Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-22, 13:47   #2521
Cassandra 23
Zakorzenienie
 
Avatar Cassandra 23
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...małe miasteczko...
Wiadomości: 5 488
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
No wlasnie, dzieki

znalam jednak przypadki kiedy do mojego lekarza wkroczyla komisja i zarzadala dokumentacji ,bo wypisal zwolnienie na okres 4 tyg. I byla to dokumentacja kobiety w ciazy!!! Tak samo moi znajomi mieli pracownice,ktora miala zwolnienie na okres 4 tyg i komisja ZUS przyszla i wycofala jej zwolnienie, no i musiala zwracac pieniadze tzn nie wyplacili jej. A byla na prawde chora, tylko ze akurat wtedy kiedy byli juz z nia bylo lepiej i stwierdzili,ze nie ma przeciwwskazan do wykonywania pracy
Naprawdę? Nigdy się z takim czymś nie spotkałam.
__________________
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze
^^^Moje skarby^^^

Jakub 20 czerwca 2009 r.
Blanka
15 września 2011 r
.

Cassandra 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 15:51   #2522
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja przed ciążą też o takim czymś nie słyszałam,bo nigdy nie brałam zwolnienia dłuższego niż 2 tyg. ale lekarz mnie uświadomil ;]
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 07:19   #2523
carti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Interesuje mnie czy mam prawo do urlopu, którego nie wykorzystałam w pierwszych 6 miesiącach stażu. Przedłużono mi umowę (w tym samym miejscu) na kolejne pół roku i czy mogę obecnie wykorzystać zaległy urlop czy po prostu przepadł.

Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam
carti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 18:27   #2524
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam wszystkie wizażanki ;-) Mam na imię Kasia, właśnie zarejestrowałam się na forum. Przeglądałam już Wasz temat od jakiegoś czasu, bo szukałam informacji na temat stażu,na początku grudnia znalazłam w internecie ofertę stażu w biurze rachunkowym, kilka dni później pojechałam na rozmowę kwalifikacyjną i dostałam się ;-)

Zaczynam od 29.12, dzisiaj odebrałam skierowanie od PUP. Staż na 6 miesięcy !

Mam pytanie dotyczące dokumentów, czy któraś z Was miała staż we Wrocławiu i dysponuje potrzebnymi dokumentami. bo w urzędzie nie wspomnieli mi nic o liście obecności tylko powiedzieli o tym sprawozdaniu na koniec stażu.

i jeszcze jedno pytanie: jak zapytałam o te wolne dni, to pani w pup stwierdziła, że za dni kiedy jestem chora nie przysługuje mi stypendium, czy to prawda? z tego co tu pisałyście to przysługuje...

A co z podwyżką stypendium, bo podobno od stycznia miała byc. Czy jak zacznę 29.12 to ona mnie ominie?
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-26, 22:40   #2525
xxannaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam.
Też jestem ciekawa jak to będzie do stycznia z tym stypendium. Podpisałam już umowę i zaczynam staż od 29.12.08r. Mam nadzieję, że jak się podwyższy to mnie też to obejmie.
Jeżeli podwyższa się najniższa krajowa, to ci co podpisali umowę o pracę przed tą podwyżką też dostają więcej. Więc dlaczego na stażu miało by być inaczej?
Wyczytałam, że zasiłek dla bezrobotnych ma być wyższy o 240zł(chyba brutto). Na stażu dostaje się 140% tego zasiłku. Na stronie urzędu pracy nie ma podanej dokładnie kwoty, np 650zł, tylko właśnie 140% zasiłku dla bezrobotnych. Czyli automatycznie stypendium też się podnosi. Czyli wg tego na stażu od stycznia powinno dostawać się ok 900zł netto. Ciekawe jak to będzie, chociaż 800zł netto było by dobrze
xxannaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-26, 23:27   #2526
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam koleżankę, zaczynamy w tym samym dniu a gdzie masz staż?
pozdrawiam
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-26, 23:55   #2527
Enelle
Przyczajenie
 
