i że to jest piękne, a nie, że straszne, obleśne czy tam nie wiem co.

Łóżeczko złożone, powiem szczerze, że ledwo TŻ wrócił z pracy to się za to wziął i nawet nic mu mówić nie musiałam, bo początkowo byłam przekonana, że będzie chciał je wsunąć pod nasze łóżko i niech leży i czeka, a tu się tak ochoczo zabrał do pracy

axella głowa do góry... Dbaj o siebie i o dziecko - jesteście najważniejsi teraz, a to, że TŻ teraz za bardzo się nie wczuwa to nie miej o to pretensji - niektórzy faceci muszą zobaczyć i dotknąć żeby coś poczuć, ja po cichutku liczę, że po porodzie nastąpi w nim obrót o 360 stopni i okaże się świetnym ojcem

U mnie dzisiaj napad śniegu, więc nawet nie wychodzę z domu....

A i widziałam, że pojawił się temat picia liści malin, otóż u mnie w SR położna kazała wręcz od 36tc pić napar z liści malin 6 łyżeczek na 1 litr wody i to wypijać w ciągu dnia oraz wiesiołek 3x2 tabl. dziennie. Położna powiedziała, że zmiękcza szyjkę macicy przez co poród jest lżejszy i nie wywołuje porodu ani żadnych skurczy, jak już się zacznie akcja porodowa to wtedy ma wpływ na skurcze, ale sam samoistnie tego nie robi. Ponadto mówiła, że od razu widać jak kobieta przyjeżdża na IP czy piła ten napar czy nie - właśnie po stanie szyjki macicy. Co do tego lżejszego porodu to nie do końca wierzę, ale kurde jak może coś pomóc to czemu nie, ja na pewno po skończonym 36tc będę piła napar i wiesiołka wcinała
no to super że tż się zgodził mój też chce być, ale wkurza mnie jak naookoło wszyscy też mu na banie wchodzą, że nie powinien, że się napatrzy, nawet teściowa do mnie dzwonila wczoraj i mówiła żebym mu to z glowy wybiła itp, ale on twardo stoi przy tym że będzie, tym bardziej jak wczoraj byliśmy pierwszy raz na sr i wszystkie kobiety byly z mężami no i wszyscy byli zdecydowani na poród rodzinny.
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:36   #1336
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość

A i widziałam, że pojawił się temat picia liści malin, otóż u mnie w SR położna kazała wręcz od 36tc pić napar z liści malin 6 łyżeczek na 1 litr wody i to wypijać w ciągu dnia oraz wiesiołek 3x2 tabl. dziennie. Położna powiedziała, że zmiękcza szyjkę macicy przez co poród jest lżejszy i nie wywołuje porodu ani żadnych skurczy, jak już się zacznie akcja porodowa to wtedy ma wpływ na skurcze, ale sam samoistnie tego nie robi. Ponadto mówiła, że od razu widać jak kobieta przyjeżdża na IP czy piła ten napar czy nie - właśnie po stanie szyjki macicy. Co do tego lżejszego porodu to nie do końca wierzę, ale kurde jak może coś pomóc to czemu nie, ja na pewno po skończonym 36tc będę piła napar i wiesiołka wcinała
w takim razie będę pić... w pierwszej ciąży nie piłam, ale może teraz pomoże i bedę miała wymarzony poród sn oczywiście

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
W pytaniu na śniadanie było o surogatkach.. Jakoś mnie przeraża takie coś.. troche jak sprzedawanie nerki.. może gorsze nawet..
mnie trochę też...

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Nie jest łatwo podjąć taką decyzję, ale jeśli się jest w toksycznym związku i zdecyduje się na rozstanie to człowiek w końcu czuje taką ulgę i chęć życia, że widzi nowe możliwości i ma nowe plany
ja kiedyś byłam w takim związku z dużo starszym od siebie facetem. Byliśmy zakochani, on miał 3 dzieci, ale nie był w związku z tą kobietą, miał okropny charakter.... momentami byłam psychicznie zaszczuta, nawet nie bardzo lubię o tym mówić, temat jest dla mnie od praktycznie... nie wiem... 8 lat zamknięty... kilka razy wracałam, ale w końcu powiedziałam dość i mimo błagań dałam radę. Po prostu coś pękło we mnie i był KONIEC. Na szczęście. Teraz mam normalną rodzinę i jestem szczęśliwa i teraz wiem, na czym polega miłość i szacunek do drugiej osoby i tego będę uczyć małą, żeby nigdy nie zgadzała się na takie traktowanie i żeby znała swoją wartość a w razie czego uciekała gdzie pieprz rośnie.

