Buty do ćwiczeń,,, jakie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 15:51   #61
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

najlepsze do ćwiczeń są zwykłe trampki
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:09   #62
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

oszalalyscie ze zwyklymi trampkami

najlepsze do cwiczen sa porzadne buty sportowe, z porzadna podeszwa. Przy cwiczeniach sie przeciez skacze, biega itd. Buty maja za zadanie zmniejszac ryzyko urazow itd, w zwyklych butach latwo o kontuzje.

Mi niedawno instruktor powiedzial ,ze powinno sie miec innne buty w zaleznosc od sportu ( ja mialam jedne do biegania, a teraz okazuje sie,ze powinno sie miec inne do aerobiku/silowni itd)


moim zdnaiem powinnas isc do sklepu sportowego i prosic o porade. jak kupowalam buty do biegania, to musialam pokazywac jak biegne, jak ukladam stopy itd. Wiadmo, w takim sklepie moze byc drozej ale takie buty to koniecznosc- chyba,ze nie przejmujesz sie zdrowiem
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:42   #63
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Jeśli jest opcja, to ja bym polecała na boso po prostu. Jeśli nie ma takiej możliwości, faktycznie zwykłe trampki w zupełności wystarczą. Chyba ze zaczniesz bieganie po lecie albo coś w tym stylu, wtedy koniecznie buty o twardszej podeszwie bo inaczej podeszwy stóp będą bolały!
__________________
Jesteśmy razem od 2017 <3

KC M


nasz corgi jest z nami od 2020
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:12   #64
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Pilatesa itd ćwiczę boso, siłowy np. w trampkach, ale do skakanki, podskoków, biegania, tupania (Chodakowska) - porządnie amortyzowane buty.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 17:24   #65
201609270959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 981
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

ja ćwiczę boso z bardzo prostej przyczyny - w każdych butach się ślizgam i rozjeżdżam (np. przy pompkach). zarówno w trampkach jak i w butach z wyższej półki . a panele mam bardziej szorstkie niż śliskie, więc tym bardziej się dziwię :/.
201609270959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:43   #66
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

:O
nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Czemu prawie każda z was mówi o trampkach ? :O Przecież to buty, które mają płaską podeszwę, są niewyprofilowane i z każdym krokiem pogarszają stan stopy !
Sama wiem o czym mówię, bo mimo, że kocham trampki od zawsze, zawsze mam 2 pary trampek w szafie, to niestety nabawiłam się płaskostopia poprzecznego i podłużnego a potem jeszcze haluksów. Od jakiegoś czasu uprawiam różne sporty ( w tym też biegam ) i uwierzcie, nie ma to jak dobre buty przeznaczone tylko do danego sportu !

Na pewno warto zainwestować w dobre buty, nawet jeżeli biegacie czy ćwiczycie raz tygodniowo.
Najlepsze buty to New Ballance i Rebook. Ostatnio widzialam jeszcze z firmy Ecco, tylko do bieganie, drogie ale dobre.

Idź do sklepu a tam dowiesz się, jakie buty do czego są przeznaczone i jakie powinnaś nosić.
Ja mam takie : http://allegro.pl/buty-reebok-runton...594876931.html ( teraz widze ze przeplacilam 100 zl ;p ) ale warto było kupic Wygodne, wyprofilowane, nie niszcza stop i czuje jakbym chodzila po poduszkach
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 20:20   #67
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Nie sądzę, żeby niewyprofilowana podeszwa była _przyczyną_ płaskostopia, ale stopa, która już ma problem, wymaga wkładek. Ja ma zdrowe nogi i dlatego nie używam butów tam, gdzie nie trzeba, stopa też musi pracować (np. przy pilatesie). Bieganie to inna bajka, chociaż tutaj też są różne trendy. Kilka lat temu na fali mody na bieganie naturalne było o tym bardzo głośno, odejście od mocnej amortyzacji, stawianie na naturalną pracę stopy. A do bieganie mam najtańsze buty z Decathlonu i bardzo mi dobrze służą.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 11:33   #68
michal999
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 36
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Cześć
Buty dobierasz w zależności od tego jakie ćwiczenia chcesz wykonywać.
Bo jeżeli panujesz ćwiczenia aerobowe (z trenerką na sali) to lepiej wybrać obuwie które ma wyższą(grubszą) podeszwę i które amortyzuje uderzenia stopy, niektóre modele znanych marek posiadają również systemy ułatwiające ćwiczenia (np:lepiej się skręcają). Jeżeli pójdziesz do jakiegoś sklepu z pewnością ktoś ci doradzi (podpowie modele obuwia idealne na aerobic).