Avatar Enelle
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxannaxx Pokaż wiadomość
Witam.
Też jestem ciekawa jak to będzie do stycznia z tym stypendium. Podpisałam już umowę i zaczynam staż od 29.12.08r. Mam nadzieję, że jak się podwyższy to mnie też to obejmie.
Jeżeli podwyższa się najniższa krajowa, to ci co podpisali umowę o pracę przed tą podwyżką też dostają więcej. Więc dlaczego na stażu miało by być inaczej?
Wyczytałam, że zasiłek dla bezrobotnych ma być wyższy o 240zł(chyba brutto). Na stażu dostaje się 140% tego zasiłku. Na stronie urzędu pracy nie ma podanej dokładnie kwoty, np 650zł, tylko właśnie 140% zasiłku dla bezrobotnych. Czyli automatycznie stypendium też się podnosi. Czyli wg tego na stażu od stycznia powinno dostawać się ok 900zł netto. Ciekawe jak to będzie, chociaż 800zł netto było by dobrze
nie chcę Cię martwić ale kiedy ja byłam na stażu też była podwyżka która niestety mnie nie objęła ale może coś się zmieniło
Enelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 06:25   #2528
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxannaxx Pokaż wiadomość
Witam.
Też jestem ciekawa jak to będzie do stycznia z tym stypendium. Podpisałam już umowę i zaczynam staż od 29.12.08r. Mam nadzieję, że jak się podwyższy to mnie też to obejmie.
Jeżeli podwyższa się najniższa krajowa, to ci co podpisali umowę o pracę przed tą podwyżką też dostają więcej. Więc dlaczego na stażu miało by być inaczej?
Wyczytałam, że zasiłek dla bezrobotnych ma być wyższy o 240zł(chyba brutto). Na stażu dostaje się 140% tego zasiłku. Na stronie urzędu pracy nie ma podanej dokładnie kwoty, np 650zł, tylko właśnie 140% zasiłku dla bezrobotnych. Czyli automatycznie stypendium też się podnosi. Czyli wg tego na stażu od stycznia powinno dostawać się ok 900zł netto. Ciekawe jak to będzie, chociaż 800zł netto było by dobrze
podwyżka nie obejmuje tych, którzy podpisali już umowe, była o tym mowa nieco wcześniej na wątku
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 06:55   #2529
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość


i jeszcze jedno pytanie: jak zapytałam o te wolne dni, to pani w pup stwierdziła, że za dni kiedy jestem chora nie przysługuje mi stypendium, czy to prawda? z tego co tu pisałyście to przysługuje...
za L4 płacą Ci 100% stażowego
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ



Edytowane przez maugoszatka
Czas edycji: 2008-12-27 o 06:56
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 09:37   #2530
arizoona
Zakorzenienie
 
Avatar arizoona
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Podkarpacie -!-
Wiadomości: 6 672
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carti Pokaż wiadomość
Interesuje mnie czy mam prawo do urlopu, którego nie wykorzystałam w pierwszych 6 miesiącach stażu. Przedłużono mi umowę (w tym samym miejscu) na kolejne pół roku i czy mogę obecnie wykorzystać zaległy urlop czy po prostu przepadł.

Z góry dziękuję za odpowiedz
Pozdrawiam
Jeżeli nie wykorzystałaś wolnych dni w czasie trwania stażu to niestety przepadają chyba że odbywasz staż w tym samym miejscu i możesz się dogadać z pracodawcą
arizoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 10:27   #2531
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxannaxx Pokaż wiadomość
Witam.
Też jestem ciekawa jak to będzie do stycznia z tym stypendium. Podpisałam już umowę i zaczynam staż od 29.12.08r. Mam nadzieję, że jak się podwyższy to mnie też to obejmie.
Jeżeli podwyższa się najniższa krajowa, to ci co podpisali umowę o pracę przed tą podwyżką też dostają więcej. Więc dlaczego na stażu miało by być inaczej?
Wyczytałam, że zasiłek dla bezrobotnych ma być wyższy o 240zł(chyba brutto). Na stażu dostaje się 140% tego zasiłku. Na stronie urzędu pracy nie ma podanej dokładnie kwoty, np 650zł, tylko właśnie 140% zasiłku dla bezrobotnych. Czyli automatycznie stypendium też się podnosi. Czyli wg tego na stażu od stycznia powinno dostawać się ok 900zł netto. Ciekawe jak to będzie, chociaż 800zł netto było by dobrze
Ktoś tu pisał niedawno, że stypendium się prawdopodobnie zmniejszy a nie zwiększy
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 12:05   #2532
Enelle
Przyczajenie
 
Avatar Enelle
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

właśnie wyczytałam w projekcie ustawy, że stypendium będzie wynosiło 100% zasiłku dla bezrobotnych a nie jak do tej pory 140% więc chyba trzeba się śpieszyć
Enelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 17:55   #2533
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Enelle Pokaż wiadomość
właśnie wyczytałam w projekcie ustawy, że stypendium będzie wynosiło 100% zasiłku dla bezrobotnych a nie jak do tej pory 140% więc chyba trzeba się śpieszyć
mogłabyś podac link do niej, bo ja ostatnio coś czytałam, ale nie wiem czy z tego roku projekt.

