Studiować dwa kierunki - zbiorczy - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 10:48   #451
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Dlatego jeśli czujesz się na siłach to zacznij dwa kierunki na raz!
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 08:48   #452
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

I ja zabieram się od października do studiowania dwóch kierunków... ehhh już to kiedyś przerabiałam. Wakacja, a ja myślę, jak bardzo mi się nie będzie chciało biegać za wykładowcami i prosić o podpis, spóźniać się i zwalniać w połowie zajęć. Może plan będzie łaskawy!
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 09:03   #453
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Historyczka na co idziesz?
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 09:17   #454
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Historyczka na co idziesz?
zarządzanie wiem, że masa ludzi śmieje się z tego kierunku, ale przedmioty brdzo mi pasują no i po 3 latach od matury - wiem, czego chcę (chyba )
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 09:27   #455
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

histeryczka_sztuki
Ja jestem po pierwszym roku zarządzania
Jeszcze tylko dwa lata tego kierunku Mam nadzieję, że szybko minię i na drugim roku mniej matmy będzie!
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 11:29   #456
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

U mnie matematyki ma nie być aż tak dużo, bo to wydział nauk społecznych, a nie ekonomiczny. Więcej jest godzin z zachowań organizacyjnych, zarządzania projektem, marketingu. Rozmawiałam z osobami,ktore juz tam studiuja - nie jest ciezko z matma. Troche sie boje, bo ostatnio matme mialam na maturze (ponad 3 lata temu). Ale w sumie to lubiłam (w granicach normy ).

Jaki masz plan na siebie po tym kierunku? Ludzie mowia rozne rzeczy - ze wszyscy to koncza, ze nie ma pracy, tylko, ze serwisy z ogloszeniami pracy mowia mi co innego. Moja znajoma obronila licencjat i dostala prace w banku, jest jakims menadzerem, ale za cholera nie pamietam dokladnie co robi

Zawsze takie doswiadczenie lepsze niz na kasie (co tez przerabialam kiedys).
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 11:48   #457
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

U mnie też przedmioty nazywają się dziwacznie przez to, że wydział inny (Wydział Zarządzania i Marketingu). Przedmioty miałam takie jak na załączniku


W zasadzie to się zastanawiam nad wyborem specjalności Neuropsychologia biznesu lub Zarządzanie obsługą klienta.