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
jak dla mnie wynajęcie surogatki to duża strata dla kobiety. i na pewno dużo trudniej wytworzyć więź z dzieckiem.
co do ciężarnej to fakt, dramat. Ale jeśli chodzi o więź to powiem ci, że mnie się wydaje, że gdybym adoptowała dziecko to nie miałoby dla mnie znaczenia, czy je sama urodziłam czy nie.. Nie sądzę, żebym takie dziecko kochała mniej niż Blankę.. Ogólnie bardzo kocham wszystkie dzieciaki nawet jak małą odbieram z przedszkola to się do mnie kleją maluchy a Blanka reaguje zazdrością i mówi : To jest moja mamusia, to nie jest twoja mamusia to jest takie słodkie, oj te 2latki


wiecie co, napisałam mu smsa, że zachował się ch....wo i nawet mi nie odpisał.... albo coś knuje i przyjedzie z kwiatami albo jest durniem, którym chyba nie warto się przejmować.
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:38   #1337
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
no to super że tż się zgodził mój też chce być, ale wkurza mnie jak naookoło wszyscy też mu na banie wchodzą, że nie powinien, że się napatrzy, nawet teściowa do mnie dzwonila wczoraj i mówiła żebym mu to z glowy wybiła itp, ale on twardo stoi przy tym że będzie, tym bardziej jak wczoraj byliśmy pierwszy raz na sr i wszystkie kobiety byly z mężami no i wszyscy byli zdecydowani na poród rodzinny.
ja chyba bym udusiła teściową jakby tak do mnie zadzwoniła.. Egoistka jedna..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:40   #1338
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

no dokładnie, niech nie wtyka nosa w nie swoje sprawy.

osz... te teściowe... normalnie wziąć i nie powiem co zrobić!
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:45   #1339
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Dokładnie, jak nie ma przeciwskazań to można już od 30tc masować Ja czekam do 36, żeby nie powodować dodatkowych skurczy teraz, i tak ich mam sporo Zapytaj jak to jest w Twoim przypadku
No właśnie ciekawa jestem jak do tego podejdzie, no a jak nie to trudno zacznę później jak Ty

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
no to super że tż się zgodził mój też chce być, ale wkurza mnie jak naookoło wszyscy też mu na banie wchodzą, że nie powinien, że się napatrzy, nawet teściowa do mnie dzwonila wczoraj i mówiła żebym mu to z glowy wybiła itp, ale on twardo stoi przy tym że będzie, tym bardziej jak wczoraj byliśmy pierwszy raz na sr i wszystkie kobiety byly z mężami no i wszyscy byli zdecydowani na poród rodzinny.
Mi się wydaje, że dzięki SR utwierdzi się w tym przekonaniu jeszcze bardziej, że chce być. A teściowa... Cóż... Nie jej decyzja na szczęście

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
w takim razie będę pić... w pierwszej ciąży nie piłam, ale może teraz pomoże i bedę miała wymarzony poród sn oczywiście
Ja w sumie po tym wczorajszym filmiku strasznie nie chciałabym cc... Mam nadzieję, że urodzę sn Kiedyś to sobie myślałam, że tylko cc, po co się męczyć i w ogóle, ale teraz modlę się żeby było sn....

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
no dokładnie, niech nie wtyka nosa w nie swoje sprawy.

osz... te teściowe... normalnie wziąć i nie powiem co zrobić!
Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
ja chyba bym udusiła teściową jakby tak do mnie zadzwoniła.. Egoistka jedna..
Oj dziewczyny teściowa też ludź Ja na moją nie narzekam, chociaż marchewki dalej mi karze nie jeść
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 08:46   #1340
ankaaa206
Wtajemniczenie
 
Avatar ankaaa206
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 726
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

ja już się przyzwyczaiłam do jej gadania i wtrącania się wszędzie gdzie to możliwe.
Wczoraj na sr widzieliśmy na takiej sali noworodkowej bliźniaki, jejku jakie one maleńkie były
__________________
Nikoś

Julka
ankaaa206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:48   #1341
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

zamówiłam te staniki bezszwowe.. Długo jakoś idą.. W poniedziałek sprzedawca dostal wpłatę.. dzisiaj może kurier przyniesie..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:51   #1342
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
1.nawet jak małą odbieram z przedszkola to się do mnie kleją maluchy a Blanka reaguje zazdrością i mówi : To jest moja mamusia, to nie jest twoja mamusia to jest takie słodkie, oj te 2latki