W takim razie dobrze, że zacznę w grudniu, chociaż trochę dziwne by było, gdyby się okazało, że zmniejszą, bo przecież najniższa płaca wzrasta.

maugoszatka dziękuje Ci bardzo za odpowiedź w takim razie Pani w PUP wprowadziła mnie w błąd.
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 18:40   #2534
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez arizoona Pokaż wiadomość
Jeżeli nie wykorzystałaś wolnych dni w czasie trwania stażu to niestety przepadają chyba że odbywasz staż w tym samym miejscu i możesz się dogadać z pracodawcą
Z tego co mi wiadomo (sama jestem na stażu) niewykorzystane wolne dni przepadają. po przedłużeniu stażu zaczyna się staż jakby od nowa, mimo że w tym samym miejscu. UP od nowa bedzie rozliczał wolne dni a oni dokładnie zliczają ile się komu należy i ile wykorzystał. Kwestia dogadania się z pracodawcą niewiele tu chyba da, bo w dni kiedy się pracuje trzeba podpisac się na liście a nie będąc w pracy nie da rady się raczej podpisać (przynajmniej u mnie).

Co do podwyżki za staże to też o tym słyszałam. Z moich informacji wynika, że ma ona dotyczyć osób zaczynających staż, bądź przedłużających staż od stycznia, bądź później, więc tych z grudnia nie objęłoby to niestety.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 19:26   #2535
Enelle
Przyczajenie
 
Avatar Enelle
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
mogłabyś podac link do niej, bo ja ostatnio coś czytałam, ale nie wiem czy z tego roku projekt.

W takim razie dobrze, że zacznę w grudniu, chociaż trochę dziwne by było, gdyby się okazało, że zmniejszą, bo przecież najniższa płaca wzrasta.

maugoszatka dziękuje Ci bardzo za odpowiedź w takim razie Pani w PUP wprowadziła mnie w błąd.
proszę bardzo http://www.mps.gov.pl/bip/download/projekt%20ust.%20o%20zmia nie%20ust.%20o%20promocji %20zatr_%2007.10.08%20-%20%20na%20RM_10-10-08.pdf
przeczytałam jeszcze raz i teraz już nie wiem co o tym myśleć w art. 53 ust. pisze, że przysługuje 100% zasiłku o którym mowa w art. 72 a tam pisze, że przez pierwsze trzy miesiące zasiłek wynosi 788 zł a potem 563 zł czyli, że płaca nie będzie stała?? czy może ja coś pokręciłam

Enelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 20:09   #2536
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Enelle Pokaż wiadomość
proszę bardzo http://www.mps.gov.pl/bip/download/projekt%20ust.%20o%20zmia nie%20ust.%20o%20promocji %20zatr_%2007.10.08%20-%20%20na%20RM_10-10-08.pdf
przeczytałam jeszcze raz i teraz już nie wiem co o tym myśleć w art. 53 ust. pisze, że przysługuje 100% zasiłku o którym mowa w art. 72 a tam pisze, że przez pierwsze trzy miesiące zasiłek wynosi 788 zł a potem 563 zł czyli, że płaca nie będzie stała?? czy może ja coś pokręciłam

dzięki
przejrzałam to co ty dałaś i ustawę jaka była i rzeczywiście jeśli dobrze myślę to zmiana będzie z 140 % na 100%, bo w ustawie jest 140% a w projekcie 100 %
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 21:12   #2537
Enelle
Przyczajenie
 
Avatar Enelle
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
dzięki
przejrzałam to co ty dałaś i ustawę jaka była i rzeczywiście jeśli dobrze myślę to zmiana będzie z 140 % na 100%, bo w ustawie jest 140% a w projekcie 100 %
ja dalej jednak nie rozumiem tak jak napisałam wyżej w projekcie jest napisane, że przez pierwsze trzy miesiące zasiłek wynosi 788 zł a potem 563 zł a w obowiązującej ustawie jest 504,20 zł przez cały czas więc jak to będzie ze stypendium? czy stażyści też będą dostawać przez trzy miesiące więcej?w każdym razie i tak będą stratni chyba, że podejmą prace po tych trzech miesiącach
Enelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 23:25   #2538
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki ;-) Mam na imię Kasia, właśnie zarejestrowałam się na forum. Przeglądałam już Wasz temat od jakiegoś czasu, bo szukałam informacji na temat stażu,na początku grudnia znalazłam w internecie ofertę stażu w biurze rachunkowym, kilka dni później pojechałam na rozmowę kwalifikacyjną i dostałam się ;-)

Zaczynam od 29.12, dzisiaj odebrałam skierowanie od PUP. Staż na 6 miesięcy !

