Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 18:28   #2791
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Na jaki kolor pomalować paznokcie, jeśli na tej samej imprezie mam być ubrana w:
-różową sukienkę
-potem w czerwoną spódniczkę i chabrową bluzkę?
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:31   #2792
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Na jaki kolor pomalować paznokcie, jeśli na tej samej imprezie mam być ubrana w:
-różową sukienkę
-potem w czerwoną spódniczkę i chabrową bluzkę?
Ja bym wybrała jakiś cielisty róż albo beż, a najlepiej to klasyczny frenczyk
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 18:35   #2793
enamour
Zakorzenienie
 
Avatar enamour
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14 745
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Na jaki kolor pomalować paznokcie, jeśli na tej samej imprezie mam być ubrana w:
-różową sukienkę
-potem w czerwoną spódniczkę i chabrową bluzkę?
Może na chabrowo? Ewentualnie najlepszym i bezpiecznym wyjściem będą nude albo french.
__________________
Wszystko, co należy do mnie, jest teraz Twoje. Oddaje Ci siebie, swą duszę i miłość, od teraz aż do końca naszych dni.
enamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:18   #2794
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jak pracodawcy patrza na studia podyplomowe? Na renomowanej uczelni?

Bo mysle czy na mgr isc ogolnego z zarzadzania, bo takie sa na tej uczelni albo isc na podyplomowke np zarzadzanie i marketing.. Hm...
nie obrażając studentów tychże kierunków, ale u mnie na uczelni, te kierunki mają opinię "wydziału gier i zabaw". jest tyle fajnych podyplomówek, jestem pewna, że znajdziesz coś lepszego. (złą sławą "cieszy" się również menadżerstwo. moim zdaniem, szkoda czasu na te podyplomówki. chyba, że wiesz, że ci się na pewno to przyda)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:18   #2795
agi_82
Wtajemniczenie
 
Avatar agi_82
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: my private paradise
Wiadomości: 2 263
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

french może i oklepany ale pasuje do wszystkiego
__________________

Marcelka - 09.06.2006
Kornelka - 27.10.2013

Groszek - 22.08.2012 (10 t.c)



agi_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:21   #2796
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Rezerwowała któraś z Was noclegi na hrs.com albo booking.com? Chciałabym pojechać do Pragi, ale nie mam karty kredytowej i już się gubię w tych całych rezerwacjach... :-/ Jak najlepiej szukać noclegu w Pradze? Pierwszy raz samodzielnie próbuję coś zorganizować.

Edytowane przez Kasiek1987
Czas edycji: 2012-07-04 o 19:22
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:35   #2797
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
przecież możesz iść po lic na podyplomówkę- po co tracić 2 lata na studiowanie czegoś "ogólnego", skoro już możesz iśc na podyplomówke z czegoś konkretnego??
Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
nie obrażając studentów tychże kierunków, ale u mnie na uczelni, te kierunki mają opinię "wydziału gier i zabaw". jest tyle fajnych podyplomówek, jestem pewna, że znajdziesz coś lepszego. (złą sławą "cieszy" się również menadżerstwo. moim zdaniem, szkoda czasu na te podyplomówki. chyba, że wiesz, że ci się na pewno to przyda)

Hmm.. różne zdania widzę
chciałam iść na logistykę podyplomowe na Szkołę Główną Handlową a jestem po socjologii, więc chcąc iść na studia nie-humanistyczne po których teraz mam b. duży problem ze znalezieniem pracy, chciałam coś matematyczno-ekonomicznego. Więc zamiast magisterki ekonomii lub zarządzania zasobami ludzkimi chciałam logistykę z marketingiem (jes taka podyplomówka). Bo chcę zająć się marketingiem. A to po socjologii raczej najlepsze wybrać podyplomówkę z tego, niż zaczynać od 1 roku studiów marketing.

