Atrederm - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 14:50   #3091
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Atrederm

Witam, mam tonik z kwasem mlekowym 7% (własnej roboty) używam go od tygodnia i nawet zmniejsza pory, ale posiadam też atrederm 0,05% i pytanie czy mogę go , stosować razem z tonikiem np. tonik rano atre wieczorem. Pytam się bo zawsze miałem wrażliwą skóre i myślałem że po Atredermie bd miał buraka jak to bywa po silnych lekach, a tu co ? stosowałem 3 dni pod rząd na twarz i ani zaczerwieniania, ani łuszczenia. Nie wiem czym to spowodowane może dlatego że co 2 tyg robie peeling chemiczny kwasami i skóra już jest mniej wrażliwa
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 18:08   #3092
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
Witam, mam tonik z kwasem mlekowym 7% (własnej roboty) używam go od tygodnia i nawet zmniejsza pory, ale posiadam też atrederm 0,05% i pytanie czy mogę go , stosować razem z tonikiem np. tonik rano atre wieczorem. Pytam się bo zawsze miałem wrażliwą skóre i myślałem że po Atredermie bd miał buraka jak to bywa po silnych lekach, a tu co ? stosowałem 3 dni pod rząd na twarz i ani zaczerwieniania, ani łuszczenia. Nie wiem czym to spowodowane może dlatego że co 2 tyg robie peeling chemiczny kwasami i skóra już jest mniej wrażliwa
oj ja radzę jeszcze się wstrzymać z tonikiem. Atrederm to bomba z opóźnieniem. Ja po 3 dniach stosowania miałam buraka, a na czwarty dzień łuszczenie.
Póki co, stosuj sam atrederm.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 21:00   #3093
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

po stosowaniu 5 razy pod rząd atredermu na brode, zaczela sie lekko łuszczyc, ale i swędzieć... nie piecze, nie boli, tylko swędzi, to normalne...?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 21:32   #3094
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

A co sądzicie o używaniu atredermu na zmiane z tonikiem z kwasem mlekowym ?
np. w jeden dzień atrederm a w drugi kwas mlekowy i potem znwou atre i kwas i atre i kwas .
Też ostatnio się zastanawiałam jak ma się kwas mlekowy przy atredermie.
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 21:35   #3095
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
po stosowaniu 5 razy pod rząd atredermu na brode, zaczela sie lekko łuszczyc, ale i swędzieć... nie piecze, nie boli, tylko swędzi, to normalne...?
zależy od skóry.
Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość
A co sądzicie o używaniu atredermu na zmiane z tonikiem z kwasem mlekowym ?
np. w jeden dzień atrederm a w drugi kwas mlekowy i potem znwou atre i kwas i atre i kwas .
Też ostatnio się zastanawiałam jak ma się kwas mlekowy przy atredermie.
jeśli tylko nie będziesz miała podrażnienia to jak najbardziej
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 21:42   #3096
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
po stosowaniu 5 razy pod rząd atredermu na brode, zaczela sie lekko łuszczyc, ale i swędzieć... nie piecze, nie boli, tylko swędzi, to normalne...?

mnie nigdy nie swędziało .. chociaż swędział mnie zorac tylko , ale na plecach i dekolcie . Na twarzy nigdy

A używasz retinoidów dłużej czy dopiero zaczęłaś ?
Może skóra nie przyzwyczajona jeszcze czy coś

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

ooo to , super

A jakie radziłabyś stężenie ?
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 07:17   #3097
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Dołączam do grona atredermowiczów Muszę się przyznać że nie doceniłam atre, stosowałam go co prawda już wcześniej ale to było daaawno temu i szybko zdradziłam go z zorakiem. Obecnie moja cera z zorakiem się bardzo nie lubi (nie mam pojęcia czemu, wcześniej był to jej "ulubiony" retinoid ). A że zaskórniki czymś wytępić trzeba to przerzuciłam się na atre, bo tylko silny kaliber da im rade.

I tak sobie stosowałam atre 3 dni pod rząd...czasem więcej niż jedną warstwę... A ze nie było łuszczenia (po zoraku łuszczyłam się szybciej) to dołożyłam sobie solidną porcje 4 dnia. No reszty się można już domyślić...