Mam pytanie dotyczące dokumentów, czy któraś z Was miała staż we Wrocławiu i dysponuje potrzebnymi dokumentami. bo w urzędzie nie wspomnieli mi nic o liście obecności tylko powiedzieli o tym sprawozdaniu na koniec stażu.

i jeszcze jedno pytanie: jak zapytałam o te wolne dni, to pani w pup stwierdziła, że za dni kiedy jestem chora nie przysługuje mi stypendium, czy to prawda? z tego co tu pisałyście to przysługuje...

A co z podwyżką stypendium, bo podobno od stycznia miała byc. Czy jak zacznę 29.12 to ona mnie ominie?
Jeśli podwyżka to Cię ominie (mnie ominęła, bo zaczęłam staż w maju ub.r. a podwyżka była w październiku i mimo, że staż miałam przez rok, to podwyżki nie dostałam). Natomiast jeśli ma być zniżka, to kto wie... może się załapiesz. Wiesz jak działają urzędy w takich przypadkach - aby biednemu jeszcze gorzej było, a przynajmniej nie lepiej.

A powiedz Kasiu, czy jesteś z Wrocławia czy z poza Wrocławia? Bo jeśli dojeżdżasz, to mogę Ci zeskanować wniosek o zwrot kosztów dojazdu.

A listę obecności, którą i Ty i Twój pracodawca musicie podpisywać na pewno ma Twój pracodawca. Ja właśnie w dokumentach biura rachunkowego, w którym miałam staż znalazałam taki wzór listy obecności i sobie kserowałam. W tych dokumentach był też wzór sprawozdania ze stażu.

Edit: Znalazałam wzór listy obecności. Jutro Ci go zeskanuję. Nie jest najlepszej jakości, bo był kserowany ileś tam razy, ale gdyby Ci Twój pracodawca nie udostępnił takiej listy, to śmiało możesz sobie sama taką przygotować na komputerze. Grunt żeby tam była pieczątka firmy, Twoje imię i nazwisko, nr umowy o staż (masz go pewnie na skierowaniu na staż), nazwa miesiąca i podpisy Twoje i Twojego pracodawcy. I tyle.

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
za L4 płacą Ci 100% stażowego
Jak jesteś chora w trakcie stażu i masz druk ZUS ZLA (czyli potocznie L4) to nie dajesz go swojemu pracodwacy, tylko zanosisz do urzędu pracy. W normalnej pracy za czas choroby jest Ci wypłacane 80% wynagrodzenia, więc chyba stażowe też się tak pomniejszać powinno. Ja miałam dwa razy L4 na stażu i właśnie mniej kasy mi na konto wpłynęło, więc 100% na pewno wypłacane nie jest, ale już nie liczyłam czy wypłacili mi 80% czy w ogóle nic.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2008-12-27 o 23:34
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 09:52   #2539
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

a mi zawsze tyle samo dają na ręke czyli 670zl a jestem cały czas na zwolnieniu aż do lutego, wiec mam 100% z tego co widać
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ


maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-28, 11:16   #2540
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja co prawda jeszcze nie chorowałam na stażu, zresztą staż dostałam na 3 miesiące tylko i za parę dni go kończę:/ ale koleżanki, które były na L4 podczas stażu mówiły, że płacili im 100%
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 12:10   #2541
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja co prawda jeszcze nie chorowałam na stażu, zresztą staż dostałam na 3 miesiące tylko i za parę dni go kończę:/ ale koleżanki, które były na L4 podczas stażu mówiły, że płacili im 100%
Qurde, wniosek z tego taki, że zostałam oszukana
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 12:11   #2542
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja co prawda jeszcze nie chorowałam na stażu, zresztą staż dostałam na 3 miesiące tylko i za parę dni go kończę:/ ale koleżanki, które były na L4 podczas stażu mówiły, że płacili im 100%
Ja byłam na L4 ponad tydzień i dostałam za ten miesiąc stypendium w "normalnej" wysokości, więc na pewno jest płatne 100%.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 12:15   #2543
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
Qurde, wniosek z tego taki, że zostałam oszukana
Ja byłam na L4 i dostałam 100%
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 12:19   #2544
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ja byłam na L4 i dostałam 100%
We Wrocławiu oszukują albo ktoś mnie oszukał (może mi to liczyła jakaś stażystka ) Szkoda, że już skończyłam ten staż, bo poszłabym się kłócić.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2008-12-28 o 12:21
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 13:22   #2545
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
Jeśli podwyżka to Cię ominie (mnie ominęła, bo zaczęłam staż w maju ub.r. a podwyżka była w październiku i mimo, że staż miałam przez rok, to podwyżki nie dostałam). Natomiast jeśli ma być zniżka, to kto wie... może się załapiesz. Wiesz jak działają urzędy w takich przypadkach - aby biednemu jeszcze gorzej było, a przynajmniej nie lepiej.

