Ile kosztuje wyprawka ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 08:59   #91
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Sylwio nie wiele moge Ci pomóc bo sama przygotowuje się do macierzyństwa i potrzebuje takich rad . Wcześniej dziewczyny napisały mi, że przez pierwsze tygodnie nie kładziemy poduszkę pod głowę noworodkowi, wiele osób jest bardzo zadowolona ze śpiworka dla dziecka i polecają, ja jednak zostane przy kołderce, rodze dopiero pod koniec marca, więc będzie ciepło i stwierdziłam, że kołderka będzie lepsza, zresztą będe jeszcze małego kładła zawiniętego w rożek, aby się nie odkrył (tak robiła moja siostra). Co do pieluch tetrowych to najchętniej takowych bym nie używała , ale żeby podkładać podwójnie to nie słyszałam , wydaje mi się że to będzie za grubo i nie wygodnie dla maluszka . Na początek lepiej chyba zakładać pampersy, taki maluszek przecież co chwile robi siusiu i kupke , więc co chwile byśmy musiały zaglądać mu w pieluche. Takie jest moje zdanie, nie wiem może się myle, ale napewno doświadczone mamusie coś nam mądrego napiszą .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:05   #92
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Witaj Sylwia

ja zostane mama za 2 miesiace ale tez jeszcze wielu rzeczy nie wiem, nic sie nie martw, jakos wspolnie to "pochytamy"

1. Co do poduszki to tez słyszałam ze noworodek nie potrzebuje, bo jest niezdrowa, zle wpływa na kręgosłupek - raczej zaleca sie zeby nie używac. A jak długo? Nie mam pojecia, na pewno przez faze noworodkową czyli pierszy miesiac, ale w jednej gazecie przeczytałam ze dziecko powinno spac bez poduszki do 2 roku zycia.

2. Ja na początku bede używac spiworka, dziecko ponoc czuje sie bezpieczniej gdy jest szczelniej opatulone, a z kolderki moze sie wykopac.

3. Tu akurat nie pomoge bo tez nie wiem - czekam na opinie mamuś . Na allegro są co prawda różne zestawy do wozka (np. z polaru) ale sama nie wiem czy kupowanie ich jest konieczne, bo pierwszy spacer z dzidziusiem przewiduje na ok. polowe kwietnia

4. Ja w ogole nie mam pojecia jak sie zakłada tetrówki ... bedę używac pampersów z czystej wygody, a czy są lepsze? Trudno wyrokowac, na pewno nie są zle - przecież na tetrze wychowaly sie całe pokolenia, no i przede wszystkim - tansze. Ja jednak wole pampersy.

5.W rozmiarze 56 nie warto kupować zbyt wiele ciuszków, jeden - dwa komplety. Dzidzius tak szybko rosnie ze lepszy jest rozmiar 62 - ja mam wiekszosc ciuszkow na początek w tym wlasnie rozmiarze. Oczywiscie nie uchroniłam sie przed chwilą zdurnowacenia i kupiłam (prześliczny) komplecik w rozmiarze 52 - sama nie wiem po kiego grzyba . Oboje z mezem jestesmy wysocy i dzidzia pewnie filigranowa tez nie bedzie wiec raczej tego nie ponosi

