uporczywy swiad skory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-20, 14:30   #1
aldona82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 237
GG do aldona82

uporczywy swiad skory


bardzo was proszę o rade- od ponad miesiąca mecze sie z uporczywym swędzeniem skory całego ciała. Swędzenie nasila sie wieczorem. Byłam dwa razy u lekarza, brałam tabletki antyalergiczne, które jednak wcale nie pomagają, dodam, ze nigdy przedtem nie miałam zadnej alergii. Skora jest czysta, bez żadnych zmian. Miałam również badanie krwi, które rowniez nic nie wyjaśniło, a ja mecze sie nadal. Dodam, iz jestem w Anglii od dwoch lat i moze ci angielscy lekarze nie sa zbyt kompetentni. Prosze o pomoc nim zadrapie sie...
aldona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 15:18   #2
Katarzynab88
Przyczajenie
 
Avatar Katarzynab88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 7
to jest świerzb.

mam te same objawy od 2 dni dlatego jutro wybieram się do dermatologa.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-10-29 o 10:20
Katarzynab88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:45   #3
aldona82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 237
GG do aldona82
Dot.: uporczywy swiad skory

Mi lekarz powiedział, ze nie jest to świerzb, nie ma typowych objawów. Daj znać co powiedział co twój lekarz.
aldona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 17:08   #4
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: uporczywy swiad skory

Mam taki sam problem. Męczyłam się dwa miesiące. Stosowałam różne maści, ale nie pomagało. Poszłam do dermatologa. Lekarka przepisała mi Zyrtec, Bedicord G maść i Lorinden A. Widzę poprawę i ustąpienie świądu. A więc jedyne rozwiązanie to pójście do dobrego dermatologa.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 16:20   #5
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: uporczywy swiad skory

Podpinam się do wątku, bo nie chciałabym zakładać nowego. Mój problem to swędzenie całego ciała, tzn. nie na raz, tylko swędzi mnie w różnych miejscach. Dokładnie oglądałam całe ciało, nigdzie nie znalazłam krostek, wysypki czy jakichś innych zmian skórnych. Czasami w miejscu gdzie się podrapię mam biały bąbel jak po ugryzieniu, który po paru sekundach znika. Może to nieistotne, ale od kiedy zaczęła swędzieć mnie skóra jestem cały czas śpiąca i pękają mi usta. Może te dolegliwości nie są wcale związane ze świądem skóry, tylko np. przemęczeniem, zmianą pogody czy jesiennym przesileniem, ale wolałam napisać wszystko co mnie niepokoi.

Wiem, że muszę iść do lekarza, ale jestem ciekawa czy któraś z Was miała podobne objawy i co to było? Chcę być jakoś przygotowana do tej wizyty, a pójdę na nią pewno, bo to swędzenie zwyczajnie mnie denerwuje
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 18:44   #6
aldona82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 237
GG do aldona82
Dot.: uporczywy swiad skory

ja mialam bardzo podobne objawy, tez bylam zmeczona, tylko nie mialam pekajacych ust, w moim przypadku pomogla jednak masc na swierzb, swedzenie stopniowo ustalo, tak czy inaczej powinnas zrobic badanie krwi, które wykluczyloby jakies inne choroby. Trzymaj sie cieplo, zycze powrotu do zdrowia, wiem jak to swedzenie wykancza- i fizycznie i psychicznie. Pozdrawiam
aldona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 08:11   #7
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: uporczywy swiad skory

Cytat:
Napisane przez aldona82 Pokaż wiadomość
ja mialam bardzo podobne objawy, tez bylam zmeczona, tylko nie mialam pekajacych ust, w moim przypadku pomogla jednak masc na swierzb, swedzenie stopniowo ustalo, tak czy inaczej powinnas zrobic badanie krwi, które wykluczyloby jakies inne choroby. Trzymaj sie cieplo, zycze powrotu do zdrowia, wiem jak to swedzenie wykancza- i fizycznie i psychicznie. Pozdrawiam

Wielkie dzięki za odzew
Dokładnie, swędzenie wykańcza i jeszcze te spojrzenia ludzi gdy jestem np. w sklepie... wstyd mi po prostu, ale nie mogę się opanować. Byłam u lekarza, świerzb od razu wyeliminował, kazał zrobić morfologię i badanie cukru. U mnie w ośrodku takie badania robią tylko w poniedziałki i środy, więc idę dopiero po weekendzie. Na razie mam pić wapno i ciągle nawilżać skórę, również od środka pijąc dużo wody mineralnej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-01, 16:48   #8
aldona82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 237
GG do aldona82
Dot.: uporczywy swiad skory

Z tym swierzbem to jest tak, ze on nie zawsze daje typowe objawy, ja tez nie mialam typowych krost, (szczegolnie widocznych podobno na rekach) i lekarz tez uznal, ze to nie swierzb, ale to wlasnie masc na tego pasozyta mi pomogla. Uprzedzam Cie jednak, ze swedzenie nie ustalo z dnia na dzien, ono stopniowo zanikalo. na ulotce wyczytalam, ze nawet do miesiaca od zastosowania masci moze swedzeec skora, a to za sprawa larw, które jednak tez z casem podobno zdychaja. Daj znac jak tam twoje wyniki, trzmam kciuki za Ciebie.
aldona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 21:57   #9
Evcia783
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Polska,Nowy Tomyśl,Wielkopolska
Wiadomości: 1
GG do Evcia783
Post Strasznie Mnie Swędzi skóra..;(

Witam!
Mam cholerny problem,ponieważ od jakiś 3miesięcy strasznie swędzi mnie skóra na całym cielę. Wychodzę mi również jakieś bule z których wylatuje ropa..;( Jak się kąpie to jeszcze bardziej mnie swędzi. Byłam u dermatologa spojrzał się na moje ciało i powiedział,że to 'świerzby' i przepisał mi jakąś maść (nie pamiętam nazwy tej maści) kazał mi się nią smarować przez 4dni a na 5dzień wyprać sobie odzież, bieliznę,no i pościel.Tak też zrobiłam jak mi kazał,ale zmiana była tak ,że swędziało mnie dalej ale bule mi zeszły i dalej mnie swędzi i znów wychodzą mi bule.Bez żadnego badania,a za to lekarz rodzinny powiedział mi,że to nie jest na pewno 'świerzb'. Co Ja mam zrobić? Pomószcię mi mam już dosyć tego swędzenia..;(
To prawda,że solarium pomaga na'świerzb'??

Jak by ktoś chciał mi pomóc to zapraszam na :
gg: 38028669
E-mail: ewka726@o2.pl

Ps.Przepraszam za błędy.
I Proszę o szybką odpowiedz.


Dziękuję
__________________
Evcia783

Edytowane przez Evcia783
Czas edycji: 2011-12-29 o 22:09
Evcia783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.