Niszowce czy popularne z wysokiej półki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Pokaż wyniki sondy: Które zapachy preferujesz:
niszowe 34 20,86%
wysokopółkowe, ale bardziej znane, np. Gucci, Dior 51 31,29%
nie ma dla mnie różnicy 78 47,85%
Głosujący: 163. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-30, 22:10   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Niszowce czy popularne z wysokiej półki?


Mamy całą masę różnych zapachów na naszym rynku. Praktycznie wszędzie można kupić luksusowe i znane wszystkim Diory, Gucci i inne Escady I jeżeli kogoś stać na markowe drogie perfumy, to chyba najczęściej sięga po te, które stoją na sephorowych/duglasowych półkach w olbrzymiej ilości i są "znane", no bo "kto nie zna Armaniego?!". Testuję wciąż rozmaite perfumy, z dużą częstotliwością, jestem wręcz nienasycona nimi i tym poznawaniem coraz to nowszysch dzieł
Ciekawa jestem, które zapachy najczęściej Wy wybieracie: popularne czy niszowce? Ktore uważacie za ciekawsze, ladniejsze, bardziej oryginalne i jakie są wg Was między nimi różnice.
Moje koleżanki jeśli kupują już coś drogiego chcą żeby to było znane. A ja, choć lubię niszowce, często doznaję rozczarowania. Ale zawsze testuję, jeśli mam taką możliwość. Co myślicie o markach takich jak np. L'occitane? Czy niszowe, naturalne oznacza nietrwałe, ale wysokiej jakości?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:16   #2
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Siegam po zapachy popularne wlasciwie z dwoch przyczyn
- milo jest miec cos znanego, jakas tam czastka mnie cieszy sie jak dziecko, kiedy skropie sie Diorem czy tam innym Armanim.

Jest tez inna przyczyna, dlaczego siegam po zapachy popularne a nie po niszowce...
Lenistwo, ignorancja Nie za bardzo mam okazje 'wychaczyc' cos na miescie, nie za bardzo wiem jak sie za 'to' zabrac wiec ...
wybieram cos latwiej dostepnego.

moze nie osiagnelam tego stopnia wtajemniczenia w perfumy (nawet na pewno), ze wciaz satysfakcjonuje mnie ten Dior popularny...

przetestowac niszowca (gdybym miala okazje) bardzo bym chciala. Gdyby mnie zapach uwiodl kupilabym
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:21   #3
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Hmm.. boję się niszowca. Niszowiec kojarzy mi się z chorobą tzn. strachem przed zapadnięciem na nią. Omijam, nie wącham boję się bankructwa


Gustuje w dostępnych jeszcze limitkach górnopółkowych.
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:28   #4
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Fascynują mnie niszówki.

Nie dlatego, że są - hmmm, jak by to ugryźć - modne, ale
po pierwsze: w zapachach popularnych poznałam zdecydowaną większość tego, co poznać mogłam, skutkiem czego obecnie nie mam co robić w typowych perfumeriach - nowości są wtórne i nudne, a ciekawe zapachy coraz częściej są wycofywane;
po drugie - niszowce to tak niesamowite, pokręcone nieraz zapachy, że nie mogę się nimi nasycić. Niezwykłe, klimatyczne, pobudzające wyobraźnię. Kadzidła, ambra, zioła w nieziemskich połączeniach i stężeniach. Magia w butelce.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:40   #5
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Hmm.. boję się niszowca. Niszowiec kojarzy mi się z chorobą tzn. strachem przed zapadnięciem na nią. Omijam, nie wącham boję się bankructwa


Gustuje w dostępnych jeszcze limitkach górnopółkowych.
Ja sie wlasnie boje tego, ze niszowce znikna. Ze nie beda sie sprzedawac, ze beda zastapione innymi, ze jakims sposobem zamkna wszytskie noszwe perfumerie. Dwa lata temu kupilam cudny zapach 7 fleurs w Loccitane. dzis juz go nie ma, bo to limitowanka byla. Mieli nawet balsamy itp. ale u nas juz niet. Niedostepnosc jest ekscytujaca, ale sprawia problemy, a potem smutek Buuu.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:48   #6
pieńkowa_dama
Zadomowienie
 
Avatar pieńkowa_dama
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Twin Peaks
Wiadomości: 1 149
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Lubię nosić zapach, który nie cieszy się dużą popularnością w otoczeniu. Można nawet powiedzieć, że czasem jestem zazdrosna o zapach.

