Okulary u dwulatka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 12:33   #1
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404

Okulary u dwulatka.


Mam pytanie może ktoś podzieli się doświadczeniami.Moje niespełna dwuletnie dziecko będzie prawdopodobnie nosić okularki ("ucieka mu oczko") dokładnej diagnozy nikt nie postawił ponieważ jest za mały żeby zbadać mu wzrok i okuliści odkładają badanie na póżniej.Może ktoś wie jak przyzwyczaić dwuletnie dziecko do noszenia okularków.To pytanie to tak na zapas.Z góry dziękuję.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 21:39   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Okulary u dwulatka.

Jako dziecko zaczęłam nosić okulary w wieku 2 lat właśnie. Nizbyt to było przyjemne, ale teraz jest łatweiej i jest więcej możliwości. uzo zależy od dorosłych nie tylko od rodziców, ale też od lekarza.
obrze przedstawić okulary jako coś pozytywnego, pozytywnie wyrózniającego i niech maluch bierze udział w wyborze oprawek. Przyjemniej nosi się coś, co wybiera się samemu i co nam się podoba.
pozdrawiam.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-24, 11:34   #3
olkao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 341
Dot.: Okulary u dwulatka.

moja siostrzenica jest trochę starsza ale też dosc mała jak na noszenie okularów. w jej przypadku rodzice pozwolili wybrac jej oprawki (wybrala z kwiatkami ) i pokazali ze bedzie duzo lepiej jej sie widziało przez te okularki z tym ze ona ma wade wzroku nie wiem czy to argument na uciekajace oczka w przypadku dwulatka. duzo tez pomogly panie w przedszkolu ktore mialy rozmowe ze wszystkimi dziecmi na dzien przed ze marysia przyjdzie w nowych okularkach itp itd choc w przypadku dwulatki to tez pewnie nie wchodzi w gre. mysle że trzeba jej sprobowac pokazac ze okularki to swietna rzecz i zachwalac i zachwycac sie jak w nich wygląda.
olkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 20:05   #4
A.R
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Dot.: Okulary u dwulatka.

moze na zapas sie martwisz i dziecko odrazu zaakceptuje okularki.mój synek miał 14 miesiecy jak zaczął nosić okularki teraz ma 2 latka.ja równiez bardzo sie stresowałam czy mały bedzie chciał nosić okularki ale ku mojemu zaskoczeniu jak tylko nałozył je u optyka odrazu przypadły mu do gustu chyba poprostu lepiej w nich widzi.zyczę ci by twoje dziecko równie szybko zaakceptowało okularki jak mój synek.powodzenia i głowa do góry bedzie dobrze.
ania
A.R jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 16:23   #5
essselect
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: Okulary u dwulatka.

jesli dziecko jednak nie bedzie chcialo nosic okularkow to mozna tez kupic dla siebie zwykle okulary sloneczne z bezbarwnymi szybkami i nosic je w domu by dziecko chcialo nasladowac mame
essselect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:37   #6
miss dare
Raczkowanie
 
Avatar miss dare
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Okulary u dwulatka.

moja siostra swojego malucha tak nauczyła, że zakładała sama sobie okulary (ale ma własne) i mały też chciał. Kupiła mu jakieś oprawki na wypasie - kolorowe są i bardzo lekkie z takimi wyginającymi się zausznikami. I pamiętam, że cyrk był ze szkłami do tych okularów największy - musiały być z tworzywa specjalnego, które nie pęknie jak się na to nawet stanie, żeby nie było tragedii jak się mały przewróci etc. Tak więc na to trzeba najwięcej przeznaczyć bo to nie tylko komfort widzenia ale i ochrona
miss dare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 15:51   #7
Miminka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Okulary u dwulatka.

A to są takie szkiełka okularowe co się nie psuja nawet przy przypadkowym nadepnięciu. Oczywiście nozem można je porysować ale nie pękają. Ja widziałam reklamę firmy essilor i oni takie szkiełka na pewno polecają. Najlepiej pewnie i tak bedzie wejść na stronę i sobie poszukać.
__________________
wielki gruby tort, czekoladowo-czekoladowy
Miminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 17:39   #8
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Okulary u dwulatka.

u malych dzieci, szczegolnie chlopcow, czesto zdarza sie zez. Najczesciej z tego wyrastaja. Moj brat;-)
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 08:47   #9
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Dwulatek a okulary.

