Uniwersytet Śląski - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 12:49   #1231
Manahilette
Raczkowanie
 
Avatar Manahilette
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 31
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Szkolenie jest w tym roku przez Internet z tego co mi wiadomo. Czyli trwa tyle, ile sobie sama wymyślisz.
Tak? myślałąm, ze tylko biblioteczne jest przez internet, bo na stronie instytutu byl wykaz kiedy jaka filologia ma szklolenie wiec juz nie wiem o co chodzi

a jeszcze czy ktoś się orientuje, czy jak sie mialo literature na innej uczelni to da się ocenę przepisać ? jak to wygląda na Usiu?

Edytowane przez Manahilette
Czas edycji: 2012-10-10 o 13:45
Manahilette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 18:12   #1232
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Manahilette Pokaż wiadomość
Tak? myślałąm, ze tylko biblioteczne jest przez internet, bo na stronie instytutu byl wykaz kiedy jaka filologia ma szklolenie wiec juz nie wiem o co chodzi
Klik - tutaj masz nawet info. Chyba że na niektórych wydziałach jest jeszcze 'na żywo'. Ale wiem na pewno, że na WPiPs jest przez Internet. I z tej tabeleczki w linku wynika, że wszędzie jest właśnie e-szkolenie.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:43   #1233
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez Manahilette Pokaż wiadomość
Tak? myślałąm, ze tylko biblioteczne jest przez internet, bo na stronie instytutu byl wykaz kiedy jaka filologia ma szklolenie wiec juz nie wiem o co chodzi

a jeszcze czy ktoś się orientuje, czy jak sie mialo literature na innej uczelni to da się ocenę przepisać ? jak to wygląda na Usiu?
Od tego roku wyszło rozporządzenie [podobno] które zakazuje przepisywania ocen.. można ewentualnie być zwolnionym z chodzenia na zajęcia, ale na 'zaliczeniu' trzeba normalnie zdawać.. ale szczegółowych informacji szukaj u wykładowcy
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 23:54   #1234
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
Od tego roku wyszło rozporządzenie [podobno] które zakazuje przepisywania ocen.. można ewentualnie być zwolnionym z chodzenia na zajęcia, ale na 'zaliczeniu' trzeba normalnie zdawać.. ale szczegółowych informacji szukaj u wykładowcy
niestety potwierdzam informację. od tego roku jest zakaz przepisywania ocen z innych uczelni, co więcej np. na wydziale filologicznym w sosnowcu też nie można przepisywać przedmiotów nawet jeżeli studiowało się już tam.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:34   #1235
placekzesliwkami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 25
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witajcie również studiuję na UŚ, ale dopiero od dwóch tygodni, na pierwszym roku. Mam pytanie - orientujecie sie może czy dałoby radę przenieść się po I semestrze ze studiów dziennych na zaoczne? problemy finansowe chyba zmuszą mnie do podjęcia pracy, ale właśnie boję się, że takie przenoszenie jest możliwe dopiero po ukończeniu roku...
placekzesliwkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 12:33   #1236
nuc77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witam was serdecznie
Może oświeci mnie ktoś jak to jest z odrabianiem wf-ów; czy trzeba iść do swojego wuefisty na obojętnie jakie zajęcia, które on prowadzi, czy można do innego na swoją dyscyplinę? Czy wuefista może mnie nie przyjąć, bo np. ma pełną grupę?
Patrzałam na regulamin na diots.us, ale tam takich informacji nie ma...
nuc77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-17, 14:32   #1237
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez nuc77 Pokaż wiadomość
Witam was serdecznie
Może oświeci mnie ktoś jak to jest z odrabianiem wf-ów; czy trzeba iść do swojego wuefisty na obojętnie jakie zajęcia, które on prowadzi, czy można do innego na swoją dyscyplinę? Czy wuefista może mnie nie przyjąć, bo np. ma pełną grupę?
Patrzałam na regulamin na diots.us, ale tam takich informacji nie ma...
możesz iść do dowolnego który prowadzi twoją dyscyplinę.
Tak może Cię nie przyjąć , przed zajęciami zapytaj czy możesz odrobić.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 17:56   #1238
lewandaa
Raczkowanie
 
