Nadmierne pocenie się - wątek zbiorczy - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 07:08   #1921
wszystkienazwysazajete
Raczkowanie
 
Avatar wszystkienazwysazajete
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 158
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dziewczyny, jestem zrozpaczona!

Wiem, że to moja wina- nie zastosowałam się do ulotki.. Użyłam Etiaxilu na drugi dzień (a powinno się chyba co 3-5dni), na depilowaną kilka godzin wcześniej pachę. W rezultacie poparzyłam sobie skórę- tylko nie wiem, czy to od depilacji, ponieważ poparzenie zrobiło się trochę dalej, po przyłożeniu pachy do siebie- jakby Etiaxil wypłynął na bok i tam mnie podrażnił...
A co najlepsze, wygląda jakby mi ktoś nożem rozciął- prosta linia... W miejscach depilacji tylko małe kropeczki, które nie pieką, nie bolą.

Chodzę od 3 dni w bluzeczkach na ramiączkach, żeby tego bardziej nie drażnić. Używam maści witaminowej i trochę pomaga, na drugi dzień poparzenia były mniejsze...

A z tym poceniem to większość jest w mojej głowie. Siedząc w pracy czuję parujący pot, ale wszyscy mi mówią, że nic nie czuć. Dopiero jak się przyłoży nos w centralną część pachy to można coś poczuć.....
__________________
Start: 86,5 kg
Jest: 65 kg
Było: 63,8
wszystkienazwysazajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 11:12   #1922
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Hehe, Ty to aparatka jesteś, a kto przykłada ... i jak często ... swój nos do Twojej pachy, by testować Twoją "potliwość"?

Powinno co 2-3 dni, bo ogólnie to on tyle działa, poza tym pewnie po to, by tak nie drażnił skóry.

Ja mam (miałem, bo powoli schodzą) brązowe plamy po Perspirexie, dlatego, że przesadziłem - smarowałem dużo, wszędzie, złączałem pachy = a niech się lepiej rozsmaruje. Ale to nie o to chodzi. Teraz już nie stosuję, bo szkoda mi pach, a botox albo laser wkrótce mnie czeka i nie chcę za bardzo namieszać.
Później smarowałem mniej, pachy cały czas miałem (ręce uniesione) ... przewiewne, żeby Perspirex "wyparował" - i było lepiej.

Na razie nie pozostaje Tobie nic innego ... jak odłożyć Etiaxil na półkę.

I stosuj się do zaleceń! - Ty zawsze po swojemu?
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 13:05   #1923
kasikkk87
Zadomowienie
 
Avatar kasikkk87
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 915
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez foreigner Pokaż wiadomość
kasikkk87 a coś na temat pocenia kompensacyjnego? Uprawiasz jakieś sporty? - co wówczas? Miałaś znieczulenie miejscowe, czy ogólne?
znieczulenie miejscowe,to nie tak ze nie pocisz sie w ogole ale w porownaniu z tym ze bez antyperspirantu 3 razy dziennie nie moglam funkcjonowac a i tak efekt zaden jest roznica i to wielka uzywam raz dziennie w malej ilosci aptecznego antyperspiurantu i mam spokoj na caly dzien naprawde polecam
kasikkk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 01:58   #1924
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: Hashimoto a nadmierna potliwość

Tak, chodzi mi o TSH Przeciwciała (anty tpo/tg) nadal mam, choć z jakiegoś powodu z czasem zmniejszyły mi się dość znacząco...
Nic nie łykałam na pocenie (tylko te moje hormony - euthyrox w różnych dawkach). Z czasem problem sam zniknął, wspomagałam się tylko etiaxilem dla wrażliwców, bo bym nie dała rady Hm... ale z zapachem to nie wiem..
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 09:10   #1925
wszystkienazwysazajete
Raczkowanie
 
Avatar wszystkienazwysazajete
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 158
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez foreigner Pokaż wiadomość
Hehe, Ty to aparatka jesteś, a kto przykłada ... i jak często ... swój nos do Twojej pachy, by testować Twoją "potliwość"?

(...)

Na razie nie pozostaje Tobie nic innego ... jak odłożyć Etiaxil na półkę.

I stosuj się do zaleceń! - Ty zawsze po swojemu?
Ja zawsze po swojemu Etiaxil czeka, nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek go użyję.
Co do nosa- to raz się zdarzyło- poprosiłam Tatę, żeby mnie "obwąchał" bo ja czuję ciągle swój pot. Stwierdził, że nic nie czuć, że wymyślam i przyłożył nos do pachy Biedaczek.
__________________
Start: 86,5 kg
Jest: 65 kg
Było: 63,8
wszystkienazwysazajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:16   #1926
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

No a nikt więcej Cię już nie ... wąchał?