I zastanawiałam się nad jakością studiów podyplomowych na SGH jak na to potem patrzy pracodawca
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 19:40   #2798
niepa
Catleesi Morza Kocimiętki
 
Avatar niepa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 978
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

wiem, że to niezdrowe dla organizmu, ale czy możliwe jest "pominięcie" dwóch okresów pod rząd jak się zażywa środki antykoncepcyjne? Ostatnio musiałam przesunąć okres, teraz sobie wyliczyłam, że musiałabym w tym miesiącu również przesunąć okres, bo w innym wypadku w połowie wakacji w Egipcie dostanę okres
niepa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 19:54   #2799
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
jak na to potem patrzy pracodawca

powiem Ci z perspektywy osoby szukającej pracy: generalnie pracodawcy mają w nosie twoje wykształcenie ( teraz prawie wszyscy studiują )- liczy się doświadczenie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:23   #2800
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Wiem, że pytanie może wydawać się głupie, ale spróbuję
Ponad miesiąc temu miałam wypadek, m.in. mam złamaną nogę. Gips mam założony w taki sposób, że wystają mi palce. No i zauważyłam, że paznokcie na palcach tej złamanej nogi w ogóle nie rosną. Od ponad miesiąca nie urosły ani troszkę.
Czy to jest normalne? Z czego to może wynikać?

Mam nadzieję, że zaczną rosnąć..
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:32   #2801
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

co to jest suplement dyplomu ukończenia studiów??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:38   #2802
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

A to taki papier, gdzie masz napisane jakie miałaś przedmioty, ilośc godzin i to, jakie studia dają ci uprawnienia Przynajmniej to mam w swoim
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:45   #2803
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
co to jest suplement dyplomu ukończenia studiów??
http://studia.studentnews.pl/s/24/37...do-dyplomu.htm
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 20:47   #2804
Karolina :-)
Zadomowienie
 
Avatar Karolina :-)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 851
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;35111729]A to taki papier, gdzie masz napisane jakie miałaś przedmioty, ilośc godzin i to, jakie studia dają ci uprawnienia Przynajmniej to mam w swoim [/QUOTE]

Jeszcze może być wypisany tytuł pracy dyplomowej, miejsce odbywania praktyk
Karolina :-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 21:06   #2805
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;35111729]A to taki papier, gdzie masz napisane jakie miałaś przedmioty, ilośc godzin i to, jakie studia dają ci uprawnienia Przynajmniej to mam w swoim [/QUOTE]


aaaaaaaa..... czyli nic ciekawego
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 21:40   #2806
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Może ktoś mi powie co zrobić zmoją nadopiekuńczą mamą.. jestem jedynaczką odkąd pamiętam nie moge nigdzie chodzić sama dalej niż na moim osiedlu mam 16 lat. Męczy mnei już to bo nie moge nawet pojechac do supermarketu do któregosą trzy przystanki autobusiem!! wszedzie się wlecze ze mną mama i babcia. Po wakacjach idę do liceum i mama się uparła że przez pierwszych kilka dni będzie ze mną jezdziła babcia autobusem żebym się " przyzwyczaiła" a to przecież jej wina ,że mnie wcześjienj nei przyzwacaiła że nigdzie nie mogłam sama jeżdzić ani nic. Sprawa ta też niby tyczy się mojego zdrowia i czasami zdarza mi się zemdleć ;/ to rzeczywiscie prawda ,ale przecież nie czuje się żle codziennie. Pliz pomóżcie.
__________________
Nie ma wyjścia, muszę żyć..

Edytowane przez Aliseja
Czas edycji: 2012-07-04 o 21:42
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:06   #2807
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Dziewczyny znacie sprawdzone strony, gdzie mogę zamówić sobie darmowe próbki? Albo sprawdzone strony z konkursami ;D
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:07   #2808
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 017
GG do Andriejewna
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niepa Pokaż wiadomość
wiem, że to niezdrowe dla organizmu, ale czy możliwe jest "pominięcie" dwóch okresów pod rząd jak się zażywa środki antykoncepcyjne? Ostatnio musiałam przesunąć okres, teraz sobie wyliczyłam, że musiałabym w tym miesiącu również przesunąć okres, bo w innym wypadku w połowie wakacji w Egipcie dostanę okres
Cóż, wiadomo, że takie samoregulowanie okresu najlepszym wyjściem nie jest, ale z drugiej strony już same tabletki nie pozostają bez wpływu na organizm. W każdym razie znam dziewczyny, które te 2 czy 3 razy przerwy nie zrobiły i jest ok

