Czy postępuję słusznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-08, 09:31   #1
201607111019
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Nie wiem czy założyłam wątek w dobrym miejscu. W razie czego proszę o przesunięcie.


Chodzi mi o pracę. Mieszkam z chłopakiem utrzymujemy się sami, Tż pracuje na pełny etat. Niestety większość jego wypłaty idzie na rachunki.
Ja miałam problem ze znalezieniem pracy, pracowałam dorywczo, ale i tak nie było to tyle, by móc wyjść na prostą.

W kwietniu zatrudniłam się w restauracji, teoretycznie na 1/8 etatu. Jest to restauracja, która od poniedziałku do piątku wydaje obiady oraz wynajmuje sale na mniejsze imprezy typu komunie, stypy czy jakieś skromne wesela. W restauracji, oprócz szefowej kucharki pracują dwie dziewczyny.
Jedna na cały etat, w maju miała wziąć wolne na miesiąc (ja miałam ją zastąpić przez ten miesiąc w pracy przy wydawaniu obiadów i przy obsłudze imprez), niestety coś się zmieniło i "urlop" został odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Druga dziewczyna od kilku lat jest zatrudniona na takiej samej zasadzie jak ja, z tym, że wciąż się uczy i może pracować tylko w weekendy.
No i jestem ja-pracuję kilka razy w tygodniu, średnio po 3-4 godziny i gdy jest jakaś impreza, przy układaniu stołów, obsłudze gości itp.
Praca nie jest ciężka, atmosfera jest wspaniała, ale też nie zarobię tam tyle, by z chłopakiem pozwolić sobie na szaleństwa-po odliczeniu rachunków zostanie tyle, by przeżyć do następnej wypłaty bez pożyczania od rodziców. W maju będę pracowała w każdy weekend po kilka godzin, plus pewnie kilka dni w tygodniu. W sumie nie wyjdzie więcej niż 14 dni.

Teraz dostałam ofertę pracy na pół etatu z możliwością dorobienia i zatrudnienia na cały etat. Kiedyś pracowałam w tej firmie i wiem jakie są wymagania, jakie będę miała obowiązki i zadania.
Praca jest od zaraz (to znaczy od jutra zacznę 3 dni próbne) i za chwilę mogłabym dostać umowę o pracę. To jest szansa, że nasza sytuacja materialna w końcu się ustabilizuje.

Teraz zastanawiam się, czy postępuję fair w stosunku do pracodawcy numer jeden, że tak z dnia na dzień mogę odejść (pracuję bez umowy). Kiedyś powiedziałam jej, że nie zwolnię się tak szybko, ale to było wtedy, gdy myślałam, że w maju będę pracowała na pełny etat. A ta praca spadła mi jak grom z jasnego nieba.

Jak byście postąpiły na moim miejscu?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-05-08 o 12:20 Powód: Dubel postu.
201607111019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 12:05   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez sziala Pokaż wiadomość
Nie wiem czy założyłam wątek w dobrym miejscu. W razie czego proszę o przesunięcie.


Chodzi mi o pracę. Mieszkam z chłopakiem utrzymujemy się sami, Tż pracuje na pełny etat. Niestety większość jego wypłaty idzie na rachunki.
Ja miałam problem ze znalezieniem pracy, pracowałam dorywczo, ale i tak nie było to tyle, by móc wyjść na prostą.

W kwietniu zatrudniłam się w restauracji, teoretycznie na 1/8 etatu. Jest to restauracja, która od poniedziałku do piątku wydaje obiady oraz wynajmuje sale na mniejsze imprezy typu komunie, stypy czy jakieś skromne wesela. W restauracji, oprócz szefowej kucharki pracują dwie dziewczyny.
Jedna na cały etat, w maju miała wziąć wolne na miesiąc (ja miałam ją zastąpić przez ten miesiąc w pracy przy wydawaniu obiadów i przy obsłudze imprez), niestety coś się zmieniło i "urlop" został odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Druga dziewczyna od kilku lat jest zatrudniona na takiej samej zasadzie jak ja, z tym, że wciąż się uczy i może pracować tylko w weekendy.
No i jestem ja-pracuję kilka razy w tygodniu, średnio po 3-4 godziny i gdy jest jakaś impreza, przy układaniu stołów, obsłudze gości itp.
Praca nie jest ciężka, atmosfera jest wspaniała, ale też nie zarobię tam tyle, by z chłopakiem pozwolić sobie na szaleństwa-po odliczeniu rachunków zostanie tyle, by przeżyć do następnej wypłaty bez pożyczania od rodziców. W maju będę pracowała w każdy weekend po kilka godzin, plus pewnie kilka dni w tygodniu. W sumie nie wyjdzie więcej niż 14 dni.