Uwielbiam kadzidła i to w wydaniu mocnym i esencjonalnym. Nisza w tej kwestii najlepiej spełnia moje oczekiwania wobec perfum. Mogą sobie pozwolić na większa bezkompromisowość. Jest wiele niewypałów, ale można znaleźć też niszowe perełki.

A niedostępność? Muszę powiedzieć, że mnie bardzo ekscytuje to szukanie, wspólne solidaryzowanie się aby zdobyć jakiś zapach i to oczekiwanie. Tyle wysiłku się wkłada w zdobycie tej flaszki. Zupełnie inaczej patrzę wtedy na taki flakon niż na taki zakupiony w perfumerii.
pieńkowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 22:55   #7
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Ja bym jeszcze dopisała trzecią kategorię - zapachy nie niszowe, ale wycofane i trudno dostępne. Takiej Theoremy, Le Feu, Tygrysa, Mira-Bai czy OI w Douglasach nie uświadczysz od dawna. Niektóre inne powoli znikają - podobno m.in. FdB

A żeby nie offtopować, to dopiero odkrywam niszowe zapachy. Są między nimi przepiękne i niezwykłe okazy, naliczyłam też dużo rozczarowań zapewne dlatego, że z racji ich niszowości spodziewałam się diabli wiedzą czego. Prawdopodobnie w ciągu następnych kilku miesięcy kupię kilka flaszek niszowych zapachów. Ale do tej pory wszystkie moje butelki to takie, które albo istnieją, albo kiedyś istniały w drogeriach sieciowych. I stanowczo sprzeciwiam się opiniom, że w Sephorach i Douglasach nie ma nic fajnego.

Edytowane przez martwa papuga
Czas edycji: 2007-10-30 o 22:57 Powód: uzupełnienie
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 23:22   #8
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
I stanowczo sprzeciwiam się opiniom, że w Sephorach i Douglasach nie ma nic fajnego.
A ja stanowczo podtrzymuję swoją opinię, bo jest... moja. Nie moja wina, że nowości zamiast o palpitację serca, to przyprawiają mnie o atak ziewania


Ale podoba mi się wprowadzenie trzeciej kategorii - rzeczywiście, coraz więcej naprawdę ciekawych zapachów jest wycofywanych... Niestety.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 05:33   #9
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Bardziej znane wysokopółkowce!
Tylko w tej kategorii moge znaleć coś dla siebie. Obawiam się że wśród niszowców nie miałabym nawet czego szukać(zioła,kadzidlaki.. .) Chociaż nie obraziłabym się gdyby była większa dostępność tych zapachów. Czasem jednak chciałoby się poznać coś jeszcze innego.

Tak czy siak w tradycyjna i popularna perfumeria to bez wątpienia mój żywioł.
__________________
Perfumy są jak narkotyki - zmieniają i tworzą nową rzeczywistość. Zmieniają życie...



lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 06:45   #10
Favkes
Zakorzenienie
 
Avatar Favkes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: na żeliwnej żerdzi
Wiadomości: 3 515
GG do Favkes
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Lubię nosić zapach, który nie cieszy się dużą popularnością w otoczeniu. Można nawet powiedzieć, że czasem jestem zazdrosna o zapach.

Uwielbiam kadzidła i to w wydaniu mocnym i esencjonalnym. Nisza w tej kwestii najlepiej spełnia moje oczekiwania wobec perfum. Mogą sobie pozwolić na większa bezkompromisowość. Jest wiele niewypałów, ale można znaleźć też niszowe perełki.

A niedostępność? Muszę powiedzieć, że mnie bardzo ekscytuje to szukanie, wspólne solidaryzowanie się aby zdobyć jakiś zapach i to oczekiwanie. Tyle wysiłku się wkłada w zdobycie tej flaszki. Zupełnie inaczej patrzę wtedy na taki flakon niż na taki zakupiony w perfumerii.