2. wiecie co, napisałam mu smsa, że zachował się ch....wo i nawet mi nie odpisał.... albo coś knuje i przyjedzie z kwiatami albo jest durniem, którym chyba nie warto się przejmować.
1. ale słodko
2. oj nie ma co odpisywać, niech się lepiej wysili i wymyśli coś super-ekstra

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
nawet teściowa do mnie dzwonila wczoraj i mówiła żebym mu to z glowy wybiła
ej przecież facet jest dorosły i wie co robi niektóre teściowe to naprawdę mają głupie podejście
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:55   #1343
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

helo jestem z Wami od rana ale jakos nei chce mi sie pisac hehe , nic mi sie nie chce hehhe
Loney ciesze sie ze u dentysty nie bylo tak zle
Color super zxe sie odezwalas w pn wizytujemy razem dobre ze chlopaki zdrowe
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 08:55   #1344
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

O jak ja bym juz chetnie poszla do sr, zapisze sie po wielkanocy. Mam tyle pewnie banalnych pytan, a juz chyba moim najwiekszym zmartwieniem jest karmienie piersia. Jak czytam o tych zastojach, krwawiacych sutkach, zapaleniach to az sie boje ze nie ogarne. Ja sie nawet boje ze malego nie bede umiala przystawic tak jak trzeba.
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:08   #1345
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Kinga_20 Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny teściowa też ludź Ja na moją nie narzekam, chociaż marchewki dalej mi karze nie jeść
Kinga! zależy która teściowa. Jak masz fajną, to masz szczęście, ale uwierz mi, że wredna teściówka potrafi nieźle uprzykrzyć życie! ja przez moją to już nawet o rozwodzie myślałam, tak nam psuła atmosferę. Taki cicho-ciemny back-stabber...
teraz uczę się ją ignorować, ale musiał mi w tym ktoś pomóc...nie będę o takich rzeczach pisać na forum, ale musiałam się nauczyć innego podejścia, inaczej popsułaby mi wszystko. No, ale wiadomo, czasem każdemu puszczają nerwy.


Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
1. ale słodko
2. oj nie ma co odpisywać, niech się lepiej wysili i wymyśli coś super-ekstra


ej przecież facet jest dorosły i wie co robi niektóre teściowe to naprawdę mają głupie podejście
1. pewnie, że go oleję. Wkurza mnie tylko, że mi zrąbał taki dzień... ale mam to gdzieś, zabiorę po przedszkolu Blankę gdzieś na ciacho do kawiarni i same sobie zrobimy dzień kobiet.
2. Moja mama ma takie podejście do mojego brata, traktuje go, jakby był gnojkiem 15letnim. Mnie zresztą też, nawet mi przypomina, że mam się uczyć do egzaminu. Czujesz to?? no jakbym sama nie wiedziała, co ja mam robić! ale ona już tak ma, taka wieczna zrzęda. Nauczycielka jest, to może dlatego

Cytat:
Napisane przez szczesliwa25 Pokaż wiadomość
O jak ja bym juz chetnie poszla do sr, zapisze sie po wielkanocy. Mam tyle pewnie banalnych pytan, a juz chyba moim najwiekszym zmartwieniem jest karmienie piersia. Jak czytam o tych zastojach, krwawiacych sutkach, zapaleniach to az sie boje ze nie ogarne. Ja sie nawet boje ze malego nie bede umiala przystawic tak jak trzeba.
a wiesz, że ja też mimo, że już rodziłam, to myślałam o SR. Chyba dlatego, że naiwnie liczę na naturalny poród ale nie chce mi się płacić kasy i mam w pakiecie swoim spotkanie informacyjne z położną, to może po prostu wtedy wypytam ją o wszystko, np. o oddychanie, bo przy pierwszym porodzie położna mnie ochrzaniła, że źle oddycham i że się z choinki urwałam.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

