Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 17:19   #601
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez sourissou Pokaż wiadomość
ja na chińskim 75. na liscie rezerwowej... ale niesprawiedliwość, ile ludzi z zeszłoroczna maturą, to sie w głowie nie mieści ;|| i jak tu konkurować z kimś kto ma 300 punktów, kiedy samemu można było max mieć 250!?
są jeszcze dwujęzyczni :P

ale i tak przyjęli dużo więcej niż miało być
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:21   #602
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

no ale bez przesady, tych dwujęzycznych zaś nie jest aż tak dużo...
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:21   #603
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

powinni starej maturze liczyć ustny tylko podstawe ;/
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:24   #604
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

btw, gdyby przyjęli tylko te 25 osób, czy ile tam było przewidziane, to by z naszego rocznika chyba się nikt nie załapał hahahahahahaahahahahahaha hahahaa
ja nie moge już
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:26   #605
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

BEZ KOMENTARZA widać jak sobie szanują kandydatów. nie wybacze im tych miejsc na bezrobotnych kierunkach.... :/
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:26   #606
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez sourissou Pokaż wiadomość
btw, gdyby przyjęli tylko te 25 osób, czy ile tam było przewidziane, to by z naszego rocznika chyba się nikt nie załapał hahahahahahaahahahahahaha hahahaa
to fakt. porażka
ja akurat nie ten rocznik, śledzę rekrutację osoby, która wyjechała i ktoś musi tego pilnować
ale przy wynikach: 100 z ustnego i 96 z R pisemnego - na chińskim miejsce w okolicach 50. to porażka...
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:27   #607
miaumess
Przyczajenie
 
Avatar miaumess
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: Uniwersytet Śląski

uważam ze tegoroczni maturzyści zostali trochę pokrzywdzeni nie nasza wina ze ustny ang nie miał podziału i uczelnia powinna to jakoś uwzględnić :/
miaumess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 17:29   #608
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

nie trochę pokrzywdzeni, a bardzo...
powinni to jakoś inaczej rozwiązać, ta rekrutacja jest kompletnie na naszą niekorzyść :|
OBY NA STOSOWANYCH BYŁY NIŻSZE PROGI BO INACZEJ CHYBA UMRE
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:30   #609
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez miaumess Pokaż wiadomość
uważam ze tegoroczni maturzyści zostali trochę pokrzywdzeni nie nasza wina ze ustny ang nie miał podziału i uczelnia powinna to jakoś uwzględnić :/
zgadzam się
ale pwnie dlatego przyjęli dużo więcej kandydatów...
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:37   #610
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

ale w zeszłym roku też przyjęli tyle ludzi, mimo że przewidziany limit był dużo mniejszy, więc takie gadanie, że przyjęli więcej dlatego, że byli ludzie z zeszłoroczną maturą jest bez sensu... co roku przyjmują więcej ludzi.
btw, patrzyłam na japoński i tam na 90 przyjętych tylko 20 ma poniżej 250 pkt. fajnie.
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:42   #611
miaumess
Przyczajenie
 
Avatar miaumess
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: Uniwersytet Śląski

ciekawe co będzie jeśli w przyszłym roku matura pisemna, nie będzie miała podziału wtedy to już w ogóle ludzie nie będą mieli praktycznie szans na dostanie sie -.-
miaumess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 17:43   #612
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Uniwersytet Śląski

otóż to, zawsze przyjmują więcej ludzi na różne kierunki
zrobią przesiew i będą mieć odpowiednią ilość studentów
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:44   #613
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez miaumess Pokaż wiadomość
ciekawe co będzie jeśli w przyszłym roku matura pisemna, nie będzie miała podziału wtedy to już w ogóle ludzie nie będą mieli praktycznie szans na dostanie sie -.-
a czemu ma nieć podziału?
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 17:45   #614
miaumess
Przyczajenie
 
Avatar miaumess
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: Uniwersytet Śląski

słyszałam ze coś takiego może być co roku z reszta co innego wymyślają z tym ang...
miaumess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 19:08   #615
niepewna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Wow, widziałyście? UŚ szaleje w tym roku - z kulturoznawstwa miały być wyniki 17-go a już są, poza tym zamiast 125 osób przyjęli 250 ciekawe, czy na innych wydziałach też będą tacy miłosierni?
O ile dobrze patrzę, to na pedagogikę w Kato mieli dać wyniki 20 a są już.......
niepewna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 19:23   #616
Starbuck
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 12
Dot.: Uniwersytet Śląski

Inżynieria biomedyczna też już jest i powiem wam, że się dostałam ^^
Starbuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 22:00   #617
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Uniwersytet Śląski