Cytat:
Napisane przez Aliseja Pokaż wiadomość
Może ktoś mi powie co zrobić zmoją nadopiekuńczą mamą.. jestem jedynaczką odkąd pamiętam nie moge nigdzie chodzić sama dalej niż na moim osiedlu mam 16 lat. Męczy mnei już to bo nie moge nawet pojechac do supermarketu do któregosą trzy przystanki autobusiem!! wszedzie się wlecze ze mną mama i babcia. Po wakacjach idę do liceum i mama się uparła że przez pierwszych kilka dni będzie ze mną jezdziła babcia autobusem żebym się " przyzwyczaiła" a to przecież jej wina ,że mnie wcześjienj nei przyzwacaiła że nigdzie nie mogłam sama jeżdzić ani nic. Sprawa ta też niby tyczy się mojego zdrowia i czasami zdarza mi się zemdleć ;/ to rzeczywiscie prawda ,ale przecież nie czuje się żle codziennie. Pliz pomóżcie.
A słuchaj sprawdziłaś jakie są przyczyny tych omdleń? Ja się często źle czuję ze względu na niskie ciśnienie, koleżanka miała anemię gdybyś wiedziała, o co chodzi i jak z tym walczyć, wytrąciłabyś rodzinie z ręki spory argument za prowadzeniem Cię za rączkę
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:09   #2809
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hmm.. różne zdania widzę
chciałam iść na logistykę podyplomowe na Szkołę Główną Handlową a jestem po socjologii, więc chcąc iść na studia nie-humanistyczne po których teraz mam b. duży problem ze znalezieniem pracy, chciałam coś matematyczno-ekonomicznego. Więc zamiast magisterki ekonomii lub zarządzania zasobami ludzkimi chciałam logistykę z marketingiem (jes taka podyplomówka). Bo chcę zająć się marketingiem. A to po socjologii raczej najlepsze wybrać podyplomówkę z tego, niż zaczynać od 1 roku studiów marketing.

I zastanawiałam się nad jakością studiów podyplomowych na SGH jak na to potem patrzy pracodawca
wykształcenie od sasa do lasa też nie jest najlepszym pomysłem. jak już się na czymś znać to konkretnie, a nie z kwiatka na kwiatek. raz, że czasu szkoda, no i pieniędzy.

nie wybieraj szkoły pod względem prestiżu. raczej patrz na to co ci taka uczelnia może zaoferować i czy ma kierunki certyfikowane przez jakieś zewnętrzne firmy/organizacje. jak się dobrze zakręcić, to można ugrać pełnopłatny staż, dzięki ukończeniu określonej uczelni.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:17   #2810
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Mam pytanie do dziewczyn, które z wadą wzroku robiły prawko.
Mam taką wadę, że raz widzę lepiej, raz gorzej, nie wiadomo co to jest, jakieś zaburzania skurczów mięśnia oka, nieważna Chodzi o to, że nie wiem, jak będę widziała w dniu, kiedy będę miała badania w szkole jazdy. Zamierzam po zapisaniu się na teorię ograniczyć komputer i wpuszczać sobie krople, ale wątpię, że bezbłędnie przeczytam z tablicy Powiedzcie mi, czy przy takim badaniu widać, że mam założone szkła kontaktowe? W jakiś sposób to sprawdzają? Co się stanie, jak zapłacę za badania, okaże się, ze mam nosić okulary? Dostaję świstek i bez okularów nie siądę za kierownicę czy po kupnie okularów mam biec, by je pokazać i znowu zapłacić?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:28   #2811
heksita
Raczkowanie
 
