Dla tych, co mają problemy ze snem. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-23, 12:20   #61
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Ja miewam problemy ze snem, ale wiem, że one są wynikiem jakichś nierozwiązanych kwestii życiowych.
Ale zdarza mi się, spać przepisową ilość godzin i wciąż czuc się nieprzytomna....
Nie mniej, jak już długo nie śpię i nawet będąc bardzo zmęczoną zasnąć nie mogę, biore ziołowe Labofarm, delikatne są... a jak baardzo długo nie śpie i wiem, że moge przyspać dobrze to biore na recepte, ale to killery
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 20:02   #62
Kasandra25ww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 34
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Temat jest już stary, ale trafiłam na niego szukając tematów o problemach ze snem. Niestety także jestem osobą, która cierpi na bezżenność, ogólnie zasypianie sprawia mi dużo problemów i pomagam sobie różnego rodzaju lekami na spanie. Niestety większość leków na bezsenność powoduje dużo skutków ubocznych, tutaj ktoś powymieniał pozytywne jak i negatywne skutki uboczne działania różnych leków na spanie http://medicot.pl/forum/inne/skuteczne-leki-nasenne/
Większość z tych leków przerabiałam i zgadzam się w 100% z ich opisem odnośnie skutków ubocznych. Ciężko jest znaleźć idealny lek, który pomaga w zasypianiu a nie powoduje szeregu skutków ubocznych.
Kasandra25ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-23, 12:14   #63
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Też miałam problemy ze snem. Brałam nasen, apo-zolpin itp. + melatoninę. Pozniej stwierdziłam, ze leki nie są rozwiązaniem. Teraz pzred snem staram sie nie myslec o niczym, nie planowac, nie analizowac, po prostu staram sie nie myslec. Ewentualnie o tym jak miekka jest moja poduszka itd. Sen przychodzi szybko. Az jestem zdziwiona jak to działa
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 10:29   #64
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Ostatnio miałam stresujący okres w pracy. Teraz wszystko się uspokoiło, zaczęłam mieć problemy ze snem.Tak jakby te nerwy zaczęły ze mnie wychodzić. Zasypiam wprawdzie po 23 ( czasem 23.30) ale już koło 6 się budzę i nie mogę już zasnąć. Nawet w weekend kiedy mogę dłużej pospać:/.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 15:16   #65
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Ja ostatnio mam bardzo nerwowe zycie. Za duzo spraw na głowie i do wyjaśnienia. Wszystko na granicy przerosniecia mnie. Dzieci małe, wieczny hałas. A kiedy zbliza się noc, udaje mi się udawac przez moment, że wszystko jest ok i próbuje odprężyć sie i zasnąć. Mija 1 h, 2 h i 4 zaczyna brac mnie zmęczenie od tego lezenia. Czuje, ze juz prawie zasypiam i nagle ...chrapanie męża przez kilka pierwszych godzin. Ciagle wybudzanie go i proszenie aby odwrócił sie na bok kosztuje mnie wiele nerwow. A po 6 pobudka, bo dzieci wstają. Zaczynam wysiadac.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2018-08-07 o 15:18
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 09:28   #66
dellio32
Przyczajenie
 
Avatar dellio32
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Odkąd pije przed snem mięte nie mam już problemu ze snem
dellio32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 09:05   #67
dusteria
Przyczajenie
 
Avatar dusteria
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 12
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Drogie panie jak macie problemy proponuje relaksujacą kąpiel albo lampkę czerwonego wina na rozluźnienie, mi zawsze pomaga
dusteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 13:22   #68
Nagietetk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Witam,



Proponuję kolację w wydaniu węglowodany złożone+ warzywa. Po takim posiłku wydziela się sporo tryptofanu a z kolei z niego serotonina i melatonina, wiec powinno to pomóc w wyciszeniu się i zaśnięciu. Ja dodatkowo stosuję herbatkę na dobry sen [link]

Warto spróbować.

Pozdrawiam

Edytowane przez bernikula
Czas edycji: 2018-10-04 o 09:20
Nagietetk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-14, 09:57   #69
tolga88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 24
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Proponuję zmianę sposobu oddychania - bierzecie głeboki wdech i powoli wypuszczacie powietrze nosem. Nasze ciało z tego co kiedyś czytałam się wtedy uspokaja, relaksuje i ja sama zaczynam na przykład czuć się zmęczona i senna.
tolga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 14:52   #70
sylvanna
Przyczajenie
 
Avatar sylvanna
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 15
Dot.: Dla tych, co mają problemy ze snem.

Mi przez jakiś czas bardzo pomagała melatonina. Miałam jakoś głupio uregulowany rytm dobowy, nie było szans na zaśnięcie przed 2, a zazwyczaj później i tak. Od razu nie działa, ale po jakimś czasie jest różnica, więc polecam do wypróbowania.
sylvanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-04 15:52:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.