Z początku wylinka była porządna, a podrażnienia niewielkie. Myślę sobie super! Ale kolejnego dnia do wylinki doszły podrażnienia i czerwone policzki, czoło nie zareagowało tak agresywnie. Całe szczęście że ten stan przypadł na dni kiedy nie muszę wychodzić z domu, mam nadzieję ze do jutra burak złagodnieje.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 09:08   #3098
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Atrederm

intent wydaje mi się, że 5-10% będzie wystarczające.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 09:31   #3099
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Atrederm

Ja, zresztą jak co weekend mam załamanie.
Stosuję Atrederm zazwyczaj w środę, czwartek, piątek, więc łuszczenie i inne atrakcje dopadają mnie właśnie teraz. Chciałbym już, żeby twarz była doprowadzona do fajnego stanu, który mógłbym już tylko podtrzymywać, ale około miesiąca temu skończyłem jedną buteleczkę o stężeniu 0.025 i przerzuciłem się na 0.05, więc resztki tego co miało wyleźć wyłażą pod wpływem silniejszego działania. Z jednej strony odkąd zacząłem przygodę z Atredermem to wiem, że wszystko co pojawia się na mojej twarzy to efekt oczyszczania, ale za niedługo zrobi się cieplej i chciałbym już móc pochwalić się ładną twarzą.
No nic, stosuję lek dalej i czekam
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 09:52   #3100
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
Ja, zresztą jak co weekend mam załamanie.
Stosuję Atrederm zazwyczaj w środę, czwartek, piątek, więc łuszczenie i inne atrakcje dopadają mnie właśnie teraz. Chciałbym już, żeby twarz była doprowadzona do fajnego stanu, który mógłbym już tylko podtrzymywać, ale około miesiąca temu skończyłem jedną buteleczkę o stężeniu 0.025 i przerzuciłem się na 0.05, więc resztki tego co miało wyleźć wyłażą pod wpływem silniejszego działania. Z jednej strony odkąd zacząłem przygodę z Atredermem to wiem, że wszystko co pojawia się na mojej twarzy to efekt oczyszczania, ale za niedługo zrobi się cieplej i chciałbym już móc pochwalić się ładną twarzą.
No nic, stosuję lek dalej i czekam
Pewnie Cię nie pocieszę, ale tez nie wiem jak bardzo miałeś zanieczyszczoną cerę, bo ja przy stosowaniu zoraku długo miałam wysyp, w sumie trwał dwa miesiące, ale po miesiącu był coraz mniejszy i o wiele mniej uciążliwy niż na początku.

Ehhh a ja właśnie zauważyłam że trochę się przypaliłam atre w jednym miejscu :/

Jakie filtry stosujecie? Pora niezbyt przyjazna na zaczynanie retinoidów ale moja cera czekać nie może. Zakupiłam biodermę w sprayu, oczywiście spf 50, ale czaję się na mleczko ducraya, tylko nie wiem jak się będzie zachowywać na cerze podrażnionej przez atre.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2013-03-24 o 09:53
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 09:56   #3101
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

A używasz retinoidów dłużej czy dopiero zaczęłaś ?
Może skóra nie przyzwyczajona jeszcze czy coś [COLOR="Silver"]

Dopiero zaczęłam, najwięcej blizn po gulach mam właśnie na brodzie, to ją smarowałam najintensywniej i to ona swędzi bardzo, jest też taka zarózowiona, do reszty twarzy, narazie zrobie 2 dni przerwy, a pozniej znów ją przesmaruje, mam nadzieje, ze blizny zejdą całkowicie
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 11:04   #3102
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Pewnie Cię nie pocieszę, ale tez nie wiem jak bardzo miałeś zanieczyszczoną cerę, bo ja przy stosowaniu zoraku długo miałam wysyp, w sumie trwał dwa miesiące, ale po miesiącu był coraz mniejszy i o wiele mniej uciążliwy niż na początku.

Ehhh a ja właśnie zauważyłam że trochę się przypaliłam atre w jednym miejscu :/

Jakie filtry stosujecie? Pora niezbyt przyjazna na zaczynanie retinoidów ale moja cera czekać nie może. Zakupiłam biodermę w sprayu, oczywiście spf 50, ale czaję się na mleczko ducraya, tylko nie wiem jak się będzie zachowywać na cerze podrażnionej przez atre.
Mam 30stkę z Biodermy, matującą i niestety nie matuje i szczypie. Żadnego kremu nie mogę teraz używać, bo mam podrażnioną skórę i ratuję się olejami, ale z filtrem muszę jakoś to przeboleć
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 11:23   #3103
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Atrederm

