Choroba Hashimoto - zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-23, 18:52   #451
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nell21y Pokaż wiadomość
dlaczego nieleczona?
Może warto zacząć leczenie, tak żeby i wasz związek przetrwał?

Mój też o mały włos by się zakończył, ale na szczeście TŻ ma anielską cierpliwość
mój też, ale chyba nawet anioł kiedyś się zniechęci

a nieleczona, bo już dwóch lekarzy nie chciało zapisać mi leków właśnie odebrałam kolejne wyniki i cholesterol mam w normie (145), a anty-TG 114 - a norma jest do 115 co za złośliwe wyniki!
to znaczy że znów nikt nie przepiszę mi leków? wszystko mam na granicy, no ale chyba zdrowy człowiek ma przeciwciała na poziomie np. 20 ...

aha, bo oni też mówią że nerwowość i stany depresyjne to nie są objawy nadczynności. Objawem nadczynności byłaby ciągła, trudna do opanowania senność. No niby tak ... sama już nie wiem.
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2010-04-23 o 18:55
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 20:23   #452
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
mój też, ale chyba nawet anioł kiedyś się zniechęci

a nieleczona, bo już dwóch lekarzy nie chciało zapisać mi leków właśnie odebrałam kolejne wyniki i cholesterol mam w normie (145), a anty-TG 114 - a norma jest do 115 co za złośliwe wyniki!
to znaczy że znów nikt nie przepiszę mi leków? wszystko mam na granicy, no ale chyba zdrowy człowiek ma przeciwciała na poziomie np. 20 ...

aha, bo oni też mówią że nerwowość i stany depresyjne to nie są objawy nadczynności. Objawem nadczynności byłaby ciągła, trudna do opanowania senność. No niby tak ... sama już nie wiem.

gdzie mieszkasz? tz chodzi mi o miasto albo wojewodztwo
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:08   #453
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
gdzie mieszkasz? tz chodzi mi o miasto albo wojewodztwo
mieszkam w Trójmieście.
a czemu pytasz?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 13:43   #454
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

SzpiegzKrainyDeszczowcow, wczoraj bylam u innego lekarza i co sie okazalo w ogole nie mam owu, okropnie policystyczne jajniki, z takimi b.trudno jest zajsc w ciazeMam isc w przyszly czwartek jeszcze raz na usg, od 21dnia cyklu zapisal progesteron a od nastepnego takze clomid (clomifene), ale wiem ze po tym moga twaorzyc sie cysty i wtedy znowu nic ze starn, bo bede musiala brac pigulki zeby sie wchlonely
azakanowa wiesz cos o tym clomifene na wywolanie owu przy policystycznych jajnikach?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:07   #455
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a co masz z nerkami, jeśli mogę spytać?
bo ja z nerkami mam problemy od dawna i do dziś tak naprawdę nikt mi nie wyjasnił w czym rzecz ....
Mam według mojego endo niedobór wazopresyny (jakiś hormon odpowiedzialny za pracę nerek) i mój mocz jest bardzo rozcieńczony,poza granicami normy.I on to mi tłumaczy, że wszystko przeze mnie przelatuje jak przez dziurawą wannę,wszystkie minerały i witaminy. Od tego mam słebe włoski,paznokcie,skórę:-( Wazopresyne przyjmuje się doustnie(ja nie dostałam jej póki co)Do tego suregował właśnie moczówkę prostą. Ale na początek zaserwował mi antybiotyk bo niestety miałam też dużo bakterii w moczu i erytrocytów. Na następny etap nie przyszła jeszcze pora bo zaszłam w ciążę. A wyniki po antybiotyku troszkę sie poprawiły. Ale ponoć problemy z nerkami też mogą być na tle immunologicznym i często tak bywa, dlatego on standardowo wysyła na badanie moczu przy zapaleniu tarczycy.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
EdziaO no widzisz czyli mi zle przepisal ten progesteron, bo mam cykle b.dlugie a kazal brac od 16tego dnia cyklu...czyli blokowaloby mi to owu...tak mi sie przynajmniej wydaje
a prolaktyne na jakim mialas poziomie bez obciazenia po meta.?