Nie muszę nic pisać, pieńkkowa damo - mam dokładnie tak samo
Favkes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 07:34   #11
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

A to ciekawy temat.
Zacznijmy od zapachów popularnych- na pewno często mnie zniechęcają. Do półek w Sephorze oznaczonych napisami- bestseller nr 1, 2 lub 3- rzadko podchodzę.
Bardzo zniechęcają mnie gwiazdy, reklamujące zapachy- wejście w Marionaud oflankowane wielkimi plakatami z wygiętą Beyonce (abstrahuję od samego zapachu)- brr... Wlewająca się kultura masowa w świat kojarzący się jednak z czymś innym...

Większość zapachów popularnych znam, nie zaspokajają już więc mojej ciekawości i chęci poznawania nowego.
Ale i wśród seforaków- są poutykane ciekawostki- Opium, Knowing lub Cristalle- są według nie bardziej kontrowersyjne, trudniejsze (w jakimś sensie bardziej niszowe) niż np. Annick Goutal... Nie mówiąc o Piątce.

Niszowce- gdy mam okazję, to poznaję z chęcią. Ale nie podniecają mnie nadmiernie- też nie kręci mnie proces ich zdobywania. A wręcz zniechęca. Też ceny mnie zniechęcają.
Buteleczka to buteleczka- nie zamienia się w relikwię przez to, że jest przykładowo trudnym do zdobycia Lutensem.
I wytwarzające się czasem swoiste, jak to Rachela ujęła- mody- też czasami wzbudzają moje zastanowienie.
Był kiedyś taki wątek o niepoprawnych forumowo zapachach. Był pouczający .

Choć lubię zapachy mniej znane. I trochę mnie kręci to, że nie są one tak z marszu dostępne.

A w ogóle to wstrzeliłam się chyba nie w ten czas, co powinnam- typy zapachów sprzed dwudziestu lat bardziej mi odpowiadają. Gdyby na półkach Sephory stały Diva, Paloma Picasso i inne - to by mi wystarczyło. .
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 07:51   #12
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Nie jestem uprzedzona do żadnej pachnącej półki.
Przyczyna mojego zainteresowania niszowcami jest prozaiczna.
Kręcą mnie ostatnio takie nuty - kadzidła, żywice drewno, suche zioła i przyprawy, aromaty herbaciane - których przeróżne zestawienia zaoferować mogą mi w przeważającej części właśnie zapachy niszowe. W Sephorze, czy Douglasie bardzo o takie trudno
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:20   #13
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Pociągają mnie zapachy niszowe.

Poznałam kompozycje, które po prostu fascynują jak żadne inne zapachy, są wyjątkowe, niesamowite, poszczególne nuty zapachowe harmonijnie przeplatają się ze sobą w rezultacie tworząc dzieło zapierające dech w piersiach.
Nie ma żadnych syntetycznych ozdobników, tworzy się specyficzna aura, zapach przepięknie się rozwija, czuję, że żyje na mojej skórze.
Jednym słowem -
Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Magia w butelce.
Rzadko trafić na coś tak zniewalającego wśród 'modnych perfum'.

W perfumerii coraz trudniej znaleźć coś ciekawego.
Nowości nie porywają w żaden sposób, mają nuty żywcem powyciągane z innych zapachów, czasem mam wrażenie, że są tworzone tylko na odczepne, bez głębszego wysiłku, bo oprócz znudzenia nie wywołują żadnych uczuć.

Owszem, używam kilku popularnych zapachów, ale na szczęście nie ma w nich nic wtórnego.

Odrębną kwestię stanowią zapachy wycofane - moja ukochana OI, BC przesunięte do 'linii ekskluzywnej' , Theo, FdB, Tygrys, Le Feu, czyli kompozycje piękne, wyzwalające falę emocji i powoli, powoli znikające, czego ja nie potrafię zrozumieć...
To smutne, 'perełki' odchodzą w cień, a przychodzą banalne zapachy lansowane jeden, na fali popularności drugiego

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
A niedostępność? Muszę powiedzieć, że mnie bardzo ekscytuje to szukanie, wspólne solidaryzowanie się aby zdobyć jakiś zapach i to oczekiwanie. Tyle wysiłku się wkłada w zdobycie tej flaszki. Zupełnie inaczej patrzę wtedy na taki flakon niż na taki zakupiony w perfumerii.
Wiele wysiłku i potem ta eksplozja radości, która wszystko rekompensuje.