Myślicie, że jest szansa, że wyniki z psychologii też będą wcześniej? Planowo - 19.07.
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 09:27   #618
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez sourissou Pokaż wiadomość
ale w zeszłym roku też przyjęli tyle ludzi, mimo że przewidziany limit był dużo mniejszy, więc takie gadanie, że przyjęli więcej dlatego, że byli ludzie z zeszłoroczną maturą jest bez sensu... co roku przyjmują więcej ludzi.
btw, patrzyłam na japoński i tam na 90 przyjętych tylko 20 ma poniżej 250 pkt. fajnie.
to tylko świadczy o szkole i jak nas sobie szanują gdyby max próg był taki jak maxymalny dla nas do osiągnięcia-250 byłoby OK. no ale skoro wolą 'przechodzony towar' to tylko złe słowa chodzące o szkole się sprawdzają )))
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 09:30   #619
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez idus55 Pokaż wiadomość
to tylko świadczy o szkole i jak nas sobie szanują gdyby max próg był taki jak maxymalny dla nas do osiągnięcia-250 byłoby OK. no ale skoro wolą 'przechodzony towar' to tylko złe słowa chodzące o szkole się sprawdzają )))
Idus, jakie konkretnie ZŁE SŁOWA masz na myśli? Bo we wtorek będę musiała wybrać UŚ albo UE i teraz mnie zaniepokoiłaś..
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 09:41   #620
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

no niestety złe. Jak wybierałam się do LO to szłam do jednego z najlepszych w mieście i w powiecie, jednak zaczynały o nim krążyć złe słowa. Ale nie zważałam na to- stwierdziłam, że ludzie gadają bo może są zazdrośni. Dziś wiem, że była to głównie sama prawda, bo szkoła już zaczyna mieć poważne problemy (np. 10 osób nie zdało matury, nauczyciele przed maturą mówili, że to nie ich obowiązek nas do niej uczyć, olewali sprawę). O Śląskim od jakiegoś czasu słyszę nie najlepsze słowa- podobnie, że wykładowcy niektórzy mają w poważaniu uczniów, że głównie stawiają na prestiż (od liceum jestem uczulona na to słowo) i zaczynają być przelansowani. Powtarzam tylko czyjeś słowa, to nie jest moja opinia. Wszyscy mówią, żebym z dwojga złego szła do rozwijającej się szkoły prędzej niż na UŚ. Dlatego zastanawiam się, czy nawet gdybym się w Pn dostała to czy wybrać UŚ. Już raz się nie posłuchałam, a pogłoski się sprawdziły. W dodatku kto normalny robi mega nabór na kierunki, które i tak są oblegane i po których ciężko o pracę? A na lepszych miejsc jest mniej? Dla mnie to się logiki nie trzyma, a mniejszy Uniwerek (na który chyba się wybiorę) już dawno porzucił taką politykę wzbogacania szeregów bezrobotnych.
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:31   #621
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez idus55 Pokaż wiadomość
no niestety złe. Jak wybierałam się do LO to szłam do jednego z najlepszych w mieście i w powiecie, jednak zaczynały o nim krążyć złe słowa. Ale nie zważałam na to- stwierdziłam, że ludzie gadają bo może są zazdrośni. Dziś wiem, że była to głównie sama prawda, bo szkoła już zaczyna mieć poważne problemy (np. 10 osób nie zdało matury, nauczyciele przed maturą mówili, że to nie ich obowiązek nas do niej uczyć, olewali sprawę). O Śląskim od jakiegoś czasu słyszę nie najlepsze słowa- podobnie, że wykładowcy niektórzy mają w poważaniu uczniów, że głównie stawiają na prestiż (od liceum jestem uczulona na to słowo) i zaczynają być przelansowani. Powtarzam tylko czyjeś słowa, to nie jest moja opinia. Wszyscy mówią, żebym z dwojga złego szła do rozwijającej się szkoły prędzej niż na UŚ. Dlatego zastanawiam się, czy nawet gdybym się w Pn dostała to czy wybrać UŚ. Już raz się nie posłuchałam, a pogłoski się sprawdziły. W dodatku kto normalny robi mega nabór na kierunki, które i tak są oblegane i po których ciężko o pracę? A na lepszych miejsc jest mniej? Dla mnie to się logiki nie trzyma, a mniejszy Uniwerek (na który chyba się wybiorę) już dawno porzucił taką politykę wzbogacania szeregów bezrobotnych.
Mnie najbardziej śmieszy to, że na kierunkach językowych jest po 20-30 miejsc, a na teologii 100
Moi znajomi mają jedynie dobre opinie o UŚ, a szczególnie o WNS, na który chcę się dostać. Chociaż tak jak u Ciebie zawiodłam się na liceum, na szczęście to już za mną i nigdy więcej nie będę musiała tam wracać

Mimo wszystko - zaniepokoił mnie Twój wpis
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 10:32   #622
natine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 14
Dot.: Uniwersytet Śląski