Sylwia, pytaj jeszcze - ja sama o wielu rzeczach nawet jeszcze nie mysle, a takie wspolne pytania (i odpowiedzi) moga nam wszystkim wiele pomoc
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:05   #93
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Cytat:
Napisane przez sylwia622
Czesc wszystkim, przygladam sie temu forum od jakiegos czasu az w koncu postanowilam napisac.
Za3 miesiace zostane szczesliwa mloda mama (mam niecale 20 lat) no i im blizej daty rozwiazania tym wiecej pytan pozostaje bez odpowiedzi. Glupio mi sie pytac mame lub tesciowa o takie rzeczy, ale mam nadzieje ze Wy pomozecie mi w moich problemach. Pytan jest wiele ale postaram sie zmiescic w 5
1. Slyszalam ze noworodkowi nie jest potrzebna poduszeczka, jezeli to prawda to od kiedy maluch moze zaczac ja uzywac ?
2. Przeczytalam na jednej stronie ze noworodka najlepiej przykrywac kocykiem polarowym powleczonym poszewka, niz kolderka. Mam dylemat czy kupic mojemu synkowi taki kocyk czy np spiworek do spania. Jak myslicie co bedzie dla niego najlepsze ?
3. Nie mam tez pojecia co wlozyc do "glebokiego" wozka. Jakiej wielkosci ma byc kocyk na ktorum lezy maluch? Czy powinna byc tam poduszeczka ? Czym przykryc malenstwo ? Prosze pomozcie...
4. Slyszalam tez ze pieluchy tetrowe nalezy ubierac podwojnie Czy to prawda ? Czy tetrowki sa tak dobre jak mowi moja mama czy moze jednak z nich zrezygnowac ?
5. W jakim rozmiarze najlepiej kupic pierwsze ciuszki dziecka ? Najmniejszym czy moze ciutke wiekszym ?

Chyba jednak skoncze na 5 pytaniach poniewaz sa to te najwazniejsze
Bardzo prosze o odpowiedz
Pozdrawiam
Mowi sie ze najlepiej jak dziecko spi na plaskim ale ja moja mala bede ukladac na poduszeczce chyba wydaje mi sie to okrutne zeby miala spac na tym twardym materacu. a poduszeczki dla dzieci sa bardzo plaskie. w tej kwestii zdania sa podzielone, podobnie jak w kwestii szerokiego pieluchowania. ja nie wkladalam dodatkowej pieluchy m/y nogi bo sie zsuwala i uznalam ze nie ma sensu. na poczatku chyba najlepiej jak dziecko spi w rozku.. kolderka czy kocyk sa za duze zreszta dziecko sie rozkopie... moja mala ma 10tyg i dalej spi w spiworku bo tak jest najwygodniej. ja kupilam wozek wielofunkcyjny w ktorym jest taka torba na malucha w srodku. wiec lezy sobie w tej torbie bezposrednio (i tak jest ubrana w miekki kombinezon wiec jej wygodnie) a przykrywam kocykiem. do wozka najlepszy jest kocyk 1/4 wielkosci normalnego. pieluchy jednorazowe to duza wygoda i wiekszosc dzieci dobrze je znosi. ale jak wolisz tetrowki to twoj wybor, podobno sa zdrowsze bo naturalne. pierwsze ciuszki zwykle sa za duze ale to nie przeszkadza bo mozna np rekawki podwinac. najlepiej kupic rozm. 62. i nie kupowac za duzo bo dziecko szybko wyrasta a z biegiem czasu zobaczysz co ci najbardziej odpowiada. ja kupilam za duzo kaftanikow a teraz widze ze o wiele wygodniejsze sa body.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:22   #94
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Zastanawiam się czy warto kupować kaftaniki, jeszcze nie mam żadnego za to zaopatruje się w body. Zreszta koszulki też sa o wiele lepsze bynajmniej dziecko nie będzie miało gołych plecków jak mu sie ten kaftanik troche przekręci . Napewno kupie jakies kftaniki, ale ze dwa-trzy na 56 na sam początek, bo body też wydają mi się praktyczniejsze.
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:36   #95
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