jeszcze mi sie przypomnialo EdziaO czy bromergon bralas codziennie, bo on ponoc "ingeruje" z luteina/dufastonem, czyli w dniach kiedy bierze sie luteine nalezy odstawic bromergon..?
Podstawową miałam 11-12, a po obciążeniu skakała ponad 22 razy także nieźle. Brobergon mam brać codziennie i tak brałam. Nie słyszałam żeby ingerował, wręcz mój powiedział, że jedno powinno iść w parze z drugimWięc co lekarz to szkoła.Wiem, że są dwie szkoły-pierwsza tak jak mówisz tylko w pierwszej fazie,druga tak jak mój cały cykl,żeby nie robić wahań. No i nadmiar PRL w drugiej fazie powoduje niedobór progesteronu więc na chłopski rozum powinno się ją przyblokować, żeby podnieść progesteron. Ale nie wiem jak jest dobrze,pewnie zależy też od problemu.
A od tym duphastonie słyszałam też różnie, że niby nie blokuje ale opóźnią owu podany za wcześnie. Ale mój mi powiedział, żeby odczekać te trzy doby, żeby za wcześnie nie blokować estrogenów, ale nie wiem dlaczego i co to oznacza. Wcześniej byłam też u innego endo, którego co prawda zmieniłam bo mi nie pasował, ale jak go pytałam o podawanie dupka to powiedział, że podany za wcześnie zadziała jak tabletka"po". Ale nie wiem ile w tym prawdy.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:07   #456
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez EdziaO Pokaż wiadomość
Mam według mojego endo niedobór wazopresyny (jakiś hormon odpowiedzialny za pracę nerek) i mój mocz jest bardzo rozcieńczony,poza granicami normy.I on to mi tłumaczy, że wszystko przeze mnie przelatuje jak przez dziurawą wannę,wszystkie minerały i witaminy. Od tego mam słebe włoski,paznokcie,skórę:-( Wazopresyne przyjmuje się doustnie(ja nie dostałam jej póki co)Do tego suregował właśnie moczówkę prostą. Ale na początek zaserwował mi antybiotyk bo niestety miałam też dużo bakterii w moczu i erytrocytów. Na następny etap nie przyszła jeszcze pora bo zaszłam w ciążę. A wyniki po antybiotyku troszkę sie poprawiły. Ale ponoć problemy z nerkami też mogą być na tle immunologicznym i często tak bywa, dlatego on standardowo wysyła na badanie moczu przy zapaleniu tarczycy.
to w takim razie moj endo to konował. bo jak mu mowilam ze przestalam sikac krwia od kiedy biore eutyrox to stwierdzil ze to nie ma nic wspolnego... a ja wiem ze ma ;/ no coz chyba tez poszukam innego learza.............

edzia0 z jakiego miasta jestes? albo wojewodztwa?
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:12   #457
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wewiora Pokaż wiadomość
to w takim razie moj endo to konował. bo jak mu mowilam ze przestalam sikac krwia od kiedy biore eutyrox to stwierdzil ze to nie ma nic wspolnego... a ja wiem ze ma ;/ no coz chyba tez poszukam innego learza.............

edzia0 z jakiego miasta jestes? albo wojewodztwa?
Ja jestem z łódzkiego leczę się u lekarza Włodzimierza Cieśli. Póki co jest w marę ok.
Ale wiesz co lekarz to teoria a my w tym wszystkim to czasem jak króliki doświadczalne
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 16:25   #458
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

