pogrzeb dziadka chłopaka pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 14:14   #1
zaczarowana_ona
Raczkowanie
 
Avatar zaczarowana_ona
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: zaczarowana kraina ;)
Wiadomości: 33
Exclamation

pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!


Witam Kochane!
Niejednokrotnie mi już pomogłyście i nadszedł czas, kiedy po raz kolejny mam dylemat
Zmarł dziadziu mojego chłopaka. W związku z tym, chciałam zapytać gdzie zająć miejsce w kościele? przy nim czy kilka ławek dalej? Wiadome, pogrzeb to uroczystość bardzo rodzinna i osobista. A oczywiste jest, że na pogrzeb pójdę ze względu na chłopaka. Gdzie powinnam stanąć na cmentarzu? Jak się zachować w tej sytuacji?

Dodam, że z chłopakiem jesteśmy 1,5 roku. Rodziców znam już długo.
Bardzo dziękuję.
__________________

Metafory są perwersjami języka, a perwersje - metaforami miłości.


Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech.


P.
studentka
zaczarowana_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:19   #2
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Myślę, że możesz usiąść obok niego w kościele. A na cmentarzu trzymaj się blisko, tak żeby miał w Tobie oparcie.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:27   #3
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

W analogicznej sytuacji (chodziło o babcię), zapytałam tylko Tż czy chce żebym z nim była. Odpowiedział mi, że to oczywiste bo przecież jestem jego rodziną i kto ma go wspierac jak nie ja.

Więc stałam z nim w kaplicy, siedziałam z nim w ławce, byłam z nim na stypie (nie wprosiłam się, jego ciocia dzień wcześniej dzwoniła i pytała czy będzie ze mną, czy mam szkołę i nie dotrę).

Jesteśmy dorośli, byliśmy razem 2 lata, w planach był ślub (ale zaręczyn jeszcze nie było).

Nigdzie nie wpraszałabym się na siłę, jednak gdyby mój chłopak, dorosły facet, kazał mi byc gdzieś z tyłu, albo nie przychodzic w ogóle, bądź inne takie kwiatki to przemyślałabym jego podejście do naszego związku.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:37   #4
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Najlepiej zapytaj swojego chłopaka i uzgodnij z nim.
U mnie w Kościele podczas pogrzebu ławki dla najbliższej rodziny są ustawione za trumną na środku Kościoła. Są to zazwyczaj trzy długie ławki więc miejsca jest mało.
Nie wiem jak to będzie wygląda u Was ale ja bym postąpiła w następujący sposób : w przypadku gdy ławki byłyby ustawione zaraz za trumną i byłoby ich mało usiadłabym w ławach w rzędzie wraz z innymi ludźmi aby miejsce za trumną zajęła najbliższa rodzina.
Gdyby natomiast nie było specjalnie wyznaczonego miejsca to usiadłabym wraz z chłopakiem i jego rodziną . Na cmentarzu oczywiście też stałabym obok niego.
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2012-07-02 o 14:39
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:40   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Cytat:
Napisane przez zaczarowana_ona Pokaż wiadomość
Witam Kochane!
Niejednokrotnie mi już pomogłyście i nadszedł czas, kiedy po raz kolejny mam dylemat
Zmarł dziadziu mojego chłopaka. W związku z tym, chciałam zapytać gdzie zająć miejsce w kościele? przy nim czy kilka ławek dalej? Wiadome, pogrzeb to uroczystość bardzo rodzinna i osobista. A oczywiste jest, że na pogrzeb pójdę ze względu na chłopaka. Gdzie powinnam stanąć na cmentarzu? Jak się zachować w tej sytuacji?

