Czy powinnam coś zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-15, 14:15   #1
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141

Czy powinnam coś zmienić?


Chcę schudnąć 8,9 kg. Zależałoby mi na przynajmniej 5 do końca wakacji. Widziałam niestety makabryczne przejawy efektu jojo i bardzo bym chciała tego uniknąć, więc nie wiem czy nie przesadzam.
Ćwiczenia: 4 razy w tygodniu biegam po 40 minut, zarówno przed i po rozciągam się, bo od tego podobno nie rosną mięśnie łydek.
4 razy w tygodniu robię 8 minutowe ćwiczenia na uda, staram się codziennie robić około 50 brzuszków. Traktuję to jako rozciągnięcie do A6W.
Dieta: Nie umiem gotować, więc robię to codziennie na przemian:
-Śniadanie: Omlet/jajecznica/chleb graham+szynka/chleb graham+niskosłodzony dżem. Do każdego posiłku staram się zjeść warzywo
-II śniadanie: jakiś owoc, bardzo rzadko kawałek jabłecznika,
-Obiad:r ryż+warzywa na patelnię/zupa na filecie + ryż + warzywa/makaron żytni z jakimiś owocami/filet z piekarnka, bez tłuszczu/filet na wodzie
-Podwieczorek: pieczywo wasa z szynką/wafle ryżowe z dżemem/sałatka z warzyw
-Kolacja: Kanapki z szynką/ryba/sałatka/jajka na twardo
Martwię się tym, że jem za dużo fileta z kurczaka. Gdyby miał ktoś jakieś propozycje, to nie jem nabiału, czyli żadnych serków homogenizowanych, twarogów, mleka, jogurtów, sera i tak dalej.
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 14:52   #2
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Gdzie wyczytałaś, że od rozciągania nie urosną łydki? Głupota totalna, nawet od biegania bez rozciągania nie urosną Ci łydki, do tego trzeba dodatniego bilansu energetycznego i ćwiczeń z dużym obciążeniem. Co do rozgrzewki na początek przed bieganiem to raczej pierw chwilke może poskacz(bądź w ruchu) rozciąganie na zimno może prowadzić do kontuzji. Co do diety hmm na redukcji powinnaś jeść raczej mało owoców, fruktoza też cukier. Ostatni posiłek(mam nadzieje, że nie stosujesz się do reguły "nie jem po 18") jedz bez węglowodanów, same białko jajka ewentualnie serek wiejski ale bez zadnych dodatkow.
Odnośnie ćwiczeń to skoro zdecydowałaś się już na 8 minutówki to ćwicz całe ciało a nie tylko nogi czy brzuch, później dodaj jakies hantelki 1 czy 2 kg.
Pamiętaj, że robiąc nawet 1000 brzuszków dziennie nie zgubisz oponki, od tego jest własnie bieganie i dieta. A6W też nie jest na odchudzanie tylko na wzmocnienie i dorzeźbienie mięśni, które widać przy niskim poziomie tłuszczu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:00   #3
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Dzięki, uspokoiłaś mnie trochę z tymi łydkami
Ano właśnie wczoraj pierwszy raz nie jadłam po 18 i muszę przyznać, że byłam cholernie głodna już po 21. Podobno tak zdrowo?
Co do diety to nie mogę jeść codziennie na kolację białek, z nabiału nie jem
Myślałam, żeby rozciągnąć się tak z 2,3 tygodni i wtedy zacząć A6W, ale to chyba poczekam dłużej.
Czyli jeśli chcę po prostu zrzucić tłuszcz z brzucha, to nic mi nie dadzą te ośmiominutówki i brzuszki, więc co polecasz? Biegać mogę, ale bardzo mi zależy żeby zgubić oponkę i myślałam, że to najlepsze wyjście
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:26   #4
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Powinnaś jeść co 3 h, ostatni posiłek 2-3h przed snem. Tak jak napisałam nic Ci nie dadzą 1000 brzuszków. Na zgubienie tłuszczu polecam trening interwałowy, jeśli lubisz biegać i jesteś w dość dobrej kondycji. Nie będę się tu rozpisywać na temat tego treningu, bo w internecie jest tego mnóstwo.
Na początek określ sobie cel. Chcesz po prostu schudnąć czy masz jeszcze po tym jakieś dalsze plany?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:46   #5
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Na początek chcę schudnąć tak jak mówiłam 8,9 kg. Jeśli nie uda mi się nic zrobić z brzuchem, to chcę potem skupić się na nim, następnie uda i łydki. Ale wszystko po kolei. Pierwsze utrata wagi
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 15:54   #6
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