Avatar heksita
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: zza tęczowej granicy
Wiadomości: 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które z wadą wzroku robiły prawko.
Mam taką wadę, że raz widzę lepiej, raz gorzej, nie wiadomo co to jest, jakieś zaburzania skurczów mięśnia oka, nieważna Chodzi o to, że nie wiem, jak będę widziała w dniu, kiedy będę miała badania w szkole jazdy. Zamierzam po zapisaniu się na teorię ograniczyć komputer i wpuszczać sobie krople, ale wątpię, że bezbłędnie przeczytam z tablicy Powiedzcie mi, czy przy takim badaniu widać, że mam założone szkła kontaktowe? W jakiś sposób to sprawdzają? Co się stanie, jak zapłacę za badania, okaże się, ze mam nosić okulary? Dostaję świstek i bez okularów nie siądę za kierownicę czy po kupnie okularów mam biec, by je pokazać i znowu zapłacić?
Poszłam prywatnie do lekarza po świstek i nieopatrznie przyznałam się, że mam wadę wzroku (byłam w kontaktach). Odesłał mnie do okulisty, bo on bez tego świstka podpisać niby nie może. Okulista z tego co pamiętam, badał mnie w kontaktach (czy dobrze dobrane, kolory, itp.), dostałam świstek, z tym z powrotem do pierwszego lekarza i dopiero wtedy dostałam świstek właściwy (co ważne, jeśli już się zdarzy, że wyjdzie Twoja wada wzroku, wymuś na lekarzu zaznaczenie odpowiedniej rubryczki, że możesz jeździć i w okularach, i w szkłach -- jak zaznaczy, że tylko w okularach, potem możesz dostać mandat nawet, jak będziesz w szkłach, a co dopiero bez).

Aha, wyrabiałam prawko od nowa, bo poprzednie się przedawniło -- było czasowe ze względu na wzrok właśnie. Następne dostałam już bezterminowe.

Przechodząc do sedna: jak pójdziesz do lekarza w szkłach, jest szansa, że ich nie dostrzeże. Szansa, bo ja np. jestem już tak przyzwyczajona do widoku szkieł, że widzę z bliska, czy ktoś nosi, czy nie.

Edytowane przez heksita
Czas edycji: 2012-07-04 o 22:30
heksita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:40   #2812
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które z wadą wzroku robiły prawko.
Mam taką wadę, że raz widzę lepiej, raz gorzej, nie wiadomo co to jest, jakieś zaburzania skurczów mięśnia oka, nieważna Chodzi o to, że nie wiem, jak będę widziała w dniu, kiedy będę miała badania w szkole jazdy. Zamierzam po zapisaniu się na teorię ograniczyć komputer i wpuszczać sobie krople, ale wątpię, że bezbłędnie przeczytam z tablicy Powiedzcie mi, czy przy takim badaniu widać, że mam założone szkła kontaktowe? W jakiś sposób to sprawdzają? Co się stanie, jak zapłacę za badania, okaże się, ze mam nosić okulary? Dostaję świstek i bez okularów nie siądę za kierownicę czy po kupnie okularów mam biec, by je pokazać i znowu zapłacić?

ja bardzo słabo widze i miałam taki sam problem.

aby oszukać lekarza, nauczyłam się nawet tablicy na pamięć
ale jak weszłam do gabinetu to zauważyłam, ze tablica z literkami różni się od tej mojej- co za klops!

musiałam improwizować
jakoś słabo, ale coś tam "zgadłam"

suma summarum- wszyscy wiedzą, jak badają lekarze na prawo jazdy istnieje więc 90% szans na to, ze lekarz nawet nie dostrzeże twoich szkieł
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:46   #2813
nadi111
Zakorzenienie
 
Avatar nadi111
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 468
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ja bardzo słabo widze i miałam taki sam problem.

aby oszukać lekarza, nauczyłam się nawet tablicy na pamięć
ale jak weszłam do gabinetu to zauważyłam, ze tablica z literkami różni się od tej mojej- co za klops!

musiałam improwizować
jakoś słabo, ale coś tam "zgadłam"

suma summarum- wszyscy wiedzą, jak badają lekarze na prawo jazdy istnieje więc 90% szans na to, ze lekarz nawet nie dostrzeże twoich szkieł
Mi kobieta pokazywała literki, a lekarz który siedział koło mnie i wypełniał papierki zaczął mi podpowiadać, gdy zrobiłam małą pauzę
nadi111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 22:51   #2814
linka_12
Zadomowienie
 