EdziaO no ja juz wiem na bank po mojej wczorajszej wizycie, ze to PCO, troche sie boje ze nie bede mogla zajsc w ogole w ciaze, lekarz daje 30%, powiedzial ze droga bedzie trudna, ja jestem strasznie slaba psychicznie, wzruszam sie tylko jak widze male dzieci, nic mloda jestem, trzeba sie leczyc
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:50   #459
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
SzpiegzKrainyDeszczowcow, wczoraj bylam u innego lekarza i co sie okazalo w ogole nie mam owu, okropnie policystyczne jajniki, z takimi b.trudno jest zajsc w ciazeMam isc w przyszly czwartek jeszcze raz na usg, od 21dnia cyklu zapisal progesteron a od nastepnego takze clomid (clomifene), ale wiem ze po tym moga twaorzyc sie cysty i wtedy znowu nic ze starn, bo bede musiala brac pigulki zeby sie wchlonely
azakanowa wiesz cos o tym clomifene na wywolanie owu przy policystycznych jajnikach?
Jeżeli clomifen ma taki sam skład jak clostilbagit to u niektorych podobno jest większe prawdopodobieństwo torbieli ale u mnie się przez 7 cykli brania tego leku nic się nie pojawiło. Ale ja za każdym razem brałam pregnyl na pękniecie pęcherzyka. A niektórzy lekarze chyba specjalnie mówią, że z PCO nie da się zajść w ciążę specjalnie, żeby zdołować kobietę. Zajrzyj na wątek o PCO - tam jest nas trochę a już sporo zaszło w ciążę a najlepsze jest to, że bez żadnego leczenia.
Ja się staram już ponad dwa lata ale u mnie dochodzi najwidoczniej coś innego oprócz PCO. A jeśli chcesz statystyk to masz: 50 % kobiet leczonych clostylbagitem ma przywróconą owulację ale tylko 80% z nich zachodzi w ciążę. Najważniejsze to się nie załamywać i walczyć o swoje
A tak a propos walki to trzymajcie za mnie kciuki we wtorek do południa - idę pod nóż
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 17:01   #460
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Azakanowa wiem, ze to jeszcze nie wyrok i trzeba byc dobrej mysli, ale nie ukrywam ze poznac prawde jest przykre i zalamuje, po paru dniach przechodzi i czlowiek dalej dziala...tak chyba jest ze wszystkim poprostu ci lekarze konowaly zmarnowali nam duzo miesiecy, o to mam zal, no ale nic mam nadzieje, ze ten okaze sie konkrenty...w sumie 80% to duzo jak na statystyki, a tak ten clomid to clomifene to samo
ten gin zaproponowal tez 3miesieczne branie tabletek anty zeby "uspic" jajniki i pozniej jest wieksza szansa po clomidzie i pregnylu (zastrzyki) na zajscie, ale powiedzial ze wybor jest nasz, co o tym sadzisz? troche boje sie tych cyst, bo jak sie zrobia w pierwszym cyklu brania clonidu to pozniej tabletki anty beda i tak i tak potrzebne aby cysty sie wchlonely czy nie?

Wiem, ze Ty tez masz za soba dluga droge, trzymam kciuki za wtorek, mam nadzieje ze wkrotce nam sie uda, ten gin mowi, ze jesli do wrzesnia/pazdziernika sie nie uda to trzeba sie zglosic do kliniki nieplodnosci, no ale juz nie chce sie tymi myslami podlamywac.

Jeszcze jedno czy wy szczepilyscie sie przeciwko zoltaczce, bo ten gin mnie sie pytal...ja chyba byla szczepiona jak bylam mala, ale to chyba nalezaloby powtorzyc takie szczepienie czy nie? przed ciaza nie nalezy sie szczepic, a co w razie cc?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 17:22   #461
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Azakanowa wiem, ze to jeszcze nie wyrok i trzeba byc dobrej mysli, ale nie ukrywam ze poznac prawde jest przykre i zalamuje, po paru dniach przechodzi i czlowiek dalej dziala...tak chyba jest ze wszystkim poprostu ci lekarze konowaly zmarnowali nam duzo miesiecy, o to mam zal, no ale nic mam nadzieje, ze ten okaze sie konkrenty...w sumie 80% to duzo jak na statystyki, a tak ten clomid to clomifene to samo
ten gin zaproponowal tez 3miesieczne branie tabletek anty zeby "uspic" jajniki i pozniej jest wieksza szansa po clomidzie i pregnylu (zastrzyki) na zajscie, ale powiedzial ze wybor jest nasz, co o tym sadzisz? troche boje sie tych cyst, bo jak sie zrobia w pierwszym cyklu brania clonidu to pozniej tabletki anty beda i tak i tak potrzebne aby cysty sie wchlonely czy nie?

Wiem, ze Ty tez masz za soba dluga droge, trzymam kciuki za wtorek, mam nadzieje ze wkrotce nam sie uda, ten gin mowi, ze jesli do wrzesnia/pazdziernika sie nie uda to trzeba sie zglosic do kliniki nieplodnosci, no ale juz nie chce sie tymi myslami podlamywac.