BANKA jak nic ci się nie chce, to właśnie zapodawaj syndrom wicia gniazda!! ja tez mam lenia dzisiaj i postanowiłam na przekór temu zrobić porządki w garderobie bo mnie szlag trafia już jak tam wchodzę, w ogóle szlag mnie trafia jak patrzę na ten burdel w domu!!!
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:10   #1346
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
teściówka będzie w sobotę....
Hmmm to dobrze czy raczej źle?
Wiesz, tak sobie myślę, że jak coś się będzie czepiać ciebie, coś ci będzie leżeć na wątrobie to powinnaś jej wygarnąć, a co! Może ci ulży i może ona zobaczy, że ty sobą nie dasz pomiatać. Myśl przyszłościowo, nie daj się, przecież na co dzień z nią nie masz kontaktu i nie jesteś od niej zależna, to obca baba. Trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
bez znieczulenia jesteś miszcz ja sobie nawet małej plomby nie dam założyć bez znieczulenia.
a propos to w środę idę, po dłuugim czasie - tzn jak dla mnie, bo starałam się chodzić często na kontrolę a teraz od sierpnia nie byłam. a widzę kilka plamek na zębach które mi się nie podobają
Plamki to jeszcze nic złego, może masz tak jak ja, że jak zaczęły dziąsła krwawić to zaczęłam delikatniej myć zęby, co od razu zauważyła moja dentystka.
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
z oszczednosci
a tak powaznie, to nie sluzy mi jazda samochodem. rwa kulszowa w posladku meczy do teraz.
Rozmasuj sobie obok kręgosłupa i na pośladku to co boli, masuj porządnie, możesz mieć siniaki, ale nic innego ci nie pomoże, a rozmasowanie tego stanu zapalnego na prawdę przynosi ulgę.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:12   #1347
szczesliwa25
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa25
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 672
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

A u mnie w domu od kilku miesiecy jest czysciej niz kiedykolwiek wczesniej, co chwila cos przecieram, skladam, czyszcze - chyba tak u mnie sie syndrom wicia gniazda objawia. Bo jak cos szoruje to mysle - nie moze tu byc wstretnych roztoczy i bakterii
szczesliwa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:12   #1348
Kinga_20
Zakorzenienie
 
Avatar Kinga_20
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 427
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez metropolitan Pokaż wiadomość
Kinga! zależy która teściowa. Jak masz fajną, to masz szczęście, ale uwierz mi, że wredna teściówka potrafi nieźle uprzykrzyć życie! ja przez moją to już nawet o rozwodzie myślałam, tak nam psuła atmosferę. Taki cicho-ciemny back-stabber...
teraz uczę się ją ignorować, ale musiał mi w tym ktoś pomóc...nie będę o takich rzeczach pisać na forum, ale musiałam się nauczyć innego podejścia, inaczej popsułaby mi wszystko. No, ale wiadomo, czasem każdemu puszczają nerwy.




1. pewnie, że go oleję. Wkurza mnie tylko, że mi zrąbał taki dzień... ale mam to gdzieś, zabiorę po przedszkolu Blankę gdzieś na ciacho do kawiarni i same sobie zrobimy dzień kobiet.
2. Moja mama ma takie podejście do mojego brata, traktuje go, jakby był gnojkiem 15letnim. Mnie zresztą też, nawet mi przypomina, że mam się uczyć do egzaminu. Czujesz to?? no jakbym sama nie wiedziała, co ja mam robić! ale ona już tak ma, taka wieczna zrzęda. Nauczycielka jest, to może dlatego



a wiesz, że ja też mimo, że już rodziłam, to myślałam o SR. Chyba dlatego, że naiwnie liczę na naturalny poród ale nie chce mi się płacić kasy i mam w pakiecie swoim spotkanie informacyjne z położną, to może po prostu wtedy wypytam ją o wszystko, np. o oddychanie, bo przy pierwszym porodzie położna mnie ochrzaniła, że źle oddycham i że się z choinki urwałam.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

BANKA jak nic ci się nie chce, to właśnie zapodawaj syndrom wicia gniazda!! ja tez mam lenia dzisiaj i postanowiłam na przekór temu zrobić porządki w garderobie bo mnie szlag trafia już jak tam wchodzę, w ogóle szlag mnie trafia jak patrzę na ten burdel w domu!!!
Wierzę, wierzę - ale właśnie ja nie mam takich przejść z teściową ani teściem, mój mąż tak samo - za co dziękuję Bogu, bo wiem, że często problemy między małżonkami są powodowane wpływem i działaniem osób trzecich i to tych najbliższych, dobrze, że Tobie się udało jakoś zacząć to wszystko ignorować.
__________________

If the sun shuts down and decided not to shine no more, I would still have You...

Kinga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:15   #1349
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

A, skasowałam za dużo cytowania Metro spokojnie, mąż po prostu traktuje cię standardowo, a ty w ciązy za bardzo bierzesz wszystko do siebie. Chciał się podroczyć tylko
Mój wczoraj zapytał czy chcę kwiatka, a ja mówię, że nie. Dzisiaj w kwiaciarniach będą droższe i będą wyprzedawać też magazyny. Przez najbliższe dni też będą krótkotrwałe kwiatki. Powiedziałam, że chcę po prostu kiedyś bez okazji, a dzisiaj, jak oboje będziemy mieć ochotę to zamówimy pizzę na kolację.