Avatar linka_12
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 873
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Rezerwowała któraś z Was noclegi na hrs.com albo booking.com? Chciałabym pojechać do Pragi, ale nie mam karty kredytowej i już się gubię w tych całych rezerwacjach... :-/ Jak najlepiej szukać noclegu w Pradze? Pierwszy raz samodzielnie próbuję coś zorganizować.
W samym szukaniu to najprościej przez serwisy typu booking.com, hostelbookers.com, hostelworld.com ALE w Pradze byłam kilka razy i jezeli interesuje Cię zakwaterowanie w akademikach to zamiast przez serwisy radzę rezerwować u źródła, czyli wysłać mail do akademików (po angielsku). Część z nich jest też obecna w serwisach, ale część nie, a ceny niektórych są naprawdę konkurencyjne.

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które z wadą wzroku robiły prawko.
Mam taką wadę, że raz widzę lepiej, raz gorzej, nie wiadomo co to jest, jakieś zaburzania skurczów mięśnia oka, nieważna Chodzi o to, że nie wiem, jak będę widziała w dniu, kiedy będę miała badania w szkole jazdy. Zamierzam po zapisaniu się na teorię ograniczyć komputer i wpuszczać sobie krople, ale wątpię, że bezbłędnie przeczytam z tablicy Powiedzcie mi, czy przy takim badaniu widać, że mam założone szkła kontaktowe? W jakiś sposób to sprawdzają? Co się stanie, jak zapłacę za badania, okaże się, ze mam nosić okulary? Dostaję świstek i bez okularów nie siądę za kierownicę czy po kupnie okularów mam biec, by je pokazać i znowu zapłacić?
Nie wiem na ile jest powazna twoja wada. Ja sama oprócz wady mam jeszcze astygmatyzm i kilka innych problemów. Na przykład, gdy mam alergię to gorzej widzę, bo moje łzy mają wtedy nie taki skład. Żeby się nie denerwować przed badaniem to po prostu kilka dni przed nim poszłam do mojej okulistki i optometrystki (szkła też noszę) i poprosiłam o opinię. I tam właśnie było wszystko opisane z nazwami, wartosciami, itp. Kiedy w czasie badania przez lekarza medycyny pracy przyszedł czas na badanie wzroku to mu dałam ten świsek, a on uwzględnił wszystko, co w nim jest i wzroku mi w ogóle nie zbadał.

Co do tego, czy może zauważyć soczewki, to jak najbardziej - wystarczy, że się bliżej przyjży i będzie trochę bardziej docieliwy (mój niestety był).

I tak jak wcześniej napisano zwróć mu uwagę przy wypisywaniu świstka, żeby ci zaznaczył, że nosisz i szkła i okulary, bo potem może być problem.

Poza tym - nie musisz przeczytać bezbłędnie wszystkiego z tablicy - z tego, co pamietam iluśtam rządków od dołu nie musisz w ogóle czytać - poszukaj w Internecie rzeczy na ten temat.

I o co chodzi z pytaniem, czy widać, że masz założone szkła kontaktowe? Bo szczerze mówiąc to nie rozumiem - przecież spokojnie na badanie mozna przyjść w szkłach kontaktowych.
__________________
Bloguję
--> [recenzja] NYX The Caribbean Collection - 5 Color Eyeshadow Palette - 07 I dream of Jamaica
--> [recenzja] Garnier Hydra Adapt - matujący

