soczewki a prawo jazdy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-26, 13:33   #1
Nany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69

soczewki a prawo jazdy


Kochane wizazanki, zapislam sie na kurs prawa jazdy i teraz niezbedne jest badanie lekarskie. Od dluzszego czasu nosze soczewki w zwiazku z tym zastanawia mnie czy majac wpis w prawie jazdy o wadzie wzroku bede mogla zdawac egzamin a potem jezdzic w soczewkach? Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Pomozcie
__________________
The final countdown.
Nany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 13:41   #2
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Nany
Kochane wizazanki, zapislam sie na kurs prawa jazdy i teraz niezbedne jest badanie lekarskie. Od dluzszego czasu nosze soczewki w zwiazku z tym zastanawia mnie czy majac wpis w prawie jazdy o wadzie wzroku bede mogla zdawac egzamin a potem jezdzic w soczewkach? Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Pomozcie
bylam, robilam prawko to mialam okulary, przy badaniachlekraskich wpisano ze mam obowiazek prowadzic w okularach, i tak mialam w prawie jazdy. potem zalozylam soczewki kontaktowe i ani razu nie mialam problemow z policja, nawet nie pytali czy mam soczewki czy nie.
ale to byloza czasow starego prawa jazdy, teraz te nowe maja zadnej adnotacji o tym czy masz okulary nosic do jazdy czy nie...
a policji nic do tego... zwlaszcza ze jak Ci gleboko popatrzy w oczy to soczewki zauwazy


pozatym lekarz ktory robi badania na prawko powinien wiedziec co i jak, radze spytac a pewnie bedzie najlepiej poinformowana, twoj nauczyciel jazdy tez powinien wiedziec - wkonuc jak masz wade wzroku i nie nosisz okularow ani soczewek to nie powinnas uczyc sie jezdzic bo mozesz niezle namieszac.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:02   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Wisnia
bylam, robilam prawko to mialam okulary, przy badaniachlekraskich wpisano ze mam obowiazek prowadzic w okularach, i tak mialam w prawie jazdy. potem zalozylam soczewki kontaktowe i ani razu nie mialam problemow z policja, nawet nie pytali czy mam soczewki czy nie.
ale to byloza czasow starego prawa jazdy, teraz te nowe maja zadnej adnotacji o tym czy masz okulary nosic do jazdy czy nie...
a policji nic do tego... zwlaszcza ze jak Ci gleboko popatrzy w oczy to soczewki zauwazy


pozatym lekarz ktory robi badania na prawko powinien wiedziec co i jak, radze spytac a pewnie bedzie najlepiej poinformowana, twoj nauczyciel jazdy tez powinien wiedziec - wkonuc jak masz wade wzroku i nie nosisz okularow ani soczewek to nie powinnas uczyc sie jezdzic bo mozesz niezle namieszac.
Popieram Wiśnie.Zrobiłam dokładnie to samo.Jednyn mankament to,że za jakis czas trzeba powtórzyć badania lekarskie i by była przedłużona zdolność.Kurcze ..... Nie wiem jak to wyłumaczyć
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 14:09   #4
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez natii4
Popieram Wiśnie.Zrobiłam dokładnie to samo.Jednyn mankament to,że za jakis czas trzeba powtórzyć badania lekarskie i by była przedłużona zdolność.Kurcze ..... Nie wiem jak to wyłumaczyć
no ja chyba wiem o co chodzi... postaram sie wyjasnic
prawo jazdy ma termin waznosci albo jest bezterminowe,
niestety osobom chorym na pewne choroby lub okularnikom nie daja bazterminowych (ale to nie jest prawnie usankcjonowane wiec bywaja lekaze ktorzy daja bezterminowe kierowcom z wada wzroku - ja np tak mam)