1 Nalezy unikac poduszeczki w ciągu pierwszych 2 miecięcy bo jak wczesniej juz wspomniały dziewczyny zle wpływa na kręgosłup i jest jedną z przyczyn śmierci łóżeczkowej .Jednak teraz w zestawach poscieli dla noworodkoow sa poduszeczki tak płaskie ze nie powinno sie nic stac <sama zakupiłam taki komplecik >
2.Ja juz kupiłam i w komplecie jest kołderka ale słyszałam ze bezpieczniejsze sa spiworki wiec chyba go zakupie
3.kocyk powinien byc złozony <nie wazne na ile czesci byle na płasko>do woozka mozesz włozyc tzw jasieczek co do przykrycia to chyba nie ma wiekszego znaczenia wydaje mi sie ze najwazniejsze jest to zeby dzidzi było ciepło
4.Absotutnie piluchy tetrowe nie sa lepsze od pampersoow ! tetroowki powodują odparzenia bo jest bezposredni kontakt moczu i kału ze skoorą.Używaj ich jak najmniej
5.ja kupiłam wiekszosc ubranek w rozmiarze 62 i dwa w rozmiarze 55 tylko na początek
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:38   #96
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Cytat:
Napisane przez płatek1
Zastanawiam się czy warto kupować kaftaniki, jeszcze nie mam żadnego za to zaopatruje się w body. Zreszta koszulki też sa o wiele lepsze bynajmniej dziecko nie będzie miało gołych plecków jak mu sie ten kaftanik troche przekręci . Napewno kupie jakies kftaniki, ale ze dwa-trzy na 56 na sam początek, bo body też wydają mi się praktyczniejsze.
dobre pytanie wydaje mi sie ze kaftaniki sa jednak wygodniesze do załozenia bo nie są przez głoowke płatku ale moge sie mylic
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:04   #97
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

No to teraz ja "zaświecę geniuszem młodej prawie matki" i powiem Wam najzupełniej szczerze, że jestem w rozpaczy, bo KOMPLETNIE NIE ODRÓŻNIAM KAFTANIKÓW, ŚPIOSZKÓW I PAJACYKÓW!!!! wiem, jak wygląda body (zapinane na dole, ha! ten umysł Watsona....) i koszulka z długim rękawkiem zapinana obok główki. Domyślam sie (tu znów przejaw pracy moich szarych komórek), że ten cały pajacyk to takie wdzianko zapinane z góry na dół z długimi rękawkami i nogawkami. Mam już ("już" to raczej mało odpowiednie slowo, no ale...) jedno body( i wiem, że to body!), jednego pajacyka( tego nie jestem pewna), 3 koszulki i czapeczkę. Jesli chodzi o rozmary, to jestem bardzo zła na producentów, bo roamiar 56 drugiemu 56 nie równy. Tym sposobem moje (na pewno) body w rozm. 56, wygląda jakby było w rozm 52, też jestem wściekał na siebie jak Kasiulka, że je kupiłam, bo pewnie bedzie za male. Ale to nie koniec, moich dylematów mody niemowlęcej gdyż chcieliśmy wczoraj z mężem "zakupywać" skapetki i okazało się, ze takowe też mają rozmiary !!!!(chyba mnie pokręci!) takie najmnmiejsze to mają chyba 5cm, wiec nie wiem czy nie bedą za małe. Postanowilismy nie "zakupywać" i poczekać na Pozytywną Opinię Instytu Matki i Wsparcia, czyli mojej mamy. Ogólnie dół. Oczywiscie ani wózka,ani łózeczka,ani przewijaka jeszcze nie mamy, no bo przecież ja mam na wszystko czas...tak, a potem w nocy spać nie mogę, bo dochodzi do mnie, ze zostały mi5-6 tyg, o ile "Felipe" zostanie na swoim miejscu do końca. Oby!!!!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 10:25   #98
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Hehe Meme dobre z tymi dylematami mody niemowlęcej
Ja moge jeno podpowiedziec ze spiochy to są takie ustrojstwa z nogawkami ale bez rękawków, zapinane na ramionkach, a pajac wygląda dokładnie jak strój pajaca - czyli takie smieszne cos z nogawkami i rękawkami . Ja z kolei nie wiem czy kaftanik a koszulka to to samo? Bo mam pare takich wiązanych albo zapinanych na zatrzaski z boku i mniemam ze to kaftaniki, a przez głowe to chyba koszulki? . Co do skarpetek to nie umiem nigdzie namierzyc takich całkiem malutkich, mam takie 9 cm - chyba za duze z kolei ? Mam za to jedną czapeczke która jest tak mała ze chyba dla lalki sie nadaje, nie dla dziecka - ale za to jest taka sliczna ze nie mogłam sie oprzec i kupiłam

