Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla psa. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-26, 11:42   #121
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
i co odciągnęłąbyś psa czy pozwolila, żeby koleżance ''oddał?"
Nie rozumiem w ogóle tego pytania. Żaden normalny człowiek nie pozwoliłby swojemu psu kogoś ugryźć.
Ale za siebie bym już nie ręczyła, gdyby jeszcze po tym, jak koleżanka uderzyła mojego psa, miała do mnie jakieś pretensje.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Prawidłowe podejście. Oby każdy miał takie.
Cieszę się, że w końcu się zrozumiałyśmy
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:47   #122
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Nikt nie ma prawa klepać/bić/szturchać psa. A już na pewno nie cudzego psa.

Ponadto pies musi mieć stały dostęp do świeżej wody oraz zapewnione jedzenie przynajmniej dwa razy dziennie (odpowiednie do masy, wielkości psa).

To tyle, jeśli chodzi o kwestie prawne.

Ja rozumiem Panią Urszulę. Miałam w swoim domu różne zwierzęta, w tym psy, rasowe i kundelki.
Dla mnie zwierzę nie jest tylko zwierzęciem, a członkiem rodziny. I tak też swojego psa traktuje Pani Urszula. I nie ma takiego prawa, które nakazuje wybierać - ja albo moje zwierzę.

Wierzę, że ta smutna historia zakończy się pomyślnie.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:52   #123
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Nie rozumiem w ogóle tego pytania. Żaden normalny człowiek nie pozwoliłby swojemu psu kogoś ugryźć.
Ale za siebie bym już nie ręczyła, gdyby jeszcze po tym, jak koleżanka uderzyła mojego psa, miała do mnie jakieś pretensje.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------



Cieszę się, że w końcu się zrozumiałyśmy

no bo od początku o to w tym chodzi, że nawet JEŚLI rzeczywiscie ta sąsiadka uderzyła psa, to nie do zwierzecia należy ukaranie jej, tylko do właściciela.

I zgadzam się też, że na nieodpowiednie zachowanie psa (obwąchiwanie, ślinienie itp) powinniśmy zwracać uwagę właścicielowi - zamiast samemu próbowac psa utemperować.

i ja również i jak sądzę każdy własciciel psa, nie ręczyłby za siebie gdyby ktoś próbował skrzywdzić jego psa.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:04   #124
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Nikt nie ma prawa klepać/bić/szturchać psa. A już na pewno nie cudzego psa.

Ponadto pies musi mieć stały dostęp do świeżej wody oraz zapewnione jedzenie przynajmniej dwa razy dziennie (odpowiednie do masy, wielkości psa).

To tyle, jeśli chodzi o kwestie prawne.

Ja rozumiem Panią Urszulę. Miałam w swoim domu różne zwierzęta, w tym psy, rasowe i kundelki.
Dla mnie zwierzę nie jest tylko zwierzęciem, a członkiem rodziny. I tak też swojego psa traktuje Pani Urszula. I nie ma takiego prawa, które nakazuje wybierać - ja albo moje zwierzę.

Wierzę, że ta smutna historia zakończy się pomyślnie.
Łamanie przez nią prawa również rozumiesz? Przecież oni jej psa nie chcieli odebrać, aby go uśpić, czy torturować, ale aby go przebadać, czy pies rokuje, czy też jest najzwyczajniej na świecie niebezpieczny i nie do opakowania. Członek rodziny jak najbardziej, tylko kochać należy mądrze i dać innym sobie pomóc, a nie traktować wszystkich jak wrogów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:12   #125
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość

Piszę to Tobie, ponieważ napisałaś, że to nieprawda, że pies nie może zaatakować bez powodu. Owszem, prawda, co sama w dalszej części wypowiedzi potwierdziłaś.
Tylko ze ja sie odnioslam do osob, ktore z pogryzionej sasiadki zrobily bestie. Twierdza ze sasiadka musiala agresywnie uderzyc psa "bo pies bez powodu by nie ugryzl ". Wiec po to przytoczylam ten przyklad zeby co niektorym uzmyslowic, ze pogryziona sasiadka niekoniecznie musiala uderzyc psa, mogla wykonac np. niespodziewany ruch reka, ktory wystraszyl psa. A to, ze jest to wina opiekuna, ktory nie radzi sobie z psem to jest inna para kaloszy i niedotyczy w zaden sposob pogryzionej kobiety.
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:16   #126
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
Tylko ze ja sie odnioslam do osob, ktore z pogryzionej sasiadki zrobily bestie. Twierdza ze sasiadka musiala agresywnie uderzyc psa "bo pies bez powodu by nie ugryzl ". Wiec po to przytoczylam ten przyklad zeby co niektorym uzmyslowic, ze pogryziona sasiadka niekoniecznie musiala uderzyc psa, mogla wykonac np. niespodziewany ruch reka, ktory wystraszyl psa. A to, ze jest to wina opiekuna, ktory nie radzi sobie z psem to jest inna para kaloszy i niedotyczy w zaden sposob pogryzionej kobiety.
100% racji. I np. gwałtowny ruch ręką to z punktu widzenia człowieka jest właśnie "bez powodu". A że dla psa to może być coś, to cóż - sorry, ale pies nie może rządzić człowiekiem i nie można jego zachowania w ten sposób usprawiedliwiać i winy zwalać na ofiarę ataku.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:28   #127
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Łamanie przez nią prawa również rozumiesz? Przecież oni jej psa nie chcieli odebrać, aby go uśpić, czy torturować, ale aby go przebadać, czy pies rokuje, czy też jest najzwyczajniej na świecie niebezpieczny i nie do opakowania. Członek rodziny jak najbardziej, tylko kochać należy mądrze i dać innym sobie pomóc, a nie traktować wszystkich jak wrogów.
Byla decyzja o uspieniu psa na pierwszej sprawie i dlatego p.Urszula go ukryla przez co zostala aresztowana:

Cytat:
Dnia 18 lipca tego roku, podczas pierwszej rozprawy dotyczącej pogryzienia innej osoby przez psa Urszuli, zapadła decyzja o zabiciu zwierzęcia. Od niej odwołał się adwokat. Urszula nie chciała oddać pupila w ręce Gardy i wówczas weszła w konflikt z prawem. Około godziny 16.00 tego samego dnia otrzymała telefon od Gardy, że jest aresztowana. Zwołano specjalne posiedzenie sądu kryminalnego i postawiono jej 5 zarzutów: napaść fizyczną na poszkodowaną, uszkodzenie prywatnych rzeczy poszkodowanej, prowadzenie niebezpiecznego psa bez kagańca, prowadzenie niebezpiecznego psa na długiej luźnej smyczy oraz brak oznakowania psa.
Zrodlo: http://links.causes.com/s/clLqtY?r=qgML

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
100% racji. I np. gwałtowny ruch ręką to z punktu widzenia człowieka jest właśnie "bez powodu". A że dla psa to może być coś, to cóż - sorry, ale pies nie może rządzić człowiekiem i nie można jego zachowania w ten sposób usprawiedliwiać i winy zwalać na ofiarę ataku.

Otoz to , wlasnie to mialam na mysli !
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 12:36   #128
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
Byla decyzja o uspieniu psa na pierwszej sprawie i dlatego p.Urszula go ukryla przez co zostala aresztowana:

Zrodlo: http://links.causes.com/s/clLqtY?r=qgML

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------




Otoz to , wlasnie to mialam na mysli !


hmmm, jak cytujesz - to cytuj dokładnie:

"Z wcześniejszego maila Urszuli dowiedzieliśmy się, że dnia 18 lipca tego roku, podczas pierwszej rozprawy dotyczącej pogryzienia kobiety przez psa Urszuli, zapadła decyzja o zabiciu zwierzęcia. Od niej odwołał się adwokat. Urszula nie chciała oddać pupila w ręce Gardy i wówczas weszła w konflikt z prawem. Około godziny 16.00 tego samego dnia otrzymała telefon od Gardy, że jest aresztowana. Zwołano specjalne posiedzenie sądu kryminalnego i postawiono jej 5 zarzutów: napaść fizyczną na poszkodowaną, uszkodzenie prywatnych rzeczy poszkodowanej, prowadzenie niebezpiecznego psa bez kagańca, prowadzenie niebezpiecznego psa na długiej luźnej smyczy oraz brak oznakowania psa."

czyli to tylko słowa wiarygodnej pani Urszuli.

Pogrubione:
jak dla mnie ona jest kompletnie nieodpowiedzialna, świadomie łamie prawo (no kurka, jak można nie zaczipowac psa jesli jest taki wymóg? z głupoty, lenistwa????) i robi z siebie ofiarę.