jak konczy Ci sie termin waznosci prawka, trzeba zrobic od nowa badania i przedluzyc prawko, na ile? o tym decyduje lekarz.
rzadko pierwsze prawko daja na dluzej niz 5 lat, no chyba ze sie jest super zdrowym, nie ma sie okularow itd...
Ale potem mozna nawet noszac okulary liczyc na bezterminowe. Troche sie u nas mentalnosc zmienila i juz bardziej wierzoma ludziom lekarze ze dbamy o siebie
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 16:23   #5
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Wisnia
no ja chyba wiem o co chodzi... postaram sie wyjasnic
prawo jazdy ma termin waznosci albo jest bezterminowe,
niestety osobom chorym na pewne choroby lub okularnikom nie daja bazterminowych (ale to nie jest prawnie usankcjonowane wiec bywaja lekaze ktorzy daja bezterminowe kierowcom z wada wzroku - ja np tak mam)
To chyba zalezy od wady. Ja mam 3.5 na plus i przy "badaniu" mialam soczewki. Pani spytala o wade, ale powiedziala, ze mi wpisze brak, cobym bezterminowo miala Jednak przy krotkowzrocznosci minus 7 to juz jednak inaczej by bylo
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 17:09   #6
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ja mam -5.5. Na badanie poszlam w soczewkach, lekarz niczego nie zauwazyl i o nic nie pytal (badanie trwalo jakias minute). Dzieki temu mam bezterminowe i uniknelam tych wszystkich powtornych badan i przedluzania co jakis czas.
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 18:44   #7
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez svenja
To chyba zalezy od wady. Ja mam 3.5 na plus i przy "badaniu" mialam soczewki. Pani spytala o wade, ale powiedziala, ze mi wpisze brak, cobym bezterminowo miala Jednak przy krotkowzrocznosci minus 7 to juz jednak inaczej by bylo
no plus 3.5 to chyba gorzej niz -3.5 jezeli chodzi jezdzenie autem.
aczkolwiek metoda pojsc w soczewkach i 'udawac' ze sie nie ma wady wzroku moze byc bardzo dobra

akurat moje pierwsze badanie odbylo sie jak jeszcze nie nosilam soczewek....
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-26, 19:37   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Thumbs down Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Wisnia
no plus 3.5 to chyba gorzej niz -3.5 jezeli chodzi jezdzenie autem.
aczkolwiek metoda pojsc w soczewkach i 'udawac' ze sie nie ma wady wzroku moze byc bardzo dobra

akurat moje pierwsze badanie odbylo sie jak jeszcze nie nosilam soczewek....
Dla mnie postąpowanie jenn jest bardzo egoistyczne..... Ciekawe czy będziesz taka "mądra" jak spowodujesz wypadek jadąc w okularach,bo nie będziesz widzieć tego co się dzieje po bokach albo jadąc w soczewkach,kiedy klimatyzacja czy ogrzewanie sprawi,że będziesz czuć dyskomfort,zaczniesz trzeć oko i stracisz panowanie nad kierownicą.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 19:51   #9
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez natii4
Dla mnie postąpowanie jenn jest bardzo egoistyczne..... Ciekawe czy będziesz taka "mądra" jak spowodujesz wypadek jadąc w okularach,bo nie będziesz widzieć tego co się dzieje po bokach albo jadąc w soczewkach,kiedy klimatyzacja czy ogrzewanie sprawi,że będziesz czuć dyskomfort,zaczniesz trzeć oko i stracisz panowanie nad kierownicą.

ah jak ja lubie takie daleko idace wnioski...
odrazu widac ze nie nosisz okularow korekcyjnych, ani soczewek ani nie jezdzisz autem....

mam rozumiec ze osoby ktore nosza okulary albo soczewki nie powinny dostawiac prawa jazdy????


Nie wiem co trzeba miec w glowie zeby uwazac ze noszac okulary jestem tak uposledzona ze nie widze na boki - ja widze, mimo ze moje okulary nie zaslaniaja mi calej twarzy, a noszac soczewki bede tak glupia ze zaczne trzec oko w czasie jazdy....

Natii wykaz troche wiecej, nie chce tu Cie obrazic, pomyslunku....