Łóżeczka, wózeczka, przewijaka, wanienki itp. tez nie mam - wlasciwie mam tylko ubranka i laktator, nawet koszuli nocnej jeszcze nie kupiłam, jakby mi nagle przyszło rodzic to bede musiala wystąpic w takiej satynowej mini na ramiączkach bo innej nie posiadam
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:30   #99
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Lepiej nie kupować zbyt wielu ubranek w rozmiarze 56, bo czasami dzidziuś rodzi się większy i ubranko nie nadaje się do użytku. Ja miałam maleńkiego dzidziusia niespełna 2,5 kg, ale wiedziałam o tym po USG.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:32   #100
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Cytat:
Napisane przez kasiulka
nawet koszuli nocnej jeszcze nie kupiłam, jakby mi nagle przyszło rodzic to bede musiala wystąpic w takiej satynowej mini na ramiączkach bo innej nie posiadam
kasia mam tak samo w razie czego rodze w koszulce piwa tyskie niezbyt wykwintny strooj
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:18   #101
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Ja to przy was jakaś nienormalna jestem bo mam prawie wszystko. Przyznaje się bez bicia że nawet zamierzam dzisiaj albo jutro wybrać się po pampersy, oliwki i inne cuda. W takim razie zostanie mi tylko materac, przewijak i pościel.
Co do ubranek to moim skromnym zdaniem jest tak:
body - to wiadomo zapinane w kroku przez głowe, zakłada się jako bielizne, Ja chyba bede na poczatku bala sie tak dzieckiem wywijać żeby to założyć więc mam troche kaftaników
kaftaniki - to jak kaftany bezpieczeństwa, cale rozpinane albo wiązane na bokach. Ja mam takie które zapinają się na zatrzaski więc chyba nie będą się podwijać. Wydaje mi się to prostsze w obsłudze niż body ale to się "w praniu okaże"
koszulki - jak dla mnie to miniaturki naszych T-shirtów
pajacyki - mają długie rękawki i nogawki ze stópkami rozpina się na całej długości wkłada się dziecko zapina i po problemie (chyba....)
śpioszki - pajacyk z obcietymi rękawkami czyli na ramiączkach
są jeszcze rampersy takie pajacyki z krótkimi rękawkami i nogawkami na lato
To tyle co wiem, ale oczywiście moge sie mylić.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 11:28   #102
sylwia622
Rozeznanie
 
Avatar sylwia622
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 888
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Rety dziewczyny Wielkie dzieki
Juz niedlugo musze kompletowac wyprawke i w sumie nie wiedzialam jak zaczac Wiadomo chcialo by sie kupic tyle rzeczy ale niestety fundusze nie pozwalaja na taka rozrzutnosc i trzeba kupowac rzeczy niezbedne
Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc.
Kasiulka masz racje wszystkie musimy sobie pomagac
A propo dziewczyny bedzie synek czy corunia ? Bo ja bede miec wymarzonego pierworodnego synka hehe Pozdrawiam
sylwia622 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:30   #103
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

joasiu jestes moozgiem lutowych mamuś to nie ty jestes nienormalna tylko my powinnas sie cieszyc ze masz juz wszystko bo mnie az wstyd sie przyznac bo teraz dzieki tobie przynajmniej bede wiedziała co jak wygląda
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:32   #104
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