Jeżeli natomiast chcesz ćwiczyć na siłowni tutaj myślę można ćwiczyć nawet w zwykłych trampach -niektórzy ćwiczą nawet tylko w klapkach i nie widzę w tym nic złego.
Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach
michal999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:35   #69
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Cytat:
Napisane przez michal999 Pokaż wiadomość
Cześć
Buty dobierasz w zależności od tego jakie ćwiczenia chcesz wykonywać.
Bo jeżeli panujesz ćwiczenia aerobowe (z trenerką na sali) to lepiej wybrać obuwie które ma wyższą(grubszą) podeszwę i które amortyzuje uderzenia stopy, niektóre modele znanych marek posiadają również systemy ułatwiające ćwiczenia (np:lepiej się skręcają). Jeżeli pójdziesz do jakiegoś sklepu z pewnością ktoś ci doradzi (podpowie modele obuwia idealne na aerobic).

Jeżeli natomiast chcesz ćwiczyć na siłowni tutaj myślę można ćwiczyć nawet w zwykłych trampach -niektórzy ćwiczą nawet tylko w klapkach i nie widzę w tym nic złego.
Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach
Z tym to rożnie bywa
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:27   #70
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Ja nie biegam, ćwiczę na siłowni. Do tego wystarczą po-prostu-buty.
Kupilam jakieś zwyczajne w sklepie, zapłaciłam około 50 złotych i chodzę. Natomiast wszelkie tańce i pilatesy-oczywiście boso.
Do biegania miałam zawsze buty trochę lepiej podpierające kostkę, czyli po prostu wyższe "adidasy" (w sensie-typ obuwia, nie marka. Mi się chyba Nike trafiło, z wyprzedaży za niecałą stówę)

Nie przesadzałabym z tym obuwiem koniecznie innym do każdego sportu. Jasne, że nie biegałabym na 10 km w balerinkach albo nie chodziłabym po górach w glanach, ale osobne buty (koniecznie za 300zł) do biegania, osobne do biegania po asfalcie, osobne do aerobiku, osobne na bieżnię, inne do jazdy na rowerze i do tego jeszcze specjalne na siłownię-pewnie przydałyby się profesjonalnym sportowcom. Jeżeli amator potrzebuje ponad tysiąca złotych, żeby zacząć ćwiczyć-to coś tu jest nie tak.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 13:29   #71
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja nie biegam, ćwiczę na siłowni. Do tego wystarczą po-prostu-buty.
Kupilam jakieś zwyczajne w sklepie, zapłaciłam około 50 złotych i chodzę. Natomiast wszelkie tańce i pilatesy-oczywiście boso.
Do biegania miałam zawsze buty trochę lepiej podpierające kostkę, czyli po prostu wyższe "adidasy" (w sensie-typ obuwia, nie marka. Mi się chyba Nike trafiło, z wyprzedaży za niecałą stówę)

Nie przesadzałabym z tym obuwiem koniecznie innym do każdego sportu. Jasne, że nie biegałabym na 10 km w balerinkach albo nie chodziłabym po górach w glanach, ale osobne buty (koniecznie za 300zł) do biegania, osobne do biegania po asfalcie, osobne do aerobiku, osobne na bieżnię, inne do jazdy na rowerze i do tego jeszcze specjalne na siłownię-pewnie przydałyby się profesjonalnym sportowcom. Jeżeli amator potrzebuje ponad tysiąca złotych, żeby zacząć ćwiczyć-to coś tu jest nie tak.
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 13:26   #72
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Buty