W ogóle to zauważyłam, że ja robię dużego plusa mojemu męzowi w mojej rodzinie, no ale ja pamiętam o różnych pierdółkach. Jak byłam u rodziców to zostawiłam tacie w szafce 2 pudełka czekoladek i 2 kartki z życzeniami dla mamy i babci (od męża) a ostatnio mu dałam kartkę z wytycznymi i zaadresowaną kopertę żeby wysłał życzenia do mojej chrzestnej, bo jej mąż z synem mi zawsze przysyłają.
Jak on się ma ze mną dobrze, prawie co dzień mu o tym przypominam
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 09:19   #1350
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kopniaki czuje już każda z nas, niedługo rodzić przyjdzie czas. Mamy V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Jak najbardziej warto! Te bajki sa używane w bajkoterapii. Dzieciom potrzebne jest słuchanie również o złych ludziach, trudnych sytuacjach. Wiele ich to uczy. Sofcia na takich bajkach właśnie będzie wychowywana Z resztą ja sama Andersena uwielbiałam od małego.
ja też uwielbiałam baśnie... i jakoś nie przypominam sobie, żebym miała masakryczne obrazy w głowie z tego powodu - owszem, wyobrażałam sobie wszystko, ale dla mnie to było oczywiste, że to jest baśń. pobudzała wyobraźnię, pomagała mi tworzyć mój świat może i przez to potrafiłam się bawić jednym patyczkiem przez dwie godziny...
Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
mnie Przemek najbardziej kopie jak się położę na prawym boku ... nie podoba mu się, ale ma problem bo na lewym mam skurcze, na pleckach jak leżę też, więc większość czasu mi się awanturuje chociaż staram się tak układać, żeby miał dużo miejsca i żeby mu wygodnie było ale czasem aż jęknę z bólu, a mój mąż zawsze zdziwiony tak jak dziś: "no nie przesadzaj, to nie może przecież boleć" yhyyyy .... niech mu tak dwa kilo cukru walnie w wątrobę to zobaczymy
ale niektórzy faceci myślą, że to najgorsze w ciąży - że jakiś alien w brzuchu się wierci. pies drapał poród, ruchy dziecka to muszą być straszne i z tego powodu facet się cieszy, że w ciąży być nie może niektórzy to mają pojęcie...
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
w tv juz ktorys raz widze reklame Bio Oil, na blizny i rozstepy...Cloche, zerkniesz na sklad? dziekuje

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

http://wybierammacierzynstwo.pl/warsztaty jakies warsztaty nie wiem czy bylo info o nich.
też mnie właśnie reklama skusiła, żeby spojrzeć na skład. i nieźle to sobie wymyślili. nie podali składu w tradycyjny sposób, po którym widać, którego składnika jest najwięcej... zrobili to z takim podziałem. najpierw składniki aktywne: oleje/olejki i ekstrakty, które to mają działać przeciw rozstępom. potem coś tam jeszcze, dodatki witamin i co to one za cuda robią, potem baza: parafina. ale drążyłam temat i wyszukałam, ile czego jest mniej więcej, znaczy się znalazłam skład podany po ludzku. i wyglądał on jak każde inne g..wno za przeproszeniem parafina, coś tam, dodatki, dopiero potem te wartościowe składniki.
dlaczego bazą nie może być od razu jakiś wartościowy olej??? ano dlatego, że z parafiną jest łatwiej i jest najtańsza ze wszystkich "smarów". tylko ja się pytam: to po cholerę te g..wna takie drogie???
Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
też często się spotykam z tym produktem, reklamy w prasie i w tv
ale to już chyba na wyraźne, widoczne zmiany na skórze
oj tam, rozstępom zawsze łatwiej zapobiegać (pomóc skórze zachować elastyczność). i żadnych cudów w smarowidłach nie będzie, żeby z masakry zrobić pupcię niemowlaka. nie wierz tak reklamom, wierz składowi
Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
ja tez tak lubie. wole obejrzec film w domu na kanapie pod kocykiem, z frytkami pizza pieczywkiem czosnkowym :P czyms szybkim zeby nie trzeba bylo zmywac i psuc wieczoru. i faaaajne jest to, ze nie potrzebujemy wyjsciowych ciuchow, bo nawet w dresie moge byc pociagajaca
a najlepiej to bez tego dresu, tylko otulona kocem...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.