----
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
(...)skończyłam szkołę, idę na studia, mam zdaną maturę, mam rok pracy za sobą - i to wszystko z makijażem i bez błony dziewiczej!
linka_12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 23:31   #2815
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez linka_12 Pokaż wiadomość
I o co chodzi z pytaniem, czy widać, że masz założone szkła kontaktowe? Bo szczerze mówiąc to nie rozumiem - przecież spokojnie na badanie mozna przyjść w szkłach kontaktowych.
Tylko że ja mam wypisany od okulisty świstek na okulary, a nie mam ich wykupionych. Mam potrzebę noszenia okularów, ale nie kupię ich, bo mam różną wadę każdego dnia, więc niepotrzebnie wydam kasę. Soczewki co innego, może by ich nie zobaczył... Nie chcę mieć też nic w prawku zapisanego, bo może okulary nie będą mi potrzebne ...
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 00:05   #2816
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Dziewczyny, może któraś z Was będzie umiała mi pomóc?
Mam fazę na soundtracki a teraz to tego doszła faza na cofanie się do dzieciństwa. I tym sposobem przypomniałam sobie przerażający (dla mnie wtedy) serial Miasteczko Twin Peaks. Chciałam zobaczyć opening serialu i tę przerażającą sowę i... dupa. Znajduję same openingi z maszyną robiącą jakieś koła zębate czy tarcze, wodospadem i tablicą powitalną miasteczka. A sowa?! Dałabym sobie palec uciąć, że tam była przerażająca sowa... Ojciec i mama też tak to pamiętają. Sowa, jakiś zajazd czy knajpa czy co to było, ogólnie ciemnawo.
A jak Wy pamiętacie? Może polski opening był jakiś inny? A może w ogóle mylimy seriale?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 00:21   #2817
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Od jakiegoś czasu myślę co dać TŻ na rocznicę... Wpadłam na pomysł żeby kupić mu kota bo zawsze chciał mieć... Co myślicie? Dobry pomysł?
_basia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 00:44   #2818
cheloni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 263
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Tylko że ja mam wypisany od okulisty świstek na okulary, a nie mam ich wykupionych. Mam potrzebę noszenia okularów, ale nie kupię ich, bo mam różną wadę każdego dnia, więc niepotrzebnie wydam kasę. Soczewki co innego, może by ich nie zobaczył... Nie chcę mieć też nic w prawku zapisanego, bo może okulary nie będą mi potrzebne ...
Jak w takim razie chcesz BEZPIECZNIE prowadzić auto?
cheloni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 00:50   #2819
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu myślę co dać TŻ na rocznicę... Wpadłam na pomysł żeby kupić mu kota bo zawsze chciał mieć... Co myślicie? Dobry pomysł?
Raczej nie - zwierzęta powinny być kupowane po gruntownym namyśle, a nie jako niespodzianka. A co, jeśli się okaże, że jednak nie ma odpowiednich warunków, żeby go trzymać/ten kot mu się nie spodoba?
Ze zwierzęciem wiąże się wiele obowiązków i wg mnie bez wyraźnej zgody TŻ nie powinnaś mu ich dokładać
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 00:52   #2820
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć, ale nie macie kogo zapytać - cz. XIV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
powiem Ci z perspektywy osoby szukającej pracy: generalnie pracodawcy mają w nosie twoje wykształcenie ( teraz prawie wszyscy studiują )- liczy się doświadczenie
Szczerze ? Masz rację. Dla mnie nie jest tak bardzo istotne wykształcenie co doświadczenie, logika i znajomość języka obcego. Chyba, że potrzebuję kogoś z uprawnieniami (np. kierownika budowy, inżyniera).

Cytat:
Napisane przez _basia Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu myślę co dać TŻ na rocznicę... Wpadłam na pomysł żeby kupić mu kota bo zawsze chciał mieć... Co myślicie? Dobry pomysł?
Prezent odważny, ale pytanie czy mieszka sam czy nie? Kupno zwierzaka powinno być przemyślane - nawet uważam, że jeśli to ma być prezent to należy zapomnieć o "niespodziance" i to przedyskutować.


Ja mam pytanie odnośnie Zalewu Zegrzyńskiego. W internecie ciężko coś znaleźć konkretnego poza reklamami. Znacie jakies dobre miejsce gdzie będzie plaża i dobra restauracja? Wypad na jeden dzień, ale z dziećmi i z psem, więc lepiej się doinformować


Btw. podobno Linda ma tam swoją restaurację - ale tej informacji też nie moge wyszukać.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.