Avatar lewandaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 110
Dot.: Uniwersytet Śląski

Wiecie może jak jest ze stypendium socjalnym na UŚiu. ? pojawi się gdzieś informacja o decyzji czy trzeba chodzić i się przytac. ? czy to też może zależy wszystko od wydziału. aa no i jak jest z dodatkiem mieszkaniowym jak się ktoś o niego stara to trzeba zanieść dokument potwierdzajacy zameldowanie w akademiku czy na stancji.? będę wdzięczna za odp : )))
lewandaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 18:03   #1239
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez lewandaa Pokaż wiadomość
Wiecie może jak jest ze stypendium socjalnym na UŚiu. ? pojawi się gdzieś informacja o decyzji czy trzeba chodzić i się przytac. ? czy to też może zależy wszystko od wydziału. aa no i jak jest z dodatkiem mieszkaniowym jak się ktoś o niego stara to trzeba zanieść dokument potwierdzajacy zameldowanie w akademiku czy na stancji.? będę wdzięczna za odp : )))
A nie łatwiej po prostu zadzwonić/pójść do dziekanatu i zapytać?

Tak, powinna się pojawić informacja (USOS i gdzieś tam jest taka zakładeczka, chociaż to i tak pewnie zależy od wydziału). I tak, wypadałoby podrzucić jakiś dokument (ale nie wiem czy nie za późno się obudziłaś z tym dodatkiem).
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 19:59   #1240
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez lewandaa Pokaż wiadomość
Wiecie może jak jest ze stypendium socjalnym na UŚiu. ? pojawi się gdzieś informacja o decyzji czy trzeba chodzić i się przytac. ? czy to też może zależy wszystko od wydziału. aa no i jak jest z dodatkiem mieszkaniowym jak się ktoś o niego stara to trzeba zanieść dokument potwierdzajacy zameldowanie w akademiku czy na stancji.? będę wdzięczna za odp : )))
Informacja pojawi się na USOSie.
W podaniu o stypendium masz miejsce na informacje o dodatku mieszkaniowym, jak mieszkasz w akademiku to musisz tam mieć pieczątkę kierownika DS
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 16:22   #1241
lewandaa
Raczkowanie
 
Avatar lewandaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 110
Dot.: Uniwersytet Śląski

no a nie da się tego donieść np od następnego miesiąca ? zresztą najwyżej będe wiedzieć w przysszłym tyg
lewandaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 13:36   #1242
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Uniwersytet Śląski

ja czekam na informacje o tzw. naukowym.. ale ponoć mają sie pojawiać jakoś w okolicach połowy listopada
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 16:36   #1243
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez lewandaa Pokaż wiadomość
no a nie da się tego donieść np od następnego miesiąca ? zresztą najwyżej będe wiedzieć w przysszłym tyg

W takich sprawach najlepiej pójść spytać się osoby, u której przyjmowany był wniosek i spać spokojnie

izk_a: też czekam na naukowy, chodź wiem, że ciężko może być
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 20:48   #1244
izk_a
Zakorzenienie
 
Avatar izk_a
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 803
Dot.: Uniwersytet Śląski

majczusiaa: myślisz, że tak ciężko? ja słyszałam, że w zeszłym roku wkorzystali tylko część kasy na stypendia.. mogliby sie postarać..
izk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 21:40   #1245
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
majczusiaa: myślisz, że tak ciężko? ja słyszałam, że w zeszłym roku wkorzystali tylko część kasy na stypendia.. mogliby sie postarać..
rok temu na anglistyce aby dostać stypendium rektora trzeba było mieć średnią ok. 4.4 albo powyżej 4.0 + inne osiągnięcia (sportowe, naukowe lub artystyczne). ogólnie łatwo nie jest.
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 10:04   #1246
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez izk_a Pokaż wiadomość
majczusiaa: myślisz, że tak ciężko? ja słyszałam, że w zeszłym roku wkorzystali tylko część kasy na stypendia.. mogliby sie postarać..