A powiedz Kasiu, czy jesteś z Wrocławia czy z poza Wrocławia? Bo jeśli dojeżdżasz, to mogę Ci zeskanować wniosek o zwrot kosztów dojazdu.
Dziękuje za odpowiedź. Jestem z Wrocławia, więc nie obejmie mnie koszt za dojazdy, bo musi byc ponad 100 zł żeby oddali, a u mnie wyjdzie raptem 40 zł miesięczny bilet ;-)

W urzędzie mi powiedziano, że dostanę 648 zł, ale to chyba netto jest, bo dziewczyny tu pisały, że około 770 zł brutto, a nawet na stronie wrocławskiego pup-u jest napisane że " stypendium wynosi odbywających staż lub przygotowanie do wykonywania zawodu u pracodawcy: 140% zasiłku - 772,60 zł brutto miesięcznie"

(www.pup-wroclaw.pl)

sprawdziłam i okazało się, że obliczając 22% wychodzi 625 zł, więc w urzędzie źle mi powiedziała.

Edytowane przez mimix86
Czas edycji: 2008-12-28 o 13:24
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 14:40   #2546
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mimix86 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź. Jestem z Wrocławia, więc nie obejmie mnie koszt za dojazdy, bo musi byc ponad 100 zł żeby oddali, a u mnie wyjdzie raptem 40 zł miesięczny bilet ;-)

W urzędzie mi powiedziano, że dostanę 648 zł, ale to chyba netto jest, bo dziewczyny tu pisały, że około 770 zł brutto, a nawet na stronie wrocławskiego pup-u jest napisane że " stypendium wynosi odbywających staż lub przygotowanie do wykonywania zawodu u pracodawcy: 140% zasiłku - 772,60 zł brutto miesięcznie"

(www.pup-wroclaw.pl)

sprawdziłam i okazało się, że obliczając 22% wychodzi 625 zł, więc w urzędzie źle mi powiedziała.
A dlaczego 22%

Ponieważ na pw nie mogłam znaleźć ikonki z załącznikiem, to tutaj wrzucam listę obecności (ta jest moja - z moim numerem umowy, więc go zamazałam).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lista obecności.jpg (75,6 KB, 35 załadowań)
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 15:27   #2547
mimix86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 97
GG do mimix86
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
A dlaczego 22%

Ponieważ na pw nie mogłam znaleźć ikonki z załącznikiem, to tutaj wrzucam listę obecności (ta jest moja - z moim numerem umowy, więc go zamazałam).
Tutaj w tym wątku gdzieś ktoś napisał, że 22 %, jak obliczyłam tak jak mi w urzędzie powiedzieli to okazało się, że wychodzi 16 %, więc nie wiem jak to jest.

Dzięki za listę, przepiszę sobie
mimix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 16:00   #2548
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam wszystkie stażystki Ja również zaliczam się do ich grona I żałuję 12 listopada zaczęłam staż w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Potrwać ma on 3 miesiące, czyli do 11 lutego. Ale nie wiem czy wytrzymam Powiem szczerze, że noszę się z zamiarem rezygnacji. Dla mnie to zwykła strata czasu Tym bardziej, że dla przyszłych pracodawców staż podobno nie jest żadnym doświadczeniem, czego dowiedziałam się w Urzędzie. I w sumie się nie dziwię - siedzenie i patrzenie w sufit, tudzież kopertowanie oraz latanie do sekratariatów zbyt ambitne nie jest, delikatnie mówiąc Chcę stamtąd uciec jak najszybciej
Żeby nie było, że tylko zrzędzę, dodam, że widzę jeden plus tego nieszczęsnego stażu - przekonałam się, że praca urzędnicza kompletnie mi nie odpowiada