Może naprawdę masz takie zaburzenie, że czujesz siebie inaczej niż to w rzeczywistości ... pachnie?

W Twojej stopce widać, że sporo schudłaś? - może wąchał Cię, gdy miałaś na sobie ciut więcej kilogramów?

Jak chcesz to pewnie da się "skołować" parę osób z wizażu ... umówimy się w jakimś miejscu ... no i Cię obwąchamy, oczywiście od razu przedstawiając swoje analizy!
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 10:56   #1927
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Hashimoto a nadmierna potliwość

Nom u mnie po miesiacu branią euthyroxu 25 poziom TSH byl prawidlowy,a problem nadal jest.Eeech ja juz nie mam pomyslu co to moze byc :-( Ale dzieki za informacje przynajmniej wiem ze ten problem zdarza sie tez w niedoczynnosci,i nie kazdy lekarz wszystko wie.Narazie pozostaje mi miec nadzieje ze moze po wiekszym spadku ANTY TPO cos wroci do normy.
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 16:23   #1928
beatkaaa123
Przyczajenie
 
Avatar beatkaaa123
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 18
Dot.: nadmierne pocenie się ...

A na mnie nic nie działa jestem załamana... Mam 22 lata a nadmierna potliwość towarzyszy mi od 10 lat. Ogromne plamy pod pachami to stały element mojego życia... I najgorsze ze nic mi nie pomaga, próbowałam juz Antidral, Driclor, Etiaxil czerwony... Nawet EVERDRY w ktorym pokładałam ogromne nadzieje nie działa Jedynie minimalnie zmniejszył ilość potu, ale to praktycznie niezauważalna różnica. I tyle pieniedzy w błoto... Już nie wiem gdzie szukać pomocy. Pozostają mi jedynie czarne ubrania i wciskanie wszystkim wkoło kitu, że uwielbiam ten kolor...

Edytowane przez beatkaaa123
Czas edycji: 2012-04-10 o 16:42
beatkaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 17:27   #1929
Markiza1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 67
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Tydzień temu zaczęłam stosować Driclor i co i wielkie G. Poparzone pachy ( na dzień smarowałam alantanem), swędzące a efektów żadnych. Jak się pociłam tak się pocę. Jestem załamana. Jestem odizolowana od życia społecznego. Nie wyjdę nigdzie ze znajomymi bo się spocę będzie czuć. Cały czas chodzę ubrana na czarno, ewentualnie na biało. Do znudzenia. Pisząc te słowa już mam mokre pachy.
No nic, będę dalej stosować...
Markiza1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:04   #1930
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Markiza1994 - a tylko pachy?

Są wyjścia:
1. http://www.youtube.com/watch?v=Exjsw...FE3CF511DC0ACF
http://www.youtube.com/watch?v=En7YCb2_aAU
I hope you understand english

2. http://www.youtube.com/watch?v=XvEzb_D1fak
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=DccoD71KnLU

Botox = 1500zł
Laser = 5500zł

Markiza a pachy masz mokre - ot tak, że zawsze są mokre, czy dlatego, że podczas pisania towarzyszy Tobie ... "stres"? - bo piszesz o sobie, odsłaniasz się.

A tak w ogóle to ... czy mieliście szczęśliwe, "otwarte" dziecinśtwo = dzielenie się informacjami o sobie z bliskimi, innymi, czy też może wszystko zatrzymywaliście dla siebie, nie zdradzając za dużo o sobie, bo to przecież mogłoby być obrócone przeciwko Wam? Można by dociekać przyczyn pocenia się w stresowych sytuacjach, w sytuacjach, które ujawniają Nas - uczucia, informacje.

Ja mogłem zawsze liczyć tylko na ... siebie.
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:16   #1931
Markiza1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 67
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Pachy pocą mi się najbardziej, ale oprócz tego dłonie, głowa, plecy, nogi, stopy. Mój brat też ma taką dolegliwość. Nigdy z nim o tym nie rozmawiałam. Tak teraz sobie myślę, że cały czas byłam zdana praktycznie tylko na siebie. Rodzeństwo szybko opuściło dom rodzinny (są dużo ode mnie starsi) nie miałam z kim pogadać. Później w gimnazjum miałam pewne problemy z klasą i zauważyłam, że w tedy wszystko się na dobre zaczęło.