Powtórzę się - jeśli naprawdę kochałaby tego psa zrobiłaby wszystko (łącznie z zaczipowaniem, kagańcem i smyczą), żeby nie narazić psa, którego podobno tak kocha na stres i całą tą sytuację.
Zwłaszcza jeśli ten pies juz wcześniej kogoś ugryzł - nie rozumiem jak można byc aż tak bezmyślnym.
Mam nadzieję, że dla DOBRA tego psa - odbiorą go jej. To nie jego wina, że jego opiekunka okazała się nieodpowiedzialna.

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2013-07-26 o 12:37
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:41   #129
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
Byla decyzja o uspieniu psa na pierwszej sprawie i dlatego p.Urszula go ukryla przez co zostala aresztowana:

Zrodlo: http://links.causes.com/s/clLqtY?r=qgML
(...)
Ja czytałam gdzie indziej, że to tak tam nie wygląda, ale pies jest "rekwirowany" i poddawany badaniom i na ich podstawie decyduje się, czy rokuje, czy też jest do uśpienia. A nie, że od razu by chcieli "zabić jej psa", tak odgórnie. Poza tym ta kobieta jest mało wiarygodna. Najpierw przestawiała się jako samotna matka, a okazuje się, że jak najbardziej ma partnera i tak dalej.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
(...)
Zwłaszcza jeśli ten pies juz wcześniej kogoś ugryzł - nie rozumiem jak można byc aż tak bezmyślnym.
Mam nadzieję, że dla DOBRA tego psa - odbiorą go jej. To nie jego wina, że jego opiekunka okazała się nieodpowiedzialna.
No właśnie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:52   #130
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
hmmm, jak cytujesz - to cytuj dokładnie:
A co Ci nie pasuje w moim cytacie? Tu masz cala tresc dokladnie :

Cytat:
W OBRONIE POLKI I JEJ PSA - ŁAMANIE PRAW CZŁOWIEKA I DYSKRYMINACJA

Dziś koło południa w District Criminal Court w Carlow odbyła się rozprawa pani Urszuli


Dziś koło południa w District Criminal Court w Carlow odbyła się rozprawa pani Urszuli, bohaterki naszego artykułu sprzed dwóch dni.
środa, 24 lipca 2013 17:31
Polka przybyła do sądu wraz z przyjaciółmi oraz reprezentantkami organizacji ochrony praw zwierząt: Emilią z fundacji “Kastor” i Katarzyną z fundacji “LexNova”. Pojawiły się także dwie kobiety, które nie znają Urszuli prywatnie, lecz chciały ją wspierać w tych trudnych chwilach.
Dnia 18 lipca tego roku, podczas pierwszej rozprawy dotyczącej pogryzienia innej osoby przez psa Urszuli, zapadła decyzja o zabiciu zwierzęcia. Od niej odwołał się adwokat. Urszula nie chciała oddać pupila w ręce Gardy i wówczas weszła w konflikt z prawem. Około godziny 16.00 tego samego dnia otrzymała telefon od Gardy, że jest aresztowana. Zwołano specjalne posiedzenie sądu kryminalnego i postawiono jej 5 zarzutów: napaść fizyczną na poszkodowaną, uszkodzenie prywatnych rzeczy poszkodowanej, prowadzenie niebezpiecznego psa bez kagańca, prowadzenie niebezpiecznego psa na długiej luźnej smyczy oraz brak oznakowania psa.
W trakcie dzisiejszej rozprawy Joseph Farrell, adwokat pani Urszuli, poprosił sędziego o zmianę statusu sprawy z karnej na cywilną, gdyż, jak tłumaczył, zarzuty te nie kwalifikują się do sądu kryminalnego. Obecny na sali sądowej główny inspektor Gardy, który od początku był zaangażowany w całą sytuację, zaprotestował i tłumaczył sądowi, że wręcz przeciwnie, problem jest bardzo poważny. Sędzia uznał jednak rację adwokata i skierował sprawę do rozpatrzenia przez sąd cywilny. Kolejna rozprawa odbędzie się 4 września.
Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się osobna rozprawa, na której rozstrzygnięte zostaną losy psa Tajfuna. Dziś rano adwokat wysłał faks do Gardy z zapytaniem, w którym ośrodku ISPCA znajduje się teraz pies. Farrell zaznaczył również, że pies nie może zostać pozbawiony życia do momentu kolejnego posiedzenia sądu.
http://links.causes.com/s/clLqtY?r=qgML



