Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-04, 07:58   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?


Cześć dziewczyny.

Pomóżcie proszę w porównaniu składu bo już sama nie wiem czy tylko mi się wydaje czy te produkty są niemal identyczne a właściwie to skład masła do ciała przedstawia się lepiej? Chodzi o krem do twarzy z masłem shea i masło do ciała też z masłem shea

Krem Lavera:

Water (Aqua), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Potassium Cetyl Phosphate, Beta-Carotene, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Citronellol**, Benzyl Benzoate**, Benzyl Alcohol**.


Masło Alverde:

Aqua, Glycine Soja Oil*, Glycerin, Alcohol*, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Theobroma Cacao Seed Butter*, Olea Europaea Fruit Oil*, Xanthan Gum, Calendula Officinalis Flower Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract*, Rosa Damascena Flower Water*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Benzyl Salicylate**, Linalool**, Citral**

* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils Wässrig-alkoholischer Calendulablütenauszug

Zastanawiam się czy mogę używać tego masła do twarzy, ma wyżej w składzie glicerynę i jest dwukrotnie tańszy czy raczej nie powinnam. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

PS. Przy okazji, jeżeli ktoś zna podobny produkt bez alkoholu będę równie wdzięczna

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2017-04-04 o 08:02 Powód: Dwukrotnie przekopiowany skład.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 08:32   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Nie da się porównać tych produktów, bo INCI nie daje żadnej informacji o ilości, w jakiej dane składniki zostały użyte. Równie dobrze jeden może być rzadki i płynny, a drugi stały i trudny do rozsmarowania.
Skoro szukasz produktów bez alkoholu, to dlaczego wrzucasz tu same niemieckie eko? One wszystkie mają alkohol. Poszukaj choćby wśród marek francuskich czy polskich.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 16:43   #3
dorothamux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Nie da się porównać tych produktów...
__________________
www.toppills.eu
dorothamux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 16:43   #4
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie da się porównać tych produktów, bo INCI nie daje żadnej informacji o ilości, w jakiej dane składniki zostały użyte. Równie dobrze jeden może być rzadki i płynny, a drugi stały i trudny do rozsmarowania.
Skoro szukasz produktów bez alkoholu, to dlaczego wrzucasz tu same niemieckie eko? One wszystkie mają alkohol. Poszukaj choćby wśród marek francuskich czy polskich.
Nie znam żadnych o podobnym składzie polskich kosmetyków, wszystkie są na parafinie. Sprawdziłam wiele. Jeżeli jakiś znasz to podaj proszę.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 18:29   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Nie znam żadnych o podobnym składzie polskich kosmetyków, wszystkie są na parafinie. Sprawdziłam wiele. Jeżeli jakiś znasz to podaj proszę.
Trzeba się postarać, żeby znaleźć krem do twarzy na parafinie. Producenci już parę lat temu przez nagonkę na ten składnik stosują go rzadko.
Jak chcesz eko, to szukaj wśród marek typu Sylveco, Vianek, Biolaven, kremy Fitomedu, Orientana, Nacomi, EkoKrem, Ava, Organique, Naturativ, Clochee, Make Me Bio, Resibo, Phenome, Organic Life, część rosyjskich kosmetyków, także dostępnych w Polsce. No i kosmetyki z całego świata do kupienia w internecie. Wszystko zależy, czego szukasz, jaki masz budżet i co jesteś w stanie kupić stacjonarnie a co w internecie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 21:28   #6
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Z francuskich np. taki:
http://bioonline.pl/pielegnacja-twar...bio-30-ml.html

To prawda, że niemieckie mają alkohol, nawet te droższe
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 08:19   #7
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Jak chcesz uniwersalny krem, ktory mozna i do twarzy i do ciała stosować z prostym składem to moge polecić KNEIPP Wiesenkräuter Creme:
INCI: Aqua (Water), Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Methylpropanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Palmitic/Stearic Triglyceride, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phytosterols, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract**, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Hybrida Extract, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Eugenol, Benzyl Salicylate, Parfum (Fragrance), Lactic Acid, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylpropanol, Tocopherol |
Nie ma alkoholu, lekka puszysta konsystencja. Zdarzylo mi się użyć go parę razy na twarz : "kuku" nie zrobił. Ładnie nawilżył , dał uczucie takiej uspokojonej skóry. No, ale nie wiem, czy w Polsce dostępny...

