Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-23, 21:28   #31
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

Żałuję bardzo, że nie jestem w stanie wam pomóc swoją wypowiedzią bo mam podobny problem, który podobnie jak Wy przedstawiam na forum z wielką nadzieją,że ktoś udzieli mi odp i choć trochę uspokoji...
Może zacznę od tego jak ma się sprawa moich cykli: otóż są nieregularne, 1 dzień ostatniej miesiączki to 11.07 a 1 obecnej 20.08 i właśnie w ten dzień doszło do zbliżenia. Sprawa jest dla mnie o tyle skomplikowana, że rozpoczęłam w lipcu swoją przygodę z regulowaniem cyklu - dostałam od ginekologa tabletki Provera które miałay za zadzanie wywołać miesiączkę, miałam stosować je 8 dnia a potem mialo nastąpić krwawienie... nastąpiło około tygodnia po czyli 20.08. W trakcie zazywania tabletek z pochwy wydzielala sie dziwna żółtawa, raczej rzadka wydzielina ale wtedy jakos nie zastanawialam sie co to takiego. Kiedy dostałam miesiączkę, dokładnie w ten dzień jak już wczesniej wspomniałam doszło do stosunku. Krwawienie które się pojawiło w niczym nie przypomina miesiaczek z poprzednich cykli, nazwałabym je słabiutkim plamieniem i tak sie zastanawiam czy to sprawka zazywaneego leku Provera czy...już sama nie wiem. Zastanawiam się czy istnieje szansa owulacji w tym czasie a co za tym idzie zapłodnienia. Dodam, że od 3 dni biore Diane 35 (moje pierwsze tabletki anty)(własciwie od drugiego dnia cyklu bo pierwszego nie zauważyłam krwawienia - było tak znikome i najprawdopodobniej nastąpiło późnym wieczorem tuż przed). Dzwoniłam dziś do ginegologa i ten stwierdził, że "raczej" nie powinnam się obawiać, ale to "raczej" wcale mnie nie uspokaja.

Będę wdzięczna za ew. odpowiedź
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 23:02   #32
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

jak przeczytasz ulotke od tabletek to bedziesz wiedziala
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:47   #33
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

Właśnie przeczytanie ulotki niewiele mi wyjaśniło. Więc jeśli wiesz cokolwiek na ten temat mogłabyś napisać.
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:00   #34
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

a na przyklad informacja od kiedy tabletki dzialaja? nie ma tego w ulotce? jest na pewno. i w tym przypadku okres nie ma nic do tego. wiec przeczytaj jeszcze 10 razy ulotke powoli i ze zrozumieniem. a w razie czego na forum przypiety na gorze jest watek "ulotka uniwersalna"
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 14:25   #35
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

Cytat:
Napisane przez As!ca Pokaż wiadomość
Żałuję bardzo, że nie jestem w stanie wam pomóc swoją wypowiedzią bo mam podobny problem, który podobnie jak Wy przedstawiam na forum z wielką nadzieją,że ktoś udzieli mi odp i choć trochę uspokoji...
Może zacznę od tego jak ma się sprawa moich cykli: otóż są nieregularne, 1 dzień ostatniej miesiączki to 11.07 a 1 obecnej 20.08 i właśnie w ten dzień doszło do zbliżenia. Sprawa jest dla mnie o tyle skomplikowana, że rozpoczęłam w lipcu swoją przygodę z regulowaniem cyklu - dostałam od ginekologa tabletki Provera które miałay za zadzanie wywołać miesiączkę, miałam stosować je 8 dnia a potem mialo nastąpić krwawienie... nastąpiło około tygodnia po czyli 20.08. W trakcie zazywania tabletek z pochwy wydzielala sie dziwna żółtawa, raczej rzadka wydzielina ale wtedy jakos nie zastanawialam sie co to takiego. Kiedy dostałam miesiączkę, dokładnie w ten dzień jak już wczesniej wspomniałam doszło do stosunku. Krwawienie które się pojawiło w niczym nie przypomina miesiaczek z poprzednich cykli, nazwałabym je słabiutkim plamieniem i tak sie zastanawiam czy to sprawka zazywaneego leku Provera czy...już sama nie wiem. Zastanawiam się czy istnieje szansa owulacji w tym czasie a co za tym idzie zapłodnienia. Dodam, że od 3 dni biore Diane 35 (moje pierwsze tabletki anty)(własciwie od drugiego dnia cyklu bo pierwszego nie zauważyłam krwawienia - było tak znikome i najprawdopodobniej nastąpiło późnym wieczorem tuż przed). Dzwoniłam dziś do ginegologa i ten stwierdził, że "raczej" nie powinnam się obawiać, ale to "raczej" wcale mnie nie uspokaja.

Będę wdzięczna za ew. odpowiedź
Wiesz co mi weterynarz dal tabletki Provera jako antykoncepcyjne dla psa, w opakowaniu bylo 10 tabletek za 10 zl i dawkowalam je 1 tab na tydzien. Mam nadzieje ze to tylko ta sama nazwa, musze az wpisac ja w google. A dzisiaj moja gin powiedziala ze Diane to tabletki , ktore stosuje sie na opryszczke a ich ubocznym skutkiem jest dzialanie antykoncepcyjne. Radzilabym Ci zmienic tabletki na poczatek na takie z mniejsza dawka hormonow

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Sprawdzilam przed chwila i to sa te same tabletki.
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3221388
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 16:21   #36
As!ca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 55
Dot.: Miesiączka i seks - informacja dla wystraszonych

Dobrze dziewczyny a więc jeszcze raz...
Provera nie jest środkiem antykoncepcyjnym, jej zadaniem było wywołanie miesiączki! Zmniejsza stężenie ACTH ,hydrokortyzonu we krwi, testosteronu i estrogenów. Hamuje wydzielanie FSH i LH. W takim razie jak to sie ma do poszczególnych etapów cyklu? Kiedy mogła nastąpić owulacja? Po odstawieniu leku Provera (ten tydzień oczekiwania na krwawienie?) czy może owulacja nastąpiła równocześnie z krwawieniem? Nie wiem czy każde krwawienie można nazwać miesiączką...Chciałabym wiedzieć w jaki sposób (w jakim kierunku) następuje przesunięcie owulacji w czasie.

Możecie mi wierzyć, że nie zamieszczałabym tu swojej historii bez wcześniejszego przeczytania ulotki.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Oto skrócony opis:

LEK TYLKO NA RECEPTĘ Działanie Syntetyczna pochodna progesteronu. Nie wykazuje aktywności estrogenowej i ma minimalne działanie androgenne. Zmienia fazę proliferacyjną błony śluzowej macicy w fazę wydzielniczą. Hamuje krystalizację śluzu. Zwiększa liczbę komórek przejściowych we wskaźniku dojrzewania nabłonka pochwy. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. T0,5 wynosi 30-60 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie z kałem i moczem. Wskazania Wtórny brak miesiączki. Czynnościowe krwawienia maciczne spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (po wykluczeniu przyczyn organicznych). Endometrioza łagodna do umiarkowanej. Ograniczenie przerostu endometrium u kobiet z zachowaną macicą otrzymujących preparaty estrogenowe.
As!ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.