Do wyboru mam jeszcze:
- zarządzanie przedsiębiorstwem;
- zarządzanie projektami ;
- zarządzanie kadrami ;
- zarządzanie finansami;
- psychologia zarządzania;
- zarządzanie logistyką;
- Informatyka w zarządzaniu;
- rachunkowość jednostek gospodarczych;
- reklama i marketing.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spis1.jpg (67,0 KB, 7 załadowań)
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 21:59   #458
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Ja nadal nie mogę uwierzyć, że studiowanie dwóch kierunków już za mną. Na początku lipca obroniłam licencjat z pierwszego kierunku, teraz jeszcze rok licencjatu z drugiego, a potem magisterka. Ale ostatnie dwa lata to był chwilami kosmos Dwa kierunki dziennie, działalność w dwóch kołach naukowych i udzielanie korepetycji to niewątpliwie było ciekawe doświadczenie. Teraz dziwnie będzie znowu studiować jeden kierunek
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 22:05   #459
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Ja nadal nie mogę uwierzyć, że studiowanie dwóch kierunków już za mną. Na początku lipca obroniłam licencjat z pierwszego kierunku, teraz jeszcze rok licencjatu z drugiego, a potem magisterka. Ale ostatnie dwa lata to był chwilami kosmos Dwa kierunki dziennie, działalność w dwóch kołach naukowych i udzielanie korepetycji to niewątpliwie było ciekawe doświadczenie. Teraz dziwnie będzie znowu studiować jeden kierunek
W końcu przyszedł czas na zasłużony "odpoczynek" Swoją drogą gratuluję! A można wiedzieć jakie kierunki studiowałaś jednocześnie?
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 22:37   #460
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sayven Pokaż wiadomość
W końcu przyszedł czas na zasłużony "odpoczynek" Swoją drogą gratuluję! A można wiedzieć jakie kierunki studiowałaś jednocześnie?
Jasne, że można. Komunikacja promocyjna i kryzysowa ze specjalnością negocjacje kryzysowe i Administracja ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne, obydwa na UŚ, ale na dwóch różnych wydziałach
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 23:20   #461
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Madzia94 Pokaż wiadomość
Jasne, że można. Komunikacja promocyjna i kryzysowa ze specjalnością negocjacje kryzysowe i Administracja ze specjalnością bezpieczeństwo wewnętrzne, obydwa na UŚ, ale na dwóch różnych wydziałach
Zdaje mi się, że to całkiem ciekawe połączenie. W ogóle jest tak wiele super kierunków, które można łączyć na różne sposoby, że aż żal ograniczać się do jednego A jakie masz plany na przyszłość odnośnie dalszej edukacji, pracy?
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 23:51   #462
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sayven Pokaż wiadomość
Zdaje mi się, że to całkiem ciekawe połączenie. W ogóle jest tak wiele super kierunków, które można łączyć na różne sposoby, że aż żal ograniczać się do jednego A jakie masz plany na przyszłość odnośnie dalszej edukacji, pracy?
Plany odnośnie dalszej edukacji bardzo sprecyzowane - magisterka z administracji. Chcę też wtedy robić jakieś praktyki, staże, ciekawe ogłoszenia się trafiają z biura karier. A co do pracy, to czas pokaże, najchętniej administracja rządowa, ale na inne sektory się nie zamykam.
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 16:43   #463
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Hej, ja juz się pogubiłam.
JEstem po pierwszym stopniu, idę teraz na magisterkę. Myślałam o dwóch kierunkach na dwóch różnych uczelniach? Czy można tak studiować bez opłat za drugi kierunek ?
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 18:12   #464
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Hej, ja juz się pogubiłam.
JEstem po pierwszym stopniu, idę teraz na magisterkę. Myślałam o dwóch kierunkach na dwóch różnych uczelniach? Czy można tak studiować bez opłat za drugi kierunek ?
Można, studiowanie drugiego kierunku jest bezpłatne
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 11:52   #465
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Październik się zbliża, a ja zdecydowałam się na drugi kierunek. Im bliżej roku akademickiego tym silniejsze uczucie, że to bez sensu. Że mi się nie uda, że się poddam, że źle wybrałam (drugi raz próbuję połączyć dwa kierunki - stąd zniechęcenie). Mam cel, wiem gdzie chciałabym pracować, jako kto itp., rozwijam się z tym kierunku, pracuję w zawodzie, jestem wolontariuszką itp., a ciągle mam wrażenie, że mi się nie uda, że trzeba było posłuchać innych i pójść na to cholerne prawo (chociazby po to zeby w domu nie słuchac, ze sie zle wybralo).

Przychodza takie dni jak te - i nie wierze w nic, a w siebie najbardziej
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 22:13   #466
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula796132 Pokaż wiadomość
Październik się zbliża, a ja zdecydowałam się na drugi kierunek. Im bliżej roku akademickiego tym silniejsze uczucie, że to bez sensu. Że mi się nie uda, że się poddam, że źle wybrałam (drugi raz próbuję połączyć dwa kierunki - stąd zniechęcenie). Mam cel, wiem gdzie chciałabym pracować, jako kto itp., rozwijam się z tym kierunku, pracuję w zawodzie, jestem wolontariuszką itp., a ciągle mam wrażenie, że mi się nie uda, że trzeba było posłuchać innych i pójść na to cholerne prawo (chociazby po to zeby w domu nie słuchac, ze sie zle wybralo).