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze dopisała trzecią kategorię - zapachy nie niszowe, ale wycofane i trudno dostępne. Takiej Theoremy, Le Feu, Tygrysa, Mira-Bai czy OI w Douglasach nie uświadczysz od dawna. Niektóre inne powoli znikają - podobno m.in. FdB
A owszem.
Znikają piękne, wyjątkowe zapachy, a w ich miejsce pojawiają się syntetyczne ulepki

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
A ja stanowczo podtrzymuję swoją opinię, bo jest... moja. Nie moja wina, że nowości zamiast o palpitację serca, to przyprawiają mnie o atak ziewania
Niestety, niektóre nowości są rzeczywiście grubo poniżej oczekiwań...
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:37   #14
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Ja jestem poszukiwaczką i nie interesuje mnie, czy kupię zapach w drogerii za rogiem, czy internetowo w Katmandu czy w rasie gdzieś na lotnisku .... bo szukam zapachu a nie marki, butelki czy pudełka ... szukam często gęsto na podstawie opisu i to jest dla mnie wyzwanie a ponieważ mam własne pokręcone preferencje to czasem muszę się nagrzebać

Potwierdzam obiegowe obserwacje, ze zaczynają nas zalewać nowości na bazie plastiku i sztuczności i nie ma jak się przed tym bronić
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:37   #15
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Lubię nosić zapach, który nie cieszy się dużą popularnością w otoczeniu. Można nawet powiedzieć, że czasem jestem zazdrosna o zapach.

Uwielbiam kadzidła i to w wydaniu mocnym i esencjonalnym. Nisza w tej kwestii najlepiej spełnia moje oczekiwania wobec perfum. Mogą sobie pozwolić na większa bezkompromisowość. Jest wiele niewypałów, ale można znaleźć też niszowe perełki.

A niedostępność? Muszę powiedzieć, że mnie bardzo ekscytuje to szukanie, wspólne solidaryzowanie się aby zdobyć jakiś zapach i to oczekiwanie. Tyle wysiłku się wkłada w zdobycie tej flaszki. Zupełnie inaczej patrzę wtedy na taki flakon niż na taki zakupiony w perfumerii.
ja również lubię zapachy, które rzadko można wyczuć na innych osobach. Nie kręci mnie jak pół miasta nosi Light Blue czy Angel lubię się wyróżniać
__________________
"Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:43   #16
SpanishMyszka
Zakorzenienie
 
Avatar SpanishMyszka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Shallow Grave
Wiadomości: 5 143
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
ja również lubię zapachy, które rzadko można wyczuć na innych osobach. Nie kręci mnie jak pół miasta nosi Light Blue czy Angel lubię się wyróżniać
Nikt nie lubi pachnieć jak co druga napotkana na ulicy osoba , w niektórych przypadkach rażąca popularność zapachu działa na jego niekorzyść, sprawia, że gaśnie moja chęć na zakup, jednak nigdy nie zrezygnowałabym z Angela, Euphorii, czy L de Ciastko tylko dlatego, że mają pokaźne grono zwolenników.
__________________
"It's been so long...
Feels like pins and needles in my heart...
So long...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 09:55   #17
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Ja preferuję zapachy Sephorowo Douglasowe a to dlatego, że są dla mnie najbardziej dostępne. Nie mam w okolicy, żadnej niszowej perfumerii, gdyby takowa była na pewno wybrałabym się tam na poszukiwania jakiegoś odpowiedniego dla mnie zapachu. Odstrasza mnie również to, że bardzo dużo tam kadzidlaków, a takie zapachy nie są dla mnie, zwłaszcza do noszenia na co dzień, mogłyby mi się podobać, niektóre może nawet bardzo, ale nie współgrałabym z nimi. Myślę, że jakieś kwiatuchowate, czy owocowe ale charakterne znalazłabym wśród niszowców. Niestety jak na razie nie mam takiej okazji.