Myślałam o botoxie, ale jest dosyć drogi i zabiegi trzeba powtarzać co kilka miesięcy. To odpada. Co do zabiegu laserowego to nie wiem o nim za dużo, wygląda to strasznie na filmikach. Go też trzeba ponawiać co jakiś czas?

Dziękuję za linki.
Markiza1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 20:35   #1932
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Zabieg laserowy jest praktycznie bezbolesny - znieczulenie miejscowe. No wygląda to trochę nieciekawie, ale jak on tym laserem drenuje ... to pacjenta to nic nie boli. Laser usuwa gruczoły potowe na stałę = pot nie ma później ujścia. Obejrzałem chyba ze 100 filmików / recenzji botoxu i lasera w przeciągu ostatniego tygodnia, bo planuję coś ze sobą zrobić, i ludzie naprawdę chwalą jedno i drugie.

Ja i tak skorzystam z lasera, ale na początek planuję spróbować botoxu - jako testera, bo w przypadku jednego i drugiego może wystąpić kompensacyjne pocenie się. A jeśli by tak od razu zdecydować się na laser - który permanentnie usunie gruczoły - to troszkę ryzykowne zagranie. A tak - można przetestować na botoxie, czy wystąpi jakieś kompensacyjne pocenie się. W sumie u mnie występuje tylko pocenie się pod pachami w sytuacjach "stresowych", a tak ogólnie to ja bardzo mało się pocę, ale wolę jednak się przetestować.

A próbowałaś w sposób "psychologiczny" sobie ... ulżyć w poceniu się?
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 14:47   #1933
Markiza1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 67
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Masz na myśli jakieś tabletki uspokajające?
Codziennie piję melisę i szałwię. Kiedyś brałam też tabletki perspiblock.

Kiedy planujesz zrobić taki zabieg?
Markiza1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 16:01   #1934
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

yyy ... nie

Mam na myśli ... tylko się nie przestrasz ... rozmawianie ze sobą, mówienie sobie, że jesteś ... normalna ... że Twoje życie jest spoko, i w ogóle. Taki optymistyczny stuff, bo myślę, że główną przyczyną takiego pocenia się jest ... niezły bałagan w głowie.

Czytałaś jakieś książki psychologiczne, dzięki którym można poznać pozytywne myśli na temat siebie, świata?

Zabieg laserowy planuję na czerwiec, no, ale to wóczas, gdy nie skorzystam z botoksu, który działa ok. 6-8 miesięcy (no to etedy laser jakoś w grudniu). Botoks mogę mieć dopiero za 2 tygodnie, zatem trochę czasu na rozmyślanie mam.
W sumie to jedyny powód, by najpierw skorzystać z botoksu to sprawdzenie reakcji na zablokowanie gruczołów - i przetestowanie czy wystąpi kompensacyjne pocenie się.
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 22:21   #1935
zemstablondynki
Raczkowanie
 
Avatar zemstablondynki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 180
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Mam ten sam problem. Pocę się pod pachami okropnie :/ Żadne Secrety, Lady SpeedStick, Rexony mi nie pomagały... Koleżanka poleciła mi Etiaxil (ok 40-50zł) lub Antidral (20-30zł), ona stosowała oba i uważa, że są fantastyczne. Kupiłam dzis Antidral, zastosowałam na noc i zobacze jakie będą efekty jutro. Jeśli będą - a na to liczę
__________________
Nikt jej nie obiecał, że raj jest tani...
zemstablondynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 07:35   #1936
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Beatkaa123 a spróbuj użyć tego blokera Ziaji.Ja tak samo miałam że te wszystkie drogie specyfiki na mnie nie działały a ten duużo tańszy właśnie nie wiedzieć czemu tak.Nie wiem może jakaś różnica w składzie?
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:01   #1937
beatkaaa123
Przyczajenie
 
Avatar beatkaaa123
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 18
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Almirena19 Zakupiłam właśnie ten bloker z Ziaji i zmierzam go już dziś wypróbować. Jeszcze powiedz proszę czy zadziałał na Ciebie od razu czy dopiero po kilku aplikacjach? I całkowicie wyeliminował ten problem?
Hm... czyżby jakaś nadzieja dla mnie?
beatkaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:08   #1938
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Jak nie działa Etiaxil ... to przeważnie dlatego, że jest źle nałożony. Ja wczoraj nałożyłem sobie taką małą dawkę ... i tak średnio było, a jak kiedyś smarowałem pod pachami, aż głowa boli ... to było suchutko.

Oczywiście coś za coś, bo takie duże ilości są niebezpieczne = poparzyłem skórę, w sumie to ostatnio nawet nie używam Etiaxilu.