Mój dwuletni synek będzie nosił okulary.Jestem przerażona ,boję się że nie będzie chciał ich nosić.Czy któraś mama ma lub miała podobny problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 12:17   #10
nika672
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 835
Dot.: Dwulatek a okulary.

Cytat:
Napisane przez Marisa Pokaż wiadomość
Mój dwuletni synek będzie nosił okulary.Jestem przerażona ,boję się że nie będzie chciał ich nosić.Czy któraś mama ma lub miała podobny problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Mariso wiem ze są takie specjalne oprawki dla takich maluszków jak Twój synek.
nika672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 10:06   #11
agniefka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 56
Dot.: Dwulatek a okulary.

Nie jestem jeszcze mamą, ale zaczęłam nosić okulary kiedy miałam 2,5 roku. Dla żadnego dziecka to nie jest przyjemnośc o ile zakłada się mu je na siłę. nie należy zmuszać, raczej potraktować to jako zabawę, np. ty też noś jakieś oprawki razem z twoim skarbem, albo daj mu jakieś nagrody drobne albo punkty za każdy dzień w którym bedzie je nosil. A no i pozwól dziecku wybrać oprawki, zeby jemu przede wszystkim sie podobaly bo inaczej na pewno nie bedzie ich chcial. Moze nie spodoba ci sie jego wybro bardzo no ale nie ty je masz nosic. Mi rodzice pozwolili nosic takie dziwadla ze glowa mala ale nosilam i nie plakalam. Aha i jeszcze jedna rada. Pod zadnym pozorem nie kupuj dziecku szkiel, dla malucha dobre sa tylko szkal palstikowe ewentualnie poliweglanowe ( no ale to juz drozsza zabawa). Pozdrawiam i powodzenia
agniefka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 13:44   #12
Katazyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 144
Dot.: Dwulatek a okulary.

Moja córcia jeszcze nie nosi okólarów ale pediatra kazał mi iść z nią do okulisty poniewaz jednym oczkiem zezuje . Nie wyobrażam sobie jak ona bedzie w nich chodzić w okularach jak gumeczki na włosach jej przeszkadzają i ladują na podłoge.U mnie w przychodni sa długie terminy wiec moja wizyta z córka u okulisty będzie na koniec lutego .
Katazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:33   #13
Babette
Raczkowanie
 
Avatar Babette
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 144
Dot.: Dwulatek a okulary.

Moja córa zaczęła nosić okulary właśnie w wieku 2 lat. Musicie zwrócić uwagę, czy okulista jest sprawdzony, żeby porządnie dobrał szkła, bo inaczej dziecko będzie widziało gorzej niż bez, no i automatycznie nie będzie chciało ich nosić. Ja miałam ten problem (skorzystałam z przychodni) i, nie dość, że były za mocne, to jeszcze za ciężkie. No i pożegnałam się z zakupem po tygodniu, bo zostawiła je gdzieś w sklepie. Od tej pory chodzę do prywatnego okulisty (już ponad 7 lat) i jestem bardzo zadowolona. Córka też.
__________________
Wierzę w diabły takie, jak ja wciąż nieskończenie.
Przed aniołkiem ty obroń mnie swym ramieniem.
Babette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 17:19   #14
Marisa
Raczkowanie
 
Avatar Marisa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 404
Jak przyzwyczaić dwulatka do noszenia okularów

Mam problem zupełnie nie wiem jak to zrobić.Mój dwuletni synek ma przepisane okularki i wcale nie chce ich nosić choć dzisiaj pierwszy dzień mamy je w domu to jestem przerażona.Nie wiem czy zakładać mu je za każdym razem jak je zdejmie czy przyzwyczajać go stopniowo i jak długo trwa takie przyzwyczajanie?Może któraś z mam ma to już za sobą byłabym bardzo wdzięczna.
__________________
Marisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.