DISCUSS THE UPDATE
A Ty przytaczasz zupelnie inny fragment!
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 12:56   #131
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez megi1828 Pokaż wiadomość
A co Ci nie pasuje w moim cytacie? Tu masz cala tresc dokladnie :



A Ty przytaczasz zupelnie inny fragment!
przytaczam fragment z tego samego linka http://www.panoramairl.com/wydarzeni...rozprawie.html

konkretnie 11 linijka artykułu

przytoczyłas go sama powyżej jako źrodlo.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-26, 13:00   #132
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
a Tobie nie spadł czasem w darze nieokiełznany dorosły labrador?
Bo czytałam twoje posty i byłam pełna podziwu do rozsądku z jakim podeszłaś do tematu.
O, dziękuję

Golden retriever mi spadł Ale już jest grzeczniejszy i bardziej okiełznany Wychował się nieco, tylko jeszcze nad przywoływaniem go pracuję na spacerach, bo z tym jest najtrudniej. I z pożeraniem różnych smakowitych kąsków. Gdybym miała przypływ gotówki zapisałabym nas wszystkich na szkolenie, ale kurczę nie stać mnie teraz na kurs dla 2 psów... WIęc staram się radzić sobie sama
Na dodatek w chwili obecnej głównie ja opiekuję się obydwoma psami, TŻ wychodzi z nimi rano na szybki spacer, potem idziemy do pracy, ja wracam pierwsza więc samodzielnie odbywam z nimi "główny" spacer, biorę ich na łąki na godzinę i staram się zapewniać atrakcje, ostatnio usiłuję ich też tam szkolić. Wciągnęłam się, rozmyślam jak by im tu planować spacerki i jak im zapewnić psie towarzystwo co jakiś czas, nie uciekam od huczącego kombajnu (za płotem, żeby nie było) celem socjalizowania kundli, czytam fora...
TŻ wraca koło 19, jak psy są już wybiegane i nakarmione, przychodzi na gotowe, cwaniak
Do tego mam małego spanielka Przekochane stworzenie. Rasę lubiłam od dawna i dostałam w prezencie (po konsultacji oczywiście).
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 13:18   #133
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 42
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość
przytaczam fragment z tego samego linka http://www.panoramairl.com/wydarzeni...rozprawie.html

konkretnie 11 linijka artykułu

przytoczyłas go sama powyżej jako źrodlo.
Ok, juz rozumiem. To co przytoczylam dostalam mailem z causes.com 24 lipca i kopiowalam wszystko z mojego maila. Tresc zostala w miedzyczasie czesciowo zmieniona ( nawet nie zagladalam) wiec stad ta rozbieznosc.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja czytałam gdzie indziej, że to tak tam nie wygląda, ale pies jest "rekwirowany" i poddawany badaniom i na ich podstawie decyduje się, czy rokuje, czy też jest do uśpienia. A nie, że od razu by chcieli "zabić jej psa", tak odgórnie. Poza tym ta kobieta jest mało wiarygodna. Najpierw przestawiała się jako samotna matka, a okazuje się, że jak najbardziej ma partnera i tak dalej.

Moze i tak. Skoro wklejaja kopie roznych dokumentow moze powinni rowniez wkleic kopie wyroku o uspieniu psa ( jesli takowy jest) , wtedy bylo by wszystko jasne.
megi1828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 02:16   #134
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez stupid-girl Pokaż wiadomość

Pogrubione:
jak dla mnie ona jest kompletnie nieodpowiedzialna, świadomie łamie prawo (no kurka, jak można nie zaczipowac psa jesli jest taki wymóg? z głupoty, lenistwa????) i robi z siebie ofiarę.

Powtórzę się - jeśli naprawdę kochałaby tego psa zrobiłaby wszystko (łącznie z zaczipowaniem, kagańcem i smyczą), żeby nie narazić psa, którego podobno tak kocha na stres i całą tą sytuację.
Zwłaszcza jeśli ten pies juz wcześniej kogoś ugryzł - nie rozumiem jak można byc aż tak bezmyślnym.
Mam nadzieję, że dla DOBRA tego psa - odbiorą go jej. To nie jego wina, że jego opiekunka okazała się nieodpowiedzialna.
Bez obrazy, ale aż musiałam poszukać w słowniku co to jest "zaczipowaniem, " . (yyyyy.. "stupid girl" ? my question is : just "how stupid" ).