No Joasiu, trzeba przyznać, że nieźle to sobie wykombinowałaś, chodzi mi o "wolne tłumaczenie" nazw dzieciecych ubranek na "polskie"!
Kasiulka, powiem Ci ,ze co do spoichów, to tak własnie myslałam (ah, ten chodzący geniusz!)
Co do skarpetek, to byłam jakąś godzinkę temu w sklepi osiedlowym z takimi różnościami dla dzieciaków (niemowlaków takze), pytałam o te całe skarpetki i ich rozmiary, akurat obok, była Młoda Mama - wiek ok 6mies., i poradziła mi, żeby nie kupować, tych najmniejszych skarpetek, bo je się itak naciaga na śpiochy, albo tego całego pajaca. Jak mi ekspedientka pokazala najmniejsze skarpetki, to uznałam, że faktycznie ich nie ma sensu kupować, lepiej wziąć troche większe.
A propos, czy na body zakłada sie coś jeszcze? Chyba tak, nie, np, te cale śpoichy albo pajaca?
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:11   #105
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Co do podkładania poduszeczki pod główkę to napewno nie zalecia się przez pierwsze 3 miesiące, bo wtedy dziecko nie trzyma sztywno głowki i to źle dla kregosłupa i dodatkowo się mówi o tym, że taka poduszeczka może być przyczyną śmierci łóżeczkowej.
Po pierwszych 3 mc można podkładać podusie, chociaż lekarze zalecają, żeby nie dawać poduszeczki przez rok a nawet dwa lata.

Co do pieluch tetrowych kilka można kupić przydadzą się choćby do podkladania dziecku po jedzeniu jak ulewa.
Podwójne pieluchowanie nie jest konieczne, chyba, że zaleci nam to pediatra dla ukształtowania stawów biodrowych i wtedy dzidzia ma tak szeroko nóżki.
A czy tetrowe są lepsze, to nie za bardzo, co prawda pampersy tez mogą odparzać ale nie wiem czy jako młoda mamusia kilka dni po porodzie będzie wam się chciało zmieniać pieluszki tetrowe 10 razy dziennie i biegać je prać. Pampersy to napewno większa wygoda dla mamy i dziecka.

Na początku dobrze jest jak maluszek śpi w rożku, a szczególnie uszytwnianym wkladką kokosową, bo wtedy łatwiej go brać na rece.

Co do ciuszków, to moja malutka jak się urodziła miała 54cm i teraz widze, że już część ciuszków w tym rozmiarze lada moment będzie na nią za małe, wiec lepiej kupować więcej w rozmiarze 62, chociaż na początku będą za duże.

Wydawało mi się, że body jest ciężko założyć takiemu maleństwu przez główkę wiec zakupiłam koszulki i okazało się, że strasznie się miętoszą i podwijają i dziecku jest niewygodnie, trzeba co chwile poprawiać.

A body wcale nie tak ciężko się zakłada, bo można kupić takie rozpinane i w kroku i przy główce.

Od siebie moge poradzić, że jak któraś z was planuje kupno przewijaka na łóżeczko i nie ma szafki-komody, w której trzyma wszystkie potrzebne rzeczy to polecam kupno przybornika. Ja go zaczepiłam pod przewijakiem i mam odrazu pod reką potrzebne rzeczy np. krem czy papmersa.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:17   #106
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Meme na body zakłada się jeszcze pajacyka, czy kaftanik i śpioszki. Latem jest lepiej - małego bobasa mamy ubierają w pampersa i body i do wózka i na spacerek (jaka oszczędność ). Co do skarpetek to mam manie, za każdym razem gdy kupuje jakieś ciuszki dla bąbelka do zawsze sięgne jeszcze po jakąś pare skarpetek. Mam ich troche, nawet takie "antypośligowe" i to różne rozmiary. Teraz dostałam od moich kuzynek troche ciuszków dla maleństwa, koszulek mam sporo, śpiochów, pajacyki, gorzej z kaftanikami, ale sama dokupie . Mam pytanie odnośnie czapeczek, kupiłam trzy cieniutkie na sam początek, ale bez "uszek" i teraz zastnawiam się, czy nie lepiej będzie zaopatrzyć sie w takie z "uszkami", co sądzicie?
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:31   #107
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

hehehhe płatku rozbawołas mnie z tymi skarpetkami antyposlizgowymi dla niemowlaczka
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:34   #108
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Mam ich trzy czy cztery pary, są super .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:38   #109
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