Jeszcze jedno czy wy szczepilyscie sie przeciwko zoltaczce, bo ten gin mnie sie pytal...ja chyba byla szczepiona jak bylam mala, ale to chyba nalezaloby powtorzyc takie szczepienie czy nie? przed ciaza nie nalezy sie szczepic, a co w razie cc?
Przeciwko zółtaczce są trzy szczepionki. Druga dawka miesiąc po pierwszej a następna o 5 miesiącach.
Może Twój lekarz chce żebyś się zaszczepiła na wszelki wypadek jakby laparoskopia była potrzebna. Tak jak u mnie.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 18:46   #462
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
mój też, ale chyba nawet anioł kiedyś się zniechęci

a nieleczona, bo już dwóch lekarzy nie chciało zapisać mi leków właśnie odebrałam kolejne wyniki i cholesterol mam w normie (145), a anty-TG 114 - a norma jest do 115 co za złośliwe wyniki!
to znaczy że znów nikt nie przepiszę mi leków? wszystko mam na granicy, no ale chyba zdrowy człowiek ma przeciwciała na poziomie np. 20 ...

aha, bo oni też mówią że nerwowość i stany depresyjne to nie są objawy nadczynności. Objawem nadczynności byłaby ciągła, trudna do opanowania senność. No niby tak ... sama już nie wiem.

Agison, napisz proszę, czy miałaś robione usg, bo już nie pamiętam...

Wyjechałam na weekend co się znów skończyło kolką nerkową nie do zniesienia. Moi teściowie patrzą na mnie jak na idiotkę. Chyba się wybiorę do mojej bardzo miłej lekarki pierwszego kontaktu i będę ją molestować w tym względzie...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:01   #463
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Sprawdze sobie czy mam przeciwciala Hbs, we wtorek pojde zapytac swojej doktorki...ale mi sie wydaje, ze to nie tylko do operacji czy zabiegu jest potrzebne szczepienie przeciw WZW, a jak kobieta w ciazy ma cesarke to co wtedy? przeciez tez istenieje mozliwosc zarazenia...
nic gin wspomnial wiec sie dowiem
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:03   #464
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Przy każdym cięciu jest ryz zarażenia się WZW. To co ja napisałam to był tylko przykład. A że sama z tego powodu musiałam się zaszczepić to było pierwsze co przyszło mi do głowy
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:17   #465
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

wlasnie dlatego chce zapytac o te przeciwciala, ja mam b. wrecz straszne wspomnienia dot. WZW, gdy ja sie rodzilam moja mame zarazili w szpitalu wlasnie przy cesarce, niestety po paru latach zaatakowalo watrobe i nie bylo ratunku dlatego tez taka jestem panikara...

azakanowa a czy Ty slyszalas, ze wchodzi w ingerencje z tarczyca? no i te cysty...jesus jak jakis lek jest dobry na jedno, to szkodzi na drugie, glowa boli...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2010-04-25 o 19:29
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:48   #466
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Co wchodzi w ingerencję z tarczycą?
Niestety każdy lek ma to do siebie, że jedno leczy ale szkodzi na co innego - trzeba wybrać mniejsze zło po prostu.
Ale nie dręcz się tym tak. Nie u każdego pojawiają się cysty. A nawet nie u większości
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 21:55   #467
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Dziewczynki trzymajcie za mnie kciuki wtorek. Spadam już a jutro szpital. Odezwę się jak wrócę, żeby Wam zdać relację
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 22:01   #468
nell21y
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 62
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