PS. Kończyłam Ochronę Środowiska.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 16:30   #2549
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Witam wszystkie stażystki Ja również zaliczam się do ich grona I żałuję 12 listopada zaczęłam staż w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Potrwać ma on 3 miesiące, czyli do 11 lutego. Ale nie wiem czy wytrzymam Powiem szczerze, że noszę się z zamiarem rezygnacji. Dla mnie to zwykła strata czasu Tym bardziej, że dla przyszłych pracodawców staż podobno nie jest żadnym doświadczeniem, czego dowiedziałam się w Urzędzie. I w sumie się nie dziwię - siedzenie i patrzenie w sufit, tudzież kopertowanie oraz latanie do sekratariatów zbyt ambitne nie jest, delikatnie mówiąc Chcę stamtąd uciec jak najszybciej
Żeby nie było, że tylko zrzędzę, dodam, że widzę jeden plus tego nieszczęsnego stażu - przekonałam się, że praca urzędnicza kompletnie mi nie odpowiada

PS. Kończyłam Ochronę Środowiska.
No to uciekaj stamtąd i to szybko. Moja siostra była na podobnym stażu czyli w państwówce w biurze. W ogóle jej się to nie przydało do pracy, którą teraz wykonuje. Strata czasu. Teraz w nowej pracy wszystkiego uczy się od początku. Zmień miejsce stażu na takie gdzie nauczysz się rzeczy które Cię interesują. Ja pamiętam, że szczególnie wnikliwie czytałam zakres obowiązków, bo jak ktoś ma zamiar powierzyć Ci (stażystce) jakieś prace, to wiadomo, że najpierw Cię tego nauczy.

Ale nie zgodzę się z tym, że dla pracodawców staż nie jest żadnym doświadczeniem. Ja po stażu dostałam pracę. W nowym miejscu pracy pisałam test - gdyby nie wiedza zdobyta na stażu, to bym połowy rzeczy na teście nie napisała. Ale pracodawca pytał się też co robiłam na stażu, na jakich programach pracowałam itp.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 16:43   #2550
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
No to uciekaj stamtąd i to szybko. Moja siostra była na podobnym stażu czyli w państwówce w biurze. W ogóle jej się to nie przydało do pracy, którą teraz wykonuje. Strata czasu. Teraz w nowej pracy wszystkiego uczy się od początku. Zmień miejsce stażu na takie gdzie nauczysz się rzeczy które Cię interesują. Ja pamiętam, że szczególnie wnikliwie czytałam zakres obowiązków, bo jak ktoś ma zamiar powierzyć Ci (stażystce) jakieś prace, to wiadomo, że najpierw Cię tego nauczy.
Niestety, ale tak się składa, że program stażu w moim przypadku to pic na wodę fotomontaż Teoretycznie miałam być stażystką na stanowisku referenta w Wydziale Środowiska i Programu Odra + obsługa komputera. Kiedy przyszłam do Urzędu pierwszego dnia, rzucili mnie tam, gdzie akurat było miejsce, w dodatku kręcąc nosem. Nie muszę chyba dodawać, że komputera nie dostałam. Trafiłam na niekorzystny moment, związany z powstaniem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - WŚiPO został w formie szczątkowej, od nowego roku mam przejść do RDOSiu nieoficjalnie

Niczego się nie uczę. Niczego W dodatku nie mogę znieść władczego kierownika mojej "opiekunki" stażu, który uważa się również za mojego kierownika "Opiekunka" napisałam w cudzysłowie, bo w Urzędzie czegoś takiego raczej nie uznają - wyznają zasadę: kto Cię potrzebuje, dla tego rób (czytaj - dla tego kopertuj )
Cytat:
Ale nie zgodzę się z tym, że dla pracodawców staż nie jest żadnym doświadczeniem. Ja po stażu dostałam pracę. W nowym miejscu pracy pisałam test - gdyby nie wiedza zdobyta na stażu, to bym połowy rzeczy na teście nie napisała. Ale pracodawca pytał się też co robiłam na stażu, na jakich programach pracowałam itp.
To miałaś szczęście - ja widzę, że mój staż nie daje mi praktycznie nic.
Zraziłam się do stażu, rozumiem teraz ludzi, którzy go odradzają, sama odradzam...

I jestem zła na siebie za wybór takiego a nie innego kierunku studiów...
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2008-12-28 o 16:49
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.