Przerwa między jedynkami jeszcze przed śrubą hyrax - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-04, 18:14   #1
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Unhappy

Przerwa między jedynkami jeszcze przed śrubą hyrax


Hej. Widziałam dużo wątków na temat śruby hyrax i tu na wizaz.pl i poza, ale nigdzie nie znalazłam problemu jakiego ja mam. Otóż mam jedno krótkie pytanie. Posiadam dużą szczelinę miedzy jedynkami od kiedy wyszły mi stałe zęby, mam przez nią bardzo duże kompleksy i w końcu poszłam z tym do ortodonty. On mi powiedział jaki ma być przebieg leczenia i że teraz, na samym początku mam mieć założoną śrubę hyrax na 3 miesiące. Po powrocie od lekarza zaczęłam czytać o tej śrubie na necie, a tam piszą, że każdy kto ją miał (a jeżeli nie to większość) miało po niej okropnie dużą szczelinę, nawet jak nigdy jej nie mieli!!

Moje pytanie brzmi: a co jak ja mam od zawsze przerwę między jedynkami?! Czy ja na serio będę miała aż tak dużą szczelinę? Moja posiada prawie 3mm :x

Oto moje zęby. Wiem, że są krzywe i niezbyt ładne. Mam krzywy zgryz ogólnie i po zdjęciu śruby podobno mam mieć założony aparat na górę i dół.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dsfsfsd.jpg (7,1 KB, 36 załadowań)
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:35   #2
SamWalker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 10
Dot.: Przerwa między jedynkami jeszcze przed śrubą hyrax

No więc tak,
hyraxa zakłada sie, by rozszerzyc szczękę,
sama własnie go noszę (nic przyjemnego, seplenię, uhm...)
więc tak, twoja szczelina sie powiększy, jednak orto robi to prawdopodobnie dlatego, żę chce zmienić układ Twoich ząbków, z tego co widzę to masz malutką szczękę, prawdopodobnie chodzi o to , by przy uśmiechu widac było rządek równych 6 zębów.
Dopiero po założeniu aparatu przerwa zniknie, więc na parę miesięcy trzeba się przemęczyć.

Powiem szczerze, że ja zastanawiam się czy istnieje możliwość nie zakladania aparatu stalego i założenia jednak licówek, bo boję sie, że pomimo chodzenia 2 lata w aparacie, nie będe zadowolona z efektu i wciąż nie będę chciała sie uśmiechac..

W sumie, licówkami można taką wadę, jak twoja zmienic 'od ręki', ale do tego trzeba podpiłowac zęby, dlatego wielu lekarzy odradza takie rązwiązanie,

Mam nadzieje, że nie namieszałam za bardzo w głowie
SamWalker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 22:17   #3
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Przerwa między jedynkami jeszcze przed śrubą hyrax

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
Hej. Widziałam dużo wątków na temat śruby hyrax i tu na wizaz.pl i poza, ale nigdzie nie znalazłam problemu jakiego ja mam. Otóż mam jedno krótkie pytanie. Posiadam dużą szczelinę miedzy jedynkami od kiedy wyszły mi stałe zęby, mam przez nią bardzo duże kompleksy i w końcu poszłam z tym do ortodonty. On mi powiedział jaki ma być przebieg leczenia i że teraz, na samym początku mam mieć założoną śrubę hyrax na 3 miesiące. Po powrocie od lekarza zaczęłam czytać o tej śrubie na necie, a tam piszą, że każdy kto ją miał (a jeżeli nie to większość) miało po niej okropnie dużą szczelinę, nawet jak nigdy jej nie mieli!!

Moje pytanie brzmi: a co jak ja mam od zawsze przerwę między jedynkami?! Czy ja na serio będę miała aż tak dużą szczelinę? Moja posiada prawie 3mm :x

Oto moje zęby. Wiem, że są krzywe i niezbyt ładne. Mam krzywy zgryz ogólnie i po zdjęciu śruby podobno mam mieć założony aparat na górę i dół.
Nosząc Hyraxa można jednocześnie zamykać szparę. Wymaga to jednak dodatkowych elementów do tego aparatu. Szkoda tylko że tak niewielu ortodontów o tym wie...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.