W Irlandii nie ma nakazu prawnego żeby pies musiał mieć wszczepiony micro-chip (o to chodzi?).
Natomiast musi posiadać identyfikację na obroży (imię, nazwisko i adres właściciela) .

Edytowane przez Corvette
Czas edycji: 2013-07-27 o 02:21
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 23:57   #135
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Odkopuję bo tutaj jest większe zainteresowanie tematem Swoją drogą można by scalić tematy.

Na początku zeszłego roku pies zaatakował Irlandczyka, który jest jednym ze świadków w sprawie (taką informację podał użytkownik innego forum).
Jeśli ktoś nie wie to Tajfun w międzyczasie odgryzł palec trenerce kiedy próbowała go rozdzielić z innym psem. Prawdopodobnie przyczyniło się to do wydania decyzji o jego uśpieniu, które ma nastąpić bodajże jutro.

Swoją drogą nawet jeśli babka chciała psa przegonić ręką (do czego się nie przyznaje) to normalny pies by ją za tą rękę najwyżej złapał. Tajfunek jednak rzucił jej się do twarzy, którą zasłoniła ramieniem. Złapał za ramię i przeciągnął ją kawałek. Rzeczywiście zero agresji, tylko samoobrona

Gdzieś w komentarzach jedna osoba napisała, że wcześniej ugryzł jakieś dziecko, ale nie pociągnęła dalej tego tematu i nie pamiętam gdzie to było więc dodaję tą informację tylko jako plotkę.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 07:52   #136
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Animaru89 Pokaż wiadomość
Odkopuję bo tutaj jest większe zainteresowanie tematem Swoją drogą można by scalić tematy.

Na początku zeszłego roku pies zaatakował Irlandczyka, który jest jednym ze świadków w sprawie (taką informację podał użytkownik innego forum).
Jeśli ktoś nie wie to Tajfun w międzyczasie odgryzł palec trenerce kiedy próbowała go rozdzielić z innym psem. Prawdopodobnie przyczyniło się to do wydania decyzji o jego uśpieniu, które ma nastąpić bodajże jutro.

Swoją drogą nawet jeśli babka chciała psa przegonić ręką (do czego się nie przyznaje) to normalny pies by ją za tą rękę najwyżej złapał. Tajfunek jednak rzucił jej się do twarzy, którą zasłoniła ramieniem. Złapał za ramię i przeciągnął ją kawałek. Rzeczywiście zero agresji, tylko samoobrona

Gdzieś w komentarzach jedna osoba napisała, że wcześniej ugryzł jakieś dziecko, ale nie pociągnęła dalej tego tematu i nie pamiętam gdzie to było więc dodaję tą informację tylko jako plotkę.
A skąd taka informacja? Jest jakiś artykuł pokazujący dokumentacje medyczną?
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 10:55   #137
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Dokumentacji pewnie nigdzie nie ma, ale było o tym głośno jakiś czas temu.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:25   #138
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Prosimy o polaczenie z drugin tematem.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 11:26   #139
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Między innymi przez idiotów którzy nie potrafią wytrenować swojego psa (bo cholerę im agresywne rasy?) zamierzam zrobić sobie pozwolenie na broń i rozwiązywać problem od razu.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 11:36   #140
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

No cóż dla mnie ta informacja nie jest rzetelna.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 16:56   #141
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Między innymi przez idiotów którzy nie potrafią wytrenować swojego psa (bo cholerę im agresywne rasy?) zamierzam zrobić sobie pozwolenie na broń i rozwiązywać problem od razu.
Nie ma czegoś takiego jak agresywne rasy. Są za to rasy silne psychicznie i fizycznie i masz rację z tym, że nie każdy powinien takiego psa brać.