Lubię szukać zapachów słabo dostępnych i mało znanych w różnych perfumeriach internetowych i szaleję za kupowaniem w ciemno, co chciałabym u siebie wreszcie ograniczyć Ach, ta adrenalina
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 11:29   #18
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Lubię nosić zapach, który nie cieszy się dużą popularnością w otoczeniu. Można nawet powiedzieć, że czasem jestem zazdrosna o zapach.
Dokladnie to rozumiem, tez jestem zazdrosna o zapach. Czasami wprawdzie zwracam uwage na to, co jest popularne, ale pachniec tak jak wszyscy to nie lubie. Dlatego chetnie kupuje to, co jest malo znane, nie tyle niszowe, co wcisniete gdzies w kąt. Tylko, ze denerwuje mnie kiedy ktos np. o to zapyta, a po mojej odpowiedzi skomentuje z pogardą: "Oj, to chyba jakies nieznane".
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 12:04   #19
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Zapachami interesuję się na poważnie w zasadzie od tego roku, ale styczność mam od jakichś pięciu lat, no, powiedzmy, że wtedy zaczęłam zapachy "gromadzić".
Tyle, że wówczas było to jedynie gromadzenie, dziś odbieram zapachy jako coś więcej, ale nie muszę TUTAJ tego mówić
Podobnie jak dziewczyny, ponieważ nie szukam marki czy ładnie prezentującego się flakonu, jestem otwarta na poznanie każdego zapachu. Choć nie da się ukryć, że jedne chcę poznać bardziej niż inne
Bardzo interesują mnie niszowe zapachy, ale dopiero je poznaję. Bardzo spodobało mi się określenie Sabbath w którymś z wątków, mianowicie "nie lubię zapachów pachnących zapachami" (czy też "perfum pachnących perfumami"). Podpisuję się pod tym obiema łapkami.
Zdecydowanie czuję, że wyrabia mi się teraz zapachowy gust
(może kiedyś się odważę zaprezentować mój zbiorek)
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 15:23   #20
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Tylko, ze denerwuje mnie kiedy ktos np. o to zapyta, a po mojej odpowiedzi skomentuje z pogardą: "Oj, to chyba jakies nieznane".
A mnie to dynda.
Znane, czy nieznane - ma podobać się mnie i to mnie ma zachwycać.

Pachnienie Diorem czy Chanelem jakoś mnie nie podnieca.
Jeszcze bardziej nie podnieca mnie podziw ludzi, dla których ten przysłowiowy już Dior, czy przysłowiowa Chanel są wyznacznikami... czy ja wiem... Klasy? Pozycji? Bycia Kimś?
Swego rodzaju frajdę sprawia mi, kiedy ktoś usłyszawszy, że pachnę jakimś tam "Gutal" powie, że nie zna i że brzydkie. Szczególnie jesli wiem, że ten sam zapach nazwany "Szanelem" wzbudziłby podziw. Co mi po zachwytach takiej osoby?


Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Choć nie da się ukryć, że jedne chcę poznać bardziej niż inne
A owszem!
Tyle, że raczej ze względu na wyjątkowo kuszące, albo wyjatkowo dziwne nuty, nie zaś ze względu na to, że są "na topie".

Z zapachów topowych wyleczyła mnie OI. Czytałam forum i straszliwie pragnęłam ją mieć. Kupiłam miniaturę i... nie wiem po co.
Po przetestowaniu ani razu nie zachciało mi się jej użyć. Nie będę przeciez pachnieć czymś, co mnie nie kręci tylko dlatego, że jest takim wyjątkowym rarytasem, skoro mogę pachnieć czymś mniej "okrzyczanym" ale za to bardziej mi odpowiadającym?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Bardzo interesują mnie niszowe zapachy, ale dopiero je poznaję. Bardzo spodobało mi się określenie Sabbath w którymś z wątków, mianowicie "nie lubię zapachów pachnących zapachami" (czy też "perfum pachnących perfumami"). Podpisuję się pod tym obiema łapkami.
Cheer - dzięki.

Niszowce rzeczywiście często pachną "czymś" i to w nich lubię.
Perfumy dostępne w perfumeriach są zwykle bezpieczne - pachną perfumami.
Mogą mi się podobać, ale miłości gwałtownej nie budzą (z nielicznymi wyjątkami typu BC, Gucci PH czy FdB).