Przychodza takie dni jak te - i nie wierze w nic, a w siebie najbardziej
Obawy są zawsze, wiem co mówię. Sama wielokrotnie panikowałam, że nie dam rady, że tego nie pogodzę, że jest za ciężko. Zdarzały mi się załamki, doły i totalny brak motywacji, ale da się. Nie żałuję, że poszłam na drugi kierunek. Nie mam pewności, czy po studiach znajdę pracę taką jak chcę, ale wiem jedno, że teraz realizuję się, spełniam i jestem we właściwym miejscu. Także głowa do góry! Dasz radę, trzymam mocno kciuki.
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 10:27   #467
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Hej. Studiuje tu ktoś filologię obcą razem z innym kierunkiem? Mam pytanie :p
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 06:56   #468
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Hej. Studiuje tu ktoś filologię obcą razem z innym kierunkiem? Mam pytanie :p
Ja będę, ale przede mną matura na razie 😊
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 09:42   #469
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Hej. Studiuje tu ktoś filologię obcą razem z innym kierunkiem? Mam pytanie :p
ja
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 16:50   #470
paula796132
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Polska Be
Wiadomości: 214
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Jestem na 3 roku + na pierwszym roku drugiego kierunku, a dodatkowo pracuje. Na moim podstawowym kierunku ciagle sa mi rzucane kłody pod nogi z tego powodu... moze nie jestem prymuska, ale chodze na zajecia, oddaje i zdjae wszytsko w terminach... myslalam, ze na 3 roku bedzie luz (stad praca i 2 kierunek) - jednak niestety, wszystko pod gore, co drugi dzien siedze i placze. Nie umiem sie nie przejmowac. Myślę o dziekance... zeby sie jakos zdystansować. Cięzko mi po prostu, czuje wypalenie...
paula796132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 12:10   #471
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Jestem w III klasie technikum. Zastanawiam się nad studiowaniem dwóch kierunków - fizjoterapii i germanistyki. Chciałabym połączyć pracę masażysty z tłumaczeniem tekstów z dziedziny medycyny czy masażu. Zastanawiam się nad studiami: fizjoterapia na UM we Wrocławiu+ germanistykę na UWr albo fizjoterapię na ŚUM + germanistyka na UŚ w Sosnowcu. Za Wrocławiem przemawia bliskość między uczelniami i dobre opinie o obu kierunkach, a za Katowicami - bardzo podoba mi się na UŚ germanistyka -tłumaczenia w zakresie języków specjalistycznych . Nie wiem co wybrać, dlatego mam do was pytania którą opcję mi doradzacie i które z tych uczelni są bardziej przyjazne dla studentów dwukierunkowych? Gdzie łatwiej starać się ITS?, gdzie wykładowcy idą na rękę takim studentom?
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 13:56   #472
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Wybrałabym bliskość między uczelniami. Moja rada: przejrzyj i porównaj siatki programowe powodzenia
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 14:01   #473
Madzia94
Rozeznanie
 
Avatar Madzia94
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 519
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

KasiaDaria mogę się wypowiedzieć jedynie w kontekście UŚ. ITS dostać bardzo trudno, łatwiej z IOS ale to z kolei niewiele daje. Co do prowadzących to każdy jest inny. Jeden pójdzie Ci na rękę, pozwoli przychodzić na zajęcia innej grupy, czy mieć większą ilość nieobecności, a drugi powie, że sama chciałaś dwa kierunki to teraz sobie radź. Absolutnie nie chcę Cię zniechęcać, ale uprzedzam, że będziesz musiała z siebie wydobyć ogromne pokłady determinacji, cierpliwości i wytrzymałości psychicznej. Studiowanie dwóch kierunków w obrębie tej samej uczelni i tego samego miasta było dla mnie mega ciężkie, studiowania na dwóch różnych uczelniach troszkę sobie nie wyobrażam, no chyba że jeden kierunek zaocznie, to wtedy luźniutko.
__________________
"So open your eyes and see
The way our horizons meet"
Madzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-20, 16:48   #474
ZoriQX
Przyczajenie
 