Myślę, że najłatwiej sprawdzić, czy będzie działał, czy nie - jak po nocy zmywasz go ... ręką z mydłem. Jak idzie gładko - tzn. że nie zadziała/ł (pewnie za mało), a jak jest opór na gruczołach - nie wiem jak to wytłumaczyć - w sensie, że ciężko ręką przesuwać, namydlać pod pachą ... tzn. że zadziała/ł.
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 19:30   #1939
Galijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Galijka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 224
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Ja po Ziaji to miałam takie dziwne wrażenie jakbym "zamknęła" pot pod skórą.. wiem, wiem jak to głupio brzmi ale podczas jego stosowania od razu po umyciu pach i wytarciu ich ręcznikiem ciągle miałam wrażenie, że czuję lekki zapach potu chociaż pachy suche dlatego też przestałam go stosować...
__________________
"Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu" / Jean de La Bruyere

http://www.centaurus.org.pl/

Cmentarz dla zwierząt


Galijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 11:51   #1940
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez Galijka Pokaż wiadomość
Ja po Ziaji to miałam takie dziwne wrażenie jakbym "zamknęła" pot pod skórą.. wiem, wiem jak to głupio brzmi ale podczas jego stosowania od razu po umyciu pach i wytarciu ich ręcznikiem ciągle miałam wrażenie, że czuję lekki zapach potu chociaż pachy suche dlatego też przestałam go stosować...
a ja miałam wrażenie że po Ziaji jeszcze gorzej się pocę. Już sama nie wiem co robić, Antidral pomógł na chwilę Pocę się nawet zimą.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:53   #1941
Almirena19
Raczkowanie
 
Avatar Almirena19
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Tak u mnie w zasadzie zadzialal od razu.Jesli zastosuje go 1 lub 2 w tygodniu to nie mam z tym problemu.Na kazdego poprostu dziala cos innego.
Almirena19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:46   #1942
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Witam. Ja również zmagałam się z problemem, jakim jest nadmierna potliwość. W styczniu lub lutym zeszłego roku wyczytałam o Antidralu. Przejrzałam wiele stron internetowych i zdecydowałam się na zakup. Antidral okazał się wybawieniem. Nie pociłam się po nim wcale. Jedyne, co było utrapieniem to odbarwione piżamy i przede wszystkim okropnie swędzące i piekące pachy. Po każdym nałożeniu zaczynał się ten problem. Przez jakieś 10 miesięcy znosiłam to cierpliwie, bo pachy miałam zawsze suche. Ale po pewnej aplikacji moja skóra stała się czerwona, wyskoczyły mi jakieś krostki, a pieczenie było większe niż zwykle. Od razu mówię, że nie używałam Antidralu po goleniu. Stwierdziłam, że nie będę go dłużej stosować. Kupiłam antyperspirant dla skóry wrażliwej z AA i jak na razie jest dobrze. Antidralu nie używam już 3 miesiące. Pocę się bardzo mało, nie ma żadnych plam pod pachami itp.
Chciałabym kupić teraz antyperspirant z Sorayi: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...on.html&next=1 Czy rzeczywiście jest on taki dobry? Może któraś z was go używała?
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 11:35   #1943
Moniaa1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Witam,

mam coś dla osób którym Etiaxil oraz Antidral nie pomaga lub zbyt podrażnia skórę. Produkt nazywa się sweatstop.
Firma która wytwarza SweatStop pochodzi ze Szwajcarii i w swojej ofercie posiada 13 produktów do różnych części ciała oraz o różnej intensywności. Dla osób z wrażliwą skórą polecam produkty o intensywności 8 lub 13 a dla osób które mają bardzo duże problemy z nadmiernym poceniem 23. Ja używam sweatstop w kulce o intensywnosci 13. Produkt na poczatku stosujemy co 2-3 dni wieczorem przed pójściem spać. Efekt widoczny jest od razu a po jakimś czasie wystarczy jak będziemy używać go 1-2 razy na 2 tygodnie lub miesiąc. Są też produkty do dłoni, stóp, twarzy itp. Koszt na allegro to około 70 zł. Produkt wystarcza na około 6 miesięcy.
Polecam...
Moniaa1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 16:44   #1944
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Dziewczyny jak to jest z Antidralem jeżeli chodzi o depilacje pach woskiem? Ile trzeba odczekać ?
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 09:28   #1945
Moniaa1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Maaja, antyperspiranty zaleca się stosować dopiero 24h po depilacji lub zwykłym goleniu. Przy Antidralu wydłużyłabym ten czas do 48h ponieważ jest wyjątkowo drażniący.
Moniaa1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 13:21   #1946
atcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Antidral piecze, Etiaxil piecze, a bloker z Ziaji?