a zastanawiałaś się może nad siłownią? pozwoli Ci to zgubić kg i ujędrnić ładnie wysmuklić ciało.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 19:25   #7
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Niestety, najbliższe siłownie, baseny etc. gdzieś minimum 30 km ode mnie. Nie mam jak się tam dostać, ani tym bardziej tyle pieniędzy na przejazdy
Biegam też raczej w i po domu, bo biegać po małej wsi to tak jakby napisać na czole 'Jestem dziwna'. Niestety
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 19:34   #8
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

ale takie bieganie po domu jest trochę bez sensu bo nie jesteś w stanie się rozpędzić bo wiadomo ściany, drzwi itd .
a dlaczego nie na dworze? tak bardzo przejmujesz się tym , że ktoś popatrzy na Ciebie dziwnie , że biegasz czy przypadkiem nie jest dla Ciebie ważniejsza sylwetka ? a trening siłowy spokojnie można wykonywać na samym początku z obciążeniem własnego ciała/butelkami wody itd

dieta ciężko ocenić bo np. piszesz obiad i jedna z propozycji jest ok ale zaś kolejna kijowa. poczytam wątki na dietetyce o komponowaniu posiłków. nie jadasz ryb i innych rodzaji mięsa niż pierś z kurczaka ?
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 20:21   #9
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Może i jest bez sensu bieganie po domu, ale uwierz mi, że nie mam na razie niestety takiej możliwości.
Ryby jadam, ale tylko wędzone, ponieważ nie umiem smażyć ryb w ogóle, a co dopiero jakoś tam dietetycznie. Tylko drób i zero nabiału.
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 20:43   #10
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Bieganie po domu nic Ci nie da. Biegaj sobie hmm poza wioską. Po łąkach czy coś. Jeśli mieszkasz na wsi możesz jeździć rowerem skakać na skakance chodzić na spacery. Ryb się nie smaży tylko piecze w piekarniku. Doprawiasz filet i wstawiasz na 25 minut na 180 stopni i gotowe, oprócz drobiu możesz jeść też wołowine ma dużo białka. Czemu nie jesz nabiału?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 13:18   #11
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

W sumie to mam obok nawet dość fajne miejsce na bieganie, ale to takie odludzie, że się boję tam chodzić :p A czym doprawić taką rybę? Wołowina, hmm, jakoś przeżyję, ale co można z niej zrobić?
Skaza białkowa z dzieciństwa, teraz chyba przeszła w uczulenie, bo po każdym spożyciu 'puchnę' i wysypka na pół ciała. Ale nie zadręczam się, bo nabiał dla mnie śmierdzi i mnie okropnie odpycha
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 14:00   #12
Joasia B
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 491
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Możesz ją doprawić czym chcesz. Tymianek, oregano, papryka słodka, ostra. Co do wołowiny można robić steki zjeść ją z warzywami kaszą, zajrzyj na przepisy no i staraj się nie smazyć tylko gotować albo piec w piekarniku. Co do tych 8 minutówek, może zamień to na trening ogolnorozwojowy. Poczytaj o tym w internecie, a jak nic nie znajdziesz to chetnie pomoge.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post42482449 wątek wymiankowy

" Sport to walka ciała z duchem".
Joasia B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:23   #13
corkatswxd
Raczkowanie
 
Avatar corkatswxd
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 141
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Już nie raz czytałam o tym treningu ogólnorozwojowym a i kumpel coś mi o nim wspominał. Czy to nie jest czasem na rozbudowanie mięśni i tak dalej? Nie wiem, nie znam się, ale nie mogę sobie wyobrazić jak to się ma do oponki na brzuchu i nadwagi
Ale może po prostu znowu mam jakieś przestarzałe informacje, bo w zasadzie każdy użytkownik na każdym forum, każdy instruktor fitnessu, każdy jeden mówi co innego i można zgłupieć
corkatswxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 17:36   #14
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Czy powinnam coś zmienić?

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Już nie raz czytałam o tym treningu ogólnorozwojowym a i kumpel coś mi o nim wspominał. Czy to nie jest czasem na rozbudowanie mięśni i tak dalej? Nie wiem, nie znam się, ale nie mogę sobie wyobrazić jak to się ma do oponki na brzuchu i nadwagi
Ale może po prostu znowu mam jakieś przestarzałe informacje, bo w zasadzie każdy użytkownik na każdym forum, każdy instruktor fitnessu, każdy jeden mówi co innego i można zgłupieć
To się ma tak do gubienia oponki i nadwagi że im więcej masz mięśni tym więcej tłuszczu jest spalanego podczas ćwiczeń aerobowych, chociaż raczej na diecie redukcyjnej mięśni nie zbudujesz jako tako. Trening ogólnorozwojowy pobudza organizm też tak że lepiej jest spalany tłuszcz w ciągu dnia, czyli masz lepszy metabolizm.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.