ja wiem ze karygodne jest ze maja wade wzroku do jezdzenia nie uzywa sie okularow czy soczewek, ale nieonformowanie o tym lekarza na badaniu to nic zlego (zreszta co za lekarz ze nie zauwazyl???? ) okulary czy soczewki nosi sie po to zeby skorygowac wade wzroku i widziec tak wiec kompletnie nie rozumiem Twojego oburzenia...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:17   #10
Nany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Dziekuje za odpowiedzi Musze przyznac ze rowniez zastanawialam sie nad sprawa nie przyznawania sie do soczewek. Z tego co slyszalam obecnie badania wykonywane sa szybko wiec taka improwizacja nie bylaby trudna. No ale sama nei wiem- zeby potem ne bylo z tego nieprzyjemnosci:| co myslicie? (Jesli chodzi o moja wade to jest spora: -6 i -5)
__________________
The final countdown.
Nany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:35   #11
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Aż wyjęłam swoje prawko i obszukałam całe w poszukiwaniu terminu przydatności. Dziewczyny - wydaje mi się, że teraz już nie ma czegoś takiego jak termin ważności prawa jazdy. Tak było w tych starych - tam rzeczywiście przy badaniach wpisywali, że za 5 lat trzeba badanie zrobić ponownie i przedłużyć prawko. Teraz nie ma takiego miejsca na prawie jazdy gdzie takie info możnaby umieścić. Poza tym jak pójkdziesz w soczewkach to przecież lekarz i tak je zauważy, no chyba że będzie to całkowity ignorant.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 08:57   #12
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Asika
Dziewczyny - wydaje mi się, że teraz już nie ma czegoś takiego jak termin ważności prawa jazdy. Tak było w tych starych - tam rzeczywiście przy badaniach wpisywali, że za 5 lat trzeba badanie zrobić ponownie i przedłużyć prawko. Teraz nie ma takiego miejsca na prawie jazdy gdzie takie info możnaby umieścić.
niestety- nadal wystawiaja prawka z terminem ważności. np. moje wygasa w najbliższą środę i dzisaj idę po nowe... (teraz żałuję, ze przyznałam sie do noszenia soczewek...)
termin ważności wpisuje sie w polu 4b
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:02   #13
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Wisnia
ah jak ja lubie takie daleko idace wnioski...
odrazu widac ze nie nosisz okularow korekcyjnych, ani soczewek ani nie jezdzisz autem....

mam rozumiec ze osoby ktore nosza okulary albo soczewki nie powinny dostawiac prawa jazdy????
Jak byś przeczytała pierwszy mój post to widziałabyś,że także noszę soczewki i okulary i jako kierowca wiem jak się jeździ.Klimatyzacja,ogrze wanie wysuszają soczewki.Jeżeli jedzie się samochodem trzeba je nawilżać(znam takie przypadki,kiedy soczewka pękła w trakcie jazdy z wysuszenia).Okulary same w sobie mają to,że utrudniają pole widzenia-chodzi mi o to co jest po bokach,szczególnie przy dużych wadach jest problem.


To co wpisując w 4b u mnie się nie pokrywa z rzeczywistością.Mam orzeczenie na 5 lat,a prawo jazdy na 10 lat wystawione.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:41   #14
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez svenja
To chyba zalezy od wady. Ja mam 3.5 na plus i przy "badaniu" mialam soczewki. Pani spytala o wade, ale powiedziala, ze mi wpisze brak, cobym bezterminowo miala Jednak przy krotkowzrocznosci minus 7 to juz jednak inaczej by bylo
ja mam 'minusy' i po badaniu [ byłam w soczewkach, bo tylko noszę soczewki ] powiedziałam lekarce, że mam taką a taką wadę, ona poprosiła instruktora, powiedziała mu o tym i co ma zrobić, co wpisać, usłyszała " Pani, wpisuj bezterminowo, później dziewczyna będzie miała problemy z lataniem "

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 09:51   #15
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: soczewki a prawo jazdy

ja również jestem "soczewkowcem". Lekarz wystawiający mi świstek zapytał o wadę wzroku (podałam -3,5 i powiedziałam, że nosze soczewki). Prawko dostałam bezterminowo. Egazminator zaglądnąl w papiery i zapytał mnie o wadę i gdzie mam okulary bo na egzaminie byłam w soczewkach. Odpowiedziałam, że nosze soczewki, na co egzaminator, że w takim razie powinnam zawsze wozić w aucie okulary (a niekoniecznie na nosie ) NIe wiem po co Osobiście nie lubię okularów, i duzo lepiej "widzi mi się" w soczewkach.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 10:17   #16
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Cytat:
Napisane przez Nany
Dziekuje za odpowiedzi Musze przyznac ze rowniez zastanawialam sie nad sprawa nie przyznawania sie do soczewek. Z tego co slyszalam obecnie badania wykonywane sa szybko wiec taka improwizacja nie bylaby trudna. No ale sama nei wiem- zeby potem ne bylo z tego nieprzyjemnosci:| co myslicie? (Jesli chodzi o moja wade to jest spora: -6 i -5)
Ja powiem tak: jezeli jestes na tyle odpowiedzialna ze dbasz o badania wzroku, a termin waznosci prawka to nie jest jedyny powod zeby przebadac oczy to ja bym sie nie przyznawala. Dla mnie to jest troche bezsensu zeby tylko z powodu okularow nie dostac bezterminowo - ja juz nie mowie o kosztach tego prawka - UM 75 zł, badanie drugie tyle.... a jak doliczyc kurs plus egzamin.... ehhhh....

