Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-04, 18:00   #1
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Smile

Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??


Witam
Nie wiem, czy założyłam wątek w dobrym dziale, ale wydawał się być najbardziej odpowiedni
Myślałam sobie ostatnio nad swoim życiem i uświadomiłam sobie, że właściwie nie robie nic dobrego dla innych. Gdy byłam młodsza co jakiś czas angażowałam się w jakieś akcje, zbiórki, które były organizowane w mojej szkole, zbierała pieniądze na pewno WOŚP itp., ale nigdy nie było to nic cyklicznego. Teraz za to nie robie nic takiego
Przeszłam się więc ostatnio po różnych ośrodkach w moim mieście typu Dom Dziecka czy schroniska dla zwierząt, ale nigdzie mnie nie chcieli podobno nie szukają wolontariuszy, którzy mogą przychodzić tylko na kilka godzin np. 2 dni w tygodniu. W jednym DD pani powiedziała mi nawet, że szukają tylko osób które mogą przychodzić 5 razy w tygodniu i to na cały dzień
I chciałam Was w związku z tym prosić o podpowiedź - gdzie mogłabym się przydać? :P jeszcze studiuję, więc nie mam np. wykształcenia pedagogicznego, żeby pracować z dziećmi, ale myślałam o pomocy w stylu pomaganie w lekcjach, nauce języka, czytanie dzieciom itp. I myślałam, że w takich miejscach każda parą rąk chętnych do pomocy się przyda
Jak Wy dziewczyny (i chłopaki też) pomagacie (czy w ogóle się w taki sposób udzielacie?)?
Dodam, że mieszkam w dużym mieście i odeszłam albo obdzwonilam wszystkie schroniska w okolicy i kilka DD.
Pozdrawiam serdecznie
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 19:16   #2
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

Hm, faktycznie ciężka sprawa, chcesz pomóc, a ludzie nie chcą z tej pomocy skorzystać

A może zapytaj w tych miejscach nie o taką pomoc na miejscu, ale o pomoc materialną? Może potrzebują akurat karmy, koców, zabawek, ubrań itp. ? Zorganizuj akcję na FB, zaproś znajomych, porozwieszaj ulotki na uczelni, ustaw kosze w szatni na te rzeczy, niech wszyscy się dowiedzą, a potem... Zgromadzone skarby zawieź potrzebującym!

Albo ogłoś się na stronach lokalnych, w gazecie lokalnej, że możesz robić zakupy osobom starszym, schorowanym, a Twoją walutą jest uśmiech obdarowanego pomocą. Nie wiem czy ludzie ufają ot tak, od razu, ale może z czasem ktoś by się przekonał i był chętny na Twoje usługi
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...


Edytowane przez Naciaaa1991
Czas edycji: 2012-10-04 o 19:18
Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 19:16   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

W klubach osiedlowych oraz salkach katechetycznych pomoc dzieciom w nauce, np w klubach aktywności seniora uczyć angielskiego czy obsługi komputera... Hmmm coś w ten deseń, centrum współpracy młodzieży
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 19:35   #4
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

Może napisz też miasto o jakim mowa i któraś dziewczyna podpowie Ci coś konkretnego.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:14   #5
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

Może poszukaj innego schroniska dla zwierząt? Ja też mam zamiar pomagać w jednym z pobliskich schronisk i tam mile widziana jest każda pomoc (ja chcę wyprowadzać psiaki i nieraz podrzucać jakieś potrzebne rzeczy typu stare koce, karma itp).
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 21:22   #6
CarmineRose
Zadomowienie
 
Avatar CarmineRose
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 776
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

W moim mieście funkcjonuje świetlica dla dzieci. Tam też chodziłam przez rok w liceum. Popytaj w szkolnych świetlicach np.: w ramach praktyk.
Spytaj się także w kościele. U nas czasem potrzebują wolontariuszy przy organizacji zbiórek żywności, organizacji zajęć dla dzieci, pomocy ubogim rodzinom.
Może przedzwonić do Mopsu? Okolicznych domów seniorów?

Może Ci się przyda:
http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=89
__________________
KOBIETY dla KOBIET czyli KOBBIECIARNIA

A może by tak coś zmienić

CarmineRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 21:53   #7
MsMuffinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 122
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

Dzięki Dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Faktycznie poszukam w świetlica i tego typu miejscach może kogoś akurat potrzebują
Pozdrawiam
MsMuffinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-05, 13:03   #8
Polaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 409
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

na gumtree jest rubryka z ogloszeniami wolontariat,wpisz swoje miasto i znajdziesz duzo ogloszen moze cos podpasuje.
Polaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 14:30   #9
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

http://ogloszenia.ngo.pl/organizacja..._wolontariusza
może tu?
ja szukałam w necie i trafiłam na ogłoszenie MOPSu, teraz jeżdżę do niepełnosprawnej dziewczyny i obie jesteśmy sczęśliwe.
Spróbuj pogooglować w Twojej okolicy.
Poza tym na stronie schroniska i pobliskich fundacji dla zwierząt znalazłam info o zbiórce koców, starych ręczników itp. i zrobiłam zbiórkę w pracy, zawiozłam w dwa miejsca stos rzeczy.
Dowiedziałam się, który wet prowadzi bezpłatne sterylki i pomagam dokarmiać i sterylizować koty. Zabiedzone psy odwiozłam do schroniska. Płaczącą ciężarną dziewczynę zawiozłam do lekarza i instytucji, która ma jej udzielić pomocy, poradziłam jak umiałam. Biegnącą kobietę podwiozłam na autobus, staruszce podałam rękę na śliskiej drodze, chorej dalszej sąsiadce poszłam do apteki wieczorem. Itp. itp.... ROZGLĄDAJ SIĘ - nie zawsze jest potrzebna pośrednicząca instytucja...
WIELKIE BRAWO za pomysł i chęci, na pewno coś znajdziesz
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.

Edytowane przez wanda164
Czas edycji: 2012-10-05 o 14:32
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 20:16   #10
Rose @-'-,---
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 129
Dot.: Jak pomagać i zrobić coś dobrego dla innych??

Jeżeli chciałabyś pomagać zwierzakom to jest masa stowarzyszeń które sie tym zajmują. Osobne są od królików, świnek morskich, szczurów itp itd wystarczy poszukać. Im sie przyda każda pomoc, możesz prezchowac zwierzątko aż ktoś je adoptuje, mozna im w miare funduszy podrzucić jedzenie albo coś, aktualizowac im strony www. Warto tam poszukać, bo są to inicjatywy że tak powiem koleżeskie (że to tak ujmę) no i kto chce to się tam podczepia i robi co moze.

Edytowane przez Rose @-'-,---
Czas edycji: 2012-10-05 o 20:17
Rose @-'-,--- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.