Avatar ZoriQX
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: ze Sląska
Wiadomości: 25
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

A to śa kierunki ścisle, pół ściesłe czy typowo humanistyczne. Bo jeśeli ścisłe, to możesz przepisac zaliczenia z jednej uczelni do drugiej - np: jesli masz matematykę ogólna na obu uczelniach to ją respektują, jeżeli już inną no to musisz obie zaliczyć.

Tak samo na humanistycznych: jeśli masz psychologię ogólną tutaj i tutaj, to wystarczy, że podasz zaliczenie z jednej i jest uznawalna, to może dziwne.
ZoriQX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 10:42   #475
Diana_93
Raczkowanie
 
Avatar Diana_93
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 77
GG do Diana_93
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KasiaDaria Pokaż wiadomość
Jestem w III klasie technikum. Zastanawiam się nad studiowaniem dwóch kierunków - fizjoterapii i germanistyki. Chciałabym połączyć pracę masażysty z tłumaczeniem tekstów z dziedziny medycyny czy masażu. Zastanawiam się nad studiami: fizjoterapia na UM we Wrocławiu+ germanistykę na UWr albo fizjoterapię na ŚUM + germanistyka na UŚ w Sosnowcu. Za Wrocławiem przemawia bliskość między uczelniami i dobre opinie o obu kierunkach, a za Katowicami - bardzo podoba mi się na UŚ germanistyka -tłumaczenia w zakresie języków specjalistycznych . Nie wiem co wybrać, dlatego mam do was pytania którą opcję mi doradzacie i które z tych uczelni są bardziej przyjazne dla studentów dwukierunkowych? Gdzie łatwiej starać się ITS?, gdzie wykładowcy idą na rękę takim studentom?
Jeśli zależy Ci na dobrym poziomie, wykładowcach z pasją, dobrych dydaktykach to idź na Germanistykę na UWr, UŚ nie polecam. Od razu Ci powiem że ambitne masz plany i mam nadzieję że masz świadomość że będzie ciężko. Nie wolałabyś najpierw skończyć chociaż licencjat z filologii a potem zacząć fizjoterapię? Na studiach magisterskich jest mniej zajęć i będzie Ci łatwiej. Piszę z doświadczenia jako starsza koleżanka, nie podcinam skrzydeł chodzi o to że doba ma 24h a jeszcze trzeba spać inaczej nie dasz rady. Myślę że powinnaś też zadać sobie pytanie kim bardziej chcesz być: tłumaczem (jakim?) czy fizjoterapeutą? Ogólnie wiarygodniejsze są certyfikaty z języka (które możesz zdać np. w Instytucie Goethego) niż studia . Widzę to szczególnie po koleżance która wyjechała za granicę (kończyła Germanistykę na UJ z j. angielskim, studiów jej nie uznali ale certyfikat z angielskiego tak). Ale jeśli chcesz być tłumaczem przysięgłym to te studia są niezbędne.
Też studiuję dwa kierunki jestem teraz na mgr z Germanistyki i zaczęłam psychologię. Gdybym od początku zaczęła te dwa kierunki to jestem pewna że nie dałabym rady. Po prostu na licencjacie najwięcej rzeczy musisz przyswoić i uważam że to jest najważniejszy okres na studiach bo "budujesz" sobie podstawy. Weź też pod uwagę to że jest możliwość wyjazdu z programu Erasmus i jak będziesz chciała z tej możliwości skorzystać to ten drugi kierunek będziesz musiała zawiesić. Rozumiem Cię że chciałabyś "zaoszczędzić" czas i przyspieszyć wszystko ale czasem nie warto robić kilku rzeczy na raz, zwłaszcza na początku bo można się zdemotywować. Przez to że będziesz studiować dwa kierunki będziesz miała mniej czasu by poszerzać wiedzę z każdego z nich. Oczywiście spróbuj i przekonaj się sama. Życzę Ci powodzenia