A czy któraś z Was się orientuje w czym tarczyca przeszkadza jeśli chciałabym zrobić laserową operację poprawy wzroku?
Słyszałam ze przy tarczycy takich zabiegów nie wykonują ;/
nell21y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 22:08   #469
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Nelly, nic mi nie wiadomo o Hashi jako przeciwwskazaniu do operacji laserowej. Ja się przymierzałam i moja okulistka, osobista kuzynka, nic mi nie odradzała, ani nic takiego. Jedyna rzecz, jaka mi przychodzi do głowy, to choroba Gravesa-Basedowa jako przeciwwskazanie do takiego zabiegu, bo tam jest wytrzeszcz, ale też nic pewnego na ten temat nie wiem.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 06:44   #470
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
EdziaO no ja juz wiem na bank po mojej wczorajszej wizycie, ze to PCO, troche sie boje ze nie bede mogla zajsc w ogole w ciaze, lekarz daje 30%, powiedzial ze droga bedzie trudna, ja jestem strasznie slaba psychicznie, wzruszam sie tylko jak widze male dzieci, nic mloda jestem, trzeba sie leczyc
Spokojnie,jest wątek dla PCO może tam zajrzyj. Po malutku trzeba się leczyć, ale mozliwości jest dużo, także weź głęboki oddech i do boju. Może rozważ wybór kliniki leczenia niepłodności-zajmą się Tobą bardziej kompleksowo i maja lepsze zaplecze niż gabinet lekarski. Dziewczyny z PCO zachodzą w ciążę. Nie denerwuj sie, poszukaj dobrego specjalisty. Polecam stronke http://www.znanylekarz.pl/ mozna poczytac o lekarzach w danym województwie.
Trzymaj się dzielniePioradzisz sobie ale musisz zawalczyć!
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 07:49   #471
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
SzpiegzKrainyDeszczowcow, wczoraj bylam u innego lekarza i co sie okazalo w ogole nie mam owu, okropnie policystyczne jajniki, z takimi b.trudno jest zajsc w ciazeMam isc w przyszly czwartek jeszcze raz na usg, od 21dnia cyklu zapisal progesteron a od nastepnego takze clomid (clomifene), ale wiem ze po tym moga twaorzyc sie cysty i wtedy znowu nic ze starn, bo bede musiala brac pigulki zeby sie wchlonely
azakanowa wiesz cos o tym clomifene na wywolanie owu przy policystycznych jajnikach?
Heh, ja do tego lekarza wlasnie z podejrzeniem PCO trafilam, kurde, tak sie za mnie wzial ze juz 15kg schudlam ;> Jeszcze 10 i pozegnam otylosc patologiczna
Czuje sie doskonale
Badania musze powtorzyc tylko a dzisiaj smigam zrobic przeglad podwozia u zwyklego gina

Nie wierz dziewczyno w bzdury ze nie zajdziesz.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?


Edytowane przez SzpiegZKrainyDeszczowców
Czas edycji: 2010-04-26 o 07:51
SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 16:20   #472
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

azakanowa trzymam kciuki i czekamy na wiesci

EdziaO narazie sprobuje u tego lekarza, juz tyle szukalam, ja mieszkam na stale zagranica...niestety trudno jest znalezc kogos kto potraktuje Cie powaznie przed 30tka gdy nie zachodzisz w ciaze...

Szpieg....wlasnie najdziwniejsze jest to, ze ja jestem chuda jak szkapa, no a mam PCO, narazie odganiam od siebie zle mysli, mam nadzieje, ze sie uda...A slyszalas o tym (lekarz mi zaproponowal), zeby uspic jajniki dalby mi na 3 miesiace pigulki anty po czym w 4tym miesiacu ten clomifene na wywolanie owu pozniej pregnyl (na pekniecie) no i progesteron, nie wiem czy czekac i brac te anty czy odrazu probowac boje sie tych cholernych cyst...

nelly21y, tez slyszalam ze tarczyca jest przeciwwskazaniem do laseru, sama mam wade wzroku i kiedys sie tym interesowalam (niestety wykryto zaczatki jaskry, a wtedy juz nie mozna zrobic korekty laserem), moze tez zalezy w jakim stopniu, teraz medycyna idzie wciaz naprodz wiec trzeba zrobic rozeznanie...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 16:35   #473
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Przy PCO to chyba wlasnie sie tak robi ze przez pewien okres podaje sie antykoncepcje.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 17:57   #474
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Kurczę, zmartwiłyście mnie tym, że choroby tarczycy są przeciwskazaniem do laseru. Jeszcze ze trzy lata i przymierzam się do korekty wzroku (krótkowzroczność, dość zaawansowana), a siedzi we mnie i hashi i graves-basedowa...
Będę musiała podpytać mojej doktorki, niedługo wizyta + usg...
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie

Edytowane przez gajkin
Czas edycji: 2010-04-26 o 17:59
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 15:42   #475
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

gajkin powinnas zasiegnac rady dobrego endokrynologa i okulisty i nie jednego a nawet dwoch, no bo to wazny zabieg...moze jesli choroba (tarczyca) jeszcze u Ciebie b. nie postepuje to mozna, sama nie wiem

a jak tam nasza azakanowa mam nadzieje, ze wsio ok ja pojutrze mam znowu usg u tego gina, przedwczoraj strasznie bolal mnie lewy jajnik, moze to owu, ale nawet troche sluzu nie mialam
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 17:48   #476
a_g_a_t_a
Zadomowienie
 
Avatar a_g_a_t_a
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 460
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

nell21y,

ja zgadzam sie z ukryciorkiem, chyba tez wzielabym "na wlasna odpowiedzialność" wieksza dawke leku, moj endo co jakis czas zwiekszal mi dawke o 12,5 mg, dzielilam sobie tabletke, a wszystko po to, by dawka nie byla od razu zbyt duza... i by organizm zle nie zareagowal, tylko powoli sie przyzwyczajal. sprobuj moze zwiekszyc o 12,5 na tydzien, pozniej znowu 0 12,5 itd.. bo co za lekarz zjezdza z dawki przy tak wysokim TSH? Ja zaczynalam od 25 a teraz wcinam 87,5 euthyroxu i TSH mi sie unormowalo przy tej dawce

pozdrawiam
__________________
Vouloir c'est pouvoir
a_g_a_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:13   #477
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

To jestem już po.
Może być trochę nieprzyjemnie za co z góry przepraszam wrażliwe osoby.
W poniedziałek stawiłam się na oddziale o 7. Przyjęli mnie dosyć szybko o 12 zjadłam ostatni posiłek - zupę. I potem już nic aż do dzisiaj. Po 12 dostałam butlę 1,5 litra fortransu czy czegoś takiego na przeczyszczenie. Świństwo okropne. Powinnam to wypić w ciągu 2 godzin - wypiłam w 8 z czego dwa razy
Potem mnie przez noc przemęczyło ale trochę pospałam też. Na zabieg zabrali mnie o 8 - nie pamiętam kompletnie nic. Tak jakbym usnęła na sali i obudziła się też na niej i jakbym żadnego zabiegu nie miała. Podobno miałam czkawkę podczas zabiegu i jak mnie przywozili na salę - Się ze mnie lekarze i pielęgniarki śmiali.
Zabieg trwał 1,5 godziny a potem spałam też coś koło tego. Obudziłam się z bólem brzucha - jakby mnie ktoś skopał po nim i na dodatek jakaś rurka z pojemniczkiem mi wystawała z jednej rany (w sumie mam 3 - jedna w pępku i dwie przy jajnikach). Potem mi powiedzieli, że to dren, który ma za zadanie oczyścić jamę brzuszną. Dostałam 3 czy 4 kroplówki i po skończeniu ostatniej kazali mi już wstać do toalety samodzielnie. I tak jakoś minął wczorajszy dzień.
Noc przespałam prawie całą - tylko ciężko mi się korzystało z toalety przez te rany na brzuchu i dren, który cały czas musiałam sobie trzymać. Rano obudzili nas o 4,30 i już nie zasnęłam. Podczas obchodu o 11.30 wyjęli mi tą rurkę z brzucha - bolało jak nie wiem co - dość długa była. Ale ból już minął. Wypis dostałam o 14 i wtedy też zadzwonił mąż z Krakowa, że się obronił- aż się z tego wszystkiego poryczałam. W tej chwili już jestem w domu ale spanie mnie bierze wiec pewnie się prześpię. Wyniki pełne będę miała za dwa tygodnie bo poszedł wycinek jajnika na histopatologię. Tyle wiem, że jajowody miałam w miarę drożne ale jeszcze je przepchali, ponakłuwali jajniki i coś tam jeszcze zrobili. Macica jest ok. Endometriozy nie ma. Mamy odpocząć jeden cykl i brać się do roboty
Podobno jest bardzo dobrze ze mną z czego się cieszę. Tyle tylko, że obolała cała i żółta od betadyny chyba i nie mogę tego zmyć. Ale zejdzie z czasem.
Mam iść na zdjęcie szwów w przyszły wtorek. Mam po dwa szwy na każdej ranie. Najbardziej dokucza mi ta w pępku. I boli gardło od rury intubacyjnej. Ale twarda baba jestem i dam se z tym jakoś radę.
Na sali ze mną była dziewczyna w moim wieku, która przyszła na usunięcie 5-tygodniowej ciąży pozamacicznej. Też miała to robione laparoskopowo jak ja - także razem się wspierałyśmy bo jej zabieg i potem ten dren wyglądało tak samo jak u mnie. Jej ciąża usadowiła się w jajniku i było zagrożenie, że pęknie jej to i rozleje się po jamie brzusznej - wtedy musieliby usunąć jej jajnik i jajowód. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i uratowany cały układ. Bardzo fajna dziewczyna
Dobra teraz spadam - odezwę się albo później albo już jutro. Muszę się porządnie wyspać
Ahhhaaaa - no i oczywiście wszystkim Wam dziękuję za trzymanie kciuków. Kochane jesteście
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 21:20   #478
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