Zmagam się z tym problemem od lat, nie mogę nosić niektórych bluzek i sukienek, co doprowadza mnie do szału. Widzisz letnią bluzeczkę na wieszaku, myślisz jak ślicznie by wyglądała na tobie, ale nie kupisz, bo wiesz, że się nie nadaje ze względu na mokre pachy...

Znalazłam też nowy preparat - Eucerin Anti-Perspirant, stosował ktoś może?
atcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 16:36   #1947
Galijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Galijka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 224
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez atcia Pokaż wiadomość
Antidral piecze, Etiaxil piecze, a bloker z Ziaji?

Zmagam się z tym problemem od lat, nie mogę nosić niektórych bluzek i sukienek, co doprowadza mnie do szału. Widzisz letnią bluzeczkę na wieszaku, myślisz jak ślicznie by wyglądała na tobie, ale nie kupisz, bo wiesz, że się nie nadaje ze względu na mokre pachy...
mnie po Ziaji nie piekły ale swędziały pachy... a co do bluzeczek to mam dokładnie to samo
__________________
"Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu" / Jean de La Bruyere

http://www.centaurus.org.pl/

Cmentarz dla zwierząt


Galijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 08:35   #1948
phantomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 14
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez foreigner Pokaż wiadomość
skorzystam z botoksu, który działa ok. 6-8 miesięcy (no to etedy laser jakoś w grudniu)
Żeby botox działał długo, warto zorientować się, kto robi go dobrze i podpytywać o nazwy preparatów. Miałam już 3-krotnie botox i raz został użyty inny preparat. Efekt był taki, że mimo poprawki, pociłam się tylko trochę mniej. Poza tym miałam wrażenie, że lekarka nie do końca ostrzyknęła całe pachy.
Natomiast na tą chwilę nie widzę lepszego rozwiązania, bo faktycznie ten czas działania wydłuża się za każdym razem, więc może będę miała w końcu rok wolny od potu
phantomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 11:13   #1949
carmennn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 179
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Zakupiłam w zeszłym roku Etiaxil, ale nie pomógł mi. Może to przez to, że wcześniej posmarowałam się balsamem brązującym i Etiaxil nie mógł przebić się przez warstwę balsamu? Co o tym myślicie? Całe lato smaruję się balsamem, bo moja skóra się nie opala.
carmennn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 16:02   #1950
foreigner
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Poza PL
Wiadomości: 41
Dot.: nadmierne pocenie się ...

Cytat:
Napisane przez phantomka Pokaż wiadomość
Żeby botox działał długo, warto zorientować się, kto robi go dobrze i podpytywać o nazwy preparatów. Miałam już 3-krotnie botox i raz został użyty inny preparat. Efekt był taki, że mimo poprawki, pociłam się tylko trochę mniej. Poza tym miałam wrażenie, że lekarka nie do końca ostrzyknęła całe pachy.
Natomiast na tą chwilę nie widzę lepszego rozwiązania, bo faktycznie ten czas działania wydłuża się za każdym razem, więc może będę miała w końcu rok wolny od potu
Hey, ja miałem wrażenie - od razu po zabiegu, że lekarka "skopała sprawę", bo w sumie to wstrzyknięć było po ok. 10 na każdą pachę, a ból ogromny (ludzie piszą, że to nic nie boli).
Na szczęście działa = kompletna susza, w sytuacjach, kiedy miałbym ogromne plamy pod pachami ... nic. No może tylko wówczas gdybym miał coś bardzo obcisłego na sobie, w sensie, że materiał byłby na skórze, to miałbym delikatne plamki. Chyba mam trochę kompensacyjnego pocenia się = stopy się ciut mocniej pocą, ale do zniesienia, dzięki botoxowi moja pewność siebie wzrosła przeogromnie ... a w sierpniu idę na zabieg laserowego usunięcia gruczołów potowych U mnie botox był w celu sprawdzenia czy wystąpi kompensacyjne, jako ... przedtest laserowego zabiegu Jak się rozprawiać z pachami ... to raz na zawsze

A u Ciebie nie wystąpiło żadne kompensacyjne? Na czym polegał Twój "problem"? - u mnie to głównie sytuacje stresowe.
Nie myślisz o laserze?
http://www.youtube.com/watch?v=DccoD71KnLU
foreigner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-01 15:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.