Jak zamierzasz rozwiązać 'problem'? Bo chyba nie napadają na Ciebie te 'agresywne rasy' jakoś szczególnie często?
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 17:50   #142
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Nie zgazam sie. Sa rasy ktore sa bardziej agresywne niz inne.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:11   #143
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Jak zamierzasz rozwiązać 'problem'? Bo chyba nie napadają na Ciebie te 'agresywne rasy' jakoś szczególnie często?
Pochodzę z takiej wsi, która przeżywa swoje małe boom, bo ludzie z miasta się przeprowadzają. Domy już stoją, psy kupują, ale nie potrafią ogrodzić swojej działki. Pewnego dnia biegałem sobie i przebiegałem koło takiego domu publiczną drogą. Wyleciał na mnie jakiś rottweiler i próbował zagryźć. Ugryzł mnie w rękę, niestety do krwi. Jakoś się wybroniłem, a właścicielce powiedziałem, że jutro zobaczy głowę swojego psa nabitą przed domem. Na szczęście skończyło się tylko tym, że musiałem jechać do szpitala sprawdzić, czy mnie niczym nie zakaził.

Ostatecznie sprawy nie zakładałem (w sumie nic poważnego się nie stało), bo w sumie pies nie jest winny posiadania głupiej Pani. Chociaż właścicielka psa groziła mi, że za pogróżki ona pójdzie na policję. A powinienem, bo idiotka zaczęła mnie oczerniać.

Teraz gdyby zdarzyła się podobna sytuacja i miałbym broń, to musiałaby pożegnać się ze swoim Azorem.

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Nie zgazam sie. Sa rasy ktore sa bardziej agresywne niz inne.
Ludzie potrafią nad wilkiem zapanować, więc z psem też powinni dać radę. Tylko kretyni kupują agresywnego psa dla szpanu, ale w życiu nie powąchali książki o tym, jak psa danej rasy należy wychowywać.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:41   #144
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Nie zgazam sie. Sa rasy ktore sa bardziej agresywne niz inne.
Się możesz nie zgadzać.
Zastanawia mnie tylko, które to rasy według Ciebie. Z tej genialnej listy, czy wszystkie 'z tym ryjem'?
Nie chce mi się w sumie po raz setny rozmawiać na ten temat, mogę jedynie poradzić, byś jeśli interesujesz się tematem poszukała sobie w sieci statystyk z ataków psów na ludzi. To, że media krzyczą amstaff czy rottweiler nic nie znaczy, najczęściej to zwykłe kundle niedopilnowane przez ludzi i małe dziamdziaki, których nich nie wychowuje, bo są małe właśnie.

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Pochodzę z takiej wsi, która przeżywa swoje małe boom, bo ludzie z miasta się przeprowadzają. Domy już stoją, psy kupują, ale nie potrafią ogrodzić swojej działki. Pewnego dnia biegałem sobie i przebiegałem koło takiego domu publiczną drogą. Wyleciał na mnie jakiś rottweiler i próbował zagryźć. Ugryzł mnie w rękę, niestety do krwi. Jakoś się wybroniłem, a właścicielce powiedziałem, że jutro zobaczy głowę swojego psa nabitą przed domem. Na szczęście skończyło się tylko tym, że musiałem jechać do szpitala sprawdzić, czy mnie niczym nie zakaził.

Ostatecznie sprawy nie zakładałem (w sumie nic poważnego się nie stało), bo w sumie pies nie jest winny posiadania głupiej Pani. Chociaż właścicielka psa groziła mi, że za pogróżki ona pójdzie na policję. A powinienem, bo idiotka zaczęła mnie oczerniać.

Teraz gdyby zdarzyła się podobna sytuacja i miałbym broń, to musiałaby pożegnać się ze swoim Azorem.
Faktycznie przykra sytuacja. Też przeżywałam ataki, ale nigdy na mnie, zawsze na moje psy. W ostateczności nie wahałabym się nawet przed zabiciem agresora, ale powtarzam - w ostateczności.
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 20:44   #145
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Się możesz nie zgadzać.
Zastanawia mnie tylko, które to rasy według Ciebie. Z tej genialnej listy, czy wszystkie 'z tym ryjem'?
Nie chce mi się w sumie po raz setny rozmawiać na ten temat, mogę jedynie poradzić, byś jeśli interesujesz się tematem poszukała sobie w sieci statystyk z ataków psów na ludzi. To, że media krzyczą amstaff czy rottweiler nic nie znaczy, najczęściej to zwykłe kundle niedopilnowane przez ludzi i małe dziamdziaki, których nich nie wychowuje, bo są małe właśnie.



