Problemy z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-12, 07:06   #1
IwciaxD
Rozeznanie
 
Avatar IwciaxD
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 553

Problemy z cerą


Witam Wizażystki!
Jestem tu nowa, więc nie wiem czy był już taki wątek i czy w dobrym dziale piszę, ale z góry przepraszam.

Mam problem z cerą, mam cerę normalną ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T (tak powiedziała kosmetyczka). W wieku 14 lat miałam trądzik (tylko na czole), szybko zniwelowałam go w rok maścią Benzacne. Potem było już dobrze, od czasu do czasu pojawiały się 2-3 pryszcze. Z czasem pojawiały się również wągry, ale walczę z nimi. Jeszcze dziś patrząc na zdjęcia sprzed roku zauważyłam, że nie miałam ani jednego wyprysku. Od około listopada 2012 roku z powrotem zaczęły mi się pojawiać wypryski, niektóre to aż takie grube, bolące i czerwone plamki. Same wiecie o co mi chodzi. Mam ich zazwyczaj na twarzy 6-7, okropne. Moj TŻ mówi, że to może być z powodu pieska, którego wziełam w październku. Tylko, że wczesniej mając psy nie miałam nawrotów.

Pozdrawiam ciepło.
IwciaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 22:10   #2
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Problemy z cerą

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=684555

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html

Edytowane przez Pola1974
Czas edycji: 2013-04-12 o 22:28
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 14:34   #3
moniska0790
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy z cerą

U mnie trądzik zaczął się w wieku 19 lat, najpierw pojedyncze wypryski, więc (niestety) nie przejmowałam się nimi. Potem nagle, w ciągu tygodnia zsypało mi całe policzki ( tylko, reszta twarzy idealna), nie mówię tutaj o jakiś podskórnych pryszczach, tylko o zwykłych krostkach, ja głupia je wygniatałam. Poszłam do dermatologa, leczyłam się przez jakieś 1,5 roku, było już w porządku, zatem zrezygnowałam z leczenia, bo wydałam już majątek. W wieku 22 lat trądzik osiągnął apogeum, nie ma słów, żeby opisać jak wyglądała moja twarz. Znowu udałam się do dermatologa prywatnie i już ponad rok jestem pod jego opieką, mam wszystko pod kontrolą. A teraz wniosek z tej historii: gdy zaczynają się pojawiać, nawet drobne wypryski, a wiemy, że jesteśmy na to podatni, to natychmiast do dermatologa !!! I nie przerywać leczenia.
moniska0790 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.