Pomocy pilne trudna decyzja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 21:25   #1
sylwia1214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Unhappy

Pomocy pilne trudna decyzja


Dziewczyny błagam pomóżcie mi ;(
UJ ochrona środowiska (w jez. polskim) czy
Politechnika Gdańska ochrona srdowiska (w jęz. ang)
wiem ze nikt za mnei nie podejmie decyzji ale ejstem w rozsypce. to sa dwa kompleteni różne wybory chociaz z pozoru moze sie wydawać inaczej.
po pierwsze dylemat. nauka ochrony na uniwersytecie i politechnice to 2 zupelnie inne bajki.
PG studia w jezyku angielskim. bardzo duze wyzwanie ze wzgledu na nowy tok nauczania. przedmioty takie jak matematyk chemia wykladane po angielsku to bardzo odwazna decyzja. jednak mam mozliwosc wyjechania za granice (norwegia) gdzie ludzie zwracają uwagę na srodowisko i zarobki są bardzo dobre.
JEDNAK TO JEST 480 km od miejsca mojego zamiaszkania obecnego, gdzie mam rodzinę. głownie chodzi o moich dziadków, z którymi jestem BARDZO związna. wiąze sie z tym fakt ze przejazdy bedą drogo kosztować więć bede w domu rzadko, a za tym z kolei idzie to ze nie bede mogla brac ze sobą nawet tzw wałówy.
UJ studia w jezyku polskim. zaledwie (w porównaniu go gdanska) 3h drogi od mojego miasta. mam tam rodzine, no i renoma szkoly. odeszly by koszty z zamieszkaniem czy jedzeniem... czyla bym sie pewniej i mogla bym na kazdy weekend przyjezdzac do domu co jest dla mnei wazne. ejdnak obawiam sie ze w Polsce po ochronie srodowiska na uniwersytecie nie dostanę żadnej dobrej pracy
tu trzeba myslec przyszlosciowo. z jednej strony praca,.. z drugiej zdrowie, bo tesknota mogla by mnie wykonczyć. ;(
BŁAGAM Powiedzcie swoje zdanie na ten temat. wiem ze nikt za mnie tej decyzji nie moze podjac ale z nikim nie moge nawet na ten temat porozmawiać
a papiery na UJ mam zanieść do godziny 12 dnia jutrzejszego!!
<załamka>
nie umiem podjąc tak waznej decyzji.
sylwia1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 11:53   #2
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

Zapewniam, że bardzo szybko przestaniesz jeździć do domu co weekend

Osobiście na Twoim miejscu postawiłabym na UJ i robiła dodatkowo angielski techniczny żeby mieć na niego jakiś certyfikat.

Są jednak na studiach ludzie, którzy mieszkają na drugim końcu kraju i też żyją
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:01   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

A ja bym wzięła PG ze względu na angielski. Renoma nie da ci pracy, natomiast znajomość technicznego słownictwa z pewnością będzie dużym atutem. Z resztą, ok UJ prestiż, ale PG też nie jest najgorszą uczelnią w Polsce i nie stoi obok prywatnych szkół zarządzania polami namiotowymi.
A jeśli jesteś tak bardzo związana z dziadkami że rozłąki cię przerażają to może faktycznie warto wyjechać do Gdańska - takie klejenie się i wracanie do nich ciągle nie jest zdrowe, w końcu będziesz musiała się wynieść na swoje i odkleić się od bliskich.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
i robiła dodatkowo angielski techniczny żeby mieć na niego jakiś certyfikat.
No tak certyfikaty z technicznego angielskiego to w ogóle na ulicy leżą są dostępne i mają szeroką gamę, kursy w kazdym mieście i za darmo dają
please
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:05   #4
sylwia1214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie i przeczytanie tego mojego długiego wywodu.
jak na razie porozsyłałam wiadomości do osób które są już na OŚ w PG. zobaczymy czy ten angielski był faktycznie ciężkim wyzwaniem.
Najgorsze jest to ze to są dwa zupełnie inne wybory chociaż i tu i tu OŚ.
Nie wiem czemu ale po niespokojnie przespanej nocy i godzinach zastanawiania, skłaniam się bardziej ku PG.
I drabineczka masz rację... trzeba sie usamodzielniac, ale pisząc tą wiadomość wczoraj kierowałam się myślą, że sama świadomość bycia blisko domu, sprawiłaby ze czuła bym sie lepiej.
ciężka decyzja i wiem ze nie mogę nią was "obciążać". po prostu wczoraj byłam zdesperowana :P
sylwia1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:10   #5
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

wg mnie bardziej opłaca się OŚ na uczelni technicznej, to zupełnie inny świat niż OŚ na uniwerku, odrębne światy i na inne kwestie stawia się nacisk ;]
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:10   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

No właśnie, a do odważnych świat należy :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:15   #7
kosmiderdmwz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krępa/pow. łowicki
Wiadomości: 275
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

jest jeszcze kwestia języka...czy dasz sobie radę z językiem na PG na ochronie środowiska?? jak sama piszesz wiele nowych przedmiotów i wszystko po angielsku...Rozumiem że angielski masz biegły i z tym nie ma problemu???
Ja bym wybrała przyszłościowo czyli PG...skoro po studiach istnieje możliwość wyjazdu do Norwegii to tym bardziej warto... zrobisz jak uważasz bo to przecież twoja decyzja ale myślę że warto zaryzykować...
kosmiderdmwz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-27, 13:49   #8
sylwia1214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

Angielski będzie dla mnie dużym wyzwaniem, zdawałam rozszerzenie ale wynik marny. niecałe 60%. Pociesza mnie myśl ze przecież nikt do tej pory nie uczył się tych przedmiotów po angielsku...
By the way,... Przepraszam za błędy w pierwszej wiadomości, ale pisałam w nerwach i pospiechu jak to teraz przeczytałam to zdziwiłam się, ze nie dałyście sobie spokoju po pierwszym zdaniu.
Chyba więcej jest jednak głosów za politechniką, tez się coraz bardziej do niej przekonuję. dzięki dziewczyny
sylwia1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:52   #9
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pomocy pilne trudna decyzja

E tam bez przesady przecież wszystko jest do przejścia zwłaszcza z tym angielskim - wynik z matury nie jest miarodajny, jesteś pewnie na takim poziomie jak reszta czyli b1/b2 i będziecie się tylko piąć do góry.
odezwę się na pw
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.