Faktycznie przykra sytuacja. Też przeżywałam ataki, ale nigdy na mnie, zawsze na moje psy. W ostateczności nie wahałabym się nawet przed zabiciem agresora, ale powtarzam - w ostateczności.
A po co statystyki? Sa cechy charakteru wpisane w dana rase. I sorry inaczej zachowa sie przecietny husky a inaczej tosa.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:00   #146
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
A po co statystyki? Sa cechy charakteru wpisane w dana rase. I sorry inaczej zachowa sie przecietny husky a inaczej tosa.
Rozumiem, że zmierzasz ku cechom charakteru molosów? Te psy o wiele trudniej sprowokować niż tego przykładowego haszczaka czy chociażby owczarka niemieckiego. A jeśli zagrażasz bezpieczeństwu właściciela psa czy samego psa to uwierz mi, każda rasa może bronić. Z tym, że faktycznie obrona przez molosa będzie skuteczniejsza.
Z agresją o której mówisz nie ma to nic wspólnego. Ani molosy, ani ttb, ani żadna inna grupa psów nie ma agresji we krwi.
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:44   #147
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Rozumiem, że zmierzasz ku cechom charakteru molosów? Te psy o wiele trudniej sprowokować niż tego przykładowego haszczaka czy chociażby owczarka niemieckiego. A jeśli zagrażasz bezpieczeństwu właściciela psa czy samego psa to uwierz mi, każda rasa może bronić. Z tym, że faktycznie obrona przez molosa będzie skuteczniejsza.
Z agresją o której mówisz nie ma to nic wspólnego. Ani molosy, ani ttb, ani żadna inna grupa psów nie ma agresji we krwi.

Ja jakiś czas temu zetknęłam się ze statystykami pogryzień w Polsce. Na pierwszym miejscu były psy rasy owczarek niemiecki i w typie owczarka niemieckiego. A Polacy tak tą rase kochają i uważają za najwierniejszą na świecie. Wszędzie sie trąbi o atakach w wykonaniu TTB, a jak zaatakuje owczarek to cisza.

Wiadomo, morda rottweilera robi lepsze wrażenie, wydaje się groźniejszy

W Stanach z kolei w statystykach ponoć królują labradory i goldeny- a przecież to TAKIE miśki (ironizuje ) jakiś czas temu husky też był dość wysoko z tego co kojarzę.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 22:00   #148
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Może zacznijmy od tego, że w Polsce owczarków niemieckich jest nieporównywalnie więcej niż molosów.

Ogólnie nie mam nic do tego, że ktoś ma sobie agresywnego psa. Najwyżej jak ten pies kogoś pogryzie, to właściciel powinien być gotowy do wypłacania odszkodowań.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 11:54   #149
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
A skąd taka informacja? Jest jakiś artykuł pokazujący dokumentacje medyczną?
Obrońcy psa sami ją podają w opisie wydarzenia na fb. Nie wiem skąd wiedzą. W tamtejszej gazecie The Nationalist jest artykuł informujący o tym zdarzeniu. Nie wiem co to za gazeta-czy bliżej jej do Faktu czy do czy The Times'a.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:13   #150
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Polka z Carlow siedziała w areszcie, była poniżana i zastraszana. Wszystko dla

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Może zacznijmy od tego, że w Polsce owczarków niemieckich jest nieporównywalnie więcej niż molosów.

Ogólnie nie mam nic do tego, że ktoś ma sobie agresywnego psa. Najwyżej jak ten pies kogoś pogryzie, to właściciel powinien być gotowy do wypłacania odszkodowań.

Ja akurat mam coś do tego, że ktoś ma agresywnego psa. I w ogóle sytuacja w której pies kogoś gryzie nie powinna mieć miejsca, oczywiście pomijając jakieś skrajne wydarzenia. Mnie nie obchodzi to, że ktoś mi zapłaci odszkodowanie i zadośćuczynienie za pogryzienie mnie czy mojego dziecka. Taka sytuacja w ogóle nie ma mieć miejsca po prostu.

Jeśli ktoś ma psa, którego łatwo prowokują do ataku pewne gesty u ludzi to powinien takiego psa odpowiednio zabezpieczyć (kaganiec,smycz, puszczanie luzem tylko w miejscach rzadko uczęszczanych) i dodatkowo mocno pracować nad uczeniem psa ignorowania pewnych ludzkich zachowań.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 13:13:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.