O co chodzi trądzik miałem tylko na policzkach odkąd stosuje kwas mlekowy w toniku i atre derm na czole które zawsze było gładkie zaczeły pojawiać się takie podskórne małe grudki :O taka tarka zaczyna się robić :O
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 12:25   #3104
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
O co chodzi trądzik miałem tylko na policzkach odkąd stosuje kwas mlekowy w toniku i atre derm na czole które zawsze było gładkie zaczeły pojawiać się tPakie podskórne małe grudki :O taka tarka zaczyna się robić :O
no to ja mam tak samo , najwiecej czerwonych plamek na czole a wcześniej nic .
Jak używałam epiduo i innych rzeczy z nadtlenkiem czoło miałam czyste a teraz jest z nim najgorzej . Co chwile coś wyskakuje i szybko znika a pojawia sie plama i całe czoło w plamach . Jest gładko ale z plamami .

A filtru na razie używam la roche posay anthelios 30 i musze sobie zakupić 50 w najbliższym czasie . Jeszcze nie wiem jaki i troche mam dylemat
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 12:58   #3105
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez daisy_002 Pokaż wiadomość
Mam 30stkę z Biodermy, matującą i niestety nie matuje i szczypie. Żadnego kremu nie mogę teraz używać, bo mam podrażnioną skórę i ratuję się olejami, ale z filtrem muszę jakoś to przeboleć
Miałam kiedyś krem tonujący do cery naczynkowej spf 50, z biodermy- nie szczypał nic a nic, fajnie nawilżał i uspokajał podrażnione miejsca ale szybciej się po nim świeciłam. Dlatego zmieniłam na spray dla dzieci, idealny nie jest, ale najlepszy jak dotąd z tych co stosowałam, zresztą chyba nie znajdę idealnego filtra przy mojej tłustej cerze

Jak siedzę w domu i nigdzie nie wychodzę to używam kremu tłustego z iwostinu- mój ratunek na podrażnienia. Nie szczypie nic a nic i łuszczenie szybciej przechodzi.

Już się odzwyczaiłam od tego pielęgnacyjnego reżimu związanego z retinoidami Ale efekty są warte chwilowych niedogodności.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 13:01   #3106
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, jesli ktoras z Was ma na zbyciu Atrederm, to prosze o wiadomosc na pw
w zamian oddam sporo kolorowki i pielegnacji

pozdrowienia
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 13:48   #3107
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez tekanan Pokaż wiadomość
Ja, zresztą jak co weekend mam załamanie.
Stosuję Atrederm zazwyczaj w środę, czwartek, piątek, więc łuszczenie i inne atrakcje dopadają mnie właśnie teraz. Chciałbym już, żeby twarz była doprowadzona do fajnego stanu, który mógłbym już tylko podtrzymywać, ale około miesiąca temu skończyłem jedną buteleczkę o stężeniu 0.025 i przerzuciłem się na 0.05, więc resztki tego co miało wyleźć wyłażą pod wpływem silniejszego działania. Z jednej strony odkąd zacząłem przygodę z Atredermem to wiem, że wszystko co pojawia się na mojej twarzy to efekt oczyszczania, ale za niedługo zrobi się cieplej i chciałbym już móc pochwalić się ładną twarzą.
No nic, stosuję lek dalej i czekam
A może warto stosować co drugi dzień, żeby nie robić dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi smarowaniami?
Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Jakie filtry stosujecie? Pora niezbyt przyjazna na zaczynanie retinoidów ale moja cera czekać nie może. Zakupiłam biodermę w sprayu, oczywiście spf 50, ale czaję się na mleczko ducraya, tylko nie wiem jak się będzie zachowywać na cerze podrażnionej przez atre.
Ja póki co SPF 15 w kremie+ na to podkład SPF15. Słońce za chmurami a moja codzienna trasa, to tylko szkoła-dom autobusem więc...
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 18:34   #3108
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

a czy podczas kuracji Atredermem, można uzywać samorobione serum z witaminą c?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-24, 20:42   #3109
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
a czy podczas kuracji Atredermem, można uzywać samorobione serum z witaminą c?
sądzę ze nie ma problemu
sama za jakis czas będe robić
intent jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 08:02   #3110
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