-6 i -5 to nie tak duzo, tak wlasnie sobie mysle ze jezeli Twoje 'sumienie' za bardzo sie nie buntuje i jak juz napisalam dbasz o wzrok to nie widze zadnego problemu, jak lekarz zapyta to sie przyznaj, ale jak znam zycie to nie zauwazy i nie spyta ...
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 10:20   #17
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Może któraś z was mi odpowie od ilu - zaczyna się stan trwałej ślepoty?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 10:46   #18
gosiunia82
Raczkowanie
 
Avatar gosiunia82
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 329
GG do gosiunia82
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Ja słyszałam od lekarza, że jak się ma wadę do -0,8 to można mieć bezterminowe i jeździć bez okularów, powyżej jest jazda w okularach(nie wiem czy to jest gdzieś zanotowane czy nie) a kolejny "pułap" to prawko na określony termin.
gosiunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 11:34   #19
Kipi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Trzebinia
Wiadomości: 13
Dot.: soczewki a prawo jazdy

WItam!
Ja mam wadę -3,5. Jak robiłam prawo jazdy nosiłam okulary i miałam wbite "tylko w okularach" (czy coś w tym stylu), ale to był jeszcze stary druk. Ważność10 lat. Później zaczęłam nosić soczewki. Kiedy wymieniałam prawko dostałam na 5 lat wrrrr....
Ale ... jest adnotacja na nowym druku (przynajmniej ja mam). Na drugiej str. prawka, przy kategorii, mam w kol.10 - kiedy pierwszy raz wydano mi prawko, w kol. 11 - data ważn. a całkiem na dole pod kategorią "T" - symbol 01 co oznacza "01 - wymagana korekta i/lub ochrona wzroku".
To prawko mam z 2002r, może się coś pozmieniało?
Pozdrawiam
Kipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 12:51   #20
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: soczewki a prawo jazdy

Wiesz co, mój mąż pierwsze prawko (papierowe) też miał na 5 lat ze względu na okulary. A jak wymieniał to dostał bezterminowe.
Dopatrzyłąm na moim, rzeczywiście jest tam kolumna 11. Sorry. Ślepa jestem
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 13:03   #21
maartyna1
Raczkowanie
 
Avatar maartyna1
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 98
GG do maartyna1
Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Czesc dziewczyny

Po raz kolejny draze temat prawka

Ale teraz chodzi o cos powaznego

Wczoraj bylam zapisac sie na egzamin panstwowy z prawa jazdy,Pan w okienku bardzo sie zdziwil ze nie mam okularow ani soczewek ...szczerze powiem ze ja tez sie bardzo zdziwilam bo nie nosze .Co sie okazalo lekarz na orzeczeniu lekarskim wpisal mi 01 czyli ,mam problem ze wzrokiem i musze nosic okulary fakt badal mi wzrok i mialam male problemy z przeczytaniem niektorych cyferek .

15 lipca mam egzamin...moje pytanie brzmi czy moge isc na egzamin w soczewkach ???? nie nosilam okularow ngdy nie jezdzilam ani nie robilam manewrow w okularach boje sie ze to mi bedzie przeszkadzac wiec czy dopuszcza mnie w soczewkach na egzamin ?
Slyszlam ze ktos nie zdal bo mial soczewki
maartyna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 17:14   #22
gilotyna19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 16
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