azakanowa jaka Ty jestes silna, podziwiam Cie i trzymam kciuki, teraz to juz musi sie udac i napewno najgorsze juz za Toba!
eh jakie to nieszczescia chodza po ludziach, ta ciza pozamaciczna u tak mlodej kobitki, ja jak tak sie naczytam to mam czarne mysli, nie masz tak czasem?
jutro mam wizyte u gina, 21 dzien cyklu zobaczymy czy jest jakas owu czy zuplenie nic
trzymaj sie cieplutko
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 08:24   #479
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

Principessina nie wolno się załamywać i mieć czarnych myśli. Trzeba myśleć pozytywnie jak często się tylko da. Ja się cieszę, że zabieg już za mną ale oczywiście boję się tej histopatologii. Co to może wyjść ale jestem dobrej myśli. Dzisiaj czuję się trochę gorzej, bardzo ciągną mnie szwy ale zaraz wezmę tabletki przeciwbólowe i powinno być ok. Cały czas boli mnie gardło od tej rury intubacyjnej.

A ta dziewczyna która miała pozamaciczną ciąże starała się z mężem 1,5 roku o dziecko, leczyła się przez 2 cykle clostilbagytem ale nie brała pregnylu na pękniecie pęcherzyka. Po dwóch cyklach lekarz kazał jej zrobić przerwę i wtedy zaszła w ciążę. Przed rozpoczęciem kuracji clo miała robione HSG. Także tez sporo dziewczyna przeszła ale widac było po niej, że silna z niej kobieta. Rozmawiałyśmy bardzo dużo podczas pobytu w szpitalu. Stwierdziła, że na pewno jak już wyjdzie ze szpitala to się rozklei - no ale nie ma się co dziwić. Straciła dziecko, na które długo czekali.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 09:31   #480
wewiora
Raczkowanie
 
Avatar wewiora
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z wielkiego miasta :P
Wiadomości: 470
Dot.: Choroba Hashimoto - zbiorczy

azakowana ciesze sie, ze juz po i wszystko poszlo gladko teraz tylko trzymac kciuki za jak najszybsze poczecie.!
co do nakluwania jajnikow, moja psiapsiola tez miala nakluwane i zaszla w pierwszym cyklu tak wiec trzymam kciuki za Ciebie i tzeta

ja mam wizyte u gina na 24 maja w klinice bezplodnosci, podobno super lekarz, nie jest endo ale sie zna na rzeczy, mojej bratowej po 3 poronieniach uratowal 4 ciaze wiec mam nadzieje ze u mnie tez znajdzie przyczyne, poki co pije sobie ziólka na cykle bezowulacyjne i zobaczymy czy sie uda moze jescze przed wizyta uda sie zajsc, aczkolwiek mam troche jescze za duze tsh moze endo mi zmieni dawke ja wynik bedzie niezadowalajacy.

Edytowane przez wewiora
Czas edycji: 2010-04-29 o 09:32
wewiora jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:27.