Mam koleżankę co prawda na innym wydziale, ale mówiła mi, że ciężko jest z tymi stypendiami. U niej tylko kilka osób w grupie je dostało, mimo dość wysokich średnich.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 23:28   #1247
marandile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 135
Dot.: Uniwersytet Śląski

Hej... jestem w klasie maturalnej, i pojawila mi sie opcja pojscia na us, chcialabym na anglistyke z japonskim.
Przeglądnęłam sobie liste osob zakwalifikowanych na te studia w tym roku, no i jest to 90 osób. Natomiast jak weszłam na stronę z opisem kierunku, to pisze, że limit miejsc to 25 osób. No i nie ogarniam Czy te 65 osób to tak 'na zapas', bo troche ludzi zrezygnuje? Ale 'na zapas' to jest chyba lista rezerwowa?
marandile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 10:22   #1248
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez marandile Pokaż wiadomość
Hej... jestem w klasie maturalnej, i pojawila mi sie opcja pojscia na us, chcialabym na anglistyke z japonskim.
Przeglądnęłam sobie liste osob zakwalifikowanych na te studia w tym roku, no i jest to 90 osób. Natomiast jak weszłam na stronę z opisem kierunku, to pisze, że limit miejsc to 25 osób. No i nie ogarniam Czy te 65 osób to tak 'na zapas', bo troche ludzi zrezygnuje? Ale 'na zapas' to jest chyba lista rezerwowa?
nie, te 90 osob zostało przyjetych. otworzono 3 grupy angielskiego z japońskim. jest tak zawsze, w ciągu 3 lat studiów ludzie rezygnują/odpadają i na 3 roku pewnie będą ze 2 grupy lub nawet 1 normalka
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:04   #1249
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez majczusia Pokaż wiadomość
Mam koleżankę co prawda na innym wydziale, ale mówiła mi, że ciężko jest z tymi stypendiami. U niej tylko kilka osób w grupie je dostało, mimo dość wysokich średnich.
Kilka osób w grupie? To wcale nie mało. Na tym polega stypendium, że nagradza się pewien odsetek osób z najlepszymi wynikami i z definicji jest to odsetek niewysoki. Gdyby stypendium rozdawano na prawo i lewo, to by była zapomoga, a nie nagroda za wysiłek.

Gwoli jasności, w celu uniknięcia bulwersu moim komentarzem - nie, nie mam stypendium naukowego Ale po prostu taka jest jego idea.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-31, 12:19   #1250
ZbuntowanaRBD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witam Wizażanki

Poczytałam trochę temat i chciałabym zapytać (bo takiej informacji nie znalazłam) czy orientujecie się jakie były progi na filologię angielską czy hiszpańską czy angielską z francuską? Na stronie internetowej UŚ jest informacja o kandydatach na jedno miejsce i to z zeszłego roku. ;-)
Jeśli nie wiecie to gdzie mogę o to zapytać?;>

Studiuję zaocznie na UE i myślałam o rozpoczęciu dziennie jakiejś filologii, ale z rozszerzonego angielskiego miałam tylko 56%, a spotkałam się ze zdaniem, że potrzeba minimum 80% na filologię angielską...
A jeśli nie dziennie, to jak jest z zaocznymi?

Proszę Was o odpowiedź
ZbuntowanaRBD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 14:32   #1251
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez ZbuntowanaRBD Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki

Poczytałam trochę temat i chciałabym zapytać (bo takiej informacji nie znalazłam) czy orientujecie się jakie były progi na filologię angielską czy hiszpańską czy angielską z francuską? Na stronie internetowej UŚ jest informacja o kandydatach na jedno miejsce i to z zeszłego roku. ;-)
Jeśli nie wiecie to gdzie mogę o to zapytać?;>

Studiuję zaocznie na UE i myślałam o rozpoczęciu dziennie jakiejś filologii, ale z rozszerzonego angielskiego miałam tylko 56%, a spotkałam się ze zdaniem, że potrzeba minimum 80% na filologię angielską...
A jeśli nie dziennie, to jak jest z zaocznymi?