Dlatego pewnie moje zapachowe szaleństwo zaczęło się dopiero kiedy poznałam nisze. Nie ze snobizmu, lecz z zadziwienia.

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Zdecydowanie czuję, że wyrabia mi się teraz zapachowy gust
(może kiedyś się odważę zaprezentować mój zbiorek)
Czekam Cheer, czekam z niecierpliwością!

Bardzo jestem ciekawa, cóż w nim się znalazło. Podejrzewam, że wiele, bardzo wiele może tam być zapachów w moim guście.

Edytowane przez Sabbath
Czas edycji: 2007-10-31 o 16:16
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 15:47   #21
marmota
Raczkowanie
 
Avatar marmota
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 426
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Nie mam doświadczeń z niszowcami. Testowałam pojedyncze lutki po tym jak dowiedziałam się o ich istnieniu tu na forum z bardzo różnymi odczuciami od zachwytu po rozczarowanie. Zapach przede wszystkim musi mnie zachwycać, dobrze pachnieć na mojej skórze, muszę się w nim dobrze czuć. Zdecydowanie wolę nie pachnieć jak wszyscy choć nie wiem czy zrezygnowałabym na przykład z BC. Zapach musi pasować do mnie, do mojego stylu ubierania się sposobu bycia i życia. Ze względu na ekonomię chyba raczej mało popularne "popularne" ale może spotkam niszowca w którym zakocham się bez pamięci.
marmota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:18   #22
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A to ciekawy temat.
Zacznijmy od zapachów popularnych- na pewno często mnie zniechęcają. Do półek w Sephorze oznaczonych napisami- bestseller nr 1, 2 lub 3- rzadko podchodzę.

Niszowce- gdy mam okazję, to poznaję z chęcią. Ale nie podniecają mnie nadmiernie- też nie kręci mnie proces ich zdobywania. A wręcz zniechęca. Też ceny mnie zniechęcają.
Buteleczka to buteleczka- nie zamienia się w relikwię przez to, że jest przykładowo trudnym do zdobycia Lutensem.
Podpisuję się pod Kotą
Wybieram te zapachy, które po prostu mi się podobają i mają coś w sobie a że są to głównie sephoraki wynika z faktu, iż do takich mam dostęp. Bardzo lubię poznawać niszowce i kiedy tylko mam okazję poznaję ale jak dotąd żaden mnie nie ujął na tyle, abym zapragnęła jakiś kupić.
Niestety w perfumeriach coraz rzadziej pojawiają się ciekawe zapachy, nowości są wtórne i oklepane a wiele pięknych zapachów jest wycofywanych (to mnie najbardziej boli).
Całe szczęście że jakaś część popularnych zapachów jest jeszcze przeze mnie nie odkryta i gdy wejdę do Sephory będę miała co wąchać
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:24   #23
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Odpowiedz jest prosta nie patrze na marke a na zapach.
Tak samo jak z ciuchem, nie ubieram sie w to co modne, a w to co na mnie dobrze lezy
A że lezy na mnie dobrze oklepana juz Euphoria to co ja poradzę
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 16:49   #24
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

A ja, podobnie jak Sabbath, perfumeryjnie rozkręciłam się dopiero przy niszowcach. Nietypowe zapachy-niezapachy urzekły mnie absolutnie. Zawładnęły moją wyobraźnią
I pomyśleć, że jeszcze kilka tygodni temu nie miałam o nich pojęcia
sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 17:46   #25
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A mnie to dynda.
Znane, czy nieznane - ma podobać się mnie i to mnie ma zachwycać.