Nie wszystkie niemieckie kosmetyki maja duzo alkoholu. Np. przy serum Amo Como Soy podana jest zawartość alk : 0,001% Alkohol, W Cremekampagne nie ma. Myrto Bio Argan Day Cream T / Bio Face Balm Amaranth / Bio Jojoba Day Cream są bez alkoholu.
Wszystkie sera Cobicos są bez alkoholu . Mysalifree na noc i krem pod oczy na pewno jest bez alkoholu.
Sporo tego jest, te wypisane powyżej pierwsze przyszły mi na mysl. Niemieckie naturalne kosmetyki to nie tylko Lavera, Logona i Weleda . Ostatnio powstaje trochę więcej ciekawych marek

Zapomnialam. Nowe serum Logony tez juz bez alkoholu: LOGONA COUPEROSE FEUCHTIGKEITS-SERUM TAG & NACHT ;
INCI : Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice**, Propanediol, Glycerin, Zinc Sulfate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil**, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil**, Hydrolyzed Corn Starch, Polyglyceryl-10 Laurate, Porphyridium Cruentum Culture Conditioned Media, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lactic Acid, Sodium Lactate, Citric Acid, Phenethyl Alcohol, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Fragrance)***, Limonene***, Linalool***
__________________
Instagram

Edytowane przez kasiamagda
Czas edycji: 2017-04-05 o 08:21
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-06, 10:21   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Fajnie, że jednak nie każdy idzie tym utartym schematem i coś wreszcie niemieckim producentom świta
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 13:03   #9
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Fajnie, że jednak nie każdy idzie tym utartym schematem i coś wreszcie niemieckim producentom świta


Bo może w końcu odczuli konkurencję ze wschodu Europy
nie mam na myśli babuszki Agafii czy Natura Siberica ale np. łotewską Madarę i Kivvi


Oczywiście niemieckich marek naturalnych kosmetyków jest mnóstwo i jak tylko mam okazję to staram się coś kupić ciekawego (ostatnio odkryłam markę Saint Clouds), ale w Polsce najbardziej dostępne są te marki, które alko mają wysoko w składzie.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 17:20   #10
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Zapomniałam dodać, że zależy mi bardzo na czymś gęstym i treściwym, niezbyt drogim i w dużej pojemności, bo stosuję na cały dekolt, szyję i twarz...

A co myślicie o masłach do ciała z firmy Nacomi? Czy któraś z Was używała? Może któreś miałoby właściwości ujędrniające i nadawałoby się do twarzy?

Na przykład masło do ciała z masłem shea i olejem macadamia:
Skład:

Butyrospermum Parkii Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Citrus Dulcis Oil, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 18:16   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać, że zależy mi bardzo na czymś gęstym i treściwym, niezbyt drogim i w dużej pojemności, bo stosuję na cały dekolt, szyję i twarz...

A co myślicie o masłach do ciała z firmy Nacomi? Czy któraś z Was używała? Może któreś miałoby właściwości ujędrniające i nadawałoby się do twarzy?

Na przykład masło do ciała z masłem shea i olejem macadamia:
Skład:

Butyrospermum Parkii Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Citrus Dulcis Oil, Limonene, Linalool, Citral, Citronellol.
Jeśli to jest cały skład, to to będzie więcej niż gęste i treściwe, to będzie po prostu twarde, stałe masło, które najpierw trzeba będzie rozpuścić na skórze, żeby dało się rozprowadzić.
Kremy Fitomedu są tłuste, treściwe i dość tanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 19:46   #12
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli to jest cały skład, to to będzie więcej niż gęste i treściwe, to będzie po prostu twarde, stałe masło, które najpierw trzeba będzie rozpuścić na skórze, żeby dało się rozprowadzić.
Kremy Fitomedu są tłuste, treściwe i dość tanie.
Ha! No to mam krem na noc i na dzień! Nie natknęłam się na tę markę ani razu, dziękuję Ci bo bezwodny krem numer 4 brzmi świetnie I ten karotenowy też ciekawie! Zaraz o nich poczytam dokładnie