Proszę Was o odpowiedź
w internecie są dostępne listy osob przyjętych wraz z uzyskaną przez nie punktacje
irk.us.edu.***pl/listy (usuń 3 gwiazdki)

czy 56% z R wystarczy? bo ja wiem... a ile miałaś % z ustnego ang? chociaż doszły mnie słuchy, że ktoś studiuje na specjalności nauczycielskiej i miał z podstawy 96%. ale czy to prawda, nie wiem
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 22:31   #1252
ZbuntowanaRBD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Uniwersytet Śląski

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!

Z ustnego miałam 87, nie dostałabym się na żaden z kierunków jaki bym chciała, najmniej, bo 8 punktów brakłoby mi do filologii hiszpańskiej i 12 do ang z francuskim, a do samej filologii angielskiej jednak te 25 - 30 pkt, zależnie od specjalizacji.
ZbuntowanaRBD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 00:03   #1253
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez ZbuntowanaRBD Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!

Z ustnego miałam 87, nie dostałabym się na żaden z kierunków jaki bym chciała, najmniej, bo 8 punktów brakłoby mi do filologii hiszpańskiej i 12 do ang z francuskim, a do samej filologii angielskiej jednak te 25 - 30 pkt, zależnie od specjalizacji.
no to już mniej więcej wiesz na czym stoisz. zawsze możesz poprawić maturę
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:35   #1254
olaher
Przyczajenie
 
Avatar olaher
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 20
Dot.: Uniwersytet Śląski

Czy jest tu ktoś z KMT z drugiego roku?
olaher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 20:22   #1255
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Uniwersytet Śląski

czy ktoś może mi napisać, jak z przystanku autobusowego na korfantego dojsc na wydział biologi i ochrony środowiska? (ten na bankowej)
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 22:51   #1256
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: Uniwersytet Śląski

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
czy ktoś może mi napisać, jak z przystanku autobusowego na korfantego dojsc na wydział biologi i ochrony środowiska? (ten na bankowej)
Dojść do hotelu Katowice i prosto na Qubus albo iść lewą stroną Teatru i droga poprowadzi Cię bezpośrednio pod WNS, a stamtąd już wiadomo co i jak )
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:45   #1257
indieb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Uniwersytet Śląski

0

Edytowane przez indieb
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:45
indieb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 15:25   #1258
nice_
Raczkowanie
 
Avatar nice_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Dot.: Uniwersytet Śląski

Z tego, co widzę to kryteria przyjęć są takie same, jak w zeszłym roku - http://bip.us.edu.pl/sites/bip.us.ed...rawo/wpips.pdf Nie ma znaczenia, czy zdasz historię na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym, bo poziomy te mają taką samą wagę
W zeszłym roku próg wynosił z tego, co pamiętam ok. 73/100pkt, dwa lata temu też w okolicach 75pkt, a więc z każdej matury zdanej na poziomie podstawowym (polski, język, matematyka+jeden dodatkowy) powinnaś uzyskać to min. 75%.
Jestem teraz na pierwszym roku psychologii i również zdawałam historię na podstawie. Zdecydowanie bardziej przydatna byłaby jednak matura z biologii, ponieważ pierwszy semestr przywita Cię cotygodniowymi wejściówkami z biomedyki Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało
nice_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 15:13   #1259
emma1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witam,
Czy wie ktoś czy można wsiąść zaliczenie warunkowe z języka obcego po I semestrze?
emma1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 10:12   #1260
chcenafilologie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 10
Dot.: Uniwersytet Śląski

Witajcie!


Chciałbym się Was zapytać o ilość punktów potrzebną, żeby dostać się na filologię angielską w kolejności:
-kultura-media-translacja
-język biznesu
-nauczycielski
Obserwowałem listę przyjętych, ale teraz rozszerzenie jest liczone x2, a nie x1.5, a nie wiem jak były przeliczane punkty za ustną i nie wiem czy na ile te punkty oddają faktyczną ilość %. Z próbnych miałem w okolicach 70 % z rozszerzenia. Czy taki wynik wystarczy? Z ustnej coś tam powiem, więc liczę również na co najmniej 70 %.
Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie dotyczące konkretnego kierunku, to bardzo chętnie poczytam

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
chcenafilologie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 22:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.