W smyku sa body firmy Sofija, które zapinają się kopertowo tzn zakłada się jak kaftanik, zapina po bokach i w kroczku. Używałam body od początku i bylo to bardzo wygodne.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 13:45   #110
płatek1
Zakorzenienie
 
Avatar płatek1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 202
GG do płatek1
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Adzia kupiłam takie jedne, ale na 68 bo mniejszych rozmiarów już nie mieli, też wydaje mi się, że będą bardzo praktyczne . Jedne też nabyłam z kołnierzykiem rozpinane pośrodku- super dla chłopczyka .
płatek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:27   #111
Meme
Zadomowienie
 
Avatar Meme
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: bielsko- biała
Wiadomości: 1 030
GG do Meme
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Cytat:
Napisane przez płatek1
Meme na body zakłada się jeszcze pajacyka, czy kaftanik i śpioszki. Latem jest lepiej - małego bobasa mamy ubierają w pampersa i body i do wózka i na spacerek (jaka oszczędność ). Co do skarpetek to mam manie, za każdym razem gdy kupuje jakieś ciuszki dla bąbelka do zawsze sięgne jeszcze po jakąś pare skarpetek. Mam ich troche, nawet takie "antypośligowe" i to różne rozmiary. Teraz dostałam od moich kuzynek troche ciuszków dla maleństwa, koszulek mam sporo, śpiochów, pajacyki, gorzej z kaftanikami, ale sama dokupie . Mam pytanie odnośnie czapeczek, kupiłam trzy cieniutkie na sam początek, ale bez "uszek" i teraz zastnawiam się, czy nie lepiej będzie zaopatrzyć sie w takie z "uszkami", co sądzicie?
A propos czapeczek, to czytałam,ze na zime przydadzą sie 4: 2 cienkie , takie zwykle i 2 ciepłe, własnie z uszkami, żeby dzidzi było cieplej i wszystko miało zakryte.

pozdrówka!
__________________
Kategorycznie odmawiam dalszego rozmnażania

FILIPEK
http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...pek+ma+już.png

MADZIA
http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbu...+Madzia+ma.png
Meme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 00:03   #112
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Dodam swoje 3 grosze z perspektywy mamy 15 miesięcznego chłopca.
Poduszka- do tej pory nie używam, natomiast gdy mały miał katar wkładałam pod materac skoroszyt żeby spał z głową wyżej. Ok 5 miesiąca do gondoli bo mały się wściekał gdy leżał płasko, po pejściu na spacerówke poduszka poszła w kąt.
Skarpetki- przydatne po porodzie jeżeli nie ma sie rękawiczek żeby sie dziecko nie podrapało.Zimą zamiast skarpetek radze kupić bamboszki które zakłada się na śpiochy żeby było ciepło w stopy znacznie praktyczniejsze od skarpetek.
Spiochy- zimą dobrze jest zakupic rajstopki i śpioszki z odciętymi stópkami. Takie śpioszki dziecko dłużej ponosi a rajstopki są bardziej elastyczje od spiochów. Ja od 3 miesiąca zaczęłam uzywać dresików polarowych a po spód ubierałam body i rajstopki. Takie ciuszki dziecko dłuzej nosi. A jak zaciepło to dres łatwiej ściągnąć.
Czapka - jedna cienka starczy i tak zalezy jaką ma dziecko główke zawsze mozna dokupic drugą. Na dwór radze kupić taką uszkami i z polaru bo mięciutka i szybko schnie. Wogóle rzeczy z polaru są super dlatego że ciepłe i szybko schną.
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 15:06   #113
Lipinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 475
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Jak wyglądają te śpiworki mój dzidziuś urodzi sie w pażdzierniku czyli cała zima przed nami. Napiszcie jakie ubranka i inne inności przydadzą sie na zimę
Lipinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 22:48   #114
agi_kn
Rozeznanie
 