P.S. Weź też pod uwagę pewne "zalety" NIEjednoczesnego studiowania (może niewielkie ale jednak są) - mi z licencjatu z filologii np. przepisali Filozofię na psychologii co automatycznie powodowało zaoszczędzenie czasu i brak konieczności przystępowania do egzaminu z tego przedmiotu, więc jak skończysz jeden kierunek wcześniej to niektóre przedmioty Ci odpadną (ale to już musisz porównać siatki przedmiotów).
Swoje dobre strony ma też studiowanie na jednej uczelni - mniej zamieszania, problemów, dalekiego przemieszczania się, mniej biurokracji.

Edytowane przez Diana_93
Czas edycji: 2016-11-21 o 10:50
Diana_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 08:45   #476
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Dziewczyny jaki kierunek Waszym zdaniem warto połączyć ze studiowaniem prawa?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-13, 10:08   #477
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

To prawda dziewczyny, nie ma co zarzucać się nadmiarem obowiązków aż tak bardzo - wiem, bo sama to przerabiałam. Niby ci się wydaję, że dasz rade, spokojnie - ale potem się tego zbiera zbyt dużo i po prostu nie to, że nie masz chęci a nie dajesz rady tego wszystkiego zmieścić w czasie. Lepiej się skupić na 1 rzeczy, ale spokojnie i konkretnie - nic na siłę.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 19:44   #478
punia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 6
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Może ktoś łączył pedagogikę z pedagogiką specjalną i mógłby powiedzieć trochę o tym? Zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami, żeby potem łatwiej pracę znaleźć.
punia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 20:29   #479
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Kilka pytań od studentki, która aktualnie zimuje na nietrafionym kierunku i przymierza się do zmiany po poprawie matury w 2018 Rozważam kilka opcji, nie wykluczam dwóch kierunków.

1. Wszyscy mówią, że trzeba po prostu "dobrze kombinować", ale i tak martwi mnie wizja układania planu pod dwa kierunki.

Na przykład, hipotetycznie, co w sytuacji, gdy jakiś przedmiot nakłada się czasowo z innym z drugiego kierunku i nie ma żadnych innych pasujących grup do manewrowania?

Pewnie z indywidualnym tokiem studiów (możliwe, że nazywa się to inaczej, nie łapcie mnie za słówka, wiadomo o co chodzi ) da się to jakoś pogodzić, ale wyobrażam sobie, że pewnie nie przyznają tego przywileju każdemu, jak leci. Poza tym, co jeśli zaczyna się 2 kierunki od 1 roku (patrz punkt 3).

2. Da się jakoś sprowadzić do wspólnego mianownika kwestię zaczynania dwóch kierunków od I roku, czy to raczej zagadnienie z rodzaju "zależy od danej uczelni"? Mogłabym sobie tak po prostu złożyć papiery na 2 kierunki na 2 uczelniach?

Nie musicie mnie straszyć ilością nauki, bo jestem tego świadoma i myślę, że bym podołała. Mam już jakieś doświadczenie ze studiowaniem jestem sobie w stanie wyobrazić, jak by to wszystko wyglądało.
mutex/ocfipreoqyfb/mutexmutex/ocfipreoqyfb/mutex
archimonde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 21:04   #480
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Studiować dwa kierunki - zbiorczy

Dziewczyny,
wątek dość stary ale potrzebuje waszej pomocy

Jak to jest obecnie z opłatami za drugi kierunek, ale na innej uczelni? Czytam non stop różne artykuły i z każdego wynika coś innego... pomożecie?

A przy okazji pochwalcie się jak wam idzie na studiach i co u Was ?
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-11 22:04:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.