Witam Od niedawna zaczęłam ćwiczyć z Ewą Chodakowską. Do tej pory robiłam to na bosaka, ale jednak od jakiegoś czasu noszę się z myślą kupna jakichś butów, wiadomo, byłoby stabilniej. Poza tym, na wf na studiach zapisałam się na fitness, a nie mam żadnych butów typowo do ćwiczeń. Wiem, że spośród modeli i marek można przebierać i przebierać, stąd pytanie laika - jaki model mogłybyście mi polecić właśnie do takiego aerobiku czy fitnessu? Pozdrawiam
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:10   #73
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Buty

Cytat:
Napisane przez Rossonera Pokaż wiadomość
Witam Od niedawna zaczęłam ćwiczyć z Ewą Chodakowską. Do tej pory robiłam to na bosaka, ale jednak od jakiegoś czasu noszę się z myślą kupna jakichś butów, wiadomo, byłoby stabilniej. Poza tym, na wf na studiach zapisałam się na fitness, a nie mam żadnych butów typowo do ćwiczeń. Wiem, że spośród modeli i marek można przebierać i przebierać, stąd pytanie laika - jaki model mogłybyście mi polecić właśnie do takiego aerobiku czy fitnessu? Pozdrawiam
do fitnessu/aerobiku polecam typowe buty do biegania
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:38   #74
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: Buty

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
do fitnessu/aerobiku polecam typowe buty do biegania
Do biegania? Myślałam, że trzeba takie specjalnie do fitnessu. Może w takim razie Reeboki ZigZagi, które zawsze mi się podobały, by się sprawdziły? Myślałam też o tych: http://www.fitnesstrening.pl/product...NCE-BLACK.html
Jak sądzicie?
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 19:46   #75
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Buty

z reeboka posiadam 2 modele z serii ZIG
klik
tylko o różnych kolorach i bardzo sobie je chwalę
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 19:29   #76
klova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Buty

Też chwalę sobie ZIG-i. Z butami do tańca nie miałam do czynienia, ale zawsze mi się wydawało, że kosztem elastyczności mają skopaną amortyzację.
klova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 19:42   #77
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Buty

Cytat:
Napisane przez klova Pokaż wiadomość
Też chwalę sobie ZIG-i. Z butami do tańca nie miałam do czynienia, ale zawsze mi się wydawało, że kosztem elastyczności mają skopaną amortyzację.
jaki masz kolor i model?
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:54   #78
klova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Buty

Już wczoraj odpisałam, ale zniknęło gdzieś w czeluściach Mordoru Mam ZIGNANO z serii Cirque du Soleil, czarne z fioletowymi wstawkami. Super są.
klova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 11:07   #79
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Buty

o, to masz te z mniejszą podeszwą ja mam te z grubszą, zigTECH, czarno niebieskie i szaro różowe
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 19:53   #80
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Buty

Ja w reebokach czuję się źle. Mam Nike już drugą parę i są super! Nie wiem jakie modele mam, ale mam te do biegania. Myślę, że marka nie ma znaczenia. Z butem to jak z miłością. TZN podobnie. Przymierzyłam i wiedziałam, że to jest to z innymi markami tak nie miałam
Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:32   #81
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Buty do ćwiczeń,,, jakie?

Cytat:
Napisane przez tess095 Pokaż wiadomość
Do uprawiania sportu polecam dobre i wygodne adidasy i w żadnym wypadku trampek.
Zgadzam się. Trampki mają tak cieniutką podeszwę, że w ogóle nie amortyzują uderzeń. To może być niebezpieczne dla stopy na dłuższą metę, szczególnie jak się biega. Wydaje mi się, że najlepszą opcją jest znać umiar. To znaczy nie ma sensu kupować ani trampek ani drogich butów za kilkaset zł tylko do tego, żeby chodzić w nich po siłowni. Ja mam buty sportowe Hi-Tec za ok 150 zł i w zupełności mi wystarczają do ćwiczeń. Amortyzacja i wygoda w porządku i nie spłukałam się na zakupach
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.