Teraz dostałam ofertę pracy na pół etatu z możliwością dorobienia i zatrudnienia na cały etat. Kiedyś pracowałam w tej firmie i wiem jakie są wymagania, jakie będę miała obowiązki i zadania.
Praca jest od zaraz (to znaczy od jutra zacznę 3 dni próbne) i za chwilę mogłabym dostać umowę o pracę. To jest szansa, że nasza sytuacja materialna w końcu się ustabilizuje.

Teraz zastanawiam się, czy postępuję fair w stosunku do pracodawcy numer jeden, że tak z dnia na dzień mogę odejść (pracuję bez umowy). Kiedyś powiedziałam jej, że nie zwolnię się tak szybko, ale to było wtedy, gdy myślałam, że w maju będę pracowała na pełny etat. A ta praca spadła mi jak grom z jasnego nieba.

Jak byście postąpiły na moim miejscu?
Tak, postępujesz właściwie. Czy fair w stosunku do człowieka - nie wiem, ale to pracodawca jest nie fair w stosunku do Ciebie. A gdyby wydarzył się jakiś wypadek czy cokolwiek? Gdybyś nie miała aktualnych badań, a mimo to pracowała przy obróbce jedzenia? Praca na czarno nie jest fair w stosunku do nikogo.
Poza tym dbaj o siebie, a nie o interes pracodawcy.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 12:05   #3
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez sziala Pokaż wiadomość
Nie wiem czy założyłam wątek w dobrym miejscu. W razie czego proszę o przesunięcie.


Chodzi mi o pracę. Mieszkam z chłopakiem utrzymujemy się sami, Tż pracuje na pełny etat. Niestety większość jego wypłaty idzie na rachunki.
Ja miałam problem ze znalezieniem pracy, pracowałam dorywczo, ale i tak nie było to tyle, by móc wyjść na prostą.

W kwietniu zatrudniłam się w restauracji, teoretycznie na 1/8 etatu. Jest to restauracja, która od poniedziałku do piątku wydaje obiady oraz wynajmuje sale na mniejsze imprezy typu komunie, stypy czy jakieś skromne wesela. W restauracji, oprócz szefowej kucharki pracują dwie dziewczyny.
Jedna na cały etat, w maju miała wziąć wolne na miesiąc (ja miałam ją zastąpić przez ten miesiąc w pracy przy wydawaniu obiadów i przy obsłudze imprez), niestety coś się zmieniło i "urlop" został odłożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Druga dziewczyna od kilku lat jest zatrudniona na takiej samej zasadzie jak ja, z tym, że wciąż się uczy i może pracować tylko w weekendy.
No i jestem ja-pracuję kilka razy w tygodniu, średnio po 3-4 godziny i gdy jest jakaś impreza, przy układaniu stołów, obsłudze gości itp.
Praca nie jest ciężka, atmosfera jest wspaniała, ale też nie zarobię tam tyle, by z chłopakiem pozwolić sobie na szaleństwa-po odliczeniu rachunków zostanie tyle, by przeżyć do następnej wypłaty bez pożyczania od rodziców. W maju będę pracowała w każdy weekend po kilka godzin, plus pewnie kilka dni w tygodniu. W sumie nie wyjdzie więcej niż 14 dni.

Teraz dostałam ofertę pracy na pół etatu z możliwością dorobienia i zatrudnienia na cały etat. Kiedyś pracowałam w tej firmie i wiem jakie są wymagania, jakie będę miała obowiązki i zadania.
Praca jest od zaraz (to znaczy od jutra zacznę 3 dni próbne) i za chwilę mogłabym dostać umowę o pracę. To jest szansa, że nasza sytuacja materialna w końcu się ustabilizuje.

Teraz zastanawiam się, czy postępuję fair w stosunku do pracodawcy numer jeden, że tak z dnia na dzień mogę odejść (pracuję bez umowy). Kiedyś powiedziałam jej, że nie zwolnię się tak szybko, ale to było wtedy, gdy myślałam, że w maju będę pracowała na pełny etat. A ta praca spadła mi jak grom z jasnego nieba.

Jak byście postąpiły na moim miejscu?
Bierz drugą pracę, wyjaśnij okoliczności. Nie masz umowy, ledwo starcza na wszystko, więc w imię czego chcesz dalej pracować na takich samych lipnych zasadach, skoro masz możliwość dostania czegoś co przyniesie Ci umowę o pracę i większe pieniądze? Nie zastanawiaj się. Pracodawca szybko znajdzie kogoś na Twoje miejsce, a pewnie Ty nie szybko znalazłabyś nową pracę

Ps widzicie, teraz nawet bez umowy można wychować sobie pracowników
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/

Edytowane przez solaola
Czas edycji: 2014-05-08 o 12:06
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:29   #4
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Za uczciwa jesteś na ten świat. oczywiście, że iść do tej pracy, gdzie więcej pieniędzy ci dadzą! Pracodawca to nie twój kolega, czy przyjaciel. Nie dał ci umowy, to jego problemem jest, że nie ma okresu wypowiedzenia i musi kogoś szukać od zaraz. W ogóle się nie zastanawiaj, twój obecny pracodawca zatrudniając na czarno oszukiwał i Ciebie, i państwo, naprawdę NIC mu nie jesteś dłużna.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:56   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy postępuję słusznie?

