Gdzie robię błąd/błędy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 12:23   #1
Novely
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Question

Gdzie robię błąd/błędy??


Cześć kochane, od 2 miesięcy codziennie jeżdżę na rowerku treningowym przez 1h. Co jakiś czas, jak poczuję że dany poziom trudności nie sprawia mi w ogóle problemu, przełączam się na wyższy (powoli kończę 3). Do tego całkowicie zlikwidowałam słodycze, słodkie, gazowane napoje, białe pieczywo. Niestety moja waga zmniejszyła się tylko o 2kg, a od ok. 3 tygodni ani drgnie (a ćwiczę codziennie!). Gdzie tkwi mój błąd?? Co zrobić, aby pojawiły się jakieś konkretne efekty??
Novely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:27   #2
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

organizm przyzwyczaił sie do codziennej jazdy na rowerku.
najlepiej dołóż trening siłowy i zmniejsz ilość rowerka.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 16:59   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

+ efekty sprawdzaj centymetrem, a nie na wadze
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 21:55   #4
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
+ efekty sprawdzaj centymetrem, a nie na wadze
Dokładnie, ponieważ ćwicząc, wyrabiasz sobie mięśnie. Dochodzi masa mięśniowa, a spada tłuszczyk, więc na wadze to się wyrównuje, a centymetrem można ujrzeć różnicę.
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 05:20   #5
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Dokładnie, ponieważ ćwicząc, wyrabiasz sobie mięśnie. Dochodzi masa mięśniowa, a spada tłuszczyk, więc na wadze to się wyrównuje, a centymetrem można ujrzeć różnicę.
Na rowerku? Jakie mięśnie.

Dołóż siłowy i zadbaj poczytaj o dietach bo nie wystarczy tylko ograniczać pewne rzeczy, jest też ważne co jesz.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:09   #6
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Na rowerku? Jakie mięśnie.
Nie powiesz mi chyba, że jak jeździ na rowerku, to jej ciało totalnie to ignoruje? Ja zaczęłam jeździć na rowerze i miałam nadzieję, że to pomoże mi zrzucić ze 3 kg! ;p
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:11   #7
emm_ka
Raczkowanie
 
Avatar emm_ka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 34
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Witam, witam
Novely, zgodzę się z poprzedniczkami Przybyło Ci mięśni, a ubyło tłuszczyku Jest powód do dumy!
Jeżeli chcesz bardziej widocznych efektów to może zamień jazdę na rowerze na np. bieganie, zaanagżujesz inne partie mięśni i może wtedy rezultat Cię usatysfakcjonuje.
Życzę powodzenia w dalszym odchudzaniu
emm_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 12:02   #8
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Mięśnie się nie powiększają, a nabieraja gęstości. Ah jakbym chciała, żeby na rowerku mi masa mięśniowa wskoczyła, nie musialabym podnosić takich cieżarów na nogi.

Dołóż inne ćwiczenia i odpowiednia dieta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:13   #9
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Nie powiesz mi chyba, że jak jeździ na rowerku, to jej ciało totalnie to ignoruje? Ja zaczęłam jeździć na rowerze i miałam nadzieję, że to pomoże mi zrzucić ze 3 kg! ;p
Spokojnie, mnie po miesiącu jazdy ubyło po 4cm w udach i 7cm w pasie Ubyło nawet po 2cm w łydkach, co nigdy się nie zdarzyło - zawsze miałam nienaruszalne 33cm. Teraz już trochę inaczej to wygląda, bo zarysowują się mięśnie, ale płakać z tego powodu nie będę
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 16:07   #10
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Nie powiesz mi chyba, że jak jeździ na rowerku, to jej ciało totalnie to ignoruje? Ja zaczęłam jeździć na rowerze i miałam nadzieję, że to pomoże mi zrzucić ze 3 kg! ;p
nie totalnie, owszem spala się tłuszcz, przy tym też pewnie tkankę mięsniową ale mięśnie nie rosną, chyba że nabierają wody co też może, powodować większa wagę. Poza tym może dziewczynie zleciały centymetry (nic o tym nie pisze więc może się nie mierzyła) a zwróciła tylko uwagę na wagę.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:33   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