Ciekawa jestem jaki będzie nabór na Biologię...
natine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:06   #623
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Loriette Pokaż wiadomość
Mnie najbardziej śmieszy to, że na kierunkach językowych jest po 20-30 miejsc, a na teologii 100
Moi znajomi mają jedynie dobre opinie o UŚ, a szczególnie o WNS, na który chcę się dostać. Chociaż tak jak u Ciebie zawiodłam się na liceum, na szczęście to już za mną i nigdy więcej nie będę musiała tam wracać

Mimo wszystko - zaniepokoił mnie Twój wpis
Mnie też to śmieszy... ale nic nie przebije pedagogiki, na którą dostało się 337 osób jeśli masz dobre przeczucia co do Śląskiego i dobre opinie to idź, czemu nie? Wiesz, że ludzie zawsze gadają, może to są złe słowa, a może nie. Kieruj się intuicją, jak będzie tak się okaże. Dla mnie to chore przyjmować ludzi głównie z zeszłoroczną maturą a tegorocznych maturzystów rzucać w kąt. Mam nadzieję, że UŚiowi odbije się to niezłą czkawką )
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:20   #624
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez idus55 Pokaż wiadomość
Dla mnie to chore przyjmować ludzi głównie z zeszłoroczną maturą a tegorocznych maturzystów rzucać w kąt.
A ja myślę, że po prostu nie do końca pomyśleli nad warunkami rekrutacji albo nie spodziewali się takiego najazdu wcześniejszych matur
Szczególnie, że dotyczy to tak naprawdę jedynie tych kierunków, gdzie liczą się wyniki ustnej matury z języka obcego
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...

Edytowane przez annonim
Czas edycji: 2012-07-15 o 11:21
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:26   #625
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

jak mogli nie przewidzieć najazdu zeszłorocznych maturzystów, skoro co roku jest ich dużo, bo poprawiają i cisną się dalej? przecież za rok będzie to samo, i za rok znowu i tak jest ciągle, z tym że z czasem te punktacje się wyrównają, bo nie będzie już tyle ludzi ze 'starą' maturą ustną.
idiotyzm i tyle. powinni zrobić jakieś dwie osobne listy dla zeszłorocznych i tegorocznych, nie wiem... przyjąć więcej ludzi, rozwiązać to w jakiś inny sposób, który nie raniłby żadnej ze stron. jakoś na inne kierunki nie mają problemu przyjmować 0 38949384% więcej ludzi niż jest to przewidziane.
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:32   #626
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

dokładnie i masz 96% z roszerzonego angielskiego. Przecież to jest jeden z lepszych wyników... a osoby z matury 2011, które mają po 260 punktów mieli o wiele niższe wyniki. Mówienie, że to jest "małe przeoczenie" jest złym uzasadnieniem. Małe przeoczenie i duże znajomości już brzmi lepiej. Przecież chyba powinni siąść i patrzeć ile kto ma z rozszerzenia a nie ile ma w sumie punktów. Żeby mieć z rozszerzonej ustnej 60% to trzeba było być tumokiem, który kompletnie sprachen nicht englisch.
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:36   #627
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

dokładnie, przecież ja byłam w szoku. jak to obliczyłam, to nawet jeśli z tegorocznych maturzystów ktoś miałby100% z pisemnego i 100% z ustnego, byłby co najwyżej na 40!!!!! miejscu na 64!
przecież to są kpiny
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:38   #628
annonim
Rozeznanie
 
Avatar annonim
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 982
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez sourissou Pokaż wiadomość
idiotyzm i tyle. powinni zrobić jakieś dwie osobne listy dla zeszłorocznych i tegorocznych, nie wiem... przyjąć więcej ludzi, rozwiązać to w jakiś inny sposób, który nie raniłby żadnej ze stron. jakoś na inne kierunki nie mają problemu przyjmować 0 38949384% więcej ludzi niż jest to przewidziane.
Przecież przyjęli więcej...
żeby nie było - tak, uważam, że zostaliście pokrzywdzeni, że rekrutacja jest mocno nie w porządku i że tegoroczna matura ustna powinna mieć przelicznik 1,5 (albo ubiegłoroczna rozszerzona - 1, a podstawowa 0,75 na przykład), żeby wyrównać szanse (UG chyba tak zrobił). Tyle że kryteria kwalifikacji są podawane minimum rok wcześniej - i początkowo było podawane tak, jakby i tegoroczna matura ustna miała podział na poziomy. Dla przyszłorocznej rekrutacji już to zmienili - i jest podane, że ustna jest przeliczana jako 1, niezależnie od poziomu.
__________________
Twoje ramiona – nie kruszące się ciasto
Nie pachną miętową maścią
Ja w twoich ramionach – nieistotny dysonans...
annonim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:47   #629
idus55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 186
Dot.: Uniwersytet Śląski

też się cieszę, że przyjęli więcej... zeszłorocznych maturzystów
idus55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 11:51   #630
sourissou
Raczkowanie
 
Avatar sourissou
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 294
GG do sourissou
Dot.: Uniwersytet Śląski

hahahaha
sourissou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.