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Niestety 40 zł z przesyłką za tak prosty skład to chyba trochę za dużo. Szukam dalej....
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 20:38   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Ha! No to mam krem na noc i na dzień! Nie natknęłam się na tę markę ani razu, dziękuję Ci bo bezwodny krem numer 4 brzmi świetnie I ten karotenowy też ciekawie! Zaraz o nich poczytam dokładnie

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Niestety 40 zł z przesyłką za tak prosty skład to chyba trochę za dużo. Szukam dalej....
26 zł za naturalny krem to jest bardzo mało. Krem tłusty tradycyjny kosztuje nawet jeszcze mniej, bo 14 złotych. Dostawa do paczkomatu kosztuje 10 zł, a zamówienie na DOZie do odebrania w którejś z ich aptek nie kosztuje nic.
Może jeszcze Vianek albo Sylveco, ale to są porównywalne ceny.
Taniej ciężko Ci będzie cokolwiek znaleźć, to są te tanie eko kremy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 21:03   #14
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Ha! No to mam krem na noc i na dzień! Nie natknęłam się na tę markę ani razu, dziękuję Ci bo bezwodny krem numer 4 brzmi świetnie I ten karotenowy też ciekawie! Zaraz o nich poczytam dokładnie

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Niestety 40 zł z przesyłką za tak prosty skład to chyba trochę za dużo. Szukam dalej....
No jeszcze znam Lilla Mai z masłem shea, ale ono chyba cos ok 30 zł kosztuje. Vianki tez tak kosztują. Na stronie Skarbiec Natury jest promocja na kremy do twarzy, moze tam popatrz.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 21:10   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

No i jeszcze wśród rosyjskich: Pervoe Reshenie, Baikal Herbals, Agafia i tego typu marki, ale tutaj też będą ceny oscylować pomiędzy 20-30 zł, a jak autorka nie ma w pobliżu żadnego sklepu prowadzącego te marki, to też trzeba doliczyć koszty wysyłki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 19:10   #16
kasiamagda
Raczkowanie
 
Avatar kasiamagda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Mettlach, DE
Wiadomości: 398
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Albo kup sobie Bjobj Organiczny multikrem z masłem shea i olejkiem jojoba do twarzy, rąk i ciała. Ma dobre opinie, z przesyłką wyniesie Cię ok.45 zł, ale masz 150ml.
__________________
Instagram
kasiamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 14:33   #17
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Krem Lavera vs masło do ciała Alverde - ten sam skład?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
26 zł za naturalny krem to jest bardzo mało. Krem tłusty tradycyjny kosztuje nawet jeszcze mniej, bo 14 złotych. Dostawa do paczkomatu kosztuje 10 zł, a zamówienie na DOZie do odebrania w którejś z ich aptek nie kosztuje nic.
Może jeszcze Vianek albo Sylveco, ale to są porównywalne ceny.
Taniej ciężko Ci będzie cokolwiek znaleźć, to są te tanie eko kremy.
Do tej pory płaciłam za krem 25 zł ale za 150 ml, chcę znaleźć coś w podobnej cenie. A krem tłusty tradycyjny tańszy, ale na parafinie

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Albo kup sobie Bjobj Organiczny multikrem z masłem shea i olejkiem jojoba do twarzy, rąk i ciała. Ma dobre opinie, z przesyłką wyniesie Cię ok.45 zł, ale masz 150ml.
Dziękuję Ci za propozycję ale skład taki sobie Ale szukam właśnie czegoś takiego, 150 ml upchniętego w metalowe pudełko. Potrzebuję zamiennika dla treściwego lavery z masłem shea ale bez alkoholu. A ten multikrem niestety posiada go w składzie.

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2017-04-15 o 14:37
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-15 15:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.