pracujesz na 1/8 etatu bez umowy i rozczulasz się nad pracodawcą? lol.
zupełnie niepotrzebnie. dbaj o swoj tyłek, bo nikt inny tego nie zrobi za ciebie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:48   #6
Takajakaya
Wtajemniczenie
 
Avatar Takajakaya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 883
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Ja bym odeszła, zwłaszcza jeśli znam drugą firmę i mi odpowiada. Pracodawca nie myślał o Tobie nie dając umowy. Ewentualnie jeśli będzie chciał Cię zatrzymać to zwiększy etat/zarobki i da umowę. Jeśli nie, to się nawet nie zastanawiaj. On się Tobą nie martwi.
__________________

Takajakaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 18:53   #7
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Nie wahaj sie wcale! Nie bede sie powtarzac, bo dziewczyny napisaly juz wszystko.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-08, 19:22   #8
youngnbeautiful
Przyczajenie
 
Avatar youngnbeautiful
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Jeśli pracodawca jest "człowiekiem" to na pewno zrozumie. Zresztą po opisie sytuacji w restauracji, nie wydaję mi się, żeby zbytnio stracili, gdy odpadnie im jedna para rąk. Powodzenia w nowej pracy
__________________
Jeśli zwątpisz choć jeden raz, jeśli zwątpisz choć raz, to choćbyś z pistoletem zaszedł mi drogę, powrotów nie będzie..

Bloguję
youngnbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 11:38   #9
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Pracodawca "zatrudnia" Cię bez umowy, więc doskonale zdaje sobie sprawę, że możesz w każdej chwili odejść (nawiasem mówiąc dopuszczenie kogoś do pracy bez umowy jest jednoznaczne z zatrudnieniem na umowę bezterminową ).

Ja jednak na Twoim miejscu poinformowała bym pracodawcę o planach, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy w przyszłości a smrodu lepiej po sobie nie zostawiać.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 12:59   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez Bothi Pokaż wiadomość
Pracodawca "zatrudnia" Cię bez umowy, więc doskonale zdaje sobie sprawę, że możesz w każdej chwili odejść (nawiasem mówiąc dopuszczenie kogoś do pracy bez umowy jest jednoznaczne z zatrudnieniem na umowę bezterminową ).

Ja jednak na Twoim miejscu poinformowała bym pracodawcę o planach, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy w przyszłości a smrodu lepiej po sobie nie zostawiać.
skoro dziewczyna ma zacząć od już nową pracę to tu już nie ma mowy o planach - ot, odejdzie

a co do problemu autorki - zatrudniasz na się czarno i to jeszcze przy spożywce i się głowisz co zrobić mając opcje umowy o pracę ?! dziewczyno, tu się nie ma nad czym zastanawiać tylko ładnie podziękować, pożegnać się i cieszyć, że jak tam pracowałaś to ci się nic złego nie stało typu wypadek etc.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 13:01   #11
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Ktoś mi powiedział: "cokolwiek zrobisz, i tak będziesz żałować". Nie wnikając czy to prawda - zawsze pytam siebie przed podjęciem decyzji: "czego będę żałować BARDZIEJ?".
Może zadaj sobie takie pytanie
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 13:49   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
Ktoś mi powiedział: "cokolwiek zrobisz, i tak będziesz żałować". Nie wnikając czy to prawda - zawsze pytam siebie przed podjęciem decyzji: "czego będę żałować BARDZIEJ?".
Może zadaj sobie takie pytanie
Wow, bardzo fajne. Mogę w podpis sobie to dać na maj/czerwiec?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:40   #13
wanda164
Zadomowienie
 
Avatar wanda164
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 1 044
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wow, bardzo fajne. Mogę w podpis sobie to dać na maj/czerwiec?
będę zaszczycona
__________________
Wszystko wydaje się niemożliwe tym, którzy niczego nie próbują.
wanda164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 18:10   #14
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Cytat:
Napisane przez wanda164 Pokaż wiadomość
Ktoś mi powiedział: "cokolwiek zrobisz, i tak będziesz żałować". Nie wnikając czy to prawda - zawsze pytam siebie przed podjęciem decyzji: "czego będę żałować BARDZIEJ?".
Może zadaj sobie takie pytanie
Amen
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:29   #15
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: Czy postępuję słusznie?

Dostałaś ofertę pracy na pół etatu, ale w jakich godzinach? A może mogłabyś godzinowo to pogodzić? Znam ludzi, którzy pracują w kilku miejscach i wyrabiają 260 godzin na miesiąc, żeby tylko mieć jakieś pieniądze, więc może byś się wyrobiła z 1/8 plus 1/2 etatu?
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 21:29:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.