Dziewczyny, a co wam pomaga kiedy macie taką maksymalnie przesuszoną skórę? Ja własnie przegięłam z maścią siarkową i mam dosłownie _skorupę_ na twarzy. Jakbym miała spaloną skórę. Smaruje sie kremem bambino non stop, ale mam wrażenie, że nic sie nie przebija przez tą skorupę :/
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 08:58   #3111
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co wam pomaga kiedy macie taką maksymalnie przesuszoną skórę? Ja własnie przegięłam z maścią siarkową i mam dosłownie _skorupę_ na twarzy. Jakbym miała spaloną skórę. Smaruje sie kremem bambino non stop, ale mam wrażenie, że nic sie nie przebija przez tą skorupę :/
Może spróbuj kremu tłustego z iwostinu. Osobiście chwalę go sobie, łagodzi podrażnienia i jest naprawdę tłusty wydaje mi się ze taka spaloną skórę trzeba natłuścić to szybciej zejdzie. Moje przypalenie smarowałam właśnie iwostinem, fakt że nie było jakieś duże ale dzisiaj już jest o wiele bledsze. Ewentualnie przychodzi mi na myśl maść z witaminą a, pomoże zregenerować naskórek.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 10:37   #3112
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Atrederm

Dzięki

U mnie takie przepalenie skóry zazwyczaj znika po 2 tygodniach i skóra jest z powrotem miękka, ale teraz kombinuje jakby to przyspieszyć, niedługo święta ;/ A co myślicie o wazelinie?
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 12:37   #3113
daisy_002
Raczkowanie
 
Avatar daisy_002
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 195
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dzięki

U mnie takie przepalenie skóry zazwyczaj znika po 2 tygodniach i skóra jest z powrotem miękka, ale teraz kombinuje jakby to przyspieszyć, niedługo święta ;/ A co myślicie o wazelinie?

Wydaje mi się, że wazelina jest trochę za ciężka i może zapychać. Polecam Zinalfat, silnie regenerujący i kojący podrażnienie (nie nawilżający) krem. Jeszcze na początku kuracji, jak moja skóra była w bardzo złym stanie, piekła, szczypała (jak to na początku zabawy z atre) posmarowałam się maścią na oparzenia, bo nic silniejszego chyba nie ma. Wydedukowałam, że jeśli oparzona skóra jest podrażniona, często są otwarte rany i jest jakieś działanie to na moją skórę też powinno zadziałać. Zadziałało, ale skóra się strasznie zapchała i więcej razy tej maści nie użyłam. Ehh czego to się nie robiło dla ładnej buzi...

Ja nawilżam się dwoma specyfikami: Dermogalem A+E (polecam) i olejem arganowym (nie daje rady z bardzo przesuszoną skórą, raczej olej na dzień).

Poszukaj może na forum Izoteku, tam mają takie same potrzeby jeśli chodzi o kremy jak my atredermowicze
daisy_002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 14:43   #3114
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Pewnie Cię nie pocieszę, ale tez nie wiem jak bardzo miałeś zanieczyszczoną cerę, bo ja przy stosowaniu zoraku długo miałam wysyp, w sumie trwał dwa miesiące, ale po miesiącu był coraz mniejszy i o wiele mniej uciążliwy niż na początku.
Ojj.. rzeczywiście, moja cera po miesiącach stosowania różnych dziwnych maści, co przerobił pewnie każdy była bardzo zanieczyszczona, ale to już mój 8 miesiąc używania Atredermu, więc chciałbym, żeby wszystko było już cacy, a tymczasem wiecznie coś. Właściwie to moje cykliczne załamania trwają dzień- dwa w weekendy, a w tygodniu jest już fajnie.
Co do tego oczyszczania- masz rację, właśnie tak to działa, z czasem jest coraz lepiej, dlatego wszystkim walczącym z trądzikiem zalecam cierpliwość

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A może warto stosować co drugi dzień, żeby nie robić dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi smarowaniami?
Wiesz, właśnie myślę o tym, bo jestem już na tyle wprawiony w stosowaniu retinoidów, że potrafię zaplanować sobie dni łuszczenia, zapanować nad nim, a mam wrażenie, że takie ciągłe stosowanie, choćby co drugi dzień dałoby fajniejsze efekty
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 14:48   #3115
intent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22
Dot.: Atrederm

_cherry_ chodzi ci o rehydrin z iwsostinu ?
Jak tak , to faktycznie troche tłusty i mi sie koszmarnie rolował z filtrem .
Ja nawilzam kwasem hialuronowym , wyciagiem z aloesu , mieszam sobie czego mi potrzeba , czasem mocznik , melczan sodu i panthenol jak bylam czerwona

A co do tego kwasu mlekowego to ten tonik ma 2 tygodnie waznosci , i mogalbym go zakonserwowac DHA BA czy mozna tylko FEOG ? Wie ktos ?

Selavie a jak z efektami po retinoidach ?

