rolada ze schabu???? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-19, 20:20   #1
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Question

rolada ze schabu????


Zna ktos moze jakies smaczne i przede wszystkim proste przepisy na rolade ze schabu? Bylabym wdzieczna
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-21, 14:02   #2
Monika_100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 81
GG do Monika_100
Dot.: rolada ze schabu????

chodzi ci o duza jedna rolade? Ja robie z kuchni polskiej, przepis na rolade wolowa do ktorej sie daje cale jajka gotowane, ja robie ze schabu bo tanszy i latwiejszy w pieczeniu. Pieke nie tak jak w przepisie tylko zawsze w zamknietej brytfanie szklanej zeby zbyt nie wysechl a dopiero na ostatnie 20 min otwieram dla kolorku i chrupiacej skorki
Monika_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-22, 14:19   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: rolada ze schabu????

Cytat:
Napisane przez Monika_100 Pokaż wiadomość
chodzi ci o duza jedna rolade? Ja robie z kuchni polskiej, przepis na rolade wolowa do ktorej sie daje cale jajka gotowane, ja robie ze schabu bo tanszy i latwiejszy w pieczeniu. Pieke nie tak jak w przepisie tylko zawsze w zamknietej brytfanie szklanej zeby zbyt nie wysechl a dopiero na ostatnie 20 min otwieram dla kolorku i chrupiacej skorki
tak, chodzi o taka jedna duza rolade
dzieki za przepis
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 22:34   #4
mara_m
Rozeznanie
 
Avatar mara_m
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 916
GG do mara_m
Dot.: rolada ze schabu????

MOże ma ktoś jeszcze jakiś ciekawy przepisik . Monika_100 ja robiłam podobnie, ale teraz szukam czegoś innego .
__________________
Gdyby została Ci tylko jedna godzina życia, i mógłbyś zadzwonić tylko do jednej osoby, lub tylko z jedna osoba mógłbyś spędzić tą godzinę, do kogo byś zadzwonił? z kim byś spędził ten czas?
I dlaczego jeszcze zwlekasz?
mara_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-23, 23:58   #5
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: rolada ze schabu????

Od razu zaznaczam, że znalazłam przepis ale jeszcze nie miałam okazji tak poeksperymentować (u mnie w domu zawsze przygotowywano rolade mniej więcej tak jak opisała wczesniej monika_100)

Rolada ziołowa ze schabu

*składniki:

1 kg schabu wieprzowego
3 cebule
3 łyżki oleju
2 ząbki czosnku
pęczek natki
1 mały seler korzeniowy
2 marchewki
1/2 szklanki bulionu z kostki
2/3 szklanki piwa
sól, pieprz,
rozmaryn

Sposób przygotowania:

Schab naciąć, rozłożyć, rozbić. Oprószyć solą, pieprzem i rozmarynem. Cebule obrać, jedną posiekać. Natkę umyć, posiekać. Czosnek obrać, posiekać. Łyżkę oleju rozgrzać na patelni, wrzucić posiekaną cebulę, czosnek i natkę, smażyć 2-3 minuty. Mięso posmarować zielonym farszem, zrolować, obwiązać nicią. Cebulę pokroić w ósemki. Marchewki i seler zetrzeć na tarce. Resztę oleju rozgrzać w brytfannie, zrumienić roladę. Dodać warzywa, wlać gorące piwo i bulion, piec 1 godz. w temp. 200°C.

Rolada ze schaby ze słodkim nadzieniem

*składniki:

schab bez kości - 1,5 kg
suszone śliwki - 10 dag
rodzynki - 5 dag
morele - 5 dag
suszone figi - 5 dag
suszone morele - 5 dag
cytryna - 1 szt.
pomarańcza - 1 szt.
dżem - 2 łyżki (z czarnych jagód lub porzeczek)
tłuszcz - 2 łyżki
cebula - 2 szt.
miód - 1 łyżka
masło - 1 łyżeczka
gałka muszkatołowa – szczypta
sól, pieprz, cynamon

Sposób przygotowania:

Pomarańczę i cytrynę sparzyć, zetrzeć skórkę, wycisnąć sok. Kilka śliwek odłożyć, pozostałe bakalie (rodzynki i figi, morele, śliwki) wymieszać z wyciśniętym sokiem, odstawić na 30 min. Schab umyć, osuszyć, rozciąć wzdłuż (nie do końca), rozbić, oprószyć pieprzem i solą. Owoce osaczyć, pokroić na kawałki.
Mięso posmarować dżemem i posypać bakaliami, zwinąć, związać bawełnianą nicią. Na rozgrzany tłuszcz włożyć roladę i zrumienić. Przełożyć do brytfanny, mięso posmarować łyżką miodu utartego z łyżeczką masła i szczyptą gałki muszkatołowej i cynamonu. Podlać tłuszczem i wodą, wstawić do piekarnika. Piec przez ok. 30 min w temp. l80°C.
Cebule obrać, pokroić i razem z odłożonymi śliwkami, skórką z pomarańczy i cytryny dodać do mięsa, podlać wodą, oprószyć cynamonem, piec jeszcze 30 - 40 min.

Smacznego
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.