To skąd kolarze / biegacze mają umięśnione uda ? Serio pytam, skoro ponoć od tego mięśnie nie rosną to coś tu nie gra.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 19:49   #12
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
To skąd kolarze / biegacze mają umięśnione uda ? Serio pytam, skoro ponoć od tego mięśnie nie rosną to coś tu nie gra.
bo kolarze (czy biegacze) to po prostu sobie na rowerku rekreacyjnie po parku nie jeżdżą, tylko mają plany treningowe długookresowe na co składa się również trening siłowy i odpowiednia dieta - stąd biorą się mięśnie
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:11   #13
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Ale ja nie pisałam o prawdziwych sportowcach, a o ludziach, jakich w każdej bardziej zielonej okolicy pełno - to po prostu widać, że nie trenują jakoś bardzo profesjonalnie. Mam brata, diety żadnej specjalnej nie ma oprócz tego że je sporo, ćwiczeń jakichkolwiek zero! a mięśnie ma. Jeździ naprawdę duuużo na rowerze, w tym podjazdy, ale rowerek stacjonarny można sobie też mocno podkręcić albo biegać po trudniejszym terenie.... oczywiście sensowniej jest iść na siłownię jeśli sie chce mięśni ale obserwuję, że bieganie czy rower też nie są takie kompletnie obojętne... Poza tym skoro teraz nie przebiegnę maratonu a po X czasu już mogłabym, to zmieni mi się tylko wytrzymałość, a mięśni nic nie przyrośnie? Nie znam sie na sporcie ani tego typu tematach ale czasem to, co piszecie kompletnie nie zgadza mi się z tym, co widać lub wydaje się logiczne...
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:21   #14
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Mięśnie ma każdy . Ale jeśli się przyjrzysz, to zarówno kolarze i biegacze (długodystansowi) aż takich rozbudowanych mięśni nie mają. Czy Maja Włoszczowska wygląda jak kulturystka ? Nie wspominając o tym, że treningi zawodowych sportowców nie ograniczają się do biegania i rowerowania. Wszyscy trenujący LA, których znam, ćwiczą też na siłowni (przy wcale niemałych obciążeniach).
Ale muszę przyznać, że podobno u początkujących zdarzają się cuda typu "zamiana tłuszczu w mięśnie" ale raczej na krótką metę.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:22   #15
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Ale ja nie pisałam o prawdziwych sportowcach, a o ludziach, jakich w każdej bardziej zielonej okolicy pełno - to po prostu widać, że nie trenują jakoś bardzo profesjonalnie. Mam brata, diety żadnej specjalnej nie ma oprócz tego że je sporo, ćwiczeń jakichkolwiek zero! a mięśnie ma. Jeździ naprawdę duuużo na rowerze, w tym podjazdy, ale rowerek stacjonarny można sobie też mocno podkręcić albo biegać po trudniejszym terenie.... oczywiście sensowniej jest iść na siłownię jeśli sie chce mięśni ale obserwuję, że bieganie czy rower też nie są takie kompletnie obojętne... Poza tym skoro teraz nie przebiegnę maratonu a po X czasu już mogłabym, to zmieni mi się tylko wytrzymałość, a mięśni nic nie przyrośnie? Nie znam sie na sporcie ani tego typu tematach ale czasem to, co piszecie kompletnie nie zgadza mi się z tym, co widać lub wydaje się logiczne...
Miesnie urosną od biegania/rowerka ale to są lata ćwiczeń po kilka razy w tygodniu.Plus oczywiście odpowiednia dieta, bo pod tłszczem raczej mięsni nie widać.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 20:25   #16
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Po pierwsze - brat to facet, a my tu jednak mówimy o kobietach. U mężczyzn to trochę łatwiej przychodzi. Po drugie - tu też chodzi o stopień odtłuszczenia, czasami wystarczy tylko spalić trochę tłuszczu, żeby mięśnie wydawały się większe. Po czwarte - trochę inaczej rozwija mięśnie sport typowo siłowy, a inaczej wytrzymałościowy. Chociaż zgadzam się, że jeden i drugi ma wpływ na mięśnie. Kiedy ostatnio wróciłam do biegania, to pierwsze, co mnie dopadło (przed zadyszką) to zwyczajnie brakło mi siły w łydkach .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:05   #17
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Ok, po prostu byłam ciekawa jak to się wszystko dzieje
Mnie po bieganiu nic nie urosło ale i tak biegałam mało, jedynie coś mi na udach spod tłuszczu wyszło i w sumie fajnie wygląda, przynajmniej w jednym miejscu mam twarde udo
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:32   #18
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Moja siostra tez jeździ na rowerze, bardzo dużo i jakoś specjalnie mięśnie jej nie rosną. On też uparcie twierdzi że od tego mięśnie rosną tylko że jakoś w zimie kiedy siedzi w domu i nie jeździ to jakos nagle się kurczą. Każdy ma jakieś ukryte mięśnie pod skórą i pod tłuszczem i faktycznie jak się trochę poćwiczy nawet te aeroby to te mięśnie się bardziej uwidaczniają skóra się ujędrnia i jest wrażenie przyrostu.

Apropo brata, słusznie zauważono że u facetów to jest trochę inaczej z mięśniami bo mają dużo dużo więcej testosteronu niz kobiety. Jak piszesz że je sporo to może być tak że dostarcza odpowiedni budulec dla tkanki mięśniowej. Faceci też z reguły łatwiej uzyskują tkankę mięśniową i trudniej ją tracą bo większość się odżywia odpowiednio do wagi i nie robi deficytów kalorycznych. Mają naturalnie mniejszy procent tłuszczu niż my kobiety i te mięsnie sa bardziej widoczne.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 11:04   #19
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Wenress sama napisałaś, ze brat duzo je. Tak się właśnie robi masę mięśniową poprzez dodatni bilans kaloryczny.
Ja ćwiczę na siłowni, mam trening taki jak moj Tż i jego kumpel jakoś mieśnie mi nie urosły. Tłuszcz sie spala i pokazują się mięśnie, dlatego duzo osob tak twierdzi.

Czasami słyszę lub czytam takie perełki o tych rosnących mięśniach. Nie wierze, ze mozna takie rzeczy wymyslac.

Poczytać troche o mięsniach anatomii itd.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 10:00   #20
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez Joasia B Pokaż wiadomość
Czasami słyszę lub czytam takie perełki o tych rosnących mięśniach. Nie wierze, ze mozna takie rzeczy wymyslac.
W takim razie jaka jest odpowiedź na pytanie zadane przez założycielkę wątku?
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:09   #21
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
W takim razie jaka jest odpowiedź na pytanie zadane przez założycielkę wątku?
Cięzko powiedziec, ale wystarczy dodatkowych 100-200 kcal w diecie (niektore produkty to niepozorne bomby kaloryczne) i już nie chudniesz planowo + zatrzymanie wody w organizmie przed okresem tu może być nawet ok 2-3 kg więcej
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 13:02   #22
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Gdzie robię błąd/błędy??

Jaka jest odpowiedź? 5-6 posiłkow dziennnie(małych) białko dla ochrony mięśni. Zamienic aeroby na interwały tez mozna robic na rowerku, dodać trening siłowy (mozna robic rozniez w domu).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.