Dodam, że z chłopakiem jesteśmy 1,5 roku. Rodziców znam już długo.
Bardzo dziękuję.
zapytaj chlopaka, czy chcialby, zebys usiadla z nim czy woli, zebys usiadla gdzies dalej.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 14:41   #6
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Niedawno zmarła mi babcia. TŻ w kościele i kaplicy siedział razem ze mną, moimi braćmi, kuzynami i ich partnerami. Na cmentarzu stał za mną jak pozostali partnerzy moich kuzynów.
Ani ja ani moja rodzina nie wyobraża sobie innego zachowania osoby, która jest dla mnie równie ważna jak oni.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 15:20   #7
Corek
Przyczajenie
 
Avatar Corek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Powinnaś z nim usiąść. W końcu jesteś jedną z najbliższych mu osób i powinnaś cały czas wspierać go jak to tylko możliwe. A skoro znasz jego rodzinę to tym bardziej. Jednak jeśli nadal masz wątpliwości powinnaś po prostu go zapytać - w końcu najważniejsze w tym wypadku są jego emocje i jego zdanie.
Corek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 16:16   #8
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
Myślę, że możesz usiąść obok niego w kościele. A na cmentarzu trzymaj się blisko, tak żeby miał w Tobie oparcie.
Zgadzam się. Ale jego nie zaszkodzi zapytać oczywiście, choć myślę, że odpowie "a co to za pytanie, oczywiście, że obok mnie".
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:33   #9
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Nie przyszłoby mi do głowy siedzieć z tyłu/kilka ławek dalej, nie być koło TŻ... Naprawdę wizaż mnie coraz bardziej zadziwia.
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:41   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Na pogrzebie babci Tż siedział obok mnie w ławce, na cmentarzu również.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 16:59   #11
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Ja mam inne podejście, bo na pogrzeb babci nie poszłam, tym bardziej gdybym szła nie chciałabym go obok siebie bo sama stanęłabym na szarym końcu. Najlepiej będzie z nim porozmawiać
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 17:50   #12
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Jego zapytaj, chociaż myślę, że odpowiedź jest jednoznaczna.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 18:55   #13
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Cytat:
Napisane przez Mary Louu Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytaj swojego chłopaka i uzgodnij z nim.
U mnie w Kościele podczas pogrzebu ławki dla najbliższej rodziny są ustawione za trumną na środku Kościoła. Są to zazwyczaj trzy długie ławki więc miejsca jest mało.
Nie wiem jak to będzie wygląda u Was ale ja bym postąpiła w następujący sposób : w przypadku gdy ławki byłyby ustawione zaraz za trumną i byłoby ich mało usiadłabym w ławach w rzędzie wraz z innymi ludźmi aby miejsce za trumną zajęła najbliższa rodzina.
Gdyby natomiast nie było specjalnie wyznaczonego miejsca to usiadłabym wraz z chłopakiem i jego rodziną . Na cmentarzu oczywiście też stałabym obok niego.
Ja myślę tak samo.
Ale u mnie przeważnie jest tak, że już wnuczki nie siadają w tych ławkach bo zwyczajnie się nie mieszczą.
Jakby twój chłopak usiadł w ławkach za trumną jak bym się nie pchała w końcu to są miejsca dla rodziny zmarłej osoby. Jeżeli usiadłby w normalnych ławkach usiadłabym z nim
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:08   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Dlaczego pytasz o to nas, a nie jego?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 08:26   #15
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: pogrzeb dziadka chłopaka pomocy!

Ja nie chciałam TŻ obok siebie na pogrzebie. Siedział nieopodal z moją przyjaciółką. I to wcale nie znaczy, że nie jest najbliższą mi osobą, po prostu były inne powody. Na stypie był, tak samo zresztą i przyjaciółka, co było oczywiste dla każdego członka rodziny.

Tak wiec wcale nie jest takie oczywiste,że chłopak Autorki będzie chciał ją gdzieś obok siebie, co równocześnie nie oznacza, że "rozkaże" siedzieć jej gdzieś dalej i w ogóle potraktuje ją jak niechcianego gościa, po prostu ludzie mają różne powody i różnie zachowują się w chwili osobistej tragedii. Unoszenie się wtedy honorem i nieprzychodzenie w ogóle na pogrzeb uważam za żenujące - jak można tak się zachować w dniu pogrzebu kogoś z najbliższej rodziny partnera?
Czasem należy uszanować czyjś żal i zaakceptować jego zachowanie, nawet jeśli wydaje nam się nieracjonalne - i nie doszukiwać się tam jakiegos drugiego dna typu "poprosił, bym siedziała w innej ławce - nie kocha mnie!".
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.