Avatar agi_kn
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Konin/ Londyn
Wiadomości: 921
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

widze ze fajny watek i umarl smiercia naturalna
__________________
od 20 października szczęśliwi rodzice Hubisia
http://www.suwaczek.pl/users/myitems...a6a73a6c3b.png
agi_kn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 17:48   #115
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

A w jakim czasie po urodzeniu można wyjść z maleństewm na spacerek?? Co wziąść ze sobą dzo szpitala??
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 19:44   #116
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Cytat:
Napisane przez daphne81 Pokaż wiadomość
A w jakim czasie po urodzeniu można wyjść z maleństewm na spacerek?? Co wziąść ze sobą dzo szpitala??
Jak jest "odpowiednia" pogoda: tj. nie ma mrozu, ostrego wiatru, mocnego deszczu, "zgniłej" jesiennej aury-a z dzieckiem wszystko ok to juz około 10-12 dnia życia----> tak mówiła mi położna...
Oczywiście powinien to być -o tej porze roku- krótki spacer, jeśli pierwszy.

A w temacie: 3,5 roku temu wyprawka dla dziecka bez wózka i łóżeczka kosztowała mnie 2500zł (zakupy robione w hurtowni...)
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:23   #117
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Po ok tygodniu można dziecko werandować, czyli ubrać jak na spacer i ustawić blisko otwartego okna, ale tak, aby nie wiało na niego specjalnie. każdego dnia zwiększać czas trwania takiego werandowania. I po np. tygodniu takiego werandowania można wyjść na spacer. To, jak pogoda nie jest fajna. Latem, gdy jest ładnie można nawet i wcześniej. Generalnie najgorsza jest właśnie "zgniła " pogoda, jak pisała Ata77. natomiast mróz, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie jest ok. Oczywiście nie 30st dla dwutygodniowego malucha.

Do szpitala weź: dokumenty, kartę ciąży i wyniki badań, przybory higieniczne i kosmetyczne dla siebie, wielgachne podpaski z belli - tzw. pieluchy - ze 2 paczki i może jeszcze zwykłe duże podpaski, klapki do kąpieli, kapcie, ze 2-3 koszule nocne takie do karmienia, termometr (no - może nie w każdym szpitalu jest potrzebny własny), wkładki laktacyjne i osłonki silikonowe do karmienia. Plus woda niegazowana, herbatka na laktację.
Dla dzidziusia będą Ci potrzebne ubranka na wyjście (plus kocyk, becik, rożek) i pieluchy- ale to może Ci przywieźć już przy wychodzeniu ze szpitala TŻ czy rodzina.
W wielu szpitalach dzieci ubierają w szpitalne ciuszki, dają też pieluchy i inne kosmetyczne przybory. środki - ale to musisz sprawdzić w swoim szpitalu. Jak nie dają - to musisz wziąć ze sobą: kilka zmian ubranek typu kaftanik + śpioszki (chociaż w wielu szpitalach noworodki leża tylko w kaftanikach i pieluchach zawinięte w kokon) i cienka czapeczka plus pieluchy, maść i inne środki kosmetyczne.
Może się też przydać smoczek.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:27   #118
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Dziękuję
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 21:42   #119
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Proszę bardzo, nie ma sprawy
Jak mi się coś skojarzy jeszcze, to dam znać.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 23:12   #120
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Ile kosztuje wyprawka ?

Jeszcze ja mam pytanko co do niemowlaczka. Jak często zmienia się ubranko; takie body czy śpioszki - codziennie, co dwa dni? Jeśli nie jest oczywiście zabrudzone.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-23 10:48:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.