ech totalna bzdura, nie można nie zdać tylko z powodu noszenia soczewek. ja miałam soczewki i luz, to czy nosisz okulary czy soczewki czy nic nie nosisz nie ma żadnego wpływu na przebieg egzaminu. jedyny kłopot to to że ja dostałam prawko terminowe, na okres pięciu lat, potem ,muszę znowu zrobić badania, to wszystko. tak więc nie ma się czym martwić, dopuścić na pewno dopuszczą.
pozdrawiam
gilotyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 10:53   #23
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Ja też mam wadę wzroku i jeżdżę
co prawda egzamin zadałam 13 lat temu....ło matko ma sie juz swoje lata... ale wiem, że nie miało nzaczenia to czy mam na egzaminie soczewki czy okulary, czy tez wcale nic nie mam na nosie. Jechałam i tyle. A wymienianie prawa jazdy co kilka lat jest faktycznie kło;potliwe. Wymieniła dwa razy... za trzecim razem zrobiłam wszystko żeny na badaniu widzieć dobrze i mam juz prawko bezterminowo..... Ludzie, przeciez każdy rozsądny człowiek jak źle widzi... po prostu idzie do okulisty i wade którąś z mozliwych metod koryguje. Ale fak... wyjątki się zdarzają
__________________

mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 11:07   #24
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

mnie okulista nawet nie zapytał czy nosze soczewki (a przy badaniu nosiłam). oficjalnie nie mam żadnej wady... zrób tak jak ja i bezie z głowy nie będziesz miałą nic tam nabazgralone, ze musisz w okularach..
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 12:32   #25
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
mnie okulista nawet nie zapytał czy nosze soczewki (a przy badaniu nosiłam). oficjalnie nie mam żadnej wady... zrób tak jak ja i bezie z głowy nie będziesz miałą nic tam nabazgralone, ze musisz w okularach..
Tak samo zrobilam W koncu to w moim interesie jest regularnie kontrolowac wzrok, a nie wtedy gdy dostane prawko tylko na 5 lat
__________________

Edytowane przez karolina2020
Czas edycji: 2007-02-21 o 12:32 Powód: ach te emotki ;)
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:07   #26
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Cytat:
Napisane przez karolina2020 Pokaż wiadomość
Tak samo zrobilam W koncu to w moim interesie jest regularnie kontrolowac wzrok, a nie wtedy gdy dostane prawko tylko na 5 lat
a swoją drogą to wina tego okulisty..zgarnął kase, a badanie trwało ze 30 sek...
wrrr....nie lubie takiej olewki :/
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 13:40   #27
quality
Rozeznanie
 
Avatar quality
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 548
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

u mnie lekarz i tak by odkryl, ze nosze soczewki, bo potem sprawdzal. hehe, wiec w sumie lepiej sie przyznac, chyba ze wiadomo na 100% ze akurat ten lekarz tego nie sprawdza.
__________________

Nie ważne co robisz.
Ważne jak wyglądasz.
quality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 18:18   #28
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

Ja też mam wadę wzroku i noszę soczewki. Egzaminator zapytał mnie gdzie mam okulary, powiedziałam, że noszę soczewki a on rzekł - "to zapraszam" nic nie sprawdzał, a prawo jazdy dostałam bezterminowe
__________________





_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 21:35   #29
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Egzamin na prawo jazdy i soczewki

kolezanka rznela glupa i nie wyciagnela soczewk i dzieki temu ma bezterminowe prawo jazdy;D
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:56   #30
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: soczewki a prawo jazdy

tez "rżnęłam głupa", dzięki temu ze nie zdradziłam sie że nosze soczewki, mam bezterminowe prawko

do dziewczyn ktore sadza ze to źle :

moim zdaniem to ok, bo czemu mam płacić co 5 lat za wizytę u lekarza, ktory ozreknie czy moge jeżdzic czy nie ... bez sensu, jakby to bylo za friko to bym sie przynzała może, pzoa tym uwazam ze nie ma to znaczenia, wkoncu jak mam soczewki to widze jak kazda inna osoba nie noszaca okularow i wcale nie uwazam ze to jest egoistyczne ...

pisała ktoras z was ze moze klima czy tam cos innego spowodowac ze zaczne tzrec oko i wypadek, ale wezcie pod uwage ze okularki paruja, szczegolnie zima i co wtedy? ,,, a od soczewek mnie oczy nie bola i nie mam potzreby tarcia, w pzreciwienstwie do okularow ktore paruja.

moim zdaniem egoistyczbe to jest jak sie pzrekracza predkosc, wymusza pierszenstwo, jezdzi po alkoholu czy jezdzi w zime na letnich oponach ... o czym my w gole gadamy ...
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.