Pachnienie Diorem czy Chanelem jakoś mnie nie podnieca.
Jeszcze bardziej nie podnieca mnie podziw ludzi, dla których ten przysłowiowy już Dior, czy przysłowiowa Chanel są wyznacznikami... czy ja wiem... Klasy? Pozycji? Bycia Kimś?
Swego rodzaju frajdę sprawia mi, kiedy ktoś usłyszawszy, że pachnę jakimś tam "Gutal" powie, że nie zna i że brzydkie. Szczególnie jesli wiem, że ten sam zapach nazwany "Szanelem" wzbudziłby podziw. Co mi po zachwytach takiej osoby?
Sabbath, masz racje. Ja nie mowie, ze przezywam strasznie sam fakt, ze ktos mi wytknie, ze uzywam malo znanych perfum, ale to wlasnie, ze ludziom sie ciagle jeszcze zdaje, ze jak jest napisane Chanel to musi byc boskie. I ze tylko taki rozpoznawalny fragrans sie liczy To mnie u ludzi denerwuje, ze sie tak snobuja, ze zapach moze byc w sumie cienki, prosty, malo oryginalny, ale stoi w Sephorze za 200 zeta i swieci metką
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 18:33   #26
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

nie gustuję w kadzidłach i chyba źle czułabym się w zapachu burzy czy palonej gumy ale lubię wąchać wszystkie: i górnopółkowce (a nuż czymś zaskoczą) i niedostępne cudaki
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:04   #27
martwa papuga
Zakorzenienie
 
Avatar martwa papuga
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Granatowe Góry
Wiadomości: 3 219
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
A ja stanowczo podtrzymuję swoją opinię, bo jest... moja. Nie moja wina, że nowości zamiast o palpitację serca, to przyprawiają mnie o atak ziewania


Ale podoba mi się wprowadzenie trzeciej kategorii - rzeczywiście, coraz więcej naprawdę ciekawych zapachów jest wycofywanych... Niestety.

Rachel, a kto mówi o nowościach? Że są nudne, podpisuję się oburącz i obunóż. Pisząc o ofercie sieciowych perfumerii miałam w umyśle Dune, Dolce Vitę, Słunia Kenzo, Smoczydło, wciąż jeszcze FdB...
Zresztą, wydaje mi się, że w stopce sama masz sporo Seforowców
martwa papuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:16   #28
tymena
Zakorzenienie
 
Avatar tymena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 15 280
GG do tymena
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Mają być wyraziste, ogoniaste, przyprawowe i całe moje. Nie ważne czy z sephory czy z perfumerii na końcu świata.

Wypinam się na nowości z sieciówek bo wkurza mnie komercja i bardzo mi przykro, że z Polski wycofuje się starsze zapachy

Uwielbiam poznawac niszę i doceniam wiele zapachów ale nie potrafię na codzien nosić na sobie piwnicznej izby czy zapachu garbarni za to z przyjemnością nosi mi się wszelkie ambrowce, przyprawowce i kadzidłowce
tymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:14   #29
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Rachel, a kto mówi o nowościach? Że są nudne, podpisuję się oburącz i obunóż. Pisząc o ofercie sieciowych perfumerii miałam w umyśle Dune, Dolce Vitę, Słunia Kenzo, Smoczydło, wciąż jeszcze FdB...
Zresztą, wydaje mi się, że w stopce sama masz sporo Seforowców
Przepraszam, w takim razie inaczej zrozumiałam Twojego posta.

A czy mam sporo seforowców?... Nie mam innego wyjścia, bo na wiele rzeczy mnie zwyczajnie nie stać. (Swoją drogą w podpisie naliczyłam 3 seforowce
Większość moich zapachów została wycofana z perfumerii, niech ich pies zmoczy).
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-10-31 o 23:20
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 22:59   #30
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Niszowce czy popularne z wysokiej półki?

Cytat:
Napisane przez pieńkowa_dama Pokaż wiadomość
Uwielbiam kadzidła i to w wydaniu mocnym i esencjonalnym. Nisza w tej kwestii najlepiej spełnia moje oczekiwania wobec perfum. Mogą sobie pozwolić na większa bezkompromisowość. Jest wiele niewypałów, ale można znaleźć też niszowe perełki.

A niedostępność? Muszę powiedzieć, że mnie bardzo ekscytuje to szukanie, wspólne solidaryzowanie się aby zdobyć jakiś zapach i to oczekiwanie. Tyle wysiłku się wkłada w zdobycie tej flaszki. Zupełnie inaczej patrzę wtedy na taki flakon niż na taki zakupiony w perfumerii.
Myślę podobnie Wybieram przede wszystkim zapachy niszowe, jednak uważam, że w perfumeriach sieciowych także można znaleźć prawdziwe skarby
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.