Mnie dreczy jedno , czy jakbym np. stosowala atrederm przez rok to zawsze bédzie tak skora sie luszczyc . Kiedy w koncu béde miala skóre bez zadnej wiszácej skóry ?
Czy to jakos mija chociaz troche z czasem ?
intent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 16:35   #3116
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość
no to ja mam tak samo , najwiecej czerwonych plamek na czole a wcześniej nic .
Jak używałam epiduo i innych rzeczy z nadtlenkiem czoło miałam czyste a teraz jest z nim najgorzej . Co chwile coś wyskakuje i szybko znika a pojawia sie plama i całe czoło w plamach . Jest gładko ale z plamami .

A filtru na razie używam la roche posay anthelios 30 i musze sobie zakupić 50 w najbliższym czasie . Jeszcze nie wiem jaki i troche mam dylemat

Ja teraz też załapałam się na wysyp na brodzie i koło nosa w linii prostej ( tak mnie atakują krostki, że zawsze linię prostą tworzą, niczym od linijki ) na brodzie mam kółko wielkości 5 zł takich wrednych podskórnych czerwonych kropek i faktycznie są jak tarka. Tylko czemu taką formę dziady przyjmują, a nie białych "potówek" ?

Od 3 dni nawilżam się kremem tradycyjnym nawilżającym z fotomedu i raz, że skład jak na krem ma bardzo bardzo przyzwoity to też extra nawilża i jeszcze fajniej pachnie także polecam bo 50 ml kremu kosztuje ok. 12 zł.

Mam jakieś załamanie, bo od grudnia się atredermuje i w sumie żadnych zauważalnych, nawet najmniejszych efektów nie widzę ;/ Jedynym plusem jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa, ale tak by się chciało w miarę ładnej, gładkiej i ładnej twarzy ;/ A i nie wiem czy przez zimę, ogrzewanie czy przez co, ale podkład mineralny LM strasznie paskudnie wygląda na mojej retinoidowej twarzy, ściera się mega szybko ( to przez filtr) i warzy się i nie jest taki jak powinien być ;/
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 18:10   #3117
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Atrederm

U mnie mija miesiąc z Atredermem. Nie widzę spektakularnych efektów, wysyp tra w najlepsze (mam nadzieję, ze w drugim miesiącu będzie lepiej, bo nie wiem ile wytrzymam) Za najlepszą zmianę mogę uznać wygładzenie się skóry na brodzie i brak większości zaskórników otwartych w tamtej okolicy. Największy dyskomfort to łuszczenie się (niestety w weekendy pracuję, w tygodniu studiuję, więc nie mam kiedy łuszczyć się w spokoju xD z tego powodu ograniczyłam używanie Atredermu do 2 razy w tygodniu) oraz ten nieszczęsny wysyp, szczególnie na lini żuchwy.
Jednak czytając posty tutaj zamieszczane, wiem, że trzeba dać Atre trochę czasu.. mam nadzieję, ze się opłaci.

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2013-03-25 o 18:12
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 18:42   #3118
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

a atrederm i serum z wit c? mozna stosowac jednoczesnie?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 18:50   #3119
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Atrederm

Cytat:
Napisane przez intent Pokaż wiadomość
_cherry_ chodzi ci o rehydrin z iwsostinu ?


Mnie dreczy jedno , czy jakbym np. stosowala atrederm przez rok to zawsze bédzie tak skora sie luszczyc . Kiedy w koncu béde miala skóre bez zadnej wiszácej skóry ?
Czy to jakos mija chociaz troche z czasem ?
Chodzi mi o iwostin sensitia -dokładnie ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...em-tlusty.html
Jak dla mojej tłustej cery jest naprawdę bardzo tłusty i w dzień bym się nie odważyła go zastosować, bo zostawia tłustą warstwę. Stosuje go tylko doraźnie- jak zaczynam się łuszczyć, ewentualnie gdy mam jakieś podrażnienia- i w tym celu jest super. Na dzień pod filtr nie daje już nic nawilzającego, sam filtr mi wystarcza.

Jeśli chodzi o łuszczenie to pamiętam z czasów zorakowych że po ponad roku sotosowania łuszczyłam się może minimalnie mniej. Atre nigdy dłużej nie stosowałam. Dopiero teraz (mam taką nadzieje) zostanie ze mną na dłużej bo z zorakiem moja cera przestała się lubić.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-25, 19:41   #3120
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Atrederm

oprocz witaminy a, masci tranowej, dermagolu a+e, cethapilu, to jeszcze polecam B-panthen skutecznie łagodzi podraznioną skórę, po atredermie
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 16:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.